DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. im Broods ei Kadetjes t De strijd in ©n buiteia Eraropa. AMSTERDAM. Gekocht v« 189 Honderd en twinst-igste Jaargang 1918 WOENSDAG ,14 AUGUSTUS. FKUILLKTOH. zijn den volgenden dag nog smakelijk. Dit is kwaliteit. Buitenland. Binnenland. AbonnnrnRDtsorlis bij voonltbetillBg d. 3 maanden 11.65, Ir. p. post 11.90. Bewlisnnmmers 5 ct. Rdyertentieprijs 15 ct. p. regel, grooteie letters naar plaatsnlmte. Br. tr. lü Boek en Haodelsdrnkkerij Harms. Coster 4 Zn., Voo dam C 9. Tel. 3. De Duitschers zijn van de verrassing, hun bereid door het offensief der geallieerden te gen het leger van kroonprins Rupprecht, be komen. Dat het een verrassing en geen aangename is geweest, waardoor zij aan dat front zoo haastig terugtrokken, blijkt wel uit den door de aanvallers behaalden buit aan gevangenen en kanonnen. Niet het groote aantal in de geallieerde legers heeft het succes behaald, blijkens Reutels corres pondent. Hij juicht, dat er zoo betrekkelijk weinig strijdkrachten aan het offensief deel namen, en dan is het succes werkelijk buiten gewoon geweest en blijft er niet anders over dan aan te nemen dat de Duitsche organisa tie, die zoo dikwijls uitstekend bleek, dezen keer niet volkomen in orde was, waardoor aan de zegevierend oprukkende entente-legers geen krachtig „halt" kon worden toegeroe pen. Thans schijnt de verrassing geweken en de fout hersteld. Nieuwe strijdkrachten werden zooals wij gisteren ook al mededeelden tegen de aanvallers in het vuur gebracht en door den hefjigen tegenstand der Duitschers is het offensief vrijwel tot staan gebracht. Of deze stilstand lang zal duren, dient te wor den afgewacht. Van uit Berlijn wijst men op de groote verliezen van den vijand en op zijn verspillen van soldaten, terwijl! deson danks de geallieerden toch niet meer vooruit kwamen, waarmee men dan wil betoogen, dat de opmarsch voorgoed is gestuit. Men kan echter dezen stilstand ook be schouwen als een noodzakelijkheid voor de geallieerden, om nieuw materiaal en versche troepen aan te voeren en om het verband hunner legers voldoende te bewaren, en als men een en ander in het oog houdt, schijnt het nog lang niet zeker, dat de offensieve kracht der Britsch-Fransche legers is gebro ken. Belangrijke punten, die reeds als genomen waren opgegeven als Roye, Chaulnes en het plateau van Lassigny, blijken nog steeds in Duitsche handen althans de bevestiging van de verovering ontbreekt nog steeds. Een vraag is echter of Hindenburg ze kan be houden en heel groot schijnt de kans daarop thans nog niet. De Franschen en En- gelsch-en die gisteren hunne linies nog verbe terden ten N. van den straatweg naar Roye en op den N. oever van de Somme, zijn nu al zoover doorgedrongen^ dat aan een bezet houden van de genoemde punten door de Duitschers moeilijk valt te gelooven Eerder zal men mogen aannemen, dat zij zullen te rugtrekken op de linie PeronneNoyon. In het Duitsche hoofdkwartier, waar van daag ook de jonge Oostenrijksche keizer zal aankomen met graaf Burian (minister van buitenlandsche zaken), prins Hohenlohe en graaf Wedel, zal hef offensief der geallieer den wel besproken worden. Trouwens ook andere kwesties zullen een punt van bespre king uitmaken, dat blijkt wel uit de mede- aanwezigheid in het hoofdkwartier van den Duitschen rijkskanselier von Hertling, den Duitschen gezant te Moskou Helfferich en den Duitschen staatssecretaris van binnen- landsche zaken von Hintze. In Rusland wordt heftig gestreden tus- schen de bolsjewiki en de Tsjecho-Slowaken met de Witte Garde en de Kozakken, die een strijd om de macht voeren. Berichten van Wolff van 7 Aug. deelen mede, dat de eerste groep 150.000 man bijeen heeft en de laatste 80 000. Zij vechten thans aan de Wolga en volgens de laatste mededeelingen