DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Do strijd in en buiten Europa. Gekocht >0. 199 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 KhMiBBflitxprlli by TiorsltbetstlK d. 3 maanden 11.65, Ir. n. pst 11.90. BawlUaimners 5 st. AdTNtnitMIa 15 n. t. rspl. irsstsis Istlsrs saai glialuilits. Br. Ir. 11.9. Boek- at Baadalxatrikkerll Berna. Coaler It.. Yoordarr! C 9. Tol. 3. MAANDAG 26 AUGUSTUS. FEUILLETOH. Bniteuland. v< Binnenland. De Duitschers blijven 'n het Westen steeds wijken al wordt op verscheidene punten hun weerstand krachtiger. Maar dit wijken getuigt toch van de supe rioriteit welke het leger der Geallieerden op dit oogenblik bezit, het bewijst toch onom- stootelijk, dat bij de groote weegschaal van het succes de schaal momenteel naar de zijde van de geassocieerde mogendheden is doorge slagen. Of dit zoo blijven' zal hangt van verschil lende omstandigheden af. De Britsch- Fransch-Amerikaansche troepen schijnen de laatste dagen met bewonderenswaardigen moed' den strijd te hebben aangebonden en men verzékert, dat de numerieke meerderheid zich aan de zijde der Geallieerden nog niet deed gevoelen. Wordt deze ingezet dan zou er van Duit- eche successen geen sprake meer zijn en men weet, dat door de gestadige aflevering van Amerikaansche reserves het ententeleger langzaam maar zeker in mannen-tal dat der tegenstanders moet overtreffen. Hetzij de Duitschers op sommige punten min of meer vrijwillig den terugtocht aan vaarden, hetzij zij op andere punten met ge weld worden teruggeworpen, het is duidelijk, dat de eerste bewegingen in nauw verband staan met de tweede en dat geen vrijwillige terugtocht zal aanvaard1 worden wanneer dit, met het oog op den toestand op andere deelen van het gevechtsterrein niet een uit militair oogpunt noodzakelijke beweging is Tusschen Oise en Aisne is het betrekkelijk rustig geweest. De Franschen gaan voert voor voet op het door de Duitschers vrijgegeven terrèin voor uit en schijnen nog niet van zins de pogingen om Noyon aan den vijand te ontrukken op te geven. Inderdaad is Noyon een plaats van groote beteekems en zou de bezetting er van bij het Fransche volk zeer groote voldoening wekken. Op dit moreel succes zal dus wel aange stuurd worden. iHet Fransche avondcommuniqué van Zater dag maakt melding van een terreinwinst tus schen Ailette en Aisne in de streek ten Z. van Crécy-au-Monf. Bewesten Fismes schoven de Amerikanen hun linies tot aan den weg Soissons-Reims over een front van acht-honderd meter voor uit. Meer Noordelijk hebben de Britten zich dapper geweerd. Over een vijftig kilometer breed front van ten: Z. van Atrecht tot in de buurt van Chaulnes vielen zij aan. Op het N. gedeelte van dit.front wonnen zij aanmer kelijk terrein. Meer naar het Zuiden stieten de Engelschen op sterken Duitschen tegen stand. Ten Z. van de Somme werden de Duit schers achteruitgedrongen Het Berlijnsche avondcommuniqué is daar entegen nog al voldaan over den gang van zaken. Het meldt een strijd tusschen Scarpe en Somme, 't/mislukken van Engelsche aan- vallen ten Z.-O. van Atrecht en tegen Ba- paume, maar het geeft toe, dat ten Z.-W van Bapaume de vijand beoosten Thiepval terrein won. Herhaalde aanvallen der Engelschen van beoosten Albert tot aan de Somme zou den volgens dit communiqué mislukt zijn, evenals Fransche aanvallen tusschen Ailette .fn Aisne. De laatste telegrammen melden1 reedis het binnentrekken: door Britsche patrouilles van Bapaume, Thilloy en1 Croisllles. De Britten rapporteeren een voortzetting van den aanval ten N. van de Somme. Wij zijn meester, zegt dit teleegram, over den weg AlbertBapaume tot aan de buitenwij ken van Lesara en hebben Contalmaisou, Warlencourt en Caucourt genomen. Ten N. van Bapaume namen wij Sapignies en Beha- guées. Sinds 21 Augustus maakten wij meer dan 17000 Duitschers krijgsgevangen. Het