DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Europa. t No. 160 Mnarterd «n twinstigste Jaarsan? FEUILLETON. Tych© Brahe J0*8 HlifliiiBiiiBRUprlls Ml ynnrolthetallng D. 3 maanden 11.55, !y. p. post IL9I5. BewlisnrinimBrsi 5 fit. MveitntteBrjii 1& et. p.ragel, grwtw num i»b BlistsinimtR Bi. li. XX Bod en Rsndftl&iUkkfitll fiorips. Costm d Ik Voorrtgrn C 8. Tel. 3 DONDERDAG 11JÜL1 Staten Generaal. Bin ii onland. Duitschland krijgt ntf zijn Von Hintze zoo- als Frankrijk zijn Clemenceau en Engeland zijn Lloyd George heeft. Het zal dus hard tegen hard gaan, de politiek van een vrede door onderhandeling, steunend op een waardeering van elkanders goede eigenschappen heeft voorloopig afge daan. Met Von Kühlmann verdwijnt uit de Duit- sche regeering de man op wien de gematigde elementen hun hoop gevestigd hadden, de man met den ruimen blik, die er niet voor te ruggedeinsd is den Rijksdag er op te wijzen, dat zijns inziens door de wapenen geen be slissende overwinning zal verkregen worden, f De mannen die nu het lot der volkeren in handen houden zijn allen van een andere meening. Het zijn de onverzoenlijken. de staatslieden die voor volle zalen enthousiaste patriotten het stelsel van doorvechten tot de uiteindelij- ke overwinning verdedigd hebben. Zij kunnen niet meer terug daar zij te ver gegaan zijn. j Van Lloyd George, noch van Clemenceau, j die zoo honderde malen betoogd hebben, dat een vrede zonder definitieve uitroeiing van het Dui/tsche militairisme het grootste ongeluk zou zijn, dat Europa kon treffen, is te ver wachten dat zij voor een schikking door on derling overleg zouden te vinden zijn en thans heeft Duitschland zijn Von Hintze, den candidaat der All-Duitschers, van wien alge meen bekend is, dat hij persoonlijk een polir tiek van annexatie en een zoo krachtig mogelijk voortzetten van den oorlog voor staat. Zoo staat het met de regeeringen maar in de volkeren begint hier en daar het besef levendig te worden, dat er een einde aan dit tijdperk van bloed en tranen dient, te komen. De Duitsche sociaal-democraten beginnen eën, eigen standpunt in te nemen'. De Scheide- mann-sociaal-democraten hebben reeds tegen de begrooting gestemd en het zal van de om standigheden afhangen of zij nu ook tegen het oorlogscrediet zullen stemmen. En ook in Frankrijk worden de stemmen talrijker van hen, die op een vrede door on derling overleg aandringen. Dezër dagen heeft het Fransche algemeene Verbond van den arbeid een open brief tot de volksvertegenwoordiging in Frankrijk gericht, ter toelichting van hetgeen de vakorganisatie reeds eerder mondeling bij de linkerzijde van de volksvertegenwoordiging had betoogd. In dezen brief wordt vooropgesteld, dat het geheele volk sinds vier jaar leeft in onwe tendheid omtrent de militaire en diplomatieke gebeurtenissen welke zich afspelen. Op den eisch, dat de regeering haar oorlogsdoelein den en de algemeene vredesvoorwaarden'open baar zou maken, een eisch, welke steunde op een nauwkeurige kennis van de volksstem ming, antwoordde men slechts met een hoog hartig stilzwijgen of met de algemeene ver klaring, dat het doel een rechtvaardige en duurzame vrede is, een leuze die evenwel nadere uitlegging en preciseering vraagt. Die uitlegging, aldus de open brief, is tot dusverre geweigerd, terwijl man annexionis- tische plannen voorbereidde en zonder deze te bespreken vredesvoorwaarden van de hand wees, welke voor volk en parlement onbekend bleven. Vervolgens wordt de vraag gesteld.