mis DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en bulten Eurnpi. Doorloopende Verzekering No. 184 Honderd en twinstigste Jaargang Abonnementsiirlis bil Toornltbetallng p. 3 maanden f 1.65, fr. p. post 11.90. Bevlisnnmrners 5 ct. AdTortentleprlis 15 et. p. regel, grobtere letters naar plaatsrnlmte. Br. tr. H.I. Boek- ea Handelsdrukkerij Herns. Coster 6 Zn., Voordan C 9. Tel. I DINSDAG 11 JUNI. Buitenland. FaH.J. SCHADD, Amsterdam. Binnenland. Gemengd Nieuws. Opnieuw is het Duitsche offensief dus los gekomen en wel op een front juist ten N. van de linie NoyonSoissonsReims. Tusschen Montdidier en de Oise heeft zich de strijd over een front van vijf-ea-dertig kilometer ontwikkeld. Naar uit Parijs wordt gemeld zouden tot dusverre de Franschen den schok goed door staan hebben, al moesten zij dan ook in het cemtrum eenig terrein prijs geven. Reeds gis teren werd gemeld, dat de Duitschers vasten voet gekregen hadden in de dorpen Ressons- sur-Matz en Mareuil en zij op de linie Ra- bescourtla FretoyMortemer staan. Toch draagt de strijd ditmaal niet het ka rakter van een nieuwen, met zorg voorberei den slag, die er op berekend is een nieuwe doorbraak in het Fransche front te beproe ven nu die tusschen Noyon en Reims niet ge lukt is. Op de kaart is gemakkelijk na te gaan dat het hier in hoofdzaak een uitbreiding van het offensief dezer dagen geldt. De Duitschers hebben er groot hofeng bij den N. oever van de Aisne tot de uitmon ding van de Aisne in de Oise tegenover de stad Compiègne in handen te krijgen. Zij hebben daneen flankdekking voor de Zuidelijker strijdende legers en kunnen trachten ten W. van Soissons hun opmarsch voort te zetten. Bij hun pogingen om Westwaarts van de Oise vooruit te komen moeten de Duitschers zich mester maken van de heuvelen tus schen Oise en Matz en zij trachten door het dak van de Matz voorwaarts te rukken, om zoodoende die heuvelen te kunnen omtrek ken. Het officieele Berlijnsche avond-communi qué van 9 Juni meldde ook reeds, dat ten W. van de Oise de hoogte van Gury en de daarbij aansluitende vijandelijke linies geno men zijn. Niettegenstaande den taaien tegenstand des vijands, aldus het communiqué van gis teren, bevocht onze infanterie een weg door de bosschen van Ricquebourgh en la Motte en werp zij den vijand over Bourmont-Ma- reuil terug. Ten Z. en Z.-O. van Lassigny zijn wij diep in het boscb van Thiercourt binnengedrongen, hebben hevige aanvallen der Franschen afgeslagen en 8000 gevange nen gemaakt. Het avond-communiqué meldt slechts, dat ten Z.-W. van Noyon de Duitschers in den strijd met nieuwe opgevoerde Fransche strijdkrachten opnieuw opgeschoten zijn. De mededeelingen van Fransche zijde wijL zen uit, dat de Franschen het terrein hard nekkig vefdedigden, Coucelles, genomen en hernomen, is in het bezit der Franschen ge bleven, die zich op hun rechtervleugel ten Z. en1 O. van Ville wisten te handhaven. In het centrum wisten de Duitschers het ge bied ten Z. van Cuvilly te bereiken, alsmede het bosch van Ressons-sur-Matz en de hoog vlakte van Bellinglise. Verder Oostwaarts is de strijd in het bosch van Thiercourt aan den gang gebleven. Tusschen Ourcq en Mame hebben de Franschen talrijke Duitsche aan vallen ten O. van Vinly gekeerd. Het Parijsche avond-communiqué meldt, dat in den tweeden dag van het offensief de Duitschers met machtige en ruwe aanvals- stooten onophoudelijk door nieuwe troepen uitgevoerd in de richting van Estréea—St. Denis en Ribecourt vooruit trachtten te ko men, waartegen de Franschen den grond taai verdedigden. Ten koste van zware offers wisten de Duitschers de dorpen Mery-Belloy en St. Maur te nemen, bezuiden Ressons-sur-Matz kregeq zij voet in Margqelise, terwijl verder Oostwaarts de slag op het terrein juist ten Z. van Elircourt aanhoudt. Aan den rechtervleugel der Franschen zijn de Duitschers'er in geslaagd! uit de bos schen van Thiercourt te voorschijn te ko