DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1 De strijd in en buiten Europa. DONDERDAG 1 29 AUGUSTUS FEUILLETON. Gekocht No. 202 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 ItougnntiDtll! til inriltbitillii D. 3 fflaudei IU5. Ir. s. post 1190.8e«linuntn 9 tl. MiNteitMIi 18 cL l. ittcL grostsrs lettan nar tluttrilon. Br. b. 1.1 Bot» u Hiodelsdrikkarlt Bami. Mor 1 li. team CI, lel. 3. Buitenland. Binnenland. Gemengd Nieuws. Een offensief brengt zijn moeilijkheden mee, maar een terugtocht, die zonder groote kleerscheuren moet volbracht worden en waarbij het er vooral op aankomt het onder ling verband tusschen de verschillende leger groepen te bewaren, eischt niet minder stra tegisch overleg en behoedzaamheid. Het Duitsche front wijkt, daaraan valt na het gebehrde der laatste weken niet meer te twijfelen. Maar het mag op geen enkele plaats zoo vlug wijken, dat daardoor een ernstige flank- bedreiging voor een ander frontdeel zou ont staan. De Duitschers weten heel goed waar dj zonder gevaar vlug kunnen terugtrekken en op welke punten die terugtocht slechts heel langzaam mag gaan en dus hun grootste weerstand zich moet doen gevoelen. Toch blijft natuurlijk deze terugtocht een gedwongen beweging en is er van een vrij willig wijken geen sprake. In de streek van Atrecht doen de Duit schers hun uiterste best den Engelschen opmarsch te vertragen, daar een»- tijdelijk stand houden der Duitschers hier een flank- dekking is voor een wijken in de streek van Bapaume. Volgens de Duitsche communiqué's werd hier dan ook de sterkste druk op de Duitsche stellingen gekeerd, hoewel de Engelschen er in slaagden anderhalve kilometer diep in de Duitsche .stellingen door te dringen en voor namelijk aan de Scarpe flinke vorderingen te maken. Het is dan ook wel te voorzien, dat de Duiischers in deze streek meer terrein zul len moeten prijs geven en daarmede komt meer en meer de noodzakelijkheid naar vo ren allereerst het gebied bij Bapaume te ont ruimen, waarbij het verband met de meer Zuidelijk opgestelde troepen niet mag verlo ren gaan. Volgens de Duitsche mededeeling ia ook Chaulnes thans in Fransche handen en het is te verwachten, dat de moeiijke terugtocht over de Somme niet achterwege zat blijven. Waar iusschen Chaulnes en Roye de Duit schers er even groot belang bij hebben terug te gaan als de Franschen om vooruit te ko men, is het niet te verwonderen, dat gemeld wordt, dat de Franschen hier flinke vorderin gen maken. De dorpen Omiécourt, BalStre, Royglise en Verpillières werden bezet en aan den straatweg tusschen Roye en- Lassigny dron gen de Franschen het bosch van Crapeaumes- nil binnen en namen zij Divea. Ten Z. van de 'Somme namen de Britten Foucaucourt en ten N. van de rivier het grootste deel van het Trones-bosch. Op het meer Noordelijk deel van het ge vechtsterrein namen de Britten een deel van Boiny Notre Dames ten Z. van de Scarpe, maar ten N. ver ridier moesten zij weer eenig terrein prijs geven. Tusschen Bailleul en Merville brachten de Britten tusschen Neuf-Berquin en Estaires hun front een viertal kilometers vooruit Dat voornamelijk de Franschen over hun Naar het Engelsch van Charles Oaa«vt®. 80) Eindelijk stond hij op en nam afscheic om heen te gaan; Neville, die genoten hac van dit korte praatje met een heer den eersten dien hij in langen tijd ontmoet hac liep onwillekeurig een eind met hen mee. Sylvia bleef achter en stond hen na te kijken, toen ging zij in de hut, plofte neder naast de tafel en bedekte zich het gezicht met de han den. Neville had nog niet ver geloopen of bi miste Sylvia en bleef staan. ,Ik moet mijn zuster niet alleen laten", ze hij. „Neen, neen", zei Mr. Brown. „Dus mo gen wij hopen u en uw zuster den volgenden Zondag in de kerk te zien?" „O ia", fluisterde Miss Brown, „ik hoop dat u haar meebrengt; wat