Uitreiking rai Broodkaarten. SStófss*door ttrtSMj#®ÏÏTEÏÏ4£ V KAAS. KINDERMEEL Provineiaal Nieuws. liiaMIngin Hl 1st lixlribctiebailrli). STUDAIH SCHOENWERK. glgarsn, SlgarlIIo'i oa Sigaretten. Tirbod wrmr m Sigaren, Slgarülo'i en Sigaretten. Weuscht gij iemand in de Kamer, die de Economiiche a Tan ons land zal behartigen, Büitenland. SaefltRzakeii. Gemenird ïfieuws. Tot in ontvaagstname der broodkaarten toot de pesiöd® van JnU tot ets toet 2 Au* gustus, worden houders van legititnatknuni» mers verzocht Zich J>DNDEREwQ I en VRIJDAG 5 JULI VAN, HALF VIJF TOT 7 UUR te vervoegen aan een der onder staande scholen en wei: houders van legitimatienummere 1—500 Donderdag, 501—1000 Vrijdag, aan de Keetkolk, hoofd der school de heer G. Hellinga. 1001—1500 Donderdag, 1501—2000 Vrij dag, aan de Brillemsteeg, hoofdi der school li,ooi* F AukcSi 2001—2500 Donderdag, 2501—3000 Vrij- dag, aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer H. Zwarteyeen. 3001—3500 Donderdag, 3501—4000 Vrij dag, aan de Nieuwesloot, hoofdi der school de heer A. Wijn. 40014500 Donderdag, 4501—5000 Vrij dag, aan de Snaarmanslaan, hoofd der school de heer J. Eits. 5001—5500 Donderdag, 5501—0000 en daarboven Vrijdag, aan den Koningsweg, hoofd der school de heer P. Schipper. Het publiek wordt er beleefd op attent ge maakt dat de dagen der uitreiking de laatste dagen zijn van de 56ste periode; om ongerief iu voorkomen wordt verzocht, de kaarten- aan de scholen af te halen of te doen afhalen. Belanghebbenden worden er vooral op ge- na ontvangst zenden aan smug aer ouivaugci» zaju, uu later niet meer kunnen worden hersteld en veranderingen in broodsoort voor de volgen de periode tevens op te geven. De Directeur van het Distributiebedrijf, D. SCHENK. Oedurende dte week van 1 tot en met 7 Juli I M 3. De garillo' vervoerbewijs, bende, binnen twee da, teekend vrachtvrij toe R.T.B. Art,, 4. 1. Het verbod in art. 1 gesteld is niet van toepassing op het vervoer van sigaren, siga rillo's en sigaretten, door winkeliers aan hunne bekende afnemers, (niet handelaren) bij hoeveelheden van ten hoogste 100 stuks sigaren en 250 stuks sigaxillo's of sigaretten, geleverd. 2. Het verbod is eveneens niet van toepassing op het vervoer van genoemde artikelen, voor zoover dit vervoer zich beperkt tot hoeveel heden noodig voor eigen gebruik, mits deze hoeveelheden 200 sigaren en 250 sigaxillo's of sigaretten niet te boven gaan. De Directeur van het Distibutiebedrijf van Alkmaar maakt H.H. Winkeliers er nogmaals op attent, dat kindermeel uitsluitend op bon nen mag worden verstrekt. BENOEMD. Tot commies ter secretarie te Koog aan de Zaan is benoemde Mejuffrouw Mr. Nettie Fortuin. PAS OP DE FIETS. Hedenmiddag bevond zich een der leden van de redactie der Allan. Ct. ten huize yan den heer C. W. Bruinvis. Hij had zijn fiets vobr de woning neergezet en zat met den heer B. voor het raam. Ondanks hot feit dat de fiets dus eigenlijk bewaakt werd, werd zij toch nog door een militair weggepakt. Hoe wel de eigenaar onmiddellijk naar buiten kwam en riep „Houdt den dief!" was de soldaat in een ommezien uit het gezicht ver dwenen. 1918 zal verkrijgbaar worden'gesteld op BON No. 34 150^r ram kaas alle soorten. Directeur van het Distributiebedrijf, D. SCHENK. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt mede, dat door Z.Ex. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han- voor Standaard-schoen- UIT HEILOO. De heer M. Mulder miste hedenmorgen vroeg een zijner paarden. Na naar Alkmaar te zijn geweest, kwam hij een persoon met den schimmel tegen, die opgaf net paard on derweg van den dief te hebben overgeno men-, die een soort wroeging over zijn mis stap scheen te ondervinden. De politie stelt een nader onderzoek in. Bij 't hooi opladen schoof die 71 del, voorschriften werk en maximum d.di 24 Juni 1918 in de Staatscourant o. 145 zijn opgenomen, De Directeur voorn. D. SCHENK. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel Gelet op de wenschelijkheld, dat ten spoe digste door het Rijksbureau voor Tabak (R.T.B.) een nauwkeurig overzicht wordt verkregen over de vervaardiging, den handel en 'het verbruik van sigaren, sigarillo's en sigaretten hier te lande, noodigt allen, die van het fabrioeeren en van het In het groot of klein verhandelen dezer tabaksfabrikaten oedi R.T.: Tabaksfabrikaten, Prins Hendrlkltade 160le Amsterdam) nauw- kuerige „opgave te doen van hun firmanaam en adres, met vermelding van den aard van hun bedrijf (fabrikant, fabrikant-winkelier, grossier, winkelier). De aandacht der belanghebbenden, tot wie dit verzoek wordt gericht, zij er op geves tigd, dat alleen aan die fabrikanten van en handelaren of winkeliers in de hiervoor ver melde artikelen, welke als zoodanig bij het Rijksbureau voornoemd' staan ingeschreven, ontheffingen van het In de Staatscourant van heden geplaatste vervcerverbod voor siga ren, sigarillo's en/of sigaretten kunnen wor den verleend. Tevens worden in hun eigen belang, de hlerbedoelde belanghebbenden uitgefloodigd om te gelijkertijd aan het R.B.T, een nauw- J. Verduin van een wagen af en geraakte on der 't hooi te water, riet kostte heel wat moeite den drenkeling, die reeds bewusteloos was, op te halen. Gelukkig schijnt de toe stand niet zorgwekkend. UIT SCHOORL. Zondag 1.1. waren alhier op Let strand een aantal zomergasten met familie aan het baden en genoten van het heerlijke zomerwe der toen men tot grooten schrik bemerkte, dat een heer en dame door de strooming te ver afgedreven waren, waarom de dame om hulp riep. Dit hooren en zagen ook de hee- ren G. Selhorst en G. Druiven, die juist op de fiets aankwamen. In minder dan geen tijd had de eerste fiets en jas weggeworpen en stond in een ommzien tot den hals in het water. Ook de laatste volgde. De dame werd bewusteloos op het droge gebracht en door de omstanders weer bijgemaakt, maar de heer, haar oom, die voor één dag uit Amsterdam alhier vertoefde en een goed zwemmer was, bleef bewusteloos, zoodat de dokter, na aangewende vruchtelooze pogin- ;en om de levensgeesten weder op te„ wek en, den dood moest constateeren. De dame Is mei Nieuwenhuis, onderwijzeres aan de R.-C. School alhier. Ten huize van den heer Kroon werden beide fietsers van droge kleeren voorzien. UIT ZUIDSOHARWOUDE De Bond van Gemengde Zangverenigin gen in Noord-Holland hield Zondag nliiier zijn 9de Zangersfeest. Bij deze gelegeühejd gaf de ontvangende afdeel ing „Gemengd Koor" alhier Zaterdagavond een concert, met medewerking van het fanfarecorps „Kunst na arbeid. Het was een. bij uitstek genotvolle avond; een groote schare men de hoe 't mogelijk is in deze droeve tijden te kunnen zingen Soms stokt ons wel eens het lied in de keel, bij al die vreeselijke dingen die daar gebeuren, maar dan denken wij. aan het lied van den dichter; Laat af van 't strijden, volk'ren ontaard, Staakt al die wreedheid, 't menschdom on twaard. Ziet om u henen, overal vree. Heer! schenk hun wijsheid, Heer! schenk [hun vree! Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur en burgerij voor de ontvangst en compli menteerde tevens de jubileerende afdeel ing. Hieran werd den afdeelingen gelegenheid gegeven tot het vertolken harer liederen. Daarna had de ensemble-zang plaats. Deze zang voldeed niet aan wat men er van had verwacht. De heer Roeske was o.i. niet zoo gelukkig om de talrijke schare zangers ge heel onder zijne leiding te brengen. Velen waren bij de repetitie afwezig, wat natuur lijk voor de uitvoering van nadeeligen in vloed was, daarbij komt, dat eenige zangers er blijkbaar „niet bij" waren. Dat ontging den bekwamen leider niet, waardoor hij den zangers eenige critiek niét kon sparen. Het was jammer, dat dit bij ensemble-zang in het openbaar moest geschieden, immers werd o.i. de „vrijheid" eenige afbreuk gedaan. Een volgende gelegenheid zal de zangers bij ensemble-zang met herinnering aan Zuid- Scharwoude wel op quivive doen zijn. Des avonds was er wederom bal-champè- tre, waarmede het feest gesloten werd. De Bond van Gemengde Zangverenigin gen heeft over het algemeen aan pl.m. 2500 menschen een genotvollen dag bereid. UIT OUDKARSPEL. In de vergadering van den A. N. G. O. B werd: medegedeeld dat de bloempjesverkoop in de blauwe week 28.52 had- opgebracht. Gezamentlijk met een viertal andere afdee lingen zal een meeting worden belegd te Heirhugowaard. Ook- zal worden deelgeno men aan den landdag, die 21 Juli vermoede lijk te Bloemendaal gehouden wordt. Maandag herdacht de heer Pauw Kra mer, postbode alhier, den, dag dat hij voor 25 jaar in dienst van de posterij; trad. De enveloppe met flinken- inhouden van de burgers, de leuningstoel van het personeel en de ontelbare felicitaties, zoowel van hier als van verre, hebben dezen dag voor hem en zijn vrouw tot een, onvergetelijke gemaakt. EEN ANTI-DUITSCHE. PREEK Naar de „Buitenlandsche Postt" schrijft, heefs da. de Leeuw, her;, predikant te Oudkarspel, Zondag den 16 j .ai, te Arn hem, in ae Remonstrantsche kerk een fel anti Duitsche preek gehouden. Hij zei o. a., „dat de re-den waarom de. Joden zoo alom gehaat tot oorzaak heeft dat zij zich van ouds her het uitverkoren volk Gods hebben ge acht, en dat deze zelfde omstandigheid de reden is van den haat, die overal de Duit- schers treft. Wel geeft de predikant toe, betreurt het zelf dat die haat niet onbe- jerkt is, want ook in ons zijn er pro-Du it- schers, maar dat zijn alleen de dompers, de volgers van den man uit de Kanaalstraat in Den Haag, de dienaren van den Paus en in iet algemeen zij, die onder den ban der jan der kerk staan." Verscheiden toehoorders verlieten» al3 pro test dc kerk. Dit heeft tengevolge gehad, dat eenige le den der Remonstrantsche gemeente te 's-Gra- venhage genoemden predikant een brief heb ben geschreven, waarin o. m. te lezen staat: „U betreurt het, dat de haat tegen de Duftschers niet onbeperkt is, maar wat wij betreuren is, dat een voorganger zulk een opvatting heeft van zijne roeping, dat hij van den kansel, in plaats van liefde en ver draagzaamheid, haat tracht te zaaien onder lioorders. U spreekt van „dompers ter niet meer te vinden, daar de omtrek te zeer beloopen was. Een ongunstig bekend staand persoon, die aangehouden was, ia na een verhoor we der op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan voldoende aanwijzingen. Gistermiddag is, op aanwijzing der po litie uit Bussum, te Amsterdam een bewoner der L in denstraat) de zeeman P. van G., aan gehouden, die verdacht wordt de dader van den moord te zijn. keurige opgave te verstrekken van de hoeveel- schen was aanwezig. Het „Koor" en „Fan- heden sigaren, sigarillo's en/of s garetten, farecorps" hadden voor deze gelegenheid welke zij in voorraad hebben, hetzij deze in eigen pakhuizen, magazijnen, woningen of winkels, dan wel onder berusting van derden zijn oi hun succesnummers op het programma „Aan een Beek" (Koor met sopraan-solo) werd op verdienstelijke wijze vertolkt en mej. Bertha Groot oogstte luiden bijval. Ook de heer C. Oudendijk, die in Fantaisle Pas torale (Solo voor sopraan saxophone) die moeilijke partij vervulde, mocht eveneens een dankbaar applaus verwerven. Een bal-cham- pètre sloot de avond. Onder leidink van den heer Fred. J. Roes ke werd des