is het suc ces aan de zijde der bolsjewiki. Zij zouden reeds de voorsteden van Simbirsk zijn bin nengedrongen en de troepen van de tegen standers in die stad en te Sisran hebben af gesneden van die van den Oostelijken oever der Wolga. De door de sovjets gevormde oorlogsvloot heeft de rivier van de door de Tsjecho-Slo waken in beslag genomen schepen gezui verd, waardoor dé aanvoer van krijgsvoorra den en levensmiddelen voor de bedreigde steden onmogelijk is geworden. Tsjifsjerin, de Russische commissaris voor >uitenlandsche aangelegenheden, heeft aan den Amerikaanschen consul-generaal Poole een vlammend protest gericht over de inter ventie van de geallieerden aan de Moerman- kust. Hij laakt ten zeerste het optreden der Engelschen tegenover de bewoners en hun goed, hetwelk plaats had zonder dat er een toestand van oorlog bestond. Daar verklaard werd, dat Engeland niet de sovjets wil om ver werpen, vraagt de volkscommissaris wat het dan eigenlijk wil. Is zijn doel de popu lairste regeering, welke de wereld ooit zag, de raden van armen en boeren, ten val te brehgen? Bedoelt het tegenrevolutie? Met het oog op zijn daden moeten wij; wel den ken, dat het zoo is. Wij moeten denken, dat zijn doel is, de ergste tyrannie der wereld te herstellen, het gehate tsarisme. Of beoogt het de verovering van een bepaalde stad of landstreek, die het ons noemen kan? Gedach tig aan uwe vriendelijkheid, hoop ik, dat gij ons helpen zult, om dit vraagstuk, waarvoor wij op het oogenblik staan, op te helderen. De reeds begonnen opmarsch zal door dit protest wel niet meer tot, staan worden ge bracht. Naar het Eagel«*h van Omrit* ©smta 17) „Ik heb geen eten noodig," zei ze en liep naar de deur van de hut." „Nu, wat heb ik je gezegd?" zei Meth. Zoo heeft ze zich den heelen namiddag aan gesteld. Het is trots en eeq volle maag dat is het." „Neem maar weg en laat haar aan haar lot over!" zei Neville in het beste humeur van de wereld. „Jij heb geen verstand van jonge nisjes, je begrijpt ze niet, Meth. Laat haar loopen, dat is het beste wat je doen knunt." Hij gebruikte zijn avondeten, maar met veel minder smaak dan anders en met mem gen blik naar de deur van de hut en stopte juist zijn pijp, toen hij een gil hoorde. H-ij liet zijn pijp vallen en sprong naar de deur. Sylvia was er niet, ze was nergens te zien. Hij liep woest naar buiten en riep haar, ter wijl hij voortsnelde. Het was donker, zoo donker als het maar wezen kan in dien tijd van het jaar en op den avond in Australië en hij liep maar recht vooruit, steeds haar naam roepende. Plotseling hoorde hij, rechts, den kreet herhalen. Het was haar stem. Hij vloog vooruit, met zijn revolver in de hand, liep tegen een paard aan. Naast het paard stond Lavarick, hij worstelde met Syl via. Neville wierp zich op den man als een bliksemstraal zoo snel en sloeg hem twee maal met het houvast van zijn revolver. La varick liet Sylvia los en wierp zich op Ne ville Er schitterde iets in de duisternis. Ne ville voelde een felle, hevige pijn in zijn schouder. Het volgend oogenblik had hi] La varick onder den voet en het mes was op den een, persoonlijke nota overhandigd, waar in zij binnen drie dagen- een nadere verkla ring eischen, van een uitlating van Lenin dat Rusland den oorlog zal verklaren aan het Fransche en Engelsche imperialisme. Gelijk tijdig wordt opheldering verlangd, op welken grond aan de Fransche militaire missie het vertrek uit Moskou geweigerd wordt. Op grond der besluiten van het sovjet-con gres is de uitvoerende maaht der regeering in de handen van een uit Lenin, Trotzky en Sinovjow bestaand triumviraat gelegd. De ze mannen hebben onbeperkte volmacht ge kregen alle maatregelen te nemen, welke ge schikt zijn, qpi den strijd, waarin de Sovjet republiek is gewikkeld, te doen eindigen. De