DAGBLAD VOO& ALKMAAR EN OMSTREKEN. AMSTERDAM, [m Broodjes en Kadetjes. De strijd im en buiten Europa. Gekocht No. 191 Honderd en twintigste Jaargang 1918 V RIJD AH 16 AUGUSTUS FEUILL1TOH. Buitenland. Binnenland. AboooemeDtspriis bli Toornltbetaltog 0. 3 maanden f 1.65. tr. p. post 11.90. Bewiisonmmers 5 ct. Advertentieprijs 15 cl. p. regel, grootere letters oaar plaatsruimte. Br. Ir. N.V Boek en Handelsdrakkerlj Herms. Coster Zn., Voo dam C 9. Tel. 3. De vooruitspringende bocht in het front ten Noorden van de Ancre bij Puisieux en het in den vorigen Sommeslag meermalen genoemde Beaumont en Hamel, is door de Duitschers ontruimd. De geallieerden heb ben dus thans ook dit stuk, waarin eenige dorpen liggen, in handen. De frontlijn Al- bert—Atrecht is nu bijna recht geworden. Waarom de Duitschers hier achteruit trok- kèn, zeiden .ze er in hun stafbericht gisteren niet bij, wij moeten dus wel aannemen, dat het een voorzorgsmaatregel was voor een verwachten aanval der Engèlschen, waarvan de Duitschers voor zich geen succes ver wachtten. Dus maar vóór dien terug. Het be wijst wel duidelijk, dat Hindenburg en Lu- dendorf de leiding op het gevechtsterrein ge heel hebben verloren. I Dat de Engelschën er trotsch op zijn, dat het hun leger js, dat de laatste dagen den vijand de gevoeligste klappen toebracht, is te begrijpen. Generaal Douglas Haig, de bevel hebber, kreeg van Lloyd George een telegra fische felicitatie voor zich en zijn piannen met de „groote overwinning in den derden Somme-slag. Het Britsche rijk Betuigt u en uw dapperen troepen zijn dank", aldus de minister. In een brief aan den generaal d.d. 13 Aug. heeft de Engelsche koning ook zijn waardee ring uitgesproken over hetgeen het leger verricht heeft. De koning zegt aan het slot, dat hij van zijn bezoek aan het# front naar huis terugkeert met een gevoel van diepe be wondering voor de legers en overtuigd, dat Engeland in samenwerking met zijne bond- genooten met Gods hulp een zegevierenden vrede zal verkrijgen, de gebrachte offers waard, een vrede, die de komende geslachten voor herhaling van. het lijden dezer jaren, moet beveiligen. Moge die niet al te lang meer uitblijven! Veel nieuws melden de telegrammen over den strijd aan het Westelijk front overigens niet. Het gaat meest over afgeslagen aanval len en over vliegers, die weer het heldenstuk bedreven om bommen hier of daar te strooi en. De Engelschen berichten nog eenigen vooruitgang ten Z.-O, van Proyart. De Ca- nadeezen namen Daméry en Partvillers. Een Reuterbericht vertelt dat het geheele massief van Lassigny nu door de Franschen is veroverd. Vreemd toch, dat de officieele berichten daarvan nog niet gewagen. Zij zeggen alleen, dat er een artilleriestrijd aan den gang is, evenals bij Roye. Wat er in Rusland gebeurt, wordt' nog niet recht duidelijk. Men verneemt wel een en an der, maar in den regel is het dan al acht dagen oud en 'bovendien bereikt hétons langs omwegen. Al naar het bericht komt uit Engelsche of Duitsche bron, is het min der of meer bemoedigend voor de bolsjewiki. De Times deelt nu mede, dat de Sovjet van Petrograd naar ivroonstad^is verhuisd utt vrees voor de gewapende boeren, die naar de oude hoofdstad oprukken. Men houdt re kening met de spoedige aankomst van Duit* sche troepen. Lenin en Trotzky zijn eveneens in Petrograd. De Sovjets zien in alle deelen des lands haar aanhang verminderen. De Naar het Fuigelseh van 19) „Juist", stemde hij toe, op de ernstige ma nier. die hem eigen was. „U weet, hoe het niet mij gesteld is. Ik zal den eUfJe present zijn." Andrey glimlachte half knorrig, toen Lady Marlow een beschrijving gaf hoe Lord Lor- h) rimore de*invitatie had aangenomen. „Hij is al te dwaas", zei ze. „Het spil mij, dat u hem gevraagd heeft. Nu zal hij mij al den tijd lastig