DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ISo. 176 Ik* si rijd in en buiten Europa. FEUILLETON. Gekocht Honderd 011 twinstigsio .Jaargang li ui ten land. Binnenland. liHS tbnm.tiilitilis bil laoraitbetaMng D.3maandenf 1.65.ir. j. oosif 1.9B.Bewltsboismert Sn. AiItwksiisimi» Ibci g .es», lioiitii.lHim ui «liinn;t:t. Br.h.N.V Soek ei. Haoflelso ikkeiü hem. Coster 1 li.. Voo ban C 9. Fel.3. DINSDAG 30 -I U L T Eindelijk komt een officieel Duitsch be richt er onomwonden voor uit, dat de Duit schers tusschen Aisne en Mame zoo in de knel zijn gebracht, dat zij hun stellingen, hebben moeten prijs geven. In den nacht van 26 op 27 Juli zegt het Duitsche officieele middag-communiqué van 29 Juli hebben wij, ongeveer tusschen Ourcq en Adre ons voorste gevechtsterrein volgens het plan ontruimd en de verdediging ver plaatst naar de streek Fère-en-Tardenois Ville-en-Tardenois. Aan den vijand bleef on ze beweging verborgen, en op 27 Juli werd het vuur van zijn artillerie nog op onze oude linies gericht. Achterhoeden verhinderden zijn pas 's namiddags aarzelend voorttasten- de troepen, van het door ons opgegeven ge vechtsterrein zonder strijd bezit te nemen. Zondag beproefde de vijandelijke infante rie onder sterke vuurdekking onze nieuwe liniën te naderen. Zwakke in het voorterrein achtergelaten afdeelingen ontvingen den vij and op korten afstand met geweer- en ma- chinegeweervuur en brachten hem gevoelige verliezen toe. Tegenover sterke aanvallen van den vijand bij en ten Z.O. van Fère-enTardenois week onze bzetting van het voorterrein nadat zij haar taak vervuld had, volgens het bevel op hare liniën terug De verscheidene malen herhaalde aanval len leidden tot hevige gevechten, die met het terugwerpen van den wijand eindigden. Het avondcommunique vermeldt slechts gevechten aan de Ourcq en deelt mede, dat overigens de dag rustig was. De Duitschers hebben thaps onomwonden hun terugtocht erkend al hielden zij daarbij zoo veel mogelijk de eer aan zich zelf door het voor te stellen, alsof deze beweging ge heel F^por den vijand verborgen bleef. Iedere terugtrekkende legergroep heeft dit tot dusverre op den voorgrond gesteld. Want door het voor te stellen alsof de vijand van de terugtrekkende beweging onkundig bleef, ontneemt men deze beweging tevens het ka rakter van een gedwongen terugtocht. Volgens de Times lijden de Duitschers op hun terugtocht zeer zware verliezen, zijn de wegen, waarlangs de oprukkende geallieer den trekken bezaaid met lijken en worden binnen de zich vernauwende zakstelling de Duitsche troepen en bevoorradings colonnen voortdurend door luchtsmaldeelen bestookt. De berichten, zegt het blad dat er achter het Duitsche front groote verwarring heerscht, zullen wel juist zijn, maar toch dient erkend, dat de vijand zijn terugtocht knap en stand vastig volvoert. De Times meent, dat het standhouden der Duitschers aan de Ourcq beoogt, zijn meer naar het Oosten staande troepen in staat te stellen uit de benauwdheid te raken en met de andere troepen één front te maken. De Duitschers moeten daarna óf stand houden, in het gebied omsloten door de Grise, Ourcq, Adre en Vesle óf zij moeten op de Vesle-linie Naar het Engelsch van Charles OaivieB. 41 aan uifeld De oude tooverkol kwam bijna iedereen schuifelde hier in het kamp. daar die gang minder vermoeiend schijnt dan loopen op de gewone Christenmanier en schudde met een leegen meelzak tegen hem. „Deze zak is leeg, jonge baas", zei ze niet op klagelijken toon, maar alsof zij. een feit wou constateeren. „Ja, dat is hij, zoo ben ik en zoo ben jij", zei,Neville norsch, „en zoo is de claim ook". Maar hij stond op, haalde zijn houweel en spade en liet zich weer afzakken in den kuil. Dit was vroeg in den middag op den vier den dag van het bezoek van den dokter. Hij was het gat in den grond begonnen