Hieuw Leren met Orpheus. iStaèf»*ienws Ingezonden Stukken. Marktberichten. Adyertentiè'n. Woensdagavond: Dames-repetitie* Vrijdagavond: Mannenkoor. eche zaklantaarn Meilink tischte a la beloo ning, wanneer beklaagde ƒ8000 roofde ƒ2000 om aaarvan een nieuw huis te bouwen. Beklaagde is daarna eenige keeren op het erf van den ,r rgens waarom hij de zaak niet aandurfde. Katten boer" geweest, maar zag des morgens eenige melkrijders aankomen, Gedurende het verblijf van bekl. bij Mei link kwam er van het plan niets. Beklaagde ging daarop naar Haarlem, waar hij zijn roofplan aan twee zijner kenis- sen mededeelde. Met him drieën trokken zij er op af. Zij sbepen 's nachts in een schuurtje op het erf van Smit, doch toen zij des morgens weer de melkrijders zagen, vertrokken zij weer zonder hun plan te hebben uitgevoerd. Te Velseroord ontmoette beklaagde een paar dageil later in het cafe van 'den heer Schriek beklaagde Exter, die hij te voren reeds kende. Hem vertelde hij zijn plan en Exter zeide„Aan mij heb je een andere „gabber", ik ga mee". Drie dagen voor den moord kwam Exter bij beklaagde en stelde hem voor, nu maar te gaan. Om aan reisgeld te komen stal Exter 10 paar kinderkousen uit den winkel van zijn moeder, die hij voor 7.50 te Beverwijk ver kocht. Te Alkmaar vertoefden beiden eenigen tijd. Denzelfden avond gingen zii weder op stap, sliepen 's nachts in een hooikl, g'ngen Woensdags naar Callantsoog. Onderweg ontmoetten zij een soldaat van de kustwacht, i] die verklaarde, dat zij op ver boden terrein liepen. Om een uur of 11 wa ren zij aan de woning van den heer Srnït. Van Callantsoog gingen ze naar Breezand waar zij den nacht doorbrachten in de schuur van Smit maar weer, zonder de daad ge pleegd te hebben-, vertrokken zij. Vrijdag braken zij in de schuur van Koole in en ontvreemdden daar 2 werktuigsleutels, een vijl en een nijptang, waarmede ze naar de WO'uing van Smit trokken. Door 't raampje naast de deur gingen zij naar binnen. Exter ging, zooals was afgesproken, het eerst naar binnen en Voogd 'zag dat hij de deur van de bedstede open deed, waarop Smit overeind vloog en een schreeuw gaf. Exter af hem daarop met een schroevensleutel, die ij aan een touwtje bij zich droeg, een paar klappen op hét hoofd, Voogd roepende, dat hij Smit moest binden. Voogd deed dit met een spantouw, dat hij uit de koegang had weggenomen. Exter baal de daarop uit het jasje van Smit dat aan de beddeur hing, diens portefuille, die in een doekje was gewikkeld. Ook nam hij een builtje met geld van de beddenplank. Smit hebben ze geen prop in den mond ge stoken en Exter veegde, de portefeuille, na het geld er uitgenomen te hebben, af. Een van de sleutels, alsmede de vijl en de nijptang, wierpen beklaagden weg. Exter liet waarschijnlijk een sleutel liggen en deze werd later gevonden. Bij 't kanaal werd het geld gedeeld en kreeg Voogd volgens zijn zeggen 343.—. Daarna liepen zij naar Alkmaar Mr. Muller als 1ste getuige gehoord' deelt mede hoe hij de kamer van de oude Smit vond en order gaf alles te laten zooals het was. Na den schouw werd het lijk gekist en de kist verzegeld. Getuige verklaart nog er voor gezorgd te hebbén, dat de sleutel nimmer in handen van een der beklaagden kwam. Verschillende inbeslag genomen goederen werden beklaagde Exter getoond, die het een leugen noemde, dat hij de schoenen in het ca binet "van den rechter-commissaris had uitge trokken. Dif was n.l. in het huis van bewaring geschied. De president wees beklaagde er op, dat hij noch aan de goede trouw van beklaagde, noch aan die van den rechter-commissaris