is zij mooi!" „Ja, nietwaar?" stemde Neville heel ge woon toe, precies als een broeder. „Ik za haar meebrengen. Goeden avond, Miss Brown." Met zijn stevige hand drukte hij de hare, zij bloosde en glimlachte hem verlegen toe. „Die jonge man is een gentlemanzei de predikant. „Welk een zonderlinge menschen ontmoet men in deze wildernis! Ik wou wel eens weten waarom hij hier was. Hi heeft zeker een geschiedenis achter zich, da denk ik stellig." Miss Mar was er ook benieuwd naar, pre cies evenzeer en meer dan haar vader en den geheelen weg naar huis en een gedeelte van vorderingen voldaan zijn, laat zich begrij pen. Met voldoening gewaagt het Parijache communiqué van het hernemen van een veer tigtal dorpen en op bepaalde punten een vooruitgaat:? in den üjd van oen etmaal van 2 K.M. Het aveaïi«e«fflHm4qu6 meldt dat de Fraa- sehen de hoogten van den linker Somme- oever bereikten van Cizancourt af tot aan de streek beoosten Nesle. Meer naar 't Z. staan zij langs den W.-oever van hei Noo-rder- Kana over hef grootste deel aan den loop tusschen Nvne en Noyon, Ten N. van de Oise hebben dc F ranschen Suzoy, Pont-l'Evêque, Vaacheiles en Porqué-Ricourt genomen.. On der het door de Duitschers achtergelaten ma teriaal vonden de Franschen drie treinen met oorlogstuig. Tusschen Oise en Aisne werd in de streek van Juwigny levendig gevochten en een for- sche poging der Duitschers om de Vesle ten Z. van Bazoches en Fismettes over te komen, werd door de Amerikanen verijdeld. Het öerUjnsche avondcommuniqué is heel sober. Het meldt het misloopen van vijande- ijke doorbraakpogingen ten- Z. O. van Atrecht, het onder ernstige verliezen ineen zinken van Engelsche aanvallen ten N. van Bapaume en ten N. van de Somme, gevechten op het voorterrein van de nieuwe stellingen tusschen- Somme en Oise en het bloedig keeren van Fransche aanvallen ten N. van de Aisne. Men zou uit dit communiqué, dat met geen woord over den voortgang der Geallieerden spreekt, werkelijk opmaken, dat dezen over net gebeeie gevechtsfront de meest bloedige nederlagen toegebracht waren. Uit Berlijn, komt een tegenspraak van het >ericht uit de Times, dat Duitschland de Spaansche eischen inzake de inbeslagname van Duitsche schepen in Spaansche havens zou ingewilligd hebben. Deze mededeeling is, volgens een Wolff- telegram uit Berlijn, onjuist. Dit telegram herinnert er aan, dat de Duitsche regeering tegen 't aangekondigde optreden der Spaan sche verzet heeft aangeteekend en- deelt mede, dat thans tusschen de beide regeeringen be sprekingen ingeleid zijn om een met beider belangen rekening houdende oplossing te ver krijgen. De Duitsche regeering zal daarbij, naar t ons voorkomt, ogetwijfeld rekening moeten houden met den, wensch in vele kringen geuit om zich Spanje, het grootste der Europeesche onzijdige Staten, niet tot vijand te maken. Slechts de All-Duitschers gaan geweldig te keer en wijzen er op, dat de Spaansche eisch een b. -lediging is daar rij juist op het «ogenblik kant, dat Duitschland op het Wes telijk front met eenige tegenslagen te kampen heeft. Spanje zou dus Duitschland al min of meer als een versiagen mogendheid- aanzien waar tegenover men zich wel eenige vrijheden mag veroorloven: De Duitsche Tageszeitung ziet in het Spaansche optreden den. invloed der entente- gezinde kringen, waarbij Amerika de eerste vibol schijnt te spelen. Het blad wijst op de groote voordeelen wrike de onzijdigheid Spanje bezorgt, maar vergeet er op te wij zen, dat deze onzijdigheid Spanje toch niet voor het verlies van eenige zijner beste han delsschepen heeft kunnen behoeden. den nacht was haar hoofd vervuld van dien knappen jongen man, die daar heel alleen hoog in het ravijn woonde met rijn zuster. Neville liep hard terug naar de hut m liep naar binnen. „Aardige menschen. hè Syl?" zei hii