DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Enropa. Gekocht MAANDAG 2 SEPTEMBER FEUILLETON. No. 205 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 Iboiieneilsiirtls bil Tooiilthetelleie. 3 maanden 11.65. Ir. eelt 11.90. Btdluuiiuri i CL MeerteolMli 13 et. e. racal. (intsrs lettere eiar elutenlite. Bi. Ir. 0.1 Beek ee Btodelilrokkerll Bene. Coster 0 Ie. Voorden C 9. Iel. 3. Buitenland. Hnishoud- en Industrieschool. Binnenland. Met verwoedheid wordt de strijd op het W. front voortgezet. (De Duitschers blijven wijken maar zij wij ken volgens hun vijanden op bepaalde punten van het front niet snel genoeg en deze laten dan ook niet na hen daarbij de behulpzame hand te bieden. Maar omdat juist de Britten, Franschen en Amerikanen de Duitschers daar het snelst willen doen wijken waar deze zelf het langste wenschen stand te houden komt het voortdu rend tot ernstige botsingen, die een zeer bloe dig karakter dragen. Tusschen de Scarpe en de streek ten Oosten van Bapaume worden steeds hevige gevechten geleverd waarbij de Engelschen wel terrein winnen maar de Duitschers tot nu toe een doorslaand succes van hun vijanden wisten te voorkomen. 'Nu zij ten N. van de Somme meer en meer terrein prijs geven was het te verwach ten dat Péronne spoedig in het bezit der Geallieerden zou zijn. De Duitschers hebben Péronne dan ook ontruimd en daarbij getracht het prijsgeven van dit belangrijk centrum zoo lang mogelijk voor den vijand verborgen te houden, al waren Australische troepen reeds tot Mont St. Quentin tot onder den rook der bedreigde veste doorgedrongen. De Franschen hebben aan weerszijden van Noyon en tusschen Oise en Aisne opnieuw krachtig aangevallen. (Dat meer Noordelijk de strijd zeer fel is blijkt wel uit de berichten dat ten Z. van den straatweg van Atrecht naar Kamerijk de door de Britten genomen dorpen- Bullecourt, Hen- decourt en Riencourt weer ontruimd moesten worden. De" laatste plaats bleef na hevigen strijd ten slotte in Britsche handen. Ten N. van den straatweg werd Eterpigny door de Britten veroverd. In Fransch Vlaanderen zijn de Duitschers bezig de bocht in de richting van Hazebrouck recht te maken. Zij ontruimden Merville en Bailleul. Bovendien bezetten de Engelschen de plaatsen Nieuw Berguin, Lestrem, Dra- noeter en den Kemmelberg. Het Britsche middagcommuniqué meldt her haalde doch mislukte Duitsche aanvallen op de nieuwe Engelsche stellingen te Mont St. Quentin. De Engelschen maakten volgens dit telegram vorderingen in de richting van La Transloy en verdreven den vijand uit de dor pen Lougatte en Ecourt St. Mein. De Britsche troepen zijn de Lawe overgetrokken en nade ren den straatweg La Bassée-Estaire, Het Fransche communiqué meldt het over trekken van het Somme-kanaal ten O. van Epénancourt. Verder Zuidwaarts maakten de Franschen zich meester van Roye-le-Petit en ten N. van Soissons van Leuvy. Het Berlijnsche middagcommuniqué deelt mede, dat tusschen IJperen en La Ba&sée het Duitsche froni verkort is en o.a. de Kemmei aan den vijand werd gelaten. De Britten heb ben den Kemmei bezet en volgden de Duit- Naar het Engelsch van Omrits öarvies. 83 „Nu, van alle dwaze streken, die de Lorri- more's hebben uitgehaald en ze zijn tot sommige dwaasheden in staat geweest - is deze zeker de allergekste. Er zit natuurlijk een vrouw achter. Maar hij kan toch zoo schera over BraUleul, Neuf-Berguin a de La- we Krachtige Britsche aanvallen tusschen Decourt en Vaulx-Vraucourt zouden mislukt zijn en Bullecourt en Ecourt ten slotte in 's vij and» banders zijn gebleven Bij Morval en ten Z. W. vaa Bancourt werden de Britten terug geworpen, maar Bouchavesne bleef door een tegenaanval in Duitsche handen. Het communiqué meldt verder dat pogin gen van den vijand om