Centrale Eenken. Rijks Beter- en Maarten. Provinciaal Nieawi Provinciaal Nieuws. Stadsnieuw*. Maandag 24 Juni zal In plaats van groentensoep, zooals gepubli ceerd werd, erwtensoep verstrekt worden en Dinsdag 25 Juni aard appelen «net sla. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt mede, dat waarschijnlijk heden de boter zal arriveeren voor deze week. H'ij maakt bekend, dat bon No. 3 voor zoo verre deze in de winkels voor boter kunnen worden ingewisseld geldig is. De vetten zijn gedistribueerd en kan daarop het rechtheb- gedeelte worden afgegeven. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. GEVONDEN VOORWERPEN. Een jas, eenig geld, drie portemonnaie's met eenig geld, een lorgnet in étui, een da meshoed, een mantel, drie bonboekjes (le vensmiddelen), een kindertasehje. een hond- Ie, een zilverbon, een damcstasch, een potje inkt, eierdopjes en een boter- en yetkwut Alkmaar, 20 Juni K>18, De waam. Commissaris van Politie, J. H. G. VAN DEN BERO. De Commissaris van Politie ie Alkmaar waarschuwt de ingezetenen dezer gemeente om voorzichtig te zijn bij bet koopen van coupons, costuumstoffen ra linnengoed, dat hun door een combinatie van personen, waarvan er een voorgeeft Belgisch uitgewe kene te zijn, die beweert dat voormelde stof fen van een Belgische fabriek afkomstig zijn, wordt aangeboden. Alkmaar. 20 Juni 1918. DE waam. Commissaris van Politie, J. H. G. VAN DEN BERG. en aan het vee te voederen. Aangezien er niet werd nagegaan of de rogge inderdaad dreigde te mislukken, hebben landbouwers ook goede rogge afgesneden en opgevoedeid en er in plaats van ae voorgeschreven boonen handelsgewassen op de vrijgekomen akkers geteeld. De vraag mag borden gesteld of het dan niet mogelijk was geweest te onderzoeken of de rogge wel afgesneden moest worden en dan, of de gegeven voorschri' 1 Z ten ook waren kt te zijn ge- opgévolgd. Z'ooals het nu bli ;aan, is het toch- wel een lichtvaardig opvat van de belangen voor de volksvoeding EEN OVERVAL. De jachtopziener P. Duivenvoorden, kom mies in dienst op de jachtvelden te Noord wij kerhout, van jhr. mr. W. G. Delden, te Amsterdam, werd gisteren, toen hij twee stroopers wilde aanhouden, door dezen on verhoeds aangevallen. Zijn hond kwam hem te hulp en het gelukte hem hierdoor vrij te komem en de geweren der stroopers in besla, te nemen. De aanranders waren twee beken wilddieven uit Beverwijk. HULDIOINO VAN Mr. D. FOCK. Oisteren vierde mr. D. Fock, voorzitter van de Tweede Kamer en oud-minister van Ko loniën, zijn zestigsten verjaardag. Ofschoon het 't uitdrukkelijk verlangen van mr. Fock was, dezen dag ongemerkt te laten voorbij gaan1, hebben onderscheidene vrienden en eestverwanten toch gemeend een kleine hul- iging niet achterwege te moeten laten Eenige heeren maakten daartoe gistermor gen 11 uur hun opwachting aan het tijdelijk tehuis van mr. Fock, Paleisstraat 1, waar de heer Fock het eerst werd toegesproken door den heer mr. J. W. de Kim ter, die als voor- "Fotterdnm vöot eigen rekening besteia1 voed sel wwdt niet toegetgtra zonder N. O. T, consent. Verzoeke dringend meerder eten ter beschikking te sreliaf/' Aangezien andt a toestanden een verblijf aan boord onhoudbaar maken en een onder zoek op de talrijke klachten reeds is toege zegd, verzoek ik uw blad bovenstaande zeer ernstige klacht wel te willen plaatsen." KAASHANDELAREN. Eenige organisaties van kaashandelaren