I E La»dhouw. Gemengd Nieuws. Stalaaf®! ff». Marktberichten. lil 1 in kennis gesteld, dhf dteae treek ia «fes «raht 2 rijwielen op zijn erf zijn' gezet. Het is niet onmogelijk, dat deze rij welen van diefstal afkomstig zijn. en aldaar om de een of andere reden zijn neergezet UIT SCHAGEN. Tot organist aan de N. H. Kerk alhier is benoemd de heer D. Koning te St. Maarten. UIT WINKEL. Gisteren werd een spoedeischende verga dering van den Raad dezer gemeente gehou den Tegenwoordig waren alle leden. De voorzitter deelde mede deze vergade ring te hebben belegd, om te spreken over versterking der gemeentefinanciën. Zóoals bekend is de Hoofdelijke Omslag voor 1918 uitgetrokken op 19000 doch het is nu reeds bekend, dat dit bedrag zal worden overschreden met een aanmerkelijk bedrag. Bij het opmaken van het kohier voor 1918 is gebleken, dat de draagkracht der gemeen te ook niet onbelangrijk is vermeerderd en het kwam den voorzitter voor dat het 't meest gewenscht is in verband daarmede de heffing zoodanig te doen zijn, dat ook zoo veel mogelijk de kosten worden gedekt. De voorzitter deelde mede, daarvoor naar den Commissaris der Koningin te zijn geweest en deze heeft hem medegedeeld, ook liever te zien, dat elk jaar zijn eigen1 kosten dekte, terwijl bij verhooging van den Hoofdelijken Omslag bij Ged. Staten geen bezwaren be staan en .als genoemd college geen bezwaar heeft tegen de verordening, het kohier daar mede reeds in overeenstemming op te ma ken, dus niet te wachten tot de koninklijke goedkeuring is verkregen. De heer Wit achtte het srewenscht om nu ook uit te trekken de 4000 voor de ver strekking van goedkoope levensmiddelen. De lieer Breebaart sloot zich daarbij aan, omdat de draagkracht het nu toelaat en het niet bekend is wat het een volgend jaar zal Zijn De heer Van Holthe wees er op dat er re kening gehouden moet worden met de draagkracht der gemeentenaren De voorzitter deelde mede, dat die draag kracht aanmerkelijk gestegen is. De voorzitter bracht in rondvraag of er bezwaren bestaan tegen een verhooging van het maximum te heffen bedrag van 30000 Aldus werd besloten. In verband mèt dit besluit werd' vervol gens besloten de begrooting zoodanig te wijzigen, dat verschillende posten verhoogd werden en bovendien 4000 uit te trekken tot dekkig van de kosten voor het verstrek ken van goedkoope levensmiddelen, een tota le verhooging van omstreeks 9000. Bij h'et behandel en der distributie van le vensmiddelen werd door dén heer Breebaart gevraagd of de verantwoording dier gelden ook berust bij den Raad en wie de controle houdt. De voorzitter deelde mede, dat de reke ning daarvan met de gemeenterekening door een commissie uit den Raad wordt onder zocht, doch waar dit een' zeer uitgebreide re kening is, is het voornemen reeds geopperd die eerst te doen nazien door een accoun tant. Dit werd goedgevonden. De heer Van Holtne sprak over het perso neel in verband met den uitgetrokken post voor schrijfioonen. Met het oog op de loka liteit en den gang van zaken, werd besloten daarin geen verandering te brengen. De heer Wit sprak over het instellen van een afzonderlijk bedrijf, ter voorkoming van klachten. De voorzitter deelde mede, dat hem geen klachten bereiken. Achteraf wordt misschien geklaagd, doch dat hoont men ook in die plaatsen waar een afzonderlijk bedrijf is inr ;esteld en er worden ook veel ongegronde lachten gehoord. Door den heer C Meurs was aangevraagd om twee perceelen van hem in den Zijgerak- ker aan te sluiten aan de gasleiding. Deze perceelen zijn gelegen op ongeveer 30 