Zondagsmorgens een algemeene repetitie gehouden in de kolfbaan van de „Roode Leeuw" Niettegenstaande alle be schikbare ventilatie, was het in dit antieke gebouw een ongunstige gelegenheid om niet een groot aantal zangers te repeteeren, wat vooral iri dit seizoen zich zeer deed gevoelen. De critiek die de heer Roeske onder de repe titie uitoefende, was voor de dames vleiend maar voor de hecren allesbehalve streelcnd De uitspraak liet over het algemeen te wen- schen over. In heft bijzonder zich tot dc hee- ren wendend, zeide de heer Roeske*. ^Onder Uwe dirigenten kunt ge zingen zooals ge wilt, maar bij mij moet ge Hollandsch zin gen, geef toch acht op de wenken van uwen oulu„„ -directeur. Over de prestaties der dames was vast te houden met speculatieve oogmerken, j.,^en vojje tevreden, aangezien dit zoo noodig tot in bezit nemen Na de repetitie trad de burgemeester, jhr. van dergelijke voorraden zal lelden. van Spengler, naar voren en riejvde De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel h«ft goedgevonden te bepalen: Art. 1. Het vervoer van sigaren, Bigarillo's en si garetten is verboden. Art. 2 1, Ontheffing van de verbodsbepaling, ver- n het laatste geval dienen duidelijk de plaatsen van opslag en de eige naars of beheerders der opslagplaatsen te worden aangeduid. Aangezien naast de In het voorafgaande bedoelde categorieën velen, wier geregeld bedrijf niet in eenig verband staat met den handel in sigaren, sigarillo's en/otesigarctten, een gelegenheidshandel in de genoemde arti kelen drijven, is de ultnoodiging om vóór 5 Juli a.s. een naukeurige opgave als in de voorafgaande alinea omschreven, te doen, ook tot deze gelegenheidshandelaren ge gevens geldt die ultnoodiging voor vee- men, particulieren of instellingen, die siga ren, sigarillo's en/of sigaretten voor derden in opslag hebben, Van hen worden, behalve opgaaf van de opgeslagen hoeveelheden, dui- e- delfjke" aanwijzingen verwacht van de eig< naren dier in bewaring gegeven hoeveelhi den. 1 n het bijzonder wordt er voor g< schuwd deze artikelen niet op te sl< ewaar- aan of aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Booze men schen zingen niet, zegt men wel eens, zeide spr. o.m. en waar de zangers hier gekomen waren als edele, goede menschen om heerlij ke liederen te zingen, daar hoopte hij, dat een en ander een goeden indruk zou achter laten niet alleen, maar ook dat èn voor zan gers èn voor de burgerij van Zuid-Schar- woude een aangename herinnering aan de- 1 rwv,^,-nrr van fie wrntxisDeiKuiuM. va-1 zen dag zou achterlaten! Z.E.A. compli- dank aan het dagelijksch Bestuur, in het bij zonder den-burgemeester. Des middags twee uur nam het eigenlijke feest een aanvang. De Bondsvoorzitter, de lijk gericht te worden ot het R. T. B. (afdee- ling Tabaksfabrikaten), Prins Hendrikkade 160, Amsterdam. 3. Het R.T.B. is bevoegd aan ieder door het bureau te verleenen ontheffing voorwaarden n w-arenkarsnel betrad vprhindpn waaronder de betaling van ad- heer Jb. de jong, van narenxarspei, ocirau mSrat&S dl? in de kas van het R.T. nu het jodium en sprak m een Keurig* re- B nfiitesfi. de het openingswoord uit, daarin afvragen ALGEMEENEN BOND VAN DORPSSLAGERS. Door den Algemeenen Bond van Dorps slagers is in een volgend adres aan den mi nister gevraagd: le. Onmiddellijk het maken van eenheids worst te staken, en het wel in Nederland aanwezige paardenvleesch te bestemmen voor militairen. 2e. Zoo spoedig mogelijk opheffing van het slachtverbod, of verstrekking van regee- ringswege van slachtkoeien. 3e. Dit verder aan te vullen met vet scha- penvleesch. 4e. Nieuwe maximumprijzen voor In- en verkoop vast te stellen, in overleg met de slagersorganisaties. 