hielden Dinsdag een gecombineerde vergade ring te Utrecht, onder leiding van den heer N. v. Vliet Jr. (Rotterdam), ter bespreking van de regeeringsmaatrcgelen. Dc vergade ring was druk bezocht. De heer Bos (Rotterdam) zelde, dat de koopman, met name de grossier, als onnoodi- ge factor in het economisch leven werd be schouwd, terwijl hij juist het orgaan is, waar langs de menschehjke voedselvoorziening in goede banen werd geleid. Het stelsel-Posthuma had alleen coöpera tie en grootbedrijf op het oog, terwijl de gros sier er werd naasrgezet. Deze werd be schouwd als de parasiet. Posthuma wilde aanvankelijk nog anders, maar Treub heeft het stelsel consekwent doorgevoerd. En de socialisten, die zich ontpopten als staatssoci- .alisteiT, steunden hen. Immers coöperatie en grootbedrijf leenden zich 't best door den staat te worden overgenomen. Ten slotte zijn ook de exporteurs verdrongen, die aanvanke lijk ten koste vaa de grossiers werden be schermd. Een der aanwezigen wilde, dat er op aan gedrongen zou worden, rekening te houden met de voorraden kaas, die vóór de vaststel ling van den maximumprijs (26 Mei) in de pakhuizen aanwezig waren. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: „De verg- den bij den een, enz., geeft hare verontwaa: kennen over de onrechtmatige handefwijze der regeering, waardoor de geheele handel in kaas door grossiers onmogelijk wordt ge- maakt. Zij is overtuigd, dat, wanneer de regee ring zulks wilde, het zeer goed mogelijk zou zijn een zoodanige regeling vast te stellen, waarbij aan alle door de regeering te stellen eischen zou worden voldaan, en waarbij te vens de grossiers, kaasventers en hun perso neel ln hum bedrijf gehandhaafd bleven. Zij meent deze onbillijke handelwijze van de regeering te moeten beschouwen als een gevolg van het drijven van leden der commis sie var. advies, wier bedoeling het is alle handelaars uit te schakelen'. Zij roept de regeering, het Ned. volk en allen, die van meening zijn, dat naast ver plichtingen ook nóg rechten bestaan, op, om op te komen tegen een zoo onrechtvaardige handeling, waardoor de Ned. handel ten on dergang wordt gedreven en de werkloosheid ernstig uitgebreid. Zij bcsiuit om van alle gepaste middelen rgadering van alle belanghebben- m binnemandschen kaashandel, bij- Kieavereeni- gebruik te zullen maken om op een of andere wijze in haar rechten te worden hersteld." De besturen van de 4 organisaties zullen bovendien nog een verzoekschrift richten tot H. M. de Koningin. GOUDGELD IN BESLAG OENOMEN. Bij verschillende opkoopers van goudgeld te Rotterdam heeft de politie gouden tientjes en gouden vijfjes in beslag genomen Boven dien werden verschillende Duitschers en Rus sen aangehouden, om gevisiteerd te worden, Het goudgeld schijnt via Schevcningen uit gevoerd te worden. goudgeld. De politie te den i laag heeft een inval ge daan bij de verschillende handelaren, die goud boven de waarde opkochten. Het aan wezige goud werd in beslaggenomen: in to taal voor een waarde van eenige duizenden guldehs. lag met een door dm beer Willy Sluiters getee- kend portret. Hierna voerde de heer Job. C. Hoos het woord, als eere-voorzitter del' Buurtvereeul- ging Vlietland en de Oranje-Vereeüiging liet Oosten, beiden te Rotterdam, waarvan de heer Fock sinds de oprichting beschermheer was. Namens beide vereenigingen bood de heer Hoos een bloemstuk aan, waarbij