DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 20 J N I. De strijd in en buiten Europa. Tycho Brahe No. 142 Honderd en twinsfögste Jaargang 1918 DONDERDAG 5 et. Advertentieprijs 15 Gt. p. regel, grootere letters neer plaatsruimte. Br. fr. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij Herms. Coster d Zo.. Voordam C 9. Tel. 3. FEUILLETON. Buiteiilü-d. Binnenland. Gemengd Nieuw». Abannementsprlis bli vooruitbetaling d. 3 maanden f 1.65, fr. p. post 11.90. Van het Oosten rijksch-Italiaansche ge vechtsterrein komen geen bijzonderheden van beteekenis. Aan béide zijden van de Brenta hebben de verdedigers de Italiaansche aanvaiien ge stuit en bij hun pogen om aan den Wester oever van de Piave vooruit te komen, had den de Oostenrijkers niet het succe^, dat zij:, zich voorgesteld zullen hebben. Op het O. deel van den Montello maakten zij eenige vorderingen, maar hun opmarsen werd tot staan gebracht bij het Forsette-ka- naal, waar zij poogden van liet Z.O. uit Trevisto te naderen. Uit Weénen wordt gemeld, dat de Oosten- rijksch-Hongaarsche troepen op eenige pun ten het Forsette-kanaal overschreden. Bij Sevilla, aan den Zuidelijken voet van den Montello, braken de Oostenrijkers door ver scheidene Italiaansche linies. Het communi que deelt nader mede, dlat op het front in hei gebergte de stellingen, die de oostenrijkers tusschen Piave en ue Brenta ten Z. O. vau Asiago namen, Weueiom het doel .au ver bitterde vijandelijke stormloopen waren. Tee kenend is daarbij de medeüeeiiug dat trots zijn groote offers de vijand nergens voor deden wist tetbehalen. Het is alsof men een communiqué van de verdedigers en niet van de aanvallers leest. Uit Rome wordt gemeld, dat naarmate de hevigheid van den slag op het bergfront af neemt, die aan de Piave vermeerdert. Tegen over Maserada en Candelu zijn de pogingen des vijands om op den rechteroever der ri vier nieuwe punten te winnen om van daar uit op de trekken, bloedig verijdeld. Het slot der gevechten was, dat de Oos tenrijkers de ondiepe buiging in het Itali aansche front waarop sedert vier dagen de veldslag woedt, niet konden vergrooten. Aan den N. zoom van den Montello versterkten de Italianen hun linie ten Z. van de rivier tof Case Serena. Een Italiaansche aanval op de linie en het N. O. deel van den Montello in Z. O. richting ondernomen werd ingeperkt vlak ten Z. van den spoorweg San Mauro Santandre. In de streek van den Grappa sloegen de Italianen gedeeltelijke aanvallen van deni vij and af. In het dal van de Brenta en ten O, van het dal van de- Fren^ela werd dé vijan delijke stoot volkomen gestuit. Op den O. zoom van het plaeau van Asiago ontrukten de Italianen den vijand den Pizzo Razzea en de hoogten ten Z. O. van Sasso. Een af- deeling Italiaansche troepen en een contin gent Franschen ondernamen een krachtig'en aanval en wonnen terrein in het berggebied van Costalunga. Aan de Daily Mail wordt uit Milaan ge meld, dat de slachting aan de Piave ver schrikkelijk is. De stroom voert duizenden liiken, verpletterde pontons en met bloed be vlekte booten mede. Naar een telegram uit Parijs mededeelt, Romau uit het laatst der 16e eeuw, aaar het Dmuch van VILHELM 08T1RQAAHD. dm Koning....?" lvctio schudde ongeloovig het Zulk een voorname bode wacht ik 20) „Een boodschap van Jonker Tycho schudde ooofdflip niet. Maar laten we het dankgebed nog niet uitspreken, eer we weten of de vreemde sums ook wil deelnemen aan onzen maal tijd." „Mats Skott heeft zijn paard al genomen", zei Vrouw Kirstine. „Hij komt hier nu vlak op het huis af. Ik ben er bijna zeker van, dat hij het koninklijk wapen op zijn rok draagt. Vindt je niet, manlief, dat we moesten zorgen Voor een beker warmen kruidenwijn? De jonker ziet er in ieder geval uit, of hij