DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. l)e steyd in en buiten Etinnpa. Gekocht WO EN SI) AU 31 JU-LI FEUILLETON. Nu 177 fUii'ln»! .-li twinstigsL* .laarvt-uig ït» s Mnnnwenisprljs Mi Yooroitbetallng d. 3 maanden f 1.65. fr. p. post 11.90. Bewlisnnmmers 5 ct. RdTeite&tiepdis 15 m o .efte» g-uoieio ieder» naa öUa:sro!ir.t8. Bi. ti. N.»V Soek et Handelso.ekkerii He ins. Coster 4 Zn., Voo dam C 9, Tel. 3. Buitenland. Binnenland. Gemengd Nieuws. De tegenstand der' Duitschers begint steeds sterker te worden en daaruit kan wel blijken, dat de Duitsche terugtocht voor het oogenblik zijn einde' begint te naderen. Het is bij alle offensieve bewegingen zoo gegaan en het blijkt ook nu weer, dat naar mate de teruggedrongen legers verder wij ken, hun weerstand grooter wordt. Dit is begrijpelijk, want het Duitsche. le gerbestuur heeft natuurlijk met de mogelijk heid van een terugtocht rekening moeten houden en sterke stellingen kunnen gereed maken, waarin de terugtrekkende troepen zich kunnen verschansen en een* nieuwe linie kunnen vormen. Naderen de troepen deze gereed gemaakte stellingen, dan zal hun weerstand grooter worden en de druk der oprukkende aanvals- legers' minder uitwerking hebben. De opmarsch der Geallieerden is aanmer kelijk vertraagd, zoodat om verscheidene reeds eerder bezette dorpjes opnieuw fel ge streden moest worden. De laatste communiqué'» zijn betrekkelijk sober. Het Fransche middag-communiqué ver meldt dat in den loop van den nacht niets belangrijks van het front benoorden de Mare ne te melden is. Het avond-communiqué deelt mede, dat op den rechteroever van de Ourcq de Franschen in plaatselijke gevechten op de hoogten ten N.-O. van Fère-en-Tardenois vooruitgang gemaakt hebben. Bij Sergy hebben zij hun winsten tegen verscheidene tegenaanvallen der Duitschers gehandhaafd. Ten Z.-W. van Reims hebben de Duitschers tegenaanvallen gedaan, pogingen om St. Euphraine te ne men zijn mislukt in weerwil van een gerin ge vordering ten W, van dit dorp door hen gemaakt. Uit de soberheid en beknoptheid dezer communiqué's, waarin nog meer van Duit sche actie dan van die der Geallieerden wordt gesproken blijkt wel, dat de Fransche voor uitgang voor het oogenblik gestuit wordt en een nieuwe krachtige stoot-moet voorbereid worden om de nieuwe stellingen der Duit- schers te kunnen vermeesteren. Het officieele avondcommuniqué uit Berlijn vermeldt slechts, dat de vijand na zijn neder laag zich bedaard heeft gehouden. Volgens een Reuter-telegram is er weinig verandering in het front gekomen, hoewel er heel zwaar gevochten is langs het geheele front tusschen Ville-en-Tardenois en den N.- oever van de Ourcq. 13e Duitschers doen zware tegenaanvallen langs het geheele front voornamelijk in het Amerikaansche vak, waar Sergy, na viermaal van eigenaar verwisseld te zijn, tenslotte in Amerikaansche handen bleef. Dit telegram meldt tevens, dat de Duit schers in den vooruitspringenden hoek naar de Marne toe 71 divisies in het gevecht brachten, waarvan er tien van het leger van kroonprins Ruprecht afkomstig zouden zijn. Het ziet er wel naar uit, dat in de eerst- Naar het Bngelech van Charles Osnriea I) „Je spreekt woorden van wijsheid en waarheid, oudje", zei hij. „Ik zal blijven luister eens, ik meen volgende dagen het krijgsbedrijf van minder practische beteekenis zal zijn. De Duitschers zijn ovef aanmerkelijken af stand geweken. Wil men hen verder achter uit drijven, dan zal dat mogelijk zijn, wan neer Amerika slechts in voldoende mate voor geoefende reserves blijft zorgen. Maar nie mand verwachte, dat de Duitsche terugtocht in een panische vlucht zal ontaarden. Het zal een voet voor voét wijken zijn, een slechts noodgedwongen prijsgeven van het verover de terrein en men bedenke daarbij, dat iedere meter terreinwinst ook van de aanvallers zware offers zal eisehen. Het is een zeer gröote afstand van 't tegen woordige front naar de grenzen van het Duitsche rijk en eveneens weer van daar tot Berlijn. Zullen de Geallieerden op den duur den prijs kunnen blijven betalen, die elke meter terreinwinst hun kosten moet? Het wordt steeds duidelijker, dat door een- militaire actie binnen afzienbaren tijd geen beslissing' zal kunnen verkregen worden KORTF BERïOdTFN. Het Hamb. Fremdenblatt verneemt uit Kief: Aan den politleken horizon van de Oekraïne zijn zware onweerswolken opgeko men. De regeering tracht de dreigende onrust te bezweren door in-hechtenisnemingen op groote schaal. 