DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. D© strijd in en buiten Europa. No. 158 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 9 JULI F I' ILL ET OS. Tycho Brahe AbnaimmentspriU Mi Toornllbetallng p. 3 DINSDAG maanden f 1.85, Ir. p. post 11.30. Bewijsnummers 5 ct. ftdwtentlepiiis b et p. regel. pootKie leliou ilb plaatsroimte Bï. ti. IU. SoeK et BaodelsdiüivkeiH Harms. Costor 4 Zn.v Voordam C 9, Iel. 3. Buitooliiud. Binnenland. Gemengd Nieuws. Wij meldden reeds het een en ander Over den moord' op den Duitschen gezant te Moskou. Een tweetal mannen vroegen een audiën tie aan en doodden den gezant met revol verschoten. De moordenaars ontsnapten en namen de wijk in het hoofdkwartier van een groep links-sociaal-revolutionnairen dat door de troepen der Bolsjewiki omsingeld werd. Volgens een Wolff-telegram uit Moskou staat het zoo goed' als vast, dat de moord het sein beteekende tot een opstand tegen de heerschappij der Bolsjewiki, een opstand waarin een deel der links-sociaal-revolution nairen met den rechts sociaal-revohjtionnai- ren Sawinkof en zijn entente-agenten betrok ken zijn. Sawinkof, die de leider der entente-gezin de beweging te Moskou genoemd wordt, staat volgens een Wolff-telegram in verbin- ding met de Tsjecho-Slowaken en de -nesie- wiki. De Frankfurter Zeitung meldt, dat de bei de moordenaars in een gebouw gevlucht zijn, dat door entente-gezinde sociaal-revo- lutionnairen werd bezet en met machinege weren verdedigd wérd. In Moskou zijn ge vechten met de sociaal-revolutionnairen gaande, waarover de bijzonderheden nog ontbreken. Waar het vermoorden van een Duitschen gezant ten allen tijde tot een1 brusk optreden van Duitschland zou leiden, treft ons thans de, we zouden bijna zeggen, vergoelijkende •wijze waarop de Duitsche regeering de ver antwoordelijkheid der Bolsjewiki voor dezen misdaad bespreekt. Slechts heeft, volgens een Wolff-telegram, de keizerlijke regeering op de meest nadrukke lijke wijze de verwachting uitgesproken, dat dé sowiët-regeering de misdadigers en hen, die achter hen staan zal vervolgen en straf fen. De Duitsche pers veroordeelt den moord natuurlijk eenstemmig, maar laat uitkomen, dat de sowiët-regeering een tegen Rusland dan tegen Duitschland gericht is en dat de entente om een tegenrevolutie in het leven te roepen, den moord heimelijk gesiteund heeft De Oostenrijksche pers meent, dat voor de Bolsjewiki-regeeriqg de misdaad een ernstige waarschuwing mdet zijn om alles te doen ten einde aan het gewetenloos drijven van elemen ten van allerlei aard e$n einde te maken. Ook deze bladen betoogen, dat hoogst waarschijnlijk de schuldigen uit de kringen der entente afkomstig zijn. Van de zijde der oentralen ziet men dus in dezen modrd een poging om een tegen- revolutie te ontketenen, die de sowiët-regee ring ten val moet brengen en mannen aan het hoofd van Rusland moet plaatsen, die opnieuw bereid gevonden worden het Duitsch land in het Oosten zoo lastig mogelijk te maken. De belangen der sowiët-regeering en die van Duitschland gaan dus op het oogenblik samen en dit bedenkende begrijpt men tevens waarom van Duitsche zijde de sowiët-regee ring thans niet op barscher wijze voor den moord verantwoordelijk gesteld wordt. De sowiët-regeering heeft op. het oogen blik bij een vriendschappelijke houding met Duitschland groot belang, vooral nu zij met de entente-regeeringen oneenigheid heeft over de landingen aan de Moennanskust en de in terventie in Siberië. Wanneer werkelijk de moord op graaf Mirbach het sein voor een tegenrevolutie was, kan nog niet gezegd worden, dat deze tegenrevolutie veel succes had, hoewel natuur lijk niemand kan voorspellen hoe de gebeur tenissen zich zullen ontwikkelen. Kerensky, die nu in