vflÜH MHH jg- ttnatngé Hitvws. Telegrammen yan heden. PrftTtiekal Vltvwi De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE- BEDRIJF maakt bekend dat morgen, DINSDAG' wegens noodslachting aan het abattoir te verkrijgen is van 9—10 uur op de legijimatieno van 1—150, van 1011 van 151-300, van 11—12 no. 301-400, 1 POND RUNDVLEESCH. De Directeur, D. SCHENK KENNISOEVINO. Het HOOFD yan het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der ingezetenen, dat bij hem ingekomen en aan den Ontvanger der Rijks Directe Belastingen binnen deze Oemeente ter invordering is overgegeven HET KOHIER DER PERSONEELE BELASTING No. 9, voor het dienst jaar 1918, executoir verklaard door den Directeur der Directe Belastingen in Noord-Holland te Amsterdam den 18en Juli 1918; dat ieder verplicht is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden Ingaat de termijn van zes weken bin nen welken daartegen bezwaarschriften kun nen worden ingediend. Alkmaar, den 20en Juli 1918. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, O. RIPPINO. OEVONDEN VOORWERPEN. Een papiertje met geld, drie portemon- naié's met geld, een R. C. kerkboekje, een spoorstok, oen bril in étui, een tabaksdoos met geld, een1 zilveren armbandje, een noti tieboekje, een hondenriem, eenige handschoe nen een kip, een ijzeren gewicht, een hals kettinkje, een schaap, een ceintuur, een zakje met geld, een1 damestasch, een parapluie, een poppencape, een mandie met groenten, ten springtouw, een hondenketting en twee huis sleutels. Alkmaar, 19 Juli 1918 De Commissaris van Politie, W. TH. VAN GRIETHUIJSEN. dan tegen 6V> ct. p. Kg. verkrijgbaar zullen zijn. Een beslissing of opslag door particulie ren zal kunnen plaats hebben, is nog niet ge nomen. Of de handhaving van een rantsoen op 4 K.G. mogelijk zal zijn, hangt af van de Sootte van den aardappeloogst, welke zich t nog toe weliswaar met kwaad laat aan zien, die echter nog geenszins vaststaat. Peulvruchten. Wat geldt voor den aardappeloogst, geldt eveneens voor dien van peulvruchten. De hoogte van het gedurende de wintermaanden te verstrekken rantsoen is afhankelijk van de opbrengst van den oogst, welke vooralsnog zeer bevredigend belooft te worden. Brandstoffen. Het voor de beschik baarstelling van den huisbrand bemoedigde minimumaantal eenheden (van 1 en 2 haard steden) ia verzekerd' in dier voege, dat verre weg bet grootste deel van het vastgestelde rantsoen zal kunnen worden verstrekt in steenkool, gascokes en bruinkoolbrlquetten. Slecht» een klein deel zal bestaan uit turf. Zeep. Ten aanzien van de beschikbaar stelling van zeep werd van de zijde der beide adviseurs gewezen op den onhoudbaren toe stand, welke door het gebfek aan dit artikel in zoo goed als elk arbeidersgezin beerscht. Door den Minister werden uitvoerige inlich tingen verstrekt over de oorzaken, waaraan de zeepschaarschte is te wijten en voorts me degedeeld, dat maatregelen zijn getroffen waardoor, te beginnen in de maand7 Augus tus, wederom geregeld zachte zeep beschik baar zal worden gesteld. Op verzoek van en in overleg met de beide adviseurs verklaarde de Minister, op dezelfde wijze als dit ten aan- voer'ge uiteenzetting aan ae pers te zullen verstrekken over de zcep-voorzlenin| zien van de vet-positic Is geschied, een uit- Gewezen werd voorla op de onbillijkheid, dat nog steeds tegen abnormaal hooge prij zen harde zeep In den vrijen handel verkrijg baar is. Aangedrongen werd op liet treffen van zoodanige maatregelen - hetzij door de vaststelling van