DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Do str|jd in en buiten Europa. No. 200 Honderd en twinstigste Jaargan? DlUSDAG 27 AUGUSTUS FEUILLETON. Gekocht 191K ibmieiiiiiiuprlli Ui looriltiitillil3 gumde! 11.65. li. g. put 11.90. Bawlimomui i tl. Uitittintgilit li el i. itigl. iiooitit itlttit un piuuiiimt. Ik. k. K t Bul ti Hisdsliaiikkerll Btiis. Coitti i Ik faa dia C 9. lil. 3. Buitenland. Binnenland. Gemengd Nieuws. Voornamelijk op het Britsche front blijven de Duitschers wijken. In het 'errein waar de strijd thans gevoerd jcdt, ibbeu de Duitschers bij hun vroe- g-ren teragioeht alle» kunstmatig verwoest Geen huis, geen, boom is blijven atesn en "ia deze opzettelijke vernieling plukkea de Duitschers ca r.eif de wrange vruehtea. Want ook zij kunnen in döje woestemj geen star d houden en. moeten, terug naar -de oude ienburg-Iinie maar heii fe begrijpelijk, O- de Engelse!1»" dm vv.; wo dicht op ik- hieler zitten, dat deze linie slechts in een wanordelijke terugtocht kan bereikt worden. Dan toch is er de meeste kans, dat een aan- op deze nieuwe verdedigingslinie tot goede resultaten. ?al leiden. Van hei ge ïtbisfrent treft thans voorna- jnejijk de Briische fictie onze aandacht. De Franschm hebben geen vorderingen van beteeVenis gemaakt en bezetten slechts het plaatsje Fremoy-ieRoye. In de buurt van Atrecht naderen de Engel» n mis de, oude Hindenburg-linie en v weervand'der Driteche» wordt hier dan e v ski .3 toriïti^er. ivtpauföe, r!>, sodi nog niet voor de 'schfi 5- vcrlorm ging, nadere» de Brit ten aan beide zijden der rivier over een ge- :':e van het oude Somme-gevecbtsterrein tun oude linies» van 1316. Al is Bapaume nog niet gevallen het is reeds zoo omsingeld ar de strijd woedt er zoo fel, dat het niet lang mee; zal duren of de Britten zullen er bezit van nemen. Het Lon densdie middagstafbericht meldt een Britschen aanval aan de Scarpe. De £ngdschen drongen over een front van 4 cdjleu van Fampoux tot Neuviiie Vitasse over ear diepte van 2 mijlen voorwaarts, na men Marchy-le»Preux, Guémappe en Man co ti rt en ongen' tot ide buitenwijken van Cróiaiiles door. De strijd heeft thans het toppunt van ver woedheid bereikt en is buitengewoon bloedig. De Britten maken niet alleen vele gevan genen maar verliezen ook duizenden1 man schappen. Van Woensdag tot Zondag zou dit aantal zelfs ruim 23000 hebben bedragen. Het Berlijnsche avondcommuniqué meldt slechts, dat de Engelschen hun aanvallen uit breidden tot ten Noorden van de Scarpe. Aan weerszijden van Bapaume en Noordelijk van dt ^oirane werden1 volgens dit communiqué hevige gevechten1 geleverd. Volger» de Duitschers zijn de aanvallen des vijands ia het algemeen mislukt en- wer den Lqngueval en Montauban hernomen. .Met; wed, ést. dt Duitschers de torpedee ring van de Lusitania steeds verdédigd heb-' ber'door aan te voeren dat het schip munitie voor de Geallieerden aan boord had. Rechter Meijer van het bonds-admiraliteits- hof te New-York. wij1 laten in het midden- of deze rechter in zijn oordeel volkomen on partijdig kon en- mocht zijn heeft thans uit- Naar hst Ertgkslsdï vat «Sharks 2») Zij Het onopgemerkt voorbijgaan dat hij haar bij haar naam noemde. „Ik heb grooten lust u te zenden naar naar zei ze met een lachje van verveling. WÜt" een „Zend mij waarheen ge wilt" Toen hij denkbeeld bi aan Néville it reide kwam er plotseling i Andrev op. Vergeet niet aat zij had gedacht „Zou u dat willen?" zei ze, „AIb ik u eens vroeg een verloren vriend te gaan op sporen een vriend wiens afwezigheid en stilzwijgen mij verdriet doen zou u dan gaan? Wacht. Het is niet alleen voor hem of voor mijzelf dat ik u dit vraag, maar vóór u, I ;rd Lorrimore. IJ verbeuzelt uw tijd." Zij wefd beurtelings rood en bleek, „Ach 1 wanneer zullen de mannen toch lee- ren begrijpen dat wij, dwaze, nuttelooze jonge meisjes, niet waard