hij getuig de van de groote belangstelling van den heer Fock, waarna deze met een kort woord be dankte. Onder de talrijke bloemstukken welke den heer Fock gedurende den morgen reeds wa ren toegezonden, was ook een prachtige mand van de régeeringscommiasie voor de belangen van den middenstand. In den1 loop van den dag bereikten den heer Fock nog talrijke gelukwenschen, o.a. een telegram van de Haagsche Journalisten- Vereeniging. Om zich- echter aan alle per soonlijke hulde te onttrekken heeft mr. Fock zich buiten de stad begeven MELKVERSPILLING. Volgens de Haagsche Ct. heeft er de laat ste paar dagen ln de residentie melkverspll- ling plaats, iets ongehoords in den tegen- weerdigen tijd. Zij vernam, dat in sommige kringen thans een ware hartstocht voor theedrinken heerscht, nu er weer thee is gedistribueerd. Het gevolg daarvan is, dat er plotseling veel minder melk wordt gedronken dan vóór de laatste theedistributie. Verschillende mclk- slijters, meer in het bijzonder in de yolks- buurten, blijven daardoor met groote hoe veelheden melk zitten; zij durven deze niet terugzenden naar de fabrieken, uit vrees, dat hun bij de Invoering van een melkrantsoen, tegen den winter, een onvoldoende hoeveel held zal worden toegewezen ln verband met hun thans gered ticeerden omzet. En zie hier nu het ongehoorde: de melk, voor zoover zij niet terecht komt waar zij niet noodig ia, be- derftl DE VOEDSELVERISTREMKINO OP DE NOORD AM. Een der passagiers van het stoomschip Noordam, ae heer Reltsma, hoofdambtenaar der Indische spoorwegen, seinde het volgen de uit Rotterdam aan de Haagsche N. Ct.: „Ik seinde aan minister Koloniën: „Voedselverstrekking Noordam beslist on voldoende. Heb twee uur na diner honger, niettegenstaande ik een portie vleesch over nam van een ander, die het niet lustte. Kin deren en echtgenoote kregen niet genoeg. In Voor het ln beslag genomen goud krijgen meer dan de er tientje e gulden.' lil Berliner Tageblatt meldt, dat do' de opkoopera niet meer dan de werkelijke waarde terug, wat per tientje een verlies be- teekent van 7 of 8 gulden.' douanen ami het grensstation Alexandrowo een man uit Berlijn hebben gearresteerd, die dertig duizend Nederlandsciie gouden tien tjes uaar Polen trachtte te smokkelen. Vol gens zijn zeggen zou hij er 200,000 mark mee verdienen, De gouden tientjes zijn op de Rijksbank te Thora gedeponeerd'. BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Naar gemeld wordt, is de regeering voor nemens eerstdaags eene staatscommissie in te stellen, die de regeering zal voorlichten om trent wenschelijke wettelijke maatregelen tot bestrijding van ds tuberculose. DE NOODTOESTAND TE MAASTRICHT. De aalmoezenier, de heer Verheggen, en het raadslid' de heer R. Nafsger zijn Dins dag naar Den Plaag vertrokken, omraiet de bevoegde autoriteiten besprekingen te houden over den noodtoestand te Maastricht en te trachten te bereiken, dat aan dien' toestand een einde wordt gemaakt door het'treffen van maatregelen voor een beteren aanvoer van meer levensmiddelen. AAftDAPPELNOOD TE VREEZEN? Men schrijft aan de Tel.: Door het Rijks Centraal Administratiekan toor voor de Distributie van Levensmiddelen- is aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat de aardappelen van den ouden oogst eerst gedistribueerd moeten worden, alvorens nieu we aardappelen aan te vragen, ten einde te voorkomen^ dat de aardappelen