maximumprijzen voor toilet zeep, hetzij door bet betrekken van alle zeep in de rantsoeneering dat ook deze mis stand zooveel mogelijk wordt tegengegaan. Tegen de vaststelling van maximumprijzen bes-taan in verband met het groot verschil in soort en kwaliteit van harde zeep groote be-e zwaren. De Minister verklaarde zich echter bereid te overwegen of niet alle zeepen in de rantsoeneering moeten worden betrokken, in dier voege, dat ook de dure toiletzeepen slechts op bons zullen worden verkrijgbaar iteld. Hierdoor zal dus niemand zich meer an de van regccrlugswcgc vastgestelde hoe veelheid zeep kunnen verschaffen. Erkenning der arbeidsorganisatie. Waar uit de miededoeling over de vooruitzichten der levensmiddelenvoorziening nog weder ten duidelijkste bleek hoe uiterst beperkt de hoe veelheid voedsel ls, welke tot aan den oogst van het volgende jaar voor de bevolking van Nederlafid beschikbaar zal zijn, werd door de beide vertegenwoordigers der moderne en christelijke vakbeweging met nadruk gewezen op de noodzaak van zoodanige maatregelen, dat bij den- oogst, den opslag en het vervoer der levensmiddelen niets verloren gagt of aan de consumptie wordt onttrokken. Ofschoon, blijkens de desbetreffende mededeelingen van den Minister reeds voorzorgs-maatregelen zijn getroffen, waardoor verschillende In het verleden gebleken fouten dit jaar niet meer zullen plaats hebben, werd' door hen krach tig bepleit, dat bij de vaststelling en uitvoe ring dezer maatregelen ln de verschillende gemeenten des lanas ook de organisaties der arbeiders zullen worden erkend, in dier voe ge, dat in de plaatselijke en gewestelijke com missies, belast met ae inventarlsecrlng van den oogst en het toezicht op zijn opslag, ook vertegenwoordigers der vakverenigingen zul len zitting krijgen. De medewerking van de vertrouwensman nen der arbeiders-organisaties toch zal oen goede en luiste behandeling der voorradige levensmiddelen zeker niet minder ten- goede komen, dan die van vertegenwoordigers van andere groepen der bevolking. De Minister b'oek de ontwikkelde zienswij ze in hoofdzaak te deelen en verklaarde zich bereid in den door de beide adviseurs ge- wenschten zin met de regeeringscommissaris- sen, belast met de vordering van graan, peul vruchten, aardappelen-, enz., in dezen overleg te plegen. INVENTARISATIE VAN VEE. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Van 18 tot 31 Juli is behoudens ten behoeve van het leger en zieken alle ver voer van runderen, schapen, varkens, paar den, bokken en geiten stopgezet, teneinde ge durende dat tijdvak een inventarisatie van al le vee tot stand te brengen. Daartoe wordt aan eiken houder van rund vee, schapen, varkens, paarden, bokken en geiten eene kaart uitgereikt, waarop nauw keurig aanteekening dient te worden gehou den van den toestand in den nacht van 17 op 18 Juli 1.1. te 12 uur, maar bovendien iedere wijziging behoort te worden bijgeschre ven. De plaatselijke correspondenten van het Rijkskantoor voor Vee en Paarden, dat de in ventarisatie bewerkstelligt, hebben een tweede exemplaar van de kaart en contro leeren de invulling en bij-houding. Vervol gens worden er verzamelstaten gemaakt van den toestand in elk correspondentschap, waarna de gegevens eerst provinciaal en daarna over 't geheele land worden bijeen gebracht en gerangschikt. De bedoeling is aldus deze inventarisatie te doen strekken als grondslag voor een burgerlijken stand en gemakkelijk overzichtelijke graphieken van den geheelen veestapel. Het groote