DAGBLAD VOOR' ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en bniten Europa. Gekocht S E Na iv?i5 Wonderd eu twinstigste Jaargang 15*18 AlioiisiiiioUgilis bil TMrilIbBlillii! j. 3 maanden 11.65, ti. j. tost 11.90. Bewllanimmeu 5 ct. Mwteitlcwlis 15 ei. a reibi. rtiliti lattin iaat alaanrilite. 8t. Ir. 1.1 Boek ai Baoileliiliikkeill Barms. Met 4 Zo., loo'don C 9, Tel.3. DONDERDAG 22 AUGUSTUS FEUILLETON. Buitenland. Binnenland. 'M Nog steeds is het initiatief aan de zijde der Geallieerden. En zoolang dit het geval blijift kan van Duitsche successen geen sprake meer zijn. Welke groote plannen het Duitsche leger bestuur ook gehad moge hebben, hoe doeltref fend deze door het groote offensief tussdhen Soissons en Reims ook tot een begin van uit voering mogen gebracht zijn, sedert de Fran- sche maarschalk het initiatief tot den tegen» aanval genomen heeft zijn alle verdere Duit sche plannen in duigen gevallen. Niet alleen1, dat de uitvoering ervan tijde- lijk uitgesteld is, maar zelfs de voordeel en door de eèrste krachtige stooten behaald heb- j ben de Duitsehers weer moeten prijs geven. Hoe juichte heel Duitsohland toen de Duit sche stormtroepen de Manie oversi. de beruchte Mame waar eenmaal In 1914 maarschalk Joffre den Duitschen opdarsch 1 stuitte. En ziet, weer werd de Mame het keerpunt, i Een nieuwe Fransdie maarschalk trad op den voorgrond en onder diens eminente lei- j ding is er van een Duischen overgang over de Mame geen sprake meer. Hier moesten de Duitsche stormtroepen te- i| rug tot op de Vesle en het is voor de Duit sehers te vreezeh, dat zij nog wel tot de Aisne en der. bekenden Chemin des Dames verder achteruit gedrongen zullen worden. In Geinige dagen tijids heeft maarschalk Foch tussdhen Somme en Oise een schitterend resultaat bereikt, Chaulnes, Roye en Lassigny worden ernstig bedreigd1 en niet minder Noyon. Wie herinnert zich niet den spijtigen uit roep van Clemenceau in zijn L'homme en- chainé, in de dagen, dat de „tijger" nog in hevige oppositie was. De Duitsehers zijn nog in Noyon, riep hij 6teeds verwijtend uit. Noyon is korten tijd In Fransche handen igeweest maar de Duitsehers namen het spoe dig terug en nu Clemenceau minister-presi dent is kan de oppositie ook hem voor de voe ten werpen, dat Noyon nog steeds Duitsch bezit is. Maai- het ziet er niet naar uit of dit nog lang het geval zal zijn. Van alle zijden wordt Noyón bedreigd, de Franschen bevinden zich nog maar een uur afstands van de oude veste en Noyon zal van daag of morgen wellicht reeds in handen der Franschen komen. Inderdaad, het gaat de Duitsehers de laat ste dagen niet voor den wind1, al trachtten1 zij met de gebruikelijke phrasen hun achteruit gang het karakter van een vrijwilligen terug tocht te geven. Het moge waar zijn dat' men door tijdig terrein 'prijs te geven zijn manschappen- kan sparen en den aanvaller geduchte verliezen kan toebrengen, dit neemt niet wsg, dat het resuhaat van een dergelijke actie toch een ai i..i ix een nederlaag zal moeten eindigen. Want de Geallieerden lijden zeer zeker ver- liezen, maar geduchte Amerikaansdie reser ves vullen de openingen in de gelederen der aanvallers voldoende aan en' daarbij mag niet over het hoofd gezien worden, dat ook de Duitsehers aan dooden, gewonden en krijgsgevangenen' zware en voor hen moeilijk te vervangen offers' moeten