men, aan den linkervleugel tusschen Cour celles en Ribescourt werden de Duitsche aan vallen gebroken. Op het Britsche front blijft het opmerke lijk rustig. Het avond-communiqué meldt slechts, dat behalve wederzijdsche geschuis- werkzaamheid in verscheidene sectoren er niets bijzonders van dit front te vermelden valt. Door plaatsgebrek moeten wij ons voor heden tot dit korte overzicht van de gebeur- ten:ssen op het voornaamste gevechtsterrein bepalen. KORTE BERICHTEN. De instelling van eeu comité tot verde diging van Parijs heeft naar van Duitsche zijde wordt gemeld, ondermeer ten doel aau de Duitsche legerleiding een doel te onder schuiven dat zij in het geheel niet heeft. Men kan dan altijd later zeggen, dat zij dat doel niet heeft bereikt. Zooals reeds zoo dikwijls is betoogd, is het doel van Duüsdiland de vijan delijke legers te vernietigen, opdat dien wil van de tegenstanders om den oorlog voort te zetten, worde gebroken. De verovering van steden, is nooit doel, altijd slechts gevolg ge weest. Naar de bladen melden, heeft Seidler, de Oostenrijksehe minister-president, met verscheiden partijleiders gesproken, ten. einde hun mee te deelen, onder welk voorbehoud hi] een bijeenroeping van den Rijksdag nog in den loop van Juni voor mogelijk houdt. Het Amerikaansdie volk betaalt dit jaar in het geheel een tien maal zoo groot bedrag aan belastingen dan in 1917. De burger, die verleden jaar 300 dollars aan verschillende belastingen betaalde betaalt thans 3000 dol lars. Dit bedrag neemt nog voortdurend toe. Binnenkort zu'V-r Bpr'irn onderhan delingen worden gevoerd tusschen de gedele geerden van Duitschland en Rostand over de aanvutkaiae overeenKomst tusscnen de beide rij ken ea eea re Lak. der wederzijdsche le trekkingen, Dp Fransnhe en Fngelsdm zeelieden' zul len een Internationale zee oprichten, waarbij de Duitschers zijn uitgestoten en' die speciaal tegen deze laatste is gericht. Volgens de Koelnische Zeitung meldt het Parijsche blad Le Journal, dat tengevol ge van de verdere uitbreiding van de ziekte in Spanje, het tramverekeer te Madrid ge staakt is. Geneesheeren verklaren, dat aan het uitbreken van de pest in 1339 een dergelij ke epidemie voorafgegaan was. Op het Oostenrijksch-Italiaansche ge vechtsterrein blijft levendige actie. Zeer hard nekkige gevechten ontwikkelden zich uit her haalde aanvallen op de Monte Pertica. De vijand, zoo meldt men uit Weenen, viel hier over een frontbreedte van een kilometer aan, na een hevig, des middags tot de grootste kracht aangroeiend, geschutvuur. Zijn aan vallen mislukten, Bij een ontploffing in een kruitfabriek te Castellazzo Bollate in de provincie, Milaan zijn 35 personen gedood en 100 gewond. De materieele schade is zeer gering. De Moniteur Beige maakt bekend, dat tegelijk met de Broqueville alle andere mi nisters hun ontslag ingediendr hadden. De koning had dat ontslag niet aangenomen. van Binnenlandsche Goederenzendingen tegen DIEFSTAL-, VERMIÓSiNG- avery-grosse- en andere SCHADEN in verband met de NIEUWE VERVOERCONDITIÊN. Premie-opgave op aanvrage Tel. Noord 2426-2427 - 9031 en V. V. Telegram-adres: Allrisks. MIJNEN. In de maand Mei j.l. zijn qp de Nederland- sche kust aangetroffen 41 mijnen, waarvan 39 van Engelschen, 1 van Duitschen en 1 van onbekenden oorsi prong Dit brengt het totaal der sede"* Tiet uitbre ken van den. oorlog aangetroffen urnen op 4559, onderverdeeld als volgt: 3082 Engels sche, 80 Fransche, 335 Duitsche en 462 van onbekenden oorsprong. DE SCHADEVERGOEDING VOOR DE INBESLAGGENÖMEN NEDERLAND- SCHE SCHEPEN. Naar aanleiding van een in de bladen op- ;enomen bericht van het Financieel Weelc- lad' voor den Fondsenhandel wordt medege deeld, dat er bij. het bestuur der Nederland- sche Reedersvereeniging niets van bekend is, dat door de geassocieerde regeeringeni beta ling in Treasury Bills tegen een gegaran- deerden koers zal geschieden van de vergoe