Frankrijk vertoeft en hoopvol naar den val der Bolsjewiki uitziet, verklaarde, dat de moord' op graaf Mirbach een zeer belangrijke gebeurtenis i®. De Fran- sche bladen zijn eenstemmig van oordeel, dat deze gebeurtenis aanleiding kan geven tot verwikkelingen, waarvan niemand het ge wicht vermag te voorzien. Toch schrijft men daar den moord natuur lijk aan geheel andere oorzaken toe en zoekt die in een haat van Rusland tegen Duitsch land. De Journal noemt de daad een uiting van Ruslands wraak op de Duitsche tyrannie en ook de Petit Parisien noemt als vermoede lijke oorzaak van de misdaad de veront waardiging over den inval der Duitschera. Wij zullen met belangstelling afwachten hoe de gebeurtenissen zich in Rusland ont wikkelen. Inmiddels wordt uit Moskou gemeld, dat de gevechten tot nu toe ten gunste der Bols jewiki zijn uitgeloopen en dat de sowiët van Moskou besloten' heeft de tot de partijen1 der revolutionaire socialisten en mesjewiki be- hoorende leden van den raad van sowiëts uit te sluiten. Het is uit de schaarsche berichten uit het ondoorgrondelijke rijk van den ex-czaar nog niet mogelijk bepaalde conclusies te trekken. Maar wij zouden ons al zeer sterk moeten vergissen wanneer gebeurtenissen als de moord op graaf Mirbach de Duitsche en de sowiët-regeering niet tot grooter toenadering bracht dan tot nu toe het geval is geweest. Men gevoelt een gemeenschappelijk ge vaar en zal zich daartegen aaneensluiten. Volgens den correspondent te Genève van de Frankfurter Zeitung schijnt te Parijs twij fel opgekomen te zijn aan de echtheid van den weer opgedoken en nu de Geallieerde staten bereizende Kerensky Er is zoo veel ersatz tegenwoordig, dat men ook aan de echtheid van den persoon is gaan twijfelen die zich voor den ex-dictator van Rusland uitgeeft. De vroegere Peterburgsche correspondent van de Petri Parisiën, die veel met Kerensky heeft omgegaan, schrijft, dat hij hem niet herkend zou hebben, hij is kleiner dan vroe ger en heeft ook zijn haardracht veranderd. Er zijn er dan ook, die meenen, dat de schim van Kerensky opgeroepen is om aan Roman uit het laatst der 16e «ww. naar hrt Dirndl va« vium* 36) totdat u haar naar 't gekkenhuis stuurt, waar ze ook thuis hoort," sprak eén stem in de deur van de voorkamer, die open gegaan was zonder dat Meester Laurids of zijn bezoeker het gemerkt hadden. Hei was tegen de schemering en dus bevond de ka mer zich in half-duister. Maar nu zagen ze. dat daar op den drempel een oud, verdroogd kereltje stond, met vaalgele leerhuid, en ach ter hem de hooge gestalte van een aanzien lijk man, in zwarten mantel en fluweelen huis en met sneeuwwitteni plooikraag. „Hoe denkt u er over, hooggeleerde dr. Peder Sörensen?" keerde de spreker zich nu tot zijn statigen begeleider. „Is 't niet een schande, om zoo'n door-den-duivel-bezeten schepsel maar vrij te laten rondloopen tus- schen Christelijke en godvruchtige men- schen?" „Ieder, die door booze en onreine geesten bezeten is, moest uit de gemeenschap ge bannen zijn, zoodat de onreinheid niet meer om zich heen grijpe als een verderfelijke be smetting,sprak de man in het fluweelen buis en met den zwarten mantel. „Daar heb ik al eens eerder met Meester Laurids over gesproken en dat is ook nu weer het doel van mijn komst." „Wat zegt u wel, geleerde heer doctor?' riep de oude Geweermaker. „Om het mij lastig te maken ten opzichte van mijn arme Edele, i's u met dit doel in gezelschap van Steffen Graver gekomen* die ik hier besdiei- president Wilson het bewijs te leveren, dat het Russische volk zelf naar de interventie der Japanners uitziet. Het is wel een opmerkelijke mededeel ing. Rusland is nog al afgelegen en weinigen in Frankrijk en Engeland hebben' Kerensky in zijn groote dagen persoonlijk ontmoet. Het is dus niet zoo heel onmogelijk, dat een pseudo-Kerenalky voor geld en gOv.de woorden alles wil komen verklaren wat men van hem verlangt. Er zijn in dezen oorlog nog wel1 dingen ge daan, die van minder diplomatiek beleid ge tuigen. Van het oorlogsterrein nog steeds weinig belangrijke bijzonderheden. Op het Z.