brengen. Laten wij thans de jongste krijgsverrichtin gen op het W. front nog even nagaan. Het Berlijnsche communiqué van gisteren vermeldt van de legergroepen van kroonprins Rupprecht en generaal Von Böhn in hoofd zaak afgeslagen vijandelijke aanvallen, Volgens dit communiqué begon tusschen Oise en Aisne de sedert eenige dagen inge leide Fransche doorbraakpoging en vielen na een buitengewoon hevig vuur blanke en zwar te Franschen' ia diepe gelederen' gesteur.d door tal van gepantserde auto's op een front van 25 K.M. breedte aan. Zij drongen hier en daar de voorste Duitsche linies binnen, maar tegen den middag was de eerste storm- 'i loop in de Duitsche mfanteriestellingen op de linie Carlepont-Zuklelijk yan Blérancourd 1 Vézapon inPommiers gebroken. i Een krachtige tegenaanval van Duitsche jagerregimenten wierp den vijand, die tijde lijk tot op den Juvignyrug was doorgedron gen op Bieuxy terug. De doorbraakpogingen der Franschen zijn, volgens dit communiqué onder de zwaarste verliezen' mislukt. De Engelschen melden een aanval op een breed front ten N van de Ancre, waarbij de Britscfae troepen bevredigenden vooruitgang zouden maken. In dé buurt van Fampoux en tusschen Festubert en de Lawe werd de Engelsche linie - verbeterd en vooruitgebracht. Het Berlijnsche avondcommuniqué deelt daarentegen mede, dat de Britten weinig sue- ces hadden. Ten N. van de Ancre, zegt het, zakten for-1} sdie, op een breed front in de richting van Bapaume gerichte aanvallen der Engelschen f onder zware verliezen ineen en een nieuwe doorbraakpoging der Franschen tusschen Oise en Aisne mislukte. Het Parijsche middagbericht vermeldt even wel de vooruitgang tusschen Oise en Aisne. De Franschen namen Carlepont en Cu la heb ben aa levendige gevechten ten W. van Las- signy veld gewonnen en in Champagne ver scheidene vijandelijke overvallen afgeweerd. Het avondeommuniqué vermeldt den val van Lassigny. Verder Zuidwaarts hebben de Franschen bp den Plémont voet gekregen, het bosch van Orval genomen en hun linies tot de naasten omtrek van Chity-Ourscamp vooruitgebracht. Beoosten de Oise hébben de Franschen hun succéssen voortgezet. Op den linkervleugel zijn de bosschen van Carlepont in hun macht. Ze staan langs de Óise ten O. van Noyon tusschen Sempigny - en Donteise. Verder naar het Oosten hébhen zij den weg van Noyon naar Concy-le^Cha- -teau overschreden, Gamelin en le Fresne en Blérancoi >1 veroverd en hun linies in den naasten smtnk van St. Aubin vooruitge bracht. Sinds gisteren, aldus het Parijsche avondcommuniqué, hebben1 de Franschen een 20-tal dorpen bevrijd en op bepaalde punten een vooruitgang van 8 K.'M. gemaakt. Waar Reuter uit Londen meldt, dat de Britten een flink stuk zijn opgeschoten en uit Parijs verneemt dat Sempigny en Pontoise, Zuidoostelijk van Noyon gevallen zijn, mag met recht van flinke successen der Geallieer den worden gesproken Maarschalk Foch volgt een oude beproefde methode. Hij blijft niet op een bepaald deel van het gevechtsfront om plaatselijke succesr sen strijden maar grijpt den vijand telkens weer op een ander frontdeel aan en noodzaakt hemi daardoor tot een waakzaamheid op de geheele frontlijn waardoor het zenden van krachtige reserves naar bepaalde bedreigde sectoren buitengewoon wordt bemoeilijkt.. Het is nu voor de Geallieerden maar een kwestie van volhouden en de geregelde aan voer van Amerikaansche reserves zal het wel licht mogelijk maken den vijand geen rust en daardoor geen tijd te gunnen om het initiatief tot den aanval weer te hernemen. Naar het Entreiadi van (SHar-iéa ©arvtos. 