twijfelde. Een leugen" was een opzettelijke on waarheid en het was niet onmogelijk, dat be klaagde met de schoenen in de nand bij den rechter-commissaris was gekomen. De rechter-commissaris zegt, dat beklaag de Exter in instructie zich ook steeds bee deen kennen als iemand van kalme gerustheid die alles ontkende en zich waar dit moeilijk werd, op de kortheid vau zijn geheugen, be- riep. De president wijst beklaagde er op, dat zijn aanvankelijk niet de waarheid spreken, ten zijnen nadeele moest worden uitgelegd, daar hij steeds humaan waa ivhaudela De rechtercommissaris zegt beklaagde, ai- leen te hebben toegevoegd, dat hij de overtui ging had, dat beklaagde met de sleutel de moord gedaan had. De president wijst beklaagde er op, dat voor hun hét moment is aangebroken de ge- heele waarheid te zeggen. Spr. noemt het merkwaardig, dat hij een paar maai na den moord ter plaatse is geweest. De beklaagde blijft ontkennen. Op een vraag van Mr. Pauwela zegt be klaagde Voogd, dat de door hem weggewor pen schroevensleutel dezelfde bekkens had, als de inbeslag genomene, al meent hij dat ze oen duim kleiner waren. Getuige Heijtema legt hierna eenige for- merr verklaringen af. Als 3de getuige wordt gehoord de veld wachter v. Veen, uit Anna Paulowna. Mr. Pauwels vraagt hoe de sleutel die be klaagde volgens instructie weggooide er uit zag en waar deze is weggegooid. Beklaagde geeft daarvan aanwijzing maar zegt niet zeker te weten, dat Exter het touwtje aan den sleutel bond. Ook weet beklaagde niet of de door hem weggenomen sleutel op de grond lag of ergens long. Wel zag be klaagde, dat ook Exter iets weggooide. De eerste getuige in de middagzitting was Dr. Schoo te" Amsterdam, die verklaarde, dat hij het lijk van Smit in de bedstee had gevon den, met de armen over elkander geknoopt. Getuige gaf omstandige verklaringen over den lijkschouw. De wonden waren niet direct doodend ge weest doch door combinatie met de ouderdom was de dood ingetreden, waarschijnlijk door een hartverlamming doen ook tengevolge van emotie door die verwonding ia het mogelijk geweest. Hierna werd Dr. Olree gehoord, die even eens oordeelde, dat de wonden met één voor werp waren toegebracht. De wonden waren naar zijn meening niet de oorzaak van den dood. De dood was z.i. een gevolg van een hersenschudding, 'een gevolg van een slag, waarop hartverlamming ontstond. Of as» vraeg "*aa Mr, Parawdn verklaarde I getuige het niet onmogelijk te achten dat de hartverlamming tengevolge van een emotie door het zien van misdadigers ontstond. De heer dr. van Ledden Hulsebosch, poli- tiescheikundige te Amsterdam, had tan sterf- buize van Smit een onderzoek ingesteld en daar een glazen looplampje gevonden, waar op hij vingerafdrukken van bekl. Voogd vond. Getuige had' de schoenen van Exter, waar op koemest, aan politiehonden, laten ruiken en deze waren daarop dadelijk naar het pot je, waarin mest uit den stal van Smit was, gesneld, na eerst de plek bezocht te hebben waar het papier lag waar de schoenen inge pakt waren geweest. Ook kreeg getuige een aanwijzing van de honden, dat de lucht van de gevonden sleutel ook zat aan de kleeren van Exter. Mr. Pauwels, zelf deskundige in politie honden, oordeelt het beslist onmogelijk, dat er politiehonden bestaan die zooveel dagen later nog reageeren. Pleiter onderwierp getuige aan een uit voerig verhoor en vroeg of het getuige niet bekend was, dat de deskundigen op het waardevolle van het werk van politiehonden meer en meer terug komen. Getuige deed een verhaal van de betrouw baarheid van het werk van politiehonden, waarop