Meter vanaf den daar staanden lantaarn en zal dus noodig zijn verlenging van de gasbuis, doch dit zal kunnen gebeuren met een zelfde soort buis De kosten daarvan zullen voor de gemeèntc ongeveer 100 bedragen. De heer Wit informeerde of, als later de verderop staande perceelen komen, er dan geen buis van een grootere afmeting noodig zal zijn. De voorzitter verwachtte van wel, doch d'an kan deze buis opschuiven'. De heer Van Holthe vroeg of er dan geen fout wordt -gemaakt tegenover de kaasfa- brlek, die zelf een gedeelte heeft moeten beta len In verlenging van de hoofdhuis. De voorzitter deelde mede, dat het hier niet hetzelfde is, hier geldt het alleen het tot stand brengen van een aansluiting, zonder het aanbrengen van grootere buizen, alleen moet deze aansluiting over een afstand van ongeveer 30 Meter over den weg worden aangelegd Besloten werd aan het verzoek te voldoen. Bij de rondvraag wordt nog gesproken over den toestand der wegen op verschil lende plaatsen en het bergen van grind en basaltslag langs de wegen, waaromtrent ge tracht zal worden een oplossing te vinden UIT OUDKARSPEL, De heer Binsbergen trad gisteravond op mét het onderwerp: „Aansluiting ziekenkas bij een Land- en Tuinbouwondeninge." Op bevattelijke wijze zette spreker dit on derwerp uiteen en de aanwezigen zullen wis een beteren kijk op de bedoeling ervan ge kregen hebben. Er bleek uit de rede dat samenwerking zeer oed mogelijk is en dit niet anders dan in 't ■elang kan zijn van den tuinarbeider. De ziekenkassen als zoodanig zullen er weinig verandering door ondervinden alleen zal voor de leden, die uitkeering van de T. V. kunnen erlangen- een andere contributieregeMng moe ten worden vastgesteld. De eerste 13 weken zullen dan de arbeiders 70 pet, of 1 van hun'loon van de T. O. ontvangen waarvoor een patroon en arbei der elk 10 ets. contributie zullen hegben tie betalen. De tweede 13 weken uitkeeren van hetzelfde bedrag zullen voor rekening van de zieken kassen komen, waarvoor slechts enkele cen ten contributie betaald moet worden. Ons dukt dat deze regeling zeer goed .zal zijn te maken en de arbeider, in hoofdzaak de vaste tuinbouwarbeider zal zeker zijn ook bij ziekte een flink gedeelte van zijn loon te ont vangen. Het bestuur zal dan ook/zeker «iet rusten voer «w wfgteWipgi m® lijk tot stand is. Dan zal tévens ingrijpen wm redering*» wege, waar meestal niet de voordeeligsfcs re geling vandaan komt, overbodig zijn. PAARDEN. Te Opmeer is onder groote belangstelling de jaarlijksche tentoonstelling vanwege de Afd. Opmeer en Omstreken van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw gehouden. Het aantal betalende personen bedroeg 3286. Een zoo groot aantal was tot heden nog niet bereikt. De uitslag der uitgeloofde prijzen luidt als volgt: Hengsten: le pr. G. Schoort te Harenkar spel; le pr. C. Stoop te Wogmeer; 2e pr. C. Stoop idem. Spannen betuigde paarden: le pr. S. Vriend te Spanbroek; 2e pr. J. Stroomer, te Opdorp; 3e pr. C. Ros, te Abbekerk. Betuig de paarden: le pr. P. D. de Graaf te Scha- gerbrug'; 2e pr. C. Kooy te Harenkarspel; 3e pr. W. Keetman, te Winkel. Driejarigs paarden: le pr. S. Vriend, te Spanbroek; 2e pr. wed. v. a. Molen te Obdam; 3e pr. S. Schroder,, te Alkmaar. Tweejarige paarden: le pr. C 'Stoop, te Wogmeer; 2e pr. D. Ko ning. te Hoogwoud; 3e pr. P. Weel, te Berk meer. Eenjarige paarden: le or, D. v. Die pen, te Hoogwoud; 2e pr. C. Stoop te Wog meer; 3e pr wed. v. d. Molen te Obdiam. Merries met veulens: le pr. J. P. Kraakman' te Akersloot; 2e pr. C. Stoop, te Wogmeer; 3e