I* Rechtszaken. CNDERW IJ.S I PRINS Az., Bierkade 11. Tel«ffrtini«en t«tï Sport Ingezonden Stukken. feld eiken volgenden avónd vol zijn. want zoo'n avond van gepaste vrccüjkheid is den menschen in dezen tijd van harte welkom. Gisteravond was het succes groot. De zaal en het tooueel waren prachtig' electrisch ver licht door ter Hall's eigen installatie. De eerste acte fcrengt de toeschouwers naar Emmer,, waar de groots veenbrand woedt en waar de burgemeester niet uit zijn bed wil komen. Wij zien de Haagschc brand weer komen en maken daarna kennis met een paar lieve zoontjes van den burgemees ter, n.l. Joris8ie en Dorissie, voorgesteld door de twee bekende komieken van het re vue-gezelschap J. Buziau en S. Nieuwen- huijzen Dit tweetal heeft de menschen weer tranen doen lachen. Zij willen de wereld ln. Annemie, de meid, laat hun de Universitei ten en de Gele Rijders zien en daarna de am bachten. die door de vrouwen beoefend wor den. De burgemeester wordt wakker pi laat zijn zoons voor straf werken op 't distribu tiekantoor. Dat 't daar een mooie beweging wordt spreekt van zelf. Eindelijk, gaan de broers naar de groote stad. Zij hooren in t bosch de doffe bijlslagen van de houthak kers en dit geeft aanleiding tot een prachtig slottooneel: het levende bosch, het vliegen- ballet en de apotheose: Beschermt Hol- land's bosch. Het tweede bedrijf Is zeer goed. Na eenige scènes over den woningnood en de modenie winterkleedlng kriigen we eene ontmoeting tusschen de twee broeders en Annemie, die nu aan 't tponeel gekomen is, en als eom- mère leidt zij hen verder rond. De heer Nieuwenhuijzcn Sr.. die eerst voor burge meester heeft gespeeld, verschijnt dan ook weer in zijn traditioneele rol van oude dame en met succes. Doris en Joris moeten echter eerst een nieuw pak koonen en dan volgt een dolle scène in een kleermakerswinkel. Buziau en Nicuwenhuijzen laten door hunne malle fratsm do menschen onbedaarlijk lachen vooral als sBu/lan eenige malen verklaart, dat hij 't toch zoo'n „aardige zaak" vindt Dan komt een vèrklaring van den titel. De man van de belastino knijpt de menschen op alle manieren het geld uit den zak De broers zinnen er een aardig liedie op, waarvan het refrein: .Knijpen hier knijpen daar" wel spoedig populair zal worden. Een aardig in termezzo speelt zich nog af over de lichtte- sparing Sommige emenschen nemen 't voor ernst op. Bijzonder indrukwekkend is het slot van deze acte: ,.In het land der eeuwige sneeuw", niet alleen door dé prachtige cos- tuums, maar ook door de mooie zang niet 't minst van Mevr. Hendriks als de bergfee, Een welverdiend applaus beloonde haar Dc derde acte geeft afwisseling van ernst en luim De ernstige gedeelten zijn indruk wekkend, vocral ook door de stoere man- nenzang. De thuiskomst van de verminkten was tragisch. Mooi was het tafreel „helden aan wie men niet denkt", waarbij mevr Kohier-Van Gelder, de commère, uitstekend decimeerde en waarbij ook onze Koningin niet werd vergeten. Zeer goed gezien was het dan ook sen dit bedrijf als slot te ver- b'nden de verbroedering der volken, waar door alle oorlog en oorlogsleed tot de on mogeliikheden zal behooren. Het luide applaus aan 't slot bewees, dal de gehecle revue weer uitstekend in den smaak was gevallen Op enke'e onderdeden willen wij nog even wijzen. De costumes waren weer prachtig, vooral in de finales. De zang, zoowel van de dames als van de heeren, zeer goed, terwii kapelmeester van Weezei voor passende mu ziek