Mr. Pauwels verkiaarae, dat hij ge dacht had, dat getuige eenigszinu op de hoogte was van de wetenschap daaromtrent in binnen- en buitenland. Pleiter zou daar over, nu dit niet het geval bleek, in' zijn plei dooi wel mededeelingen doen. Jacob Water, agent van politie te Amster dam, eigenaar van de bedoelde honden, deed hierop eenige mededeelingen1 over de proef, waarover de verdediger en de heer van Led- de Hulsebosch het niet eens waren. Mr Pauwels wijst er op, dat de hond altijd intuitief doet wat zijn baas wil. Proeven zon der de dressuur zijn altijd verkeerd uitgeloo- pen. De politieagent bleef echter bij zijn ver klaring. De officier zag hierop van het hooren van een paar andere getuigen af. Annatie Cornel'a Vreeken, echtgenoote van den heer Klauwens te Velzeroord, zegt dat Exter 2 dagen na de arrestatie Van Voogd naar dezen kwam informeeren en zeer gek keek toen hij hoorde, dat deze gearresteerd was. Hij kwam een paar dagen later weer in formeeren, maar vroeg niet waarom Voogd gearresteerd was. Voor Voogd werd een tijdje daarna een pak met kleeren bezorgd. (Werdt vervolgd). De KAASMARKTEN. Wij meldden reeds eeni'gen tijd geleden, dat door het marktpersoneel der kaasmarkt te Alkmaar, Hoorn, Edam en Purmerend aan den Minister van Landbouw verzocht was de markten bij den kaasverkoop niet uit te schakelen. Daarop is 14 Mei j.l. een gun stige beschikking van den Minister ingeko men, welke evenwel geheel wordt teniet ge daan door de reeds door ons besproken cir culaire van het Rijksbureau voor Melk en Kaas. In verband met deze circulaire, waardoor de kaasmarkten worden uitgeschakeld, heeft het marktpersoneel van Alkmaar, Hoorn, Edam en Purmerend, hier ter stede verga derd en is besloten èen audiëntie bij den minister aan te vragen. Zoodra deze «is toegestaan, zullen de hee- ren J. van Dijk te Allmiaar en Jac. Noote- bos te Purmerend naar Den Haag vertrek ken. Vertegenwoordigers van de gemeentebe sturen van Alkmaar, Hoorn, Purmerend en Edam hebben gisteren te Amsterdam verga derd, ten einde maatregelen te beramen om de gevaren, welke de nieuwe circulaire voor de kaasmarkten dier gemeenten inhoudt, af te wenden. Besloten werd het volgende telegram aan den minister van Landbouw te zienden „Door de nieuwe regeling voor den kaas handel benoorden het IJ, vastgesteld in de curculaire van 30 Mei van het Rijkskantoor voor Melk en Kaas, worden de belangen van d'* t •-.••• -naa". om, "Yinm '- end en T'dflm «rtisög i-ea bgd waarom de besturen i- ie« ..ien L> eeleufd 4 a- ken van teder hunner één vertegenwoordiger in audiëntie te willen ontvangen, zoo moge lijk a.s. Woensdagmiddag' 2 uur of anders op een door U te bepalen dag en uur. Beleefd aanbevelende voor draadantwoord, De Burgemeester van Alkmaar, Namens dezen, THOMSEN, Wethouder". In „De Kroon" te Amsterdam, waar de vertegenwoordigers der gemeentebesturen vergaderden, kwamen ook de kaashandela ren bijeen. Met bijna algemeene stemmen besloten zij iti de hand te werken, dat de kaas voortaan over de markten blijft loopen, wat mogelijk is als de minister aan producenten vervoer- bewijzen wil afgeven. Is de kaas op de markt aangevoerd, dan wordt door ae betrokken circulaire het koopen daarvan niet verboden. OESLAAGD. Bij het examen Boekhouden, van de Ven- eenlging van Leeraren in het Boekhouden, 28 en 29 Mei j.l. te Amsterdam gehouden, is ge slaagd de heer G Goudsblom1 te Noord- Scharwoude, leerling van den heer K. Kee- man, alhier. De heer J, Blom, oud-leerling van de Handelsavondschool, opgeleid door den heer Prins, slaagde te Amsterdam eveneens voor het diploma boekhouden, vanwege de Ver inniging van Leeraren in het Boekhouden. DE KAMERVERKIEZINGEN. Het hoofdstembureau in den kieskring Hel der heeft gisteren alle ingeleverde candidaten- lijsten geldig verklaard. De uitslag van de loting was: 1. Liberale Unie 2. Bond van Christen Socialisten, 3. R. K. Staatspartij, 4. Christelijk Historische Unie, 5. Plattelan- dersbond (rechts), 6. Bond Vrije Liberalen, 7. Christ. Sociale Partij, 8. Vaderlandsche Par tij, 9 Middenstandspartij. 