bij Bné en St. Christ de Somme over te steken mislukten, evenals Fransche aanvallen aan beide zijden van Nesle. Bij Bouy zouden de Franschen terug geworpen zijn en een Fransch offensief tus schen Beaulieu en Morlincourt zou op niets zijn uitgeloopen evenals Fransche aanvallen ten N. van Varesnes en over de Oise bij Brétigny. Tusschen Oise en Aisne ia volgent dit tele gram de inf&nterieslag opnieuw ontbrand. De Franschen zouden dicht ten Z. van de Oise niet vooruit zijn gekomen. Aan beide zijden van Champ viel de vijand met sterke strijd krachten van de Ailette-laagte uit aan, maar door een tegenaanval zou de oude toestand hersteld zijn. Bij Crécy-au-Mont werd de vijand terugge slagen, maar ten O. van Juvigny drong hij door tot Terny-Somy. Het avondcommuniqué meldt slechts het mislukken van Britsche aanvallen tusschen Scarpe en Somme. Slechts op enkele punten, aldus dit communiqué, drukte de vijand onze linie plaatselijk terug. Daar de afstand tusschen Scarpe en Som me zeer groot is, munt dit communiqué niet uit door duidelijke plaatsbepaling. Het meldt ten slotte, dat tusschen Oise en Aisne partieele aanvallen der Franschen werden afgeslagen. Zoo woedt de strijd op het Westelijk ge- vechtsfroni voort Nu eens worden de aanval lers teruggedreven, dan weer Blagen zij er in hun vijand van belangrijke punten weg te drukken. Maar het Duitsche front blijft wijken en daardoor kunnen Britten, Franschen en Amerikanen ten slotte nog. van succesvolle operaties spreken. De staking der Londensche politie-agenten is opgeheven. ZooaU te verwachten was is deze staking van zeer korten duur geweest daar ook de overheid begrepen heeft, dat een stad als Lon den niet lang zonder politietoezicht zou kun nen zijn. Hoewel bet tijdens de staking in de •straten nog al or dijk schijnt toegegaan te zijn, wordt tod -'Idling gemaakt van een aanzien lijk aantal iibraken in juwTiiera- en dergelij ke zaken. Een afvaardiging der stakers had een. on derhoud met Lloyd George en het resultaat daarvan w dat de politie-agenten een saia- risverhoogMg van 13 shillings zuilen ont vangen en fcun vakvereeniging door de regee- dwaas niet zijn op verzoek van freule Hope een anderen man te gaan opsporen? Daar hij zijn geld aan haar heeft naj zou ik"denken, dat hij op haar verliefd" is. Maar dat was het juist wat zijn adellijke cliënt doen ging. Twee dagen daarna vertrok Lorrimore naar New-York. Lord Lorrimore zou zich ontzettend gea museerd hebben aan boord van het prachtige stoomschip, want er waren aardige menschen onder de mede-passagiers en zooais iedereen weet, de stoomschepen op den Atlantischen Oceaan zijn drijvende paleizen, voorzien van alle gemakken en weelderig ingericht: maar hij was te zeer vervuld van zijn liefde, dan dat hij genieten kon, verwijderd van de vrouw, die hij liefhad, en zijn medereizigers vonden niet dat hij, veel bijdroeg tot hun amusement. Hij liep al te graag het dék op en neer of zat in de kleine kajuit om zeer gezellig te zijn; snaar hij was volkomen tevreden en als een oprechte minnaar bracht hij het grootste ge deelte van dan tijd door met aan zijn gelief de te denken. Toen hij te New-York was aangekomen, be- fon hij zijn onderzoek dadelijk, maar van het egin af aan ontmoette hij moeilijkheden, die bijna onoverkomelijk leken. Maar hij hield vol en ofschoon velen, van wie sommigen hem bij naam kenden en anderen, die kennis met hem gemankt hadden, hem gaarne de gastvrijheid wrideci verleecen en inderdaad betoonden, waarvoor de Amerikanen met recht bekend staan, Lord Lorrimore bood weerstand1 aan alle vleiende uitnoodigingen m volhardde bij zijn teak ring erkend wordt.