te ha ten, en ook de werktuigen, het zand en de kiezelsteenen, die hij met moeite op den be- ganen grond wierp, en na een uur lang ge graven té hebben, keek hij op en lachte „Ja", zei hij, „net is afgespeeld, zooals de dok zegt, en ik moet weg Maar waarheen?" Hij keek met vagen blik de vlakte rond. „Naar een ander kamp, denk ik. Terug kee- ren naar Engeland zonder geld gaat niet; liever hier blijven, waar het geen kwaad kan oude kleeren te dragen en met bloote voeten te loopen. Armoede is in Engeland een mis daad, en ik zou gestraft worden en met recht. Daarenboven hij wischte zich het zweet van het voorhoofd en z n knappe ge zicht betrok „ik zou hen niet kunnen aan zien en ik zou Jordan's spottend gezicht niet kunnen verdragen. Neen, niet naar Ear galand." terug, wat vermoedelijk tot het verlies van Soissons zou leiden. Het Engelsche blad verbaast zich over de verrassing, waarvan de Duitschers door» het offensief der Geallieerden blijk gaven en con stateert, dat sedert de oorlog nog nooit zulk een besluiteloosheid bij. de Duitsche militai re leiders is waargenomen. Een Reuter-bericht meldt, dat de Duitsche terugtocht volkomen ordelijk in zijn werk gaat. Het is geen vlucht, maar toch is hun terugtocht een succes yoor de Geallieerden. Met behulp van Fransche tanks dringen de Amerikanen de Duitschers langzaam terug in het vak van het dal van de Adre. Het Fransche officieele communijué van gisteren brengfc geen nieuwe bijzonderheden. Het avond-communiqué maakt melding van zeer verwoede gevechten op het geheele front benoorden de Mame. De Duitschers, wier tegenstand aanmerkelijk aan Vacht heeft gewonnen, hebben de Franschen het veld voet voor voet betwist en hun door tal van tegenaanvallen trachten terug te dwin gen. De Franschen vorderden evenwel op nieuw in den omtrek van het dorp Buzancy. Ten O. van Plessier-Hully en Oulchy-le- Chateau hebben de Franschen den weg van Chatteau-Thierry overschreden. Grand-Rozaf en Cugny genomen alsmede zich meester ge maakt van de Butte de Chalmont. Op den rechteroever van de Ourcq hebben de Fran schen hun winsten uitgebreid ten N. van Fère-et-Tardenois en. zijn zij in Sergy ge drongen. Verder Zuidwaarts namen' zij Rou- chères. Op den rechtervleugel hebben de Franschen den weg van Dormans naar Reims ten Z. van Villers-Agron overschreden en terrein gewonnen ten W. van Bligzy en St. Euphraise. In Champagne, zegt dit communiqué, heeft een Duitsche aanval in de streek ten Z. van den Mont sans Nom tot niets geleid. Het Berlijnsche avond-communiqué meldt dat tegen de nieuwe Duitsche liniën bewes ten Fère-en-Tardenois zware vijandelijke aan vallen bloedig te pletter liepen. Volgens een Reuter-bericht is er nu geen twijfel meer aan of de Duitschers zullen achter de Vesle terugtrekken. De Franschen houden nu den geheelen Noordelijken oever van de Ourcq bezet en hebben eveneens een vasten greep in het bosch van Reims en Dor mans. Sedert Zondag gingen de Geallieer den gemiddeld twee tot drie mijlen vooruit over een frontbreedte van 20 mijlen. Bij Bre- sancy wordt hevig gevochten, de dorpen tusschen Soissons en Bazoches staan in brand, waaruit men opmaakt, dat de Duit- schers zich gereed maken om nog verder te rug te trekken. Inderdaad, het terrein, dat de Duitschers zullen prijsgeven zal niet bijzonder herberg zaam zijn. Een legermacht, welke noodgedwongen voet voor voet terugtrekt geeft in den regel den oprukkende vijand niets anders over dan De Oude vrouw kwam weer bij den kuil en schudde den meelzak evenals te voren. „Hij is zoo leeg als mijfa hand", kraste zij Neville kwam langzaam uit den kuil en liep naar de hut, maakte de kiel open en nam er een zilveren potlood uit, waarschijn lijk een waarde vertegenwoordigend van1 een paar gulden. „Mijn laatste stuk zilver", zei hij met eed lachje. „Ga er mee naar het kamp en wis