Berlijnsche middagcommuniqué méldt afgeslagen vijandelijke aanvallen aan weers zijden van BailleuL, ten. N. van het Labassée- kanaal tusschen Neuville en St Leger en voor Mory. Gemeld wordt dat de Duitschers in St. Leger terugweken. Volgens dit com muniqué mislukten de Britsche aanvallen rond Bapaume. Tusschen Courcelette en Po- zières werden aanvallende troepen der Ge allieerden tot voorbij Pozières teruggewor pen. Ook werden zij bij hun krachtige aan vallen vanaf ten O. van Albert tot de Som me teruggeworpen tot Laboiselle en over den straatweg AlbertBraye. Tusschen de Ailette en de Aisne zouden Fransche aanvallen mislukt zijn. Het Duitsche avondcommuniqué meldt mis lukte Britsche doorbraakpogingen ter weers zijden van Bapaume en het afslaan van krachtige Fransche aanvallen ten Z. van de Ailette. Hoewel het verlies van Bapaume hierin niet rondweg erkend wordt, is de mededeeling daarvan in bedekte termen In dit communiqué wel terug te vinden. Het geschil tusschen Spanje en Duitschland is er wel een1 van eigenaardige beteekenis. Duitschland toch heeft, sinds het den onbe- perkten duikbootoorlog heeft afgekondigd, zich niet ontzien om ook de 6cheepsruimte der neutralen onder verschillende omstandighe den meedoogenloos te vernietigen. Dat was nu eenmaal een onderdeel van het Duitsche oorlogsplan, maar het. is begrijpelijk, dat de benadeelde neutralen zélf daar alles behalve over gesticht zijn geweest. De vrees in den wéreldoorlog betrokken te worden1 en- de omstandigheid, dat men Duitschland als leverancier van vele onont beerlijke grondstoffen noodig had, hebben de critiek meermalen het zwijgen1 opgelegd en1 de scherpte der protesten verminderd. Maar een verliezend Duitschland kan zich niet veroorloven wat een overwinnend Duitschland kan doen en- het zou ons niet verwonderen, als de Spaansche protesten der laatste dagen min of meer verband hielden met de momenteel minder gunstige positie van de Duitsche troepen op het W. gevechts front. Spanje heeft gedreigd1 zijn schepen welke Duitschland vernietigt, te vervangen door Duitsche schepen welke in Spaansche havens liggen en wanneer wij deze bedreiging goed beschouwen is zij feitelijk zoo logisch, dat er niets tegen in te brengen valt Maar in Duitschland houdt men nog steeds met de rechten der neutralen heel weinig re kening en moeten zij bloeden omdat dit nu eenmaal in het algemeene oorlogsplan thuis behoort. Men heeft toen Spanje geantwoord, dat in den onbeperkten duikbootoorlog die tus schen twee haakjes Duitschland al heel wat vijanden op den hal» gehaald heeft voor Spanje geen1 uitzondering kan gemaakt wor den en als gevolg daarvan is de verhouding tusschen Spanje en Duitschland buitenge woon gespannen. Het Duitsche soc. dem. orgaan de Vorw&rts wijst er op, dat Spanje met zijn twintig milli- oen inwoners, afgezien van Rusland, de grootste neutrale staat is, wiens voorbeeld ook op de Spaansch-Amerikaansche staten als Argentinië en1 Mexico van invloed1 is ge weest. Indien Spanje zijn neutraliteit opgaf, zou dat de grootste tr;omf zijn op politiek ge bied, die de entente in het algemeen zou kun nen behalen en de VorwSrts stelt de Duitsche regeering er dan ook verantwoordelijk voor, dat Spanje-niet tot vijand der Centralen wordt gemaakt. Of dit al dan niet gebeuren zal, hangt na tuurlijk in de allereerste plaats van Duitsch land af. Wijzigt deze strijdvoerende mogend heid zijn onbeperkten vemietigingsoorlog ter zee ten gunste der neutralen1, dan zal een Spaansch-Duitsch conflict vermeden worden, doet het dit evenwel niet, dan is het te ver wachten, dat de rij van Duitsehlands vijan den, naarmate dit rijk meer in de positie van een verslagen tegenstander komt, zich nog op bedenkelijke wijze zal uitbreiden. Naaw M Ingelsch van SHarïas öwvi» 27) Jordan deed of hij schrikte. „De inzet is te hoog", zei hij. Lord