- Tof groote spijt van alle misdadige» héb ben de agenten daarop hun arbeid onmiddel lijk hervat. Het Spaansch-Duitsche conflict is nog niet tot eene oplossing gekomen. Volgens een telegram uit Madrid, deed mi nister Dato aan het kabinet mededeel ing van de torpedeering van het Spaaasche stoom schip Atez Mendl De Duitschers schijnen inderdaad1 hun best te doen het conflict zoo sdherp mogelijk te maken door dezer dagen op groote schaal Spaansche schepen tot zinken te brengen. Volgens het bovenvermelde telegram zal minister Dato bevel geven tot confiscatie van een Duitsch schip van gelijken inhoud. Men mag met belangstelling afwachten wat hierop het Duitsche antwoord zal zijn. Op den bekenden Russisdhen volkscommissa ris Lénin is een moordaanslag gepleegd door eenige dames, die blijkbaar tot de sociaal-re- volutionnaire partij behooren. De toestand van Lenin moet heel ernstig zijn en volgens sommige telegrammen zou hij reeds zijn overleden. Het is te verwachten, dat de Bolsjewiki thans een waar schrikbewind zullen uitoefe nen. Reeds Zaterdag zou het Volkscommissa riaat békend gemaakt hebben, dat 5000 ao- ciaal-revolutionnairen ter dood veroordeeld zijn maar het vonnis alleen voltrokken zou worden als deze een nieuwe staatsgreep tegen de Sovjetregeering zouden ondernemen. De aanslag op Lénin zou nu voor de Bols jewiki een prachtige gelegenheid zijn om tot dezen, massamoord over te gaan. Inderdaad, het Rusland van nu is niet veel gastvrijer dan dat van vóór de groote revo lutie. KORTE. BERICHTEN. De Vorwürte velt een afkeurend oordeel over het aanvulüngsvsrdrag van Brest, Bij de geweldige opheffing vat* em pa cifistische vergadering in. een Londensehe voorstad wera Ramsay Macdonald door een steenworp aan het hoofd gewtond, terwül vele andere personen eveneens gekwetst werden. Te Londen hebben opnieuw besprekin- gm pteate over den intergeallUerden voedsel- raad. Het al-Russische comité te Moskou zou besloten hébben tot arrestatie van alle Fran sche burgers beneden de 43 jaar. Zij zullen aia gijzelaars worden vastgehouden. In een schriftelijke Boodschap, uitge vaardigd ter gelegenheid van Labour Day, zette president Wilson nogmaals de oorzaken, het aoel m het. noodzakelijk einde mn den wereldoorlog uiteen; hij, gewaagde vaa de g: •ote ,'i\, aan de arbridera te dezen oorlog toebedeeld, en achtte de Amerikaansche solda ten onoverwinnelijk, daar zij allen weten, dat zij strijden voor het schoonste ideaal, de be vrijding der meosehheidl van dé fceeracbzucht der bevoorrechte kasten. Keizer Wilhelm heeft bij zijn bezoek te Nauheim aan koning Ferdinand van Bulga rije besprekingen gehouden over den geheeïen militairen en poritieken toestand, waarbij In New Yoris zoeken naar eee jongmessch, aer, naam, is haast nog moeielijker dan een naald is «ka waarvan ge niets meer weet dan nieuwsbladen, Hij kreeg antwoorden genoeg. Er sctaim, ruw berekend, ongeveer honderdvijftig Nevil le Lynne*a in New-York te zijn en enkelen van dezen belegerden Lorrimore in zijn hotel. Een massa van die heeren waren oude mannen, enkelen bekenden, dat hun naam niet was Ne ville en ook niet Lynne, maar iete dat ei op leek; anderen kwamen op de advertentie af omdat zij eenmaal een Neville Lynne gekend hadden en dachten, dat ze misschien: van dienst konden' zijn am den gemiste te helpen opsporen, Lorrimore doorstond de gedulds- proeve vrijwel en verloor zijn kalmte mat voor dat een grijsharige, oude verworpeling uit de maatschappij;, die zoo weinig geleek op de beschrijving in de advertentie als maar moge lijk was, zich vertoonde in tegenwoordigheid van den Lord in een: ver geverderde» toestand van dronkenschap Dit individu werd kalm door Lorrimore uit de kamer ge schopt; den volgenden, dag verliet hij New- York en begaf zich naar het Zuiden. Hetzelfde aangename epelleje herhaalde zich bijna in alle Staten van