DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Eur»pa. IS o. 182 IknnnnKiligrlli tilMinlttatiltti 1.3maimlei 11.66.Ir.p. ooit 11.90.InHinimisSct. MititiuianlU lip logs. iioau a lelt*» a,a pniiinime. Bi.li.NBoeK «i DiiMUiikkvli Dim. Cutler i la,*oo Bait C9 Tel.3. 1)IN SI) v 1. D AUGUSTUS FEUILLETON. Gekocht Buitenland. Honderd »*n 1 winstiu:s1<» .laarKsriy l'.MS De Amerikaansche president heeft een tele gram gezonden aan den koning van Enge land ter gelegenheid van den verjaardag van Engeland's meedoen aan den oorlog, „waar in de krachten der beschaving strijden tegen de machten der reactie". Amerika zoo zegt de president verder verheugt er zich over, dat de beide volken schouder aan schouder staan voor een zoo groote zaak. In zijn antwoord sprak de koning van En geland's onwankelbare vastbeslotenheid om den strijd met alle kracht te blijven voortzet ten totdat de overwinning van het recht over het onrecht is behaald. Telegrammen, in soortgelijke bewoordin gen vervat, zijn gewisseld met de hoofden van andere staten. Daarin wordt ook de overtuiging van den koning van Engeland uitgesproken, dat de overwinning niet ver meer is. Nu mag men eenigszins sceptisch tegen over dit laatste staan, te ontkennen valt niet, dat de Eransch-Amerikaansche legers tot dusver een zeer voorspoediger opmarseti hebben. Reeds hebben Fransche patrouilles de Vesle overgestoken, met name bsj Bazo- ches en Jonchery (Oostelijk van het door de Amerikanen veroverde Fismes) en vasten voet op den Noordelijken oever dezer rivier gekregen. Op dezen oever bieden de Duit- schers heftigen tegenstand, maar desondanks hebben zij nog steeds moeten wijken. De laatste dagen is de terugtocht vrij snel ge gaan, waardoor de „zak" in het front tus- schen Soissons en Reims reeds Zaterdag was verdwenen. De Geallieerden hebben ten W. van Reims het heele gebied heroverd, dat de Duitschers bij hun laatste offensief hadden bemachtigd, en zelfs al een groot deel van het terrein, dat bij den geweldigen DuitsChen aanval over den Chemin des Dames heen verloren gegaan was Door het verlies van Fismes is de Duit- sche legerorganisatie zwaar getroffen, want dat was haar groote centrum. De Amerika nen 'hebben hier een beslissenden invloed uitgeoefend op het Duitsdie front noordelijk der lijn SoissonsReims en hebben den te rugtocht der Duitschers in1 hooge mate ver haast, al heet het ook een terugtocht al-, leen om het leven en de kracht der soldaten te sparen. Alsof de Duitsche veldheeren wel eens eerder uit een dergelijke overweging te rugtrokken. Integendeel, als het een kans bood om militaire successen te behalen, heb ben zij hunne mannen nooit gespaard. Het zijn dan ook waarschijnlijk alleen Duitschers, die generaal Ludendorf in dezen zullen ge- looven. Eén ding heeft hij onbewimpeld er kend in een onderhoud met vertegenwoordi gers van Duitsche bladen, en wel dat het strategische aanvalsplan mislukt was. De op perbevelhebber Hindenburg was bij dat in terview tegenwoordig en hij sprak zulks niet tegen Hij' legde wel dea nadruk op "t alge meen bestaande vredesverlangen, maar de vrede moest en zou eervol sijn. Dat spreekt Naar hst B^jpatoJh ma Ctearte» öa#vte#. „Ja; maar ljet gelukte toch niet, want den dag vóór het huwelijk ging het meisje ér met haar eigen ware liefde van door en liet Gre- ville in den steek." „Dat is precies goed," zei de ander. „Zoo kwaad niet. Greville Lynne was vree- sefijk kapot dat zouden de meeste mannen in zulke omstandigheden zijn maar de meeste mannen komen er met den tijd over heen, en al vergeten zij het meisje nu juist niet, dat hen- in den steek gelaten heeft, zij vergeven- haar. Maar dat deed de oude Gre ville niet. Hij zette zich krachtdadig aan het werk om zijn gelukkigen mededinger er onder te krijgen; hij deed een duren eed, dat hij van zeil! Hij kon toch moeilijk spreken over 't desnoods aanvaarden van een oneervolten vrede. Wat