Lorrimore vatte vuur. „Dat dacht u zoo straks niet. Ik verlan alleen den prijs te winnen om hem aan de ei genares terug te geven, aan wie ik hem van morgen ook reeds gegeven had." De laatste woorden liet hij zich ontvallen Sir Jordan ving ze ^dadelijk op en gebruikte ze in zijn eigen voordeel. „O nu begrijp ik het", zei hij. „U wilt de roos natuurlijk graag teruggeven. Maar neem mij niet kwalijk, als freule Hope er z,oo gemakkelijk afstand van deed Lord Lorrimore's donker gezicht werd doodsbleek bij dien op minzamen toon ge- uiten smaad. „Pardon", zei hij langzaam en met blijk bare inspanning tot zelfbedwang; freule Hope kon moeilijk weigeren de bloem als prijs te geven, want het zou anders schijnen of zij aan zulk een kleinigheid te veel waarde hecuite. U heeft haar gewonnen „Ik wil het wagen!" viel Jordan hem in de rede, „maar met dezelfde kalmte en hetzelf de zelfbedwang dat Lord Lorrimore meer scheen te ergeren dan eenig vertoon van toorn of wrok zou gedaan hebben; en daar om was het dat Jordan zoo kalm bleef. Lord, Lorrimore zag hem aan; zijn adem haling was zwaar en moeilijk. „U weet zeker, Sir Jordan", zei hij, „dat ik ding naar de hand van freule Hope." „Dat weet iedereen", zei Jordan met een buiging en een glimlach. „Een iedereen mag het weten 1" antwoord de Lorrimore hooghartig. Weder boog Jordan als een puik toon beeld van beleefdheid, maar weer met dien zelfden zweem van spot. „En wat wou u nu voorstellen. Lord Lor rimore? dat wij om iets meer dan de bloem tot prijs zouden schieten? Zoo ja, dan moet ik weigeren. Ik stel de bloem op hoogen prijs, maar freule Hope is een veel te kost baren prijs om gewonnen o! verloren te worden door een schot." - Op dat oogenblik waren de bdde heeren, of schoon zij1 het niet hadden opgemerkt, niet meer alleen. Iemand had voorgesteld: dat de dames naar het bosch zouden gaan om ane monen te zoeken en Lilian en Andrey waren naar het boschje geloopen waar Jordan en Lorrimore hun woordenstrijd1 voerden. Maar dë schoonheid was er nog niet aangekomen of zij ging op Iden grond zitten en deelde kalm- And men niet op had en dat zij pjes aan ïrey mede, dat zij met wïlde bloe had en dat zij daar bleef zitten tot Andrey* klaar was met bloemenplukken Andrey had aangeboden bij haar te blijven, maar Lilian had rustig bedankt. „Om je de waarhekF te zeggen", zei ze, „ik ben van plan een slaapje te gaan doen. Ik ben altijd zoo slaperig in de open lucht en daar er niets te doen is voordat ae heeren met dat vervelende konijnen schieten klaar zijn, waarom Toe, geef nu je parasol, lieve; je hebt ze toch niet noodig en het is bepaal warm, hé?" Andrey wierp haar de parasol lachend toe en wandelde voort. Zij was nog niet ver ge- faan of zij hoorde stemmen en enkele woor- en, waaruit zij iets van de zaak begreep welke door de twee heeren behandeld1 werd. Zij bleef staan en het bloed steeg haar naar de wangen; een oogenblik daarna was ze doodsbleek. Vrouwelijke bescheidenheid KORTE BERICHTEN1 In de Amerikaansche Senaatscommissie voor buitenlandache zaken1 heeft Senator Lod ge verklaard, dat met Duitschland niet over vrede onderhandeld kan worden1; de vrede moet aan Duitschland worden gedicteerd. De voornaamste voorwaarden zijnherstel van België en Servië; teruggave van Elzas-Lotha- ringen en Italia Irredenta, de onafhankelijk heid van Roemenië en Polen, de vrijheid van Rusland, dat al het bij den vrede van Brest- Lifowsk verioren gebied1 moet terugontvange Gonstantinopel moet een vrijhaven.1 worden; Palestina mag nimmer onder Turksche heer schappij terugkeeren De Jugo-Slaven en Tsjechen, die onder Qostenrijksch bewind staan, moeien onafhankelijke staten worden, die met Polen aan Duitschland den weg naar 't Oosten zullen afsnijden. Generaal-majoor Osterwill, van de En gelsche troepen te Bakoe, heeft in een kennis geving aan de bevolking