vroo- lij. „Hemel, wat is het al lang geleden dal ik een gentleman ontmoet heb. Het nwteje schijnt mij ook wel aardig toe: het ia een lennisje voor jou, SyL Bepaald een aan winst voor het kamp. En verbeeld je, Syl, ik heb beloofd dat wiji den volgenden Zondag naar de kerk zullen gaan. Verbeeld je, een Eredikant en een kerk in Verloren ru [ij lachte. loop!" "„Jij kunt gaan, Jack", zei ze zachtjes „Maai- ik en zij keek naar haar klepm Neville ving dien blik op en begreep het. En zijn hart kromp ineen. Hij was zoo ver vuld geweest met net zoeken naar goud, dat hij zuik een kleinigheid als het toilet van Sylvia geheel had vergeten. HOOFDSTUK XV. Hij zei niets op dai oogenblik, maar den volgenden morgen begaf hij zich naar het kamp en kocht een lap wollen stof en een hoed, die zooveel mogelijk geleek op dien van Miss Brown en nam dit mee naar buis „Kijk eens, Syl", zei hij, terwijl hij het. pak bijna verlegen op tafel legde. „Hier is iets voor een nieuwe japon en een hoed. Ik kon geen gemaakte japon krijgen, weet je; maar ik verwacht dat je jvel in staat bent er een te maken je bent- er knap genoeg voor.-'1" Nu zou ze het geschenk vrij stijf >n ont vangst hebben genomen, maar het prijsie dat er mee bepaard ging, stemde haar tot zacbt- KORTE BERICHTEN. Z. H. Grotbertoi. Adolf Friederieh van Mecklenburg deelt het Wolff-bureau mede dat zijn naam ten onrechte met de candida- tuur van den Finschen troon in verband is gebracht. Indien de keuze op hem valt, zal hij deze niet aanvaarden. De Ban van Kroatië zal vermoedelijk aftreden. Caillaux, die zegt aaa arterio-sclerose (verkalking van de slagaderen) Je lijden zal binnenkort geneeskundig worden onderzocht. Kapitein Bonchardon is voornemens voor dat onderzoek drie hoogleraren van de genees kundige faculteit aan te wijzen. Volgens telegrammen* uit Helsingfors zijn de Finsch-Russische vredeshandelingen te Berlijn vorgoed en ontijdig afgebroken, wijl beide partijen het niet eens konden- wor den omtrent twee voorname puntenFinlands aanded in de Russische oorlogskosten en ver goeding der schade, door de deelneming van Russische troepen aan de revolutie in Finland veroorzaakt. Uit een telegram van Nagalea (Arizo na) blijkt, dat, toen een'Amerikaanscfa schild wacht een Mexicaan, die in strijd met de wet de grens over wou, dat trachtte te beletten, de Mexicanen het vuur hebben geopend op de Amerikanenaan den anderen kant van de grens. Daarbij wondeer, ze den schildwacht. De schietpartij werd schielijk algemeen. Een aantal Amerikanen zijn gedood of gewond. Naar schatting hadden de Mexicanen een honderdtal dooden en twee maal zoo veel ge wonden. De Noorsche regeering heeft te Berlijn geprotesteerd tegen de torpedeering van eeni ge voor Noorwegen bestemde schepen met le vensmiddelen. In het versperde gebied ten westen van Engeland hebben Duitsche duikbooien 18000 br. reg. ton vijandeiij-ke scheepsruimte tót zin ken gebracht. Wilson heeft het ontslag van Page, den gezant der Vereenigde Staten, wegens gezond heidsredenen, aanvaard, Het olieburean heeft eert .beroep gedaan op het publiek ten owten- van de Mississippi, om des Zondags geen benzine ifieer te gebrui ken voor het rijden in auto's, op motorfietsen, pleiziertochten in motorbooten, enz., omdat het wenschelijk is de benzine voor verscheping overzee te bewaren. i Generaal Plesikoff heeft in opdracht van generaal Horvalh een staatsgreep ge daan, om alle Russische strijdkrachten, ook die van het Verre Oosten, onder zijn comman do te stellen De Siberische regeering heeft zich tegen Horvath verklaard. De strijdmacht der Russische vrijwilligers is daarna in mas sa naar norvath overgeloopen. De Duitsche regeering zegde Noorwe gen een onderzoek toe. naai' aanleiding van de. vernielingen der Sommerstad en Sanjose. De Arnmkaansche tank-stoomboot La ke Manitoba (9674 ton) is verbrand. De la ding ruwe olie is verloren. De schade wordt op 300.000 p. st. geschat. In de Russische steden- zal het privaat grondbezit en met zekere beperkingen, ook 't privaatbezit van huizen worden afgeschaft. Bij den vrede van Brest is, de souverei- niteit van Rusland over Estland en Lijfland door de middenrijken erkend. Deze gebieden zouden- slechts door Duitsche troepen bezet blijven, tot de toestand van orde er hersteld was. 