dingen, voortvloeiende uit de door die regee ringen voor de ingebruikneming der in be slag genomen schepen vastgestelde voorwaar den. DE VARKENSFOKKERIJ EN -MESTERiJ. Het bureau van het Kon. Nederlandsch Landbouw-Comité heeft den minister van landbouw medegedeeld, dat men van verschil lende zijden, het Bureau heeft medegedeeld, dat het vervoerverbod van levende varkens belemmerend werkt, op de varkensfokkerij en -mesterij, vooomamelijk, omdat voor 't vervoer van biggen geen uitzondering is gemaakt en de formaliteiten, in acht te nemen krachtens de beschikking van 24 Mei, voor den eenvou- djgen varkenshouder zeer bezwarend zijn. Waar het in 's ministers bedoeling ligt, wegens de steeds toenemende schaarschte aan vet, het mesten van varkens zooveel mogelijk Aan te moedigen, verzoekt het Bureau den mi nister een'wijziging van het vervoerverbod ten opzichte van biggen, niet ouder dan 10 we ken,, in ernstige overweging te willen nemen. HET CONVOOI NAAR NEDER LANDSCH INDIë. Naar de N. R. Ct." verneemt, is het ver trek van de Hertog Hendrik, de Tabanan en de Voordam vastgesteld op Woensdag 19 dezer. DE „KONINGIN-REGENTES". Naar de „N. R. C." verneemt heeft de re geering een speciale commissie benoemd om de mogelijkheid' tot lichting van het gezonken soomschip „Koningin Regenes" te onderzoe ken. Onder zeer groote belangstelling is te Vlis- singen gistermiddag het stoffelijk overschot van den administrateur Smit van de „Ko ningin. Regentes" ter aarde besteld. Een schat van bloemen en kransen dekte de lijkbaar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer Th. de Meester, directeur der „Zeeland". Namens gezagvoerders en varend personeel bracht spr. een laatsten groet aan den overledene en herdacht tevens de slacht offers, die men op zee moest achterlaten. Nog werd het woord gevoerd door den heer Wisse als oudste collega van den over ledene. De heer Heuseveldt, stationschef van de Delftsche Poort te Rotterdam, sprak als vriend, terwijl een zwager en een zoon van den overledene dankten voor de betoonde eer. Onder de kransen en bloemen waren er ook van met de hospitaalschepen vervoerde Duit schers. - DE KRIJGSGEVANGENEN-CON- m FERENTIIE. De Duitsch-Engelsche conferentie is gis- temamiddag te 3 uur met hare. tweede bij eenkomst in de Treves-zaal begonnen. Het ligt niet in de bedoeling geregelde perscommuniqués omtrent het verhandelde openbaar te maken. DE SCHAARSCHTE AAN KLEINE RUILMIDDELEN EN PASMUNT. Er is een vrij uitvoerig officieel bericht ver schenen over een tekort aan kleine ruilmidde len, in het bijzonder aan rijksdaalders, gul dens (of zilverbons) en zilveren pasmunt. De practijken van hen, die deze betaalmiddelen opkoopen boven de maximale waarde, worden onbehoorlijk en kortzichtig genoema, omdat ziji de bezwaren, die de oorlog voor ons land medebracht, doen toenemen. De regeering heeft maatregelen tegen het opkoopen van zilvergeld genomen. Aan alle betrokken autoriteiten is opdracht gegeven om onder hen die zich daaraan schuldig maken, beslag te leggen op de zich in handen bevin dende munten. Bovendien stellen zij, die zil veren munten boven de maximale waarde te koop aanbieden of verkoopen, zich bloot aan strafvervolging, aangezien die handelingen strhfbaar zijn met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaar of een geldboete van ten hoogste 10.000. Mochten deze maatregelen bovenbedoelde practijken niet voldoende tegengaan, dan zou de regeering verder moeten ingrijpen door gebruik te maken van de haar bij, de wet ver leende bevoegdheid om van hen, die munten tot een gezamenlijke waarde van meer dan 500' onder zich hebben, te vorderen, dat die meerdere munten, ter inwisseling tegen ander wettig betaalmiddel (bankpapier of zilver- bons), worden ingeleverd. Hiertoe is tot dus ver nog niet overgegaan omdat deze maatre gel ook voor het goedgezinde deel van het pu bliek tot groote bezwaren aanleiding zou geven. Bijinbeslagneming