„Zou den de regeeringen van ons land en van de entente de nationale verdediging geschaad hebben als zij, overeenkomstig het verlangen van de arbeidende klasse, na onderling over leg in het openbaar, hadden' aangegeven de doeleinden, waarop de militaire pogingen rijn gericht; wanneer zij voor de geheele wereld hadden verklaard, wat het vredesverdrag aan alle volkeren, oorlogvoerende en neutrale moet geven: onafhankelijkheid en veiligheid tengevolge van het verdwijnen van alle mili- tairistische en alle imperialistische stroomtin- gen en tengevolge van het instellen van den Volkerenbond?" De Conféderation meent deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden, en verklaart zelfs: Een dergelijke diplomatie j in het openhaar zou, te zamen met de inter nationale actie van de arbeidende klasse in de ententelanden, bij de volkeren in de Cen trale landen een sympathieken weerklank heb ben' opgewekt en zou aldus het uur van den vrede der volkeren hebben bespoedigd. Ten slotte wordt naar voren gebracht de wensch, welken het Fransche vakverbond uit spreekt in den naam van millioenen arbei ders, n 1. dat vredesvoorstellen van welken kant zij ook komen, niet zonder nadere be spreking van de hand zullen worden gewezen en dat de regeering iedere gelegenheid zal aangrijpen om woorden van gezond verstand te laten hooren. De arbeidende klasse wenscht niet, dat het uur van den vrede, wanneer dit komt, zal worden voorbijgegaan. Daartoe zal noodig zijn, dat de arbeidende klasse, nauw keurig kent de oorlogsdoeleinden' en de alge meene vredesvoorwaarden en dat het geheele volk een krachtige contröle zal kunnen uit oefenen op den loop der gebeurtenissen." Na ook voor de Fransche arbeidende klasse het recht, in volledige vrijheid te kunnen deelnemen aan de internationale arbeiders actie, te hebben opgeëischt, eindigt de brief met de verklaring, dat alleen bij een dergelijk stelsel van werkelijke vrijheid en onderling vertrouwen alle landen gered zullen kunnen worden van de grootste ramp en een vrede der volkeren op den grondslag van een onder ling verbond kan worden' bereikt. Dergelijke uitlatingen1 getuigen dat er al thans onder de volkeren steeds meer gevonden worden, die zich niet meer door enthousiaste redevoeringen van oorlogsdrijvers laten be- invloeden maar die allereerst hun verstand la ten werken en de vraag op den voorgrond Roman ud hel kietel der 14e eeuw, aaar bet DeeasrJi vau ViLiUlI QfiTOMWiMa». 38 j De dwerg legde met een komische bewe ging de hand op zijn wanschapen borst, ter wijl hij den Jonker met smeekenden blik aan keek. Tycho Brahe haalde wat ongeduldig die schouders op. „Maar als uw heer u toch niet langer ge bruiken kan, wat helpt het dan, of je al tot hem terugkeert? Dam moet je liever een an deren dienst zoeken, Jeppe." „Jep dient enkel maar geleerde en verstan dige menschem", antwoordde het mannetje en zijn blik was nu even trotsch, als hij zoo straks 'ongelukkig gekeken had. „Jep kan weer en wind voorspellen en zeggen, wat er op verren afstand geschiedt. Jep wil dienen op Uranieborg." „Voor den drommel!" riep heer Tycho la chende, „ben je zóó'n duizendkunstenaar, dan kan ik je nog wel gebruiken. Kom dan maar mee in de boot, Jep of JeppeHal lo, jongens, kom met de lantaarn en dan weggezeild! We brengen een nieuwen pro feet mee naar Hveen." De bemanning kwam uit dfe kajuit, waar ze zich ter ruste had begeven, en verbaasd staarden ze naar het mismaakte kereltje, dat hen 'maar stil liet kijken, en vergenoegd het dek op en, neer stapte, terwijl hij voortdurend in zichzelf praatte, wat niemand echter recht kon verstaan. HOOFDSTUK XV. Een liefdesgeschiedenis. Onweerswolken. Het voorjaar was laat gekomen. De knop pen waren nog niet ontloken en op de sue- stellen of een voortzetting van den strijdi zul ke groote voordeden kan brengen, dat zij op wegen tegen de zeer zware offers welke daar voor vereischt zullen worden. In Rusland1 schijnt de soviët-regeering den opstand der contra-revolutionaire elementen krachtig te onderdrukken. Het volkscommissariaat voor militaire aangelegenheden meldt dat de links-soc.