Amerika en ein delijk, ontmoedigd, maar even vastberaden als toen hij uit Engeland vertrok, ging bij op reis naar Australië. Op gevaar af zijn ge zondheid er. bezittingen1, die bij bij zich had, te verliezen, liep hij zelf alle aditerbtrurtcs af en stelde zich ra contact met de bewoners. Daar geraakte hij in een gevecht op straat ea overeenstemming in him inzichten bleek. Hohenzollern-standbeelden van brons ontgaan het lot niet dier monumenten, welke de Duitsche overheid1 voor de smeltkroes be stemt. De meer dan levensgroote beelden aan het gebouw van den Berlijnschen politie-pre- sident, van den grooten keurvorst, koning rre- derik I, kiezer wilhelm I en keizer Fredertk III worden nu versmolten. Semenof beeft het station van Borgea genomen. De bolsjewiki trokken op de rivier Onon terug. De krijgsverrichtingen aan het Oessoe- ri-front zijn geschorst daar een brug is ge broken. Het verkeer aan het Oessoeristation is gestremd. Het vervoer van mannen en voor raden is bezwaarlijk. De M'bret van Albanië, de prins von Wied heeft over den toestand aldaar zijn oor deel gezegd. fiussareks hervormingsplannen hebben in Duitsch-Oostenrijksche kringen onrast ge wekt. President Poincaré heeftverscheiden Engelschen oorlogscorrespondenten het legi oen van eer verleend; o a. de correspondent van de Times, Daily Mail; van de Daily Chronicle, Daily News, enz. Zelf» Reuters correspondent is niet vergeten. Generaal Broessilof zou naar hel Kreml zijn overgebracht. In antwoord op Orlando's gelukwensch met de Britsche succeseen heeft Lloyd George in zijn telegram o.a. zijn overtuiging uitge drukt, dat die herbegin zijn van net einde oer overheerschtng van hei Duitsche miUtairis- me. Volgens de Reichspost zullen te Weenen voorloopige besprekingen tusschen Hertling en Burian over het Poolsche vraagstuk plaats hebben, welke zullen voorafgaan aan de con ferentie te Weenen, waar de definitieve op lossing zal worden vastgesteld. De volkscommissaris voor binnenland- sche aangelegenheden Oeritzki is vermoord. Keizer Wilhelm en de koning van Bul- arije zijn op het kasteel aangekomen en heb- en daar thee gedronken. Nadat zij de Ver- losserskerk bezichtigd hadden, keerde de Kei zer naar Wilheimshöhe, de koning naar Nau heim terug. Een, te Kief verschijnend blad verneemt uit goede bron, dat opstandigs troepen onder Engelsche aanvoering zich meester hebben gemaakt van den transkaspischen spoorweg en dat Britsche troepen in Turkestan geland zijn. In het versperde gebied rond Engeland hebben Duitsche duikbooten 19,000 br. reg. ton in den grond geboord. weigering van hertog Adolf van Mecklenburg, om den Finschen troon te aan vaarden, heeft in Finland groot opzien ge baard. Men schrijft het besluit van den her tog toe aan intriges. Het Amerikaansche Congres heeft hst wetsontwerp, waarbij de dienstplidhtige leef tijd op 18—45 jaar wordt bepaald, goedge keurd en het aan Wilson gezonden ter onder- teekening. Burian's positie is, volgens de Voss. Ztg. door zijn vasthouden aan de Austro-Poolsche oplossing geschokt. ALKHiABSOHS kwam er af met niet veel genot en een blauw oog. Maar het gelukte hem niet Neville Lyn ne te vinden. De winter ws* voorbij gespoed, het voor jaar was gekomen ets gegaan m zoo zat hij os> /tea avond midden ia den zomer met een glas voortreffeUjkm Australische! wijn voor zich en vroeg zich af wat hij nu zou doen Het was zeer waarschijnlijk oat Neville Lyn ne naar Engeland was teruggekeerd en Lor rimore die heimwee begon te krijgen, vroeg zich ai .ri h.i niet beter was terug te keeren en de Briteche ediandiea af te zoeken, toen een man binnen kwam, die hem bij zijxr onderzoek behulpzaam was. „Geen nieuws, mijnheer?" Lorriniore schudde het hoofd. „Nsea, niets, ik zat juist te denken of