van den ouden oogst bederven. Mocht uit de bestellingen, welke door het Rijkskantoor voor Oroenten en Fruit worden ontvangen, blijken, dat. hieraan geen gevolg wordt gegeven, dan zal de toevoer worden be- perkt. Genoemd blad stipt hierbij aan, dat, indien de gemeentebesturen geen nieuwe aardappe len mogen aanvragen, alvorens de oude ge distribueerd. dus afgeleverd zijn, de 'kans evenals hei nblikkelijke ervaring op rein heeft'nu toch nl. al voldoende geleerd, dat tusschen het aanvragen door gemeente besturen van aardappelen in Den Haag, en het uitvoeren dier bestellingen dóór de van Rijkswege aangestelde bureaux of corporaties zóóveel tijd verloren gaat, dat een vlot-loo iende distributie van de nieuwe aardappelen iij een dusdanigen maatregel als hierboven genfletna, al weer moei geacht worden, tet <fe vrome wenschen te behooren. TURF. De Directeur-Generaal van den Landbouw heeft als arbiter inzake het geschil tusschen de Drentsche LandontginningsrMaatschappij en de wer-kliedenvereenigingen bepaald, dat de tarieven voor allen tuf- en veenarbeid over 1917 met 46 pet/ moeten worden ver hoogd. RELLETJES. Men meldt uit Harderwijk d.d. 18 dezer: De jaats,te dagen is het hier vrij rumoerig. Gisteren eischten een aantal vrouwen van dén burgemeester onverwijld zeep, hetwelk gedistribueerd werd. Heden werden aardap pelen geëischt. De burgemeester gaf echter belet, doch men bleef posten De burgemees ter moest later geëscorteerd door politie om 12 uur naar huis worden gebracht. HET NEDERLANDSCIIE STOOM SCHIP „MEGREZ" VRIJGEGEVEN. De Maasbode verneemt, dat hel Neder- landsche stoomschip „Megrez", dat in bal last op weg van Rotterdam naar Zweden, om van daar een lading hout te halen, in dertijd door de Duitschers naar Swinemün- de was opgebracht, weder is .vrijgegeven. Het stoomschip heeft de reis naar de be stemming voortgezet. HET OOSTENRIJKSCH OFFENSIEF. ROME, 20 Juni. (V. D.) De vijand her haalde zijn aanvallen in het Asiago-pla- •teau tot Montello niet. Wij deden op het Asiagoplateau, aan vallen, waarbij wij gevangenen maakten en den vijand ten zuiden van den spoor weg van de Monte Belliana terug dreven. Aan de Piave,'tusschen Sant Andrea en Candelut, werden aanvallen afgeslagen. Hevig woedde de slag aan de Viosalo- sectie en ten Noorden van Capo Silo. De vijand verdedigt zich hardnekkig. Het aantal gevangenen steeg tot meer dan 9000, vele kanonnen en honderden machinegeweren werden veroverd. Een vijftigtal vliegtuigen werd neergeschoten. HONGERSNOOD IN BELOIë EN NOORD-FRANKRIJK. 's-GRAVENHAGF-, 20 Juni. Naar wij vernemen züllcn binnenkort dp meest op den voorgrond tredende personen op het gebied van de levensmiddelenvoorziening van België eh Noord-Frankrijk te '&-Gra- venhage bijeenkomen, teneinde zoo moge lijk met de betrokken regeeringen maat regelen te beramen waardoor in het zeer ernstig tekort aan levensmiddelen in die streken zal kunnen worden voorzien Naar wij van. zeer bevoegde zijde verne men schijnt m het etappengebied ep Noord- Frankrijk de toestand zoodanig te zijn dat slechts oogenblikkelijke hulp redding kan brengen. HET CONVOOI NAAR INDIë. 