had gezorgd Of de revue het doen zal? Wij zeggen met Bu/inn „Vaal hoor"!! AfKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. Een buitengewoon moo! programma loop In dit théater. Inderdaad met zorg voor deze week gekozen. Het dramatische en komische element zijn gelijk vertegenwoordigd. Voor 't eerste zorgt een tragedie van de Nordisk in drie actcn. Met dc grootste aandacht vol men deze bijzondere film. „Als de duistert) roept" geeft ons de levensgeschiedenis van Hagen Oroth, een man door 't noodlot ach tervolgd. Prachtig spel geven de verschillen de personen, spel, zooals men dat alleen van de Noorsche artiatcn ziet. Wat moet de „Nordisk" toch over een stel eminente film s'peUra beschikken, want telkens ziet men in hare films andere hoofdpersonen en de één Is nog beter dan de andere. Alleen de rol van den vaischen vriend wordt ook hier weer vervuld door Erik Holberg. Alma Hlndlng geeft ln de vrouwelijke hoofdrol van Elisa West treffend mooi spel. Maar de vertolking van de uiterst zware rol van Hagen Grom I» bijzonder. ..Fideele Oevangenla" geeft een klucht ln drie acten. 't Is een bijzonderheid als een klucht in meerdere bedrijven aardig blijft, maar deze Is werkelijk heel goed. Een leuke geschiedenis, met vroolijke verwikkelingen, ritsen. 1.44*/, min.; 2e pr A. C Keijser 1.461/# min.'; 3e pr. Broertjes 1.54 min. Heerenleden 200 M. Ie pr. P T.enior 5.5*/» min.; 2e pr. H. Woeslenbv.rg 5.15,, min. Damesleden. Ie pc. H. Prins; 2e pr. O. Ui terdijk. Heeren («rij 200 M.). C. Lind (Alkmaar) 3 58V, min.K.Sjjnd' Alkmrmj 4J Rugzwcmrnen (riirt-tetlen) 40 M. ,5\/. min. Ie pr. H. ind1 45 sec 2e pr K. Lind 46 sec. Niet-leden'beneden 15 jaar, 40 M. Is pr. Visser, Alkmaar, 45 sec.; 2e pr. J. van 7uijdam, Alkmaar. 48 sec.; 3e pr. R. Elzas, Alkmaar, 59 scc RENNEN EN DRAVERIJEN TE DUINDIGT. Bij de gister te Duindigt gehouden rennen en draveriien won onze stadgenoot de heer B. ten Hage in de prijzendraverij 4e klasse, voor paarden geboren in 1914 en 1915, afstand 1600 M., als pikeur met Hollandia stal Lan- cier, den eersten prijs 300 ia 1 ra. 491/» sec. In de prijzendraverij 3e en 4e klasse, af stand 2000 M won dezelfde met Dienares van dezelfde stal den 3?n prijs 50 in 3 min. 18V„ sec. In de handicapdraveri} le klas, afstand 2200 M. won Dumas van dm heer N. Scher merhom, bereider de heer J. Witteveen, 2350 M., in 3 m. 4*/» sec. den 3m prijs, 70.—. BROODDRONKENHEID. Zaterdagnacht verbrak een zekere B. van de Stompetoren met een breekijzer, bij den bewoner A. Kwakelpad 19, met geweld de sluiting van den regenbak, daarin] de bewo ners dreigende naar buiten te komen. HET ONWEER. Het onweer sloeg hedenmorgen in twee woningen, aan de Drebbelstraat en1 Een drachtstraat alhier, in. Bij den heer Hoed werd de schoorsteen van net dak geslagen en een eigenaardigen damp in huis waargenomen, terwijl bH den heer Kuiper e'daar een begin van brand ont stond, dat men spoed'g wist te blusschen. SAMENWERKING TUSSCHEN BUR GERLIJK ARMBESTUUR en ARMEN RAAD. Het Burgerlijk Armbestuur zond aan B. en W. het volgende antwoord op het eest een echter zonder overdreven nonsens. Dc opna men zijn bijzonder mooi en helder en 't ff in de k - :-te zou men nog w« poosje lam,. 