of vordering tot inle vering zal niet meer dan de nominale waarde worden vergoed. Bovendien bestaat de moge lijkheid, dat de munten zonder eenige vergoe ding worden verbeurd verklaard. Zoowel het versmelten van zilveren nikkelen en bronzen munten als het uitvoeren van metaal, hetzij in den vorm van munt, hetzij in anderen vorm, is verboden en strafbaar. Maatregelen zijn enomen, welke verzekeren, dat cie zilverin- ustrie hier te lande de beuoodigde grond stof van 's rijksmunt kan betrekken tegen den ija van 109.75 per e verricht opdat mnnen zeer korten tijd een alleszins vol doende hoeveelheid betaalmiddelen voor het verkeer beschikbaar komt. Over omstreeks 8 dagen zal over een zoodanige hoeveelheid zilverbons de beschikking zijn verkregen, dat aan de behoeften van het verkeer in ruime mate zal voldaan kunnen worden. Aan zilve ren' pasmunt zal evenmin gebrek bestaan. Niet slechts zijn aan 's Rijks munt niet onbe langrijke hoeveelheden van die munten voor handen doch bovendien laat het zich aanzien dat de pogingen, welke van den aanvang af onafgebroken zijn in het werk gesteld om zil ver uit het buitenland voor den aanmaak van pasmunt te verkrijgen, binnenkort met goeden uitslag zullen bekroond worden. Tenslotte zal, zoodra de belangrijke partijen aan zilver- bons, waarvan hierboven sprake was, ter be schikking zijn gekomen, de mogelijkheid zijn geschapen om de guldens en rijksdaalders welke zich' in de kelders der Nederlandsche Bank bevinden, in zilveren pasmunt om te munten. Wat de pasmunt betreft zal uit den aard der zaak steeds eenig toezicht noodig zijn, zoodat niet als in den tijd vóór den oor log aan elke aanvrage zonder meer gevolg gegeven kan worden. Doch deze voorzorg mag geenszins opgevat als een bewijs dat aan deze munt een schaarschte bestaat, welke ver hindert aan rechtmatigen en op de behoeften van het verkeer gegronde aanvragen te vol doen. BOSCHBRAND. Zondagmiddag ontstond brand in een bosch van graaf Bentinck te Amerongen, ge legen nabij'veenendaal. In een oogenblik was een, groot gedeelte van het bosch vernield. Het bosch was verkocht en men was juist begonnen een gedeelte te kappen voor mijn- hout. De oorzaak is onbekend. EEN DRAMA. Een 27-jarige jongeman te Utrecht wo- 'nende, heeft 'n 19-jarig meisje, eveneens uit Utrecht, met wie hij verkeering had, onder de gemeente Oudenrijn in een greppel verdron ken. Een daarna aangewende poging om zich zelf te verdrinken, mislukte. De oorzaak van dit misdrijf was verschil in godsdienst, waar door de ouders tegen, een huwelijk waren. De dader heeft bekend. Hij had reeds eenigen tijd met het plan rondgeioopen. OP HET KERKHOF In een plaatsje aan den Rijn had de dood- aver een paar honderd kilo aardappelen op et kerkhof begraven om ze aan inbeslagne- mi een gr; hei ing te onttrekken. Op het graf plaatste hij ~en kruis met „Hij; ruste in vrede". Eenigen tijd later bemerkte hij, dat op het kruis stond: liji is opgestaan" aardappelen waren opgegraven en verdwenen, EEN NIEUWE TRUC. In Friesland zijn in de laatste dagen rij wielhandelaars bedrogen door een net ge- kleeden oplichter, die zich voordeed als in specteur van de N. O. T. Hij vervoegde zich bij de fietshandelaren om de registers der banden/ in te zien, "teekende deze voor „in or de" en' probeerde dan, onder mededeeling dat er nog wel banden zijn te krijgen, waarvoor hij zorgen wil. een fiets zonder betaling mee te krijgen, wat hem hier en daar gelukte. Bij de N. O. T. is de man als inspecteur onbe kend. INBRAAK Te Amsterdam is een inbraak ontdekt, waarbij het bedrag van het gestolene, al is dit nog niet juist op te geven, in de duizenden beloopt. Van verleden week Zaterdag af was het huis van de familie Pappenheim, in de Vossiusstraat 10, onbewoond. Toen dezer da len de heer des huizes even thuis kwam, om e zien of er brieven gekomen waren, kwam hij tot de ontdekking, dat inbrekers op zulk een wijze