-front is om de Jasson-stellingen ten O. van den Monte Pertica hardnekkig gestereden waarbij de Oostenrijkers het ter rein in handen hield enevenals het bevochten terrein in het gebied van den Monte-Siisemal en Asiagp. De Italianen konden kleine vorderingen boeken ten N. van den Monte Grappa en K<;> den Col Caprile Op het W.-front brachten de Australiërs hun linie over de Somme over een front van 3000 yards iets vooruit. Overigens slechts plaatselijke aanvallen van geringe beteekenis. KORTE BERICHTEN. De krijgsraad te Rome heeft een aan vang gemaakt met het proces tegen een sol daat, een matroos en twee andere personen, beschuldigd den 27en September 1915 het slagschip Benedetto Brin (13.400 ton) te hebben opgeblazen, door bommen in de kruit kamer te plaatsen. Duitsche vliegers beschadigden twee Britsche duikbooten voor de monding- van de Theems. Het Engelsche Lagerhuis heeft id twee de lezing een wet aangenomen, waarbij be paald wordt, dat levensduur van het te genwoordig parlement tot 30 Januari 1919 zal worden verlengd. E>e Times verneemt uit Tokio, dat be sloten is tot samenwerking van leger en vloot en dat de sterkte van het leger te velde ver dubbeld zal worden. De Oostenrijksche regeering moet, vol gens de Weensche bladen, met de Oekraïne eene overeenkomst gesloten hebben, waarin de positie der Oekrainiërs in de dubbel-mp- narchie zoodanig geregeld wordt, dat hun zekere autonomie wordt toegestaan. Boekowi- na zou met een gedeelte van Oost-Galicië een afzonderlijk kroonland vormen. Volgens het Italioansche legerbericht maakten de Italianen en Frausclien bij een onderneming in Albanië meer dan 1000 ge vangenen. Generaal Payton Marsh, chef van den Amerikaanschen staf, heeft in zijn wekelijk- sche gesprek met de journalisten verklaard, dat de uitrusting van het tweede mülioen Amerikaansche soldaten verspoedigd wordt en dat de plaatselijke overheidspersonen be vel hebben gekregen, om aehter de geneeskun dige keuring haast te zetten. Het onderzoek in de zaak van den man, die per Duitsche duikboot de lersche kust be reikte, is voor den krijgsraad te Lon den begonnen. De torpedéerlng van de Llandovery Castle heeft opnieuw tal van stemmen doen den had, om zich te verantwoorden voor zijn ergerlijke levenswijze „Pas op je tong, Meester Laurids 1" ant woordde de hooggeleerde dootor. „Steffen Graver is je geen verantwoording schuldig; hij is een streng geloovig en ijverig man, me ons geleerden, zelfs mij, den lijfarts van onzen genadige vorst, in heel veel opzichten- van dienst is, en ik sta dus in voor zijn rechtschapenheid „Dan zult u zoowaar zelf nog door den duivel bezeten blijken!" riep Tycho Brahe en trad opeens te voorschijn. „Hoe gaat het u anders, beste Peder? 't Is al een heele tijd geleden, sinds we elkaar voor het laatst spraken." „Dat is niet mijn schuld, welgeboren heer Tycho," luidde het antwoord,, „en ik heb hooren zeggen, dat u zich op mijn gebied begeeft en dat u voor niets geneesmiddelen uitdeelt aan uw boeren op Hveen, terwijl' u over 't geheel tot allerlei ketterij vervallen is." Tycho Brahe beschouwde den koninklijken lijfarts met grimmigen blik. „En men heeft mij verteld, dat u steeds meer vervallen is tot allerlei stumperachtige kunsten, die met de eigenlijke geneeskunde niets ie maken hebben. Hebt u een helper, een handlanger, gevonden in dien spitsboef Jonker Tycho wees minachtend op Stef fen Graver „dan vind