Prorinciaal Nienus Telegrammen van heden Stadsnieuw». moet daarop zij» mies genomen hebben om een der gebroeders van G. te treffen, doch trof ongelukkig zijn schoonvader. Binnen drie mi nuten1 was deze dood. De [gebroeders v. G. zijn weder op vrije voeten 'gesteld, Het mes, waarmede de moord is gepleegd, U nog niet gevonden, PAARDENSLAGERS. De Nederlandsche Bond van Paardensla- gers en Paardenvleeschhouwers heeft dezer dagen te Rotterdam een buitengewone alge- meene vergadering gehouden. De bondsvoorzitter deelde mede, dat het bondsbestuur van regeeringswege de verze kering heeft ontvangen, dat men zeer zeker met het verlangen van den bond rekening zal houden, eü dat diens adviezen ingewonnen zullen worden. De distributie van paarden- vleesch is zeer aanstaande, en zal loopen over de leden van de vakorganisatie. De aanstaande distributie van paarden- vleesch zal alleen plaats vinden in de groots plaatsen van ons land. Verder komen er cen trale slachterijen, waarvoor in de allereerste plaats de bondsleden in aanmerking komen. De aankoop van slachtpaarden zal geschie den via het Rijkskantoor voor Vee en Paar den. De individueele paardenslachterijen zul len uitgeschakeld worden. Het bedrijf wordt tot een staatsbedrijf gemaakt, welk staatsbe drijf de bondsleden zooveel mogelijk in han den zullen krijgen, en het zal vrij zeker over den bond loopen. Benoemd zullen worden aankoopcommissies, waarin behalve eèn landbouwer de bondsleden ook als schatters benoemd zullen worden. Iedere commissie zal uit drie leden bestaan. Tot statutenwijziging werd besloten. Bij de regeering zal er op worden aange drongen, tot het aanstellen van de bevoegde ambtenaren-technische adviseurs en inspec teurs uit den bond over te gaan. RIJWIELHANDEL. Opgericht is de Vereeniging De Vereenig- de Nederlandsche Rijwiel-Industrieëlen en Groothandelren, gevestigd te Arnhem. Het hoofdbestuur is als volgt samengesteld: G. Koppenberg, Utrecht, (Gedel. Comm. der Nederl. Onderd. Coiporatie), voorzitter; W. Bayer, Rotterdam. (Aeplus Rliwielfabriek), penningmeester; G. W. J. Kilsdonk Jr., De venter. (Dir. Eerste Nederl. Rijwiel- en Ma chinefabriek voorheen H. Burgers)H. Co- hen, Groningen, (fa. Acksen Co.); I. Ph. H. Dop, Arnhem. Rijwieleafabriek Adek), secretaris. KORTE BERICHTEN. In de maand Juni is in de Rijkspost spaarbank 1,446,878.18 J/3 meer ingelegd dan terugbetaald. - De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten tot instélling van een gemeentelijk waschbedrijf. Te Schipborg (Zuidlaren) is door het met lucifers spelen van een 6-jarig kind een boaenbehuizing totaal afgebrand. Verder verbrandde de inboedel en eenige kalveren gingen mede verloren. Te Haarlem is ingebroken ten huize van mr. Miedema ep een aantal zilveren voor werpen zijn ontvreemd. De bewoners, die bo ven sliepen, haddon van de inbraak niets bo- merkt. Bij den laatstgehouden verkoop van rogge te Didam werd voor enkele perceelen de fabelachtige prijs van 1100 per H.A. be steed. De boerderij van J. van den Berg te Vierhuis is gistermiddag door hooibroei afge brand. Twee koeien en één varken verbrand den 55000 kilo hooi ging verloren. HEILOOëR HARDDRAVERIJ- VEREEN IO ING. Het programma voor de draverijen Zondag a.s., des namiddags 2 uur, te Heiloo te hou den, belooft een zeer interessanten wedstrijd. De deelnemende paarden en de afstanden welke zij hebben af te leggen zijn de volgen- 1 Flambard, stal ,,Velox", G. Praat, Am sterdam 300 Meter. 2. Roelof, eigenaar Jan Borst, Castricum, 300 Meter. 3. Albert R., eigenaar Jan Borst, Castricum, 300 Meter. 4. Annemil II, stal „Velox", O. Prast, Am sterdam 300 Meter. 5 Chriemhilde, eigenaar Jan Bakker, Hoog woud, 300 Meter. 6. Bartinus, eigenaar Jan Borat, Castricum 300 Meter. 