Wolga-vloot der sovjettroepen heeft de verbinding tusschen de strijdmachten der Tsjecho-Slowaken aan weerszijden der rivier verbrokenAstrakan-, Tsarizin en Saratof zijn weder in handen van den Sovjet. De Raad van Commissarissen gaf bevel, dat alle inwoners zonder bijzonder noodzake lijke functies Moskou binnen drie dagen zon der verder bericht moeten verlaten; zij, die hun betrekking daardoor verliezen, hebben recht op anderhalve maand loon vooruit. Volgens te Moskou ontvangen berichten van den volkscommissaris bij het Siberische leger treden de Tsjechen tegen de arbeiders met buitengewone strengheid op. In Omsk werden 7000 arbeiders gevangen genomen en velen doodgeschoten, In het Tsjecho-Slowakische leger vormen de Tsjecho-waken thans 30 pet. der sterkte, de overigen zijn hoofdzakelijk officieren en le- VALK's RUSLAND. De Lokal Anzeiger bericht. Volgens de Petrograndsche Golze hebben de vertegen woordigers der Entente te Moskou den com missaris voor buitenlandsche aangelegenhe den der Witte Garde. Een Wolff-bericht van 6 Aug. (de berich tendienst üit Rusland schijnt wel zeer* ver traagd) meldt, dat een scheuring komt onder de Tsjecho-Slowaken. Bij sommige troepen- afdeelingen zouden massa-terechtstellingen ten uitvoer gebracht zijn. De commandant had vergaderingen- verboden. Dientengevolge heerschte onder de manschappen groote on tevredenheid. In een order van Trotzky wordt erop gewe zen hoe vele militaire tremen ih de richting van het Tsjecho-Slowakische front slechts uiterst langzaam" vooruitkomen, tengevolge van de geheime sabotage van enkele spoor wegbeambten. Trotzky wenschè dat meedoo- genlooze maatregelen zullen worden geno men. De strijdmacht der Witte Gaide; Tsjecho- Slowaken en Kozakken aan den Midden-Wol- ga werd verleden week berekend op 80.000 man. De samentrekking der Sovjet-troepen was toen volbracht en hun aantal bedroeg 150.000 man. EEN GOED GEWAPEND OEKRAINISCH LEGER. Een Russisch draadloos telegram van den 12den meldt, dat volgens een te Kief ontvan gen. bericht, tusschen Tripoli en Staili, vijftig wersten van Kief, een groote afdeeling boe ren, ten- getale van ongeveer 5000 man, met machinegeweren en artillerie bewapend en van voorraadwagens en- motor-ambulances voorzien, op pontons naar den rechteroever van de Dnjepr zijn overgestoken en in de richting van Poltawa oprukken. Groote Duit sdie troepenafdeelingen zijn ter hunner ver volging afgezonden. KONING GEORGE NAAR HET FRONT GEWEEST De koning van Engeland is van een bezoek aan Frankrijk te Londen teruggekeerd. Hij legde honderden mijlen af en bezichtig de alles, wat maar eenigszins daartoe in termen viel. Zijn bezoek had niets met het laatste offensief uit te staan, maar viel samen met een der schokkendste perioden- van den een afstand geworpen. Een blinde woede bezielde Neville en zijn handen klemden zich om Lavarick's keel en die keer was zijn einde zeer nabij,, toen Ne ville een hand op zijn arm voelde en een be vend stemmetje sprak vlak bij zijn oor: „Neen, neen, Jack, doe dat niet! Hiji is het niet waard." Neville liet los en Lavarick strompelde overeind. Zijn lange klauwen van handen voelden aan zijn keel, zijn oogen, die bijna uit hun kassen rolden, staarden met waan zinnigen angst naar zijn aanvaller. Neville schudde hem door elkaar, zoodat alle tanden uit zijn mond dreigden los te gaan Lavarick", zei hij met een stem die vrees aanjoeg door haar onnatuurlijke koelheid. „Ik zal je moeten dooden!" Sylvia beefde over haar geheele lichaam en kwam met een zwakken kreet naderbij maar Neville gaf haar een wenk weg te blij ven. Zijn gezicht was spierwit zijn. lippen stijf op elkaar gedrukt, zijn blauwe oogen schenen vlammen te schieten. De woede van een sterk man is vreeselijk om aan te zien, maar ook prachtig en niemand kan de diepte