pr I. Stroomer te Oudorp. Betuigde ketten: le pr. H J-. de Haart, te O-Blokker; 2e pr H. Schermer, te Mid- woud; 3e pr. A Schenk, te Anna-Paulowna. Schoonste geheel: Bespannen met twee paarden: le pr. J. Stroomer te Oudorp2e pr. C. Ro®, te Abbe kerk; 3e pr. G. Weel te Heer-Hugowaard. Bespannen met 1 paard: le pr. C. Nieuw- lana te Schagerbrug; 2e pr. Jb. Koov te Hei- loo; 3e pr. K. de Boer te Veenhuizen. Be spannen met een kef: le pr. H. Schermer te Midwoud; 2e pr. A. Schenk te Anna-Pau lowna; 3e pr. H. J. de Haart te Oosfer- Blokker. Extra nummers schoonrljden Bespannen met twee paarden voor elkan der: le pr. J. J Stroomer, te Oudorp. Be spannen met 4 paarden (dubbelspan): le pr. 1 J. Stroomer Oudorp. OFFICIER-DIENSTWEIGERAAR. De heer R. B., medisch student te Gronin gen, reserve-2e luitenant lie bat., 20e reg. inf. Tv, div. veldleger, heeft dezer dagen te Baar- le Nassau geweigerd op grond van gewe tensbezwaren de uniform aan te trekken en alle verdere militaire diensten te verrichten. Nadat hij geweigerd had de uniform weder aan te trekken, werd hij in arrest gesteld. De heer B. is de eerste officier-dienstweige raar. DUITSCH—ENGELSCHE BESPREKIN GEN OVER KRIJGSGEVANGENEN. Het Ned. Corr.bureau meldt: Het ligt voorloopig in de bedoeling om de DuitschEngelsche conferentie voor ver bijeenkomsten zullen plaats hebben in die Treveszaal in den Haag. Hr. Ms. gezant te Stockholm, jhr. dr. van Vredenburch, die in den Haag vertoeft in ver band met de thans geëindigde besprekingen over eenige economische aangelegenheden tusschen Nederland en de Scandinavische rij ken, zal, namens den minister van buitenland- sche zaken bij de besprekingen der conferentie aanwezig zijn, gelijk hij ook in 1917 bij een gelijksoortige conferentie zijn. diensten ver leend heeft. PRINS HENDRIK IN DE WOLKEN. Prins Hendrik heeft gisteren bij zijn bezoek aan het vliegkamp Soesterbrg en vlucht van ongeveer een half uur met kapitein-vlieger van Hyst ais bestuurder boven het vliegkamp Soeaterberg en omstreken gedaan. De adju dant van den Prins en luitenant-vlieger Versteegh maakten den tocht mede. SCHEPEN NAAR AMERIKA. De Zijldijk en de Hector zijn Woensdag avond half-elf de Doggérsbank-Noord ge passeerd. NEDERLANDSCHE TJALKEN. OP GEBRACHT. Blijkens In E>en Haag ontvangen ambtelijk bericht zij# de Nederlandsche tjalken Zeester, van Wilaervank, geladen met hoepels op weg van Rotterdam naar Stockholm, en Roelfina, van Gasselter-Nijeveen, geladen met hout en op,»weg van Karlskrona naar Leerdam, naar Swinemündie opgebracht. LIMBURO'SCHE VERKIEZINGSZEDEN. Gisteren heeft de stemming plaats gehad voor den zetel van mr. Chr. Ruys de Beeren- brouck in de Tweede Kamer. Candidaten wa ren de heeren Hermans en. Vroemen, van wie de eerste gekozen is. De Limb. Koerier meldt, dat de heer Vroe men aan de dekens in het district de volgende circulaire heeft gezonden: HoogEerw. Heer Deken, „Ik heb de eer uw assistentie in te roepen bij de a s. verkiezing voor lid van de Tweede Kamer der St. G in 't Kiesdistrict Gulpen. Wellicht acht u 't gewenscht uw secretaris 1) opdracht te geven aan de eerw. heeren Pas toors, Kapelaans en Rectors in uw dekenaat een schrijven te richten in di§n aard'. Mij komt 't voor, dat 't een zaak is van gewicht, dat ik gekozen word als afgevaardigde voor de Staten-Generaal. Ik wenschte de Kamer te adviseeren in zaken van voeding? van mensch en dier. „U hoogeerw. bij voorbaat dank zeggend, enz., enz., enz. „P.S. Gelieve, zoo u hoogeerw 't noodig oordeelt, met den heer Burgemeester en de twee wethouders over deze aangelegenheid eens te confereeren. NACHTVORSTEN. Uit verschillende plaatsen komen nog .be richten over strenge vorst in den nacht van Dinsdag op Woensdag. Te Apeldoorn is aanzienlijke schade te- weeggebraebt aea boekwsS, p>= heele akkers vernield werden en ook aa« de aardappelen en boonen. Van deze laatste moeten groote gedeelten weer ingepoot wor den. Te Schoterland is mede veel schade toe gebracht aan de boonen en de aardappelen akkers. 