belang van deze zaak, ook voor de houders zelve van runderen, paarden enz., behoeft niet nader te worden betoogd. Daar om zullen de veehouders, willen zij zich niet blootstellen aan bijzondere maatregelen, wel doen hun volle medewerking te verkenen, zoowel bij de telling als bij latere inspec tiën of bezoeken door de ambtenaren van het Rijkskantoor voor Vee en Paarden, en toe te laten, dat die ambtenaren met hun helpers het erf betreden tier uitoefening hun ner betrekking in verband met de inventarlr satie. Voorts zullen de veehouder» hun op gaven met hun handteekening moeten be krachtigen. Ook aan het vervóerverbod zal streng de hand worden gehouden. In bijzon dere gevallen van dringende noodzakelijk heid aan echter, op een verklaring van den burgemeester, door het Bijkantoor van het Rijkskantoor voor Vee en Paarden -een ver- v oer bewijs worden verstrekt THEE. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Het blijkt noodig er de aandacht op te vestigen dat aan personen, die, om welke re den dan ook, niet meer in het bezit zijn van bon 21 der oude thee- en koffiekaart, in geen geval thee kan worden verstrekt. DE KABINETSCRISIS. Het Volk meldt, dat als crisisminister zal optreden de heer H. A. van IJsselsteijn, fhaus directeur-generaal van den Arbeid- en voorzitter van het Kon. Nationaal Steun co mité. Blijken» inlichtingen van het Vad. is dit bericht onjuist. Nadat ae poging van dr. Nolens tot geen positief resultaat heeft geleid, is de opdracht tot vorming van een kabinet thans gegeven aan den minister van staat jhr. mr. A. r. de Savornin Lohman. NEDERLANDSCH VERBOND. VAN VAKVEREENIOINGEN. In de voortgezette vergadering van het ;derlandsch Verbond van Vakvereenlgin- ;en is door den Alg. Ned. T immerlieden- oud voorgesteld dat door het N. V. V. po gingen worden in het werk gesteld om ln de uUeiuatlonale arbeidersbeweging te komen tot een krachtige agitatie voor algemceue ontwapening. Tal van sprekers voerden over dit voorstel het woord. De secretaris van den bond, de heer Flm- men, raadde aan aanneming van een duide lijker, motie. Daarop werd een volgende motie aange nomen, waarbij het verbondsbestuur werd opgedragen elke poging en elk streven ln de Internationale der socialistische arbcidsbe- weging, ten einde te komen tot algemeene ontwapening, ten krachtigste te steunen. Medegedeeld werd, dat de heer I. van den Tempel het dag. bestuur gaat verlaten we gens andere werkzaamheden. Den heer Van den Tempel werd een schil derij aangeboden. 1 Iet woord was vervolgens aan dr. Th. van der Waerden tot het houden van een In- leding over het Taylor-stelsel. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat (Je arbeiders zich niet verzetten tegen de nor maliseering en verbetering der werkmetho den, noch tegen verhooging der productivi teit, waar deze zonder gevaar voor hun ge zondheid en werkkracht kan bereikt worden. Het Taylor-stelsel is echter niet alleen een stelsel van op uiterste arbeidssplitsing inge richte voorschriften van werkwijze en loo- nen; door zich te werpen op teder arbeider individuecPen door het bereiken van hooger loon schijnbaar uitsluitend afhankelijk te stellen van zijn persoonlijke inspanning, be oogt Tiet het gevoel van saamlioorlgheid af te slijpen en uit te roeien, en den Hefboom voor meerdere vrijheid en welvaart: de vak organisaties te breken. De vakorganisatie heeft tot taak in het Taylor-stelsel de elementen van vooruitgang en die van verwoesting streng te scheiden. Na oenige discussie werd