0.a. is de eerste staatssecreta ris der hetman-regeering Gyzicki, die uitge sproken monarchist is gevangen genomen. Een bericht van Duitsche zijde zegt, dat Asquith met het oog op de Verkiezingen weer in het Britsche kabinet zou worden op genomen. De Echo de Paris zégt, dat het gerucht volgens hetwelk de militaire rechter de vervol ging tegen Caillaax zal opgeven en dat Cail- laux voor den senaat als hooggerechtshof zal verschijnen, vast envorm begiru aan te nemen. Intusschen is er nog geen ambtelijke beslis sing genomen. Koning Albert heeft aan de Belgische arlementsleden zijn sympathie betuigd met un medewerking aan de aangelegenheid van het land. Gistermiddag is tegen veldmaarschalk von Eichhorn en zijn persoonlijk adjudant kapitein von Dressier op weg van het casino naar zijn woning in de onmiddellijke nabij heid daarvan door eent in een huurrijtuig voorbijrijd enden man een bomaanslag ge pleegd. Beide zijn zeer ernstig gewond. De man, die den; aanslag pleegde en de koetsier zijn in hechtenis genomen. Wat men tot nu toe heeft vastgesteld duidt er op, dat de so- ciaal-revolutionnaire partij te Moskou daartoe den stoot heeft gegeven, waarachter naar men bij ervaring weet de entente 6taat. Geddes, de eerste lord der Engelsche admiraliteit, heeft, in het Lagerhui» verklaard, dat gedurende het laatste kwartaal ongeveer 100.000 ton scheepsrutmte maandelijks min der aan den duikbootoorlog ten offer is geval len dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Volgens berichten uit Buenos-Ayres heeft de Argentijnsche Liga zich met een ver- zoekschrift gewend tot het Argentijnsche Con gres, waarin erop wordt aangedrongen, dat Argentinië etappen zal doen om bij de- toe komstige vredesonderhandelingen van Enge land de FaUtlandr-ellanden terug te erlangen. De Daily Mail verneemt d.d 27 dezer uit Wladiwostok, dat de Britsche regeering in een antwoord aan de voorloopige regeering van Siberië verklaard heeft, dat haar doel is het politiek en economisch herstel te verkrij gen van Rusland en de verjaging van de vij andelijke strijdkrachten u-it dat land, zonder dat dit welke inmenging ook in de aangele genheden van Rusland meebrengt. - In het Oostenrijksche Heerenhuis zette de nieuwe minister-president Hussarek het regeeringsprogram uiteen, waarin hij dm na druk legde op de dringende buitmlandsche vtaagstukken en op den voorgrond stelde, dat het ae Duitsche cultureele bron is, waaraan de monarchie ;zich behoort te laven, tevens stelde hij zich voor 'o atmosfeer te scheppen in het rijk, waardoor het mogelijk wordt de verschillende kwesties van wetgevenden aard langs constitutioneel en weg tot oplossing te brengen. Het departement van Staat heeft zijn goedkeuring gehecht aan de leening der Ame rikaansche bankiers aan China. Naar verteld wordt zal de leening 50.000.000 pd. st. be dragen. De onderhandelingen over het mee doen van Britsche, J.apansche en Fransche bankiers worden voortgezet. In een rede te Londen bracht Cwz^n hulde aan de strategie van Foch en het werk der Amerikanen. Hij achtte het nog voorbarig van een overwinning te spreken, maar in ieder geval was Dnitschland's beslissende slag mislukt. Blijktens berichten uit Nieuw-York be vatten de lijsten der Amerikdanscne vcHleztn, gepubliceerd van 18 tot 26 Juli 32,769 na men. Het Britsch Lagerhuis heeft de motie van Dillon welke in de Iersche politiek der regeering werd afgekeurd, met 245 tegen 106 stemmen verworpen. Dillon stelde