'In de Vossische Ztg. deelt Bemhard heid. „O Jack", zei ze zacht en ze boog zich over de stof heen. Maar dat was ook al wat ze zet. Ze bracht het kostbare pak naar haar eigen kamer en zette hem zijn ontbijt voor. Gedurende den geheelen maaltijd wan Neville in een toestand ,van bedwongen, op gewondenheid.. „Ik gK de heuvels over", zei hij. „Ik zal door het bosch gaan en uit het gezicht blij ven: als er iemand komt zeg dan dat ik even uit ben en spoedig terug ben. Ik kom tegen donker thuis; het kan je toch niet schelen den heelen dag alleen te ziin, wel? Die vent Lavarick zal zich niet durven vertoonen binnen twee mijlen van het kamp en het is overal rustiger 'sedert de komst van den pre dikant „Ik ben niet bang", zei ze. „Geef mij een van je revolvers, ik zal passen op Meth en mij zelf." Hij laadde een revolver en gaf haar die met een goedkeurend lachje ovei haar moed „Je hebt meer courage in je dan eenige vrouw die ik ooit ontmoet heb, Syl", zei hij-. „Meer dan, Mary Brown, denk. je?" zei ze, maar haar toon was vrij opgewekt. Hij lachte. „O-die! Die heeft meer van een muis. Ik denk niet dat ze zou weten hoe ze met een revolver moest omgaan als ze er een had." „Ik wel. Kijk!" en zij liep naar de deur en schoot oen kogel tegen een1 grooten steen aan, die een geschikt mikpunt vormde. „Bravo!" nep Neville. Af aar je hoeft niet je eene oog dicht te doen als je aanlegt. Maar ach! je bent een vrouw en vrouwen doen dat altijd, behalve als ze ze beide slui ten." Kort daarna ging hij op weg en Sylvia thans mee dat een der hoofdpunten van de n Lijft Rusland consuls der geassocieerden, hebben den militairen raad aanbevolen de troepen der gertercuds Pleskof en Horvalh te doen ont wapenen. Deze aansporing zal waarschijnlijk worden opgevolgd. De algemeene opmarsch van alle geallieerde troepen op het Oesseeri- front is oegonner^ De bolsjewiki zijn zes mij len teruggetrokken. De Amerikanen en Ja- lanners zullen hedenavond naar het Oesoeri- ront vertrekken. DE KABINETSCRISIS Het „Centrum" meldt, dat de Koningin na de heeren De Savomin Lohman en Colijn ook nog jhr. Van Nispen tot Sevenaer en mgr. Nolens geraadpleegd heeft. J1AMFABRICAGE. Nader wordt gemeld, dat niet alle appelen voor de jamfabneage bestemd zullen worden. Bedoeld zijn alleen de fabrieksappelen en niet de fijnere soorten die bestemming te geven. De gezamenlijke jamfabrieken hebben op elke veiling een leider aangewezen, die deze appelen tegen 15 20 ct. per K.G. opkoopt. De kroetfabrieken krijgen voorloopig geen fruit ter verwelking. DE VERNIELING ONZER LOGGERS. De hospitaalschepen-, welke Dinsdagavond te Rotterdam aankwamen, nebben o.m. 22 man medegebracht van de vernielde loggers. Schipper Huig Nijgh, van de K.W 125, deed aan een ioumaFst te Rotterdam nog na dere mededeelingen over den duikbootaanval op onze visschersschepen '8 Morgens even over 5, toen de visschers zich op 21 dezer N.NW. van den Haaks be vonden-, werden de eerste schoten gehoord. De duikboot was toen bezig den IJmuider log ger Stella in den grond te schieten. Toen dit afgeloopen was, kwam de K W. 138 aan de beurt en omstreeks zeven uur de K.W. 125. Men had nog getracht te ontvluchten, doch dit mislukte. Met een boot begaf de schipper zich naar den onderzeeër om de scheepspapie ren te toonen. De commandant wees den schipper er op, dat hij zich in het versperde gebied bevond. De