vallen; dat weet ik wel zeker." „Spijt het je werkelijk, Andrey?" vroeg Lady Marlow, haar ondeugend aankijkende „Als je daaraan twijfelt, zal ik hem een briefje schrijven om hem te vragen niet te komen!" riep Andrey met een aardigen, uit- dagenden blik. „O neen, doe dat niet, dan loopt hij naar het andere eind van de wereld en blijft jaren weg." „Misschien was het maar beter als hij dat deed", antwoordde Andrey met een lach. „Neen, laat hem maar komen. Ik zal hem wel in toom houden, dat zeg ik u. Daaren boven. wie weet of hij 'niet verliefd wordt op een van de jonge meisjes, die komen, Miss Chester b.v. met haar aardige gezichtje, ik weet zeker dat ik verliefd op haar zou wor den als ik een man was." „Misschien gebeurt dat", zei Lady Mar ontevredenheid tegen haar bewind neemt toe en de anarchie breidt zich uit. Het Wolff-bureau deelt mede, dat Peters- burgsche bladen een succes der Russische vloot melden, behaald aan de monding van de Waga, op 200 werst afstand van Archan gel. De Engelschen daarentegen beweren, dat de bolsjewiki voortdurend voor hen te rugtrekken. Een bericht van 5 Aug. meldt, dat zich 50 agitators van vakvereenigingen, die een groot aandeel hebben gehad in de politieke arbeidersactie onder de sovjetregeering, naar het Tsjecho-Slowakische front hebben bege ven om het moreel der sovjettroepen aan te wakkeren en hen te doordringen van den ernst van den Tsjecho-Slowakischen opstand. De sovjet-troepen zijn zich, naar Trotzky de zer dagen reeds verkondigde, daarvan niet voldoende bewust. Het schijnt in de buitenlandsche politiek in sommige landen raar te kunnen1 gaan. Dat blijkt nu in Roemenië, waar, naar men weet, de heer Bratianu, de vorige minister-presi dent, door Kamer en Senaat in staat van be schuldiging is gesteld. Onder de lange reeks van aanklachten, tegen hem ingebracht is de voornaamste, dat hij geheel op eigen houtje de buitenlandsche politiek gevoerd! heeft, buiten koning en volksvertegenwoordiging om, zoodat op hem alleen de volle verant woordelijkheid rust voor het meesleepen van het land in dm wereldoorlog. Beldiman, die tot Augustus 1916, toen Roemenië de diplomatieke betrekkingen met Duitschland afbrak, zijn land te Berlijn ver tegenwoordigd heeft, vertelt een en ander van de manier, waarop Bratianu de regeling van buitenlandsche zaken aan zich trok. De toenmalige minister van buitenlandsche za ken, Porumbaru, is volgens Beldiman een voudig een strooman van Bratianu geweest. Deze toch liet Porumbaru, dm verantwoor delij km leider der buitenlandsche politiek, zelfs van de gewichtigste aangelegenheden volslagen onkundig. Het geheele diplomatie ke verkeer met dm gezant te Berlijn hield de minister-president aan zich, zoodat Porum baru niet eens wist wat Beldiman aan Bra tianu schreef of seinde en welke instructies deze aan 's lands vertegenwoordiger in de Duitsche hoofdstad liet toekomm. Bij de reconstructie van het Roemeensche kabinet, in Juli 1917, heeft Bratianu, onder behoud van het minister-presidentschap, de portefeuille van buitenlandsche zakm ook formeel aan zich getrokken, wat hij, naar uit het bovenstaande blijkt, in werkelijkheid reeds lang had gedaan. naar Va» ALKMAAR 6.— 10.- 2.30 6. r 7.30 AMSTERDAM 6.30 8.