's Morgens waren de akkers geheel zwart De aardappelen kunnen opnieuw uit- loopen, maar dè bevroren boonen zijn totaal verloren. In de buurt van Groenlo is groote schade aangericht aan de te velde staande gewas sen. Heele aardappel- en boonenvelden zien zwart. Ook de rogge, die reeds bloeit, moet veel geleden hebben. EEN ARRESTATIE Toen Woensdag zoo verteld het U. D. een jongeman een een meisje in een rijwiel magazijn te Utrecht twee fietsen kwamen koopen, kreeg de beheerder argwaan. Hij waarschuwde de politie, die den jongeman arresteerde. Deze een kantoorbediende bekende al spoedig dat het geld, dat hij bij zich had, afkomstig was van misdrijf. Hij had een chèque, ter waarde van 5120.80, die in eigendom behoorde aan een assuradeur te IJmuiden, zich toegeëigend, en ftj de Haar- lemsche Bankvereeniging te IJmuiden verzil verd. Na het misdrijf is hij met zijn meisje uit Zaandam op reis gegaan, Ruim 200 van het geld is opgemaakt. Het meisje is door de politie gearresteerd in een magazijn aan de Catharijnebrug, waar zij een nieuw mantel pak kocht. Beide jongelui zijn voorloopig in bewa ring gesteld. OPSTOOTJE. Een groot aantal vrouwen te Assen trok gister naar het gemeentehuis om dten bur gemeester om meer levensmiddelen te vra gen. Deze zegde 1 K-G. aardappelen per per soon rijst, vet en margarine toe, doch brood kon niet worden gegeven. Daarop is door de vrouwen een bakkerskar leeggehaald, ter wijl men bij eenige bakkers zich vaa het brood meester maakte. ROOMSCH EN PROTESTANT. Men schrijft uit Noord-Brabant aan het Hbl. Men klaagt er in deze streek nog wel eens over dat bij benoemingen Protestanten in het geheel niet in aanmerking komen en geregeld ij Roomschen ook al hebben ze nog zulke goede aanbevelingen achterstaan. Wat echter een jonge Roomsche onderwijzeres uit deze buurt in een Geldersch dorp onlangs over kwam zal haar en velen met haar zeker niet den indruk geven dat het in dit opzicht iü overwegend Protestantsche gemeenten altijd zooveel beter is gesteld. Ze werd enkele we ken geleden verzocht over te komen naar bedoeld dorp waar ze zeker als onderwijze res benoemd worden zou aan een der in die gemeente talrijke buurtscholen. Toen ze ech ter overgekomen was en aan het hoofd van haar school onder meer mededeelde dat ze tot de Roomsch-Katholieke kerk behoorde, bleek allereerst men was geheel op re commandatie van elders afgegaan dat men verzuimd had naar het geloof der solli citante te informeeren, maar werd haar ver volgens ook te kennen gegeven, dat ze ih haar eigen belang en dat van het onderwijs niet beter kon doen dan onmiddellijk naar huis terugkeeren en haar sollicitatie in trek ken. 