sel het voor meel. Iemand die niet schrijven kan heeft er misschien pleizier in." De oude vrouw greep hdt aan met haar vuile vingers iedere hand in de buurt van dit kamp was min of meer vuil gewoon lijk meer en schuifelde weg in de richting van het kamp. Neville keerde langzaam te rug naar zijn claim en 'nam zijn houweel weer op. ,Ja". .zei hij, „de dok had gelijk. Verloren hoop is afgespeeld. Ik had met mijn metgezel moeten heengaan. Nu, luister eens, ik zal nog zes maal spitten en dan vaarwel, en ik geef er den brui aan Hij hief zijn houweel in de hoogte, boven zijn hoofd en sloeg rechts van zich eens, tweemaal, drie maal, vier maal, vijf maal. Een wolk van roodc stof, een hoop 6teenen, even als gewoonlijk. Hij hield het houweel in evenwicht, met een grimmigen glimlach om zijn door de zon verbrande lippen. „De zesde en laatste, zoo heipe mij de He mel Neer kwam het houweel, op vloog het stof, naar beneden rolden de steenen. blij keek nauwelijks naar den hoop, maar liet het houweel vallen en keerde zich om, om uit den kuil te springen. Terwijl hij dit deed, ving de hoek van zijn oog, de hoek alleen, de schittering op de kostbare, dierbare, doffe schittering, het schoonste wat de aar de bevat in de oogen van een gouddelver. Hij toldraaide rond, viel op zijn knieën, woeste trechtervelden en verbrande dorpen, waar aan de zwart-geblakerde ruines, de vlammen tevergeefs naar voedsel zoeken. Ann Frankrijk, dat zijn eertijds schooae en vruchtbare landstreken aan een zoo gron dige vernietiging ziet prijsgegeven. KORTE BERICHTEN. Pasjits, de Servische minister-president, heeft aan Lloyd George, bij gelegenheid van. den vierden verjaardag van de verklaring van den oorlog aan Servië, het volgende tele gram gezondenIk zend u de groeten van alle Serviërs, Kroaten en Slaveaen, die voor de wereldbeschaving een sterk bolwerk tegen alle nieuwe Duitsche pogingen zullen wor den. Dc Servische natie ziet vandaag, na de ontzaglijke offers, die zij gebracht heeft, vol hoop naar den dageraaü van de vrijheid uit, die steeds sneller nadert." Reuter meldt dat de staJdng in de muni tiefabrieken te Coventry geëindigd is. Churchill zeide in het Lagerhuis dat hij hoopte dat het werk Dinsdag hervat zou worden. De Duitsche gezant te Moskou, Helffe- rich, is op zijn post aangekomen,. De Ameriiaansche minister van Oor log, Baker, heeft de militaire commissie van den Senaat medegedeeld, dat in totaal 1.250.000 man Amr. üumnsche troepen naar Frankrijk zijn overgebracht. Wolff meldt dat de Duitschers alvorens het geveebtegebied in de streek van Fère-en- Tardenois te verplaatsen, alle inrichtingen, waar de geallieerden partij van zouden kun nen trekken, grondig hebben vernield en loochent het Fransche bericht, volgens het welk de Duitschers ontzaglijke verliezen zou den hebben geleden. Een verdrag is gepubliceerd, dat werd loten tusschen de regeeringen van het <n- en Astrakangebied. Tusschen Turkije én Duitsdiland ia on- eenighéid ontstaan over hei oprukken der Turken in den Kaukasus, dat verder gaat dan het verdrag van Brest-Latowsk toestaat. Het Turksche blad „Tasfir-irEfkiar" wijst de Duitsche inmenging terug en vestigt er de aandacht op. dat de Duitschers zelf zich ook niet aan de bepalingen van dat verdrag hou den. De volkscommissaris van onderwijs In Rusland heeft gelast, in St. Petersburg, Mos kou en andere steden voor de vroegere groote revolutionnairen en schrijvers in en buiten Rusland gedenkteekenen op te richten. Uit Washington wordt gemeld, dat nog twee legercorpsen zijn georganiseerd. Gewapende stoomschepen, die generaal Hervat had afgezonden, hébben het bolsje wistische centrum aan de samenvloeiing van de Amoer en de Soengari uiteengedreven en een gewapend stoomschip, een motor-barkas, vier andere stoomschepen en veel voorraden buit gemaakt. De kozakken van