DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. P.-PIIZ I De strijd in en buiten Ëuropa. Gekocht 28 AUGUSTUS FEUILLETON. Zo. 201 Honderd en twintigste Jaargang 1018 AbODDBineDtsprlts bij foonltbutillng o. 3 maanden f 1.65. tr. o. oost f 1.90. WOENSDAG 5 ct. AdYerteDtleprlis 15 cl p. reiol. grootere letters naar plaatsrnlmte. Br. tr. H.V Boek en Bandelsdrnkkerii Berms. Coster 4 Zo.c Voo dan C 9, Tel. 3. rug Buitenland. Binnenland. tiii ZOTTER CITROENZUUR Terviardigd.- Baangracht. J. B. ACKIRMANN, Tel. 536. Zooals elk breed opgezet offensief na kor- teren of langeren tijd vast loopt, hetzij door uitputting der aanvallers, door verhoogde weerstandskracht der verdedigers of door de noodzakelijkheid den aanval tijdelijk te sta ken ten einde tot hergroepeering van troepen of verplaatsing der zware artillerie te kun nen overgaan, zoo schijnt ook het offensief der Geallieerden momenteel in een reeks plaatselijke gevechten te verloopen. Wat natuurlij k( niet zeggen wil, dat bin nen afzienbhren tijd een tweede aanvalsgolf de eerste op het Duitsche strand zal volgen. Maar uit de telegrammen blijkt meer en meer, dat op het Westelijk front een nieuwe pauze zal intreden, wanneer althans de Geal lieerden op een nieuw deel van het, gevechts front niet met een verrassenden aanval ko men Wellidti- kunnen hiertoe de Engelsche aan vallen aan beide zijden der Scarpe gerekend worden en het is duidelijk, datt de opmarsch van de streek van Atrecht uit het Duitsche front ten N. van Bapaume kan bedreigen. De Duitschers doen het steeds voorkomen alsof de Britten een doorbraakpoging be- 'oogen, om er dan telkens weer op te wijzen, dat deze mislukt is. Maar zooals o. a. de mi litaire medewerker van de Times sshrijft, is het doel der Engelschen niet een doorbraak te forceeren, daar zij nog niet gereed zijn, den laatsten slag toe te brengen Wolff meldt, dat de jongste Britsche* aan vallen s'échts eenige kleine plaatselijke deu ken in de linie ter weerszijden van Bapaume brachten. Wat de Britsche aanvallen ten O. van Atrecht betreft, meldt het Berlijnsche mid dag-communiqué, dat deze aanvallen tea N der rivier voor de Duitsche op Roeux terug gebogen linie in het Duitsche vuur dood lie pen. Ten Z der rivier weken de Duitsche voorhoedetroepen voor de vijandelijke aan vallen volgens het hun gegeven bevel op de hoogten van Monchy uit. Na verbitterden strijd drongen de Britten over Monchy-Gué- mappe vooruit, dóch de Duitschers wierpen hen tot de Oost ran den dezer plaatsen terug. Ten. N van Bapaume kreeg, volgens dit communiqué, dé vijand vasten voet op de hoogten ten Z.-O.'van Mary en Beugnhtre. Beugnhtre bleef in Duitsche handen, maar ten Z.-W. van .Bapaume nestelden de Britten "zich, naar rie Duitschers erkennen, in Thil- loy en Martinpuich. Volgens het Berlijnsche communiqué lie pen de overige hier op een breed front her haalde Britsche aanvallen te pletter. Voor het overige is er van het geveéits- terrein weinig nieuws. Aan beide zijden van de Somme kwamen de Engelschen nog wat vooruit. Zij werden uit Lonqueval en Monauban teruggeworpen, maar behielden hun terreinwinst ter weers zijden der rivier. Het vermeesteren van Fresnby en St. Mard door de Franschen vermeldden wij reeds. Dit wordt, trouwens in het officieele Duit- Naar het Engclscb van Gharlas fktvits 29) Zij zette het bord neer dat zij omwaschte en keek hem aan, zij kreeg een kleur en haar oggen straalden een oogenblik. Maar echt Vrouwelijk verborg zij deze teekenen van vreugde en haalde de schouders op, een be weging die Neville altijd amuseerde. „Oen, ik weet het met", zei ze met vol maakt voorgewende onverschilligheid. „Je gaat zeker liever alleen." „O, als je geen lust hebt", merkte hij vroolijk op en hij nam zijn hoed en zijn stok. Ze zag hem aan van onder haar oogleden. „Jawel, ik heb wel lust", zei