hadden huisgehouden, dat zelfs de onmiddellijk gewaarschuwde politie er ver, baasd van stond. De inbrekers zijn een paar dagen bezig ge- :est met het leegplunderen van het g< huis. Alle kasten werden leeggehaald, eele ver schuilende deuren, die niet gemakkelijk gingen, stukgetrapt. Een groote hoeveelheid tafelzilver, bijouterieën en goud werd meege nomen; ook verscheidene kieedingstukken. De inbrekers namen uit een kast van den heer des huizes 700 sigaren/ en 3000 sigaret ten mede. Verder lag m de gang nog een massa koper, als: gewichten, vijzels en kro nen, ingepakt, gereed om mee te nemen. Al les wees er op, dat de dieven langer dan één nacht aan het „werk" zijn geweest, en ook het plan hadden om nog eens terug te komén. NEDERLANDSCHE SCHEPEN OPGE BRACHT. Blijkens ambtelijk bericht is de tjalk Alida, van de Maatschappij tot Exploitatie van vaar tuigen te Amsterdam, op weg van Gothen- berg naar Rotterdam, opgebracht naar Cux- haven. De tjalk De Zwerver, thuisbehoorend te Rotterdam, op weg van Maftnö naar Her- nösand, is opgebracht naar Swinemünde. De tjalk Beta, thuisbehoorende te Groningen, op weg van Kopenhagen naar Groningen, is opgebracht naar Cuxhaven. SPEELMIDDAG Voor de leerlingen der o. 1. s. te Dordrecht, die les krijgen in vrije- en ordeoefeningen, is jedurende ae zomermaanden een speelmiddag ngesteld. Op de terreinen van den D. B. v. L. O. worden de leerlingen van drie scholen tegelijk door de betrokken. Iclasse-onderwij- zers(easen) met allerlei spelen bezig gehou den. Voor de onderwijzers(essen) bestaat ge legenheid deel te nemen aan een door gym- nastickonderwijzeis geleiden spdcursus. ten en ander ter bevordering van de lichamelijke opvoeding. DIEFSTAL. In de woning van mevrouw de weduwe De Charro aan den Ouden Scheveningschen Weg te den Haag zijn ongeveer 100 stuks ta felzilver gestolen, zwaar zilver blad met 2 presenteertrommels, een zilveren trekpot, kof fiekan, sauskommen, ongeveer 150 aan con tanten, eenige gouden en zilveren sieraden, een diamanten broche, een paar diamanten oorknopjes en eenige effecten. ZAKKENROLLER GESNAPT. Zaterdagmorgen werdi te Rotterdam op de mark aan den Goudschen Singel een Rus sische handelssreiziger op heeterdaad betrapt op het stelen' van een gouden horloge van een 73-jarigen ouden heer. Bij' fouilleering werd op den zakkenroller nog een gouden horloge gevonden, den 4en Juni op die markt gesto len. Bij huiszoeking vond men nog een drietal horloges, vermoedelijk alle ontvreemd' op het zelfde operatieterrein. RAADSBESLUIT GESCHORST. De gemeenteraad van Baam besloot dd. 26 April 1.1. aan het onderwijzend personeel van: a. de school met den Bijbel, b. de Ko ningin Wilhelmina school, en c. de school der schoolvereeniging van de Nederlandsch Her vormde gemeente, alle bijzondere lagere scho len in die gemeente, toelagen voor één keer en wel over het jaar 1918 te verleenm. Thans bevat de „St.-ct." no. 133 een K. B. van 18 Mei 11., waarbij dit raadsbesluit wordt geschorst tot 1 Dec. 1918. Overwogen wordt, dat het wenschelijk is om, hangende het onderzoek naar de vraag of er termen rijn om dit besluit wegens strij d met de wet te vernie tigen;, het in werking treden daarvan te voor komen. VERDUISTERING VAN 7900. Naar aanleiding van een verduistering van 7900 te Amsterdam, waarvan een Duitsch koopman werd verdacht, wordt het volgende medegedeeld De Duitscher kwam een paar weken gele den in aanraking met twee landgenooten, die goudgeld wenschten te koopen. Deze ga ven hem 7900, om voor bovengenoemd doel aan te wenden. Maar daar de koopman niets kan zich liet hooren, kregen de heeren argwaan. De koopman, naar de resultaten gevraagd, dischte toen het fabelachtige ver haal op, dat hij 's middags in de Beurspaa- sage zou zijn aangevallen door twee recher cheurs van de Pieter&hal. Deze zouden hem van het bedrag hebben beroofd, zoodat hij dus in de onmogelijkheid was, dat bedrag te