1 willen zien, vooral het rqarn der dames op rolschaatsen. Dc „Nordiak" laat ook nog twee harer ar- Hatm zien in een komisch nummer. Oscar Stribolt en Lauritz Olsen in „Twee Oude Zondaars*/. Als geheel een programma dat een bezoek overwaard Ia. ZWEMMEN. Bij de gisteren gehouden zwemwedstrijden te Hoorn behaalden de 7 Alkmaardera, die hieraan deelnamen, 7 prijzen, en wel: voor den afstand 200 M. voor heeren de le priis de heer C. Lipd, de 2de prijs de heer H. Lind. terwijl voor den afstand 40 M. rug- zwemmen voor heeren de lste prijs behaald werd door den heer H. Lind, de 2de prtja door den heer C. Lind. De prijzen beston den uit een zilveren kruis en 3 zilveren me dailles. .IV Voor den afstand 40 M. voor jongens be neden 15 jaar werd de le prijs behaald door Riet Visser, de 2de prijs door Tan van Zuij- dam, de 3ae prijs door Rudolf Elzas. De priizen waren kunstvoorwerpen. Een mooie propaganda dus voor de nog dit jaar op te richten Alkmaarsche Zwem- - De Zwemvereeniglng „Het Hoomsche Hop" hield Zondag zwemwedstrijden ln de Zuiderzee met den volgenden uitslag: I. Jongensreden 40 Meter: le pr. TLigt- hert 'l min 15'/» sec.; 2e pr. C. Bos 1 min. 17 sec 3e pr C de Vries 1 min. 24 sec. II? Heerenleden 80 Meter: le pr. IJ. Oer- schrijven van het rapport der raadscommissie dat wij publiceerden, over de samenwer king" tusschen Burgerlijk Armbestuur en Armenraad. Het Armbestuur zegt: Al» Burgerlijk Annbestuur meenen w?_ Uw aandacht te mogen vestigen op onderstaand? punten: 1duur van het onderzode. 2. wijze van onderzoek. 3. onvolledigheid. 4. onjuistheden. 5. benaming en conclusie van het rapport. 1Duur van het onderzoek. Het Burgerlijk Armbestuur heeft gemeend zich op 4 Aug. 1917 tot den1 Gemeenteraad te moeten wenden, ten einde een onpartij" overzicht en onderzoek te verkrijgen over de werkzaamheden van het B. A. zelf en van den Armenraad hier in de gemeente vóór de kwestie zou moeten worden uitgemaakt of de verlenging met een Hieuw 4-tal jaren van den Armenraad noodig en wenscben zou zijn. Het Burgerlijk Armbestuur was overtuigd, dat de wericzaamheden van den Armenraad niet in overeenstemming waren met de kosten noch met het nut dier instelling. Zelf meende het daartoe in staat te zijn te oordeelen uit eigen ondervinding en uit talrijke geloofwaar dige mededeelingen. Toen nu in de jaarverslagen van den Ar menraad vermeld werd, dat deze instelling alleen dan aan het verwachte nut kon vol doen. indien de registratlekaarten juist wer den bijgehouden en dit niet goed kon geschie den; naar B. A. de benoodigè gegevens niet verstrekte waaruit het B. A. conclueerde, dat het aansprakelijk werd gesteld voor het niet bereiken van de verwachte resultaten van den Armenraad, toen heeft het B. A. gevoelend ook maar in 't minst niet in zijn plicht te kort te zijn geschoten, zelf een onderzoek aange vraagd. Hadde het zich ook maar eenlgszins schul dig gevoeld, dan ware ehet verzoek toch ze ker niet tot den Raad gericht. Het B. A. betreurt het nu ten zeerste, dat de commissie van Augustus 1917 tot Mel 1918 noodig gehad heeft om het rapport samen te stellen, daar tn dten tijd de verlenging van de werkzaamheden van den Armenraad weer met 4 jaren heeft plaats gehad. Waar de commissie tot taak had een gron dig onderzoek in te stellen, kan het B. A. niet veronderstellen dat bovenstaande aan baar onbekend was en neemt het gaarne aan, dat hier een onwillekeurig verzuim heeft plaats gehad. Te meer betreurt het B. A. dezen langen duur van het onderzoek, omdat deze naar zijn bescheiden meening niet in overeenstem ming is met het gepubliceerde rapport zeil. Waaruit toch bestaat dit? 2. Wijze van onderzoek. Voor zoover uit het rapport blijkt heeft de conunl8sie een onderhoud gehad met het Bur