voor de kwestie aan president Wilson ter afdoening voor te leggen. Asquith betwijfelde of Wil son, die het met aangelegenheden van zijn eigen regeering zeer druk heeft, een taak zou aanvaarden, are reeds zoovelen teleurgesteld heeft. Bonar Law zeide, dat wanneer ae Na tionalisten het recht van. zelfbestemming eischen, dit ook ingewilligd moest worden voor Ulster. Er zijn geen moeilijkheden tus schen Engeland en Ierland maar tusschen leren en leren. De Parijsche Excelsior meldt dat een groot aantal uitgewekenen zich gereed maakt naar het heroverde gebied terug te keeren. De militaire overheid heeft den terugkeer veroor loofd naar de districten Matrolles, Antheuil en Valois, Villeneuve, Anthilly en Core. De Turksche gezant te Berlijn, Haki Pasja is overleden. Aan de Matin wordt uit Stockholm ge meld, dat de toestand te Moskou buitenge woon ernstig is. Verscheidene duizenden per sonen zijn in hechtenis genomen. De gevan genissen zijn vol. De mogelijkheid van een openlijken opstand tegen de bolsjewiki neemt met den dag toe. Naar de Frankf. Ztg. uit Bazel ver neemt is daar uit Wladiwostok bericht ont vangen dat de geheele Siberische regeering is afgetreden* ersis behoort, naar aan de Maasbode ter ocre kwam, de bezetting van financiën en buitenlandsche zaken. Voor het laatste depar tement komt erbij, dat gedachtenwisseling met personen in het buitenland door den oor logstoestand zeer vertraagd wordt. DE WONINGNOOD. Bij kon. besluit is bepaalc, dat de Woning noodwet (Staatsbl. 1918, nr. 379) in werking zal treden met ingang van 1 Augustus 1918. MANUFACTUREN. De minister van landbouw heeft den naam van het Rijksbureau voor Manufacturen ge wijzigd in Rijkskantoor voor Manufacturen, welk kantoor onder leiding van den direc teur-generaal van den Arbeid zal samenwer ken met de andere ten behoeve van de klee dervoorziening ingestelde organen Bepaald is, dat met ingang van heden de verbodsbepalingen, gesteld op het vervoer van manufacturen, verder niet van toepassing zullen zijn op ledige emballage voor zoover uit de vrachtbrieven blijkt, dat het vervoer betrekking hoeft op de terugzending van le dige verpakkingsmiddelen of op ledige em ballage, die ter vulling gaat. AARDAPPELEN. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de °Su m danevtnmeSirdmen de klacht,' dat 1 heen en' terug 6 pCt. (betaald' of 480.000. jonge aardappelen, in vergelijking met ande re jaren zoo sterk is beperkt, ook soorten van mindere kwaliteit, die vroeger plachten uitgevoerd te worden, in de binnen landsche consumptie komen, boven eq behalve de béte re soorten STEENKOLEN UIT DUITSCHLAND. Vo-lgens het Hbl. is tusschen de -Duitsche en Nederland;che onderhandelaars Maandag middag overeenstemming verkregen in zake de levering, gedurende een bepaald aantal maanden, van 120,000 ton steenkolen per maand. De vastgestelde prijs bedraagt 90 per ton en 30 krediet zal per ton moeten worden gegeven. De desbetreffende overeen komst is nog niet onderteekend, tegen enkele 'détails bestaan nog bezwaren, vermoedelijk reeds 1 Augustus zal ze in werking treden. De schikking bevat bepalingen die de tot standkoming eener algemeene economische overeenkomst binnen korten tijd kan doen vermoeden. DE NIEUW-AMSTERDAM. Het stoomschip Nieuw-Anlsterdam, dat hedennamiddag naar Nieuw-York vertrekt, is voor deze reis naar Amerika en terug ver zekerd voor 8 millioen gulden, waarvan de regeering 9/10 gedeelte voor haar rekenig heeft genomen. Aan premie is voor de reis op deze of gene plaats op een bepaald oogen- 1 blik niet voldoende aardappelen aanwezig zijn. De oorzaak ligt dan vaak hierin, dat door het gemeentebestuur niet tijdig besteld is, en het niet mogelijk blijkt plotseling vol doende aardappelen te zenden. Immers de vroege aardappelen worden niet gedistribu eerd uit voorraden. De aardappelen houden zich nu nog slecht, zoodat de distributie zich moet regelen naar den aanvoer op de veilingen. Daarbij speelt het weer een