ze. „Mooi zoo", antwoordde hij, zijn pijp stóppende. - „Het duurt toch geen uur voor dal je klaar bent, hé?" In minder dan vijf minuten was zij bij hem en zag er met haar korte jurk en oude strooien hoed uit als een gröot schoolmeis je. Maar geen schoolmeise kon loopen als zij deed en Neville, die langzaam begonnen was, verhaastte onwillekeurig zijn tred, toen hij zag hoe goed zij hem kon bijhouden. Hiet was een prachtige morgen. De natuur vierde hoogtij door de koelte van de atmosfeer en scheen geheel op te leven en zooals Neville opmerkte, te juichen, en Sylvia's hart klopte in overeenstemming met alles wat haar om ringde. ,Hoe jammer dat het niet lederen dag Zondag is, Jack", zei ze. „Dat is een lui soort van gevoel, Syl," zei hij lachend. „Als het lederen dag Zondag was, zouden we gauw door ons voedse.l heen zijn. Wat is alles kalm! Het doet mij denken sche communiqué erkend. De Franschen melden een vooruitgang in de streek van St Mard, het mislukken van een Duiisdtm tegenaanval tusschen Oise en Aisne bewesten Chavigny en de vooruitbren- ging ever f200 M- van de Fraasehe linie ten O vas Ba^peux. De Duitschers waren volgens de Fran schen gedwongen, hun terugtocht aan weers kanten vsn de Avre te versnellen en de Franschen zijn dan ook op een front van 20 K.M. op bepaalde punten meer dan 4 KM gevorderd Zij houden thans de algemeene linie pal -westen Outlines, Punchy, Lian- court en rpillières en bezetten de dorpen Hallu, Frcraart, Crémery, Grenny, Carre- puis, Roye, Hancourt en Crapeau-Mesuil. Het Berlijnsche avondcommuniqué meldt, dat het zwaartepunt der Britten en Canadee- zen ten 7 der Scarpe lag, en de stoot aan weerskanten van den weg AtrechtKamerijk in de Duitsche stellingen is opgevangen. Aan beide zijden van Bapaume en ten N. der Somme zou. volgens dit communiqué, de vij and overal afgeweerd zijn. Dat de Engelschen over hun jongste krijgsverrichtingen bijzonder voldaan zijn, laat zich begrijpen. Uit Londen wordt offi cieel gemeld, dat zij door Montauban en lang» den heuvelrug voorwaarts trokken Zij veroverden het hooggelegen bosch en bereik ten Lonqueval vanwaar zij naar Baziutin-le- Crand ent hel hooggelegen bosch terug gedre ven werden, maar later weer eenig terrein wonnen. Ten N. van Ligny en Thiiloy "moes ten de Britten tijdelijk wijken. Dc Nieuw-Zee- landers drongen evenwel tot in de N. buiten* wijken van Bapaume door. Meer naar het N. vorderden de Engeischen in de richting van Beugnatre ..erwijil in de buurt van Croisilles hevig gevochten werd. De opmarsch aan bei de zijden der Somme werd voortgezet en vor dering en worden gemaakt in de richting van Doapierre en Suzanne. Dc Caoadeezen ver overden dc,u heuvelkam ten O. van Mancourt en nestelden zxch beoosten Guémappe. Ten N. der Scarpe maakten de Schotten vorderingen in de richting van Plouvain. Op dit deel van het gevechtsfront duurt de strijd dus nog met hevigheid voort en het ia te voorzien, dat de Engelschen er ten slotte in zuilen slagen- den Duitschen tegenstand op verscheidene punten te breken. De strijd om Bapaume is hevig, maar het zal vandaag of morgen ongetwijfeld in Brit sche handen vallen, zooals de Franschen zich ten slotte toch ook meester van Roye konden maken Volgen» XimiOi heeft Duitechland de Spaanscbe voorwaarden aangenomen en er in toog -temd -dat Duitsche sdieepsrutmte die zich in Spaanscbe 'havens bevindt wordt afgestaan ter compensatie van de verliezen door de Duitsche duiikbooten veroorzaakt. Indien dit bericht waarheid! bevat kan Spanje over zijn optreden in alle opzichten voldaan zijn en er van overtuigd zijn, dat de aan een Engelschen Zondag. Je weet dat Engeland alles schijnt te weten dat het Zon dag is en alles rust neemt. De vogels zingen zoo hard niet -ai de wind' gaat Eggen, net eenige wat zich weert dat zijn de luuklokkru," llii