- 9.30 2.13 6.30 „ILKHAtB PACKBT". low met een glimlachje, „en als dat gebeurt, je möet mij vergevm dat ik het zeg dan is het je verdiende loon." jU moogt zeggen wat u wilt", zei Andrey. Dit gesprek had plaats in de morgenkamer op de Grange, den dag na hun aankomst en de twee dames stonden bij het raam en kekm het grasveld ovet naar het park. Lynne Court was gescheiden van de Grange door dm straatweg, het buitengoed' liep parallel met dat van Andrey. Een dunne rookwolk steeg op uit dm schoorsteen van het kasteel boven de boomen uit en herinnerde Lady Marlow aan Sir Jordan. „Hij zal zeker wel over een paar dagm tomen" zei zfL „Hij? Wie is dat? Lord Lorrimore?" „Neen, neen, Sir Jordan." „Q! ja, dat denk ik ook. Hij zei dat hij ons volgen zou." „Ik zou denken, dat hij het heel somber vindt in dat kolossale huis, heel alleen." Andery haalde de schouders op. „Hij is er aan gewend, zou ik zeggen. Hij heeft nooit eenig gezelschap." „Neen; ik geloof dat er gem partij ge weest is op het kasteel sedert den dood van Sir Greville. Dat verbaast mij eigenlijk' wel, want Sir Jordan is geen ongezellige man. Wij hadden hem misschim hier moeten vra gen, lieve." Andrey stemde hier niet mede in. „O, dat weet ik niet", zei ze onverschillig. „Het zou wel wat vreemd geweest zijn, vindt u niet, daar hij zelf een huis bezit, zoo vlak in de buurt." t „Ja. Maar denk je dat hij gekomen was? Je kent hem beter dan ik." DUETSCHERS IN LIJFLAND. Naar de Duitsche pers meldt, is de districts bestuurder von Sengbusch, van 't district Wenden in Lijfland, Maandag, dm 5en Au gustus, op een dienstrit door em geweerschot zwaar gewond en nog denzelfden avond over leden. De verslagene was sedert de bezetting van het land door de Duitsche troepen in dienst van het Duitsche bestuur. De moordenaar is ontkomen. Vermoed wordt, dat deze behoort tot de sociaal-revolutionairen, die in den laaistm tijd in grooten getale naar Lijfland zijn gekomen. Er hebben arrestaties van eeni ge verdachte personen plaats gehad. Aan de gemeente Drostenhof, in de buurt waarvan de moord werd gepleegd, is em boete van 50,000 mark opgelegd. KORTE BERICHTEN. In de wateren om Engeland werd door Duitsche duikbootm 12.000 bruto registerton scheepsruimte tot zinken gebracht. Naar de „Times" uit Nieuw-York ver neemt, heeft de erkenning van de Tsj echo-S lo- waken als verbonden natie in officieele krin gen te Washington algemeene belangstelling verwekt. Men acht het waarschijnlijk dat de Vereenijgde Staten dezelfde stappen zullqjt dom. Gedurende de maand Juli voerden En gelsche onafhankelijke luchtstrijdkrachten on geveer honderd aanvallen uit, waarvan zes-en- negentig op Duitschland zelf. Drie-en-veertig plaatsen werdetj gebombardeerd, waarvan em dertien- en em tweede zeven maal. De Duitsche generaal von Kathen is benoemd tot opvolger van graaf Klrchbach als bevelheber over het 8e leger. Von Kathen heeft aan de Spmme gestreden1 als divisie commandant en later deelgenomen aan de ge vechten bij Riga en op hei eiland Osei waarna hij weer overgeplaatst werd naar het Westfront en daar het voorjaarsoffensief mee maakte. Ook de stad Leipzig heeft thans offici eel geprotesteerd teren de bevoordeeling van Berlijn bijl de vleescnrantsoeneering, waarbij de hoofdstpd ,60 gram per persoon meer krijgt dan het overige deel des lands. De „Associated Press" verneemt uit Wo- logda dat sinds geruimen tijd reeds bijna alle telegrammen van im, Amerikaanschen ge- sant in Rusland door de Bolsjewild-regeerihg zijn opgehouden. Maandag zal de Amerikaansche Senaat aanvangen met de behandeling der nieuwe legerwetten. Em amendement, waarbij de leeftijdsgrens van 21 tot KL jaar verlaagd werd, is door de Senaatscommissie verworpen. De bond van Duitsche spoorwegbeamb ten in Oostenrijk heeft een resolutie aangeno men, waarin elke staking of storing in het spoorwegbedrijf een aanval In den rug van liet leger genoemd wordt en dns ten strengste wordt afgekeudd. Aan vorst Lichnowskv is, wegens de pu blicatie zijner mémoires, het lidmaatschap van het Pruisische Heerenhuis ontzegdde keizer koning heeft het desbetreffende besluit van het Huis bekrachtigd. Naar de „Times" verneemt zal, onmid dellijk na het bijeenkomen van den Franschen Senaat de opheffing van Humberts parle mentaire onschendbaarheid worden gevraagd op grond van em nieuwe aanklacht, ditmaal wegens „verstandhouding tot den viiand". Havas weet mede te deelen, dat de ge allieerden sedert 18 Juli 73,000 gevangenen maakten en meer dan 1700 kartonnen ver overden. Naar de Neue Freie Presse meldt is de oogst in Duitsch-Bohemen 20 h 25 procent hooger dan in het vorig jaar. Reuter verneemt, dat em- Britsche af- deeling van Bagdad naar de Kaspische Zee oprukte en van daar per stoomschip naar Bakoe vertrok, om aan de verdediging van Andrey keek Hhastig op; ze streelde em grooten hond. „Neen, dat doe ik niet dat wil zeggen, ik heb hem natuurlijk gekend sinds ik em kind was, maar wij zijn nooit intiem ge weest; hij is een heel eind ouder." „Niet zoo heel veel", zei Lady Marlow nadenkend. Misschien dacht zij aan dm ontzettendm rijkdom vap Sir Jordan m vroeg zich zelf af, als Lord Lorrimore gem kans had, zou de millionair-buurman dan misschim aange moedigd kunnen worden „Wel, zooveel ouder b.v. dan Neville", zei Andrey en em flauw blosje steeg haar naar de wangen. „Hij Neville bedoel ik en ik warm speelmakkers wij waren al tijd samen." „Ja, dat weet ik niet", zei Lady Marlow. „Van dien jongeheer leerde je, geloof ik, ai die wilde meisjesstrekm." „Arme Neville!" zei Andrey. „Ik wou dat hij er nog was om mij te léeren." „Ik ben heel blij, dat hij er niet is, als hij dat deed, want je weet er volkomen genoeg. Maar er is niet veel kans dat hij terug komt Sir Jordan heeft mij verteld dat hij alle mid delen beproefd heeft om iets van hem te ont dekken en dat het hem geheel m'islukt is." „Ja, dat weet ik", zei Andrey zacht. „Maar hij komt zeker eens terug. O. ik weet zeker dat hij terug komt. E>e wereld is zoo klein, zooals oom zegt." „Oom" was Lord Marlow, ofschoon er een bloedverwantschap bestond tusschen em en zijn pupil. „O, als je oom gaat aanhalen!" zei Lady Marlow met een lach. „Hoe goed kan je met deze plaats mee te werken. De 31ste verjaardag van de troonbe stijging van koning Ferdinand van Bulgarije is volgens de Ag. Buig. te Sofia plechtig ge vierd. Het gemeentebestuur van Nancy heeft Foch geluk gewenscht met de overwinning van de Mame en Amiens. Foch was vóór den oorlog commandant van het 20ste legercorps te Nancy. Naar de Norddeutsche Ztg. meldt, heeft de Spaansche koning den Duitsdien keizer om bijstand verzocht, om toestemming te be komen van Rusland voor het vertrek van de czariïsa ert haar dochters. De Entente is niet neigd haar medewerking te verleenen. Volgens het Weensche Fremdenblatt heeft de Oostenrijksch-Hongaarsdie regeering toestemmend geantwoord op een voorstel van den Paus om Italiaansche en Oostenrijksch- Hongaarsdie krijgsgevangenen, die langer dan een- jaar gevangen zijn geweest, uit te wisselen. Italië zou nog niet hebben geant woord. De missie der Amerikaansche socialis ten is uit Parijs in Italië aangekomen. Na een kort bezoek aan Turijn en Genua is zij naat Rome gegaan. De Amerikanen hebben zich opnieuw eensgezind verklaard in den oorlog tegen de Middenrijken. Aan de intergeallieerde arbeiderscon ferentie van 17, 18 en 19 September, zullen afgevaardigden van Fransche, Italiaansche, Belgische, Grielksche, Poriugeesche, Servische en Canadeesdie sodalisten deelnemen, zoowel als van Russische sociaal-democratische en sociaal-revolutionaire partijen. Vertegenwoordigers der Canadeesdie pers hebben bi} Lord Bumham gedineerd en hun bewondering uitgesproken over de groote prestaties van het moederland. Zij zeiden, dat de Canadêezen niet naar jtuis zouden gaan, vóór het karweitje was opgeknapt. Het Noorweegscne storting heeft 100 millioen kronen toegestaan ter bestrijding van de duurte. Het geld zal in de eerste plaats dienen om aan ae arbeiders em den1 kleinen beambtenstand goedkooper brood te verschaf fen. Verder zal uit de toegestane som geld wórden verstrekt aan behoeftige families. De