zijn dat men zich zoozeer om haar bekommert?" zei ze ver der. „Denk maar niet aan mij", zei hij. „Ga voort. Wie is die vriend, dien u wenschte te vinden?" Hij keek haai' oplettend aan. „Neville Lynndzei ze, zijn blik rustig ontmoetende. Hij schrikte niet, maar zag baar nog steeds a an. „Sir. Jordan'» halfbroeder? Weet hij met waar die is?" ,.N—neen". „Of zegt het. Elf u zijn lippen beef den en hi] werd bleek „waarom wou u hem hebben, dien Neville?" Zij stampte mét haar voet. „W&t slaat u toch laag op hetzelfde aam- gemaakt, dat de Cunard-Hjn niet aansprake lijk kan worden; gesteld voor het verlies aan menschenlevens en goederen door de vernie ling van 1de Lusitania. De vera* woordelijkheid voor het zinken van (het sdsip moest volgen» den rechter, de gen*» treffca, éx zoovel ia wettelijk als ze delijk opzic.it voor dat zinken aansprakelijk zijn. De rechrr verklaarde, dat het onderzoek afdoende b wezen' heeft dat de Lusitania niet bewapend was en dit ook nimmer geweest is. Ook voerde hst schip geea ontplofbare stof fel mede. De vemdcen om schadevergoeding door de erfgenamen der omgekomenen zullen, vol gens den i ihter, te eeniger tijd wei worden toegestaan De verzoeken» zullen, volgens hem, bemerken, dat vergoeding zal worden geboden voor een der onverdedigbare bar baarsdie daden van den nieuwen tijd. Waarschijnlijk zullen de Vereenigde Staten ook deze kwestie bij de vredesbespre kingen wel ter tafel brengen. pi o KORTE BERICHTEN. Er zijn berichten ontvangen dat te Pe tersburg 17000 personen zijn gearresteerd, hoofdzakelijk zijn het officieren' en leden der bourgoisie. De gevangenen zijn overgebracht naar de Peter- en Paulvesting te Kroonstad en Schlieselburg. In hei oostelijk gedeelte van de Middel- landsche Zee hebben Duitsche duikbooten on geveer 17000 br. reg. ton scheepsruimte in den grond geboord, waaronder drie grootere geladen tankschepen. De kroonprins van Beieren, die zich, naar gemeld wordt, met prinses Antonia van Luxemburg heeft verloofde is weduwnaar. Rupprecht Marie Leopold. Ferdinand, 18 Mei i860 geboren, huwde in 1900 met Maria Gabrielle, hertogin „in" Beieren. Zij ontviel hem 24 tetqber 1912. Antonia Roberta So- hia Wilheim'ina van Luxemburg werd 7 )ctober 1899 geboren. Zij is een zuster der regeerende groothertogin. Naar uit Kief wordt gemeld «al 2 Sep tember te Bestow een bespreking gevoerd worden tusschen vertegenwoordigers der ver schillende gebieden van Zuid Oost Rusland ten einde de voor de federatie van Zuid-Rus land bestaande kwesties betreffende handel, economie, linantiën en verkeerswegen' te re gelen. Te Moskou hebben groote vergaderin gen van arbeiders plaats gehad, die zidi voor een tegen-revolutie uitspraken. Men vreest voor onlusten. Lansing en Isji hebben een overeenkomst geteekend waarbij het apansch-Amerikaan- sc/ie arbitrage-tractaat weer voor vijf jaar verlengd wordt. fit <te Morning Post verdedigt kolonel Repington nog. eens de „westelijke strategie tegen 'de ïstelijke school". Dank zij. hoofd zakelijk hc mzicht van de Amerikanen in de algemeen* rategische positie hebben wij alle hoop de Duitsche militaire machine'in het Westen te kunnen vermorzelen, 't zij in 1919 of in 1920, schrijft Repington, die protesteert tegen het fe:t dat sinas Robertson s ontslag, 7 maanden geleden, zeven nieuwe expedities op touw zijn gezet. beeld 1 Hij is een vriend van mij -r- een oude speelkameraad. Wij waren samen kin deren en nu zwerft hij ergens rond, mis schien zonder tehuis en zonder geld. Denkt u dat de heele wereld verliefd op mij is, zoo wel —7'. Zij zweeg en beet zich op de lip pen. „Ik zal gaan", zei hij.. Toen betrok rijn gezicht en werden zijn oogen somber, „Èn als ik terug kom, en het doel van mijn reis ach!" cnblik niet, oog tiet bloed haar naar het gezicht „Nog steeds Andrey Hope wezen zei ze met zachte stem. Zijn gezicht