beseffen van bewondering en vereering, die het hart tot overstroomens toe vervulde van het jonge meisje, toen zij haar broeder en beschermer aanzag, die aoor zijn rechtmati- gen toom was herschapen in een halve god heid. „Ik zal je moeten dooden, Lavarick!" her haalde hij. Lavarick hief de handen op. „Geef met heesche mij tijd, laat mij spreken", hijgde hij ,che stem. „Ik zal je al het geld Neville wierp hem neer en sloeg zijn geven hoofd twee- o? driemaal tegen den barden grond. „Jou hond!" zei hij bij iederen stoot „jou addergebroedselJe bent niet in staat rond te kruipen onder fatsoenlijke men- gansch-en veldtocht. De koning heeft een bezoek gebracht aan en het noenmaal gebruikt met den koning en de koningin -der Belgen. Hij heeft Haig in het hoofdkwartier eveneens bezocht. Hij heeft Foch en andere Fransche gene raals gesproken en generaal Debeney een on derscheiding verleend. Verder sprak hij de Amerikaansche generaals Pershing, Bliss en Bell en bezocht eveneens Amerikaansche of ficieren en soldaten, aan wie hij ridderorden uitreikte voor te velde betoonden moed. De koning monsterde elke afdeeling van het leger voor zoover dit met de militaire eischen was overeen te brengen. KORTE BERICHTEN. - De Osservatore Romano deelt mede, dat de Paus stappen gedaan heeft tot bevrijding van de tsaritsa en haar dochters en tot haar overbrenging nctar een plaats buiten Rusland. De Engelsche admiraliteit rapporteert, dat een torpedojager, die reeds ernstig bescha digd was door een aanvaringi, op 6 Augustus in de Midddlandsche Zee getorpedeerd en tot zinken gebracht is; 1 officieren en 5 man gedood. Tot vaedingsregelaar in Zwitserland is de industrieel Von Goumoeus benoemd. Tusschen Finland en Zweden kwam een ruilovereenkomst tot stand. Reuter vernam officieel, dat er bij het rreffen nabij- Ameland geen enkel Engelsch schip zou zijn getroffen of beschadigd. Vernemende, dat het Spaansdne schip „Larrinaga" door de Duitschers is getorpe deerd, besloot de Amerikaansdie „war trade ward," naar Reuter seint, om'vergunning te verleenen tot het vervangen der verloren ge- gane olie-lading, zonder deze hoeveelheid in mindering te brengen van het door de V. S. aam Spanje toegewezen rantsoen petroleum. De bekende Duitsche vliegerofficier, luit. Löwenhardt, die Zaterdag zijn 52e en 53e luchtoverwinning behaalde, is gesneuveld. De „Daily Chron zegt, dat Litvinof (de gezant -der tegenwoordige Russische re geering te Londen) waarschijnlijk zijn pas poorten zal krijgep eri. zal worden' uitgenoo- digd naar Rusland terug te keieren. In den westelijken uitgang van het Ka naal werden uit convooien eemge stoomsche pen. te zamen 16000 bruto reg. ton, getorpe deerd door Duitsche onderzeeërs. schen. Je wilt mij Daar" hij zwaaide hem weg „sta op en blijf buiten mijn be reik. Wacht blijf daar staan! Sylvia, ga naar huis, terwijl- ik met dien man praat." Zij aarzeelde een oogenblik, draaide zich om en ging heen, hu en dan vol angst om zich heen kijkende. „Nu", zei Neville met opeengeklemde tan den, ,,je hebt je leven te danken aan haar weet je dat?" Lavarick voelde z'ijn keel nog en was nog buiten adem; hij maakte een verschrikt ge baar om toe te stemmen. „Goed dan. Maar neem een tweede en laatste waarschuwing van mij aan de laatste, hoor je? Ik geef je tot morgenoch tend zes uifr. Als ik je dan nog vind, wanneer ik op dat uur in het kamp kom, schiet ik je onmiddellijk dood, als een hond. Wacht want Lavarick, met een leelijken blik uit zijn scheeve oogen, maakte zich ge reed heen te gaan. Het paard was al lang naar het kamp teruggeloopen J „ik dacht niet dat je je leven nog eens in de waagschaal zou stellen en toch heb je het gedaan. Wat was je doel, Lavarick?" De man keek hem zwijgend aan; toen liet hij de oogen zinken. „Een man van mijn jaren