-rev. die zich door bedrog in een klein deel van Moskou van steunpunten en ook van het tele graafkantoor hebben meester gemaakt, ge ruchten in omloop brengen, volgens welke het gezag van den raad van volkscommissarissen ten val is gebracht. Het geeft daarbij kennis dat het garnizoen van Moskou dat de zaak der arbeiders- en boerenregeering trouw bleef, het door een hoopje waanzinnige boosdoeners ontketende oproer reeds zonder moeite heeft onderdrukt. De oproerlingen zijn gevangen genomen en de orde is in Moskou hersteld. Op het W -front zijn de Franschen, naar de Duitsehers erkennen, ten Z. W. Van Noyon en ten Z. van de Aisne met sterke strijdkrach ten vooruitgekomen. Zij hebben zich genesteld' op de hoeve Porte en des Loges ten W. van Autheuil, alsmedft in de oude Fransche loop graven ten N. van Longpont. De Franschen melden, dat hun infanterie ten Z. van de Aisne den tegenstand der Duit sehers op eenige punten N. van de hoeve van Chavigny volkomen meester geworden. De Franschen hebben de hoeve La Grille en van Carrières veroverd Oostelijk zijn Fransche patroeljes tot de onmiddellijke nabijheid1 van Longpont opge rukt en het noordelijk deel van Corcy binnen gedrongen, waarbij zij weder gevangenen hebben gemaakt. Wat het Albaneesche front betreft, melden de Italianen, dat op den linkervleugel hun actie doorgaat. Na een vuu rvoorb ereid i ng, waaraan Brit- sche monitors met succes deelnamen, nam de infanterie, oprukkend van de beneden-Vojoe- sa, stormenderhand de hoogten' tusschen Le- vani en Monasterse-Pojani. Middelerwijl ging de cavalerie tusschen de W. hellingen van den Malakastra en1 de zee door en viel den vijand in den rug aan. In het centrum namen de Italianen de ster ke stellingen van Cava Glara en Korokof. Bij den bovenloop van de Tomorica namen zij de hoogten van Cafadevris. Het Weensche officieele communiqué er kent, dat in Albanië het zuidelijk front we gens den druk van sterke vijandelijke troepen over de linie Berat-Fjerid teruggenomen wer<L ren als mislukt verklaard. De stad heeft weer raar gewone aanzien. Er moeten ongeveer duizend arrestaties hebben plaats gehad. Het spoorwegverkeer is voorloopig onderbroken, In de richting van Jekaterinenburg Tsjeljabinsk rukken de roode troepen zegevie rend tegen de Tsjechen en kozakken op, even als in de richting van Tobolsk. In het Koe- rangebied werden de steden Weliko, Knas- eskaja en Torgowaja door kozakken bezet Uit Moscou wordt d.d. 9 Juli aan de „Lokal Anzeiger" geseind: Tengevolge van de telegrafische en telefo nische verbinding met Petrograd komefl be richten' omtrent den toestand1 aldaar hier slechts langs een omweg aan. Ook te Petro grad is het tot woedende straatgevechten ge- comen tusschen aanhangers der Bolsjewiki en de tegen-revolutionnairen. Deze gevechten duren nog voort. De arbeiders der Putiloff-fa- brieken en van andere groote instellingen hebben zich tegen de Sovjets verklaard. De Pt kers was nog haast niets van het graan te zien. Maar er was iets warms en nevelachtigs in de lucht en er lag een rossig schijnsel over hoornen en struiken'. Het was zacht weer en geen takje bewoog in 't prieel aan het eind van Uranieborg's bloementuin, nabij dien' appelboomgaard, dat nu prachtig verlicht werd door het roode schijnsel van de ondergaande zon. Een enkele gouden straal viel ook op het met paarlen bezette mutsje en den grooten plooikraag van een vrouw, die niet meer zoo heel jong was, en er lag een bedrieglijke glans van gezond heid op het gelaat van den man, die aan haar zijde zat. Ook bij hem was de eerste jeugd voorbij en hij zag er zelfs naar uit, of hij nooit recht jong was geweest. De trekken waren fijn en schoon, maar geteekend door een zwaarmoedig peinzen. De gestalte was niet veerkrachtig en de kleeren, die hij droeg, waren verschoten, om niet te zeggen: versle ten'! De dame met den plooikraag en met het met-paarl en-bezette mutsje had' het hoofd naar zijn schouder toe gebogen en terwijl ze hem aankeek met haar verstandigen. ernsti- gen blik, zei ze: „Maar mijn allerbeste vriend, nu jij en ik als één zijn, moet ik toch eens openhartig met je kunnen spreken. Volgens