ran Larensmlildelen. Ie Breidstiiienciinnlssle te Alkmiir li Brudstoffencammlssle te Alkiur Centrale Keuken. k S BOTER ER TEL SPIJSLTJST. lidodeeiiigii fa» het listribntiebedrijf. RniidirslachtifvallBi. 8» Grondstoffen m LetensmMdelei. Gemengd Hieuw». Stadsnieuws Telegram Laos Ttv .kedei Provinciaal Meun» Gedurende de week van 1 tot ea met T JwH 1918 zai vcrtritóbaw worden1 gesteld op; Bo® No. 29 1 on® ceriieidsworrt. Boo No, 30 Ï2S gram ptmLvjwtotm B<m No. 31 50 gram gort, Bon No. 3'2 50 gram Mvownrt. Boa No. 33 2 X.G. aaixlappelea. De bon voor de resteerende aardappelen zal aader wooden bekend gemaakt. MELK. Voor goedkoope melk zijn geldig geduren de de week van 30 Juni tot en met 6 Juli 1918 BONS NOS. 4 TOT EN MET 10. Oedurende de week van 1 tot en met 7 Juli 1918 is geldig BON NO. 8 der Rijks Boter en Vetkaarten. De Directeur van het Distributiebedrijf, D. SCHENK. Alkmaar, 29 Juul 1978. vbwww sSjfcl W""*M,*ng van kaveling of crelaummer. De aandacht zij er op gevestigd, d&t zij', die nalaten opgav® to doen, al® hierboven staat aangegeven, Jmantss word® gestraft met hechten'® vaa +en hoogste 3 maanden of i eldboete van tea hoogste 3Q0O.~»; dat zij, ie opzettelijk we onjuiste opgave deem kunnen worden, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden ol geldboete van en hoogste 6000.en dat de goederen, met betrekking tot welke het feit wordt ge pleegd, voor zoover zij den schuldige toese- ïooren, met hunne verpakking kunnen wor den verbeurd verklaard. WOENSDAG 8 Juli, 1918: Aardappelen met Bloemkool. DONDERDAG 4 Juli: Aardappelen met «a- VRIJDAG 5 Juli: Aardappelen met Wor teltjes. i ZATERDAG 6 Juli: Aardappelen met Sla. MAANDAG 8 Juli: Bruineboonensoep. DINSDAG' 9 Juli: Aardappelen met Wor teltje». Voor bruineboonensoep moet bon 30 wor den ingeleverd De Administrateur, A. OSKAM. deelt mede, dat gedurende het stooksclzoen 19181919 een ander distributie-systeem zal worden gevolgd dan verleden jaar. Thans worden, namelijk rantsoenkaarten verstrekt, voorzien van een brandstoffennum- mer, met 20 geperforeerde bons, welke bons leder één halve eenheid vertegenwoordigen. Vóór 15 Juli zal iedereen In het bezit zijn van een dergelijke kaart, welke eorgvuldig dient bewaard te worden, daar duplicaten niet dan na langdurig onderzoek zullen kun nen worden verstrekt. Overigens verdient het aanbeveling de op de kaart gedrukte bepalingen aandachtig te lezen, daar de Rijks-Kolendistributia deze stiptelijk wenscht nageleefd te zien. 1 stelt op de beide bons No. 2 beschikbaar fc op de H.L. «Anthadet. Bestellingen gelieve men te doen1 aan den> Vereenigden Brandstoffenhandel KONING STRAAT NO. 6. In afwijking met verleden jaar wordt reeds nu met distribueeren begonnen, ten einde in de wintermaanden groote ophoopingen van bestellingen te voorkomen. J. H. JIACOBSE, Dlrecteur-Admin. De Minister van Landoouw, Nijverheid Handel heeft goedgevonden te bepalen: 1. Onder run derslachtafvallen worden in deze regeling verstaan de tongen, levers, nieren, uiers, staarten, magen, pensen hersenen en pooten van runderen, zoowe in verschen als In eenigen anderen toe stand, hetzij met andere artikelen ge mengd of tot andere levensmiddelen ver werkt. 