5e. Burgemeesters te gelasten inferieure of z g.n. gelegenheidsslagers van slachtvergun- ningen of verkoop van regeeringsvleesch uit te schakelen. 6e. Qen vlecscliverkoop te doen plaats vinden op Rijksboa. 7e. Het bestendigen en invoeren van cen trale slachtplaatsen en vakkundige conitróle. 8e. Benoeming van vakkundi-gen in com- missiëu het slagersvak betreffende. 9e. Vergoeding aan Blagers gedurende het handhaven van net slachtverbod. 10e. Voorloopige handhaving van het slacht verbod van varkens. 1 le. Aan Burgemeesters te gelasten, dat zij slagers, zoo deze zich met den verkoop van boter willen belasten, hen daartoe ook in de gelegenheid te stellen. HOE MAXIMUM-PRIJZEN OVERSCHREDEN WORDEN. Bij dezer dagen te Echteld, bij Tiel, ge houden verpachtingen van ,hooigras worden alle perceelen ingezet op den maximum-prijs. Daar eventueele koopers daarboven moesten gaan, werd door den burgemeester dier ge meente de verkooping verboden, waarna de „opgehangen" perceelen onder de gegadigden werden.. verloot. EEN ONGEWOON HOTEL. Een jongmensch uit Winterswijk had de zer dagen zijn been gebroken, maar wilde toch aan het te Leeuwaren te houden schrif telijk etnexamen H. B. S. deelnemen-, er stond dus geen andere uitweg open, dan hem naar de H. B. S. te Leeuwarden te vervoeren, het geen per brancard geschiedde. En nu heeft de jonge man gedurende den tijd, dien het schriftelijk examen duurt, zijne tenten in het gymnastieklokaal dier H. B. S. opgeslagen, waar hij als in een hotel verzorgd wordt en 's nachte den concierge tot gezelschap heeft. zijn ,-- maar tracht den domper op te zetten door uwé op niets gebaseerde meening op te drin gen. Laat ieder vrij in de beoordeeling der gebeurtenissen en neem een voorbeeld i De loodsboot beeft te Hoek van Holland! aangebracht een voor den Waterweg opge- vischte kist met brandbommen. Gisternacht is onder Koudekerke een groote Engelscbe tweedekker geland. De in zittenden, twee officieren en één onderofficier,, zijn geinterneeid. In het vliegtuig waren vier machinegeweren. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bo-m, die in den nacht van 11 op 12 Juni nabij Sluis neerkwam, van Engelsch maaksel was. Ingebroken is in de arbeidsbeurs voor zeelieden te Rotterdam. De brandkast is van achter open-gemaakt en -daaruit wordt vermist 1000, grootendeels loon van zeelieden- dat nog moest worden uitbetaald. Het graanschip „Hollandia", op reis van Buenos Ayres en New York naar Amster dam, wordt 10 dezer te IJmuiden binnen ver wacht. Te Wijchen is een huis afgebrand, ver moedelijk doordat kippendieven bij het aan steken van licht onvoorzichtig zijn geweest. Te Leeuwarden treedt heden een rook verbod in werking voor kinderen beneden 15 jaar. Aan hen mogen ook geen sigaren, siga retten en- tabak worden verkocht. KORTE BERICHTEN. Een delegatie uit het Servische parle ment bracht een bezoek aan de Italiaansche Kamer, waarbij hartelijke redevoeringen tus- schen de vertegenwoordigers van beide volke ren werden gewisseld. Volgens een Reuter-bericht hebben de Tsjechen den Soviet van Wladiwostok ont- bondei4. Naar de Kolnische Zeitung meldt, heeft generaal Ludendorff een bekend Rijksdagaf gevaardigde, die hem een vraag stelde, ge antwoord: „Gij weet, dat ik slechts denk aan het eindsucces van den oorlog, en dat mi] over kwesties van de binnenlandsche politiek, hoe groot belang zij mij ook mogen mboeze- .men, slechts dan tegenover d-e rijksregeering uitspreek, als zij, naar mijne meening, het eindsucces raken. Volgens een Reuter-telegram van 23 Juni uit Moskou, zou de commissaris van Buitenlandsche Zaken hebben1 verklaard, dat men- een deel der Zwarte Zeevloot in de lucht deed springen en dat een deel naar Sebasto- pol terugkeerde. Naar aanleiding van de groote moeilijk