een' heele reis achter den rug heeft I „Je zou niet de goede huismoeder zijn, waar ik je voor houd, als je geen zorg droeg voor ieder, die Knudstrap bezoekt! Doe, zooals je denkt dat het 't beste is, Vrouwtje lief!" Tycho Brahe bleef aan tafel zitten, terwijl Vrouw Kirstine vast alles in orde maakte voor de ontvangst van den nieuwen gast; wie dit nu ook wezen mocht! De deur ging open en de jonge ruiter, die zooeven de boeren gevraagd had, of de heer Tycho Brahe ook thuis was, trad binnen. Hij was in de koninklijke page-dracht, maar daarover droeg hij een korten, met bont ge- voerden mantel, om zich te beschermen te gen de strenge koude. Met veel eerbied groette hij den heer des h"izes en daarop, met veel minder ceremoni- eele buiging, diens burgerlijke vrouw. De heer Tycho noodde hen uit plaats te neman» wordt uit Rome gemdd, dat het oich kat aanzien, dat de tweeae phase van den slag vau een groote hevigheid zal zijn. Bij het bruggehoofd, dat de Oostenrijkers aan de beneden-Piave hebben ingericht, bieden de Italianen met hand 01 tand tegenstand aaa de aanhoudende aanvallen van 12 divisies, die voortdurend met de tusschen Senegana en Conegliano geconcentreerde reserves wor den aangevuld. De Oostenrijksche uanvals- strijdmacht tusschen den Montello en de Piave schijnt uit meer dan 25 divisies in eerste linie en 8 in reserve te juju samen# e steld. De Oostenrijkers schijnen er op gerekend te hebben diep in het Italiaansche gebied te kunnen doordringen en daar rijken buit te kunnen verzamelen. Volgens dit bericht uit Rome toch zouden z bij Fonzano lange co lonnes van Duitsche vrachtwagens oaroea. g. trokken hebbsni om dtii buit ie rervotnai. Tot nu tce kan men van Oostenrijksche zij de nog niet vau een succesvol offensief spre ken. 1 Toch toom nuai z!ch nam m au Duitschland teviodfcu over dm gang va??. ken. De Koln, Zeitzag troost zich althaas met de gedachte, dat als gunstig resultaat van het Oostenrijksch offensief kan worden geboekt, dat Italië het initiatief ontrukt is en dat er geen sprake meer zal zijn van het zen den van verdere Italiaansche troepen naar het Westelijk front Maar wanneer dit het eenige is, dat het Oostenrijksche offensief ten slotte uitwerkt, komt het ons voor, dat de thans gebrachte offers in zeer ongunstige verhouding tot de verkregen voordeelen staan. Op het Westelijk front begint wat meer actie te komen. De Duitschers hebben gisteren na hevige geschutvoorbereiding over het geheele front van Reims van de streek van Vrigny af to* beoosten Pompelles, een infanterieaanval op de Fransche stellingen tusschen deze beide punten ingezet. De Franschen vingen den. stoot op en wisten den aanval te stuiten. Tusschen Vrigny en Onnes wisten de aan vallers de Fransche stellingen niet te berei ken en ten O. van Reims is de strijd even eens in het voordeel der Franschen geëin digd. Dé Duitschers, die er in geslaagd wa ren om. het bosch van Sillery binnen te drin gen,, werden door de tegenaanvallen der Franschen er weer uitgeworpen. Ook hier dus geen wijziging van beteeke nis. In het Britsche Lagerhuis heeft Bonar Law een vborstel ingediend om opnieuw een krediet van 500' millioen pond te verleenen. Uit de daarbij gedane mededeelingen bleek, dat na het op 7 Maart j.L verleende crediet van 600 millioen pond de dagelijksche uitga ven 6848000 pond bedroegen. De geheele schuld, die de geallieerden aan Engeland terwijl Vrouw Kirstine, in haar huismoeder lijke bedrijvigheid, den jonker ontlasten wilde van den zwaren mantel. Maar dit wil de Tpcho Brahe toch niet hebben, en zelf stond hij op, om zijn gast dezen dienst te bewijzen. Er speelde een glimlach' om den mond van den jongen heer, maar niemand zag dit, want tegelijk boog hij weer met nog grootier hoffelijkheid. „Welgeboren