7. Frans Schaap, eig. N. Schermerhorn, Alkmaar 300 Meter. 8. Castro, elg. A. P. van de Kroon, Abcou de 305 Meter. 9. Charlotte Conday, stal „Velox", O. Prast, Amsterdam 305 Meter. 10. Dienares, eigenaar B. ten Hagen, Vier Staten, Alkmaar 310 Meter. 11. Viitesae, eigen. N. Schermerhorn, Alk' maar 325 Meter. De draverij wordt gehouden in de pracht volle Westerlaan tegenover Nijenburg. Wij behoeven de liefhebbers van draverijen zeker niet op te wekken dezen Interessant"*" wedstrijd bij te wonen. UIT EOMOND-BINNEN. De hier overleden heer A. Met Jz. was der Landbouw-Ondcrlinge. Het heengaan van dezen alom geachten man zal dus in rul men kring betreurd worden. De begrafenis zal morgenmiddag te half 3 te Egmond aan den Hoef plaats hebben. DE STRIJD IN FRANKRIJK. BERLIJN, 26 Juli. (Off.) Leger van den Duitschen kroonprinsen. Aan beide zij den van de Ourcq duurde de gevechten tot 's avonds voort. Hier wierpen wij ten N. v. Oulchy den vijand uit zijn voorste linie. EEN GEREGELD LEGER IN RUSLAND. MOSKOU, 26 Juli. De volkscommissa rissen besloten de Roode Garde te ontbin den en een geregeld leger op te roepen op den grondslag van gedwongen dienstne- ming, waarin de discipline nog strenger zijn dan in het vroegere Czaristische leger. De oorzaak van dezen maatregel moet gelegen zijn het onbetrouwbaar ge drag der Roode Garde bij den aanslag der soc-revolutionnairen. MOSKOU ONTRUIMD, MO'SKOU, 26 Juli. Wegens moeilijk heden met het voorzien van levensmiddelen nam' de sovjet-regeering maatregelen om Moskou te ontruimen. Scholen en openbare inrichtingen zijn reeds verplaatst. Hetzelfde zal spoedig ge schieden met gevangenissen en ziekenhui zen. Eveneens worm verplaatsing van fa brieken overwogen. DE SPOORWEGSTAKING. MOSKOU, 26 Juli. Volgens een bericht is de toestand in de spoorwegstaking niet veranderd. Het verkeer is nog niet her steld. ONDERZOEK NAAR DEN MOORD OP DEN CZAAR. MOSKOU, 26 Juli. De sovjet-regee ring zond een commissie naar Jekaterinen- burg, om een onderzoek in te stellen naar de gebeurtenissen, welke leidden tot den moord op den ex-Czaar. EERSTE KAMER. DEN HAAG, 26 Juli. De Eerste Ka mer heeft de scheurwet z. h. s. aangeno men en het wetsontwerp betreffende de verdedigingsbelastingen opnieuw in stem ming gebracht en met 20 tegen 17 stem men verworpen. Zeven leden bij de he denochtend gehouden le stemming wel aanwezig, waren niet tegenwoordig bij de 2e stemming. Heden is met 24 tegen 22 stemmen aan genomen het wetsontwerp tot wijziging der vermogensbelasting waarover gisteren met 21 tfgeö 21 stemman staakten. Rechts stemden voor de heeren Bavinck, De Waal Malefijt, Diepen, Gilissen, Van der Hoeven en van Wichen. Van links stemde tegen de heer Fokker. Over het gisteren be handelde wetsontwerp betreffende verlen ging verdedigingsbelastingen en de hef fing van opcenten op die belastingen staakten heden voormiddag de stemmen met 23 tegen 23, waarna de Kamer ge schorst werd tot hedennamiddag. SCHEEPVAART OP SCANDINAVI5 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, bestaat er goede kans dat de moeilijkheden die tot dusver een hervatting der scheepvaart op de Scandinavische landen beletten, binnen zeer korten tijd zullen worden opgelost. UITVOER AARDAPPELEN STOPGEZET. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Naar wij vernemen is, nadat ongeveer l'OOO wagons vroege aardappelen naar Duitschland ver zonden waren, de verdere uitvoer daarvan stop gezet aangezien de aardappelen hier te lande voor de consumptie benoodigd waren. In verband daarmede zullen wij niét de volle 50000 ton steenkolen, die Duitschland ons in ruil voor vroege aard appelen had toegezegd, ontvangen. Intus- scnen worden onderhandelingen over aan voer van Duiische kolen ln 't algemeen voortgezet. ROEIEN. De Nederlandsche Roeibond zal op Zon dag 18 Aug. hier ter stede een roeidag hou den, waarvoor het programma als volgt is samengesteld: Stijlroeien: 4 riem on trigged wherries met slidings, geroeid 'en gestuurd door dames; idem overnaadsche gieken, geroeid an ge stuurd door dame»; idem wherries met slidings, geroeid door heer (boeg) en dame (slag)idem overnaadsche gieken, ge roeid door 2 heeren en 2 dames2 rlems tubbootten, geroeid door roei-instructcurs. Snelroelen 8 riem» sloepen, geroeid door padvinders en scholieren, 400 M.4 riems outrigged overnaadsche gieken, geroeid door heeren, 800- M 2 riems overnaadsche scul- lingbooten, 800' M. met draai'boei; 2 riems outrigged overnaadsche gieken, geroeid1 door heeren 800 M.4 riems inrigged wherries met vaste banken, geroeid door heeren en ge stuurd door dame, 800 M. met draaibod; 4 riems outrlggea wherries met slidings, ge roeid door heeren en gestuurd door dame, 800 M. met draaiboei; Canoes gepa gaaid), 400 M.; 4 riems Oostzaander jollen (hardroeiere), 400 M. Demonstratie in het rfdden van drenkelin gen, door de Amsterdamsche Vrij'wllige bri gade tot redding van drenkelingen. i Ringsteken met 4 riem» wherries, geroeid door heeren en gestuurd door dames. De prijzen voor de verschillende nummers bestaan uit bronzen herinncringsmedaille» uitgeloofd door den Nederlandsclien Roei bond; terwijl voor sommige nummers da«p- boven nog andere onderscheidingen zuilen worden uitgereikt. Premies worden uitgeloofd voor de ploeg of ploegen „padvinders" en „scholieren", die den grootaten afstand roeiende hebben afge legd om den Rbcidag op 18 Aug. 1918 bij te wonen, aanmelding vóór 12 uur 's middags bij de Regelingscommissie op het feestterrein. "De wedstrijden worden gehouden op het Noord-Hollandsch kanaal, nabij' de werf „Nicolaas Witsen", zij vangen aan te 11 uur orecies. GESLAAGD. Gisteren slaagden te Amsterdam voor het examen hoofdakte de heeren J. Klijn en K MaiJ, van Egmond aan Zee, beiden leerlin gen van den gemeentelijken hoofdakte-cursus alhier. Bij het den 24sten Juli 1.1. gehouden exa men slaagde als onderwijzer stenografie Pont, onze stadgenoot de heer C. J. Schuur man J.Hz., leerling van mej. O. H. Pronk. EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Onder groote belangstelling had heden middag de plechtige teraardebestelling plaats van den heer .A. W. van Zuijdam, in leven president-brandmeester alhier. Vele kransen en bloemstukken dekten de baar. Aan het graf werd niet gesproken. Een zwager van den overledene dankte voor de vele be wijzen van vriendschap en diepgevoelde ge negenheid, vooral ook door het personeel aan den gestorvene gedurende zijn ziekte en he denmiddag betoond PRIJS BEHAALD. De stal Schermerhorn alhier had gisteren opnieuw een succes te boeken, In Beverwijk werd n.l. door „Vitesse" de eerste prijs ge wonnen, voor Charlotte Corday en Albert R. REMONSTRANTSCHE GEMEENTE. Bij de Remonstrantache gemeente alhier zal Zondag a.s. in plaats van ds. Wegerif optre den ds. Boeke van Sohoorl'. VEREENIGING VOOR DEN HANDEL- DRIJVENDEN- EN INDUSTRIEELEN MIDDENSTAND. De gisteravond in het café De Graanhan del, aan de Zaadmarkt, gehouden vergade ring was slechts matig bezocht. Een half uur na den vastgestelden tijd opende de voorzitter, de heer W. van Vuure, de vergadering. Ofschoon het bestuur wel werkzaam was geweest (o.a. vier vergaderin gen had' gehouden sinds de laatste algemeene vergadering), waren de leden niet opgeroepen in den laatsten tijd, omdat er niet anders te bespreken waren dan distributiezaken en deze waren steeds in de bestuursvergaderingen behandeld. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering en van de gecombineerde vergade ring met allerlei belangstellenden, waar de heer G. Oloeck een lezing hield over terreinen voor industrie, door den secretaris, den heer G. Cloeck, kwamen de ingekomen stukken ter tafel a. van den Ned. Bond van koffiehuis-, restaurants- en vergunninghouders met ver zoek om medewerking, ten einde het besluit om de kermis dit jaar te doen overgaan, inge- trokl m of opgeschort te krijgen, was in een bestuursvergadering behandeld. Besloten werd toen te pogen 't besluit op te schorten tot Juli of begin Augustus, in de hoop dat dan de toestand minder drukkend zou zijn, zoodat de kermis wel kon doorgaan. De Raad! had daarop evenwel niet willen ingaan. De heer Koel keurde deze houding van de raadsleden af en meende, dat men hen daarvoor moest bedanken. b. Dankbetuiging van den secretaris der kamer van koophandel voor de verstrekte ge- evens ten dienste van het jaarverslag dier inner over 1917. De heer Verdam maakte daarbij verontschuldiging voor het gedeelte van een vorig schrijven, waarin was geklaagd over het niet-ontvangen dier inlichtingen. Dit was bestemd geweest aan het adres van de llanze. De heer Cloeck las een afschrift van het gegeven verslag voor hetwelk aller in- dtememing wegedroeg. c. Uuitnooaiging van den directeur van het distributiebedrijf tot bijwoning eener ver gadering ter oprichting van een crisiscom missie. Zal behandeld worden bij punt 5. d. Brief van het Centraal Bureau van Ad vies voor den Middenstand met herinnering aan en opwekking tot bijwoning van de ver gadering in het uuld-en Vlie» op heden Vrij dag, waar een uiteenzetting van de rijksrege- K ling inzake manufacturen gegeven wordt, secretarifc had uitnoodigingen aan de inanu- facturiers verzonden. e. Brief van den Middenstandsbond, met statuten- voor een op te richten Middenstands- kiesvereeniging. De voorzitter meende dat men niet aan politiek moet doen ai' stelde De heer J. Oloeck las een en ander uit dc voor het stuk voor kennisgeving san te nemen. Statuten voor, wat betreft het doel. Hij meen de, dat de gecombineerde raiddenstaud'sver- oenigingen, nadat de candidaten door de po litieke kiesvereenigingöi waren gesteld, wel die candidaten zouden kunnen steunen, die de belangen van den middenstand willen be hartigen. Zelve candidaten stellen zou de heer Cloeck niet wenschen, om strijd in den middenstand te voorkomen. De heer Groot zou om het 'belang der zaak in de vólgende vergadering er weer over wil len spreken. Alzoo besloten. f. Brief van de verzakeraigmaatsrjhappij Boerhave met prospectussen. Voor kennisge ving aangenomen. g. Verzoek van den Ned. Verladerabond om als lid toe te treden. Ai» voren. h. Schrijven van de commissi» voor de middenstandsvooruebting, dat de heer M. Kropveld te den Haag benoemd ls als advi seur en dat deze bereid is een lezing te hou den voor de A. W. V. Het bestuur had ge meend deze lezing in den a.e. winter te moe ten doen houden. Goedgevonden. De sea. deelde h'erna mede, dat voor hoofdbestuurel'id candldaat warm gesteld de aftredende leden. De Alkmaarsdhe vereeniging had in dc vacature-Fiedeldy Dop den heer J. Cloeck gesteld. Negen vereenigingm hadden hun steun beloofd. De voorzitter hoopte, dat de heer Cloeck mocht worden verkozen, ook al omdat van de hoofdbestuursleden niemand ten noorden van Amsterdam woont. Punt 4. Mededeeling omtrent werkzaamhe den van het steuncomité. De voorzitter deelde mede, dat cm daarvoor werkzamé commissie had gevraagd wat er moest gebeuren in het belang van de kleine winkeliers. Het was geen dankbaar baantje, gelukkig was nog geen enkel lid der A. w. V. voor dergelijken steun in aanmerking gekomen, 5. Mededeeling van het bestuur inzake werkzaamheden