boot werd; naar'den logger teruggezonden, met twee Duitsche matrozen, die een bom bij zich hadden. Voor deze boven het schip geplaatst werd, had-den de matrozen van dim logger nieuw touwwerk medegeno men, benevens een paar manden viscb en een vaatje rijst. De boot werd- daarna door de duikboot op sleeptouw genomen naar dc K.W 175. Twee man van -dezen logger werden- op de duikboot genomen en twee man kwamen in de reddingsboot. In het geheel had de schip per 8 loggers in den grond zien boren. De schepen waren Maandag 19 Augustus uitgevaren en zouden Zaterdagavond terug- keeren. Aan boord van de Zeeland had mm een reddingboot opgemerkt, die met een Hol- landsche vlag als zeil voer. Dit bleek te zijn dg boot van de Hollanders uit Katwijk. De mannen wei den opgenomen. In het geheel werden drie booten door de hospitaalschepm- opgepikt. Voor één boot heeft een der hospitaalschepen zelfs vijf a zes mijl het versperde gebied moeten invaren. De schepen brachten in het geheel aan 6 man van de K W. 126, vier van de K.W. 175 en zes van de K.W. 159. UITWISSELING VAN' KRIJGSGE VANGENEN. De -met de hospitaalschepen aangebrachte officieren van gezondheid en de 200 man hos- pitaalpersoneel zijn in -het Roode-Kruishospi- taal in de loods Holland ondergebracht, waar zij tot morgen zullen blijven, om dan met een Duitsdhen hospitaaltrein naar Akm te ver trekken. Gisteravond vertrokken de twe D. T. Ruijs en dr. A. K. Besm&a naar -Simpelreld, om daar in ontvangst te zuwea 250 uitge wisselde Engelsche gewonden, die mei eaa Duikschol hospitaaltrein uit Akm aankomen. Hedenavond wordt deze trein aan de <Joyd- kade te Rotterdam verwacht. Uit den- trein worden de gewonden dadelijk aan boord van de hospitaalsehepen gebracht, waarmede zij dan nog hedennacht zullen vertrekken naar Boston. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN ATJEH. Het N. I. P. A. seint uit Batavia. Wij vernemen, dat resident Van Sluys zal worden benoemd tot gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden. De benoeming van generaal Swart tot vi ce-president van den Raad van Indifi wondt algemem toegejuicht. Het gouvernement heeft dus thans aan de algemeen gekoesterde verwachting voldaan en een civiel ambtenaar benoemd in de plaat* van generaal Swart. HET TERUGKEERENDE OONVOOl Mm seint uit Batavia: Het terugkeerrade convooi zal bestaan «ft Hr. Ms. Zeven Provinciën, onder commando van dm kapitein ter zee Van der Wall, en Hr. Ms. Tabanan, ouder commando van den kapitein-luitenant ter zee P A Bik, FUSIE DER SPOORWEGEN Naar m-en uit vertrouwde bron mededeelt, bestaat het plan, om met ingang van 1 Janu ari 1919 de voormalige Staatsspoorlijneh LeeuwardenHarfegm, via Dtonrfjp, «sa Leeuwarden— Meppei te fcl testifies oÊde-r h<et S. M. beheer der voormalige H. S. M. Tengevolge daarvan zullen de bestaande werkplaatsen in hef Noorden er op worden ingericht de z.g. kleine herstellingen te kunnen verridh eer. aan het materieel. ONZF MEELVOORZIENING Het Volk verneemt uit Twente, dat dé ma chinefabriek van den heer Ten Veldhuis te Hengelo (O.) dm landbouwers op gtoore schaal z g.n. Zweedsdie maalmolene levert met eer. gewiebtsinhoud resp. van 6 tot 3C K.G. Laten we arzzisasz., aldus de berkM- gever, dat dres nwiens een- uur per^redr draaien, dan momt men zeer cpoedig tot een hoevaelneT van een 40 h 45.GOO pond meel. Men kan mei de machines van andere leve ranciers deze hoeveelheid gerust schatten op 30.000 K G. N-amurlijk heeft de landbouwer geen 25 k f 60 voor dat ding betaald om hem maar eenmaal te gebruiken. Integendeel, er zal re gelmatig gébruik van worden ganaaki, zoo dat ieder zich een denkbeeld kan vormen over de groote hoeveelheid graan, die op bednege- lijke wijze wordt achtergehouden, ten koste van onze volksvoeding. Het blad betoogt dan verder dat de ver koop van dergelijke