laat zich niet graag op den kop zitten door een jongen man zooals jij", zei hij, „en de jonge man nen hebben er mij leellijk mee gesard. Ik had geen kwade bedoeling met haar. Ik wou het van je winnen, dat is het eenige." Neville, niet wetende, dat Lavarick gespi- onneerd had toen Sylvia's vader stervende was, wist niet of hij die reden moest aanne men voor zijn poging tot wegvoeren van Syl via, ja of neen. „Zeer goed", zei hij. „Een volgenden keer zal je er zoo goed niet afkomen, vriend. Maak dat je weg komt. Denk er aan, de jon gens zullen morgen voor een anderen be- naar Van ALKMAAR 6.— 10.— 2.3» 6.- 7.30 AMSTERDAM 6.30 8.— 9.30 2.15 6.30 „ALKMAAR P4CKKT". DE KABINETSCRISIS. De 'Nederlandsche gezant bij- het Vaticaan, de heer jhr. mr. van Nispen tot Sevenaer, is te Bern aangekomen en kan reeds morgen avond te den Haag verwacht worden. De „Tilb. Courant" bevat de volgende no minatie voor het te vormen kabinet, waarvan het blad de wetenschap verkreeg door een vooraanstaand persoon in Haagsche parle mentaire kringen Binnenlandsche Zaken; jhr. mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouick, commissaris der Koningin in Limburg. Crisis-zaken: H. A v. IJsselsteijn, direc teur-generaal van den Arbeid. Arbeid en Sociale wetgeving: prof. mr. P. J. M. Aalberse, hoogleeraar Tecnn. Hooge- school, Delft. Onderwijs: Jhr. mr. D. de Geer. Waterstaat: Jhr. A. A. H. W. Koning, hoofdingenieur Rijkswaterstaat te Maastricht. Landsverdediging: Jhr. mr. De Jonge, mi nister van Oorlog. Koloniën: A F. Idenburg, oud-gouvemeur- generaal van Ned-Indië. Justitie: Mr. Th. Heemskerk, lid van den Raad van State. Het departement van Buitenlandsche Zaken zal aangeboden worden aan onzen gezant te Rome, jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer, die dezer dagen- te 's-Gravenhage wordt ver wacht. De heer v. Nispen schijnt aanvankelijk geweigerd te hebben, maar gehoopt wordt, dat hij alsnog zal zijn te bewegen om den verantwoordelijken post van leider onzer bui tenlandsche politiek te betrekken. Wat het premierschap betreft het volgende Indien jhr. v. Nispen, het ministerambt aan vaardt, zal hem tegelijkertijd het formateur- schap worden aangeboden. Zou hij weigeren, dan moet het in de be doeling liggen jhr Ruija de Beerenbrouck aan te zoeken. En weigert ook deze, dan schijnt het in het voornemen te liggen' van mgr. dr. Nolens, om zelf als premier oftewel kabinetsformateur op te treden evenwel zonder portefeuille. Omtrent de portefeuille van Financiën kon de zegsman van de „Tilb. Crt." voor het oogenblik geen stellige mededeelingen doen. gen-1 Het bericht der „Residentiebode" omtrent mr. Trip, kon hij nog niet bevestigen. Het moet, ook naar de overtuiging van ge noemden vertrouwensman al raar loopen, wil de opdracht aan mgr. Nolens, in 't geheel niet slagen. BENZINE. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Er wordt geklaagd, dat nog steeds zuivere benzine zou worden gebruikt als motorbrand stof in automobielen en motorrijwielen. Deze klachten zijn niet gegrond. Sinas geruimen tijd wordt voor automobielen- van verhuurinr richtingen en artsen uitsluitend- spiritus ver strekt. Hetzelfde is het geval met fabrieksino- toren, motoren poiderbemaling e.d. Weliswaar gebruiken sommige vertegen woordigers van vreemde mogendhelen voor de voortbeweging hunner automobielen zui vere benzine, madr deze wordt door hen spe ciaal voor hun gebruik uit het buitenland in gevoerd. VREEMDE VLIEGTUIGEN. Het mnisterie van buitenlandsche zaken deelt het volgende mede: Op -dien- 13den Juli J.l. tusschen 10 u. 50 min. en 10 u. 55 min. v.m. werd een Duitsch vliegtuig waargenomen boven Borghaven, de -omstreken van Maastricht, St. Pieter en Wil- re. Het vliegtuig, dat geen noodseinen ver toonde, werd onder vuur genomen. Tusschen 8 u. 15 min. en 8 u. 25 min. n.m. werd een Duitsche tweedekker waargenomen boven Nederlandsch gebied1 vanuit Kerkera- de, Simpelveld, de omstreken van Maasveld, Haanrade en Heerlen. Toen- het vliegtuig: on der vuur genomen- weid, vertoonde het nood seinen en -daalde het nabij de grens op Duitsch .