mijn opvat ting staat de astronomie zoo hoog boven de chemie, ais de hemel boven de aarde. Maar behaagt het je nu eenmaal, je daarmee bezig te houden, dan wil ik je ook daarin ter zijde staan en je er enkel maar aan herinneren, dat je hier alles vindt, wat je noodig hebt voor je werk. En waarom zou je dan weer weggaan? Mijn broeder Tycho is goed voor ons, hij heeft niets aan te merken op onze verloving, zooals mijn andere familieleden, die mij heel dwaas vinden, omdat ik niet wachtte op rij kere pretendenten, toen Otto Thot heenge- faan was en ik mijn vrijheid dus weer kreeg, laar je weet, dat zij voor doove ooren ge sproken hebben! Mijn kleine Tago heeft een vader noodig; en bovendienonze geno- lnitew laud. KORTE BERICHTEN. Over de spoorwegen in het goevemement Samara is de staat van beleg afgekondigd. In een bekendmaking van de regeering wordt de opstand der linksche sociaal-revolutionnai- genheid heeft al de proef doorstaan! Laat ons daarom niet het geluk laten gaan, waar we zoo lang op gewacht hebben „Dat zullen we ook, niet," antwoordde hij. „Juist omdat je trouw jegens mij zoo groot is geweest veel grooter dan ik verdiende zal nok het geluk nu dubbel loonend zijn. Jé ziilt ook geen arm man trouwen, die in schul den steekt, maar een Jason, die je de gouden vacht aan de voeten legt." „En daarom wil je nu het land uit gaan. Enk, om die gouden vacht na te jagen?" vroeg ze zacht. kan niet anders! Op het oogenbllk be zit ik niet eens meer een plek, waar ik rustig het hoofd kan neerleggen. Ik moet dus weg, om mij nieuwe middelen te verschaffen. Maar stel je gerust, liefste, ik kom gauw weer te rug. Gezamenlijk zullen wij dan de laatste hand leggen aan het werk; en, terwijl de vlammen opstijgen uit den oven, zullen wij tegelijk het goud zich zien afscheiden in dé smeltkroes. Dan is mijn doel bereikt en zul len er enkel nog gelukkige dagen voor ons aanbreken „Ik beschik nog over een kleine som; ook heb ik enkele sieraden," zei Sophie Brahe. „die mij niets waard' zijn, als ze jou niet ten goede kunnen komen. Laat ik je ook in dit op zicht mogen helpen, want ik vind, dat wij al les gezamenlijk dragen moeten. Weiger mijn aanbod'vdus niet." voegde ze er nog dringen der bij. „Je weet niet, hoe innig het mij ver heugt, als ik tenminste dat weinige kan doen waartoe ik in staat ben." Een glans van begeeren straalde in zijn oogen, maar die was toch ook weldra weer uitgedoofd en vol overtuiging sprak hij „Neen, neenVerleid mij niet, om zoo te handelen', dat ik er mij eigenlijk over scha men moest! Het weinige, dat je bezit, moet je zelve houden, en als ik jou in verlegenheid bracht, dat zou nog wel het zwaarste leec zijn, dat ik dragen kon. Vaarwel, liefste! Tot dat wij elkaar weerren, zalik ieder uur den- kea aan dat samentreffen en aan al de organen der regeering „Pravda" en „Iswes- tija" geven met vertrouwen te kennen, dat de gevechten te Petrograd met een overwinning der Bolsjewiki zullen eindigen. Het Pruisische Heerenhuis zal Vrijdag n een buitengewone geheime zitting bijeen komen, waarin vermoedelijk zal worden be sloten tot uitsluiting van Lichnowsky. Het Oekrajiensche kabinet is gerecon strueerd. Dorosjenko is minister van Buiten- "andsche Zaken gebleven Volgens bericht van het Jloodsche Corr.- >ur. te Stockholm heeft de Finsche regeering ast gegeven tot uitzetting van alle Joden voor 30 September. Een officieel Duitsch marine-bericht van 10 Juli meldt, dat de Duitsche èuikboo- ten in de Middellandsche Zee 5 stoomsche pen en 1 zeilschip, tezamen ongeveer 15000 on, tot zinken gebracht hebben. Volgens de Times is de nieuwe voorioo- pige regeering va Siberië voornemens een constitueerende vergadering bijeen te roepen. Te Johannesburg zijn drie internationa le socialisten gearresteerd. Volgens 't Bemer Tageblatt hebben Rus sische revolutionnairen groote sommen bij Zwitsersche banken geplaatst, naar verluidt een IS milliard