10. Chr. Demcr. Partij, II. PoliriepartfJ. 12. Vrijs. Dem. bond, 13. Verbond Democratiseering Weermacht, 14. Economische Bond, 15. S. D. Partij, 16 Plattelandersbond (links), 17. Ant. Rev. Partij, 18. Socialistische Partij, 19. Alg Staatspartij, 20. Neutrale Partij, 21. Chr. Hist. Unie (tweede lijst). 22. S. D. A. Partij. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 27 tot 1 Juni zijn aan het badhuis van het Witte Kruis genomen 79 kuipbaden, 128 regenbaden le klas en 205 regenbaden 2e klas, tezamen. 412 baden. VERBOUWING OPGEDRAGEN. De verbouwing van het winkelhuis voor den heer L. Frankenberg is opgedragen aan dë firma Oudt en Kriller, alhier. PROGRAMMA CONCERTEN STEDELIJK MUZIEKKORPS. Wij maken er onze lezers op attent, dat voortaan geen volksprogramma's der mu ziekuitvoeringen meer verkocht worden. Men zal dus goed doen, de in ons blad voorkomende programma's uit te knippen en te bewaren. Wij zullen ze door duidelijke indeeling zoo overzichtelijk mogelijk maken. STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de heer H A. Maas. CONCERT OP WOENSDAG 5 JUNI van 8—10 uur, in den Hout. Programma 1. Aux armes (militaire marséh) W. v. Perck. 2. Ouverture tot de operette „Dichter und Bauer" F. von Suppé. 3. Loin du bal (tusschenspel in walsvorm) 4. Groote fantasie met variatiën over melodieën van C. M. v Weber's opera „Preciosa" F. Dunkier. le variatie voor Es-clarinet. 2e 2 pistons. 3e Bb en es-clarinet. 4e Piccolo-fluit. 5e Bariton. PAUZE. 5. Le Courageux (militaire marsch) P A. Stenz. 6. Ouverture tot de opera „Missolonghi" Herold. 7. Neuigkeiten aua Wien (concert-wals) Sahan. 8. Finale. MEDEDEELING VAN HET TROVINCIAAL HOOIBUREAU VOOR NOORD-HOLLAND. Belanghebbenden bij den hooihandel in de provincie Noord-Holland, zijnde bezitters van paarden, vee en schapen, alsmede de in- dustrieelen, die hooi gebruiken, zoowel voor pakhooi als anderézinds, zoomede hooihandelaren of coöperatiën, wordt mede gedeeld, dat het Hooibureau voor de provin cie Noord-Holland van af heden is gevestigd te Alkmaar, in het gebouw van de „Hanze- bank", Langestraat 85, alwaar tevens het adres van den secretaris is gevestigd; verder dat eigenaren van handelshooi hunne te verkoopen hoeveelheid aan dit bu reau kunnen opgeven. Indien de aanvraag het aanbod overtreft, zal hooi worden gevorderd ingevolge de Distributiewet In de eerste plaaits komt hiervoor in aan merking hooi van landerijen welke zijn ver- Eacht en waarvan de prijs den maximum ooiprljs van 80,per 100 K.G. eerste kwanteit te boven gaat, hierbij tevens reke ning houdende met kosten van maaien, hooien en alle op de hooiwinning vallende onkosten. (Mindere kwaliteiten maar evenre digheid minder), vervolgens het handelshooi en zoo noodig daarna op de boerderijen. Het Bureau zal ten spoedigste aanvraag formulieren en vervoerbewijzun beschikbaar stellen. Verbruikers kunnen hooi bekomen van het Provinciaal Hooibureau, tevens door bemid deling van den groothandelaar, détaillist of Coöperatie, bij wien, indien zij door het Pr-ov Bestuur zijn erkend aanvraagfor mulieren zullen