gerlijk Armbestuur eerst en heeft de commis sie zich met deze gegevens gewend tot den Armenraad. Van cenig onderzoek naar de werking van het B. A. noch van den Armenraad buiten deze instellingen om blijkt niets. Van de ge houden 2 conferenties is rapport opgemaakt en daaruit is een conclusie getrokken. Was voor dit werk een zóó lang en zoo gewichtig tijdsverloop noodig? Waar de beschuldiging uitging van den Armenraad, had het B. A. verwacht, dat dit lichaam het eerst zou ziin gehoord en het B. A. daarna in de gelegenheid zou zijn gesteld de feiten te eikennen of te ontkennen die tan zijnen1 name en ten zijnen nadeele door den Armenraad aan de commissie waren medege deeld. Dit is niet geschied. Op eigen verzoek slechts heeft het B. A. een verslag toegezonden gekregen, vóór het rap port in openbare behandeling in den1 gemeen teraad' behandeld zou worden en het zegt het College van Burgemeester en Wethouders ten zeerste dank voor de geopende gelegenheid eenige opmerkingen te mogen maken vóór de Gemeenteraad zijn eindoordeel uitspreekt en zoodoende herstelde wat de commissie ver zuimde. 3. Onvolledigheid. Bijzonder getroffen werd het Burgerlijk Armbestuur door het weglaten ln het rapport van een deel zijner mededeelingen aan de commissie Al moge veel van hetgeen het Burgerlijk Armbestuur te berde bracht volgens het oor deel der commissie van weinig belang zijn geweest, met alle bescheidenheid zii het ge zegd, dat 't B. A. had meenen te mogen ver wachten, dat een zoo hoogstaande commissie als deze, bencemd door en uit den raad' der feme er, ie, zou hebben betracht 't hoor en we- erheor, e.i dat zii aan den gemeenteraad zou hebben overgelegd alle gegevens, waar door de mot;even van het B. A. duidelijk zou den zijn geworden, welke thans door het rap port niet worden blootgelegd noch verklaard. Na het noemen van een paar voorbeelden zegt het B. A.: Ziet hier een vonnis uitsluitend gebaseerd op jaarverslagen van een instelling die in ge ding is, zonder eenig nader onderzoek. Is dit een juridisch juiste manier om een geding te beslechten? Het B. A. is zoo vrij dit te betwijfelen'. Waarom vermeldt het rapport niet de me- dedeeling van het B. A., dat de secretaresse van den Armenraad herhaaldelijk mondeling is uitgenoodigd op de vergadering van het B. A. te komen, teneinde de papieren armenzorg en de werkelijke armverzorging zooveel mo gelijk in overeenstemming te brengen en mis verstand en fouten bij de registratie te ver mijden? Het komt het B. A. toch van veel belang voor den gemeenteraad mede te deel en, dat op de uitaoodiging het antwoord kwam, dat het door het B. Avastgestelde uur op Zaterdag avond HEd. niet schikte. 'Dit uur toch schikt den hulpbehoevenden sedert onheugelijke jaren het best, daarin meende het B. A. geen verandering te mogen brengen, hoe aangenaam en nuttig de aan wezigheid van de secretaresse ook geweest zou zijn. Dit antwoord van de secretaresse ontbreekt in het rapport, ofschoon het aan de commissie is medegedeeld. Zeer tot zijn leedwezen zag het B. A. de ge tegenheid afgewezen den Armenraad kennis te laten maken met de techniek van het B. A waardoor een beter begrijpen en waardeeren ongetwijfeld aan de zijde van de secretaresse van den Armenraad te Alkmaar zou zijn ont staan. Niet werd medegedeeld, dat de vertegen' woordiger van het B. A. in den1 Armenraac ontkende ooit een convocatie van den Armen raad ontvangen te hebben, waarin ook maar één punt van behandeling beschreven werd, dat