der aisiscommissie yoor den middenstand voor het levensmiddelênbedrijf. Wij zijn uitgenoodigd, zei de voorzifter, om een vergader mg bij te wonen in het Stadhuis waaraan wij 'hebben voldaan. Wij hebben zit ting genomen in een crisiscommissie, die met de door de verschil lende erkende vereent gingen benoemde vertrouwensmannen een uitspraak moet doen in het belang van de betrokken personen inzake distributie van levensmiddelen. Het bad des voorzitter» aandacht getrok ken, dat iemand in de Alkm. Ct. had aange drongen op instell'ng van gemeentewinkels, wegens de duurte der groenten. Wij zullen, zei de voorzitter, met alle ten dienste staande middelen trachtende oprichting van dergelij ke winkels te voorkómen, omdat helt zeker niet in de bedoeling kan liggen de groenten handelaren broodeloos te maken. 6. Vier heeren werden als lid' der vereeni ging aangenomen, n.l. de heeren KI. Hos te Stompetoren, B. Vlessing, J. Beudeker en J. Heinis. 7. Benoeming afgevaardigden Bonds- congres te Haarlem op 11 an 12 Sept. De voorzitter laat de vergadering vrij in hét aan tal te benoemen afgevaardigden, gewoonlijk zijn het er twee. De heer Trijbetz vroeg of zij, die al eerder afgevaardigd werden, ook nu weer konden worden benoemd. De voorzitter antwoordde bevestigend, maar achtte het wenschelijk dat zulks niet gebeurde. Df heer J. Cloeck be toogde de wenschelijkheid van de aanwijzing van de bestuursleden: Wolzak en Vd'tnuijs, omdat het speciaal voor bestuursleden goed is een dergelijk congres bij te wenen, dat het inzicht in middenstandszaken verruimt. Bij de hierna gehouden stemming kreeg de heer Velthuijs de meerderheid der uitgebrach te stemmen (elf). Hij nam de benoeming aan. Bij de tweede vrije stemming kreeg niemand de meerderheid, zoodat een herstemming moest worden gehouden tusschen de heeren Finkensieper, Wolzak en G. Groot. De heer Finkensieper verzocht geen stemmen weer op hem uit te brengen. De heer Wolzak kreeg nu 7, de heer Finkensieper 8, de heer Groot 3 stemmen. De heer Finkensieper bedankte, waarom de heer Wolzak geacht werd te zijn verkozen. Hem zal daarvan bericht worden gezonden-. Als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren Finkensieper en Groot. 7. Bespreking etalagedagen tijdens de landbouwtentoonstelling in Sept. a.s. Het be stuur dacht er goed aan te doen Weer eens iets aantrekkelijks voor den winkelstand te organi- seeren gedurende die feesten, zooals voor een paar jaren ook geschiedde.Alkmaar moet im mers het aantrekkingpunt zijn en blijven voor heel de omgeving. De bedoeling is om in samenwerking met de Hanze te handelen. De heer S. Trijbetz achtte het de moeite niet waard om voor één dag zooveel werk te doen, hij meende d'at men b.v. een week moest nemen voor den étalagewedstriid. acht de lichtbeap De heer Panda bracht ter sprake, waarop de voorzitta zei, dat dit bezwaar wel zou zijn te ondervangen, omdat de meeste winkel» toch electrische verlichting hebben en het rantsoen daarvan wat ruima is dan van gas. De heer Trijbetz zou een verzoek wiilen richten aan B. en W. of de gaacommissle om de winkel» tot 10 uur te mogen verlichten. De heer J. Cloeck hoopte, dat zulk een ver zoek niet zou worden gedaan, omdat 't toch niet zou kunnen worden -ingewilligd', gezien het feit, dat men bijna zeker wéét, dat het r eds geringe gasrantsoen nog moet worden verlaagd co er toch een zeker kwantum moet worden gereserveerd voor de huishouding. De heer Meijer zou toch willen vragen; wie zijn winkel wegen3 zijn gasrantsoen niet kon valichten, zou het toch wel laten. Dit idee vond geen steun. Het bestuur zal de zaak verdfer met de Hanze bespreken. Bij de rondvraag kwam de heer S. Trijbetz terug op het adres van den