zuchtte onwillekeurig en ze zag hem schuin aan. Wou Je graag' weer in Engeland zijn, Jack?" vroeg ze met zachte stem. „Voor sommige dingen, ja. Maar wesmhi-iu helpt niet veel. ik zou niét naar Engeland t#» willen voordat ik rijk brn of in Ledcs ge denk dat jti er k dan ik. Ik ben aan het sparen kijk." "Hij bleef staan en val voor ik wat "geld had. Ik deuk dat wel eerder naar tee zult gaan dan ik. kijk." Hij keek rond alsof hij bang was voor spionnen en luistervinken, zelfs in die groote eenzaam heid. „Kijk Syl I" Hij maakte een grof linnen zakje open: dat onder zijn' riem vastgemaakt was. en deed het open. „Kijk, ik ben aan het sparen. Het gaat niet gauw, en het zal lang duren voor ik genoeg heb om je den Oceaan over te sturen. Maar wie weet of ik met eens op een dag tegen een groot brok goud aan stoot." Sylvia keek onverschillig naar het taschje. „Ik weet niet dat ik zoo vreeselijk verlang om naar Engeland te gaan," zei ze kortaf. „Och, je weet niet wat goed voor je is. Dat weteni jonge menschen nooit; en jij hemt nog -zoo'n kind, weet je?" Zij richtte haar gracieuse, lemge gestalte zoo boog op als zij kon en kwam bijna bij zijn schoudermaar ze was te slim om te antwoor den en veranderde dadelijk van onderwerp. „Meth zegt dat er vooridruend nieuwe menschen in het kam© komen. Jack." „Dat heb ik ook geboord. Ik ben daar in den laatsten tijd niet geweest o, in een heeleu tijd niet." „Er is ook een predikant, Jack. Je hebt hem nog niet gezien. Hij- heeft zijn vrouw en Duitsche duikbootcommandanten voortaan wel weer onder zullen duiken als zij tot de ontdekking komen, dat het schip waarop zij htm torpedo's willen richten de Spaanscbe vlag in top heeft. Zou het Spaansdie voorbeeld voor andere onzijdigen geen navolging verdienen? Volgens de Kölm Zeitung en andere Duit sche bladen zou tusschen- Engeland en de Vereenigde Staten een geheim verdrag geslo ten zijn om na den oorlog gezamenlijk tegen Japan op te treden. Hooge Engelsche ambtenaren- zouden gedu rende den oorlog reeds geruimen tijd naar de gunst der Chineesche regeering dingen, waar bij ze deze aanmanen, zich zoo lang de oor log duurt tegenover Japan koest te houden. Als de Geallieerden, hebben overwonnen zouden zij Japan wel onder den duim krij gen. Het is begrijpelijk dat men in Duitschland versteld staat over het broederlijk samengaan van de steeds als natuurlijke vijanden be schouwde mogendheden- Japan en de Ver eenigde Staten. En ook is het zeer wel mogelijk, dat wan neer de oorlog ten einde'is en geen gemeen schappelijk belang Amerika en Japan meer samen doet werken, de oude concurrentienijd en het oude wantrouwen weer het hoofd op zullen steken. Maar dat er nu reeds geïntrigeerd zou worden is minstens zeer twijfelachtig. In de Duitsche pers zal de wensch ook wel dc vader der gedachte geweest zijn. KORTE BERICHTEN. Aan de Uesuri. in Siberië, zijn de so vjettroepen tot den aanval overgegaan, met het gevolg, dat de Ententetroepen over een afstand van zes mijlen moeter. terugtrekken. Men. rekent echter op de spoedige komst van Japansche troepen Een 4000 man. sterke troepenmacht der BcL iewiki tracht de ver binding tusschen Wladiwostock en Gharbin af te .snijden. De Surinamer kreeg inzage van een schrijven van eer Amcdiaanach handelshuis, waarin stond dat de Quebec Line geen vrach ten voor Suriname via Demerara wil aanne men en dat de Trinidad Line instructies heeft om geen vrachten voor Suriname aan te nemen. - Volgens een telegram uit Moskou zijn de Tsi echo Slow aken bij Nicolajefsk versla gen, welke stad zidi thans in handen der Bolsjewiki zou bevinden. Volgens het Turksdie legerbericht de den vliegers der geallieerden opnieuw een aanval op Konstrntimpel. Te Nieuw-York is opgericht de Vereeni- ging Sur in, mi Mutual Assistance, die zich ten 4o<-.l stelt de belangen der Swrinaamsche