DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Europa. No. 206 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 DINSDAG 3 SEPTEMBER FEUILLETON. Gekocht Buitenland. Binnenland. Stadsmgnws Aboonemeounrlis hij Toornltbetallni; p. 3 maanden f 1.65, Ir. i post 11.90. Bewijsnummers ct. Advertentieprijs 15 ut. p. regel, grootere letters neer plaatsruimte. Br. tr. N.V Boel- eo Baadelsdrallerll flerms. Coster Ik Voordam 9. Tel. 3. Men moge een terugtocht nog zoo zeer als een vrijwillig prijs geven van terrein voorstellen, toch blijft deze terugtocht een bewijs van mindere offensieve kracht dan de tegenstander bezit. Want waar twee machtige legers tegen over elkaar staan, daar is het de bedoeling van beiden om door het achteruitwerpen van den tegenstander de eerste schrede naar een definitieve overwinning te doen. En het behoeft ti^el geen betoog meer, dat momenteel de Geallieerden op het Westelijk front de sterksten zijn. Ware dit niet het ge val, dan zou de Duitsche frontmuur zich in voorwaartsche en niet in achterwaartsche richting verplaatsen. De Duitschers mogen in' hunne communi- qué's er nog zoo den nadruk op leggen, dat hun terugtocht op vele plaatsen vrijwillig geschiedt, zoo zelfs dat de vijand1 dit eerst later bemerkt, dit neemt niet weg, dat deze zoogenaamde vrijwillige terugtocht ge schiedt om erger te voorkomen en dat het wijken der geheele Duitsche linie ten slotte op het behalen van een negatief succes wijst. Trouwens, de toestand op het W ge; vechtsterrein wordt langzamerhand van dien aard, dat ook van een vrijwillig wijken der Duitschers geen sprake meer kan zijn.r Het is begrijpelijk dat op de punten waar de Duitschers hun nieuwe weerstandslinie reeds bereikt hebben, waar zij in de zgn. Hindenburgstellingen zijn aangekomen, hun terugtoch niet verder mag gaan. En juist op deze punten doen de Engelschenverwoede aanvallen en menigmaal niet zonder succes. Dat, moet de Duitsche legerleiding zeer ongelegen komen en het verklaart den uiterst krachtigen tegenstand welke den Geallieerden op verscheidene plaatsen wordt geboden. In de nieuwe terugtochtslinie Péronne Transloy wordt verbitterd gevochten cn over het geheele slagfront ten N. van de Somme blijft de Duitsche terugtocht voort duren. Meer Zuidelijk maakten de Franschen flin ke vorderingen aan de Ailette en bedreigen reeds Couchy-le-Ch ateau. Meer dan uit de officieele communiques krijgt men een overzicht van de hevigheid van den strijd uit de Havas- en Reutertelegram- men. Volgens een Havas-bericht worden voorna melijk verwoede gevechten geleverd op het 'uitgestrekte boschrijke massief, dat door de Oise, de Ailette en de Aisne wordt ingesloten en voor de verdediging buitengewoon gun stig is. De wouden van Coucy ea St. Gobain vor men hier de pijlers der Duitsche verdediging, her zijn niet slechts achterhoedegevechten meer welke hier plaats hebben maar er wordt een groote slag geleverd met een groote hoe veelheid artillerie en voortdurend nieuwe troe penmachten. Overal winnen de Geallieerden terrein. In Vlaanderen waren de Duitschers ge noodzaakt al het terrein prijs te geven dat zij in April ten koste van zware offers gewonnen hebben. Hoe meer, zegt Havas, wij die vijandelijke stellingen aantasten, des- 'te verwoeder wordt de strijd daar de vijand voor geen offer te- Naar het Engelsen van Gbarlss Oarvtea 84) „Ongeveer een dagritantwoordde de goudgraver, „waarschijnlijk gaan wij in die richting." Lorrimore aarzelde. Hij was gekomen om Neville Lynne op te sporen en niet om het land af te loopen met een bende amateur politieagenten tot opsporing van struikroo- vers, maar iedere Engelschman wordt in verzoeking gebracht door een onderneming, die er gevaarlijk uitziet en na een oogenblik nadenken zei hij„Ja, ik ga met u mee, maar ik wou graag naar het kamp Verloren Hoop." Door het lot te werpen kozen zij een vei- ligheidscorps, er werd 'n enorme hoeveel heid whiskey gedronken en Lord Lorrimore en zijn metgezellen werden van paarden voorzien en aangenomen als leden van het gezelschap. ..ik veronderstel, dat het zeer goed moge lijk is, dat wij zelf worden gevat en gelyncht In plaats vati hen te vatten cn te lynchen vroeg hij aan zijn metgezel toen rij voor den nacht naar hun slaapplaats gingen. „Zeer goed mogelijk," klonk het koele ant woord. De mannen, die we achterna zetten vormen een woedende bende en wetende wat hen wacht wanneer zij gevangen worden, suites ze hard vechten. Ut ben bang, dat ik rugdeinst om het front niet te laten doorbre ken. De manoeuvres rijn ingewikkeld en vergen tijd. Wanneer men bedenkt, hoeveel