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. In aam sluiting aan het bericht omtrent het nieu we uitstel van het vertrek van het con- vooi naar Indië, kunnen wij nog meedee- len, dat de kwestie, die nóg gerezen ja no pens scheepspapieren, meer bepaaldelijk Betreft de ladingspapieren van hot stoom schip Noordam. DE KONINGIN OP REIS. AMSTERDAM, 20 Juni. (V. D.) H.M. de Koningin is voornemens morgen de Looadrechtsche plassen en Nieuwersluis te bezoeken. Ook zal H. M zich naar Naar den begeven, om de militaire bureaux te bezichtigen. Om half vier vertrekt H. M. van de Amsterdainache Poort. UIT HEILOO. Heden is toestemming verleend om der aangevoerde aardbeien op de exportveilin; St. Wlllebrordus alhier, naar bet buitenlan te exporteeren. UITREIKING VAN' HET VAANDEL VOOR DE PADVINDERS. Hedenmiddag had op het terrein van de Kennemer sportclub de uitreiking van het vaandel aan de padvinders door Z. K. H Prins Hendrik plaats De Prins arriveerde 5 minuten voor twee per auto uit den Helder voor de woning van den burgemeester. In de auto waren mede gezeten de adju dant van den Prins en de kapitein van het V. M. A. K. Prins. De burgemeester, eere-voorzitter van de padvindersvereraiging, afd. Alkmaar, ver welkomde den prins voor zijn woning en leidde den prins naar binnen, waar zij eeni ge oogeublikken vertoefden. De voor de woning van den burgemeester, onder leiding vau cadetten opgestelde pad vinders marcheerden hierop naar het terrein, waar duizgiulm belangstellenden, voor het grootste gedeelte kinderen (de scholen had den voor deze gelegenheid vrij gekregen) aanwezig waren. Per landauer arriveerde de. prins, verge zeld van den burgemeester, Dr. Greebe en de heeren J. A. Laan Jr. districtscommissaris, Driesen secretaris Vereeniging Nederland- sche Padvinders, de adjudant Schimmclpm- nink, Trigclberg dir. 1 foil. Loyd, Vuhiiwp secretaris van de afd, Haarlem, Herbschlcb en v. d. Kop uit Haarlem, onder de tooncn van het militaire muziekcorps op het terrein, ,waar de Alkmaarschc bestuursleden, de hee ren Klinkenberg (hopman), Slinger, Mr. Stuart, Pels, Dr. Wicherlnk, Hanmvoort en daarbij den wenscli uitsprekende, dat de jon gens het in eere ongeschonden zouden bewa ren en met lust zouden werken. De prins Inspecteerde de opgestelde pad vinders. De Prins reikte hierop het vaandel uit, daarbij de wensch uitsprekende, dat de jon gens in eere ongeschonden zouden bewaren en met haar met lust zouden werden. De vaandrig defileerde hierop met het vaandel voor de padvinders, waarop Dr. Greebe den Prins namens de afd. Alkmaar dankte. Dr. Gunning uit Amsterdam hield hierop een uitvoerige toespraak tot de padvinders, waarna de jongens in de handen van den heer Klbikenberg op het vaandel d« belofte van trouw aan de padvinderswet aflegden. BENOEMD. Tot adjunct-inspecteur van politie te Utrecht is benoemd de heer J. A. J. Keesotn. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET. Op de emissie van 500.000.— 6 pCt. cu mulatief preferente .aandeelen in het Noord- hol landsch Landbouwcrediet is zoodanig in geschreven, dat op het totale bedrag der vrije inschrijving slechts vijf procent kan worden toegewezen. COLLECTE GEWAPENDE DIENST. De gister gehouden collecte voor den ge- wapenden dienst bracht op 150.72. OPDRACHT. Aan de N. V. „Bouwstoffen" voorheen P. Messelaar alhier werd door burgemeester en wethouders dezer gemeente het leveren van diverse metselmatertalen tem behoeve van den bouw van 47 woningen tusschen Nieuwlandersingel en Landstratem opgedra gen voor een totaal bedrag van 58.101,46. VOETBAL. Dinsdagavond kwam het bestuur onzer plaatselijke voetbalvereeniging A. H. C. bij