roebel. In den Nationalen Raad is de aandacht van den Bondsraad op deze deposito's gevestigd, die naar het heet moeten dienen om van Zwitserland ui t de so ciale revolutie in Europa te verbreiden. De Rijkskanselier zal binnenkort met de groote commissie van den Rijksdag een be spreking houden over den politleken toestand. De koning en de koningin van België De heer Teenstra zou voor het ontwerp stemmen, al had hij groote bezwaren tegen den vorm van het voorstel. Beter zou z.i. zijn geweest inbezitneming van den noodigen grond door den staat voor een bepaald aan tal jaren. De heer Schaper was bereid, geheel met den minister mee te gaan. Het was noodig, dat krachtig wordt opgetreden. De heer D e M«o nteVerloren achtte den tijd' voor het bevorderen alleen van vrij willig scheuren voorbij. Hij was daarom be reid tot scheurdwang mee te werken, mits de schadevergoeding beter werd geregeld en betere waarborgen tegen willekeur werdea vastgesteld. De heer Smeenge wenschte op zand* grond weinig of niet gescheurd te zien, om dat daardoor het veen en' daarmede de daar onmisbare mest te veel zou verminderen. De heer Snoeck Henkemans drong aan op samenstelling van de scheurcommis- sie uit deskundigen, die de omstandigheden in de betrokken streek goed kennen. Minister Posthuma betoogde, dat de boeren steeds zijn behandeld in overeenstem ming met de wenschen hunner organisaties. De ontginning van heidegronden moest af zijn per vliegtuig in Engeland aangekomen, Tusschen den Russisehen gezant en den Bulgaarschen zaakgelastigde zijn de bekrach tigingsoorkonden nopens het vredesverdrag van Brest-Litowsk uitgewisseld. TWEEDE KAMER In de zitting van gisteren kwam aan de orde het wetsontwerp in zake het scheuren van grasland. De heer De Wijkerslooth achtte dit stuiten op gebrek aan kunstmeststoffende samenstelling der commissies zal- plaatselijk geschieden1; de zandgrond zal natuurlijk zooveel mogelijk ontzien worden. De heer Van Veen lichtte een amende ment toe om belanghebbenden beroep te ge ven bij een commissie van 3 leden, voor ieder geval door de rechtbank te benoemen'. De heer Teenstra verdedigde een amen dement om beroep te geven bij de vaste pro- vinciale commissie van beroep. De heer V a n V e e n trok zijn amendement in ten gunste van het amendement-Teenstra, dat door-den ministère werd overgenomen. De heer T e e n s t na lichtte zijn amende ment toe, om niet aan de pachters, doch aan den eigenaar de verplichting tot scheuren op te leggen. De heer W ij k e er s 1 o o t h ver dedigde zijn amendement om eigenaar en pachter vol ledige schadeloosstelling te geven, doch ook nimmer meer dan de werkelijke schade te ver goeden. Het amendement-Teenstra werd verworpen met 53 tegen 4 stemmen, het amendement De Wijkerslooth aangenomen met 43 tegeni 15 stemmen en het ontwerp aangenomen met 48 tegen 8 stemmen. Hierna ging de Kamer uiteen' tot nadere bijeenroeping. ontwerp niet voldoende ter bevordering van ijwillif n pr< ductie, vooral door heide-ontginning. Het vrijwillig scheuren, dat z. i. moest voorop staan. Hij wilde verder verbetering van pro- mestvraagstuk moest daarbij worden opgelost door doelmatigé distributie van mest, waar van zeer veel verloren gaat. De heer Van Rappard was 't grooten- deels met den vorigen spreker eens. Hij ver wachtte van scheurdwang weinig nut. vriendschap die je mij bewezen hebt Hij boog zich naar haar over en drukte haar een kus op de lippen. Toen richtte hij zich op en trad langzaam het priëel uit. waar Sophie Brahe nu alleen bleef zitten, Ze had een gevoel, of ze een heel langen moeilijken weg was gedaan, waar ze het einde niet van zag, en onwillekeurig vulden zich haar oogen met zilte tranen, dié neerdruppelen op haar in den schoot gevouwen handen. Het licht van de ondergaande zon werd al donkerder. Eerst vlammend purperrood, en dat uitloopende In diep-blauwe en violette strepen, die zich over den westelijken