zou het Duitsche volk dM wel gezegd en gedaan hebben! De toon van bei de generaals was nu al heel wat gematigder dan eenige maanden- geleden, toen het nog was: De (Duitsche) overwinning is zeker. Wat betreft het terugtrekken der Duit schers op het front tusscben Albert en de Somme, prins Rupprecht geeft toe, dat zijne troepen daar terug zijn genomen, „zonder in grijpen van den vijand". Voorioopig zijn zij op twee plaatsen teruggetrokken: ten N. en ten Z. van Albert, iusschen het bosch van Aveluy en Demancourt, hebben zij hun lir nie tegenover de Engelscben, die langs den westelijken oever van de Anere liep, naar den oostelijken oever overgebracht, en ten W. van de Avre, ten Z.-O. van Amiens, heb ben zij hun linie tegenover de Fransehen tus- schen Castel (15 K.M. ten Z.-Q. van Amiens) en Hergicourt naar den anderen kant van Ue Avre verplaatst. Of deze terugtrekkende be weging zal voortduren', diesi afgewacht, misschien is het do trontverkor+ing fa»- schcn Albert en Noyoa. Inmiddels is het, au de Fmudtes wok Cuffies (3% K.M, ten N. van Soissons) al bezet hebben, lang niet zeker of de Duit schers de Aisne-linie wel zullen verdedigen, want de rechterflank van het over de Aisne terugtrekkende leger wordt nu ernstig be dreigd. Men wil wel reeds aannemen, dat de Chemin des Dames hunne verdedigingsstel ling zal worden, waarover dan voor de zoo- veelste maal gevochten zal worden. die is omgekomen. De bladen verzwijger den naam van het schip. In een geding tegen een aantal socialis ten, beschuldigd de oproerige beweging in Turijn (Augustus 1917) te hebben aange stookt, is vonnis gewezen Barheus is vot 5 jaar tuchthuis, Bavezzanu tot 4 jaar, Seirati iot 3y2 jaar, Pianezza, Giudice en Dalberto tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De andere beklaagden zijn vrijgesproken. Het Engelsche ambulance-transport schip „Nlarilda" is 3 Augustus op de thuis reis getorpedeerd en gezonken. 123 menschen, die vermist worden, zijn vermoedelijk verdron ken. Twee Britsche torpedojagers zijn 2 Aug. op vijandelijke mijnen geloopen en ge zonken 07 man zijn omgekomen. Himmilurui. KORTE BERICHTEN. Naar uit Dresden gemeld wordt, heeft, evenals de Bdërsche, ook de Saksische regee ring geprotesteerd tegen de bevoorrechting van Berlijn bij de vteeschvoorzierüng. Het stoffelijk overschot van generaal Veldmaarschalk Von Eichhom is in alle stil te van het station Berlijn naar de Qenadekerk overgebracht, waar gisteren de kerkelijke plechtigheid heeft plaats gevonden. Wolff meldt dat de spoorwegstaking in Oekrajina ten einde loopt. Op 1 October zal een congres der Fran sche socialisten beginnen. Zondag is het bombardement op Parijs met het ver dragend geschut weder begonnen. De Tijd spreekt tegen berichten- uit bezet Belgiëj dat kardinaal Mercier ernstig ziek zou zijn. Wel heeft hij een paar weken aan •griep gelegen, doch niet zóó erg, dat hij zijn werkzaamheden heeit moeten staken. Thans is hij zoo goed als heelemaal hersteld. Zondag j'.l. heerschte te Berlijn voor het eerst volledige Zondagsrust. Slechts voor den verkoop van levensmiddelen, bloemen en kranten gold de nieuwe regeling niet.- Volgens het Berl. Tageblatt bemerkte men er weinig van, want al maanden hielden de meeste winkels, die nu 's Zondags moeten sluiten, dien dag hun deuren dicht. De Magdeb Ztg. ontleent aan Italiaafi- sche bladen het bericht, dat onlangs een groot Jtaliaansche passagiersschip op weg naar Tunis is getorpedeerd. Aan boom bevond zich ook de bekende tooneelspeelster Bragaglia, DE MINISTER VAN LANDBOUW EN DE DORPSSLAGERS. Naar aanleiding van een adres van den Algemeenen Bond van Dorpsslagers heeft de minister van landbouw aan dien Bond me degedeeld, dat het kwantum weideschapen te gering is om deze voor een algemeene dis tributie te bestemmen, waarom het vette scha- penvleesch thans wordt geconserveerd. Nieuwe maximumprijzen "oor in- en ver koop, vast