ik, dat u geheel on waardig zijt geworden, om de voorname be trekking te bekleeden van koninklijk lijfarts. Maar genoeg daarvan, ik heb vandaag een woordje te spreken met Meester Graver en dat wil ik allereerst afgehandeld hebben, dan ben ik tot uw dienst, doctor Peder, of u een dispuut in de geneeskunde met mij verlangt, of een onderhandeling met het bloote zwaard." opgaan voor het straffen der Duitsche mis daden. Macphersen, onderstaats-secretaris van oorlog, en Havelock Wilson en anderen hebben verklaringen afgelegd, waarin gezegd wordt, dat het voor de toekomst noodig is, dat Duitschland gestraft wordt en boete doet voor zijn misdaden. De *wet op de spionage in Spanje heeft, volgens Reuter, tot relletjes aanleiding ge geven. De Osoervatore Romano, het biaa van het Vatkaan, heeft zijn verontwaardiging over het torpedeer en der Llandovery Castle uitgesproken. Duitsche duibooten boorden rond Enge land weder 17000 br. reg. ton scheepsruimte in den grond. Er had een snelle verandering van uitdruk king plaats op het gelaat van den lijfarts en heel behendig trok hij opeens een vriendelijk vleiend gezicht. „Altijd nog zoo driftig en opgewonden, welgeboren Tycho Brahe? Waarom zou er nu eigenlijk verdeeldheid tusschen onB ont staan? Toch niet naar aanleiding van dat ongelukkige schepsel?" Hij wees naar Edele, die zich intusschen in den veraten hoek van het vertrek teruggetrokken had. „Koestert gij eenige teederheid voor die vrouw? zulks vreemde hartstochten ko men meer voor dan geef ik er u mijn hand- en woord op, dat ik mij niet meer met de zaak zal bemoeien. Haar vader is daar mee dus vrij, om haar op te sluiten- of niet, zooals het hem het beste dunkt. Maar nu, Laurids Geweermaker, nog een kleine ver maning." De koninklijke lijfarts verviel daarmee weer in een scherpen toon en zijn trekken kregen een harde, stroeve uitdruk king. Daartegenover eisch ik van jou, dat je Steffen Graver voortaan met rust laat; hij i!s mijn dienaar en staat onder mijn bescher ming, daar ik hem voor een braaf en god vruchtig man houd." „En met welk recht stelt u Laurids Ge weermaker zulke voorwaarden?" vroeg Ty cho Brahe. „Op die vraag ben ik u geen antwoord schuldig." hernam doctor Sörensen. „Ik heb u vandaag beleefd te woord gestaan, of schoon u mij met uw gewonen overmoed bejegende. Maar ik kan uw vriend of uw vijand worden, zooals u dat verkiest!" „Het moest al heel ellendig met mij ge schapen zijn, als ik öf uw vriendschap zocht, öf uw vijandschap vreesde," sprak Tycho Brahe met fier zelfbewust zijn. „Ik houd u voor een knoeier en een kwakzalver, DE KABINETSCRISIS. De Koningin heeft gisteren in audiëntie ontvangen de heeren C. van -der Voort van Zijp, mgr. dr. W. H. Nolens en den minister van Staat jhr. mr. A. F. de Savomin, Lob man, allen leden' van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. VLASSTROO. De minister van landbouw heeft vastge steld' de volgende maximumprijzen .oor vlas- stroo: a. gewas van den oogst 1917 0.25 per K.G.; b. gewas van den oogst 1918 0.20 per K.G. in geplukten en getrokken toetsand, mitsdien met bollen op overeenkom stig de eischen van het werk door den ver bouwer bewerkt: binden, ruiteren (Gronin gen). tollen (Zeelind), schelven- (ZuidrHol- and). VERVOER VAN EIEREN. De minister van landbouw heeft een rege ling vastgesteld inzake het vervoer van eieren. Volgens deze regeling zal aan een beperkt aantal vereeniginigeu op het gebied van den eierhandel en grossiers in eieren gelegenheid worden gegeven hun eieren te betrekken van roducenten, door daarvoor vanwege de ijks Commissie van Toezicht op de Eeitr- en Pluimveevereeniging uitgereikte vervoer- bewijzen. Deze bewijzen, 'vervoerbewijzen A, dienen dus voor aanvoer van de eieren van de