Cubaansdie Kamers hebben een wet tegen Duitsche propaganda aangenomen, waarbij met zware straffen wordt bedreigd. In den loop van September zullen in Duitschland een aantal concerten worden ge geven, «welke uitsluitend Finsche composities zullen brengen, door Finsche musici ten ge- hoore gebracht. Wie zeker wil zijn, het beste te ontvangen, dat tegenwoor dig gemaakt wordt, eet ■\T SL 1 lïL's DE KABINETSCRISIS. Onze gezant bij het Vaticaan, jhr. mr. O. F. A M. van Nispen tot Sevenaer, is hedenr avond me} den trein van 6.17 uur Staats spoor hier-ter stede aangekomen en heeft zijn intrek genomen in hotel „Bellevue." 5 SCHENDING VAN NEDERLANDSCH GEBIED. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt het volgende mede Op 13 Juli te 11.55 uur namiddags werd tijdens een vliegeraanval op het bezette ge deelte van België een vliegtuig, dat tevoren door het Duitsche afweergeschut onder vuur genomen en dus zeer waarschijnlijk van Brit sche nationaliteit was, boven St. Anna ter Muiden en Cadzand waargenomen, koersen- hem omgaan, Hevel Maai' je maakt er vree selijk misbruik van; met je vleierijen en lief kozingen heb je hem geheel tot je slaaf ge maakt .Hij i9 een volmaakt lieve man," zei An drey, „de liefste, de gocdhartigste man van de wereld." „Voor wien zouden die overvloedige na men wel bestemd zijn, jonge dame?" zei de viscount, die op dat oogenblik de kamer bin nen trad. Het was een lange man mèt een zachten aard en een gezicht en figuur, die zeer veel deden denken aan het gezicht van 'mr. Mi ca wber. Het.was een zeer knap type van den Engelschen edelman; een landedelman, die de zaken gemakkelijk opneemt, niet zoo heel veel belang stelt in politiek, en niet dol is op maatschappelijke zaken Hij vertoonde zich misschien tweemaal gedurende den zittings- tiid in het Heerenhuis wanneer men er hem al te zeer toe aanzette en verscheen nu en dan-op een der partijen van zijn vrouw. Hij was heel blij'dat zijn grijze merrie als het beste paard beschouwd werd en bemoeide zich nooit in geen enkel opzicht met de za ken van zijn vrouw. In Londen woonde hij bijna in zijn clubs, zooals Lady Marlow het uitdrukte met voorgewende beklagenswaar digheid; en buiten bracht hij het grootste gedeelte van den dag buitenshuis door, met paarden rijden en op jacht gaan. Maar niettegenstaande dat alles had hi; een eigen wil en het was Andrey al leent van wie men kon zeggen dat zij hem geheel tot haar slaaf gemaakt had. Daar hij zelf geen kinderen had was hij de dochter van zijn ouden vriend gaan liefhebben alsof zij zijn de iü noordoostelijke richting. Daar 't vlieg tuig geen noodseinen vertoonde, werd het door de Nederlandsche afweermiddelen txy schoten. Op 16 Juli d.a.v. te 4.40 uur namiddag» zijn door de kustwacht nabij Cadzand, als mede aan boord van het bewakingsvaartuig, geankerd in de Wielingen (noordwestkust van Zeeuwsch-Vlaanderen), twee Britsche vliegtuigen opgemerkt, komende uit noord oostelijke richting en zich op een hoogte van ongeveer 4000 meter voortbewegende. Bo ven Cadzand veranderden zij van koers en verdwenen in zuidelijke richting. De vlieg tuigen werden onder vuur genomen. In den nacht van 24 op 25 Juli te onge veer 11.30 uur vloog een vliegtuig, komende uit het zuidoosten en gaande naar net noord westen op een hoogte van ongeveer 1000 meter, over Cadzand; dit stemt overeen met een opgave van de Duitsche regeering vol- ens welke, ongeveer terzelfder tij.d, een Iritsch vliegtuig, na twee bommen bij Qent te hebben geworpen, bij St. Laurent over de Nederlandsche grens weggevlogen zou zijn. Het vliegtuig werd door de Nederlandschi afweermiddelen onder vuur genomen. Aan Hr. Ms. gezant te Londen is opdracht gezonden ter zake van dé boven als tweede genoemde schending van het Nederlandsch uchtgebied een ernstig