een. Eenige liefhebbere van ae voetbalsport waren tot bijwoning dezer vergadering uit genood igd.. In overeenstemming met deze heeren werd besloten krachtige pogingen in het werk ie stellen om in het bezit te komen van een eigen terrein, zoodat Alkmaar het komende jaar in het bezit zal zijn van een sterke der de klasser. Wij wenschen deze vereeniging, die er naar streeft om de voetbalsport in Alkmaar hoog te houden, veel succes toe. VOLKSHUISVESTINQ. Gisteravond 8 uur werd er in café Central de algemeene vergadering van „Volkshuis vesting" gehouden, onder leiding van den heer Dr. Noorduyn. Uit het jaarverslag over 1917 stippen wij aan dat d.d. 20 Maart de heer P. N. Leguit als commissaris bedankte. dat het land voor bouwblok D. aan den Westerweg met één dag opzegging als wei de verhuurd werd; dat besloten werd de verzekering der wo ningen met 750.— per perceel te verhoo- gen; dat besloten werd lid te worden van' den Nationalen Woningraad tegen een contribu tie van 25 per jaar; dat de aanbesteding op 21 Met geen bevre digend resultaat opleverde, daar slechts 1 biljet voor 450.000 inkwam;- dat de heer Oudt daarna aanbood de 96 woningen gewijzigd te willen bouwen voor 414.000, doch dat het bestuur dit niet meende te moeten aanvaarden en het college van B. en W. gaarne zag, dat de vereeniging het werk in eigen beheer uitvoerde; dat van den aannemer van bouwblok C. een rekening voor meerder werk van 2800 was ingekomen, welk bedrag door den archi tect, den heer Ooms, op 685 getaxeerd werd en welke kwestie daarom in handen is gesteld van de heeren van Reijendam en Ringers, die-zich welwillend bereid verklaar den, alle posten nog eens na te gaan en'het bestuur van advies te dienen dat de tentoonstelling der ontwerpen voor de Karenhuizen bezocht werd door 105 per sonen dat als algemeene leiddraad' voor huuraan- vragen zal gelden, dat zij naar datum van aanvraag worden onderzocht, terwijl voor de personen in dienst van gemeente, rijk en provincie een onderscheid gemaakt zal wor den-. Personen, die geen twee jaar in de ge meente woneh, zullen met uitzondering van de personen in dienst van gemeente, rijk en provincie, achterstaan bij oudere ingezetenen tenen, dat het onderzoek van de rekening van den heer Smit een geheel ander bedrag aan wees: dat de heer Verkerk voor het beschikbaar stellen van een kamer in zijn woning een ver goeding van 100 per jaar zal ontvangen; dat de heer Smit voor zijn vordering, om- dait hij met de commissie uit de vereeniging niet tot overeenstemming kon komen, tot ar bitrage was overgegaan; dat de belooning voor het administreeren van de nieuwe huizen op 2.25 per woning was bepaald. Het verstag eindigt ate volgt: dat niet altijd, rozen gestrooid worden op het pad der vereeniging kon geen aanleiding zijn om het werk met minder lust ra Ijver voort te zetten. De woningtoestanden, waarmede de ver eeniging voortdurend in contact gebracht wordt, versterken haar in haren wil een steentje te willen bijdragen om den nood te lenigen. Waren de tijdsomstandigheden anders geweest, voorzeker zouden dc toe standen niet spreken van zulk een nood als nu wordt waargenomen. Het i adspirant-huurdersboek, aangelegd bij de oproeping van gegadigden voor de woningen van bouwblok C aan het Zeglis, telt reeds over de 400 namen en nog steeds komen de aanvraagbiljettra hinnen. Slechts 55 huisgezinnen konden een plaatsing vin