heden, waarmede Oostenrijk bij de levensmid delenvoorziening te kampen heeft, heeft Kei zer Karl aan Keizer Wilhelm schriftelijk hulp gevraagd. Na een aantal conferenties te Berlijn en in het groote hoofdkwartier werd besloten de nog aanwezige graanvoorraden in beide landen tot aan den nieuwen oogst gemeenschappelijk te gebruiken. Bonar Law bevestigde in het Lagerhuis, -dat een groot deel van de Russische Zwarte- Zeevloot va. Duitsche handen gevallen is. De Senaat van de Ver. Staten heeft de nieuwe legerkredleten toegestaan. Naast de reeds bestaande vreemdelin- en-legioenen in de Vereenigde Staten van >ostenrijksch-Hongaarsdie nationaliteiten, wordt aldaar ook een Roemeensch corps ge vormd, bestemd voor het front in Frankrijk. Pemberton Billing is voor onbepaalden tijd als lid van het Eagelsche parlement •ge schorst. Men verneemt uit Berlijn, dat de bur gemeester van Berlijn, Wermutn, in den ge meenteraad heeft meegedeeld, dat men ver plicht zou zijn binnen zeer kort het aardap pelrantsoen met 7 pond per week te- vermin deren wegens schaarschte. Dit komt zeer spoedig na de verlaging van het broodrant- aan KORTE BERICHTEN. Heden zullen 70- Engelsche geïnterneer den van Scheveningen naar Nijmegen worden overgebracht. - Zondagnacht is te Arnhem Iemand in soen m^Dtdisdïm predikant hiér ter stede dien g^KwIrttóen^ Telegrammen Vail h0(1011 wij nooit zijn persoonlijke Sympathie of anti-1 s Beverwijk is het 4-jarig zoontje van pathie hebben hooren verkondigen, die geen z aangereden door een wagen met aard- miftbniik maakt van de plaats waar_ tegen- ^ien uet kinci stierf eenige uren later. Zaterdagavond heeft de politie te Buik drie nersonen aangehouden wegens ver- spraak onmogelijk, is, om anderen te kwetsen en steeds tot verdraagzaamheid en- verge vensgezindheid vérmaant. UIT HENSBROEK. Mej. Sickler, alhier, is benoemd tot onder wijzer te Durgerdam. UIT WIERINOERWAARD. De candidaatstelling voor een lid van den emeenteraad in de plaats van den Heer A. Visser, die naar Alkmaar is vertrokken, is bepaald op 5 Juli, de stemming en eventu eele herstemming op 16 en 26 Juli. BACH-CONCERTEN TE EGMOND EN BEROEN. D|e Egmondsche Kunstkring tonder lei ding van Mr. Paul van Sonsbeeck en Ernst Bach (28 Juli) een concert Historische Kerk te E van Joh. Seb. bero- Krauss), die op den sterfdag - - rt m fcgmond i organiseert, zal ook te'Bergen-Binnen (N.H.) de beroemde ond aan den Hoef sloot drie personen aangehotL - boden vleeschvervoer. Ook heeft zij de slacht plaats te Landsmeer opgespoord en de huiden van de geslachte dieren in beslag genomen. De directeur der Maatschappij tot ex ploitatie van Mineralen, gevestigd- te Bruns- 1 wijk, heeft bij Oed. Staten van Gelderland concessie aangevraaga voor de ontginning van ijzererts op een veld, groot 4000 H.A. onder de gemeente Winterswijk. Het tjalkschip „De Jonge Geert", dat nabij Schokland zonk, is door de Nieuwe Bergingmaatschappij Maassluis gelicht en afgeleverd op de werf Schepmaü, te Kampen In de gemeente Wanneperveen heerscht een ware rupsenplaag. Het rietgewas wordt op vele plaatsen geheel doof de rupsen ver- woest. Te Aal-ten is een 3-jarig meisje in een pot met kokend water gevallen en den volgen den dag aan de bekomen wonden; overleden. Te Vlaardingen is een 30-jarige Bel gische fabrieksarbeider ten gevolge van een I val in een zeepfabriek overleden. Aan het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging der akte van hoofdon in de eeuwenoude kerk een Bachcoucert ge ven op 26 Juli. Als solisten zijn geëngageerd Mevrouw H-owyd Ecoline KraussAdema, sopraan-zangeres (Amsterdam-Egmond aan den Hoef,, Max Kloos, bas-zanger (Hilver- fer verkrijging der aKie van u-uoiuuu- sum) en Alex de Jong, organist (Den Haag). ^g^Sfen