producenten naar de opslagplaatsen der door de R. C. T. aangewezen vereenigingen en handelaren. Om nu de eieren, die naar die opslag plaatsen zijn aangevoerd), te kunnen brengen naar die gemeenten, zullen door de R. C. T. aan die vereenigingen en handelaren ver voerbewijzen B worden uitgereikt. F.r zijn dus 2 soorten vervoerbewijzen n.l.: lo. vervoerbewijzen A. voor vervoer van eieren van de producenten naar de opslag plaatsen 2o. vervoerbewijzen B. voor vervoer der in de opslagplaatsen aanwezigen eieren naar de gemeenten. De gemeenten die de eieren ontvangen' en daartoe haar wen$ch hebben te kennen gege ven zullen van die eieren een nader te bepa len deel moeten bestemmen voor zieken en zwakken in de gemeente. TUINBOONEN. Van tuinboonen mag de helft uitgevoerd worden tegen een prijs, die iedere week wordt vastgesteld en die thans 12 per 100 K.G. bedraagt, ofschoon het binnenland hoogstens 6 besteed. Conservenfabrieken voor bmnen- landsche consumptie, mogen- 10 pCt. van het binneriTamdsch gedeelte koopen, mits zij even- veél nemen van het buitenlandsche. NAAR NEDERLAND TERUG Bij het departement van buitenlandsche za ken is bericht ontvangen, dat de Nieuw-Am- sterdam den 3 Juli Nieuw-York heeft verla ten. Medegedeeld wordt dat het schip 9954 ba len meel aan boord heeft en 127 passagier» eerste, 178 tweede en 245 derde klas. Den 31 Juli zal het vaartuig weer van Rot terdam naar Amerika terug keeren. De directie van Van Nievelt Goudriaan Co's Stoomvaart Mij. deelt mede, dat met het stoomschip Nieuw Amsterdam mede -komen, behalve de kapitein en de lste machinist van de Alcor, de gezagvoerders officieren en be manningen van de stoomschepen Mizar, Ali- oth, Yildum en Alcor. De stoomschepen Hector en Zijldijk zullen deze week nog gereed komen om naar ons land terug te keeren. EEN MINISTER VAN ONDERWIJS? Naar de „Tijd" verneemt, is het zeer waar schijnlijk, dat, indien de rechterzijde de re geering aanvaardt, een ministerie van onder wijs, kunsten en wetenschappen zal worden ingesteld. HET CONVOOI. Op desbetreffende vragen van den heer Knobel heeft de heer De Jonge, minister van oorlog, al interim minister van marine, hef volgende antwoord' gegeven: Den 18en Juni zijn ter hoogte van Kat wijk of in de omgeving daarvan voorzoovear dezerzijds bekend, geen Engelsche kruiser» of andere Engelsche oorlogsschepen gezien. Het niebuttvaren van het convooi naar Indië houdt dus fceen verband met de aanwezig heid aan onze kust van een Engelsch smal deel. die slechte en verouderde geneesmiddelen aanwendt, en feitelijk was hat mijn plicht, Zijn Koninklijke Majesteit te waarschuwen, clai hij zijn dierbare gezondheid niet aan uw handen toevertrouwt!" „Doe, zooals je wilt," antwoordde doctor Sörensen, met niet minder zelfvertrouwen! Ik ken nu uw gezindheid jegens mij en het kon zijn, dat u nog wel eens van mij hoorde!" De koninklijke lijfarts- sloeg zijn ruimen, zwarten mantel om zich heen en trad naar de deur -toe. Maar hier keerde hij zich om en hief dreigende den vinger op tegen Laurids Geweermaker: „Denk aan wat ik gezegd heb, Meester, en wacht u om tegen mijn wenschen te handen len Steffen graver volgde in de ootmoedige hoyding zijn voornamen weldoener tot aan de deur en het leek wel of hij lust had' om nog verder mee te gaan. Maar Tycho Brahe versnerde hem den weg: „Wacht even! Nu is de beurt aan mij,. Meester Steffen. Laat u uw edelen vriend en beschermer nu maar alleen naar huis gaan." „Hoe zegt u dat zoo barsch, genadige heer Jonker!" Steffen Graver knipte met de oogen en sprak met groote zachtmoedigheid. Herinnert u zich Meester Steffen niet meer, van den tijd, toen u hem bezocht, in gezel schap van uw vriend zaliger? Dat is wel ve le jaren geleden, maar die zijn niet