ik den mas. some dichter bij huis zou kunnen vind®; en toch heb ik een indruk de he mel aliesQi weet hoe en waarom dat hij hier is." „Ja, ik weet wel, dat het de gewoonte is te lachen om voorgevoelens," zei de man, „maar ik voor mij, geloof er aan en als u die gedachte in uw hoofd heeft, zou ik hier nog een poosje langer blijven. Die jonge heer was èen sterk, gezond jongmensch, niet waar?" Ja, een Oxford-student en een goed athleei." „Juist. Dunkt u niet, dat hij naar de goud velden gegaan kan zijn?" Lore Lorrimore glim'ladhte bijna streng. „Ik heb mij al zooveel voorstellingen ge maakt van wat hij had kunnen doen, dat ik mij zei? begin te wantrouwen. Maar het is niet onwaarschijnlijk. Aan den; anderen kant is het ook niet onwaarschijnlijk, dat hij rub ber plant op Borneo of diamanten: graaft in Afrika." „Ja, maar u is nu niet op Borneo of in Afri ka," zei zijn vriend vroolijk, „en daar u wel in de buurt te van de goudvelden, waarom VRACHTVAART INDIê—AMERIKA Reuter seint uit Batavia aan eenige bladen De verklarinf, te Washington in het licht gegeven, in verband met het tot stand komen van den modus Vivendi tusschen de Vereenig- de Staten en Nederland voor het in de vaart brengen van Nederlandsche schepen in den handel tusschen Nederlandsch Oost-Indië en Aangifte veer ds volgende cursussen (uitsluitend Diaedag S en Yrtydag Sept. 3-4 uur en Donderdag 5 Sept. 10-13 uur Iu het gebouw op het Kerk- plein Ooedkoope enreue in het knippen van onderkleedlng, 8 lesten f 1, 2 av. p. w. T—0 uur, voor meisjes van minstens 16 jaar. Doedkoepe enreue in het knippen van bovenkleedlng, 13 lessen f 1.50, als boven. Cursus In Mandwerken voor leerl. Gjhb ene., f 80 p. j., 2 unr p. w. Woensdagsmiddags. Cursus in Teekenen, f 21 p. j.. Woens dags H/i—31/j unr. Aanvang van de opleiding „Hulp In de Huishouding" S Sept. e.k. Inlichtingen worden gaarne verstrakt doov de Directriea j. F. BEUMER. zou u het daar niet eens probeeren? Het zou eao variatie zijn." Lord Lorrimore glimlachte. Hij had de laatste tien maanden variatie genoeg gehad. „Er vertrekt de volgende week een geschikt clubje naar Windfall, dat is ongeveer het middelpunt van de goudstreek in die lijn, wie weet of u den man niet vindt in een van die talrijke kampen." „Of misschim niet," zei Lorrimore. „Maar sk ben u zeer dankbaar en ik ga mee als ge het mij toestaat." „Best. U zult een revolver en een geweer noodig hebbenze hebben daar den laatsten tijd aardige tooneeltjes beleefd, en als u uw man niet vindt, dan heeft u in ieder géval een aardig uitstapje gemaakt Lorrimore vertrok met vernieuwde hoop zooals altijd bii ieder nieuw vertrekhoe vaak was die hoop al teleurgesteld gewor den! en het gezelschap kwam op tijd te Windfall san. Het was voor het eerst, dat Lorrimore kennis maakte met een goudgra verskamp en het tooneel amuseerde hem en boezemae hem belangstelling in. Windfall was een groote kampplaats en hij begon on- middellijk met zijn nasporingen, maat er werd niet veel acht op geslagéh, want Wind fall was juist in dien tijd in een toestand van groote opgewondenheid. „wij komen op een kwaden tijd voor uw doel," zei zijn vriend. „Er is een heel oproer. Het schijnt dat eer troep galeiboeven en op lichters, het schuim van de verschillende kampen, zich buiten in het bosch vereenigd heeft en dat zij het leven er in houden voor onze vrienden in het kamp. Men kan zich slechts met levensgevaar buiten het kamp wagen of tenminste op gevaar af alles wat men met zich draagt te verliezen de roo- vers hébben de goederenwagens en andere transporten die van en naar Ballaral gaan, aangehouden. Geheel zooals in Engeland in de Vereenigde Staten, volgens welke er meer dan 40 Nederlandsche schepen in Neder landsch Ooet-Indië stil liggen, is