Heer Tycho Brahe", zei hij, „ik heb orders gekregen, om u de groeten over te brengen van onzen allergenadigsten Heer en Koning. Zijn Majesteit heeft de ge nade gehad mij op te dragen, dat ik mij on middellijk op weg begeven zou, om u op te zoeken op uw landgoed Knudstrup. En, zoo dra ik u aantrof, moest ik u deze boodschap overbrengen: Zijn Koninklijke Majesteit ver zoekt als bijzondere gunst of genade, dat u, Welgeboren Heer Tycho Brahe, u nog van- goed En in verband daarmee werd het mij ook opgedragen, om u dit koninklijk schrijven te overhandigen, waarin u het genadige verlan gen van Zijn Majesteit nog eens met nings eigen hand vindt opgeteekend." De jonge hoveling haalde den brief, voor zien van het koninklijk zegel, uit zijn zak en reikte dien' nu over, weer met een diepe bui- ycfto Brahe deed den brief open en het geen daarin stond, hield het midden tusschen een uitnoodiging en een bevel, maar was in ieder geval in zeer vormelijken stijl geschre ven. ,,'s Koning» verlangen zal onmiddellijk uitgevoerd worden," zei de heer Tycho, ter wijl Vrouw Kirstine met nieuwsgierige blik ken van haar man naar den koninklijken boodschapper keek. „Als het u behaagt, kunnen we wel dadeiijk hebben bedraagt 1.370 000.000 pond ster ling, die van de koloniën 260.000.000 pond sterling. Na mededeeling van de zeer zware offers, die het oorlogsmorster van Engeland eischt, gaf Bonar Law een algemeen overzicht van den toestand. Hij beschouwde daarbij het Oostenrijksche offensief :n Italië als een onderdeel van het offensief dei Centralen over het geheele slag front en zeide te gelooven, dat het initiatief tot het offensief op het Zuidelijk front uit Berlijn is gekomen. Hij..noemde het Oostenrijksche offensief mislukt en wees er op, dat in dezen geheelcn oorlog nog geen offensief op ccn zoo groote schaal als dit zóó weinig succes gehad heeft :n de Italiaansche legerleiding wacht dan ook de toekomst met volkomen vertrouwen af. De Duitsche aanvallen In het Westen be sprekende, verklaarde de minister dat deze een succes hadden, dat iedereen de uiterste zorg baarde. Drie maanden, zeide hij, zijn <-~rloopen en ofschoon de slag altijd voor- duurt, kunnen wij met eenig vartrouwen op wat gebeurd is terugzien. De minister meende, da* de Duifo±ers drie groote strategische mogelijkheden- als doel voor oogen hadden, nml. Parijn de Kanaalhavens en het verbreken van de ver binding tusschen de Britsche en Fransche strijdkrachten, welke drie doeleinden tot nu toe niet bereikt werden. De minister wees op den moedigen en succesvollen tegenstand der Britsche en Fransche strijdkrachten' en besprak vervol gens de Amerikaansdie hulp. De Amerikaan- sche troepen, die in steeds grootere hoeveel heden komen, zijn reeds in gevecht geweest en hebben aan de groote verwachtingen be antwoord. Het groote contingent Amerikaan- sche troepen zal het den vijand onmogelijk maken de overwinning te behalen door de reserves der bondgenooten uit te putten vóór hij de zijne uitgeput heeft. De Engelsche vliegers hebben een prach tige rol gespeeld en de Duitsche duikbóoten vormen volgens den minister geen ernstige bedreiging meer. De minister kon niet voorspellen waar de nieuwe Duitsche stoot zou worden toege bracht, maar het opperbevel der Geallieei> den verwacht dien slag met groot vertrou wen. Na Bonar Law verklaarde de oud-minis- ter-president Asquith, dat, gesteld als men was tegenover mogelijke nog ernstiger ont wikkelingen aan den toestand, er niemand in het Huis was, die het niet als de plicht van iederen vaderlandslievenden man voelde om alles te doen wat hij kon om de oorlogvoe ring te bevorderen. Het krediet van 500 millioen pond is door het Huis met algemeene stemmen aangeno men. weer samen naar Ibstrup gaan," zei