rechtstreeks betrekking had op betere ver zorging van een gezin noch van eenige groep hulpbehoevenden. Eu dat in een tijds verloop van 4 jaar I Eveneen» ontbreekt de mededeel ing, da hem een convocatiebiljet waarop voorgesteld werd het personeel van den Armenraad uit te breiden, nooit bereikte. Eveneens ontbreekt de mededeeling, dat het niet bezoeken der Artnenraadsvergaderingen een algemeen verschijnsel is, zoodat deze ver gaderingen zoo veel mogelijk gereduceerd wordenhet geldt hier dus waarlijk geen spe ciaal Alkmaarsch incedent. Niet vermeld' werd in het rapport, de «raag van het B. A. aan de commissie een onder zoek in te stellen naar de juiste of onjuiste be- deeling van ondersteunden door het B. A. Niet vermeld werd, dat door d'e commissie drie gevallen genoemd werden; welke zouden bewijzen, dat het B. A. deze gevallen üiet of onvoldoende onderzocht had. Niet vermeld' werd, dat een nader onder zoek uitbracht, dat tegen deze verleende on- overwinning behaald op het sterkt Z. V. V. en daardoor der frauien Sporfparkbeker voor een jaar in 'haar bezit'gekregen. Do véle sic jorters, die Alcmaria naar Won nr. voer heb reu vergezeld zullen1 zeke en oijt van hun dersteuningen geen gerechte tegenwerpingen konden worden ingebracht. Van groot belang acht het B. A. dit punt, orr i r inaandvoorzitters zich inder tijd met het hoofd der gemeente begeven had naar den Armenraad om daar Ingelicht te worden over de waarde van den inlichtings dienst dier Instelling, waarbij bij den eerst onderzochten reeds bleek, dat net ouderdoms pensioen verkeerd was ingevuld. Trouwens werd eenzelfde ondervinding herhaaldelijk opgedaan enis het dhn ook b.v. practlsch on mogelijk het wisselende Inkomen van de meeste gezinnen vast te leggen, waardoor een nieuw onderzoek steeds weer noodig wordt en de waarde van het verzamelde materiaal slechts van historisch®/ eu statistisch® aard kan zijn. RECTIFICATIE. In cms No, van Zaterdag komt In hetgeen wij schreven over de tentoonstelling van moderne kunst te Bergen, een loelijke fout voor. Er staat n.l., dat de expressie van de figuren van Charlie Toorop is van een „vac- cineerende" werking. Dit moet natuurlijk zijn „fascineerende". ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTINO Van 18 tot en met 25 Augustus zijn san bovengenoemde Inrichting genomen: 785 baden door heeren, 234 door dames, 148 door onvermogend®, totaal 1167 baden Hoogste temperatuur van het water 70 gr., laagste 66 gr. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. Hoofdprijzen. Na. 178, 2252, 6300 1000.. Ns. 2.670, 13794, 15569 400. Ns. 368, 6615, 8000 100. DIEFSTAL VAN BROODKAARTEN. De rechtbank te Dordrecht veroordeelde een winkelier en een barbier wegens heling en verkoop van gestolen koffie- en1 broodkaarten no. 1 tot 6 en no. 2 tot 4 maanden vorwaar- delijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. De eisch was resp. 2 en 4 maanden. luiten gr woon spannenc wedstnid in 't v-cizoei eu gezien 't wa,mc weer, stond de spel kwaliteit op hoog peil. Bo vendien heeft deze overwinning ten volle be wezen dat Alcmaria met vertrouwen het ko mende seizoen tegemoet kan gaan. Want alle spelers zonder uitzondering hebben uitstekend voldaan. De linksbinnen b.v. bleek weer uiterst gevaarlijk en maakte eenige bijzonder mooie doelpunten. Achter was 't weer als van ouds. Om even1 half twee trapte Alcmaria met één invaller, tegen zon en wind in, af. Z. V. V. dat twee invallers telde voor Jan de Heer