24) Te huis was het precies eender. Indien An drey een nieuw onopenge&neden boek opnam, dan was hij altijd bij de hand met een vouw been; ging zij naar de piano, dan was hij er bij om haar muziek op te zoeken en het blad om te slaan of weggezonden te worden, zoo als dikwijls gebeurde. En dit alles deed hij op bescheiden wijze, zoodat Andrey zelf haast niet merkte, dat hij letté*op al haar wenschen of behoeften; of zij raakte er zoo aan gewóón dat zij het als iets natuurlijks beschouwde. Msn moet er bij weten, dat hij alleraange naamst gezelschap was. Hij had veel en ver gereisd en1 veel gelezen, maar het was slechts voor Andrey dat hij ae schatten van een hoogst beschaafden geest vertoonde. „De stil le Lorrimore" was een der namen, die zijn stilzwijgendheid hem bezorgd had, maar zijn stilzwijgen werd verbroken bij een woord van Audrey; erna ls ze hem maar naast zich liet zitten of rijden en hem liet praten, dan vloog de tijd voor haar voorbij. Maar had zij geen lust in praten dan reed hij naast haar voort, ernstig en stil als een Spaansch hidalgo of een Indiaan uit Noord-Amerika. „Dien man zal je nemen, of je wilt of niet," zei Lady Marlow op een' morgen, toen ze thuis gekomen waren van een ritje, waarop het scherpziende vrouwtje het tweetal had ;adegeslagen. „Geen vrouw kan weerstand Jieden aan zulk een- trouwe toewijding. Het moet haar vermurwen al had ze een hart van steen. Je moet liever gewillig zijn, lieve, en toegeven en dcc. volhardenden man gelukkig maken. KORTE BERICHTEN. Volgens een Vaz-Dias-beriéht uit Bem ia bij de Besprekingen in het Duitsche hoofd- kwartier mg geen overeenstemming t. a. van Polen bereikt. - De eerste Ghineeschc troepenafdeeling, bestemd om aan de expeditie In Siberii deel te nemen, heeft Tientsien verlaten, om over Peking naar Wladiiwostock te reizen. ital'aansdie verkennin gsafdeel togen trachtten biji Nervosa op den Oost-oever der Piave vasten voet te krijgen. Zij werden ver nietigd. Overigens veelvuldige artillerieactie. In Albanië hadden geen bijzondere gebeurte nissen plaats. De volgens bericht van geallieerden kant in den grond geboorde Fransche ge pantserde kruiser -Dupetit Thouars wem 7 Augustus door een Ditimfuduikboot in den Atlantischen Oceaan vernietigd, terwijl het schip aan het hoofd voer van een omvangrijk transport van Amerika naar Frankrijk. Aan de Times uit Buenos Ayres: De ge allieerden hadden destijds met Argentinië een overeenkomst aangegaan om ten minste 2 millioen ton graan vóór October te ver schepen. Zij hadden reeds aan die overeen komst voldaan, daar het minimum-bedrag was overschreden. De verschepingen1 zullen worden voortgezet tot alle grqanaankoopen der geallieerden verzonden zijn. Thans wordt officieel uit Madrid ge meld, dat de Spaansdie gezant te Berlijn in opdracht heeft gekregen, aan de Duitsche re giering te doen weten dat Spanje voor ieder xtorpedrnrd schip voortaan op een der in de paansche havens liggende Duitsche schepen van getijken inhoud beslag zal leggen. De New Statesman keurt met zeer scher pe bewoordingen Lansdowne's actie voor den vrede af en onderstelt, dat hij van de Duit sche