verklaard, dat zijn regiering slechts werkt voor de belangen der geallieerden <n den strijd met 't Duitsche impe rialisme, en dat hij handelt op grond van een overeenkomst met de voorloopige dictatuur der Kaspische regeering. Volgens een bericht in de „Kiefskaja Mysl" zijn de Don-kozakken in de gouverne menten Saratof en Woronesch doorgedrongen en hebben zij den spoorweg Sombof-Kamya- chin bereikt, en den Wolga-oever ten Noor den van Zarizin bezet. In tegenwoordigheid van Clemenceau, Leygues, Loucheur, Pétain heeft president Poincaré vandaag aan generaal toch het maarschalkinsigne uitgereikt. De plechtigheid had' plaats in den commando-post van den maarschalk. Poincaré verklaarde gelukkig te zijn, dat hij aan Foch de onderscheidingstee kenen mocht uitreken van de hooge waardig heid, die de regeering hem onder de toejui chingen' van Frankrijk en de landen der bondgenooten heeft toegekend. Ln Albanië zijn1 cte Oostenrijksche troe pen over de Semeni getrokken. Teven» hebben zij Berat en Fieri bezet. De Germania wijst er op, naar Wolff seint, dat een deel van den systematischen strijd, dien de entente voert, bestaat in het verwijderen van het Vdtikaan van de midden rijken. De entente hoopt den Paus als vredes- stichter en bemiddelaar uit te schakelen en invloed uit te oefenen op de talrijke prelaten. Met allen nadruk zegt het blad dat het stre ven er op gericht moet zijn dat de komende vredesconferentie het Romeinsche vraagstuk op een wijze oplost, waarbij met de vrijheid en onafhankelijkheid van den Paus volkomen rekening wordt gehouden. Te Weenen zal binnen eenige dagen on der voorzitterschap van graaf Burian een ministerraad gehouden worden, waar de ver schillende politieke quaesties van Oostenrijk- dongarije besproken zullen worden. De vijanden der bolsjewiki hebben een rpond der wedergeboorte van Rusland" opge richt. De bond is o a. voor oorlog met de Mid denrijken. In1 de Galicische stad Komamo is een program geweest. Met bajonetten vielen de boeren de Joden aan en1 plunderden e Joodsche winkels. In de meeste Joodsche den werden zwaar gewond. De overheid aanvankelijk niet in, eerst later herstelden agenten de rust. Zes soldaten, die aan de po grom hadden deel genomen1, zijn gearresteerd. Wilson zal Europa niet gaan bezoeken. Een der moordenaars van den ex-Tsaar is te Jekaterinenburg op straat door 't publiek vermoord; de beide anderen zitten in de ge vangenis. De „Iswestia" maakt melding van de ontdekking van een wijdvertakt contrarrevo- lutlonnair complot te MQskou, hetwelk juist rijtijd» verijdeld werd; reeds zijn in genoem de stad1 8 leiders der organisatie doodgescho ten. Ook uit andere gouvernementen worden opstanden gemeld, die echter bloedig onder drukt werden, maar niet dan nadat de So- viettroepen hier en daar zware verliezen le den. Volgens den Poolschen minister van Juitenlandsche Zaken Radziwill die bij kei zer Karei op bijzondere audtintle geweest is, zal ter oplossing van het Poolsche vraagstuk een gemeenschappelijke conferentie tusschen dé dem worden. De Amerikaansche Kamer heeft de wet op de legersterkie met op 2 na algemeene stemmen aangenomen. De regeering verneemt, dat de anti-bols jewistische regeeringen te Omsk enWladiwos- tok het volkomen met elkaar eens zijn. Dit beteekent, dat geheel Siberië feitelijk onder één regeerng staat, met uitzondering vaü een klein stuk bij Irkoetsk, en waar bolsjewisten, bijgestaan door gewezen Duitsche en Oosten rijksche krijgsgevangenen, de baas zijn. Het garnizoen van Ancon is aan het fluisterde haar in: „Ontsnap voortiat ze je zien", maar een vaa; gevoel van onrust kon haar niet doen besluiten hem te gaan. Zij kwam het boschje uit op ae open plek waar de mannen stonden. Zij sloegen de oogem heer em keken «tl oogenblik verlegen Jordan was de eerste die zich herstelde en glimlachte. „Waarom is u niet