't Was toch zeker dat zij als Roomsche in het gehucht met zijn geheel Protestantsche bevolking nergens een kosthuis vinden zou; terwijl, als meu hoorde dat er een Room sche jjuffrouw op school gekomen was, deze vast en zeker zou leegloopen. Ze kon dus wel weer vertrekken! En ze deed dat, nadat men, haar het reisgeld teruggegeven had. Erg dankbaar nog omdat de medelij défette vrouw van den herbergier haar eerst nog een een voudig maal voorzette, wat maar half de goedkeuring van haar man wegdroeg. En dat alles gebeurde nu eens niet m het don kere Zuiden, maar in het hartje van'Gelder land! KORTE BERICHTEN. Aan de Duitsche grens nabij Elmpf werden gisteren tien Duitschers, die te Roermond eeni- e weken in de hulpstrafgevangenis' hadden oorgebracht, door Nedenandsche militairen aan de Duitsche grenswacht overgegeven. Onder hen bevond zich ook een achttienjarige dienstplichtige Duitscher, die, nauwelijks op Duitsch grondgebied, weer over de Neder landsche grens vluchtte. De Duitsche grens wacht schoot hem een kogel na, die hem in het bovenlijf trof en deed neervallen. Na in een naburige woning te zijn verbonden, werd de doodelijk getroffene naar dé infirmerie te Roermond/overgebracht. In Gorinchem komen sedert eenigen tijd vallen van schurft voor. De aldaar gezetel- e gezondheidscommissie raadt een ieder aan, wijl ook baardschurft heerschtzich na het scheren in een barbierswinkel onmiddellijk ter dege te wasschen en zich niet te laten scheren in1 winkels, waarvan bekend is, dat daar përsonen aangenoemde ziekte lijdende, geschoren worden, wijl deze ziekte zeer be smettelijk is. Op het station S. S. te Enschede zijn door de rijksambtenaren zes stoelen in be slag genomen. In de met zeegras opgevulde zittingen werd eett partij rubber gevonden ter waarde van duizend gulden. De stoelen, verzonden uit Amsterdam, waren geadres seerd aan een bediende van den "uitgewezen meubelhandelaar S., thans te Amsterdam vertoevende en verder bestenfd voor iemand, wonende te Lonneker, in de nabijheid der Duitsche grens. Te 's-Hertogenbosch is bij den heer H. v. Sluya, antiquair, Korte Putstraat, inge broken. De dieven ontvreemdden 1177 aan bankpapier en zilverbóns, alsmede eenige spe cie. Voorts een aantal gouden en zilveren voorwerpen. Verder bleek dat'de inbrekers in den kelder zich te goed hadden gedaan aan een gebraden kip, eieren, kaas en boter. Ook namen zij nog monvoorraad meds. Het ver moeden is, dat 'het niet geheel onbekenden moeten zijn geweest, die den diefstal gepleegd hebben: Door een rijksambtenaar uit Vaals den Nij- het pla- werd aan het station Maastricht aan trein, die 4 uur arriveert, een heet uit megen aangehouden, die bij visitatie ia bezit bleek te zijn van een hoeveelheid tina ter waarde van ongeveer 10.000. VISCHDÏSTRIBUTÏE. Hedenavond kunnen de nummers tot 4300 visch bekomen. -BIJDRAGE NATIONAAL ZEEMANSFONDS. Wij ontvingen wederom 10 voor het Na tionaal Zeemansfonds. Ditmaal van N. N. te Bergen, met bewondering voor den moed en de vaderlandsliefde onzer dappere zeelieden. BENOEMD. Tot adjunct-commies ter gemeente-secreta rie alhier is benoemd1 de heer P. C. Groot te Zaandijk. J. M. HENNING f De heer J. M. Henning, commies der Pos terijen le klas en waarnemend directeur van het postkantoor alhier, een zeer gewaardeerd ambtenaar, die reeds een tiental jaren hie® werkzaam was, had zich dezer dagen naar Zierikzee begeven om bij de begrafenis van zijn daar overleden vader tegenwoordig te zijn. De familie te Alkmaar kreeg thans be richt, dat de heer Henning plotseling overle den ia. STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de heer H. A. MAAS. CONCERT op Zondag 9 Juni 1918, des avonds van 79 uur, in den Hout P ro gr a m m a 1. Hoera! het 2e, militaire marschG. Dik. 2. „Tempelweihe", ouver ture Keler Bela. 3. a. Cortège de» gxoupes (scène de carnaval) Sam. Vlessing. b Verbetïaansch Gondel- lied Mendelssohn- Bartholdy. Arr. H. A. Maas 4 Marsche aux Flambeaux No. 1G. Meyerbeer. Pauze. 