en Rijkeboer, speelde 't eerste kwartier al direct op volle kracht en was dan ook beslist ster ker. De backs van Alcmaria en ook de keeper wisten kalm elk gevaar te keeren. Vermelding verdient een prachtschot van den Zaandam- schen rechtsbinnen, dat juist naastging. Langzamerhand geraakte Alcmaria wat inge speeld en moesten de Zaandammers zich ook in de verdediging duchtig inspannen. Maar over 't geheel was Z. V V. toch in de eerste helft iets sterker. Het samenspel in hare voor- hoede sloot uitstekend en was uiterst snel. Al leen een kernachtig schot ontbrak. De verde diging van Alcmaria wist enkele malen heel gelukkig alle aanvallen te onderbre ken en de schoten die op doel gelost werden, belandden in de veilige handen van den kee per. Zoo bleef de stand tot d? pauze 0—0. (Een kopbal van den rechtsbinnen van 7.. V. V. had beter lot verdiend!, Het spannendste gedeelte van den wedstrijd kwam echter na de pauze. Alcmaria pakte -di rect stevig aan en drong Z. V. V. terug Na heel wat aanvallen besloot de handige rechts half 't zelf eens te probeeren. Hij loste 'n heel mooi schot, dat achter de lijn gestopt werd. De bal werd daarna nog in 't doel geplaatst maar de scheidsrechter had 't eerste „zitten" al geconstateerd, zoodat Alcmaria leidde met 1—0. Even daarna gaf de nieuwe rechtsbui ten, die uitstekend voldeed; een mooien voor zet en de linksbinnen gaf met één zijner be kende schoten den Zaandamschen keeper geen kans. 2—0. Een mooré voorsprong. Maar Z. V. V. gaf niet op en met succes. De rcchtsach- terspeler van Alcmaria maakte zijn eenigste fout en 't was 2—1kort daarna gevolgd door den gelijkmaker 2—2 Men vreesde nu voor Alcmaria. Maar zie pas was weer afgetrapt of middenvoor en linksbinnen gingen er sa men vliegensvlug van door en voor men' 't wist was 't weer 32 voor Alcmaria. Als de linksbinnen, kort daarna, nog eens een mooie kans krijgt, gaat hij er met twee vijandelijke spelers naast zich; van door en scoort onhoudbaar, 't mooiste punt van den wedstrijd. Hiermee is 't pleit beslist, Aan weerskanten raken de spelers vermoeid en als scheidsrechter Katoen, die heel goed leidde, eindigen fluit heeft Alcmaria een fraaie overwinning behaald. In''t Z. V. V- elftal waren de beproefde krachten, zooals de gebroeders Swart en Aten weer uitstekend op dreef. De rechtshalf Kamphuis was vooral in de eerste helft enorm. Een besliste aanwinst voor de blauwzwarten. Bij Alcmaria voldeed de vroegere rechtsbuiten best op de linkshalf plaats. Keeper uitstekend. Alle spelers een woord van hulde Namens W. F. C. reikte de heer Klinken berg den mooien Sportparkbeker aan Alcma- rla's captain uit. Hij legde er vooral den na druk op dat Alcmaria, niet tevreden met een leren overwinning, thans op 't groene had gezegevierd. Hij hoopte dat Alcma- maand heeft men ie Alkmaar de beschikking gehad over een kleinen voorraad Duitsche kolen, maar deze vreugde is van zeer korten duur geweest Wanneer zal men te Alkmaar eens met de electrificatie der straatverlichting beginnnen? Wij gtlooven dat dit een flinke gasbespa ring m,zich zou brengen. Red. Alkm. Crt BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 24 Aug. Jacoba Mechelina Reintje, Gerrit Marinus Joostema Jupijn. 