Kalmikof werken samen met de Tsjecho-Slowaken, wien •zij de noodige ruiterij leveren voor hun op- marsch bij Tsjita. Zij hebben ook den druk, waaraan Semenof bloot stond, helpen verlich ten. De officieele verklaring der Brttsche Rijksoorlogsconferentie omtrent de genomen besluiten is bekend' gemaakt. De Fortugeescfw regeering organiseert een deelneming op grooter schaal van Por tugal aan den oorlog. Op de te Londen gehouden conferentie der levensmidelen-eontroleurs is besloten tot instelling van een intergeallieerden levens middelen-raad. greep met zijn handen in den hoop en haai de er een klomp goud: uit!" Het plotseling wentelen van het rad der fortuin bedwelmde hem een' oogenblik. Het was zoo onverwacht, zoo onvoorzien, dal hij het niet gelooven kon. Hij nam 't klomp je op en1 woog het met zijn beide handen in negen maanden leert men iets van de waarde van een klomp goud. Neville wist zeker dait die eene klomp, die hij in zijn wanne, beven de handen had, een waarde had van onge veer duizend pond. Hij draaide hem om en om ala een gierig aard zijn eigendomsbewijzen, een boekenver zamelaar zijn zeldzame eerste uitgave, een porceleinverzamelaar zijn kostbaarsten trek pot. Hij hield hem vlak bij zijn oogen, streel de hem, rook er zelfs aan. Ongeveer duizend pond! Hij viel neer in den kuil, leunende te gen den wand', en nog steeds met de oogen er op gevestigd, dacht hij na wat bij, er mee doen zou. Het was geen fortuin; geen kwes tie van; maar een duizend pond, laat mij u dat even herinneren, is een harctig sommetje in handen van een jonge man van1 negentien jaar, voornamelijk wanneer enkele minuten te voren zijn eenige voorwerp van waarde was een zilveren potlood, waarvan hij af stand had moeten doen voor zijn maaltijd. Voor duizend pond kon hij naar Engeland terugkeeren, zoo niet rijk, zooals men rijken beschouwt, maar toch in iedetf geval geen bedelaar. Jordan neen niemand zou hem spottend uitlachen. Duizend pond! Hij kon land koopen een kleine boerderij in Devonshire, en vee fokken. Hij kon in ieder geval vandaan komen uit dit beestachtig, door de zon getroffen, door plagen bezocht, met stof bedekt,; door deugnieten bewoond Verloren Hoop. Deze gedachte deed hem tot zich zelf Te Stockholm is gisteren een lijkmis voor wijlen tsaar Nikolaas gehouden, waarbij een vertegenwoordiger des koning», leden van het diplomatieke korps en van de Russi sche kolonie aanwezig waren. Dato, de Spaansche minister-president, loochent ten stelligste het bericht van Berlijn sche bladen, dat Spanje van Duitschland voorstellen betreffende een vredesconferentie heeft ontvangen. ko- hem men, joeg vuur door zijn aderen, gaf energie, kracht, leven, moed. Hij klom niet, vomin Lohnjan als door den heer Colijn gestaan. Het is onwaarschijii- DE KABINETSFORMATIE. Naar de N. Rott. Crt. verneemt, heeft prof. Nolens van den aanvang af zich voorgeno men, niet zelf als premier van het nieuwe Kabinet zitting te nemen, en aangezien hij ook geen herhaling wenseht van hetgeen in 1905 met het Kabinet-Dé Meester is ge schied, omvatte zijn werkzaamheid niet al leen de besprekingen met verschillende par tijen, maar was zij er ook op gericht, een der toekomstige ministers te bewegen, eventueel als formateur op te treden, indien de heer Nolens zelf terug trad. In het nog niet sla gen van dit laatste schijnt de moeilijkheid te liggen, aangezien overigens alles gereed schijnt te zijn. In aansluiting op dit bericht deelt het Hbl. mede, dat de heer Nolens bij de vorming van een kabinet zoowel door den heer Sa- man wordt terzijde lijk dat een van deze heeren zitting zal ne men in het ministerie, dat op één plaats na reeds geheel moet zijn samengesteld. INSTELLING VAN PROVINCIALE PRODUCTIEKANTOREN. De minister van landbouw heeft met in gang van 1 Augustus a.s. opgeheven de cul tuurcommissies en voor iedere provincie in gesteld een1 provinciaal productiekantoor, welke kantoren zullen worden belast met het toezicht en de contróle op de maatregelen tot beperking van den verbouw van gewassen, alsmede met 'alle werkzaamheden welke hun zullen worden opgedragen ter bevordering der productie. Aan ieder der provincaile productiekanto ren zal een commissie van advies worden toegevoegd bestaande uit de leden der cul- tuurcommisstën. Voor N.