klaarde op, „Ik büjf misschien lang weg een jaar twee jaar". „Twee jaar", zei ze dadelijk. ,,ïk ik zal wachten. Dit is een belofte." Hij deed een groot aantal vragen omtrent Neville; toen stak hij haar de hand toe. „Geef mij uw hand", ze» hij plechtig. Zij stak die langzaam toe. Hij vatte haar hand en drukte ze zoo vast, dat de ringen haar in de vingers sneden. Toen. boog hij zich voorover, kuste die hand en keerde zich om, zonder een woord te zeggen. Zij, echt vrouwelijk als ze was, schrikte van hetgeen zij gedaan had. Zij betreurde de belofte niet om ongetrouwd te blijven, maar wel dat zij hem op een dwaze onderneming had uitge stuurd. „Lord Lorrimore!" riep zij' zacht, zoo zacht dat hij haar niet verstond Toen leunde zij tegen een-boom en deed wat iedere vrouw begrijpt wat zij doen zou: zij barstte in tranen uit. Aan het diner wachtten zij een half uur op Lord Lorrimore en Lord Marlow maakte het randje van zijn vestjeszak haast kaal door het uittrekken van zijn horloge Toen bracht de butler een briefje binnen voor La dy Marlow. Volgens Russische bladen trekken de Sovjet-troepen zich bij Jekaterinenburg en in den Kaukasu» terug. Het Italïaansche legerberidht over Al banië erkent, dat de Italianen moesten terug trekken naar hun oorspronkelijke stellingen. De Daily Mail meldt: Een Russische prins, kort geleden in Engeland aangekomen, meldt dat de Bolsjewisten, kort nadat zij den Tsaar gedood hadden, ook den Tsarewitsj vermoord hebben. De moordenaar® gingen naar den jongen toe en' zeiden: „wij hebben je vader gedood. Een hondendood voor een hond." De Tsarewifej brak in tranen uit, waarop iemand uit de bende hem met een re volver dood schoot. De Duitsche Rijksdag noch de hoofd commissie zullen voorloopig bijeenkomen, volgen» Wolff. Semanof heeft de troepen der bolsjewüd aangevallen. Keizer Kart zal de hoven van Dresden en Milnchen bezoeken Zondagmorgen heeft weder een vlieger aanval op de Belgische kust plaats gehad. Te Mariehanun worden tusschen Zwe den, Finland en Duitschland onderhandelin gen gevoerd over de ontmanteling der Alandseilanden. Na bezichtiging der verde digingswerken zullen de gedelegeerden naar Stockholm vertrekken om de besprekingen voort te zetten. Zes vliegers der geallieerden hebben elf bommen op de stad en net station van Luxem burg geworpen. De materieele schade was ge ring en er zijn geen slachtoffers gevallen. Fransche socialisten van de Parijeche voorstad Bilencourt hehben in een motie te gen het imperialisme geprotesteerd. EEN GEMENGD KABINET? De driehoek-correspondent van de Tel. vernam van betrouwbare zijde, dat er pogin gen worden aangewend tot het vormen van een kabinet, waarin ook niet-rechtsche per sonen zullen worden opgenomen. De portefeuille van buitenlandsche zaken zou zijn aangeboden aan jhr. mr. dr. H. A van Kamebeek, burgemeester van 's-Graven- hage, die haar zou hebben aanvaard. LADING VAN DOOR ENGELAND GEREQUIREERDE SCHEPEN. Den 25en Augustus is te Amsterdam bin nengekomen het stoomschip .Markelo" van de Stoomvaartmaatschappij „Noordzee", in houdende'. van het stoomschip „Thaiia" wijn en brandy- van het stoomschip „Rhea" lood van de „Danae" amandelen, kurk en kurknout; van de „Tellus" oranjeschillen en van de „Lombok" lcoffie. HET OONVOOI NAAR INDIë. Blijkens bü het departement van marine ontvangen telegram is het convood, onder be vel van den kapitein ter zee N. C. de Jon- cheere, den 25axen Augustus Kaap de Goede Hoop gepasseerd. Alles wel. Over oen toestand aan boord van de Noor- dam, waarover zelfs reeds werd geschreven nog vóór het schip uitvoer, schrijft men thans aan de Tel. uit Las Palma»: De toestand is steeds erger geworden. Een kind had leunen voo'sjiellen, dat het zoo wor den zou, en nu zijn we pas aan het begin der ellende. In verschillende hutten i» de tempe ratuur gestegen tot 104 gr. De hutten