te stellen in overleg met de sla gersorganisaties, zullen worden bepaald na dat de slagersorganisaties zijn gehoond. Nog deelt de minister mede, dat bi) de vaststelling van de verschillende desbetref fende bepalingen rekening zal worden gehou den met de opmerkingen van den Bond ter zake van de volgende punten: le. om den vleeschverkoop te doen plaats vinden op Rijksbons,'om de gelegenheid te openen dat de slager ook zijn klanten in andere gemeen ten kan bedienen; 2e. het bestendigen en in voeren van centrale slachtplaatsen en vak kundige controle, waardoor de transportkos ten voor verafgelegen plaatsen geringer wor den en het vleesch van het vervoer niet zoo veel te lijden heeft, en 3e. de benoeming van vakkundigen in commissiën het slagersvak betreffende. Ten slotte bericht de Minister, dat hij geen termen kan vinden te voldoen aan het ver zoek van den Bond om vergoeding aan sla gers gedurende het handhaven van het slacht verbod. DE VEREENIGDE STATEN EN DE NEDERLANDSCHE SCHEPEN. De Amerikaansche gezant heeft 30 Juli eene nota tot den minister van buitenLand- sctie zaken gericht met een aanbod tot ver ruiming en verbetering van reeds gedane aanbiedingen, met betrekking tot de vergoe ding van geréquireerde schepen, in geval van verlies of, naar keuze, vervanging in na- tura. Bij betaling in geld zal de helft yan het geld gedurende twee jaren in Amerika blijven liggen. De andere helft wordt be taald in dollars. Onder die voorwaarde is de Amerikaan sche regeering bereid aan Neder landsche schepen de volgende waarde toe te kennen: Schepen tot 10 jaar oud 75 pond sterling; tot 30 jaar 60 pond, tot 39 jaar 52 pond ster ling 10 shilling, elk per ton bruto; ten aan zien van de vervanging zal de keuze tus scben betaling in geld en vervanging aan den eigenaar worden gelaten 30 dagen na het verlies van het schip. De interest op de waarde van het verlies tot de vervanging zal 10 pet. per jaar bedragen. De regeering der Vereenigde Staten zal de „wildé booten vervangen binner- 12 maan den na het sluiten van den vrede, de „lijn' - booten binnen 18 maanden Voor betaling in geld zullen de eigenaars de toestemming van de Nedetlandsche regee ring moeten hebben. Denzelfden dag heeft de Britsche gezant vrijwel hetzelfde voorstel namens zijn regee ring gedaan. (Reeds in een deel onzer vorige oplaag ge plaatst.) OPGEBRACHT OF VERONGELUKT? De zeiltreillogger SCH. 140 Jan, welk vaartuig 17 Juli van IJmuïden ter uitoefe ning van het bedrijf om den Noord vertrok, is tot op heden nog niet in één onzer havens teruggekeerd van zijn reis. Tn visscherijkringen vreest men dan ook dat het schip naar een vreemde haven is me degevoerd of-op de Noordzee is verongelukt. VOOR VERBRUIK HIER TE LANDE. Met medewerking van de N. O. T IS een regeling getroffen, tengevolge waarvan een deel van de hier te lande voor Amerikaan sche rekening liggende goederen, afkomstig uit landen, welke in oorlog zijn met de Ver eenigde Staten, niet naar" Aemrika zal be hoeven te worden verscheept, hetgeen aan vankelijk in het voornemen lag, doch voor het verbruik hier te lande zal worden be stemd. Deze goederen zullen namelijk gedeel telijk, voor zoover deze door de War Trade Board zullen worden vrijgegeven, op N. O. T. koopercontracten hier e lande worden verkocht Thans is reeds een groote partij katoenen handschoenen vrijgegeven. UITWISSELING KRIJGSGEVANGENEN. De uitwisseling van gevangenen wordt he den hervat. Behalve de burgers en de gewonden zul len naar men aan de N. R. Ct. mededeelt, volgens de nieuwe overeenkomst, allen, die gedurende 18 maanden of langer in krijgs- wor- Gttinengd Nieuws. olge „edui gevangenschap hebben doorgebracht, den uitgewisseld. Het aantal van hen, die daarvoor in aan merking komen zou aan eiken kant pl.m. 120.000 bedragen. Het vervoer zal tot October a.s. worden voortgezet en dan gestaakt worden met het oog op het mijnengevaar in verband met