vredesoffensieven op de hoogte is ge weest Llovd George sprak op een feest voor het Roode Kruis o.a. over de noodzakelijkheid der kolenbesparing. - De Figaro spreekt het bericht fegen dat president Wilson voornemens zou zijn een bezoek aan Europa te brengen. Inmiddels heeft een socialistisch Parijs raadslid het voorstel gedaan om aan president Wilson den titel van eere-burger van Parijs aan te bieden. Volgens een Vas-Diaz-bericht hebben er op de spoorwegen van Oékrajina nog tal rijke ongeregeldheden plaats. Volgens de „Deutsche Zeitung" zou het aftreden van von Helfferich ook in verband staan met een meeningsverschil tusschen hem en von Hintze ten aanzien van de Russische politiek. Te Bern is in tegenwoordigheid van deij bondspresident een conferentie over krijgege- vangenkwesties tusschen vertegenwoordigers van Oostenrijlk-Hongarije en Italië geopend Dato, minister-president van Spanje, heeft verklaard, geen Duitsche nota" ontvan gen te hebben, die de afbreking der betrek kingen! beteekende. 'De economische onderhandelingen tus sdhen Duitscfaland en de monarchie te Salz burg zijn voor eenige dagen afgebroken eri zuilen spoedig worden hervat. Van 19' Augustus af kan men in Oos tenrijk weer drie maal in de week geen vleesch krijgen. Er waren laatstelijk twee vleeschlooze dagen Aan de Roemeensche Kamer is door de commissie van onderzoek haar de handelin gen van het kabinet-Bratianoe machtiging gevraagd! tot het arresteeren der voormalige ministers, ten behoeve van het vooronderzoek. Het Fransche blad Populaire protes teert tegen de actie der geallieerden tegen Rusland. Het Turksche communiqué maakt mel ding van krachtige aanvallen der EngelsChen in acn kustsector van het front in Palestina, welke na hevigen strijd afgeslagen zouden zijn Volgens een bericht van bet P T. A. heeft de Poolsche regeering de Joodsche oor- logsvluchtel'ngen den terugkeer naar Polen verboden. Hetzelfde verbod werd ook voor de Oofvtzeeprovmties uitgevaardigd. Volgens de Oostenriiksdie Reichspost zijn de kansen op een vrede gering. Volgens uit Rusland ingekomen be richten is het spoorwëgkruispunt Sdhadrinsk tusschen Jckaterinesburg en Kierkan door de Tsjecho Stowakken veroverd, waarna de plaatselijke Sovjet door de bevolking is ver moord. Volgens berichten! uit Petrograd hebben de Sovjet-troepen met behulp van de vloot Samryuk veroverd en de kozakken van daar verdreven. De kozakken hebben onder den druk der Roode Garde ook het station van Simonikl ontruimd en zich teruggetrokken in de richting van Sarizun. Grootvorst Paul Alexandrowitz is in de streek van Perm door de Bolsjewiki gear resteerd. Volgens berichten uit Moskou hebben de sowjettroepen bij Aréhangel en aan de Onega de Engelsche troepen en de met hen vechtende witte gardes volkomen verslagen. Ook hebben zij een overwinning aan dé Don behaald en rukken zegevierend voor waarts, Maar Andrey had gelachen en ze schudde het hoofd, ofschoon ze een weinig bloosde. „Ik geloof dat ik heelemaal geen hart heb, lieve," zei ze en wat vermurwen betreft, of af matten, dat doet hij niet. Om u de waarheid te zeggen, lk geloof eerder dat ik hem afmat. Hij zegt geen whord of maakt goen enkele toe speling meer op op „Neen," antwoordde Lady Marlow Ironisch: „het straalt hem; alleen de oogen uit en men ziet het ieder ©ogenblik dat hij bij ie door brengt en dat heeft taoer