zijn onbewoonbaar; de mannen slapen op dek, de vrouwen eri kinderen bij elkander in de salons op de banken en op den1 grond. Het dienstpersoneel heeft het allerellen digst en is zeer verbitterd. Wanneer men weet, dat b.v. de linnendroger in de droogkamer 17 „O heer!" riep ze uit. „Lord Lorrimore is vertrokken." „Vertrokkenwas de algemeene uitroep. ,,Ja, hij is ontboden in Londen. O, wat spijt mij dat." „Het spijt ons allen", zei Jordan min zaam. „Nu hm hm zouden we nu maar niet aan tafel gaan. Waar is Andrey?" Zij was naar boven gegaan, maar kwam weer binnen, terwijl hij dit zeide, glim lachend. maar ze zag bleek. En geen won der, want op haar toilettafel, waar haar ka menier op Lord Lorrimore's verzoek het had neergelegd, vond zij het volgend briefje: „Ik beu vertrokken. U zult u aan de af spraak houden, dat weet ik en ik nu, ik zal uw vriend terugbrengen1, indien hij in le ven is Vertel het aan niemand vooral niet aan Sir Jordan Lynne. Lorrimore". HOOFDSTUK XIV. De tijd gaat voort, zelfs in de goudvelden en de maanden snelden voorbij, zoowel goe de als kwade dingen met zich voerende. On der de laatste kon men rekenen de ontzet tende hitte. Het koele jaargetijde was nu aan gebroken het weer en de temperatuur waren heerlijk, het was niet te warm en niet te koud en hét werd bepaald prettig in het kamp. Het geluk was bijgekomen, zoowel als het weer en Verloren Hoop was zulk een be langrijke plaats geworden, dat er alle reden was een tweede grogtent op te richten. „Als deze plaats niet goed oppast, zal het een stad worden en er zal een burgemeester komen en een gemeenteraad", had de Dok verklaard. Het was niet alleen in omvang toegeno men, maar ook 't zedelijk leven en de manie ren waren vooruitgegaan. Deze verbetering had men zeker te danken aan de tegenwoor digheid van een geestelijk herder, die door uur achter elkaar moet werken bij een tempe ratuur van 96 gr., dan kan men begrijpen hoe pleizierig het personeel gestemd is. In Las Palmas mocht niemand van het per soneel aan wal, omdat men bang was voor desertie op groote schaal. De legering, ook van het dienstpersoneel, is in één woord af schuwelijk. De voedselvoorziening is onvoldoende. SCHEEPSBOUW VOOR ZWEDEN. De Zweedsche bladen melden dat de Ne- derlandsche werven het werk aan de zich voor Zweedsche rekening in bouw bevin dende schepen hebben moeten beëindigen, wegens volslagen gebrek aan materialen. Duitschland zou de levering daarvan gewei- ferd hebben met het oog op de door de weedsche reederijen met de Ententemachten afgesloten scheepsicontracten. BONT. De N. O. T. heeft met de importeurs van bont een bevredigende regeling getroffen ten gevolge waarvan de N. O. T. thans weder consenten verleend voor den aanvoer van bont en de tot dusver door de N. O. T. aan gehouden zendingen van pelterijen zijn vrij gegeven. GESTORPEDEERD. Volgens een te Rotterdam ontvangen be richt is het Nederi. sa. Otis Tetrax getorpe deerd' en gezonken. Het s». Otis Tetrax was groot 996. bruto en 436 netto tons, is in 1916 gebouwd en be hoorde aan Hud:g Pieters Algemeene Scheepv.-Mij. te Rotterdam. Het schip is door de Engelsdhe regeering in beslag geno men en voer nu onder Engelsche vlag en met een Engetoehe bemanning. SCHADEREGELING BIJ DE BIETEN. Volgens een in de Staatscourant bekend gemaakte ministerieele beschikking zal ook dit jaar een distributie plaats hebben van voederbieten, mangelwortelen, koolrapen, knolrapen, knollen en paardenpeen. Bij den verkoop van bovengenoemde voe dersoorten zijn in art. 15 van net besluit van het rijkskantoor voor veevoeder de volgende voorwaarden vastgesteld: Indien een aanvrager meent bezwaren te kunnen doen gelden omtrent hoedanigheid van het hem geleverde, moet hij, mits zonder verwijl lossende, en mits ten dage van aan komst der partij telegrafisch aan den verkoo- per (zullen bij niet-voldoening van deze voorwaarden elk reclamerecht vervallen zijn) zijne eventueele schade doen vaststellen door twee deskundigen, waarvan één zal worden aangewezen door den verkooper en één ten behoeve van den kooper door het Provinci aal Kantoor voor Veevoeder zijner woon plaats. in overleg met de landbouw-organi- saties der Provincie." Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling', dat de provincie 'in verschillende dee- Jen wordt verdeeld, en dat voor ieder deel een arbiter zal worden benoemd, die namens den kooper zal optreden. Wordt er tusschen de beide arbiters namens kooper en verkoo- pec geen overeenstemming verkregen, dan wordt een derde scheidsrechter benoemd. DE PRIJS DER BIETEN. Naar we vernemen is de prijs der bieten voor den verbouwer (producent) vastgesteld op 13,—. Ten behoeve van den verbruiker schijnt de prijs met 10,te worden verhoogd, zoodat de verbruiker 23,zal moeten be talen. Deze hooge kosten schijnen te worden veroorzaakt door onkosten voor bieten, vracht en vergoeding ten behoeve der coöpe ratieve schaderegeling. een der genootschappen in Londen was uit gezonden. Toen men in Verloren Hoop hoorde van zijn komst was men eerst verbaasd, toen ver ontwaardigd en eindelijk vonden ze het pret tig Misschien duldde men zijn -tegenwoor digheid door het feit dat hij zijn vrouw en dochter had meegebracht, de laatste was een verlegen, knap meisje met blond haar cn blauwe oogen. Enkele van de andere nieuwelingen had den ook hun vrouwen meegebracht en Ver loren Hoop was mooi op weg naar de be schaving. „Mij dunkt" zei de Dok, „dat ik iemand naar huis moet zenden om mijn gekleede jas sen te halen. Wat zeg je wel van dien predi kant, die rondstapt in een zwarte plunje en handschoenen wie zegt dat het niet waar is? Ik heb hem zelf gezien! en keurige dames die hier rondwandelen, precies als ze het te Margate doen en andere modeplaatsen in ons vaderland; neen, dit kamp gaat heele- maal bederven." En inderdaad, er kwam merkbare verande ring en het werd den „jongens" duidelijk gemaakt, toen Gfegor een opschrift plaatste Boven den ingang van zijn tent: „Vloeken niet geoorloofd", gevolgd door een tweede opschrift: „De heeren worden verzocht hun messen en schietwerktuigen in hun zak te houden." Maar ofschoon al deze veranderingen in het kamp zelf plaats hadden, zij hadden geen invloed op Neville en zijn huishouden van twee. Hij had een nieuwe claim genomen, hoogerop in het ravijn en zijn hut en toebe- hooren daar naar toe verplaatst, zoodat hij nog verder van het kamp verwijderd was dan te voren en hij zag er dus nog minder van. En toch, er had een verandering bij hem Elaats gehad. Vooreerst, hij had niet langer eimwee en zijn rustelooze afkeer van Ver- DE KONIGINI TE APELDOORN. De Koningin kwam gisteravond 11.28 te Apeldoorn aan, de prins hedenmorgen om 8.38. De Koningin en de prinses haalden' dec prins van het station af. DE OPSTOOTJES TE DEVENTER. De Deventer correspondent van De Tijd heeft op uitnoodiging van de Vrouwenver- eeniging in een gehouden vergadering zijn houding verdedigd en verklaard, dit het eenszins zijn bedöding was geweest het pu- liek van Deventer te benadeelen. Zooals be kend is, heeft men van hoogerhand, als ge volg van zijn bewust artikel in De Tijd, het rantsoen aardappelen verminderd en op 4 kilo vastgesteld Spreker heeft toen zijn spijt betuigd over het geplaatste artikel en daarbij verklaard, dat, mocht een commissie worden aangewezen om naar Den Haag te gaan ter bespreking van de voedselschaarschte, hij bereid was op eigen kosten mede te gaan om daar dan de be langen zijner stadgenooten te bepleiten. Met deze schuldbekentenis werd genoegen genomen en besloten om zich verder van ran cune-maatregelen te onthouden. Nog zond het rijksbureau voor groenten en fruit den Deventer correspondent van De Tijd op zijn