de weersgesteldheid, om in Maart van het vol gende jaar te worden hervat. Het zou in de bedoeling, liggen in de toe komst de uitwisseling 1® bespoedigen door met zes schepen te gaan varen. AANVOER UTT ENGELAND. Zondag zijn hier te lande uit Engeland aangekomen de „Markelo" ,van de Stoom vaart-Maatschappij „Noordzee", en de „Eemstroom" van de Holl Stoomboot maatschappij, welke een deel van de ladin gen van de door Engeland gerequireerde schepen medebrachten, hoofdzakelijk uit de ,Rhea" en de „Tellus" i TREURIG ONGELUK. Gistermiddag ongeveer 5% uur viel een 10-jarig zoontje van schipper Oud, van Oud karspel, van de motorschuit nabij de Alk maarder Meer in het Groot Noord-Holl. Kanaal. De vader sprong direct te water en kreeg de kleine boven water, maar verdween juist toen hij de van de motorboot toegesto ken vaarboom zou grijpen, zelf in de diepte. Met de dreg spoedig opgehaald, bleek, dat de levensgeesten reeds waren geweken. De dokter kon, na geruimen tijd de kunstmatige ademhaling te hebben tbegepast, niet anders dan de dood constateeren. RELLETJES. Zaterdagavond tegen 8 uur vervoegden zich een aantal personen aan de woning van den burgemeester van Oud-Beijerland om hem te spreken. Toen hun werd medege deeld dat de burgemeester niet in huis was, wilden zij dat niet golooven en begonnen herrie te maken; na een poosje trokken zij naar het raadhuis, waar zij den burgemses- ten vonden. Op zijn vraag wat hun verlan gen was, gaven zij ten antwoord, dat zij zeep moesten hebben. De burgemeester zeide, dat Maandag of Dinsdag zeep zou worden gedistribueerd, doch dat er thans nog niet voldoende voorraad was. De menigte trok toen si, Nadat de duisternis was gevallen, kwa men zij, thans in grooter aantal, terug en re gelrecht ging het naar de woning van den burgemeester aan den Molendijk, doch de politie had het huis afgezet. Het opdringen werd echter zoo erg, dat de politie genood zaakt was den Molendijk met geweld te ont ruimen. Naderhand werd nog een paar keer getracht op te dringen, doch te vergeefs; te ruim middernacht keerde de rust terug. Bij verschillende personen werden de rui ten ingeworpen. uit en men stak zijn vijand onder zijn vijfde Irib. Nu wed je met hem op de effectenbeurs, je laat paarden rennen legeu de zijne bij de races, je belastert hem, je ontsteelt hem zijn hem in het ongeluk zou storten, en het." „Wat meen je?" vroeg zijn vriend. „Ja, alle bijzonderheden weet ik niet, maar ik heb gehoord van menschen die op de hoog te waren dat Greville als een bloedhond het spoor van den ander volgde en terwijl hij deed alsof hij zijn vriend was, nam hij alle mogelijke maatregelen of vormde plannen om zijn ondergang te bewerken. Het nam jaren om dit te bewerkstelligen, dat spreekt van zelf maar eindelijk had hij zijn doel bereikt en 'Sir Greville had de satisfactie zijn mede dinger te hebben gemaakt tot een gebroken man en een uitgeworpene uit de maatschap- P ij En dat gebeurde in de twintigste eeuw?" „Ja juist," stemde de spreker toe, „en in de twintigste eeuw alleen kan men zulke dingen doen. In vroegere tijden ging men in donker goeden naam en per slot van rekening is de wraak oneindig veel bitterder dan wanneer je hem een dolksteek tusschen de ribben had toe gebracht, zooals in vroegere dagen, in den goeden, ouden tijd. De man, dien Sir Greville had gezworen ten val te brengen, verdween. De vrouw was, geloof ik, van verdriet en angst jaren te voren gestorven." „Waren er kinderen?" „Dat weet ik niet. Ik geloof één, maar dat weet ik niet zeker." „Arme vrouw! Wat een duivel moet die va der van Jordan geweest zijn-" „Ja, dat denk ik ook. Volgens recht en bil lijkheid had hij gestraft moeten worden, maar dat gebeurde niet tenminste niet hier op de wereld. Hipbloeide als de laurierboom. Alles wat hij aanraakte veranderde in goud." „Is hij ook getrouwd? O ja natuurlijk! neem mij niet kwalijk.