5 Lesite et en joue, militaire marschSteenebruggen 6. My Queen, waltz Bucalossi-Coote 7. Fantasie-ballet Montagne. 8. Finale. Met het oog op de gasbesparing zulien de concerten des Zondags te 7 uur aanvangen. PREDIKBEURTEN. 9 Juni. Alkmaar. Oroote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Kapel10 uur, Ds. Verwaal. Evang. Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Westra.. A. M. A. Reijnders van Amsterdam. Remonstrantsche Kerk, 10.30 uur, Ds. Gereformeerde Kerk, 10 uur, Ds. Meijer, H. Avondmaal. Avond, 5 uur, Ds. Meijer, Nabe trachting. Hersteld Apostolisch eGemeente, 10 uur en avond 5 uur, benevens Donderdagavond 8 uur, godsdienstoefening. LEGER DES HEILS (Limmerhoek) Zondag zeer belarngijke bijeenkomsten. 7 uur v.m. bidtsond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst (Kinderen zul len zingen. 4 uur n.m. Oroote openluchtmeeting (Kat- tenberg), 8 uur n.m. Openbare samenkomst. Kinde ren .in 't front. Woensdag, 8 uur, n.m. Verlossingsmeeting. Donderdag, 8 uur, n.m. Jongelieden jaar feest. Kinderzang. Voordrachten en prijsuit- deeling. UIT DE OMGEVING. Hervormde gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Krulzlnga. BERGEN, IQ uur, Ds. v. d. Kieboom. Kapel Elem, 10.30 uur, Ds. A. J. Rooze- meijer van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur, Ds. Kloosterman, 2.30 uur, geen dienst. Gereformeerde Kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Jong. Oir. Geref. Kerk, niet ontvangen. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur, Ds. A. de Jong. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerta de Haan. Evangeüsatielokaal, 10 uur, Ds. de Pree van Alkmaar. LIMMEN, 10 uur, Ds. Bosch. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Spaargaren. SCHERMERHORN, 9.30 uur, Da. Heep van Stompetoren. Gereformeerde Kerk, 9.30 uur, preeklezen. STOMPETOREN, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Drost. ST. PANCRAS, 9.30 en avond 6.30 uur, Ds. Lammers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 7 Juni. Medegedeeld door let Ro®. Nfedw/ïa»&n£ Meteorologisch toetttuut te De Bildl. Geldig tot den avond van 8 Juni. la let gebied ven de waarneming te ét hoogste stand van den barometer 768.8 te Maastricht. De laagste stand van den barometer 759.5 te Haparanda. VERWACHTING. Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke tot westelijke richtingen, toenemende bewol king, later kans op onweer of regen, aanvan kelijk warmer. GmvMfca FMena van der ¥er. Francois Henri René Ddacham Johanna Susanna Elisabeth db Bont Nicolaas Petrus Erkamp en Adriana Apeldoorn. Klaas Olij, weduwnaar van Guurtje Nap, en Neeltje Schoen weduwe van Si mon den Das. GEBOREN: 6 Juni. Gerriit, z. van Jurriaan Bussen en Catharina van der Park. OVERLEDEN: 6 Juni. Johannes Adrianus Wilkes, 78 j. 7 Juni. Paulus van den Ende, 79 j. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRIDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staalslsenlngen. 6 Juni. 7 Juni. 3i 3 BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 6 Juni. Willem Basic en Sophia Cornelia van der Rijst. Pieter Denijs en Anna Helena Hollebeek. Willem Narold en Hendrika Volger. Foppe Lawerman en Magdelena Spoorwegen. ma 67 10 PROLONGATIE 3 pet. Mededeellngeii. Nederlandsche Staatsfond sen iets lager. Russische Staatsfondsen prijs houdend. Culturen ongeanimeerd. Oliewaar den lusteloos. Rubberwaarden aangeboden. Scheepvaartaandeelen nauwelijks prijshou dend. Marinewaarden flauw. Tabakken luste- loos. Amerika ongeanimeerd. ALKMAARSCHE EXPORTVEïLlNQ, T Juni. Bloemkool le soort f 26 a 87.20, 2e soart f 16.