Tycho Brahe. „Maar een korten rusttijd hebt u en uw paard toch wel noodig, vóór dat wij ons op reis begeven. Verkwik u, intusschen met spijs en drank". De jonker nam plaate aan tafel en liet zich den kruidenwijn goed smaken, dien Vrouw Kirstine hem geschonken had. „Een goede drank en met kundige hand bereid!" sprak hij waardeerend. Toen keerde hij zich weer tot Tycho Brahe en zei met listi- gen blik: „Ik vermoed, Welgeboren heer Jonker, dat u vervuld- is van een zeer natuurlijk verlan gen, om de reden te willen weten van 's Ko- nings opontbod. Toch mag ik hier niets van verklappen. Enkel zóó veel wil ik u wel zeg gen, dat u n'og machtige vrienden heeft, na dat uw invloedrijken bloedverwant, de heer Peder Oxe is heengegaan. Men zegt, dat de geleerde en doorluchtige Landgraaf Wilhelm, de zoon van Philip den Hoogmoedigen, met warmte van u gesproken 'heeft tot de Deen- sche afgezanten, die zich onlangs in Kassei ophielden; eveneens heeft u trouwe bescher mers in onzen goeden Kanselier, den heer Niels Kaas, en Welgeboren Rijksgraaf, Heer de, die zijn Koninklijke Majesteit u hewijlzen Jörgen RosenkrandsIk kon u ook wel een kleinen wenk geven betreffende de gena- zal, ofschoon dit eigenlijk in strijd is met mijh plicht. Maar onder belofte vani het strengste stilzwijgen „Is het in strijd met uw plicht, om te spre ken, dan moet u ook liever zwijgen". De jonge hoveling, die eerder gerekend had op een paar woorden van dank, in plaats van op dit droge, eenigszins barsdhe antwoord, zei dan ook, wèl1 wat beleedigdi: „Nu, zooals u wilt. Ik dacht anders, dat zulke vertrouwelijke openhartigheid wel op z'n plaats was, tusschen gelijken1 in stand. Het geldt voor een oud adellijk gebruik „Ja, ja", knikte Tycho Brahe met goedmoe- KORTE BERICHTEN. In Gladbach moesten tal van fabrieken de vorige week sluiten wegens gebrek aan grondstoffen. Alleen de munitiefabrieken werken met volle kracht door. De droogte en de koude nachten hebben in Duitschland veel schade gedaan aan den oogst, Officieel wordt bevestigd, dat de Bul- gaarsche Koning Malinof heeft opgedragen een niéuw kabinet te vormen Uit Genève wordt gemeld: de Itali aansche legercommissie heeft het gebruik van de bi} de lichting van 1920 opgeroepen man nen voor de tweede en derde linie op het ge vechtsfront goedgekeurdl 'Minister-president Orlando is naar het front vertrokken In het afgesloten gebied van de Middel- landsche Zee hebben Duitsche ditikbooten zes stoomschepen en vier zeilschepen in den grond 'geboord, Zij hadden tezamen een' in houd van 24.500 ton De Wurtembergsche minister-presi dent heeft zich tegen de verdeeting van El- zas-Lotharingen tusschen de twee grootste bondsstaten verklaard. De Frank! Ztg. bespreekt keizer Wil- helm's opvatting, in- diens rede in het Duit sche hoofdkwartier geuit, voigens welke de oorlog een strijd is tusschen twee wereldbe schouwingen. BUITENGEWONE MINISTERRAAD. Gisteren werd een buitengewone minister raad gehouden. DE „KONINGIN-REGENTES". Een officieel Wolff-bericht verklaart, dat de mijnen, die volgens de Britsche Admirali teit gevonden zouden- zijn op den weg. d'-en de Nederlandsche stoomschepen voor de uit wisseling van krijgsgevangenen nemen, in geen geval van Duitsclien oorsprong zijn HET ONDERZOEK NAAR DE „KONINGIN REGENTES". De zeesleepboot „Zeeland", die Dinsdag naar zee vertrok voor het onderzoeken van het wrak van de „Koningin Regentes", is naar N'ieuwediep teruggekeerd, wegens een klein defect aan de draadlooze telegrafie-in- richting, dat oen nader onderzoek vereischt. v VROEGE AARDAPPELEN. De minister van landbouw heeft ingetrok ken zijne beschikking van 25 Mei 1918, be treffende het vervoerverboid op vroege aard appelen. MAXIMUMPRIJZEN VOOR EIEREN De minister van landbouw heeft van