den, terwijl 46 personen definitief van ae lijst werden afgevoerd wegens bedanken, vertrek uit de gemeente, of bij onderzoek gebleken ongeschiktheid. Moge een spoedig komende vrede of een ingrijpen van de regeering een einde maken aan de prijsopdrijving der bouwmaterialen. Tot zoolang is het resultaat van het werk der gemeente ra vereeniging geheel onvol doende. De rekening oéer 1917 werd overeenkom stig het ontwerp vastgesteld. De heeren J. van Reijendam en P A. de Lange werden als bestuursleden herkozen. Op voorstel; van het bestuur besloot de vereeniging tot aankoop van het perceel Eendrachtstraat 14. BENOEMING VAN EEN LID DER PLAATSELIJKE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. De Commissie van Toezicht op het Lagér Onderwijs beveelt aan voor het lidmaat schap harer commissie, om af te treden 31 December 1921, ter voorziëning ln de vaca ture ontstaan door het bedanken van haar mede-lid den heer Chr. Altena No-. 1. W. Kaas, kapitein dei infant'rie, hoofd van onderwijs en waarnemend direc teur der Cadettenschool. No. 2. J. A. Verkuyl, leeraar aan de Ca dettenschool. BENOEMING STEMBUREAUX. Voor de Woensdag 3 Juli a.s. plaats heb bende stemming ter benoeming van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is het noodzakelijk voor de 9 stemdistricten, waarin deze gemeente is verdeeld, stembu- reaux te benoemen. B. en 'W. stellen voor die bureaux als volgt samen te stellen: •le stemdistrict (stemlokaal Besognekamer stadhuis): Voorzitter: de Burgemeester (ambtshalve). Leden: F H. Ringers Sr., J. F. M. Endel, A. Waiboer Dz. Plaatsverv. le den B. Kuijper, P. N. Leguit. C. J. Goes. 2e stemdistrict (stemlokaal in de 3de Gem schooi a/d Koningsweg, hoek Lom- bardsteeg): Voorzitter Mr. A. J. M. Lees berg. Leden: C. G. Steen, Mr. A. Prins, J. H. Elfring. Plaatsverv leden. V. S. Ohinste- de JCz., C. Berkhouwer, M. T. Lewijt. 3e stemdistrict (stemlokaal in de voormali ge Handelsdagschool in het Victoriepark): Voorzitter: J. de Wit Dz. Leden: H. Wol zak Gz., D. A LuitinjT, Th. van der Klei. Plaatsverv. leden: P. UT Krekelberg, W. van Vuure. Mr. A. Dorbeck. 4e stemdistrict (stemlokaal in de 6e Gem school a/d StiAartnan.-daan), Voorzitter: G. T M. v. d. Bosch. LedenC, A. de Braai, P. Greidanus, K. Govers. Plaatsverv. leden: D. de Boer, J. Blom en P. Kuijs. 5e stemdistrict (stemlokaal in de Am bachtsschool a. d. Bergerweg): Voorzitter D. Govers Jz. Leden: P. E C. Melchior, B. Keizer, H. Rol. Plaatsverv. leden: J. T. de Wit, P. Blom, C Schoorl. 6e stemdistrict (stemlokaal in de Cadetten school). Voorzitter J*. de Lange C.Jz. Leden: J. Westerhof, J. H. van der Velde, J. C. Boijenga Plaatsverv. leden: W. R. H. Wak ker, J. Rolfi, V. W. Goes. 7e stemdistrict (stemlokaal in de 2e Gem. school a d Oudegracht, tegenover het Wil demanshofje). Voorzitter: J. Cloeck. Leden: F Bak, O. J. Verkerk, K. Vonk. Plaatsverv. leden: H. P. Ibink Meienbrink, P. Dekker,. A. Tcnneman. 