25 Aug. Johanna, d. d. van en Aafje van Hendrik Geuze- broek en Sijtske Dekker. Geer- truida Anna, d. van Johannes Fran- ciscus Aben en Theodora de Jong. OVERLEDEN: 24 Aug. Izaak Vethaak, 31 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 26 Augustus. Medegedeeld door hst Kon. Nedartandseh Meteorologisch In&titait te De BUdt. Geldig tot den avond van 27 Aug. ia het gebied van de waarneming ia de hoogste stand van den barometer onder 765 Oost-Duitschland. De laagste stand' van den barometer 755.9 te Helder. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen, tijdelijk opklarend, later waar schijnlijk weer regen of onweer, iets warmer. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor prakttjk cn examens. Telefoon 820. AMSIERDAMSCHE BEURS. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 72 Aug. 23 Aug NEDERLAND. pCt. ObHg.N.W.K van 500/10001917 dito Obllg. dito dito Ned. lad. d!to van dito dito dito 191* 1916 917/, 86 78 s/4 S9'*A» 24i>. 291/, 25*a veld had gezegm - r ria 't volgend jaar dciv Beker weer inrt succes zou komen verdedigen. Als aandenken ont ving Alcmaria bovendien ooi groote zilveren medaille. De captain van Alcmaria- dankte den spreker eri daarna trokken de Alkmaar- ders !n opgewekte stemming met dc boot van vier uur naar Alkmaar, uitgeleid door een groote schare uit Wonnervner. Beker en medaille zijn tentoongesteld bij de firma de Frenuc, Langcstraat, UIT HOORN. Oisteren hadden te Hoorn dc cindwedstrlj den plaats van de scrie-wedstriideu ter gele genheid van H. V. V. Hollaudia te Hoorn. De uitslag was: le afdeeling: le prijs Hol landia I. 2e pr. E. V. C. Edam, 3e pr. West- Frigla Enkhuizen, 4e pr. A. H. C. Alkmaar, 2de Afdeeling: le pr. Hollandia II, 2c pr, Robaver I Amsterdam, 3e pr. Hollandia II, 4e pr. Hoorn I.M VAN HET W. GEVECHTSFRONT. BERLIJN, 26 Augustus. Aan weerszij den van Bapaume tusschen St. Leger en Martinpuich trachtte de vijand ons front te forceeren. Wij heroverden Thilloy cn Mar tinpuich. De Pruisische garde heeft de hoogten van Pontstmard veroverd. J. H. RöSSINO. HAARLEM, 26 Augustus. Hier is op 71- jarigen leeftijd overleden de heer J. H. Rós sing, de bekende muziek- en tooneelrescen- sent van het Nieuws van den Dag. - VOETBAL Alcmaria Victrix—Z. V. V. 4—2. Alcmaria heeft gisteren een welverdiende (Btdttn vsrantwoancMOkhfid van 'le Rrdabtte Dt opname In dene rubriek bewijst geermms, dat de Redactie er mede kutmi.) Oeaclite Redactie Kunt u mij ook Inlichten hoe het komt, dat verleden week in Haarlem het gasrantsoen van 30 op 50 kub. Meter plus 2 kub. Meter voor ieder lid van het gezin ie gebracht, ter- wi|t er in Alkmaar gmi verhooging plaats vindt en hier de kwaliteit van het gas boven dien zoo vermindert, dat men feitelijk voor een verlaging staat? Bij voorbaat mijn dank. EEN BUROER. Van de zijde der gasfabriek werd ons me degedeeld, dat het niet mogelijk is, dat Haar lem, wat kolen voor gasfabricage betreft, door de Rijkskolendistributie meer bevoor deeld zou worden dan Alkmaar. Wat thans te Haarlem gebeurt is mogelijk wanneer men daar over 'n gedeelte van den tijd waarover de toewijzing van steenkolen voor de gasfa briek geschiedt, zeer zuinig is geweest. Wan neer men in een bepaalde maand minder ge bruikt heeft dan veroorloofd was, kan men een volgende maand royaal zijn. In Alkmaar, waar de toewijzing tot 1 October geschied de, worstelt men nog steeds met mi tekort en is er van overhouden geen sprake. Voor Juli was 600 ton kolen toegestaan en maakte het verbruik der burgerij het verstoken van 700 ton noodzakelijk, terwijl ook deze maand van een surplus geen sprake zal zijn. Bijzondere gebeurtenissen als het electrifi- ceeren van industrieën, welke tot nu toe gebruikten, kan een gemeente ten goede men ei) ook daarvan kan Haarlem in laatsten tijd geprofiteerd hebben. Wat de slechte kwaliteit van het gas be treft, dit is uitsluitend een gevolg van de slechte soort der afgeleverde kolen. Deze den BUIT OOSTENRIJK. Bel. vrije Kranaur. Jen.