aan het konijnen schie ten?" zei ze zoo onbezorgd als ze kon. „Ik verzeker u dat Lady Marlow rekent op uw ko nijnen voor haar lunch van morgen als u geen volle tasschen meebrengt, krijgt u niets dan brood met kaas". „Wij houden een kleine oefening, freule An drey'," zei Jordan luchthartig Zij keek rond. „Hier hebben wij dem laatstem keer ge luncht, toen ik hier met Neville geweest ben", zei ze zuchtend. „Het schijnt al zoo lang ge leden" Jordan's glimlach maakte plaats voor een ug die bedoeld was de spiegelen. Lord Lorrimore spande zijn ooren uitdrukking die bedoeld was de hare te weer sp in en bleef ernstig, zwijgend staan. Zij nam haar rijkleed langzaam op om hun tijd te ge ven met haar mee te gaan of hun gesprek voort te zetten, maar daar zij zich niet ver roerden, moest zij zich wel verwijderen. „Welnu," zei ze, „zult ge nu uw best doen Neville te overtreffen? Hij doodde er dien dag dertien maar dat héb ik u al verteld". „U heeft em goed geheugen, freule", zei Lorrimore. Andrey zag hem aan. „Voor alles wat in verband staat met mijn ouden speelkameraad", zei ze bedaard en slenterde voort. De twee mannen wachtten een oogenblik, toen zei Lorrimore norsch: „Nu, wilt u het eerst schieten. Sir Jordan? „Zooals u wilt" Jordan nam zijn geweer muiten geslagen en eischte de onmiddellijke oorlogsverklaring aan Ehiitschland, de over dracht der geintemeerde Duitsche, schepen aan de Ver. Staten en het zenden van Peru- aansche troepen1 naar Frankrijk. De Amerikaansche stoomschepen Luke- don, Westbridge en Cubore zijn onderscheide- lijk den 21 en, 16en en 15en Augustus door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht. Naar Reuter meldt hebben de Engel sche vliegers de laatqte week 62 Duitsche vliegtuigen neergeschoten en 21 stuurloos neergejaagd. De Engelschen missen 26 toe stellen. Uit een> officieel bulletin, te Berlijn uit gegeven, blijkt, dat de keizerin aan een hart- aandoening lijdende is, zoodat zij volkomen rust moet houden. De Duitsche gezant, die uit St. Sebasti- aan is aangekomen, heeft zich onmiddellijk naar het paleis begeven om den koning te be groeten. UITSTEL VAN OPKOMST ONDER DE WAPENEN. Het departement van Oorlog heeft uitstel van inlijving verleend tot het tijdvak 1—5 October aan de dienstplichtigen der lichting van 1918, toegewezen aan de genie en- be stemd voor opleiding tot milicien-telegrafist en telefonist, voor zoover zij wericzaam zijn bij den post- en telegraafdienst. GRAAN UIT AMERIKA. Het stoomschip „Hector" is Zaterdag met 2065 ton maismeel en 1720 ton roggemeel van Nieuw-York aan de Surinamekade te Amsterdam aangekomen. ZEVEN VISSCHERSSCHEPEN IN DEN GROND GEBOORD. Zondagmorgen werden door den logger K.W. 102 te IJmuiden binnengebracht de scheepsboot en de bemanning van den log ger „Neerlandia II K.W. 134" en even later werden door den logger „K.W. 145" de scheepsbooten en de bemanningen aanc bracht van de loggers „Neerlandia 3 KJ 38" en „Stella IJM. 237." Alle geredde vls- scherlieaen waren ongedeerd. Dë „K.W. 34" en „K.W. 38" behoorden aan de reederij M. den Duik, de „IJM. 237" aan de visacherij- Maatschappij „Bestevaer". Deze logger» werden door dezelide duikboot vernietigd, die ook vier schepen tot zinken bracht, waar van de opvarenden zijn opgenomen op de hospttaalsehepen „Sindoro" en „Zeeland". Naar men meldt heeft de vernietiging plaat» gehad Zaterdagmorgen tusschen 5 en 9 uur, ter hoogte van het Haaksvuurschlp. De ver nietigde schepen hadden zich al visschende enkele mijlen in het versperde gebied bege ven. De duikbootcommaudant had aan an dere loggerschepen een lijstje getoond de door hem vernietigde get sche gemeenschappelijke conferentie tusschen Monarclre, Duitschland en' Polen gehou- van netigde schepen. Men meende er 8 of 9 op te lezen. De mogelijki heid bestaat dus dat nog meer dan genoem de 7 schepen vernietigd