2. (1) De verkoop en de aflevering van runderslachtafvallen is verboden. (2) Het vervoer van runderslachtafvallen Is verboden. (3) De verbodsbepalingen sub 1 en 2 ge steld zijn niet van toepassing op den, ver koop, de aflevering en het vervoer van runderslachtafvallen, voor zoover do ver koop, de aflevering of het vervoer ge schiedt: a. door hen, dia in opdracht ran het Rijk» Centr. Adm. kantoor, runderen slachten of doen slachten, en door slagers van ui nood geslachte dieren, aan bij het Rijks kantoor voor Vleesch en Vetten ingeschre ven handelaren In slachtafval len; b. door bij het Rijkskantoor voor Vleesch «n Vetten ingeschreven handelaren in slachtafvallen aan: 1. gemeentebesturen, 2. kle „eïnhandelaren In slachtafvallen, o. consumenten, door gemeentebesturen en door in b sub 2 bedoelde kleinhandela ren ln slachtafvallen. bij, hoeveelheden van nieit meer dan drla kilogrammen tege lijk. Van de verbodsbepa in door het ilin. gen in art, II ge steld kan door het Rijkskantoor voor Vleesdh en Vetten ontheffing worden ver leend, zoo noodig onder de door dat kan toor te stellen voorwaarden. 1 RANGSCHIKKING POST- EN TELEGRAAFKANTOREN. Op vragen van den heer Smeenge betref fende de rangschikking der post- en tele graafkantoren in klassen overeenkomstig het koninklijk besluit van 2 Juni 1917 no. 31, heeft Minister Lely geantwoord, dat de rang schikking overeenkomstig het Kon. besluit en de daarmede samenhangende salarieering van directeuren, kantoorbedienden en andere ambtenaren bij dat staatsbedrijf der Posterij en en Telegrafie nog niet hebben plaats ge had. Iü verband met de nadere voorstellen, wel ke van de Staatscommissie voor de salarisre- ing van burgerlijke Rijksambtenaren en beambten worden te gemoet gezien, kan de Minister zich thans niet uitlaten over de uit- keering van de wedden, waarop de ambtena ren krachtens de classificatie recht zullen ïebben. HET VERVOER DOOR LIMBURG. Reuter seint uit Londen.: De berichten, welke zijn ontvangen over den aard van het vervoer over den spoorweg in Limburg, sedert begin Juni zijn aanlei ding geweest voor de regeeringen der gealli eerden om bij de Nederlandsche regeering om inlichtingen te verzoeken nopens den contröle-maatregel, welke is getroffen om te verzekeren, dat er geen goederen worden vervoerd, die voorliet Duitsche leger in België en Noord-Frankrijk van nut kunnen \en tijde van de jongste crisis, toen de ge associeerde regeeringen het raadzaam acht ten, de positie van Nederland niet te moeilijk te maken en daarom bepaalde concessies de den, was het de opvatting, dat er slechts goederen van burgerlijken aard over de spoorlijn zouden worden vervoerd. Thans zou blijken, dat er eenig misverstand hier omtrent bestaat sedert de Nederlandsche re- peering van oordeel Is, dat er is overeenge komen, dat het vervoer van alle goederen, met uitzondering van de vier categorieën van militaire goederen, welke in het bijzonder zijn vermeld, en van levensmiddels voor he+ Duitsche leger, veroorloofd is. Dit was natuurlijk niet de bedoeling van de geassocieerde regeeringen, die haar vaak herhaald argument handhaven, n.l. dat be paalde artikelen, waarvan duidelijk blijkt, dat zij voor militaire doeleinden bestemd zijn, niet mogen passeeren. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vordert opgave van vooraden van Üe navolgende levensmiddelen en grondstoffen van levensmiddelen van al wie deze, hetzij als eigenaar, hetzij uit eenigen anderen hoofde onder zijne berust'ng heeft: rundertongen; runderlevers; rundemieren; runderuiers: runderstaarten rundermagen; runderpensen; runderpooten rumderhersenen, op eenigerlei wijze bereid1 of geconserveerd.