de vergadering verdaagd. Vrijdagmorgen is de vergadering van het Vakverbond voortgezet. Het eerste gedeelte was huishoudelijk. Na heropening van het congres deelde de voorzitter mode, dat besloten was 2000 uit te trekken als grondslag voor den steun aan de Belgische vakbeweging. Verder kwam de voorzitter op togen een verslag in het Bel gisch Dagblad, waarin den Belgischen afge vaardigden- kwalijk wordt genomen, dat zij met een Duitschen afgevaardigde hebben ge fuifd. De fuif, aldus ae voorzitter, bestond in het drinken van een kop kof ie op het terras van een koffiehuis. Verder kwam de voorzit ter er tegen op, dat öp de vergadering zou ge zegd zijn volgens dit Belgisch blad, dat de Belgische mijnwerkers ais onderkruipers zijn gebrandmerkt. Het tegendeel is waar; de afgevaardigde van den Mijnwerkensbond heeft juist hulde febracht aan de Belgische mijnwerkers voor un solidariteit bij de staking in Limburg. Daarop werd voortgegaan met de agenda De Ned. Sigaren- en Tabaksbewerkersbond stelde voor: „De algemeene vergadering be- slissie dat er gedurende een staking of uit sluiting. waarin een of meer der aangesloten vakbona-en zijn betrokken, extra-contributie van alle aangesloten leden zal worden gehe ven." Een groot aantal amendementen is op dit voorstel ingekomen en heel wat aanwezigen voerden het woord. Besloten werd dat het bestuur met de com missie nader overleg zal plegen, in verband met de in de vergadering uitgesproken opi nie®, waarbij dus ae verdere behandeling van deze materie tot de buitengewone vergadering van het N. V. V. in September wordt uitge steld. Nadat nog eenlge onderwerepen van onder geschikten aard waren afgedaan, sloot de voorzitter de bijeenkomst, waarbij hij protes teerde tegen de houding van de Eerste Ka mer, die de Ouderdomswet verwierp. Spr. zag hierin een reden te meer voor de arbei ders om zich aanéén te sluiten en sterk te maken. HOOGE BELASTING. Te Velsen is men niet te spreken over den hoogen H. O. Sommigen zien hun be lastingbedrag met 2, 2%, 3 314 vermenig vuldigd. Een rentenier, de verleden jaar 1100 betaalde, is nu aangeslagen voor 3100. Vele gegoede ingezetenen, die het on gehinderd kunnen doen, zijn voornemens de gemeente te verlatenAlsof men in andere ge meenten de belastingschroef niet eveneens sterk zal moeten aandraaien. EEN MELKPOEDER-SCHANDAAL. Naar „Het Volk" verneemt is tegen eenige grootfabrikanten en handelaren lm melkpoe der te Rotterdam, procesverbaal opgemaakt wegens het verkoop-en van magere melkpoe der, ver boven den maximumprijs. Bij deze zaak zijn eenige zeer bekende Rotterdammers betrokken, o.a. de heer De Kadt, directeur der Kon Confederatie en van de Condence Milk Comp., de heer A. J. ten Hope, de -heer Noor- dam, voorzitter van de vroegere melkcommis- sie in Den Haag, en thans nog niet officieel adviseur van den minister en directeur der Vereeniging van de Mclkcommissie voor Zui velbereiding. Deze heeren hebben wagonladingen melk- als lijdende aan de Spaansche griep. Onder de militairen van de legerplaats bij commissie gevormd, om de eventueele risico voortvloeiende uit boeten, beslagname, enz., te dekken. De heer Ten Hope is bestuurslid van- de Centrale Keuken, op dit oogenblik haar secretaris-penningmeester. Door zijn bemiddeling zijn om. gekocht tegen zeer hoo ge prijzen groote partijen minderwaardige aardappelen, die later grootendeels afgekeurd moesten worden, benevens de boonen en erwten, die, naar wij indertijd berichtten, door dien Keuringsdienst schadelijk voor de