groote rol. Nu eens woraen er meer aangevoerd dan op dat moment verzonden kunnen wore den, en op éen ander tijdstip acht de verbou wer het beter zich met een ander gewas bezig te houden, zoodat de aanvoer van aardappe len betrekkenlijk gering i3. Daarbij voegt zich als tweede bemoeilijkende factor, dat het vervoer zeer beperkt is, zoodat de aard- dikwijls langer onderweg moeten tijd ko- om thee te drinken; en het goed met je. Je hebt mij in langen van tegenspoed bijgestaan." „Dat is niets", zei ze, terwijl ze den kenden ketel van het vuur nam. ,,Ja, dat is het wel en ik zal je niet in den steek laten. Je zult laat eens zien je zult vijftig pond van mij krijgen." „Vijftig pond?" Zij stond met open mond en liet haar tan deloos tandvleesch zien. „Ja", zei hij, „en als mijn partner er nog was, zou hij de helft krijgen, van de klomp, bedoel ik." „Des te beter voor u", zei de oude vrouw met een zucht. Neville knikte. „Ja, en toch wou ik dat hij gebleven was. Het is vreemd dat ik ook niet weggeloopen ben." „Te hadt geloof in je geluk, jonge baas", mompelde zij. „Je moet maar geloof heb ben in je geluk, daar gaat niets boven. Hier is ie kop thee en hier is je koek." Hij dronk het afschuwelijke mengsel van krentenloof en ijzervijlsel en at iets van de warme meelkoek. Van indigestie heeft een goudgraver geen last. „Vijftig pond", zei hij, terwijl hij den tin- n»n kroes boven op de kist zette. „Daar kun i<» en nieuw zaakje mee beginnen, nietwaar Meth?" Zij lachte en kreunde zacht. Hij waschte zich, trok een dun jekkertje aan en met den kostbaren klomp er onder verborgen, verliet hij de hut. De nieuwe maan kwam rustig te voor schijn boven de bergrij, het flauw afgeteeken- dc nageltje vertoonde zich tegen den Weste lijken hemel, waar de zon was ondergegaan in gouden gloed. Neville bleef niet staan om de maan te bewonderen of zelfs op te merken, maar met den goudklomp stevig te gen zijn hart gedrukt, spoedde hij zich haas tig naar het kamp. Hij liep zijn claim door en wierp er een blik op, zooals een man een geliefde aanziet die hij vurig heeft liefgehad, maar ook zeer heeft gehaat, kwam voorbij menigen kuil evenals den zijne, baande zich een doorgang tusschen de tenten en hutten die de buitenpoorter, van het kamp vorm den en> naderde weldra het middelpunt, de grogtent van Sandy. Deze tent was grooter dan de overige; toen Neville naderde zag hij het licht van de kaarsen en petroleumlampen door de reten schijnen. Ook hoorde hij het gegons en geluid van stemmen. Zij klonken door de avondlucht nog dicht en zwaar van het overblijfsel der hitte van den dag. Vlug, haast met sprongen liep hij voort; de klomp, tegen zijn hart ge drukt, verleende hem kracht. Hij wist dat de agent van de bank, indien hij was aangeko men, daar te vinden zou zijn, en in zijn ver beelding had hij de losbare banknoten reeds in handen en telde hij ze, welke hij zou ont vangen in ruil voor zijn goudklomp. Hij' stond stil toen' hij aan de tent gekomen was en terwijl hij den klomp ongezuiverd goud uit zijn schuilplaats te voorschijn haal de, wierp hij er een laatsten blik op. Bijna duizend pond! Weder vlogen zijn gedachten naar Engeland het geliefde, heerlijke, fris- sche Engeland een farm, loeiend vee, groe- DE KABINETSCRISIS. Naar anleiding van de verschillende be richten betreffende de aan monseigneur dr. Nolens opgedragen taak als kabinetsforma teur, verzoekt men aan het Corr.