^ De desbetreffende opgaven zijn vóór 30 'unl e.k. in te dienen bij het Gemeentelijk Distributiebedrijf dezer gemeente, naar den toestand op 24 Juni 1918, des middags te 12 uur, onder vermeld hts: van hoeveelheid, ver pakking m lfcsto-lier de i* i. rotten gang. Hnndten te kort wn» «te „«d er uit te krijgen, 's Nacht» om 2 ft 3 uur gaan de bouwers hier reeds naaï de akkers, want de markt begint zeer vroeg: 's morgens 5 uur. Dit vroege veilingsuur schijnt ver band: te houden met het feit, dat men nu over dag meer tijd heeft de verzending te regelen, Aan 't station Bovenkarspel, waar de markt- vereeniging ,4e Tuinbouw" haar dagdijk- sche veilingen houdt, is 't verbazend' druk. De dageliiksche aanvoer bedraagt meer dan 30.000 zak; sommige dagen 40.000 zak, een aanvoer, als nooit te voren. Dagelijks worden h'er wagonladingen houten kratten aange voerd, wat verband houdt met de buitenland- sche verzending. HENG STENKEURINGEN. Bil de hengstenkeuringen, gehouden te Hoofddorp, Utrecht, Rotterdam en Alkmaar, zijn om. de volgende hengsten goedgekeurd: Joost van dè hengstenvereenfging Schenner en Beemster te Groot-Schermer, Dumas van den^ heer N. Schermerhom te Alkmaar, Night Watch van den heer A. H. Numan te Schoorl. Te Twisk zijn een drietal huizen in vlammen opgegaan. Te Kerk rade is ln de houtloodsen der Dominialè Mijn door kortsluiting brand ont staan. Twee loodsen met gezaagd hout ter waarde van 20.000 werden vernield. Te Eindhoven is in het gasthuis oven- leden een landbouwer uit Zesgehuchten, die bij het plukken van kersen uit een boom was gevallen. Hij liet een vrouw met 5 kindemi achter. Te Helmond zijn 2 magazijnknechts van het distributiebedrijf in hechtenis geno men, die bekenden z'ch te hebben schuldig gemaakt aan diefstal en heling ten aadeele van het bedrijf. De diefstallen te Haarlem; houden nog steeds aan. In de Kleverlaan zijn bij mej. K. gouden en' zilveren voorwerpen en' geld ge stolen. Een poging tot diefstal werd gedaan aan de Baan, doch de goed gesloten keuken deur hield de boe\ ca tegen. In het gasthuis te Woeneel is een niet gunstig bekende tamboer-korporaal overleden, die bij een gevecht in een woonwagen ernstig was gewond. Men seint uit Parijs: De vrijwilliger Van Leeuwensteln, een Nederlander, heeft heden op plechtige wijze de militaire medaille ont vangen. Te Kempen heeft iemand bij het omhak ken van een boom in een none een kist met oude munten gevonden. Blijkbaar waren ze daar in vrocgeren oorlogstijd verstopt. HONDENSLAGERIJ. Te Tilburg heeft de politie een hondensla gerij ontdekt. Op verschillende huiden van honden werd beslag gelegd. De slachter, Raaimakers, werd in arrest genomen, ver moedelijk in verband met diefstal van hon den. LEVENSMIDDELEN VOOR KRIJGSGEVANGENEN. De Engelsche regeering heeft thans maat regelen genomen om, ter vervanging van de levensmiddelen, die de Engelsche krijgage- vangenen hier te lande hebben verbruikt en welke hun in afwachting van levering door Engeland werden verstrekt, de noodige le vensmiddelen door Engeland ta doen aan voeren. EFOEERINOSSCHAPEN. Te Sdlagen zijn de eerste vette schapen voor de regeering geleverd, totaal 458 stuks. De taxatie had plaats naar kwalitiet, waarbij voornamelijk de meerdere of mindere mate van vetheid ln aanmerking kwam. De indee ling ln groepen en prijzen is voorloopig. Men verzocht ons er op te wijzen, dat die bij elke nieuwe levering gewijzigd kan zijn. Bij deze keuring kwamen 5 groepen in aan merking. Voor de eerste klas werd 45, voor de 2de 55, voor de 3e 65, voor de 4e 70 en voor de 5de of hoogste groepen 75 cent per t G. levend gewicht betaald. De schapen te Schagen geleverd, werden grootefideels in de 5de groep geplaatst, het^ndere deel kwam in de 4de klasse. De heer A. Zijdewind, exporthandelaar ln vetts schapen te Schagen, is benoemd tot taxateur van regeeringsschapen op verschil lende plaatsen ia Noord-Holland. WEER BOVEN WATER. Met een' aantal