Nederlanders daar ter stede te bevorderen. De Tsjecho-Slowaken hebben volgens een bericht uit Kopenhagen- een nieuwe regee- ring gevormd, waarvan de vroegere Russische minister van Oorlog, Goctsjkof, president, Is. Het aantal slachtoffers van de Japan sche onlusten i» nog niet bekend, doch men neemt aan dat het groot is, daar er bijkans oen kwart mtilioen menschen aan hebben deel genomen. Te Moji -heeft het gepeupel een aanval 200 winkels gedaan. De troepen hebben ten slotte aan de wanorde een ei dochter meegebracht." „Ja, dal weet ik Een aardig meisje rad blond haar. Ik heb luar verleden, op een- mor- gen op het veld on tmoet een heel knap meisje" Sylvia drukte haar lippen opeen, en- schudde haar hoofd' «iet de donkere haren. „Dat kan m bepaald niet geweest zijn," zei ge heel- b«disi „Bet meisje, dat ik bedoel, Is een bteeicjjebfpaeWjj* zander eemge kleur in haar ©ogen." Neville lachte. „Dat Ja juist iets voor een volwassen vrouw," zei hij-. „Zoek één enkele vrouw die iets goeds in cm andere ziet, vooral als haar haar hij toeval van een andere kleur is." „Ik weet niet wat je meent," antwoordde ze vanuit de hoogte. „En wat deed ze op het veld?" „En je zei juist dat ze het niet geweest kon zijn. Ik weet niet wat zij uitvoerde. Ik nam mijn hoed af en, ze zei: „Goeden morgen" en dat is al wat ik van haar weet." „Oen dat eene woord sprak boekdeelen. „Nemen de heeren in Engeland altijd hun hoedi ai en beginnen- ze een gesprek met vreemde jonge dames?" „Een gesprek! o, hoe prachtig! Daarenbo ven, we zijn hier niet in Engeland, en knappe meisjes zijn zoo -zeldzaam in Verloren Hoo voor een jongmensch, dat hij niet graag kans zou willen missen een woordje van hen te hoorea." „Het verbaast me dat ze niet thuis blijft om haar vader te helpen," zei Syvia snel. Neville gaf geen antwoord; het onderwerp had niets aantrekkelijks voor hem; en zij wandelden eenigen tijd zwijgend voort. Wel dra kwamen zij bij een rivier. Neville stond stil en keek nadenkend naar den overkant. „Ik wou dien heuvel graag over," zei hij wijzende naar een heuvelrij aan den anderen gemaakt. Den 17en Aug. hebben driehonderd mijnwerkera uit den Mineche-mijn een bijeen komst gehouden en geëisebt dat de prijs van de rijst zou worden- verminderd. De mijnwer kera deden een aanval op de stad en de póli- tiebureaux; na gevechten, die den geheelen nacht duurden, waren 50 personen gedood. De onlusten- zijn thans op het eiland! Kioesjoe opgehouden en alles is hu rustig. In de wateren bewesten Engeland heeft een van de Duitsdie duikbooten vijf vaartui gen van tezamen 20.000 br. reg. ton tot zin ken gebracht. Page, de Amerikaansche gezant te Lon den-, moet op last Van zijn geneesheer rust nemen. De nederlaag der geallieerden in het Amoergebied aan de Oessoeri wordt door Reuter toegegeven. Volgens de Köln, Ztg. zijn er Japan sche marine-troepen te Nikolajefsk aan den mond van de Arnoer geland. Een aantal Zweedsche bladen heeft zich beklaagd over het volkomen stilliggen van het hamelsverkeer tusschen Skandlnavtl en Finland, hetgeen wordt toegeschreven aan de vexatoire maatregelen van de Duitsch—Fin- sche commissienaar aanleiding daarvan ver klaart het Finsche departement van Buiten- landsche Zaken, dat zulk een- commissie niet bestaat, en dat de Duitschers zidh niet men gen in de gestie van de wel bestaande Fin- sdhe handelscommissie; een duurzaam han delsverkeer kan echter pas tot stand komen na de bekrachtiging van de, wederzijdBche compensatie-verdragen. iteden nacht v£n 25 op 26 Aug. heb ben Britsche 'vliegtuigen met goed gevolg een aanval op het spoorwegstation van Frank- fori en de chemische fabrieken van Mannheim gedaan. Er werden in Frankfort goede resul taten- .bereiktop de fabrieken van Mannheim werden twee ton bommen geworpen, die bran den- en ontploffingen veroorzaakten. De