worden verkrijgbaar gesteld. r> ,-oothandelaar kan niet tevens détail- i lijn. Hooihandelaren, détaillisten of Coöperatiën, die hunne diensten wenschen aan te bieden, kunnen zich vanaf heden wen den tot het Hooibureau voornoemd. De producent ontvangt den prijs naar kwaliteit, geleverd spoor of schip, voor lste kwaliteit ten hoogste 80,— per 100 K G, De consument betaalt dezen prijs plus de kosten. OPENBARE LEESZAAL. In de afgeloopen maand werd de Openbare Leeszaal alhier bekocht door 1515 mannen en 365 vrouwen, tofctól 1880, tegen 1048 man nen en 395 vrouwen tot 1443 in Mei 1917. Het aantal bezoeken van militairen bedroeg 485 tegen 570 in Mei 1917. Uitgeleend werden aan leden der Leeszaal 1917 banden tegen 1379 in Mei 1917. Aan Nutslezers werden uitgeleend 32 ban den tegen 22 in Mei 1917. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 4 Juni. Joannes Antonius Joseph Maria Kirch en Louisa Dorothea Hendri- ca Maria Wanna. GEBOREN: 3 Juni. Jacobus Gerardus, z. van Antho- nie Johannes Mulder en Gijsberta Schoonhoven. fPutten verantwoordelijkheid van Ae Redaeile. De opname in dete rubriek öewifet geeneeint, dat ae Redactie er nude ineiemt). Heiloo, 3 Juni 1918. Geachte Redactie, In de laatst alhier gehouden vergadering van den Gemeenteraad kwam onder meer ter sprake een voorstel tot tijdelijke afschaffing der kermis, omtrent welk voorstel de beslis sing tot een volgende vergadering aalge houden is. Hoewel erkennende dat de tijdsomstandig heden zich juist niet leenen tot buitenge wone liteestelSfcheden* zouden wij het zeer betreuren indien dit voorstel wérd aange nomen. Men mag toch niet over het hoofd zien, dat eenige afleiding bij al de dagelijksche bekommernissen voor velen een gewenschte, zoo niiet de eenige, afwisseling is in hun vrijwel eentonig bestaan. Bovendien moet men, naar het ons voor komt, hoofdzakelijk rekening houden met de financieele schade, die door het niet doorgaan der kennis aan vele ingezeten ne ringdoenden zou worden berokkend. Waar deze laatsten ook gebukt gaan onder den druk der tijden, en reeds reikhalzende uit zien naar de jaarlijks wederkeerende gele genheid om hunne inkomsten eenigszins te vermeerderen, kunnen zij kwalijk thans die inkomsten derven. De tijdelijke afschaffing der kermis zou in direct ook aanleiding kunnen geven tot het niet doen doorgaan der voorgenomen ten toonstelling van L.E.T.T. met een eventueel daaraan verbonden harddraverij. Wij hopen dan ook dat de meerderheid van onzen Raad een groot aantal burgers behoeden zal voor het nadeel, dat de aan neming van het ingediende voorstel onge- tijfeld voor hen met zich zou brengen. Hoogachtend, Het Bestuur van „Heiloo Vooruit", J. D. BERKHOUT. [Wij kunnen ons met den inhoud van dit schrijven volkomen vereenigen. Zoals wij reeds vroeger betoogden, ach ten wij het afschaffen, van de kennis een voor de gemeenten uit finantieel oogpunt zeer be den kei ij keu maatregel. De kermis brengt een gemeente aan vele zijden voordeel aan, zij sterkt de gemeente kas. verlicht daardoor dén .belastingdruk, eeft tallooze middenstanders gelegenheid 'linke zaken te doen en bevordert het vreem delingenverkeer. Wie een oud volksvermaak in deze tijden ongepast vindt, beginne in eigen omgeving de zeer floreerende publieke vermakelijkhe den te weren. Er is geen enkele reden waarom de tijds omstandigheden het bezoeken van de eene inrichting wel en van de andere niet zouden verbieden. Wie geen kermis wil houden, blijve een voudig thuis. Men wordt geenszins tot feest vieren gedwongen. Voor Heiloo, dat op zulke zware lasten zit, is