centrifugaalpompen te het ilukt het wachtschip Adolf van Nassau, dat Nleuwediep was gezonken, weder omhoo té brengen, net schip is geheel lens gepompi en de ballast er uitgehaald om het ..kapsij zen" fa voorkomen. AARDBEIEN. Naar aanleiding van de beschikking van den Minister van Landbouw, waarbij is toe gestaan, dat 30 pet. van de aanvoeren van aardbeien voor het buitenland wordt ge veild, heeft de N. U. M. vastgesteld, dat die 0p de Bergen -- lelloo, Pemis en Zwijndrecht. PAARDEN DIE GEEN KNOLLEN LUSTEN. De voedselschaarschte in Duitschland ook voor paarden heeft de leger-intendance op 't denkbeeld gebracht proeven te nemen met knollen als paardenvoer voor te schrijven. Maar er schijnen tal van weigerachtige larden te zijn, die het verdraaien om zich .mollen voorhaver te laten voorzetten. Ze eten er eenvoudig niet van. Van verschillende zijden wordt hiervan rapport opgemaakt. Van hoogerhand wordt daarop dan de vraag gesteld: „Wilt berich ten waarom de paarden de knollen niet wil len eten?" En hierop gaf een leuke ritmeester ten antwoord „Mijn navraag bij de paarden gaf hierom trent gem nader u'tslui'isel." Hbl. VROEGE AARDAPPELEN. Men ',ehr"ft ons uit d« Streek De aaféapp»:t>inpng-iie hier in DUITSCH LEGERBERÏCHT. BERLIJN, 29 Juni. (Officieel). Leger- *oep Prins Ruprecht. Ten Noorden van Leie volgde op een hevige beschieting, infanterie-aanvallen der Engelschen. Een driemaal herhaalde stormloop tegen Me- fris mislukte onder zware verliezen. In het centrum drong de vijand Fieux-Berguix binnen, hij werd daar door een tegenaan val der reserve tot staan gebracht. Ten Noorden van Mervllle mislukten vijande lijke aanvallen in ons vuur. Op de overige fronten verflauwde in de morgenuren de artilleriebedrijvigheid, die 's nachts levendig was. Ten Zuid-Westen van Buequoy werden kracMige aanvallen van vijandelijke ver- kenningsafdeelingen afgeslagen. Legergroep Duitsche Kroonprins. Ten Zuiden van de Aisne vielen de Franschen aan na een hevige vuurvoorbereiding. Bij Ambleny werd de vijand na verbitterde ge vechten afgeslagen. At De Franschen wonnen tot voorbij Cu- try terrein, maar werden door een tegen aanval naar de hoogten aan weerszijden van deze plaats terug geworpen. Pogingen van den vijand om met tanks dé infanterie-aanvallen voort te zetten, mislukten. Bij het bosch Fillers-Cotterete achter volgen wij den wijkenden vijand tot zijn uitgangsstellingen en maakten gevangenen. 19 vliegmachines werden neergeschoten. OOSTENRIJKSCH LEGERBERÏCHT. WEENEN, 29 Jnl. (Officieel). Bij Jen- sone en Nofenta ai-Paafe trachtten de vij andelijke verkenningsafdeelingen de rivier over te steken, overigens hadden overal artilleriegevechten plaats van afwisselende hevigheid, Is4trl*nd. ADJUDANT VAN DE KONINOIN. DEN HAAO, 29 Juni. Bij K. B. Van heden is de afgetreden minister van marine, schout bij nacht Rambonnet, benoemd tot adjudant ln buitenjgewonen dienst van H M. de Koningin. UITVOER VROEGE AARDAPPELEN. DEN HAAG. 29' Juni. (Officieel). De regeering heeft besloten den uitvoer van vroege aardappelen toe te staan wanneer in de binnenlandsche behoefte geheel zal zijn voorzien. De uitvoer zal overeenkom stig de bestaande schikking voor de helft plaats hebben naar ieder der oorlogvoeren de partijen. Van Duitsche zijde is hierte genover toezegging gedaan, dat gedurende de maand Juli vijftigduizend ton steenkool naar Nederland zal kunnen worden uitge voerd. VRIJZ. DEM. LANDDAG TE HEILOO. Men schrijft ons: Het stedelijk muziekcorps te Alkmaar zal den landdag te Heiloo opluisteren. Mocht het weder het houden van den landdag te Heiloo onmogelijk