vliegtuigen vlogen door zware onweersbuien. Zij keerden alle terug. Een vergadering van leden der Liver- poolsohe katoen beurs heeft, besloten voor een 'tijdvak van 10 jaren na het sluiten van den vrede geen handel ie drijven met de tegen woordige vijanden van Engeland. Het bulletin der Duitsche geneesheeren luidt: de toestand van HM. ae Keizerin gaat verder zeer goed vooruit. De ziektever schijnselen zijn verminderd, zoodat de verde re uitgifte van geneeskundige berichten over bodig is. Het ltaliaansche legerbericht erkent den terugtocht aan de Semeni. Volgens de Kölnisdie Zeitung meldt een draadloos bericht dat er in San Sebastian een gewichtige conferentie van den Spaan- schen minister-president Dato met den En- elschen gezant Hardinge heeft plaats ge- ad. De laatste is onmiddellijk daarop naar Londen- vertrokken-. Te Barcelona hebben staker», die een algemeene staking trachtten te veroorzaken, de gendarmes met steen en gegooid. Deze schoten, tengevolge waarvan 25 menschen werden gedood of gewond. VERLANGT GIJ vraagt dan aHalnltead «mi (abrtkaat, hetwelk «ader voortdurende centröle ataat van de Firma BROM fr WANNA alhier. kant van den bergstroom. „Daar ligt een vallei waar ik verleden Zondag vanaf den heuvel in kijken kom. Die ziet er aardig uit. l eiyraai -au de jongens hebben het gepro ba-ra, maar alleen toevallig; en sedert dc regens zijn er «en paar stroompjes ontstaan en het zon mij nier verbazen," -- hij sprak wat zachter „al® r goud zat." ..Waarom zouden we dan niet gaan?" Hij- keek naar tien bruiixien stroom en teen maai haar en schudde het hoofd. „Ik zou over de groote rotssteen en heen kiionen komen, maar jljFniet „Ik kan loopen waar jij dat kunt," zei ze manhaftig. Hij lachte haar uit, juisl zooals hij, als jongen., Andrey had uitgelachen. ;,Je zou uitglippen, en meegevoerd' worden," zei hij, „als een stroohalm." Zij. ging een schrede achteruit en sprong vlak voor hem op den eersten rotssteen, daar stond zij hem aan te kijken met een uitdagen- den blik in haar lieve oogm „Wees geen dwaas, Syl!" riep hij, met broe derlijke oprechtheid. „Kom terug!" „Ja, als ik er over ben," antwoordde zij. Er was niets andere aan te doen dan haar te volgen. Zij sprong als een berggeit, van den eenen. steen op dem andere, een oogenblik waggelend, als haar voet den steen aanraakte, maar haar evenwicht bewarend op een wijze die hem verbaasde. Was hij, laat mij zeggen, een jaar of vijf ouder geweest, hij zou verrukt zijn geweest over de bevalligheid van haar be wegingen en houding, maar daar hij niet meer was dan een groote jongen, en hij haar als zijn zuster beschouwde, hinderde haar onversaagdheid hem en maakte hij zich onge rust dat zij- vallen zou. Die vrees nam toe toen zij, voortgaande, bij een groot stuk rots kwamen, afgescheiden door een ruimte, die er ontzettend en onmogelijk uitzag. DE KABINETSCRISIS. Gistermiddag is de Minister van Staat, jhr. mi A. F. de Savomin Lobman, ten pa- leize Het Loo aangekomen. Naar het Centrum meldt, is gisteren, mgr. Nolens wederom door H. M. ontvangen. HOUT UIT ZWEDEN. Het stoomschip „Rijn" van de Maatschap- ij Houtvaart te Rotterdam, hetwelk sedert in December van het vorig jaar in de Binnenhaven te IJtnuiden was opgelegd, is gisteren van daar naar Sundsvall vertrokken om een lading gezaagd hout in te nemen bestemd voor een firma te Zaandam. Te Amsterdam liggen nog eenige stoom schepen gereed om naai Zweden uit te varen en een dergelijke lading te gaan balen.. EEN ZAAIZAADREOELING. De Staatscourant bevat een bekendmaking, betreffende een nieuwe zaaizaadregeling. Daaraan is het volgende ontleend: De granen., peulvruchten en zaden, voor zoover zij- voor den zaai geschikt zijn, zullen, tenzij de Regeeringscommissaris anders be paalt, niet worden gevorderd: a. voor zoover betreft de herfstzaaizaden vóór 1 