verloren gegaan voor mij: Ik ben een oud en god vruchtig man geworden; met de zwarte kunst geef ik mij niet meer af; ik ben gezien bij de hooggeleerde theologische faculteit en ik' dank God, dat Hij mij zulke voorname en vermogende vrienden heeft geschonken die mij in bescherming nemen, als slechte men- schen mij, nu eens van het een, dan weer van 't ander aanklagen, wat enkel valsche DE MEERDERHEID DER EERSTE KAMER. De driehoek-correspondent van de Tel. heeft'op grond van ae cijfers der Kamerver kiezing van verleden wéék eens nagegaan hoe de samenstelling van de Provinciale Star ten van Zuidholland zal worden bij een ver kiezing volgens het stelsel van evenredige vertegenwoordiging en zulks in verband met het feit, dat die Staten den doorslag geven: bij de vraag hoe de meerderheid der Eerste Ka mer zal zijn. Dit onderzoek leidde tot de conclusie, dal de rechterzijde haar meerderheid in de Star ten van Zuid-Holland zou verliezen, zoodat daarmede ook haar meerderheid in -de Eerste Kamer, die zij sinds 1904 bezit, zou wanke len. Dit is een feit, waarmee bij het ant woord op de vraag of een rechtsch ministerie zal komen, stellig rekening moet worden ge houden. DE NIEUWE TWEEDE KAMER. Onder het hoofd ;,De Kamer om", deelt d« .Meijerijsche Crt." mede, dat zij zich telegra fisch om inlichtingen tot den heer mr. dr. Van -de Laar, te Gendringen, als vertegen woordiger der Chr. Soc. partij, heeft gewend, om zijn standpunt te kunnen vernemen. Genoemde heer seinde: „Als vooratander van christelijke politiek, van politiek van uit christelijk-histonsch of ant'-revolutionnair beginsel, behoor ik in zooverre uiteraard tot d'1 rechterzijde. De politiek der coalitie sta ik echter beslist tegen." Den heer Staalman, christen-democraat, heeft Onze Courant, het Roomsche orgaan van Hoorn, gevraagd', of hij tot recht» <3 tot links gerekend wil worden. Hét antwoord luidt: „Wij hoogheid God» in Staat en Staat." DE MOORD TE HARDERWIJK. De in verband met den moord op den mi- opper recht van den beschuldigingen' zijn. Het grootste deel van den vrijen tijd, waar ik met mijn druk ambt nog over beschikken, kan gebruik ik nu tot liet verzamelen van zulke zeldzame, genees krachtige kruiden, als. enkel op het kerkhof kunnen groeien en waar de medici ten zeer ste prijs op stellen. Ja, in trouwe, welgebo ren heer Jonker, als men mij van iets moe»t beschuldigen, dan zou 't wezen, dat ik mis schien wat èl te bereidvaardig ben, om mijn geëerde en voorname weldoeners te dienen; zooals u zich ook herinneren zult, dat ik eens den edelen doctor Pratensis ijverig hielp „Ik erinner mii, dat je altijd een schurk en bedrieger, een falsaris en een woekeraar bent geweest!" sprak Tycho Brahe op luidea toon. „Zoo verdenk ik er je ook van, dat jij en geen ander, geweld hebt gepleegd aan den gedenksteen boven het graf van Praten sis, in de Lieve-Vrouwenkerk. Maar dat is nog niet het eenige, waar ik je van beschul dig: Een eerlijk edelman, dien ik onder mijn vrienden tel, heb je al evenzeer in je schaara- teloozen woekerhandel meegesleept als één» Johannes Pratensis. En zie je, Meester Stef fen, ofschoon ik andera niet veel tijd heb, om mij met dergelijk liefdadigheidswerk op te houden, ben ik nu toch eens van plan, dien vriend bij te staan. Let daarom op mijn woorden: als er nu nog eens schade wordt toegebracht aan den gedenksteen op het graf van doctor Pratensis, dan breek ik je alle ribben!En geef je Erik Lange niet op billijke voorwaarden zijn schuldbekentenis sen terug, dan zal er zoo'n geweldig onweer boven 'ie hoofd losbreken, dat je nog met steenon de stad uitgejaagd wordt! Scheer je nu weg, want méér heb ik je niet te zeg gen Wordt vervolgd. i

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1