-ebied. Hr. Ms. gezant te Berlijn heeft opdracht ontvangen bij de Duitsche regeering te protes teeren tegen deze schendingen van Neder landsch cebied. Op 16 Juli j.l. te 4 u. 40 min. 's namiddags bewogen zióh twee Britsche. vliegtuigen over grafenisondememer moeten zorgen als ik je in het kamp vind. Ga heen." Lavarick maakte dadelijk van de toestem' ming gebruik en Neville, na te hebben stahn luisteren totdat zijn voetstappen waren weg gestorven, keerde langzaam naar de hut te rug. Lavarick's volharding hinderde hem en hij begreep hem niet. Hij wist, dat de man een lafaard was en dat er een belangrijke drijfveer moest wezen om hem de poging te laten wagen, die Neville onverwacht hac doen mislukken. Misschien hadden de „jon gens"'hem aangezet in de hoop, dat Neville over hem zou beschikken. Lavarick was niet bemind en men kon hem best missen. Sylvia stond aan de deur van de hut naar Neville uit te kijken. „Is is hij weg?" vroeg zij met een stem die een weinig beefde. „Voor goed weg", zei Neville. „Jack! Je meent toch niet „Neen neen", zei hij met een lachje, „of schoon hij het wel verdiende en het zou zijn lot geweest zijn als jij er niet bij geweest was. Ik bedoelde, dat hij voor goed weg is. Het kamp zal" een van zijn sieraden moeten missen. Schrik maar niet, Syl. We zullen hem niet weerzien!" Zij keerde haar gezicht naar hem toe, zij zag bleek, maar keek hem een oogenblik strak aan. „Ik was niet bang", zei ze. „Ik was het wel voordat jij kwam, toen Zij zweeg even en haar gezicht straalde toen wist ik dat er geen gevaar meer was." Het onbepaalde geloof en vertrouwen in haar stem zou een ouderen man getroffen hebben, maar Neville merkte het nauwelijks op. „Had je Lavarick vroeger ooit gezien Syl? Ik meen voordat je in 't kamp kwam?': vroeg hij nadenkend, terwijl hij zijn jas hit- deed. Zij schudde het hoofd. „Neen, Jack, nooit. Ach ze brak den volzin eensklaps af met een geluid, tusschen een zucht en een gil en deinsde achteruit, terwijl zij naar zijn mouw wees. Hij_ was doortrokken van bloed. „Wat is er? O ja, ik geloof dat de vent I geschramd heeft." Het volgend oogenblik stond zij naast m en met bevende handen'ontblootte zij mr volgend oogenblik stond zij hem en met bevende handen'ontblootte dien arm; zij zag doodsbleek. „Kom, maak er zoo'n drukte niet van", zei hij. ,,'t Is niets. Ik had het nog niet eens ge voeld." „O Jack! Jack!" mompelde zij. Zij liep haastig weg om een kom water en een doek te halen en drong hem op een stoel te gaan zitten en huiverend waschte zij de wond uit. Het was niet veel meer dan een schram. Neville greep naar zijn pijp en on derwierp zich met verdraagzame berusting. „Kijk goed uit en maak, dat het gedaan is voordat de oude Meth terugkomt, anders praat ze een uur door en maakt mij uit mijn umeur. Sylvia zweeg. Zij kon niet spreken, daar er geen spiegel was kon Neville haar gezicht niet zien en evenmin de tranen, die langzaam in haar oogen' kwamen en- zich vermengend met het water, op zijn blooten arm vielen. „Zie, zoo, nu is het genoeg, dank je wel zei hij. „Je zou een eerste ziekenverpleegster wezen, Syl. Daar komt de oude Meth aan. Geef mij mijn jas en- die deken. Ik rol er mij in en slaap vannacht voor de deur. Niet dat mijnheer Lavarick ons waarschijnlijk een be zoek zal brengen, maar jij zal geruster slapen als je weet, dat ik de wach houd. Nu ga je naar bed hoorJe ziet er ontdaan en moe uit. Goeden nacht, Syl." (Wordt vervolgd) COUR

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1