8e stemdistrict (stemlokaal in de 4de Gem. schooi a. d Keetkolk). Voorzitter: A. F. Thomsen Leden: J. F. Lub0be, C. W. Visser, G. Cloeck Plaatsverv. léden: C. Bosman Gz., J N. Lobach, P. Claij, 9e stemdistrict (stemlokaal in de Huis- houd- en Industrieschool). Voorzitter: C. G. Zaadnoordijk. Leden: J. Houtsmuller, J. Kuilman, W. M. H. Péls. -«Plaatsverv. le den' J. Stammes, H. W. Frese, E. Kalver- boer. Alle voorgedragenen hebben gericht eene benoeming te zullen aannemen. WIJZIGING TARIEF VAN STEUN- UITKEERING AAN WERKLOOZEN. B. en W. zeggen in bijlage 66: Bij ons college is, onder dagteekening van 31 Mei 1.1., van het plaatselijk Steuncomité alhier ingekomen het hieronder afgedrukte schrijven, hetwelk wij ter tafei van Uwe ver gadering overbrengen. Waar uit de gemeentekas voor eteunuit- keering aan werkloozen van 7 Januari 1918 af tot heden (8 Juni), door het tegenwoordige Comité, reeds een bedrag van 50838.58 twerd uitgegeven, is ook ons College van meening, dat op den ingeslagen weg niet behoort te worden voortgegaan en dat het tarief waarnaar de uitkeeringen worden ge daan, zoodanig behoort te worden gewij zigd, dat de mogelijkheid om daarop era bij drage van het Koninklijk Nationaal Steunco mité te erlangen, niet is buiten gesloten. Uit overweging dat er, gelijk uit het schrij ven van het plaatselijk Steuncomité kan blij ken, gegronde reden bestaat om te verwach ten, dat ook door deze gemeente een bijdrage vanwege liet Kotfiuklijk Nationaal Steunco mité zal worden genoten in de uitkeeringen van eerstbedoeld comité, indien het tarief voor Alkmaar wordt ingericht op den voet van het- Auisterdamsche tarief, met weglating van dén daarop verleenden bijslag, hebben wij de eer Uwer vergadering voor te stellen te besluiten: I. ln te trekken het raadsbesluit van 7 Fe bruari 1918. Oemeenteblad No. 583), waarbij is vastgesteld een Regeling en Tarief, waarnaar te Alkmaar aan de werkloozen door het Plaatselijk Steunco mité steun zal worden verleend: II. aan het plaatselijk Steuncomité alhier, naar aanleiding van zijn schrijven van 31 Mei 1.1., ten behoeve van zijne steun- uitkeeringen aan personen in deze ge meente, die door gebrek aan werk of grondstoffen geen arbeid hebben kunnen verrichten, uit de gemeentekas een blan co crediet te verleenen, onder bepaling dat de bedoelde uitkeeringen worden ge daan op den voet van het Amsterdamsche steun tarief d.d. October 1917, zonder den daarop later gegeven toeslag, wor dende de verdere regeling der uitkeerin gen aan het plaatselijk Steuncomité over gelaten. Schrijven van het steuncomité. Bij raadsbesluit van 11 April 1.1., werd ons Comité medegedeeld „dat de bestaande steunregeling ook nh 4 Mel a.s. van kracht blijft, in afwachting van voorstelira, die van het Comité kunnen worden tegemoet ge zien." Sindsdien heeft deze materie in verschil lende onzer vergaderingen een onderwerp van bespreking uitgemaakt en werd ten slot te éénstemmig een steunregeling" ontworpen, zooals in afdruk hierbij is gevoegd; (Zie bij lage 1). Waar ook bij ons comité de ernstige be doeling voorzat om de nieuwe steunrege ling zoodanig te doen zijn, dat van de zijde van het Koninklijk Nationaal Steuncomité redelijkerwijze een' bijdrage zóu mogen wor den verwacht, was deze ontworpen regeling de vrucht van een gepleegd overleg met de midi met are ver vak-organisaties, door middel van tegenwoordigers in ons Comité. De ontworpen regeling mocht echter de goedkeuring van het K. N. S. niet verwer ven (Zie bijlage II). Ter tegemoetkoming aan de geopperde be denkingen werd toen dezerzijds besloten aan die regeling een clausule toe te voegen van den volgenden Inhoud: „de uitkeering met de inkomsten te zamen mogen niet meer bedra gen dan 90 pet. van het gemiddeld verdien de loon over de lac-ste .zes werkweWen car

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2