uitwerking da gen. Pas maar opl" U Andrey lachte. „O, ik ben niet bang!" zei ze. „Wat heeft u daar in uw hand?" „Een briefje van Sir Jordan," antwoordde Lady Marlow. „Hij komt vanavond dinee- ren. zeg- Het was nu de veertiende; de drukte op de Grange was in vollen gang, reeds drie dagen lang, en nog was Sir Jordan niet verschenen. Hij nam eenigen tijd rust en maakte zich zelf gereed; het spreekt wel van zelf, dat hij rust noodig had. Het zou verstandig van hem ge weest zijn, als hij uit die verlaten kamers vandaan gebleven was, en weerstand had ge boden aan de verzoeking, het vergeefsche on derzoek voort te' zetten in het sombere vertrek waar Sir Greville gestorven waswant de op winding, de zenuwinspanning, had Sir Jor dan aangegrepen en na èen slapeloozen placht voelde hij zich te weinig wel om zijn eigen vertrekken te verlaten. Hij besloot twee of drie dagen goed op zich zelf te passen en dan' „op zijn best" op de Grange zijn opwach ting te m§jken. Hij wist, dat Lord Lorrimore er was nij had het gezelschap de Hof zien voorbijrijden en wist dat hij, Jordan, al zijn tegenwoordigheid van geest zou noodig hebben om te kunnen wedijveren met zijn machtigen mededinger, want dat hij niet ge vonden h V wat hij had gedocht op den avond KABINETSCRISIS. Omtrent de reis van jhr. Van Nispen tot Sevenaer van Rome n^gr Nederland wordt gemeld, dat de overkomst van onzen gezant aan het Vaticaan in verband met de kabinets crisis door mgr. Nolens niet noodig werd ge oordeeld. Jhr. Van Nispen kreeg echter van hooger hand) de opdracht naar Nederland te komen, daar op zijn tegenwoordigheid in Den Haag in deze omstandigheden prijs werd ge steld. van zijn komst, had Jordan slechte versterkt in zijn besluit, Andrey Hope, de rijke erfge name, te winnen. Ter spijt van Lord Lorri more of twintig Lord Lorrimore's, was hij van plan- te trouwen met Andrey Hope en eigenaar te worden van de Grange of in leder geval dc echtgenoot van de meesteres van dat rijke landgoed cn al Sir William Ho pe's geld. Op den avond van den veertienden kleedde hij zich zelfs met meer dan gewone zorg cn trad de ontvangkamer van de Grange binnen, een paar minuten voor het diner. Zijn ver schijning, al maakte die nu niet juist sensa tie, trek toch de algemeene aandacht. De traaie, men mag haast zeggen prachtige ka mer, .was schitterend verlicht, de gasten waren verzameld en wachtten op de roepstem van den butler; tóen Sir Jordan werd aangekon digd. zat Andrey in een laag stoeltje met Lord Lorrimore tegen den schoorsteenmantel geleund en over haar heen gebogen. Zij stond dadelijk op en kwam Sir Jbrdan tegemoet. Bij tijden zag hij er al niet direct mooi, in ieder geval' knap en opvallend uit en dien avond was hij op zijn best. Hij bewoog zich met een air dat mannen van beteekenis mannen, voor wie een mooie carrière is weg gelegd zich soms moeite geven te verkrij- fen en liep de kamer door op een wijze die ij had nagebootst van enkele groote mannen met wie hij in aanraking kwam. Lord Lorrimore, die, men moet het openlijk bekennen, den man haatte en verfoeide, fron ste de wenkbrauwen en stak de handen in zijn zakken. „Het doet mij genoegen dat u gekomen is," zei Andrey, terwijl zij Sir Jordan de hand gaf. „Is u niet wel geweest? en is u geheel hersteld S;r Jordan boog zitih over het kleine, mol lige handje. jlk ben wat ongesteld