de lijst van ggederen, aangewezen krachtens art. 1 der Distributiewet 1916 afgevoerd het artikel geconserveerde eieren, en ingetrokken zijne beschikkingen houdende regeling van j het conservceren en distribueeren van regee- ringskalkeierenidem houdende vaststelling van maximumprijzen van regcerings-kalkeie- - ren en idem houdende vaststelling van maxi mumprijzen versche eieren. De minister heeft vastgesteld een rnaxi- mum-groothandelsprijs voor kippen- en een deneieren, zoowel -versche als geconserveerde, van 12.50 per 100 stuks, een maximum- tusschenhandelsprijs van 13.10 per 100 stuks en een maximum-kleinhandelsprijs van 14 per 100 stuks. RANTSOENEERING VAN MELK? Naar de Tel verneemt, is het niet geheel en al onwaarschijnlijk, dat de minister van landbouw binnenkort zal overgaan tot rant soeneering van melk, teneinde de baterpro- digen glimlach. „Trek het u ook maar niet j aan, 1 leer Jonker. Het kon ook wel eens zijn, dat ik vergeten had' wat goed adellijk gebruik was, maar daarom hoop ik toch niet. dat u versmaden zult, wat mijn huis u bieden kan. Terwijl u zich dus weer wat verkwikt, maak ik mij vast klaar voor de reis". Een paar uren later reed Tycho Brahe, in gezelschap van den koninklijken bode, d'oor de slotpoort, den hoofdweg langs, waar de boeren' de sneeuw nu. op zijl geruimd hadden, zoodat er heele bergen langs den kant lagen. Aan het venster, In het winterverfrek, stond Vrouw Kirstine met haar beide kleine meis jes, op iederen arm één, o'm de wegtrekkenden na te kijken. Er was eèn uitdrukking van on rust (n haar oogen en toen zij! haar man. door een kromming in den weg, heelemaal niet meer zien kon. wendde ze zich tot Mees ter Gemperlin, en vroeg: „Wat denkt u, beste Meester, dat deze reis zal uitwerken?" „Wel, wat anders dan goeds," antwoordde die op zijn ouden, opgewekten toon. „Mij dunkt, dat de gelukster van uw man aan 't stijlgen is Het zal niet lang meer duren, of er breken grootsche tijden voor u aan De korte winterdag was ten einde en1 de ka merdienaren hadden al lang de kaarsen ont stoken in de vertrekken, die de 'Koning be woonde gedurende; zijn verblijf op Iostrup. Het was een klein riddergoed, dat tusschen heerlijlke schaduwrijke bosschen lag, nauwe lijks een' halVe mijl van Kopenhagen. De maaltijd- was al voorbij om dien tijd: tusschen vijven en half zes; maar 'het was ge woonte, dat de Koning nog eenige uren bleef met zijn hovelingen en gasten, die te dineeren genood waren. Zijn Majesteit, Koning Frede- rik II, stond bekend als een vroolijk vorst, die waarschijnlijk wel meer dan goed voor hem was, hield van een kan wijnen, als het aankwam op drinken, kon wel geen van zijn hovelingen hel zóó lang volhouden, als ductie te verhoogen. Zekerheid hieromtrent bestaat echter nog volstrekt niet. UITVOER VAN VEE? Er doen geruchten de ronde, dat een uit voer van vee aanstaande is. De Veehandel' heeft zich hieromtrent iot bevoegde personen gewend om inlichtingen. Positief wisten zij echter niet mede te deelen, dat een veeuit- voer binnenkort te verwachten is En wat zal het publiek zeggen? Geen vleesch en toch vee naar Duitschland? HET CONVOOI NAAR INDIë. Het vertrek van de „Hertog Hendrik" en dpi hulpkruiser „Tabanan" uit Nieuwediep is bepaald op hedenochtend 10 uur. Dan be geven beide schepen zich, begeleid door tor pedobooten, naar de reede, vanwaar zij ie ongeveer 2 uur de reis zullen aanvaarden. Het stoomschip Beugdis ligt binnen de sluis te I'Jmuiden tot vertrek gereed. Het vertrek van het convooi naar Ned.