niet juist.. Het aantal van alle schepen, die in Neder landsch Oost-Indië stil liggen, is nog geen 40. Buitendien zijn al deze schepen druk be zig met het overladen van Nederlandsche voortbrengselen De scheepvaartmaatschap pijen verklaren, dat het volstrekt onmogelijk zal zijn om veel vracht naar Amerika te ver schepen HET CONVOOI. De Haagsche correspondent van Nip* ver neemt uit de meest bevoegde bron dat om trent de vraag of dé Tabanan al dan niet als hulpkruiser huiswaarts zal keeren nog geen beslissing is genomen en tevens dat de te rugreis van de schepen die als convooi naar Indië onderweg zijn, zeer vermoedelijk niet in convooi zal geschieden. SCHEEPVAARTBEWEOINO. In de afgeloopen week kwamen te I Jmuidea binnen 3 stoom- sn 3 zeilschepen tegen vier schepen in de wede tevoren. Uit en naar zee bedroeg dit aantal dé w- rigé wede 17 schepen tegen 8 diepen in de daaraan voorafffa&ude «Bui. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen 19 schepen (11 Ned. 1 Eng., 4 Belg., 1 Zweedsch en 2 Noorsche), tegen 26 in hetzelfde tijdperk van 1917 en 60 in 1914. Over de heele maand Augustus kwamen binnen 67 schepen, tegen 112 in die maand in 1917 en 291 in 1914. DIENSTREGELING SPOORWEGEN. Was de laatste paar maanden de dienst op de spoorwegen al meer beperkt dan men zich aanvankelijk voorstelde (de in de jongste offi- cieele dienstregeling opgenomen seizoen trei nen hebben niet kunnen ioopen), tegen het eind van October zijn nog nieuwe beperkingen in het treinenverkeer te wachten, doordat de aanvoer van kolen hoogst onvoldoende en dan ook nog ongeregeld is. Het aantal treinen zal dan tot 't allernood zakelijkste worden ingekrompen. Voor de ver bindingen van het Noorden en het Zuiden met de hoofdstad zullen waarschijnlijk slechts twee sneltreinen loopen, d.w.z. treinen die onderweg weinig stoppen. De snelheid der treinen zal weer zeer worden verminderd en waarschijnlijk vastgesteld worden op een ma ximum van ongeveer 55 K.M. per uur Thans zijn er nog wel tftinen, die ongeveer 70 K.M. per uur rijden. Van verwarming, behalve mis schien bij strenge vorst, zal ook geen sprake den goeden ouden tijd, toen men niet reizen kon van Londen naar York zonder genood zaakt te worden te blijven stilstaan en alles af te geven," „Bedoelt ge, dat wij deze plaat» niet ver laten kunnen? vroeg Lord Lorrimore vrij knorrig. „Niet zonder geleide," was het antwoord. „Het is een wonder, dat wij hier heelhuids zijn aangekomen! Ik denk, dat de schavuiten ergens anders bezig waren." Dit gesprek had plaats in de voornaamste restauratie van het kamp. Lorrimore keek met ongeduld om zich neen. Het was er stampvol, de menschen zaten te drinken en opgewonden te praten en hun wapenen te onderzoeken. „Waar is de naastbijzijnde plaats en waar ligt die?" vroeg hij. „Het is Verloren Hoop," zei een goudgra ver, die langs het tafeltje liep waaraan Lor rimore gezeten was, „en wij hebben aan Verloren Hoop die heele drukte te danken. Zij hebben eenigen tijd geleden de bedrie gers er uit gegooid en dit is het gevolg. Maar wij hebben maatregelen verzonnen om er een eind aan te maken. Wij gaan een vei ligheidscorps oprichten." Hij keek Lorrimore aan met zijn goedgevormd figuur en voegde er bij „Daar kon u wel bij gaan, vreemde ling." „Dank u. Ik zou er niets tegen hebben, maar ik moet te Verloren Hoop wezen. Wat is u van plan te doen?" „Wij zijn van plan naar die roovers te aan en hun een lynchwet te geven. Wij heb- en geen politie hier en geen jury en geen rechters, ieder moet voor zich zelfzorgen. Het zal een grap zijn als wij hen vangen, dat verzeker ik u." „Hoe ver is het kamp Verloren Hoop hier vandaan?" vroeg Lorrimore. (Wordt verwApty. ALIMAARSCIE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1