-Bureau mede te deelen dat, mocht mgr. Nolens van zijn op dracht ontheffing verzoeken, de koningin na der zal overwegen aan wien die opdracht dan zal dienen verleend te worden. Tot de moeilijkste problemen der kabinets- ne velden, tehuis! O, gij ontevreden menschen die thuis woont in het dierbare, oude land en brojnt over het weer en over dit en over dat, als gij eens wist hoe de zwerver verlangt naar huis, naar het vaderland Het gordijn van de tentdeur was openge worpen. Hij trad nader en keek naar binnen. Sandy stond aan het buffet achter een ruw houten toonbank. Het vertrek was vol, maar de mannen zaten of lagen niet kaart te spelen, of te twisten; zij' stonden op een hoop, met hun gezicht naar het eind van de tent. Er gebeurde iets vreemds,, iets buitenge woons. Neville kwam een weinig nader en keek naar binnen. Hij zag aan het achtereind van de tent een man staan op een omgekeerde ton. Dat was de woordvoerder van Verloren Hoop, een onverbeterlijke, die kon praten als Brug man een man genaamd Looket en hij was blijkbaar aan het woord. Daar stond hij slor dig, met ongekamde haren en verwaarloos den baard, met een tinnen krogs in de eene hand, de andere omhoog om'.stilte te gebie den. Neville luisterde, nieuwsgierig maar on geduldig en dit was het wat hij hoorde. „Vrienden", sprak de redenaar, „dit is in het kort het geval: een1 vreemdeling komt hier in het kamp komt van men weet niet waar, ziek en akelig. En deze vreemdeling, nadat onze gemeenschappelijke vriend, de Dok, alle zorgen aan hem besteed heeft „Leve de Dok t" riep een stem, dik van Mac Gregoris whisky, gevolgd door: houd je mond- Ga voort." „Nadat de dokter hem ai zijn zorgen ge wijd had," ging de redenaar voort, „gaat de vreemdeling toch het hoekje om. Het is niets ongewoons in Verloren Hoop, heelmaal niet „Een gewoonte die meer voorkomt tengevol ge van net verzuimen dan van het opvolgen blijven, dan wel gewenscht was. Het is dus raadzaam om de gemeentebe sturen steeds zoo vroeg mogelijk hun bestel lingen in te zenden. Met kracht wordt er intuschen voor ge waakt dat niet nu reeds aardappelen gerooid worden, die beter nog in den grond blijven. De bestellingen door de gemeenten zijn thans teruggebracht tot 5 K.G. per hoofd per bevolking per week. Van de telers wordt, vooral nu ook, vervroegde Eigenheimers en Borgers mogen geveild worden, geëischt dat alleen rijpe, uitgegroeide aardappelen wore den geveild. Aan ae vellingsbesturen, leiders, inspecteurs enz., is opgedragen hieraan streng de hand te houden. Ourijp en onuitgegroeid goed moet beslist worden geweigera, en de veiling of de lei der die daaraan niet voldoet, wordt met om middellijke schorsing bedreigd Ook moet goed toegezien worden op de sorteering. Bovendien mag niet meer worden aange voerd dan voor de dagelijksche consumptie noodig is. De telers zijn dus vrii zooveel te rooien a's zij maar willen. Rooien zij te veel, dan moeten die aardappelen aan de veiling ge weigerd worden. Tenslotte de klacht dat in het binnenland slechte aardappelen moeten gegeten worden, omdat de goede soorten het land zouden uit gaan. Deze klacht mist eiken grond. De zaak is juist, dat, nu met het oog op de binnen- landsche voedselschaarschte, de uitvoer van DISTRIBUTIE RUNDVLEESCH. Naar gemeld wordt, zal de distributie van rundvleesch 15 Augustus een aanvang ne men. DE „FRIS IA." Volgen» een door den Kon. Holl. Lloyd ontvangen telegram is het s.s. „Frisia" van Nieuw York vertrokken. EEN VREDESOFFENSIEF VAN MR. TROELSTRA. Volgens de „Temps" zouden de Fransdie socialisten een brief hebben ontvangen van mr. Troelstra, die te Vevey (Zwitserland) vertoeft, waarin hij hen uitnoodigt een samen komst met hem te hebben voor een bespreking der vredesmogcnd'heden. De Fransche socialisten antwoordden, dat zij aan dit verzoek geen gevolg konden gevea GEEN PAARDEN-EXPORT. Naar wij vernemen, schrijft de Tel., laat ds uitvoering der scheurwét geen paard en-ex port meer toe, terwijl ook het departement vaa Oorlog zich tegen verderen uitvoer verzet. Dit zal niet nalaten de speculatie in paar den, die aanvankelijk door export-geruchten was gestimuleerd, en de prijzen fabelachtig heeft opgevoerd, ernstig te treffen. Men sprak ons zelfs van 5000 6000, die gevraagd worden voor een paard. Mochten alsnog paarden de grens over gaan, dan zou dit als een capitulatie tegen over speculanten 'beschouwd moeten worden. THEE-SURROGAAT. Na herhaalde proeven is het gelukt braam bladeren zoodanig te bewerken, dat daarvan een zeer goede thee