horizon verbreidden. Maar er was nog iets zoels in e lucht en heel Uranieborg met zijn bloem- uin en appelboomgaard bood den liefelijken aanblik van een voorjaaslandschap. Van den tegenovergestelden kant, als waarin Heer Erik Lange zich verwijderd had, trad nu een man op het priëel toe. Hij neuriede een liedje, want hij wist niet, dat hij daar iemand mee hinderen kon. Maar, zoodra hij binnentrad en zag, dat er iemand zat, hield hij' op met zingen en nam eerbie dig de muts af. Daar zijn groet echter niét beantwoord werd, schraapte hij zich eens een paar maal de keel en begon toen over luid „Goede Vrouwewilt u mij vandaag niet zien, of niet kennen? Het is jammer, dat u zich daar zoo opsluit! Het is een heerlijke zonsondergang; laat ik u eens mogen gelei den op een wandelingetje langs de wallen1; het is al heel lang geleden, sinds u mij het genoegen van. uw gezelschap gunde." „Beste Meester Gemperlin," antwoorddte Sophie Brahé, „op mijn gezelschap hoeft u niet zoozeer gesteld te zijn, mijn nabijheid maakt u maar stil en het schijnt wel, dat uw vroolijke liederen op eenmaal verstommen, als ik mij maar vertoon." „Vroolijke liederen zijn heel goed," knikte Meester Gemperlin, „en ik zou er moeilijk buiten kunnen. Maar toch weet ik, dat men Wél eens in zulke ernstige gedachten kan DE KABINETSCRISIS. In een vergadering van de afd. Arnhem der S. D. A. P. als spreker optredende, heeft de beer Kleerekoper verklaard dat dé S. D. A. P. niet zou deelnemen aan een nationaal minis terie, daar ze daarvoor niet de medeverant woordelijkheid wil aanvaarden. Alleen op het soc.-dem. program is de S. D. A. P. bereid, mede de verantwoordelijkheid te aanvaarden. HET MESTEN VAN VARKENS. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: De regeling van 15 Mei 1.1. betreffende ont heffing van net slachtverbod voor varkens ten behoeve van huisslachtingen heeft de meening doen postvatten, dat wij ook z.g.n. varkenspensions geoorloofd zouden' zijn. Daarmed zou echter niet beantwoord wor- j den aan de bedoeling die daarbij voorzat. Immers het geven van varkens in pensions zou beteekenen dat zij, die niet op geld behoe- vervallen, dat men ze ook in de schoonste melodieën niet ondér woorden kan brengen. Zoo gaat het mij soms, als ik mij in gezel schap bevind, Vrouwe Sophie!" „Maar 't is eigenlijk veel beter, dat u maar zingt en vroolijk blijft, Meester Gemperlin. Zoodra ik hier kwam, verjoeg u letterlijk mijn droeve stemming door uw luimige In vallen, maar u is ook veranderd in den laat- sten tijdU moet zich maar niet storen, aan' wat ik zeg, want ik zie alles even zwart in Meester Gemperlin zuchtte: „Ik heb gehoord, dat uw verloofde, Heer Erik. weer op reis gaat. Dus is het niet zoo te verwonderen, dat u wat somber gestemd zoudt zijn. Nu dat hij spoedig weer bij u moge wezen! En ik beloof u, Vrouwe So phie, dat ik mijn best zal doen. om een ge dicht te maken op uw bruiloft." Sophie Brahe stond op en haar gelaat was al weer opgeklaard, toen ze op Tobias Gein- perlin toetrad en hem de hand reikte: „Dank voor uw belofte, beste Meester," sprak ze. „Ik zie een gunstig voorteeken in uw woorden en dat stemt mij lichter te moe de. Gaat u nu mee naar mijn broer; ik heb hem den heel'en dag nog niet gezien." „Voor zoover ik weet," antwoordde Mees ter Gemperlin. „wil uw broer niet gestoord worden. Hij heeft zich opgesloten ert geen van zijn assistenten heeft toegang tot hem kunnen krijgen. Nieuwe wederwaardighe den. denk ik „Wederwaardigheden, zegt u? Van wel ken aard dan? Hij heeft er niet van gespro ken." „Maar u heeft toch wel gemerkt. Vrouw Sophie, dat er het een en ander veranderd is sinds den dood van den koning? Koning Frederik was den jonker een trouw vriend, en een ijverig beschermer van zijn kunst; maar met angst en beven zie ik op tegen den dag, dat er nieuwe heeren aan het bestuur komen." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1