maken, dan wordt aan het gebouw der ,Unie", aan de Heilooërbrug en aan het terrein bij den Kat- tenberg bericht geplaatst dat de bijeenkomst in JDe Unie" alhier plaats ONGEREGELDHEDEN. Gisteravond werd per bekkenslag namens de werkloozen bekehet gemaakt, dat er des avonds niet gedemonstreerd zou worden. De omroeper deelde tevens mede, dat mevrouw Tjaden Zaterdagavond in de Harmonie zou spreken over de verlaging van de Steunuit- keering. Om 6 uur was het geheele politiecorps in functie getreden. Des avonds was de Lange- straat met een groot aantal nieuwsgierigen gevuld. De politie bewoog zich voor het f roots te gedeelte in de omgeving van de teenenbrug en voerde meermalen charges uit, om te voorkomen, dat deze brug door de menigte bezet werd. Het uitvoeren van de charges door de po litie had in den aanvang van den avond tot gevolg, dat er hier en daar enkele klappen aankwamen en eenige vrouwen, die voor de vischdistributie in de omgeving waren, flauw vielen. Zij werden in den winkel van den heer Frankenberg spoedig weer bijge bracht. Den ganschen avond was het niets meer dan af en toe een hard loopende me nigte, achtervolgd door de politie, zonder dat er ernstige klappen werden uitgedeeld. Het nieuwsgierige publiek zal echter goed doen, om zich zoo weinig mogelijk in de Langestraat te bewegen. Na een paar dagen zal net rustig winkelkijken in die omgeving des a-.'onds aan wel weer mogelijk zijn. Om half elf deelde de politie enkele gevoe lige klappen uit, waarna het publiek zich spoedig naar huis begaf. Hedenmorgen deelden ons de soldaten Muntjewerf uit Schermerhorn en Driesen uit Venlo mede, dat zij, ongeveer 7 uur de Langestraat doorloopende (zij wilden wat later de bioscoop bezoeken), een, twee, drie door den inspecteur van politie v. d. Berg werden aangevallen. Muntjewerf werd op brute wijze tegen den grond gesmeten en kreeg twee slagen met den gummistok in zijn gezicht. Driesen, die in verband met dit op treden den inspecteur Je vraag stelde, waar om hij zoo bru»4. ;»had, oowi-g, ftu Mj beweerde, eveneens een paar slagen. - et d n gummistok. Beiden hebben over du optie den bij hun. compagniescommandant een klacht Ingediend. Op onze. vraag of zij niet bekend waren met het feit, dat de burgemeester een verbod tegen samenscholingen had uitgevaardigd, deelden zij ons mede, dat zij daarmede onbe kend waren, daar zij van des morgens 4 tot des avonds 6 uur in de militaire keuken werkzaam waren geweest. Van de zijde van de politie vernamen wij, dat er van tegen den grond smijten geen sprake is en dat 't slaan met den gummistok geschiedde, nadat beiden, behoorende tot een groep van 5 soldaten, op sommatie ge- weigêrd hadden uiteen te gaan. VISCHDISTRIBUTIE. De nummers 96759750 kunaen heden avoad visch bekomen. R.-K. PROPAGANDA-MEETING. Hedenmiddag om half twee werd er op het Doelenveld een door een 2000 bezoekers bezochte, door de R.-K. Rijkskieskringveree- niging ..Helder" belegde propaganda-mee ting gehouden. De meeting werd opgeluis terd door het fanfarecorps „Winnubst" uit den Helder en een zangkoor uit Alkmaar. Als sprekers voerden het woord kapelaan P. van Dorp, Mr. J. B. Bomans en de heer J. A. de Lobel. De meeting werd geopend door mr. Lees berg hl zijn kwaliteit van voorzitter der plaatselijke afdeeling Alkmaar. Spr. wees er op, dat het een bijzondere dag was, die het gehoor bijeen had gebracht. In het gehouden gebed voor den vrede heb ben wij willen zeggen „dat de vrede alleen kan komen door God." Het verdere van den dag, aldus spr., zul len wij doorbrengen met besprekingen over de politiek en wij meenen