zijn. DE VOEDSELVOORZIENING IN DE EERSTKOMENDE MAANDEN. In vervolg op de besprekingen, welke de heeren Edo Fimmen en J. van Rijsewijk in hun kwaliteit van toegevoegde adviseurs aan het Rijks Centraal Administratiekantoor op 16 en 291 Juli j.1. met den minister van Landbouw, Nijverheid en1 Handel hadden over de voedselvoorziening in de eerstkomen de maanden, vond Dinsdag 20 Augustus j 1. weder een conferentie plaats van de beide arbeidersvertegenwiooraigera, ditmaal, wegens afwezigheid van den: minister, met den neer mr. Sdtirn van der Loeff, directeur-generaal van de afdeeling Crisiszaken van het depar tement van Lan ig Crisu abouw, Nijverheid' en Handel. op, mikte zorgvuldig en atihoot. De kogel raakte slecht» de punt van het kaartje. Zijn lippen1 trokken zenuwachtig en zijn ge- iditf lig w riimore. betrok een oogenblik, maar al heel si dig wendde hij' zich met een glimlach tot Lor- „Het is uw beurt", zd hij. „Ik heb gemi«f, maar Ik bezit de bloem nog". De hoon was bewonderenswaardig bere kend om zijn mededinger op te winden en zijn hand onva&t te maken; maar dit mislukte. eweer op, scheen nauw- recies in rtje. Hij "keerde zich om en keek Jordan aan mef opeengeklemde lippen en een snelle flikker,ing in zijn donkere oogen. Met zorgvuldig neergeslagen oogleden nam Jordan dé roos langzaam uit zijn knoopsgat en reikt haar zijn mededinger toe. Lommore nam haar aan nam zijn hoed even af en zon der verder een woond te spreken liep hij weg in de richting die Andrey had ingeslagen. Jordan keek hem na met de hand vastgeklemd om het geweer en met een uitdrukking op het gezicht, die, zoo er een kogel in had kunnen zitten, zijn mededinger door het hart zou heb ben geschoten. Lord Lorrimore hoefde niet ver te Ioopen. Hij' vond Andrey weldra; het was of zij op hem wachtte. Zij sloeg de oogen op en zag hem met een beleedigend air aan; hij deed of hij dit niet opmerkte toen hij zijn hand uitstak, die de roos vasthield „Laat mij u uw eigendom teruggeven, freu le", zei hij met zijn ernstige stem. Andrey nam de roos aan, liet haar op den grond vallen en zette er den voet op; toen vestigde zij haar flikkerende oogen op hem. „Hoe kon u u schuldig maken aan zulk een dwaasheid, mn te kibbelen over een bloem zonder eenige waarde?" „U vergeet dat u haar gedragen hebt," zei hij met zachte stem. „Wij' hebben niet ge twist". „Jawel", zei ze met bevende lippen; haar oogen wat zachter door rijn ernstig antwoord, „Ik heb uw beider gezicht gezien. O wat zijn mannen toch dwazen, om standjes te krij gen om een1 kleinigheid". ,,'De vrouw, die ik liefheb, is meer dan een kleinigheid voor mij," sprak hij weder met zijn ernstige stem. Zij zette groote oogen op en maakte een buiging voor hem. „O aan was i k het waar u voor aan het schieten was als twee boerenjongens op de kennis." „Als twee mannen in doodelijken ernst! Tenminste de eene". „Inderdaad! En dacht u dat ik genoegen zou nemen met zulk een dwaasheid en het mij aangenaam zou zijn? Wat moet u mij voor een ijdele idioot aanzien! Lord Lorri more, mijn ijdelheid is van een zeldzamer aard dan dat ze op zulk een manier bevre digd zou kunnen worden." „Wijs mij dan een andere, een hoogere ma nier aan", zei hij haastig. „U weet er is niets wat ik niet zou willen doen om u mijn liefde te toonen en de uwe te winnen". Zij maakte een gebaar van ongeduld. „Denk u din dat ik rust had, terwijl die man de roos droeg die ik u gegeven had? Als u ze ih zee ge- wotrien haa— „Zou u in zee gedoken zijn viel zij1 hem in de rede met een lach die sarcastisch moest heeten, maar een weinig trilde. „Ja", zei hij ernstig, „ik wil alles doen, overal naar toe gaan om u mijn liefde te be wijzen, ofschoon ik geloof, dat ge er niet aan kunt twijfelen, Andrey." (Wordt vervolgd). COÜRANT rr'%rr /vn rrf Afl A -riAn lrfilm.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1