protest tot de Brit sche regeering te richten en daaraan toe te voegen, dat de Nederlandsche regeering meent te moeten aannemen, dat Britsche vliegtuigen zich ook aan de schendingen van 13 en 24 Juli hebben schuldig gemaakt. Op 1 Juli j.l. te 8.30 uur voormiddag» be woog een Duitsch watervliegtuig zich pver Cadzand, koersende in noordwestelijke rich ting. Toen het vliegtuig, hetwelk geen nood seinen vertoonde, door Nederlandsche af weermiddelen beschoten was, veranderde het van koers en verdween in wesit-zuidwestelij- ke richting. Op 14 Juli d.a.v. te 12.15 namiddags is in de territoriale wateren nabij Ameland op een afstand van 2 mijl uit den wal een Duitsch watervliegtuig neergedaald. Kort daarop verschenen uit het oosten en koersen de naar het westen twee EHiitsche watervlieg tuigen, blijkbaar opi hulp te brengen, op een afstand van ongeveer 2500 meter uit de kust. Toen de drie vliegtuigen onder vuur ggio- steeg ook het drijvende vlieg tuig weder op, om, na nogmaals binnen de men werden, territoriale wateren gedaald te ziin, met de twee andere vliegtuigen om de Oost te ver dwijnen. Op dienzelfden dag bewogen zich te onge veer 3 uur namiddags twee Duitsche water vliegtuigen in zuidelijke richting over de ter ritoriale wateren bij Tessel en op een- afstand van ongeveer een mijl uit de kust. De vlieg tuigen, die geen' noodseinen vertoonden, wer den beschoten. Op 17 Juli j.l. te 11.40 uur voormiddags kwamen vijf Duitsche watervliegtuigen, welke te voren oolc reeds boven de territoriale wate ren nabij Goeree en Schouwen waargenomen v/aren, in noord-oostelijke richting in het zicht van een in het Oostgat (westkust van Walcheren) geankerd bewakingsvaartuig, koersende m zuidwestelijke richtinn. De vlieg tuigen, de eveneens door een kustwachtpost op Walcheren opgemerkt waren, werden, aan gezien zij geen noodseinen vertoonden, onder vuur genomen Op 24 Juli j.l. te 11.15 uur 's namiddags bewoog zich een vliegtuig (tweedekker) bo ven Ijzendiike, gaande in noordelijke rich ting. Het vliegtuig werd onder vuur genomen en keerde daarop in zuidwestelijke richting naar België terug Duitsche wachtposten heb ben vertelaard, dat het vliegtuig van Duit sche nationaliteit was, hetgeen bevestigd wordt door het feit dat op Belgisch gebied witte lichtkogels blijkbaar ter oriënteering werden afgeschoten. Op dienzelfden dag te 11.30 uur 's nam ld- eigen kind was. „Wie is de goedhartigste en beste man van de wereld?" vroeg hij. i „Ui niet, daar lean u zeker van zijn," zei ze. „Is het niet een heerlijke dag? Zou u niei graag een ritje doen, oom? Als u heel Hef is en me belooft mij echt te laten galoppee- ren. dan ga ik met u mee." Het spijt mij wel," zei de graaf. „De rent meester komt met de boeken, vanmorgen." „Stuur hem dan weg," zei Andrey snefl, terwijl zij haar wang, aan een perzik gelijk, tegen zijn arm aanlegde. ,Wat?" zei hij dadelijk aarzelend, en1 het zachte wangetje streelende. „Wel maar wat zeg ik, neen, dat kan niet best." „O jawel, het kan heel goed," drong zij aan. „Het idéé om zulk een heerlijken mor gen over de muffe boeken gebogen, door te brengen „Ze zijn volstrekt niet muf, juffertje. Checks houdt zijn boeken prachtig in orde." „Dat kan mij niet schelen. Daarenboven, we zullen in 't geheel geen gelegenheid meer hebben een prettig ritje samen te doen, met ons tweetjes; de logé's komen dadelijk en dan nu, dan zal ik niet hoeven te smee- ken om gezelschap, mijnheer." Andr bel en" schelde. De graaf lachte en Andrey vloog naar de Zeg aan Mr. Checks, dat Lord Marlow hem vanmorgen niet spreken kan," zei ze tot den knecht. „Hij moest liever wanneer komen, oom?" „O, morgen, dunkt mij," zei de graaf, over zijn kaal hoofd strijkende. (Wordt vervolgd) COURANT. hi

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1