dat ook God daarin onze leidsman ia; dat ons landi geregeerd moet worden in christelijken zin. Daarom is onze leuze op 3 Juli „Kiest no 1 van de R.K. lijst". Spr. noemde 't een voor recht Mr. Bomans, den kampioen voor de R. K, partij, in het midden te hebben om de menigte aan te vuren en aan te sporen. Ook bracht spr. de andere sprekers dank, waarna hij het woord aan kapelaan Van1 Dorp ver- leende. Deze .spr., die over een prachtig stemge luid beschikte, wee» er op, dat morgen 30,000 R. K. in het Stadion de moderne arena #amen komen. Met ons, aldus spr., kan niet meer gedaan worden wat men wil, wii vormen van de bevolking van Nederland. Tijden heeft men gedacht ons te kunnen ringelooren, maar wi. zijn wakker geworden door de koperen stem van den onverbeterlijken Schaeptnan. (Applaus). Hij was het, die als burger van Nederland tegenover de liberalen de rechten van het Roomsche volk opeischte. Onze be- zinselen zijn 19 eeuwen oud, maar blijven jong en krachtig. Het zijn de eenige beginse len waarop de welvaart van het volk kan worden gebouwd. Onder het nieuwe kies stelsel, zegt spr., vechten wij niet meer een oei dag tegemoet, dan woidt Éto Zaligmaker over gelaten aan de beslissing van het Nederland sche volk." Spr. behandelde hierop uitvoerig, dat de socialisten en de liberals tegenover den Christus staan. Spr. had echter goede hoop, dat op 3 Juli het Nederlandsche volk zal be« wijzen, dat het nog christelijk voelt. Spr. besprak verder het R. K. Staatspro gram, betoogende dat de R.-K. dit als eer lijke mannen willen verwezenlijken. De andere sprekers werden, evenals pater Van Dorp, met veel aandacht gevolgd. BENOEMD. De heeren A. van Kleef Jr. en F. H. van Besuijen, beiden werkzaam ten kantore van Noordhollandsch I^ndbouwcrediet, zijn het tot procuratiehouder noemd. dier instelling be- ONDERHANDSCHE AANBESTE DING. Door de Hoomsche Crediet- en Effecten- bank is na gehouden onderhandsche aanbe steding, aan de laagste inschrijfster, de firma F. H. Ringers en Zoon, de verbouwing op gedragen van het kantoorgebouw Oude- gracht (hoek Baanstraat) onder architectuur van den heer A. Mulder, te 's-Cravenhage. OPENING ZAAK. De erven Wielage, die vóór enkele weken op den hoek van het Payglop een zaak in manufacturen ea witte ccmfectiegoederen openden, blijken veel ondememingsweest te oezitten. Hedenavond openen zij reeds we der een dergelijke zaak Payglop hoek Vlaan- derhof. Men staat verbaasd over den voor raad goederen, die de firma daar het publiek nog weet aan te bieden. Het feit, dat een der firmanten in het ge- reele land in zijn vak goed is ingevoerd, zal daaraan wel niet vreemd zijn. GESLAAGD. Gisteren staagde voor het doctoraal-examea in de Geneeskunde aan de Universiteit te Am sterdam, de heer A. j. i ienncaian van Mer. STEDELIJK MUZIEKKORPS. ós Larf H. A MAbö. CONCERT op Zoideg 30 Juni 1918 des avond» van óYi—8Ya uur, ln de» Hout. Programma. personenstrijd! maar een éeginselstrijd en moeten wij opkomen voor ons Roomsche be ginsel. Het gaat vóór of tegen Christus. De wereld te vol van subjectivisme en de Economische Bond wil verzoenend optreden. Daar te echter geen verzoening in de werelc denkbaar, als de Zaligmaker zelf zegt, dat hi niet gekomen is om den vrede te brengen, maar 't zwaard, verdeeldheid tusschen vaders en zoons, moeders en dochters. Er is van ;een vrede, in den zin als de Economische iond bedoelt, sprake. Het gaat alleen of men is voor of tegen Cchristus. Wat de apostelen Petrus en Pau- lus hebben verkondigd gelooven ook wij nog. Zij hebben hun leven en hun bloed1 gegeven en wanneer het noodig te, moeten