-Jtill 4 RUSLAND. Obl. 1906 tri. 2600 8009 B lwangorod Dombr. OR. 626 4J Nicolai Spw 6 100 4 Qeconsol, 1880 OR 628 4 Rothschild (oossols) OR. 628 4 Hope en Co. 1889-1890 OR. 626 4 6e Emissie, 1894, OR. 628 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding L». 1898 20/100 Provinciale en 6emeentel. Leëningen. Amsterdam 1911 6 Rotterdam 1915 5 Bank-en Credlet-lnstelllneen. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Mandalibk. Aand. Naderlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. RoKord. Bankver. Aand. induetrleele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A. Amir. Hide on Leather Com*. Unit. Stat. Steel Corp. <Z. g. A. Compania MercantM Argentina A. Cult. MIJ. der Vomtaalnnde* A. id. Id. Id. Winstaand. Handehrv. Amsterdam Aand. Tola an Co'» Hand. MtJ. A. v. Niorop an Co. Handel MM. A. Petroloum-Maataehappijen. Dordtechc Potr. Ind. Aand. Geo. Holl, Eetr. Cart, van v. A. Ko*. Nod. Mij. t. e. v. Peir. br. A. Sum. Palemb. Petr. M. aigeet. A. BUITENLAND. New SchtbslaH Pstr. Cy. Crt.gew.A. Id. Id. Crt. Prof. A, Orion Petrol. Mil. A, Steaua Romaua Petr. MIJ, A. Rubber-Maatschappljen. Amsterd. Rubber Cult Ml). Aand. Doll-Batavte Rubber MM. Aand. Seheepvaart-Maatsshappllen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Qem. Eigendom A. J Holl. stoomo. Ml). Aand. Java China Japan Lljn A. Con. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvnart Mlj. A. Kon. Nod fitoomb. Mlj. Aand Nad. Scfaeepv. Unia Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mil Nederland A. BU1TBNLAND. Int. Mere. Marine Cy. nfg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. A'dam Dell Comp. Aand. A'datu Lanukat gew Aand. ld. ia. Pref. Dell-Maatschappl] Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senambah Tabak-Mlj Aand. Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. MR. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMBRIKA. Ateltte Toe em S, Fé C. v. g. A Demv. on R. fflrande ipw C. v. A. Erie Spw. Mlf. gtm. Aamd. Kane City South. Railw. Cy. g. A Missouri Kans en Ta». C. V. A. N.-Vork Ont. en Wostain» A. Norf. en Weet. Cert. gow. Aand. Southern Pac. Cowip. A South. Rlw. Vot. Tr. gew A. Union Pac. Rallr. Cy. C. r A. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/1Q0—3 BELOIE. Antwerpen 1887 PROLONGATIE 2% pCt. Mededeelingen: Nederlandsche en Russi sche Staatsfondsen prijshoudend. Culture® vast. Oliewaarden flauw voor Geconsolideer de Olie. Rubbers luier. Scheepve baandfe- len willig. Marine-waarden vast. tabakken ongeanimeerd. Amerika vast. 162* 166 135 131 131 71 73 71* 73?% 89»/w 92* 229* 230 111 114* 79 90* 297 301 154 155 194% 194* 206* 210 208* 553 564* 78 78* 175 177 137 135* 116 113* 704 404 383 387* 222 224 324 328* 173 176 269 282 248 250 261 268 269 282 273 282 30* 307% 100 102* 195 195 420* 430!% 410 406 180 212* 379* 381 101 101* 100* 100% 96* 96% 81 7 7 18% 18* 17 6* 6%» 21 22 21% 21* 116* 118* cltib! 1000 1009 1000 AND. 4 a 60* 58 96* 96* 277/fl 26* 26* 25 27 V» 29* 24* 29"/,, 26%, 251% 26 25* 171 96 171 OuMuurondern., Handelaver. en Handelavsnnootacti. Tabake-Ondernemlngea. Spoorwegen. Premleleenlngen. 91* 865* 777/8 687/, 58 96* 96* M*

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3