consumptie werden verklaard. DE SPAANSCHE ZIEKTE. Het aantal lijders aan de Spaansche ziekte breidt zich te Arnhem steeds uit. De ziekte woedt vooral in de Menno van Coehoorn-ka- zeme, waar honderden manschappen aange tast zijn. De zieken worden in de kazerne -op- de gewone slaapzalen verpleegd, zoodat er olken dag nog nieuwe patiënten- komen. Ver zoeken- van te Arnhem wonende militairen, om thuis te mogen slapen, zijn geweigerd. Ook onder de burgers komen tal van gevate len voor. Een der speler» om het kampioen schap iawnteuuis heeft zich teruggetrokken, Laren is de ziekte ook geconstateerd, evenals ln het militaire Hospitaal te Harderwijk Te Horst is in vmschill-ende huisgezinnen de ziekte opgetreden, terwijl er te Wansum ook een geval geconstateerd ls. Te Vlaardin- gen doen zich ook enkele gevallen voor. Ook te Old-enzaal komen eenige gevallen voor, terwijl een enkel geval onder de milte talren van het grenswacht-detachement is ge constateerd. Deze militair is in de ziekenba rak opgenomen. Te Hengelo (Ov.) is een onderwijzer van de r.-k. jongensschool aangetast. De school is onmiddellijk gesloten. In- geval van uitbreiding van de ziekte on der de militairen zullen de met verlof zijnde militaire artsen tijdelijk weder onder de wa penen worden geroepen. Op bevel van den opperbevelhebber gaat het groote jongens vacantiekamp te Ede van volksweerbaarheid voorloopig niet door, om dat daar ln sterke mate Spaansche griep beerscht. De legerdag, die op 23, 24 en 25 dezer te 's-Hertogenbosch zou worden gehouden, ls wegens hét heersdien der Spaansche griep tot nader order uitgesteld Te Zuid-barge (Emm-en) zijn de eerste ge vallen geconstateerd, waarschijnlijk door een militair overgebracht. Twintig militairen te Schijndel zijn aange tast en te Udenhorst is een gezin van vijf personen lijdende aan de Spaansche ziekte. KUNSTMEST. Nabij Oostmarsum zijn gesteenten- en gron den aangetroffen, die phospbaten bevatten. Daar phosphaat een voor de landbouwers bij na onmisbare kunstmeststof ia, werd reeds door eenige heeren te Almelo, tot aankoop van het recht om op een terrein, pijn. 1 H.A. groot, tot delving van genoemde gesteenten te mogen overgaan, besloten. Het plan bestaat een Naamlooze Vennotschap te stichten, die dc kuiis tmestatof-bereiding op groote schaal zal aanpakken. TOENAME VAN DE CRIMINALITEIT DER JEUOD. In verband met de toenemende criminaliteit der jeugd' zal bij het R.O.G. „De Kruisberg" te Doet'nchem een tijdelijk nevengesticht wor den1 uitgebreid. Ook zal het getal werkplaat sen worden uitgebreid, een pensionaat voor het personeel en een viertal ambtenaarswo ningen worden gesticht. EEN HOTELRAT GEARRESTEERD In den nacht van 26 op 27 Juni logeerde in hotel de l'Europe te Utrecht een jonge man, die den volgenden dag weer vertrok. Zijn ka mer grensde aan die, welke sinds eenige da gen door een officier was betrokken, die er echter in den genoemden nacht niet sliep. Van de gelegenheid, dat het vertrek niet ge bruikt werd, heeft ae eerstegenoemde logeer gast gebruik -gemaakt, om zich tot de hotelkh mer van den officier toegang te verschaffen en er tal van voorwerpen uit weg te nemen, die aan den tijdelijken bewoner toebehoorden. Daaronder was eenig geld, dasspelden, een paar wapens en ettelijke visitekaartjes. Van deze naamkaartjes nu heeft de dief een hotélrat van de ergste soort handig gebruikt gemaakt, om zich elders in het land tot de beste hotels toegang te verschaffen, deze als operatiebasis te gebruiken voor zijn obscure