— a 25.— per 100 stuks. Wêrtelen 10.90 a 17.90 per 100 bos. Rabarber f 15 30 a 21.20 Asperges wit 0.20 a 0.55 per boa blauw 0.12 a 9.36 Aardbeien 1.37 a 1.80 per K-G. Kropsla 0.a 0.— per 100 stuks. Meiknollen f 4 10 a 8.10 per 100 bos. Pieterselie f 3 60 a 4.70 per 100 bos. Peulen 0.50 a' 0.54 per K.G. Postolein f 0.60 a 0.65 per K.O. Radijs f 0.a 0.per 100 bos. Spinazie f 16.30 a 30.50 per 100 kilo. Selderie f 4.60 a 5.50 per 100 bos. Sjalotten f 5.10 a 11.40 per. 100 bos. Komkommers f 0— a 0 per stuk, Doperwten f 0 34 a Q.40 per K.G. Buitenland. Rabarber I f 11 p. 100K.Q. II f 7.50 r 1 i NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S.van500/1000 1917 4j 4 2} 5 5 dito van 1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 19f5 1000 dito 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw. je 100 4 Oeconsol. 1880 OR. 625 4 Rothschild (consols) OR 625 4 Hope en Co. 1889-90 OK. 625 4 6e Emissie 1894 OR 625 4 TUKKIJF. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 •Provinciale en Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnetellingen. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A Ned. Handel Mij. C. v. A Rotterd Bankver. Aand. Induetrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v A. Am. Car en Foundry Cd. C. v. A. Amer. Hilde k Leather Comp Unit. Stat. Steal Corp. C. g. I Cultuurouderu., Handelsver. en Handelsvennootseh. Compania Mareentil Argentina A. Cult. Mij. dar Vorstenjcndea A. id. id. id. Winttaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co.'s Hand. Mlj. A. v. Nierop en Co. Handel Mij. A. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind, Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum Palembang, Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New SchibaieffPetr.Cy.Crt.gew.A. id. id. Grt. Praf.'A. Orion Petrol. Mlj. A. Steaua Roman* Petr. Mlj. A. Rubber-Maatschappijen Amsterd. Rubber. Cult. Mij. Aand Deli-Batavia Rubber Mlj. Aand, Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaar; Mij. A. Kon. Ned. Stoomb, Mij. Aaad. Ned. Scheepv. Unis Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij Nederland A, BUITENLAND- Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand id. id. Pref. Deli Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak Mlj. Aand, Holl, Ijzer. Spoorw. Obl. -"H. t. T Mij. t Eapl. v. Staatssp. Obl. Mlj. t. ExpI. v. Staatssp. 0_bl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchla. Top. Si S. Fé C. v. g. A. Denv Si R. Orande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. Be Tex. C. v. A. N.-York O Western A. Norf. te West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A- South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premleleenfngen NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100—) 8 BELOIE. Antwerpen 1887 92 851/s 76 698/w 5816/18 959/18 37«/4 24 21 l'4 23 ik 19a, l^As 20 V, 20 50?', 837/b 102 1031/, 182* 167 178«/4 168 134 V, 12T1* 72 Vs 53?/, 88-i.t 214 lina 751* 280 176 185 200 1941* 544 50 31 53 80 V* 194 1581/b 125 Vis 370 350 196 250 163 247 226% 247 258 242 31 1041/4 205 209 155 420 4331* 186 202 555 103 104 98 821/4 71/8 19 17% 7 22% 791/j 1171* 21 Vs 81 110 92 85 Vs 75V4 68 Vi 581* 95iAs 951/is 378/4 24«/4 191* 181/4 201/, 19% 1021* 167 177 169V, 134 1271* 72 55 88% 2141* U1V, 74% 277 176 184 192 541 43 211* 81 192 153 126 372 345 197 258 160 2461* 227 2431* 257 239 30 102*. 204 208 432 422 186 205 569 103 104 991* 82 7*/4 18 211/8 61* 9 -

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3