getrokken kan worden. Bereids heeft een groote handelsinstelling in. ons land de exploitatie op zich genomen, waardoor vermeden wordt, dat de prijs van het surrogaat hooger wordt dan noodig is. In den loop van Augustus komt het artikel in den handel DE VERLOREN PLATINA. Naar aanleiding van een verhoor voor den rechter van instructie te Middelburg, betref fende de onlangs gemelde poging tot uitvoer van platina, die op weg naar de grens „zoek" geraakt zou zijn, zijn in arrest gehouden een visscher te Philippine en een bakker te Tere neuzen. van een raad," riep de dokter uit. „Dat is jelijk, Dok. en je dient het te we- Shakespeare, jongens „Je hebt gelijk, Dok. jv ten 1" klonk het uitgegilde antwoord, „Stilte 1" zei de spreker op de tc_ vreemdeling dan snijdt de- kabel af Deze en op kunnen zijn; en als iemand een veelbelovend jong meisje, dat kan leeren koken en op het huishouden passen, gebruiken kan, dan wordt de gelegenheid irem nu aangeboden." Nu weerklonk een verwarring van stemmen, die des sprekers laatste woorden haast onver staanbaar maakte en te midden van dat ge raas trad N evil la binnen zonder dc aandacht te trekken. Hij keek de tent rond. De tent was gevuld door de bevolking van Verloren Hoop, mannen, jongens en vrouwen. Zijn scherpe jonge oogen vielen eindelijk op een groepje dat naast den redenaar slond. Hot was een groepje van drie of vier vrou wen en in het midden een jong meisje met grijze oogen en donker haar. Ze keek ont- „Stilte!" zei de spreker op de ton. g dan snijd mijn sterfelijke ziel, het was het beste wat hij doen kon." „Hoort I Hoort I" „Er is geen geluk in Verloren Hoop voor de Inwoners, laat staan voor een vreemdeling, jongens." „Hoort I Hoort I" met toenemende opgewon denheid. „De vreemdeling sterft," ging de redenaar voort, maar hij mat iets meer achter dan zijn zegen, jongens, hij laat een kind achter daan van angst en hield met de eene hand een meisje. En nu heeren, de vraag is aan een van de vrouwen stevig vast, terwijl ze deze vrije en onafhankelijke vergadering van 1 „u burgers van Verloren Hoop, te beslissen wat er met dat kind gedaan moet worden." „Hoort! Hoort! dat is de vraag," gilde een goudgraver dicht bij de deur, waartegen Ne ville stond te kijken en te luisteren. „Er is niets bekend omtrent dien vreemde ling," ging Lacket voort. „Hij laat geen testa ment na en heeft geen enkelen wenseh te ken nen gegeven; het wordt dus overgelaten aan de ae hij zocht een veelzeggend, een geschikt woord en vond het eindelijk, „aan de gezamenlijke wijsheid van Verloren Hoop, om te beslissen. Hier is de Dok hij heeft de laatste oogenblibken van den vreemdeling bij gewoond en men heeft hem aangeboden het kind bij zich te nemen; maar de spreker zweeg even mij dunkt de Dok heeft genoeg te doen als hij voor zich zelf kan zorgeneen millionair is hij niet." „Hoort! hoort! hoort!" klonk van alle kan ten van de toehoorders. „Juist zoo! Welnu, dat kind is nu nog heel jong, maar ze zal' opgroeien en van dienst met de andere het dikke, weelderige haar uit haar angstige en verschrikte oogen streek. Het gezicht, de oogen troffen Neville als een slag in het gelaat. Hij zag den agent van de bank op een plank zitten en het too- neel met een indolent glimlachje van plezier aanzien; maar zelfs terwijl hij den agent aanzag, dacht hij niet meer aan hem; het bleeke, verschrikte gezichtje boeide hem en nam hem geheel in beslag. „Hier is het jonge meisje", herhaalde de redenaar. „Nu wie „Ik wil haar wel nemen! Ik wil haar wel nemen!" klonk het van verschillende kanten uit de menigte. „Dat zijn er te veel", antwoordde de spre ker, terwijl hij een glas whisky van Mac Gregor door de keel goot en het leege glas aan den eigenaar toewierp; één tegelijk; je kunt het kind niet allemaal krijgen. Wal moet er met haar gedaan worden „Bied haar te koop aan!" riep een stem. „Wie het meeste biedt, krijgt: haar." (Wordt vewolad) COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1