handelingen, om ten slotte de loge menten te veriaten zonder een cent van de re kening te voldoen. Hij reisde van de eene laats naar de andere, speciaal in de zuidelij- provinciën, verbleef in Venlo, 's-Hertogen bosch, Tilburg, U-den en nog verschillende andere plaatsen, waar hij overal hetzelfde spelletje speelde. Hij sloop 's nachts de hotel kamers af, stal er wat van zijn gading was, pleegde, alles op. naam van den bovenvermel den officier, verduisteringen en oplichtingen (o.a. van rijwielen) en heeft op deze wijze niet alleen hoteleigenaars en logeergasten, maar ook andere personen gedupeerd. Tenslotte is een einde gemaakt aan 's mans avonturen. De politie heeft hem, toen hij in een der eerste hotels te Zandvoort zijn intrek had genomen in de gaten gekregen, en op verzoek van den fungeerend commissaris van politie in de tweede afdeeling te Utrecht is de man aangehouden. Het is een 23-jarige jonge man uit Venlo. DOODGESCHOTEN Door een rijksveldwachter is in het gehucht Heihe de Belg V., doodgeschoten, die, na ge- eofrimeerd te zijn, om te blijven staan, aan -dit bevel niet voldeed. Tegen hem was een- bevel van gevangenneming uitgevaardigd, daar hij ver-dacht werd van klppendiefstaf BI [BAANTJES VOOR ONDERWIJZERS. In ettelijke gemeenten in de prov. Gronin gen is de functie van secretaris der Huurcora- missie opgedragen aan een onderwijzer. Ingevolge het bepaalde ln art. 28 der wet op het lager onderwijs moest hiervoor dispen satie worden gevraagd. Dëdep. Staten heb ben- op die aanvragen afwijzend beschikt, ge grond op het bezwaar, dat de verhouding tus- schen- ouders en onderwijzers door de beslis singen der Huurcommissie kan worden ge schaad. DE OROOTE INBRAAK TE ROTTERDAM. Aan hett station op het Hofplein te Rotter dam, is een pandhuishouder, van den Schie- damsche Dijk aangehouden die in zijn zak ken een groot gedeelte van het, bij: den juwe lier Blom aan de Soetensteeg gestolen- goud bij zich had, waarmede hij op weg was naar Amsterdam. De aangehoudene ontkent iets van den diefstal te weten LANDEfUISHOUDKUNDIO CONGRES. In de namiddag-vergadering van Vrijdag hied dr. H. Molhuijzen van Leeuwarden een inleiding over de vraag: „Welke zal de po sitie van den landbouw zijn in- het overgangs tijdperk na den oorlog en eventueel, welke maatregelen, op landbouwgebied in verband met den oorlogstoestand genomen, zijn waard om ook in normale tijden te blijven bestaan Spreker betoogde, dat het thans mog niet mogelijk ls nauwkeurig te omlijnen, ln wel ke positie de landbouw na het overgangs tijdperk zal verkeeren. Alles hangs af onder welke voorwaarden de vrede gesloten wordt. Onverschillig hoe de toekomst zich ook mag afwikkelen voor spr. staan 3 zaken vast: lc. dat de productie van eigen bodem grootendeels Ln den voedselnooa moet voor zien, ook in de eerste jaren na den vrede; 2e. zal de economische verarming zooda- gen omvang hebben verkregen, dat terzijde stelling van niet productieve schakels In het productie- cn distributieproces noodig wordt; 3e. zal het aan de gemeenschap zoowel als aan hen, die rechtsreeks bij den land bouw betrokken zijn, voordeel opleveren, dat de voorbereiding, die ten opzichte van de bodemproductie moet worden genomen, zooveel mogelijk aan organisaties van be- langhebben zelf wordt toevertrouwd. Ook na den vrede zullen de distributie maatregelen niet plotseling kunnen worden opgeheven, doch men mag redelijkerwijze verwachten, dat meer dan aanvankelijk het geval was, ook van staatswege het productie- belang als