maalmoiens verboden- is. maar een- vervoerverbod is er niet. Ze worden dus heel gewoon per spoor verzonden. De maalinrichting wordt er evenwel niet aan be vestigd. Deze wordt per post verzonden. Zoo- als die onnoozele machines op het spoox staan, deugen ze nergens voor, of zijn ze eigenlijk overal voor te gebruiken, behalve voor graanmaten Er zit immers geen maalin richting aan. Ook worden- ze meestal niet rechtstreeks verzonden aan den landbouwer, doch eerst gaat de molen door verschillende handen, voordat hij op het juiste adres arri veert. Zoo wordt op alle mogelijke wijzen ge- tracht de aandacht er af te leiden, wa; tot nog toe vrijwel is gelukt. ZOUTBORINGEN IN TWENTE Naar het Hbl. verneemt is met zoutborin- g-en nabiji Boekelo een begin gemaakt. Tot ging hard aan het werk den heden dag. Zij had den mooien eenvoud van miss Brown's japon opgemerkt en zonder die precies na. te maken, gehikte het haar toch iets te maken in denzelfden stijl. Meth hielp en uitte kleine geluidjes van bewondering over Sylvia's handigheid. „Wel, welje hadt costuumnaaister moe ten worden!" riep zij uit. Sylvia hield op met zingen, want zij had den heelen tijd gezongen, terwijl zij aan het werk was, en lachte. „Het is niet de eerste japon, die ik ge maakt heb, Meth. Maar ik wou dat deze het best uitviel, omdat het het eerste present is' dat Jack mij gegeven heeft." „Maar kind", zei Meth, „hij zal het met eens opmerken; dat doen de mannen nooit. Nu, je zult zien." Tegen donker kwam Neville terug. Hij was 'vermoeid ach vermoeid is een ver keerd woord om zijn uitputting te beschrij ven, maar er was gloed op zijn verbrand ge zicht en een kalm lichtje in zijn oogen Syl via was niet in de kamer toen hij thuis kwam; hij vroeg dadelijk naar haar. „O, het gaat best met haar", antwoordde Meth. „Ze zal zoo aanstonds wel komen." Hij ging naar buiten en waschtc zich fljnk, toen hij binnenkwam wreef hij zijn gezicht nog met den doek. Maar hij staakte nat werk eensklaps en stond stil te staren; naar het vizien, dat in het kleine kamertje op doemde. Het donkere merinos deed de gra- cieuse vormen uitkomen, die de oude bruine jurk haar best had gedaan, zonder volledig succes evenwel, te verbergen en- verkeerd weer te geven: het zachte, zijdeachtige haar hing niet langer als een zwarte stroom voor haar schouders, maar was netjes opgemaakt in een glSnzenden wrong Het was - Sylvia,, maar Sylvia beivontnd of liever voor 't eestr in haar eigen gedaante. Neville was ver baasd en keek naar haar japon es kapsel m eindelijk naar haar gezicht. Het viel hem op voor liet eerst - misschien had de opmer king van miss Brown het hem heim-n op merken dat deze „zuster" van man aet mooiste jonge meisje was dat bij ooit gezien had. „Lieve hemel, Syl!' Wat ben je keurig! En heb je dat alles in ééri dag gemaakt!" „Het is het is heel éénvoudig", ze; ze met een weinig bevende stem. Ete goedkeu ring en bewondering in zijn oogen ging fesar techi naar hei hart en deed het kloppen op een wijze waar zc niets van begreep „Vind je het aardig. Jack?" „Aardig? Aardig is het wooid me»", antwoordde hij „Het is het is keurig!" „Toch niet zco aardig als die van Mary Brown, hé Jack?" vroeg ze, terwijl ze »!e ■lonkere wimpers iieeisloeg. „Mary Brown? Ach, aaar heb ie niets van!" ,Neen" met een flauw zuchtje „Neen; jij bent d. zon en Mary Brown 'te maan „Dank je. Jack; maar sommig- menschep precreeren de uiran „Ik houd van beide, ieder op haar plaats zei de jonge man met hartelooze domheid. -ni] je tens van alle kanten kui'un. Prachtig! Moe ter wereld je dat gedaan hebt gt kregen, begrijp ik volstrekt bsp- pvrioot wat zal je een opschudding .iwKcn laustaanden Zondag. Ja, je bent een knap rne.ijt' Syl. en ik ben trotsch op jé." (Weséa vamtfd) ALKHAARSGHS COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1