geweest," zei hij, „maar 't is nu weer beter. Meu wordt dood moe door den langen zitttugstijd. Ik hoef niet te vragen hoe u het maakt," en hij sloeg de oogen op en keek haar aan met een uitdruk- UITVOER VAN LEVENSMIDDELEN. Uitvoer van fruit en suiker zal volgens de regeering niet' plaats hebben en evenmin Uit voer van melk of boter, maar vruchten met suiker (jam) en melk met suiker (geconden seerde melk) worden wèl uitgevoerd, terwijl men, wat melk en boter betreft, zelfs de pro ducenten ervan, n.L. de koeien, die bovendien nog mest maken, wil uitvoeren, 't Is of meo de goegemeente door sommige officieele mede- deeïingen over verboden uitvoer bij den neus wil nemen. (N. Ct.) NEDERLANDSCHE STOOMTRAWLERS GEREQUIREERD. De in November van het vorig jaar naar eene Britsche haven opgebrachte stoomtrei- lers IJM 23 Margaretha 8n IJM 67 Union zijn thans door dé Britsche admiraliteit ge- requireerd, teneinde in den marinedienst te worden opgenomen. VROUWENCOMITé DISTRIBUTIE. De minister van landbouw, overwegende dat het hem wenschelijk' voorkomt, eene ver tegenwoordiging van het Vrouwencomité voor de distributie toe te voegen aan de com missies van advies aan de daarvoor in aan merking komende rijkskantoren, heeft be noemd tot Lid van de commissie van advies, toegevoegd aan de directie van het rijkskantoor van groenten en fruit: me vrouw Kappeyne van de Coppello—Wijgers het rijks-kantoor van manufacturen: me vrouw Kuit—Touw; het riikskantoor voor melk en kaas: me vrouw Thiel—Wehibein; het rijkskantoor voor suiker: mevrouw Boi» sevaln—Pijnappel het rijkskantoor voor thee en koffie: a, com- missie van advies inzake koffie: mevrouw ten Bosch-— Blaauw; b. commissie van advies in zake thee: mevrouw ten, BoschBlaauw; het riikskantoor voor vleesdi eq vetten: me vrouw Franco MendesCalisch: het voor vi tech: mevrouw rijkskantoor Zwaan—Takes. het rijkskantoor voor zeep: mevrouw Po lak—Rosenberg. (St.-Crt) DE OVEREENKOMST TUSSCHEN NED INDIë EN DE VER. S/TATEN. In wel-lngelichte kringen1 te VGravenhag» heeft men het bericht betreffende het afsluiten eener verscheping»- en lceningsovereenkomat 'uach-os di: Ver' Staten en Ned'.-lndië met eenige reserve ontvangen. Men ziet zich, door gebrek aan in lichtingen omtrent den toestand in de koloniën en nopens de bijzonderheden der overeenkomst, genoopt, een oordeel over dc vooruitzichten, die zij opent, op te schorten. Vooralsnog meent men, dat de mededcelinigen betreffende dc regeling noch volledig, noch volkomen juist kunnen zijn. DE A. S. S.-SIOAAR. De A. S. S„ de Algemeene Sigaraisyndl- i aatssigaar, zal eerlang in den hamdel komen. De juiste datum is nog niet aan te geven. Woensdag zou de termijn sluiten, waarin de sigarenexporteurs zich bij het Algemeen Si- garensyndicaat konden aansluiten; waar schijnlijk zal ook na dien dag nog eenigen tijd gelegenheid zijn, zich in net register te laten inschrijven. De A. S. S. zal aan het ,Sigarensyndicaat moeten worden geleverd tegen 38 "per mil le. Voor administratiekosten wordt 2 per 1000 op den prijs gelegd, de winkelier krijgt de sigaar voor 40 per 1000 en moet haar tegen 5 cent per stuk aan zijn klanten verkoo- pen aan icderen vasten klant niet meer dan drie per dag. De A. S. S. is een uitstekende sigaar, zon der punt. Surrogaten mogen er niet in worden verwerkt, ze wordt vervaardigd van zuivere tabak en