Januari 1010; b. voor zoover betreft de voorjaarszaden ■vUt 15 Mei 1919; c. voor zoover betreft soorten, waarvan verschuiving van de sub a en b genoemde data wenschelijk mocht blijken, vóór die date, welke ter gelegener tijd bij afzonderlijke be schikking zullen worden vastgesteld. Na bovengenoemde data moeten alle nog aanwezige hoeveelheid en zaaizaad worden ingeleverd bij den betrokken regeeringscom missaris, tegen prijzen, welke worden ge schat met inachtneming van dc bij beschik king van 14 Aug. 1918, voor de betrekkelijke zaoen gestelde maximumprijzen. De handel in zaaizaad is slechte toege staan: a. aan erkende landbouwvereenigingen b, aan eilkende handelaren. Deze erkenning geschiedt door den regee ringscommissaris in overleg met het zaaizead- bureau, bij. welk bureau de landbouwvereeni- ging of de handelaar zsca moei meiden, ten einde de erkenning te verkrijgen «gingen of ha zaaizaad voischcn te koopen voor den we- Landboiiwvent-üigingen of handelaren, die derverkoop, doen daarvan opgave aan 't zaai zaadbureau voor de provincie, waarin zij. wo nen, onder medcdeeling van deTu-i-vwjlteld en de soort zaaizaad, alsmede van de(n) land bouwer, landbouwvereeniging, handelaar of regeeringscommissaris, van wic(n) zij dat zaaizaad wensehen te betrekken. Bij akkoordbevinding geeft het betrokken zaaizaadbureau de(n) landbouwer, land bouwvereeniging, handelaai of regeerings commissaris voor deze hoeveelheden een zaal- zaadbon met aangehecht vervoerbewijs af en zsndt een afschrift van dezen zaaizaadbon aan het zaaizaadbureau vqn de provincie, waar de leverancier woont. Landbouwers, die zaaizaad uit eigen oogst wensehen te behouden voor eigen zaai, moeten bij eene daarvoor door het zaateaadhcreau voor hunne gemeente aangewezen- autoriteit een zaaizaadbon aanvragen, welke bon» hun kosteloos worden verstrekt. Per H.A. zal als maximum worden toege laten voor het zaaien Wintertarwe 2tt H.L., zomertarwe 3, spelt 5, winterrogge 3, zomerrogc- 4, haver (klei grond) 3, haver (zandgrond) 4. evene 4, win ter- en zomergerst 2K, boekweit I, kanarie zaad 0,6, erwten 3, paardenbooneft 3, waal- sche boonen (gelezen) 6, duiven- en- schapeh- ,Danr! wat heb ik je gezegdriep hij uit, „We zullen terug moeten." „Zou je terug gaan als je alleen was?" „Neen, dan zou ik waden Maar dat kan Jij niet omdat je een meisje bent ai niet gescha pen om 'te waden." ,Hf! inil t heel diep," zei ze, terwijl ze in het water keek en- zij stapte van de rot» naar beneden, alsof ze wou 'beginnerr „HierP' zei hij. „wees zoo dwaas nictl" en voordat zij het kon verhinderen of op hem knorren, had hij zijn armen al om haar heen geslagen. Zij bood «ven weerstand, totdat hij zei: „Hou je bedaard, als je ons tem minste niet met ons tweeën op onzen, rug ih het water wilt werpen." Toen werd zij lijdzaam. Hij moest langzaam en voorzichtig loopen en ofschoon haar gewicht niets was voor zijn herculische kracht, haar haren hinderden hém, zij woeien over zijn gezicht en» wonden, zifh om zijn hals. Maar toen bereikte; zij: veilig den oever en toen hij haar neerzette, merkte bij op dat zij "bleek zag. Hij lachte „Sapperloot! wat was je brfng! Het was je eigen schuld-, jonge dame!" ,,Ik was nifet bang, ik was niet baüg!" ant woordde zij met gloeiend gezicht en schitte rende oogen. „O, ook goed P' zei hij,, zijn pijp nog eens steppende. „Maar ik zeg je, wij zijn er ter nauwernood aan ontkomen." „Dan ben jij het, die bang was," zei ze met verachting, hetzij echt, hetzij voorgewend. „Ik ben geen dametje van suiker gemaakt, dat bang is voor smelten zooals de dochter van den dominé." Neville lachte. „Is die van suiker? Ze ziet er zoet genoeg uit," ziei hij achteloos. Zij. klommen den heuvel op en Sylvia hield hem stap voor stap bijaan de andere zijde t COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1