-Holland is nog geen directeur van het provinciaal productiekantoor benoemd en ook is nog niet bepaald waar het gevestigd zal worden. OUD PAPIER EN AFVAL VAN NIEUW PAPIER. De minister van landbouw heeft met in- ang van'5 Aug. verboden het verkoop en e aflevering van oud papier aan bedrijven, die deze artikelen als grondstof verwerken, zoomede het vervoer van oud papier en af val van nieuw papier naar bedrijven die deze artikelen als grondstof verwerken. Onder papier worden verstaan alle soorten papier en carton. FRUIT. Het Bureau voor Mededeel togen inzake de Voedselvoorziening meldt: De duurte van het fruit wordt herhaalde lijk toegeschreven aan uitvoer van dit artikel. Ten oprechte evenwel. Behalve aardbeien, waarvan de oogst groot was, gaat er geen fruit over de grenzen. De hooge prijzen vin den dan ook behalve in de algemeene redenen die de productiekosten aanzienlijk boven die van nonriale tijden hebben doen stijgen, hun oorzaak in den buitengewoon slechten oogst, die kleiner is dan in vele jaren het geval was. Een deel van het fruit gaat bovendien naar de fabrieken. Weliswaar zijn deze beperkt in maar sprong uit den kuil, met den kostbaren goudklomp verborgen onder zijn gescheurde hemd, en liep Hard naar de hut; daar begon hij den inhoud van de kist er uit te halen en gooide op een onzinnige wijze de dingen Qnks en rechts om zich heen. Wat hij pro beerde te doen was een weinig fatsoenlijke kleedingstukken uit te zoeken. De oude vrouw benam het licht door aan den ingang te gaan staan. „Dit is al wat ik er voor krijgen kon", zei ze met knarsende stem,' terwijl zij den zak ophield, op dén bodem lag een weinig meel. „Het is niet veel, het is niethalf genoeg, maar er scheen geen liefhebberij voor zilve ren potlooden." Neville keerde haar zijn gloeiend gezicht toe. „Beste Meth", zei hij, met een lachenden klank in zijn stem. „Het is alles in orde; ik heb hem opgegraven", en hij hield den goudklomp omhoog. „Stil! Stil!" De oude vrouw had een haS onderdrukten kreet ge uit. „Ik heb hem zoo juist opgegraven, in den kuil naar het goud had zitten kijken', geen vijf minuten, neen, geen half uur gele den." Hij wist niet precies hoe lang hij daar „vlak nadat zij weg was." „Een groote hè?" mompelde de oude vrouw. „Wie had dat nou gedacht, ii zou er mijn laatsten dollar op verwed hebben, dat er geen spatje goud in de heele claim zat." ?,Dat is het juist! Zoo gaat het altijd", zei Neville snel. „Het komt altijd als je het niet verwacht; dat is het bekoorlijke van die verduivelde goudgraverij. Maar het is ge komen, dat is t voornaamste." „Laten wij hem doopen", zei vrouw Me- thusalem. Neville tastte in de kist rond. „Jammer; ik heb den dokter de laatste 'U3Aa8a8»ni 'puq Son jp aip jpreip epddrup hun aankoopen, maar met het oog op de vet- schaarschte is het toch gewenscht flinke hoe veelheden jam voor den aanstaanden winter te fabriceeren. Terwijl aldus de beschikbare hoeveelheid klein is, doet zich op dit oogenblik de vraag naar fruit al» naar elk ander genotmiddel, sterk gelden. Van een en ander is het gevolg dat de prijzen hoog zijn. VERVOER VAN VEE. Het Bureau voor Mededeel togen inzake de Voedselvoorziening meldt: Gelijk men weet, wordt thans eene inven tarisatie van vee gehouden. In verband daarmede staat alle vervoer stop en worden dus geen markten gehouden. Op dit oogen blik wordt alleen vee gevorderd voor het le