verantwoorden. Het verhaal kwam den Duitschers eenigszins verdacht voor. wes halve de koopman aan een verhoor door de politie werd onderworpen. Hij moest even wel bij gebrek aan bewijs op vrije voeten worden gesteld. De beide Duitschers wend den zich toen tot den officier van justitie, met gevolg, dat de koopman thans voorloo- pig is overgebracht naar het Huis van Be waring. DE VLUGOE POST. De spreekwoordelijke vlugheid van den postdienst dreigt te 'veranderen in traagheid. Alle takken van dien dienst werken in den laatsten tijd uiterst langzaam. Verschillende oorzaken zijn daarvoor: het groote aantal regeeringstelegrammen vooral voor de dis tributie, te weinig lijnen, tekort aan perso neel, ontevredenheid van beambten inzake salarissen, enz. Een paar voorbeelden van vlugheid geeft iemand in de N.R.Ct.: Om 6 uur uit Den Haag vertrokken had ik gelegenheid persooonlijk aan te nemen een telegram, 3 u. 30 verzonden, o® nüjP komst tegen 8 uur te melden. Een telefoonverbinding, 's morgens hall negen gevraagd met Maastricht, deed ik des avonds 7 uur annuleeren; de rijkstelefoca had het te druk. Postkwitantiea 30 April afgegeven, iedere kwitantie per afzonderlijk borderel, acht da gen zient, werden 23 Mei verrekend. Het postpersoneel had het te druk! (Aldus do beambte, aan wien werd1 gevraagd waar de afrekening bleef.) Giro-verkeer. Een chèque, Vrijdagmorgen f eersten post ontvangen uit Rotterdam, on eerst Dinsdag daarop worden uitbe taald. Men had nog geen advies! De directeur van het Haagsche telegraaf kantoor deelde aan het Corr. Bureau mede, dat alles gedaan zal worden om het tele grammen verkeer zooveel mogelijk te bespoe- 'igen. en der plannen is om in den natnidda pe: ka zooveel mogelijk gebruik te maken; van de telefoonlijnen. Des avonds na 6 uur zijn ge woonlijk niet alle interloeale telefoonlijnen in gebruik en nu zal getracht worden van deze lijnen gedurende dien tijd gebruik te maken voor de wisseling van telegrammen. Daar voor deze bediening geen voldoend aantal personeel aanwezig is, heeft de direc tie een aantal marconisten aangenomen, die echter een andere methode van werken vol- een dan. de telegrafisten en daarom zal ge- ra cht worden deze een werkwijze te laten voljgen. welke voor hen het meest geschikt is. De airecteur vermoedde, dat hij' des avonds de beschikking zou krijgen over een zestal lijnen, waardoor eca aanzienlijke verrulr mlng van den dienst zal worden verkregen, 't welk vooral ook van belang is voor de pcrstelegrammen. Hiermede is echter gedurende den dag de stagnatie niet verholpen, terwijl deze steeds grooter wordt. De toevloed van telegram men is dikwijls zoo groot, dat daarin onmo gelijk kan worden voorzien, geen staf van ïnenschen, of administratie is daarop in te richten. J 1 T| Dm hierin verbetering te brengen zal een motordienst worden opgericht, die op derge lijke oogenbliken de telegrammen' voor Rot terdam en Amsterdam zal bezorgen, indien tenminste hiervoor de noodige benzine zal worden verkregen. De avonddiensten door die marconiisten worden alleen ingericht op de lijnen Den HaagAmsterdam en Den HaagRotter dam en zullen zoo spoedig mogelijk in wer king treden. I Als gevolg van de ondervonden teleurstel-^ ling door de in de Tweede Kamer aangeno-" men salarisregeling worden vooral in Den Haag bij de post door tal van beambten alle voorschriften letterlijk opgevolgd, waardoor er niet intensief gewerkt wordt. „Ik bedank het om terwille van Treub hard te werken voor een laag loon," wordt er gezegd. Om verbetering te krijgen, zullen, naar thans gemeld wordt, de nog in militairen dienst zijnde kantoorambtenaren van poste rijen en telegrafie wederom ter beschikking worden gesteld van dezen tak van arbeid. EEN PROTEST. De Vereeniging van burgemeesters en se cretarissen in de provincie Utrecht heeft ia een uitvoerig schrijven bij dea minister v«jr

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1