wij voor diezelfde leer ons leven en bloed weten te geven. Wij gelooven, dat Jezus van Nazareth de Christus te, de zoon van den levenden God. (Applaus.)' iristus te Koning en moet dus heerschen over al het geschapene, dus ook in 't open bare, politieke en maatschappelijke leven Men bedenke, dat Christus sprak: „Wie mi verloochend; hoeft voor de menscben, zal oo ik verloochenen voor mijn Vader die in den hemel is." J, juli, aid- Bp ei. - rw. J. Mork». opera Rossini. Vieuxtemps. Bizet. Scaldia, marsch Ouverture tot de „Guillaume Teil" Rêverie 4. Groote fantasie uit de opera „Carmen" Pauae. 5. Hallo 1 marsck 9. P. v. Leeuwen. 6. Ouverture tot de opera „Les diamants de Ia Couronne" Auber. 7. Le vaillant Albert, tableau historique, heroïque el patriotique N H. A. Maas. 8. Finale. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS STADHUIS. Geopend1 op alle werkdagen/ de» vooral, van 9—11 uur en bovendien de» Maandags avonds van 7—8 uur. Aangeboden: 1 baggerman, 4 bakkers, 3 boekbinder, 1 „-opzichter, 1 gas- en waterfitter, 26 grondwerkers, 2 kan toorbedienden, 1 kellner, 1 kistenmaker, 1 kleermaker, 1 klinker, 1 koetsier, 1 "kuiper, 109 losse werklieden,1 loodgieter, 1 loop knecht, 2 loopjongens, 2 machinisten-stoker, 1 magazijnknecht, 8 metselaars, 1 monteur machine-bankwerker, 5 opperlieden, 1 pak huisknecht, 1 plaatwerker, 8 schippers, 2 schoenmakers, 40 sigarenmakers, 1 steenhou wer, 2 stokers, 3 straatmakers, 9 slagers, 2 smalen, 6 tabaksbewerkers, 2 tuinlieden, 8 timmerlieden, 1 typograaf, 2 veedrijvers, 1 voeger, 1 voerman en 1 winkelbediende Gevraagd1: een jongen voor pakliuiswerk, jongens en meisjes voor lichte fabrieksbezig- heden, 1 kantoorbediende,.9 losse werklieden, 1 machinaal houtbewerker, 1 meubelmaker, 1 monteur-rijwielhersteller, 2 atcenbikkera, timmerlieden en een tuinman. Alkmaar, 29-6-'18, De Directeur, C. DEKKER. HANDELSDAGSCHOOL TB ALKMAAR. Na gehouden eindexamen ten overstaan van de Commissie van Toezicht op 't Middelbaar Onderwijs, werd het diploma der school uit gereikt aan: Alida Blom, Frederika Wilhel- mina Boulonois, Oijsbertha Johana Broeke- ma, J. J. Broers. J. M. J. de Casseres, H. P. Cloeck, J. P. Van Daalen, J. H. Dorresteyn, J.' Eecen, L. Gorter, P. H. Hermes, C. jerk, J. M. A. Kliinnen, P. van Leiien, Jlo- hana Margarétha Olij, C. Opdam, M. Op dam, N. Strooker D. Tengbergen, D. W. Tielrooy, Annie Maria Venverloo, Juliana Versteege, J. Wagenaar. Afgewezen 7 leerlin- EVANGELISCHE UNIE. In de Kapelkerk hoopt morgen om half elf (en niet om half 10) voor de Evangelische Unie op te treden d». van Dorp, van Hoorn. MILITAIR TEHUIS. Oteteravond was het recht gezellig in het militair tehuis in de Langestraat. Voor een druk bezette zaal gaf het militaire orkest, onder leiding van den heer Kok in militai ren dienst alhier, uitstekende muzieknum mers ten gehoore. Deze werden afgewisseld door eenige zangnummers van mejuffrouw A. de Jong, die het bekende „Roode en witte radijs," „Onze Jongen," en „Heilige Nacht" uitstekend declameerde. Voor verdere variatie werd genoten van het heerlijk soio-violon- oelspel van den heer van der Meer, en de bariton-stem van den heer De Winter. Een geestdriftig applaus volgde na elk nummer, waaruit wel Week dat de talenten der musici door de aanwezige militairen werden ge waardeerd en 'in hen 'n opgewekte stemming brachten, waardoor zij hun diensten aan het vaderland, waarvoor zij dikwijls veei in den steek moeten 'aten, mei' eer lust tul?» kun- net 4' M/s M< 1 A .-.L 4 .4 1 /v«" 'I n ril .-11 1 1Of Vi n

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2