te Amsterdam deelge- UIT WARMENHUIZEN. nomen 399 candidaten, n.l. 304 mannelijke In de laatst gehouden vergadering van den 95 vrouwelijke raad dezer gemeente nam de burgemeester, de heer K. Blom, afscheid van zijn gemeente. Verschillende raadsleden brachten hem huil de voor hetgeen hij gedurende zijn 32-jari- gen ambtstijd voor den bloei der gemeente had! gedaan. Door zijn medewerking was de tramverbinding met Alkmaar en de oprich ting der groentenmarkt verkregen. Namens de burgerij bood een der raadsleden den af- tredenaen burgemeester een gouden horloge met opschrift-aan. DOODSLAG. HARDERWIJK, 2 Juli. Maandagavond ongeveer 8 uur is op korten afstand van de zee, nabij de Koesteeg, gevonden een sol daat uit het garnizoen Harderwijk, ba dende in zijn bloed. Hij werd naar het ziekhuis vervoerd, Waar hij des avonds overleed. Aan het hoofd vertoonden zich verschillende verwondingen. De dokters hebben niet kunnen uitmaken of het schop- of slagwonden zijn. De jachtopziener J. B., die kort te vo ren daar gezien is, is aangehouden. Hij beweert niets te weten. Heden was het parket uit Zwolle ter plaatse. DE MOORD TE ANNA PAULOWNAPOLDER. Beklaagde P. Extra, door de Alkmaarsche rechtbank wegens den moord te Anna-Pau- lownapolder tot 10 oordeel-d, is van dit en zal eerlang voor het Hof te Amsterd rechtstaan. Evenals in eerste instantie zal hij door mr. F. Pauwels worden verdedigd. MENSCHENROO-F. De rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van H. B., beschuldigd van menschenroof (over de grens lokken van Duitsche deserteurs) en sprak beklaagde vrij. De eisch was 6 jaar geweest Te Leiden is opgericht een Nederland- sche Onderlinge Assurantie Maatschappij (NO.A.M.), bestemd om de schade bij over stroomingen te helpen dragen. Te Heerenveen togen ongeveer 200 vrou- 1 MOORD Srtk te TlSS Voor de redrtbank te Assen I. 15 jaar vaa Schoterlano om over gerat ïangenlsstra, acciscln tegen een 22-nmgen boerenknecht te Westervelde (gem. Norg), Hartog, I die den 5 Maart inbrak bij den landbouwer DE MOORD BIJ BUSSUM. Gebleken is dat van een gezelschap van drie dames en drie heeren één gezegd moet hebben, toen ze zich nabij de plaats der mis daad bevonden: „Daar heeft een aanranding Deze personen worden nu uitge- Deze gaf daarop last voor ieder 1 aardappelen disponibel te stellen. Den- 9-en Juli a.s. hoopt W. emeenteveldwachter te Beemster, te herden ken dat hij vóór 40 jaar als zoodanig is be noemd. Het stoomschip „Hollandia dat thans uit Halifax vertrokken -is, heeft passagiers en ongeveer 5000 ton meel €n mals aan boord, j Een soldaat van het fort Erfprins en een milicien van de Adolf van Nassau zijn aangehouden, resp. wegens heling en dief- R. Tiems aldaar en, zich door dezen ontdekt ziende, hem en zijn vrouw zoodanig met een bijl op-het hoofd heeft geslagen, dat T. aan de gevolgen m het academisch ziekenhuis te Groningen overleed. BELASTING-ONTDUIKING. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft uit spraak gedaan in- de zaak van .G. v. d. W., piaats." Deze personen women nuimg- bij'eeix I Sïïdöi Taar',handelaar en olieslager aldaar, noodigd zich te melden bij den burgemees- sm van beschuldigd dat hij op zijn belastingbiljet ter van Huizen. Zondagnacht is door een Amsterdamschen rechercheur een onderzoek ingesteld met twee politiehonden. Een vast spoor was ech- Bedankt voor het beroep naar de herv. gem. te Graft door den heer A. J. Trouw, caadidaat te Roekan je. beschuldigd dat hij op zijn dienst 1916—1917 heeft aangegeven een^ taal vermogen van 95.000, terwijl- gebleken is dat hij in zijn kaashandel eert kapitaal be- l:i j,- /iM* nrnrwr- M OTTOL o _l 1I j;x 1 m A 1A17 o on rrAnrpvpr» Pgfl

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2