ger en voor zieken. Na 31 Juli worden de markten weder toegelaten en gaat het Rijks kantoor voor Vee en Paarden ook weer vee overnemen. De belanghebbenden mogen er dan echter wel aan denken, dat het vervoer niet vrij wordt. Het aanvragen van vervoerbe- wijzen blijft dus noodig. DE KOFFIE-VOORRAAD. De in ons land aanwezige voorraad koffie strekt bij de huidige rantsoeneering tot ein de October a.s. Indien echter de verwachte hoeveelheid koffie uit de in beslag genomen Nederland- sche stoomschepen „Lombok", „Danae", „Rhea" en „Thafia? van Engeland hier te lande zal zijn aangevoerd, kunnen wij in de felegenheid worden gesteld gedurende 4 maanden na October koffie te drinken. KOLEN VOOR CREDIET. Naar de Tel. verneemt, bepalen de onder handelingen met Duitschlana zich voorloopig tot 't voorstel onzer commissie om 100.000 ton kolen per maand te verkrijgen. De prijs hiervan moet 80 90 bedragen, benevens een eremiet per ton van 30 h 40, of een bedrag van 3 h 4 millioen per maand'. Ddt voorstel wordt thans te Berlijn onderzocht. Deze credietverleening geldt dan nog uit sluitend als contra-prestatie voor de kolen- overeenkomst. De verdere besprekingen worden verdaagd tot een nieuw Ministerie zal zijn opgetreden. DEPARTEMENT VAN LANDS VERDEDIGING. In zeer ingelichte militaire- zoowel als martoekringen wordt als zoo goed als vaat staande verwacht de instelling van een de partement van Landsverdediging, vervangen de de ministers van Oorlog en van Marine. (Reeds in een deel der vorige oplaag ver meld). DE „SCH. 137" IN DE LUCHT GEVLOOEN. W. Tuijt,,met drie schipbreukelingen en twee lijken van de bemanning van den logger ,,Sch. 137", welk vaartuig door een mijnont- ploffing op de Noordzee in de lucht is ge vlogen. Volgens de overlevenden zijn bij de ramp behalve de aangebrachte twee dooden, beiden van Scheveningen, ook omgekomen de schipper en twee andere opvarenden. (Reeds in een deel der vorige editie mede gedeeld). BONS VOOR SCHOENEN. Hét Kon. Nat. Steuncomité heeft de uitgifte ,van bons voor schoenen doen eindigen. De nog in .omloop zijnde bons zijn tot 1 Oct. gel dig. BONS VOOR REPARATIELEER. De uitgifte van bons voor reparatieleer ia voorloopig stopgezet. Dat doet er niets toe, Meth; je zult morgen zooveel krijgen, dat je er wel in zwemmen kunt. Laat eens zien 't is vandaag de zes tiende, nietwaar? Ja, de dag dat de agent van de bank hier iangs komt. Ik zal hem meenemen naar het kamp en hem inwisselen voor banknoten en dan hij haalde diep adem. „En dan ga je heen", zei vrouw Meth, ter wijl zij met de eene hand het vuur oprakelde en met de andere het meel in een kom deed. „Dan ga ik heen, zooals je zegt", stemde hij toe. „Ik heb genoeg van Verlóren Hoop, ik dank je!" „Er zitten misschien meer waar dat van daan komt", zei ze, terwijl ze met een mage- ren vinger naar den gelen klomp wees die naast hem lag, binnen bereik van zijn hand. Hij schudde het hoofd. „Neen; het is één enkele vondst, Meth; ik weet hoe er dat uitziet; en al waren er meer nu, ik geloof niet dat ze mij hier zouden houden. Ik wordt er ziek van bepaald ziek en ellendig Ik moet weg. Ik heb heim wee begrijp je?" Zij knikte, terwijl zij vlug koeken maakte van het meel. „Dat is het", zei hij. „Heimwee heim wee naar Engeland, Meth. Je weet niet wat dat beteekent, hè? Gelukkig voof je mis schien. Hoe laat is het?" Hij sprong over eind en met de handen voor zijn oogen keek hij naar de ondergaande zon. „De agent van de bank zal in het kamp zijn, denk ik. Ik moet weg!" t, „Je kon best even wachten en een kop thee drinken en wat eten", zei de vrouw. „Je loopt weg met dien goudklomp met een leege maag en ze zullen je afzetten, jonge baas." Hij lachte en streek het korte krullende haar van zijn voorhoofd. (Wondt vervolgd) lil U1 hij I i Hg—S—

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1