*" „Ja, hij is tweemaal getrouwd geweest. De ze man, Jordan, is de zoon van de eerste Het was maar een' klein landgoed bijna niet groot genoeg om de baronie fatsoenlijk te onderhouden en de oude Greville kon zijn geldeen heele massa natuurlijk na gelaten hebben aan wien hij wilde, aan den tweeden zoon Neville bij1 voorbeeld. Maar toen de oude man dood was, bleek dat Jordan de heele boel gekregen had landgoed, geld, alles, en dat Neville geen cent kreeg. Ik zou denken dat Jordan een van onze rijkste man nen is en zooals je zei, een.' man die van zich zal doen spreken. Misschien wordt hij nog wel eens Minister-President." „Stil, daar is hij, waarschuwde de andere, en de twee mannen trokken' zich een weinig DE VEE-INVENTARISATIE. Nu bij dé jongste vee-inventarisatie straf fer bepalingen zijn gemaakt, blijkt er in Friesland veel meer vee te zijn, dan bij de eerste telling. Het verschil loopt al in de dui zenden. FUSIE AMBTENAARSBONDEN. Zondag a.8. komen te Amsterdam de hoofdbesturen van den Algemeenen Neder- landschen Ambtenaarsbond, den Bond van Nederl. P. T. T .-personeel en de Vereen iging van Kommiezen bij 's-Rijksbelastingen bijeen, ten einde de laatste hand te leggen aan de voorbereiding van de voorgenomen fusie de zer drie organisaties, welke gezamenlijk ruim 10000 leden tellen. In de tweede helft van September komen de bonden eerst afzonderlijk en daarna ge meenschappelijk in congres bijeen, om hunne goedkeuring te hechten aan de ontworpen statuten en begrooting en den datum der fusie te bepalen. Vermoedelijk zal die datum worden gesteld op 1 Januari 1919, al is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat reeds eerder een gemeen- BEMANNINGEN UIT ENGELAND schappelijk orgaan zal worden uitgegeven TERUG. in de plaats der drie bestaande valbladen Behalve de bemanning van den sleepboot- ng van de „Maritelo" bestaat hoofd zakelijk uit koffie, wijnen, amandelen, burkaf- vaï, enz., terwijl de „Eemstroom" wijn, hars, terpentijn, kurkafval, kurkpapier en stukgoe deren, waaronder textielgoederen, aan boord heeft. g van treiler IJ. M. 362 (Elisabeth), zijn ook de opvarenden van de stoomtreilers IJ. M. 125 Derika XII en IJ. M. 331 Holland V, welke eveneens eenige maanden geleden naar eene Britsche haven waren opgebracht, te IJmui- den teruggekeerd. Alleen de equipage van den opgebrachten stooratreiler IJ. M. 155 Otono bevindt zich thans nog in eene Bri tsche haven, doch zal eveneens wel spoedig huiswaarts keeren. De en echter schepen worden vastgehouden. 't ware ecu aanduiding is van zijn kararier. Die van Jordan was zacht en langzaam, be halve wanneer hij het wofiwrd richtte tot een bi.*.» pubn"k en dan zelfs was zijn »um nooit hard of Eeltig, maar altijd volmaakt goed ender bedwang. Sedert den do 3d "an z'ju vader was Sir Jordan veel niter op den voorgrond getreden, ook in andere dan po litieke zaken Hij was bijzonder UHdair'g. Sir lordan Lynnq, Baron M P. (Member Parliament) kwam altijd in de eerste plaats voor op alle liefdadigheidslijsten. Hij was Veeris bereid op te tieden voor een zenhngs- vereen iging en was een van de eerbiedwaar digste en godsdienstigste mannen van het lagerhuis, een trouw verdediger vaa Kt7k .Maat en een streng zedelijk man. Hij vrouw en er is nog een jongen, Neville ge naamd, de zoon van de tweede." „Wat is daarmee gebeurd?" De spreker schudde het hoofd. „Dat kan ik niet zeggen. Men vertelt dat hij op reis is, ergens. Hij was eens de gelief koosde zoon van Sir Greville, maar onze vriend Jordan bracht daar spoedig verande ring in. Men vertelt dat hij zijn half-broeder haat als de pest en dat hij niet rustte voordat hij een twist had veroorzaakt tusschen Neville en zijn vader en gedaan kreeg dat de jongste de deur uit gezet werd." „Een waardige zoon van 'n waardigen va der." „Ja; Jtordan speelde zijn spel heel mooi. op Neville. Hij was mager en smal gebouwd, met een lang gezicht en een puntige kin. Zijn