telegrafisch verzoek om geen rancune te nemen op Deventer het volgende telegram„Op spoedige aflevering van aard appelen voor Deventer aangedrongen Wa gons reeds onderweg." ONZE NOORDZEEV1SSCHER1J. Door een groep reedm van stoomtrawlers te IJmuiden is aan den minister van Land bouw een uitvoerig adres gezonden, inzake het stilliggen der trawlervloot, waarin zij op grond van een uitvoerige motiveeriug de me dewerking van den minister inroepen, tenein de te verkrijgen; dat het uitvaarverbod einde lijk worde ingetrokken. Immers, zoodra dit ik geschied, zal een deel der schepen ter kustvisscherij weer uitvaren, op gelijke wijze als thans de zoogenaamde sleepboottrawlers, echter met dit verschil, dat de stoomtrawlers die speciaal voor het bedrijf zijn gebouwd en ingericht, tijdens iedere weersgesteldheid visch zullen aanbrengen, terwijl bedoelde sleepboottrawlers, die hun ontstaan danken aan het stilliggen der stoomtrawlers, een sur rogaat gereedschap zijn, dat onbruikbaar wordt, zoodra de herfstmaanden komen en slecht weer intreedt. Alsdan zal de visch voor ziening van Nederland wederom spaak loopen zoo men onze stoomtrawlers tot niets-doen blijft nopen. Resumeerend, geven zij als hun dringendsten wensch te kennen, dat het uit vaarverbod ten spoedigste worde ingetrokken, opdat de vloot of een deel ervan kan uitstoo- men. GEEN BIJBETREKKINGEN VOOR ONDERWIJZERS. De districts-schoolopziener te Middelburg heeft de wenscheliikheid uitgesproken, dat nu de salarissen stijgend zijn, de onderwij zers minder bijbetrekkingen zullen mogen bekleeden, daar hij meent, dat o. a. arbeid als correspondent van plaatselijke bladen en als verzekeringsagent schade doen aan het werk als onderwijzer en moeilijkheden met de ou ders der leerlingen kunnen veroorzaken KOOL EN SJALOTTEN. De N.V. Nederlandsche Uitvoennaatschap- pij heeft vastgesteld, dat van lieden af van de op de veilingen aangevoerde gele savoyekool 50 pet. kan worden geveild voor overland en overzee te zamen, terwijl van de groene sa voyekool 25 pet. voor overland en overzee loren Hoop was schijnbaar veranderd in een stemming die aan tevredenheid grensde. Hij werkte, zooals Meth zei, „als een paard" en kwam 'savonds „thuis", zooals hij de hut noemde, doodmoe en blij te kunnen gaan eten en daarna te praten met Sylvia of naar haar te kijken, terwijl zij zat 1e lezen of te werken. Pope heeft de opmerking gemaakt, dat de ware studie van de menscnheld de mensch zelf is; hij moest gezegd hebben, de vrouw, want van alle boeiende studievakken waarop men zich kan toeleggen, is het nagaan der ontwikkeling van een jong meisje de verruk kelijkste en heerlijkste. In negen maanden was Sylvia geducht gegroeid. Het was een lang, bijzonder gracieus meisje, men mag haast zeggen „vrouw" want haar zwer vend leven mét haar vader en de eigenaardi ge opvatting, die zij ontvangen had, hadden haar geest om zoo te zeggen vroegtijdig doen rijpen en ook haar verstand, en of schoon een heerlijke oprechtheid en eenvoud, duidelijk in 't oog loopende karaktertrekken van haar waren, was zij even schrander, en fijngevoelig en volledig ontwikkeld in die slimheid, welke tot haar sexe behoort, als een meisje van twee-en-twintig jaar. Zij was niet alleen grooter geworden, maar ook sterker. Toen het koele weder kwam, begon Neville lange wandelingen te doen kolossale tochten over heuvelen en dalen, waar de ruischende beekjes, nu gewas- schen tot stroomen, bruisten tusschen en over de kolossale rotssteenen. De eerste twee Zondagen bleef Sylvia thuis of dwaalde rondom de hut, en zij telde de uien totdat hij terug zou komen en voelde zich akelig eenzaam. Den derden Zondag zeide hij als bij toeval ,Jij hebt toch geen lust in een wandeling, is 't wel, Syl?" (WawU VMVOigd) ALKMA1RSCHE COURANT. ssssssss -wggBgg3gg

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1