van vitale beteekenis voor ons land zal worden erkend. Naar aanleiding van een en ander was spr. van mecnlng, dat thans krachtig moet worden gestreefd naar alles, wat kan leiden tot dekking van eigen behoefte. Enkele heeren voerden over deze inleiding nog het woord, waarop de heer Molhuijzen repliceerde. In zijn slotwoord wekte de directeur-ge neraal van den landbouw cm tot werken voor den bloei van den Nederlandschen landbouw. KOOPEN EN INRUILEN VAN GEBRUIKTE RIJWIELEN. Wij lezen ln De Rijwielhandel De kantonrechter te Leiden deed uitspraak In een civiele vordering, ingesteld tegen een rijwlehandelaar tot teruggave van een door hem gekocht rijwiel, dat bleek te zijn gesto len, De rijwielhandelaar werd veroordeeld tot teruggave van het rijwiel en betaling der Rroceskosten op grond van art. 637 c 2279, 2014 St.bl. 93. Het is nu zeker wel zaak voor den rij wielhandel om niet te koopen( of te rullen) van onbekenden, wijl anders blijkens dit ge val, de risico dat een dergelijk rijwiel wordt in beslag genomen, zeer groot Is. SUCCES VAN POLITIEHONDEN. Op het terrein van het station van de elec- triscne tram te Scheven ingen waren van een gedemonteerd tramrijtuig 34 koperen armleu ningen gestolen. De politie trok er met een paar politiehonden op uit. De hond-en gingen van het terrein de duinen lts en wisten op een afstand van circa 1 KM. gaans de onder het zand- in gordijntjes gewikkelde armleuningen op te sporen De politie hield nu een oogje in 't zeil en slaagde er na eenigen tf)d ln 3 personen aan te houden, die op de plaats waar het geetole- ne in de duinen begraven was geweest, kwa men, blijkbaar met de bedoeling de buit te ha len. VEREENIGING VAN IJZERHANDE- LAREN. De Nederlandsche Vereeniging van IJzer- handdaren hield op 17 en 18 Juli, onder voorzitterschap van den heer A. J. Verbeek, haar 10e jaarlijksche algemeene vergadering te 's-Grav-enhage. Na dank gebracht te hebben aan de op richters der vereeniging, in 't bijzonder aan de heeren N. C. Wefers Bettink te Haarlem, die haar eerste voorzitter was, en S. W. Amtz te Alkmaar, sedert de oprichting secretaris, memoreerde de voorzitter eenige der meest be langrijke resultaten, door de vereeniging voor haar leden bereikt, en spoorde hij- de leden aan, ieder naar vermogen, mede te werken aan het gemeenschappelijk belang. Hierna werd de penningmeester, de heer in den heei Amtz, m< hu: bij monde van leer Bakker Nie- eyer, uit Groningen, namens, alle leden ge- uidigd. Als blijken van erkentelijkheid voor de vele diensten, der vereenniging bewezen, bood spreker den penningmeester een club fauteuil en boekenkast aan. Besloten werd ojh. tot de instelling eener permanente commissie voor de berechting van geschillen en tot het organiseeren eener pu blieke veiling van ijzerwaren te Amsterdam, waarvoor alleen door leden der vereeniging goederen kunnen worden ingezonden. Als piaats voor de eerstvolgende algemeene vergadering werd Maastricht aangewezen. KORTE BERICHTEN. Te Feijenoord is iemand gearesteerd, die van een ander 1700 had aangenomen om diens wegens verboden brievenvervoer in Duitshcland gevangen zittende broers te hel pen ontvluchten, maar dat geld1 ten eigen hate had' aangewend. De gemeenteraad van Bodegraven be sloot tot gemeentelijke exploitatie van een aan te leggen electriciteitsnet in de hede gemeen te. Aan B en W. werd een blanco crediet ver leend tot hoogstens 250,000. Door den opperbevelhebber' van land en zeemacht is bepaald, dat, bij Wijze van proef, éénmaal per week aan