Bewakingsdienst, dat op de vorige vagadering voor kennisge ving werd aangenomen. De genoemde dienst verleent een reductie van 1,20 per kwartaal aan ledpn van aangesloten winkeliersvereeni- gingen. Snr. zou het in het voordeel- der ver eeniging vinden, al» zij zich bij den dienst aansloot, van de reductie, die de leden krij ten, kunnen zii hunne contributie betalen. De Hanze had* hierdoor al verschillende le den gekregén. De voorzitta voelde a mèt den hea Trij betz veel voor om op deze timmer het leden tal uit te breiden. Dc heer Cloeck verzocht den hea Trij betz van het gesprokene een voorstel te ma ken cn het schriftelijk bij het bestuur ia te dienen, dat het dan zal bespreken, n de vol gende vergadering kan de kwestie dan weer 'cliandcla worden behandel De hea Joh. D. Appel hainnadc a san, dat in de vorige vergadering verschillende heeren ova het adres hadden gesproken, daarbij wijzende op steden ook in het buiten land, aar een dergelijk'- bewakingsdienst .d im, .tl voorin, dat toen besloten was dat l i den zich individueel zouden kunnen aanfluiten. '?pr. wees er op, dat de bewa kingsdienst i er ter stede schitterend werkt en dat a reeds zeer velen bij zijn aangeslo ten. De heer Trijbetz zag niet in waarom ge wacht moot worden, tot een volgende verga dering. Het kwartaal kon inmiddels verstrij ken en dan waren de leden de reductie voor dien tijd weer kwijt. De voorzitter zei, dat a zeka niets tegen zou zijn een lijst da leden te geven, die t door den Dienst konden worden bezocht. Vaschillende heeren voerden nog het woord, waarna de voorzitter toezegde, dat het bestuur met de ondernemers van den Dienst zal conferecren. Hierna sluiting. PREDIKBEURTEN. 28 Juli. Alkmaar. Oroote Kerk, 10 uur, D«. Kloosterman. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Kapel. Evangelische Unie, 10.30 uur, Ds. v. d. Kieboom. van Bergen. Evang. Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Westra. Remonstrantsche Kerk, 10.30 uur, Ds. Boeke van Schoorl. Oereformeerde Kerk, 10 uur en. avond 5 uur, Ds. W. Maan, emer. pred. te Alphen. Hersteld Apostolische Gemeente, 10 uur en avond 5 uur, benevens Dinsdagavond 8 uur, godsdienstoefening. LEGER DES HEILS (Limmahoek) Zondag a.s, zeer belangrijke samenkom sten, onaer leiding van stafkapitein Buiten man van Amsterdam. 7 uur v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 4 uur n m. Openlucntmeeting. 8 uur -n.m. Openbare samenkomst. Mu ziek en zang. Woensdag 8 uur n.m. Verlossingsmeeting. Donderdag 8 uur n m. Openbare samen komst. UIT DE OMGEVING. Hervormde Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Keuter van Graftdij'k. BERGEN, 10 uur, Ds. Sinninghe Damsté van Dirkshom. BROEK OP LANGENDIJK. Herv.Kerk, 9.30 uur Ds, Stehouwer, 6 uur Ds. Vermeu len (doop). Gaef. Kak, 9.30 uur, Preeklezm, 6.30 uur Ds. Feenstra, van Dirkshom. CALLANTSOOG, 10.30 uur, D». France. DRIEHUIZEN, nam. 2 uur, Ds. Spaar garen. EENIGEMBU'RG, 9.30 uur, Ds. Buiskool. EG MONDBINNEN, 10 uur, Ds. le Gras (Avondmaal.) GROET, 10 uur, Dst Wegerif van Alk maar. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEERHUGOWAARD, nam. 2 uur, Ds. Barnouw van Oude Niedorp. HEILOO, 10 uur, Ds. C. J. A. Bosch. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. de Pree van Alkmaar. HEN'SBROEK, 10 uur, Ds. Veldkamp. HOOGWOUD, geen dienst. KOEDIJK, 10 uur, Ds. v. Meurs. LI MM EN, geen dienst. NiEUWE NIEDORP, avond 7 uur, Ds. Oterdoom. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. OBDA'M, geen dienst. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, 9.30 uur,'Ds. de Leeuw. OUDORP, 10 uur, Ds, Groot. DE RIJP, 10 uur, Ds. v. d.. Most v. Spijk. SOHERMERHORN, 930 uur, Da. Caste- lein. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. ST. PANGRAS, 9.30 en 6.30 uur, Ds. Lammers. URSEM, 10 uur, Ds. Dardenne Ankringa. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Oter doom. WESTGRAFTDIJK, 10 uur, Ds. Franck. WINKEL, 10 uur, Ds. Nijenhuis Ock- huijsen. ZUIDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Drost. AMSTERDAMSCHE BEURS. NOORDHOLLANDSCH L ANDBOUWCREDIET. Voerdam CT 1, Alkmaar. Koers van PROLONGATIE 2»/* pCt Mededeel ingen. Nederlandsche en Russi sche Statasfond&en onveranderd. Amerika nauwelijks prijshoudend. Oliewaarden vast. Rubbers aangeboden. Schcepvaartaandeelen stil. Tabakken zonda affaire. Juli. 27 Juli M% es "TStsafslsonlngon H NEDEKLANO. pCt. Ohlig. N. W. S.van500/1000 1917 44 4 34 3 2* 5 5 74 dito van IUOO ©hlig. dltr dito dito dit* dito Ned. l*d. 1*13 19UH dlta 191» ie«a BUITENLAND ©OSrtNKIJK. Bel.vrije Kroncnr. Jen.-liili RUSLAND. ttbl. 190# Iri. 2300 -3088 Iwatigorod Dotnbr. Qte. #26 Nicolai Sp»v. 100 Qecomol. 1S80 CjR. 625 Rothschild (consols) OR 625 Hope en Co. 1880-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale on Oemeentel Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnatellingen. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelahk. Aand. Nederlandsche Bank C, v. A Ned. Handel Ml). C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Induairleele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v A. Am. Car en Foundry C®, C. v. A Amer. Hilda A. Lealmor Gomp. Unit. Stat. Steel Corp. C, g. A. Cuituurouderu., Handolsvor. en Handelnvennostneh. Companta Maraewttl Angsntina A. Cull. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. WfmttaAnd. Handeisv. Amsterdam Aaird. Tels en Ce.'i Hand. Mlj. A. v, Nlerop en Co. Mandet MM. A. Petroleum-Maatnehappljen. Dordtaclie Petr. Ind. Aand. Oec, Holl. Petr. Cert. v. A. Kon Ned. Mlj. t. a. v. Pete. bt. A. Sum. Palembang, Petr. M afgest. A. BUITENLAND. New SchlbaleffPetr.Cy.Crt.gew.A. Id. id. Crt. Pref. A Orion Petrol. Mil. A. Steaua Romana Petr. Ml). A. Rubber-Maeteehappllen. Amsterd. Rubber Cult. Mlj. Aand Dell-Batavia Rubber Ml], Aand. Soheepvaart-Maatsehappljen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Qew. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. ava China Japan Llin A. on. Moll. Lloyd. Aand. Ko-n. Paketvaarj MB. A. Kon. Ned, Stoomb, Mil). Aand. Nad. Scheepv. Unla Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mlj Nederland A. BUITENLAND' Int. Merc Marina Cy. elg. A. Int. Mer«. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dain Langkat gew. Aand Id. id. Pref. Deli-Maatsehapplj Aand. Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembfth Tabak-Mi). Aand. Spoorwegen. Holl. IJtei Spoorw. Obi. 3 Mlj. t. Expl. v. Staatup. Obi. 1 Mlj. t. Expl. v Staatssp. Obi 4| BUITENLAND. AMERIKA. tckii. lop. til S. ré C. v. g. A. Denv R. (Iraiidi Spw. C. v. A. Erie Spw. Ml), fiewone Aand. Kani City South. Rallw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York 4 Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern l-'ac. Comp A. South. Klw, Vot. Ir Clew Uniun Pac. Kallr. Cy. C, g. V Premleleenlnt NEDERL ND. Amsterdam Stad 1874 100 BELÜIE \ntweryen '88' 907,, SST/, 83 7#7A 77 667 'e 67 55% 56% ®4«A 96 96 3 U/4 16% 25", 28.', 30 23% 24 /3 25 25 24 23 178 15Z 175 155 131 V» 721/, 03'/» 88»/, 225 102 65 263 1851/, 192 207 li, 584 ik 54 77 190 137 116 iA 2161A 282 160 278 234 259 251 253 29 a, 102», 190 4151a 41 t 175 385 101'A 957A 7 V» 18Vs 171/, #1, 22 igen 152 17# iA 153 iA 130'A 72", 03-/, 89 224' 101 Vs OS 266 185 T3* 208 389 54% 77 189 137% 104a, 2)6% 283 160 270 234% 261 253 254 391U 102 415 408 170 'A 378 101 7% 18 IA 17% 6'A 221It 77 'A 21% 118 104 IA 20", 118

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3