heeft een veel hoogere waarde dan king van eerbiedige bewondering „O. ik bm altijd wek" zei Andrey glimia chend. „Maar ik heb dan ook geen zTttinga- tijd, waar ik moe van kan worden." Lady Marlow trad in de kamer binnen op dat oogenblik cn Sir Jordan maakte haar zijn compliment, daarna begroette hij de rest van het gezelschap. Hij was een bewonderenswaardig acteur wanneer acteeren noodig was en kon zidh even goed van zijn taak kwijten in een salon als op het podium in de zittingzaal; en terwijl sommigen der heeren zwijgend en zich verve lend rondliepen gedurende dat yreeselijke kwartier voor het diner, Sir Jordan ken pra ten en zich aangenaam maken. Lady Marlow moeslt haar gasten hun plaats aan tafel en hun dame aanwijzen. Zij had tot nu toe Andrey naast Lord Lorrimore maar van avond waren de kaartjes verp en zij noodigde Sir Jordan uit Andrey naar tafel te geleiden. Lord Lorrimore's gezicht be trok toen hij zich geplaatst zag tegenover Andrey, die Sir Jordan naast zich had; en de vrouw van een baron uit de buurt die hij had binnen geleid werd niet veel lastig geval len door de conversatie van zijn lordschap. Lord Lorrimore had al zijn aandacht noodig ,voor het paar tegenover hem. Jordan scheen zoo opgewekt mogelijk te wezen en deed zijn uiterste best, hoewel hij dit niet toonde, om Andrey te amuseeren en belangstelling in te boezemen en telkens klonk de zilveren tóch de lach die volgens Lord Chesterton even aanstekelijk was als rood vonk —-als klokkenspel boven de stemmen uit. Andrey was geen coquettezij zag niet dat Lord Lorrimore's donker gelaat al donkerder werd naarmate het diner voortduurde, en al had zij het gezien, het zou niet bij haar zijn daa Lynne. Niet alleen Andiey, maar allen die In haar buurt zaten, spitsten de ooren om te hooren wat Sir Jordan vertélde. Hij was de opkomende persoon, de knappe man van opgekomen Hat hij" jaloerach was óp Sir Jor- "et at' zijn partij en ze waren verlangend te hooren wat hij ze'. De dames gingen de kamer uit, Andrey stralend en glimlachend en Sir Jor dan alsof hij liet contrast goed wilde doen uit komen tusschen hem. en njn somberen mede dinger, bleef schitteren bij den heerlijken wijn uit de kelders van de familie Hope en bij den nog heerlijker portwijn hoewel Sir Jordan geen' van beide aanraakte. Lord Marlow had veel pleizier in hem en zelfs Lord Chesterton verwaardigde zich zijn geestige gezegden toe te juichen. „U drinkt niet, Sir Jordan, zie ik," zei hij toen Sir Jordan de karaf doorgaf, zonder zich in te schenken. Jordan haalde de schouders op en glim lachte half verontschuldigend. „Ik ben spoedig opgewonden", zei hij, „en ik vind1 dat wijn niet goed voor mij is. Maar ik apprecieer ze voor degenen, die er tegen kunnen en benijd hen soms." Lord Chesterton boog en keek naar het kal me geacht vol zelfbeheersching met het ver standige voorhoofd. „Ik had u niet voor spoedig opgewonden aangezien", zei hij, „maar iedereen is zelf zijn beste gids. Marlow, de Bodeaux staat bij je." „wat ziel Sir Jordan, waar je zoo om moest lachen, Andrey?" vroeg Lilian, Lawson met kwijnende stem, op de sofa gezeten, waar zij zich gehaast had zich op uit te strekken, daar het een vaste stelregel was van de bekende schoonheid, al haar energie te bewaren voor haar natuurlijke prooi de mannen (Wendt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1