de troepen een rantsoen van 200 gram gepelde garnalen zal worden verstrekt in stede van vleesch of worst. Bij publieke veiling hebben- 11 paarden in Groningen 15,235 opgebracht. Te Arnhem zijn Vrijdag 105 Duitscfte kinderen aangekomen, bestemd voor verschil lende plaatsen van ons land. rij de visitatie van de sleepboot „Volke rak" te Hansweert is in de watertank een par tijtje plantenvet gevonden, dat men naar Bel gië wilde vervoeren. Het vet is ia beslag ge nomen, terwijl de stuurman in arrest -is ge steld. De reserve-luitenant van Petera, com mandant van de Koode Kruishondenbrigade, is naar Duitschl-and vertrokken ln verband met een opdracht de toepassing en het ge bruik der oorlogshonden- betreffende. - Te Beriikum (Fr.) is een 83-jarige man door een hollend paard omvergeworpen en gedood Het echtpaar H. Stienstra te Hallum (Fr.l heeft zijn 65-jarige eclttveieenigiug herdacht. De man-, 93 jaar, ia voor de tweede maal getrouwd; de vrouw is 90 jaar. Hij -leest nog de krant zonder bril, zij stopt nog kousen zonder gewapend oog. De sigarenfabriek der firma Bazelmans Zoon te Meerveldhoven (N.-B.) is wegens gebrek aan tabak stopgezet. Te Rotterdam is ln de meubelfabriek van den heer Maas voor 1500 aan koper en schroeven en sloten gestolen. Te Lonneker is bij een arbeider 9-55 gestolen. Gouden en zilveren sieraden liet men liggen. Bij een begrafenisondernemer te Rotter dam is 30000 kilo hooi in bcalag genomen. In een pakhui» aldaar vond de politie 20 baten havermout. Aan- boord van het in beslag genomen stoomschip Lombok waren 19,375 balen kof fie geladejx. De beschikbaar komende hoeveel heid koffie zal daarmede totaal 42,072 balen beloopeu. De Tel. meldt, dat de tegenvoorstellen van de Nederlandsche regeering aan den En- gelachen gezant zijn overhandigd. In antwoord op een desbetreffende vraag van den- Ned-. Hotelhoudersbond heeft de dLr.-generaai van afd. Crisiszaken van het departement van landbouw geantwoord, -dat geen cacaopoeder meer wordt verstrekt voor restaurants en hotels. t>Ë KABINETSFORMATIE. DEN HAAG, 22 Juli. Naar wij uit zeer goede bron in verband met de ge ruchten die nu sedert eenige dagen om trent de kabinetsformatie ioopen verne men, is de aan dr. Nolens verleende op dracht tot samenstelling van een nieuw ministerie nog steeds van kracht en berus ten de in verschillende bladen gemaakte veronderstellingen op geen enkelen feite- 1 enken grond. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De heer S. Zeeman Kz. heeft met gunstig gevolg het toelatingsexamen voor de Zee vaartschool afgelegd'. Bij onderscheidenee bewoners werden in den laatsten tijd kippen vermist, welke hier en daar verscheurd- werden terug gevonden, onder aarde verborgen. Eindelijk werd de dader gesnapt, het was 'n hond van de coo- Eeratle „Vooruit". Ongeveer 21 kippen had et dier op deze wijze ontvreemd. In overleg met de poll-tie heeft deze den nachtelijken dim met een revolverschot afgemaakt. De schade is aan de eigenaars vergoed. UIT BERGEN AAN ZEE. Het door den heer en mevr. Van Reenen alhier gestichte kerkje is thans geheel gereed en zal a.s. Zondag des namiddags 2 uur 15 lende landen hebben hun krachten daaraan gewijd. De ramen van plas in lood zijn door een Neder'ander geschilderd, terwijl de gebeeld houwde paneelen van den preekstoel door een Nederlander een Belg, een Duitscher en een Rus zijn gemaakt. kvWWJiVU, VVil «XI. ip lil UXVIXUIVIJ^ V4VJ, IWV-M lUX^LUg V V. JJ V- x X- XX j

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2