mondhij was kaalgeschoren was streng en hard, de lippen stijl gesloten, alsof de be zitter steeds op zijn hoede was. Ileel weinig menschen kenden de kleur van zijn oogen, want Sir Jordan had' dé onaangename ge woonte ze half te laten bedekken door bijzon der dikke, witte oogleden. Het was geèn inne mend gezicht, geenszins, en toch kon niemand hem aanzien zonder te erkennen dat het het uiterlijk was van een knap en verstandig man een man met een groote hoeveelheid hersenen en een sterken wil, om daar gebruik van te maken. Een enkel woord moet hier bijgevoegd worden omtrent zijn handen. Ze waren groot en mager maar opvallend blank, zoodat, wanneer hij ze, sprekende, ophief, men er zich door voelde aangetrokken en men keek naar de handen in plaats van naar het ge zicht, betgeen misschien in het voordeel was van den spreker Men zegt, did de stem van een meuscli als en dronk en rookte nooit. Zulk een nan is zeker vau zich te doen so reken en vooruit te komen en S.r ordan moest een zeer gelukkig mensch zijn, ioen hij dien avond c'.e trap afdaalde De toejui ch mgen die gevolgd waren op zijn welspre kende soeech, klonken nog in zijn ooren Hij w.st na; men over hem sprak, dat de men schen, 'oen hij heen cn weer liep hem met belangstelling cr nieuwsgierigheid aanza gen. ru toch kwam er niemand naar hem toe of slak een arm door den zijne of klopte hem op den rug of noemde hem: „ouwe jon gen" „Een v'reemd gezicht", zei een van de bei de mannen, die naar hem stonden te kijken. „Scherpzinnig en verstandig en zoo al meer, maar toch is er iets in dat mij niet aanstaat De man kijkt ja - teen Jor dan hen met gebogen hoofd weer voorbij ben, „;a hij ziet ei uit of hij zich met op zijn gemak voelt alsof hij iets onaange naams op zijn trrt had." „Zeker M wefcien denkt hij aan die: en ge uk logen jongen bedelaar van een 'roer" BOEFJE. Een 11-jarige jongen te Leeuwarden is. toen de bewoners afwezig waren, met een valschen sleutel de woning binnengedron gen van den heer J. van der Meer aan den Marssumerweg, en heeft uit het buffet een portefeuille met 700 weggenomen, welk geld hij onder een brug in een weiland ver stopte. Daar heeft de politie het ontvreemde gevonden, nadat de jeugdige inbreker was aangehouden. .Wroeging-5" zei de ander ,ati «om1" Op dat oogenblik sloeg de klok, de Big Btn, cn ir Jorden &fhrikte en hief het hoofd op ..vViotging? Neen. waarachtig nieti liet lijkt meer ja op vrees!" merrie dc anner op ,.i ).ti is vrtünd Zij liepen voort en Sir Jordan keerde te rug naar het Lagerhuis Hij zat op zijn stoel met over elkaar geslagen armen, gebogen hoofd, .-«chtjnbaai met aandacht te luisteren, tot hét Huis cpsiond -n de zitting was atgt- ioopen Toen ging bij naar buiten, tiep een can, en reed naar de receptie van I adv Marlow. Toen de cab door de poort reed, werd hij opgemerkt door een van de kleine groepjes die zich bij gewichtige gelegenhe den buiten he+ gebouw verzamelen, men her kende hem en begroette „Sir Jordan" met gejuich. En hij boog zich een weinig voor over, nam zijn hoed af en glimlachte met zijn dunne lippen, zakte weer achte'over en sloot de oogen. Het was, over twaalven. De zitting was levendig geweest en er was alle reden voor Het was over twaalven. De zitting was le vendig geweest en er was alle reden voor hem zich vermoeid te gevoelen en een klein slaapje te doen; maar het scheen dat hij niet tot rust kon komen, want weldra zuchtte hij, leunde met de armen op de voorzijde van het rijtuig en keek naar alle kanten onder zijn neerval lende oogleden keek niet met de doellooze belangstelling van een gewoon man, die uit kijkt, maar met den scherpen blik van een man die iets of iemand zoekt. En toch naar wien zou de rijke, machtige Sir Jordan Lynne Baron, Lid van het Parle ment, uitkijken in de straten van Londen 's nachts na twaalven? (Wordt vervolgd) - Ma ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1