de kermis een ware uitkomst. Wij gunnen den dorpelingen deze uitspan ning van harte en hopen, dat „Heiloo Voor uit" haar streven met succes mag bekroond zien. Red. Alkm. Crt.] AAN DE MOEDERS EN VADERS DER ALKMAARSCHE SCHOOLJEUGD! Wat een teleurstelling was dat ingezonden stukje over het niet doorgaan van het school feest voor ons Moet er nu een kleine duizend kinderen een prettige dag onthouden worden, omdat er geen geld is? Wie wil met ondergeteekende moeite doen, de gelden bij elkaar te krijgen in de hoop, dat de kinderen dien mooien dag niet zullen be hoeven te missen? Hoogachtend U dw. T. ZIJLSTRA—VAN ES. LAMQEDVKER GROENTEVEILING, 4 Juni. Rabarber buitenl. 60 pet. f 10.— a 11 per 100 K.O., binnanl. 40 pet. f 6.10 8.75. kleine f 0.blus. f 0. Bieten par 10Q K.O. f 0.— a 0.—, Spi nazie drogerN f 0.— a 0.—. BEEMSTER, PURMEREND en Omstre ken, 3 juni. Spinazie f 0.91 a 1.38 per dubb. mand, rabarber 0.23 a 0.32 per bos, •la 1.90 a 3.— per 100 krop, prai f 0.62 a 0.81 per 100 bos, peulen I 0.17 a 0.18 par bos, doppers 15 a 17 et. per pond BOVENKARSPEL, 3 Juni. Melraoen per 1000 stuk3 f 7.a 8.— ZWAAG, 3 Juni. Aardbeien 50-60, Rabarber 13—16, sla 2, spinazie 0 -0, peu len 30, wortelen li—16, bloemkool le (soort I 32, 2e soort f 20. porceleis 14——, radijs 00 «ent peulen 39—34. sla 2 3 et. andijvie 0 ct. PURMEREND 4 Juni. Aangevoerd 0— runderen, waaronder vette —0 a —0 ei per kilo, 358 melke- en get ij-koeien f 240 a 720 per stuk, handel stug., 2 stieren, 27 vatte kalveren regeeringprijs, handel vlg, 450 nuchtere kalveren f 25 a 50, handel vlug, 70 paarden f 300 a 1200, veulens 0 a 668 schapen f {42a 110, 1091 lammeren f 14 a 38, handel ratg, vette varkens 0 a -9 at. par kila, handel vlug, 8 magere rarkensf - a - 0, handel vlug., 69 biggen f 32 a 48, handel vlug., 0 ganzen f 0, S04 K.G. boter rag.pr., kipaleran regaeriagspr,, eendeieren f 17.21 a —0 kalkoe nen I Vail. Vereen. „DE ZAANSTREEK, 3 Juni. Spinazie 36—54 per beu. Sla 2—3 par krop. Radijs 3—41/, per bos. Bioamkool I 25 33 per stak. II 1321 per stuk. 111 210 per stuk. Komknmmer 15 24 per stuk. II 1015 per stuk. Postelein 110 160 per ben. Raapstelen 4-6 per bos. Selderie 11—16 per bos. Pieterselie 7—16 per Bos. Sjalotten 616 Andijvie 450—575 par 100 atr. Peen 26—33 per bos. Meirapen 16- per bos. Peulen 22—24 p. pond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 4 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nedertandhdf Meteorologisch Instituut te De BildÊ. Geldig tot den avond van 5 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 768.8 te Skagen. De laagste stand van den barometer bo ven 760 Nbord-Ooet DuitschlandP VERWACHTING. Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste lijken wind, licht tot halfbewolkt, waar schijnlijk droog weer, mogelijk nachtvorst, iets warmer overdag. AM8Tfia»AM*CH3 BBUKS. NOORD HOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Koers van Staatslennlngen. 3 Juni. 4 Juni. PROLONGATIE 3 93su Wfu 597/ia 67 3 pOt. Mededeelingen Nederlandscne Staaislondr een prijshoudend. Russische Staatsfondsen lusteloos. Culturen vast. Oliewaarden bij oneniag vast, het slo* was echter lager. No te.. lag Koninklijke aJO35, slot 530. Rub berwaarden prijshoudend. Scheepvaart-aan- deelen vast. Marine-waarden lager. Tabak ken vast. Amerika sloot vast voor Gewone Steels, Claims Amsterdamsche Bank notee- ren 1.75—2.25. Qetrou wdi JOAN KIRCM, Dierenarts, ea LOU WANNA. Alkmaar, 4 Juai 1918. Mevronw da Wed. A. J. M. KIRCM—Tiddhns en de( Heer aa Mevronw WANNA—di GRAAPbe- taigcm hunnen hartelijkea dank voor de zeer vele blijken van belang stelling, bij het huwelijk] hunner kinderen ondervonden. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde vader de WelEd. Beer O. HfllflIMQ, in den ouderdom van| bijna 86 jaar. J. M. HENNiNO. M. J. HENNINO— Rbvkrmanh. Eenige en algemeawe kennisgeving. Dir. JOHAN BRANDS. BdT" Opkomst dringend aanbevolen. Aangifte van ntensre leden. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van500/1000 1917 4Ï dito van 1000 4 Oblig. dito 34 dito dito 3 dito dito 24 Ned. Ind. 1915 1000 5 dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jull 4 RUSLAND. Obl. 1906 fra. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr, QR. 625 4{ Nieolai Spw. ïuo 4 Oeconaol. 1880 OR. 625 4 Rothschild (consols) CR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie 1804 OR. 625. 4 TURKIJE. Bagdad Spw le terie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 I 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelibk. Aand. Nederiaudsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v A. Ara. Car en Foundry Co. C. v. A. Amer. Hilde Leather Comp Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Cultuurouderu., Handelsver. en Handelsvennootsch. Compania Marcentil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A, id. id. id. Winstaand. Handelav. Amsterdam Aand. Teis en Co.'» Hand. Mlj. A. v. Nierop en Co. Handel Mlj. A. Petroleum-Maaischappijen. Dordtsche Petr. ind. Aand. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Koh. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum Palembang, Petr. M. afgaat. A. BUITENLAND. New SehibaieffPatr.Cy.Crt.gaw.A. id. id. Crt. Pre!. A. Orion Petrol. Mlj. A. Steaua Romana Petr. Mij. A, Rubber-Maatschap'pijan. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand Deli-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen Holl. Amerika Lijn A. Id. Qeui. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aaad. ava China Japan Lljn A. on. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaarj Mij. A. Kon. Ned. Stoomb, Mfj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mlj Nederland A. BUITENLAND- Int. Merc Marine Cy. afg. A. Ini Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingan. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand id. id. Pref. Deli-Maatsahappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. a K' Spoorwegen. Holl, Ijzer Spoorw. Obl. MH. t. Expl. v. Staatssp. Obl. I Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4j BUITENLAND. AMERIKA. Aiehit. Top. ft S. Fi C. v. g. A. Danv ft R. Grande Spw. C, v. A. Efrla Spw. Mlj. Qewone Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A, Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York O- A Western A. Norf. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw Vnt Tr. Qew. Union Psc Railr.'Cy. C. g. A. Premleleemngan. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) I BELOIE, Antwerpen 1887 86 y, 76 V, 97 97V, 38iA 24 A V» 23«/4 21 20i', 20"/w 21 507/, 837/, 10214, 1031/, 182* 167 178 168 134 1261/4 72 5115 8514 212 112 74 274 175 183 194 1921A 532 49 31 53 79ih 191 156 1241/, 36814, 344 190 248 161 240 22414 242 2531/, 236 31 1051/, 203 205 155 420 421 189 202 562 103 103»4 93 83V* 8 18i4 171/s 7 22 7914 21V, 119 V* 93s/, 86 76 68V* 581%, 96 »4 38V* 2314 20 19>4 201%, 10214 167 179 168 134 V* 130 711/, 52 87 V* 211 111V* 731/, 276 175 184 192 53214 48 8114 192% 156 125 373 345 251 163 245 223 2431/, 254 240 36V* 103 «OI14 424 425 133 559 10274 99 7V* 18 V* 21 67/, 22 80 119 V* 50

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3