- Indië is thans tot nader order uitgesteld. Dit besluit houdt verband met een kwestie om- trent de scheepspapieren, welke nog niet ge heel ifi orde zijn. MR. TROELSTRTA NAAR LONDEN. Naar aan de Tel. uit Londen geseind wordt, is de kans van mr. Troelstra om En geland te bezoeken, er niet op verbeterd, nu hij een geheim onderhoud met Scheidemann, die immers nu een officieele positie bekleedt, heeft gehad. De Engelsche autoriteiten zou den nog altijd overwegen of aan mr. Troel stra wel een paspoort kan worden gegeven. De Engelsche regeering weigert aan mr. Troelstra het visum voor den overtocht naar Engeland op zijn pas te verleenen, zoodlat hij niet naar Engeland kan gaan. De Engelsche regeering vreest verzet der zeelieden tegen de overkomst van den heer Troelstra. Naar „Het Volk" verneemt, heeft mr. Troelstra een brief ontvangen van Vander- velde uit HAvre, gedateerd 3 Juni, waarin laatstgenoemde den heer Troelstra uitnoo- digt om na afloop van de conferentie te Londen met hem en De Brouckère naar H&- vre en Parijs te reizen', tot het houden van besprekingen, in de eerste stad met de Bel gische en in de tweede stad met de Fran&chs socialisten. DROOGLEGGING ZUIDERZEE. Bii de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingekomen tot instelling van een fonds voor de uitgaven, noodig voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. BRAVE OUDERS. Te Nijmegen is aangehouden iemand uit Goch, die vier maanden gevangenisstraf moest ondergaan wegens smokkelen. HIJ bleek in 't bezit te zijn van 4251.92 en 10.566 mark, welk gelei volgens zijn verkla ring grootendeels toebehoorde aan een vrouw uit Goch, die met hem heimelijk de wijk naar Nederland had genomen, met achterlating van hare zes kinderen. Haar man zit wa gens smokkelen te Veenhuizen. DE CULTUURVOO RSGHRIFTEN SLECHT OPGEVOLGD. Naar aan de Haagsdie N. Ct. gemeld wordt, blijkt het thans, nu de opgaven van de verbouwde gewassen bij de graancommis- sies inkomen, dat de cultuurcommissies door verscheiden boeren genegeerd zijn. Zij trek ken zich van de gegeven voorschriften niet» aan en hebben geen rogge verbouwd. Op tal van plaatsen is verlof gegeven, om rogge die dreigde te mislukken, af te snijden hun genadige Heer. De Koning was iin de kracht vaa zijn le ven, nog geen twee-en-veeriig jaar. Zijn slanke en veerkrachtige gestalte was van zijn jeugd af ontwikkeld door allerlei ridderlijke oefeningen- en liet was duidelijk aan hem te zien, dat hij het leven genoot. Zijn gelaat was lang en smal en de groote oogen en de licht-gebogen neus gaven het een voornam» uitdrukking. Ook ontbrak het Zijn Genade niet aan een gezond en helder oordeel en zijn eenvoudig en natuurlijk optreden maak te hem bemind bij een ieder. Er stonden kroezen en kannen en een paar grooit kandelaars op tafel, waar Zijn Ko ninklijke Majesteit aanzat met den kanselier, den heer Niels Kaas, de Rijksraden, Jörgen Rosenkrands en Steen Brahe, denrentmees ter Christoffer Valkendorf, den koninklijken lijfarts, doctor Peder Sörensen, en verschil lende edellieden en hovelingen. „Ik wil wedden met wien van de heeren maar lust heeft," riep de Koning vroolijk, „dat Tycho Brahe nog hedenavond op Ibstrup aankomt. Wc rekenen, dat onze bode in Knudstrap was, des morgens om hal! tien; drie, vier uren zal hij toen wel rast gehouden hebben, terwijl Tycho zich voor de reis gereed' maakte en ik houd 'f er dus voor hem hier te zien eer we met de volgen de kan klaar zijn." „Laten we dan niet lang wachten, daar mee te beginnendes te korter duurt die aan komst nog," sloeg Steen Brahe- voor „Ik ben het volkomen eens met uw MajesteiFs uitspraak, want, wèt men nu ook op mijn broer kan hebben aan te merken, het valt niet te ontkennen, dat hij vlug besloten in zijn handelingen is; tusschenbeide wat al' te vlug zelfs. Als zijn naaste bloedverwant zeg ik uw Majesteit dank voor de bijzondere gunst en genade, die u mijn waarden broe der bewijst." (Wacis TCBTdlgd). COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1