krijgs- kennis, beleid en inricht er noodig ia om zul ke massa's in een streek te verplaatsen waar wegen en dorpen nog slechts puinheepen rijn, om verwarring en stilstand in het vervoer te vermijden en om voor al de levensmiddelen en benoodigdheden te zorgen, in een slag die reeds vijf en veertig dagen duurt en zich over een front van meer dan honderd kilometer uitstrekt, dan staat men verbaasd over het ver kregen resultaat en vooral over de wijze waar op het tot stand kwam want in deze reusach tige manoeuvre heeft zich geen enkel ongeval, geen enkele verkeerde beweging voorgedaan. iDe Engelschen zetten him actie krachtig voort. Tusschen Péronne en Bapaume namen zij Saillisel en Sailly Saillisel benevens Transloy en ten N. van Bapaume Noreuil Ter weerszijden van den straatweg Atrecht Kamer ijk vielen de Canadeezen op een frontbreedte van 5 K.M. aan en braken daar- "bij over een afstand van twee mijlen door de linie DrocoirtQuénant waarbij een inge wikkeld verdedigingsstelsel werd vernield. Ten Zuiden van den straatweg namen de Britten Riencourt-lez-Cagnicourt, ten Z. O. van Hendecourt gelegen. Langs den weg Bapaume—Kamerijk be reikten de Britten Beugny. - Maakten vrij gisteren reeds melding van een oprukken der Engelschen tot Neuve Eg- lise, thans wordt gemeld, dat de Britten aan de Leie staan en Estaires en Neuve Egli&e ver meestert hebben. Tus&chen Oise en Aisne gingen de Fran schen vooruit in de bosschen ten W. van Cóu- cy-le-CMteau en ten O. van Pont St. Mard. Zoo worden de Duiltschers langzaam, maar geleidelijk, teruggedrongen. Het teresn, dat rij in zwaren strijd wisten te veroveren, het resultaat dat zij ten koste van duizenden menschenlevens wisten te bereiken, gaat thans weer voor hen verloren. Men troost zich in Duitschland met de ge dachte dat al deze jonge mannen op het veld van eer zijn gevallen maar zal men ten slotte hun dood niet van harte betreuren als men be denkt dat zij tevergeefs gestreden hebben en het terrein, dat zij met hun bloed kochten zich thans weer geheel in 's vijands handen be vindt? Dit wisselend op en neer gaan van hei front leidt slechts tot wederzijdsche uitputting zon der eenig resultaat van beteekeni». Tenzij natuurlijk de Geallieerden er thans in slagen vijand dtdsdasaüg achteruit te drukken. Het sch momenteel dien weg op te gaan. Rusland' blijft het land des1 onbegrensde mogelijkheden, Hoe dikwijl» is van daar niet gemeld dat de Czaar verleden1 was vóórdat zijn dood officieel kon worden vastgesteld. En met Lenin schijnt het thans denzelfden weg op te gaan. V Gisteren werd zijn dood verkondigd, heden schijnt zijn toestand weer vooruitgaande te zijn. Over den aanslag wordt nader gemeld, dat de daarbij betrokken' vrouwen door de menig- te bijna verscheurd werden. Het is voor de 5000 sociaal-revolutionnai- ren, die op een gelegenheid wachten waarop men een goede reden heeft, hen ter dood te brengen, maar te hopen, dat de berichten over den toestand van-Lénin steeds gunstiger blijven luiden. u in leelijke moeilijkheden gebracht heb, Lor rimore." „O, dat doet er niets toe," antwoordde Lorrimore met het flegma van een Engelse! man. „Wij zullen het wagen evengoed ais de rest." Maar voordat hij zich fc rijn deken rolde, schreef hij een kort briefje aan Audrey, waarin hij haar op de hoogte bracht van de expeditie en haar ontsloeg van de gelofte, die zij hem had gedaan. fa Morgens dacht hij er echter anders over en scheurde het briefje zorgvuldig in stukjes, hetgeen heel jammer was, want het zou de toekomst voor beiden gemakkelijker gemaakt hebbers en voor Neville ook. Het gezelschap vertrok in zoo opgewekt mogelijke stemming door de onderne ming zoowel als door sterken drank veroor zaakt en galoppeerde over het veld, la chend en schertsend en bewerende te zullen terugkeeren ieder met een van de schavuiten onder aan hun zadel gebonden. Maar naar mate rij voortreden, werden rij bedaarder en behoedzamer en Lord Lorrimore merkte op, dat op ieder'» gelaat een uitdrukking lag van waakzaamheid en oplettendheid. Tel kens reden een paar mannen vooruit om den grond te onderzoeken. Dit waren de éclaireurs mannen, die hun eigenaardige scherpzinnigheid geoefend hadden totdat ze bijna die van den Indiaan uit Noord-Amerika evenaarde, l egen het vallen van den avond keerden de éclaireurs terug naar het hoofd corps met een snelheid, die aantoonde, dat rij net spoor hadden ontdekt KORTE BERICHTEN. Te Wiadiwostok heerschi orde. De geal lieerden zorgen voor den politiedienst in de stad. Aan de Oessoeri hebben de Japaneezen het front bereikt. De Tsjechen zetten hun zegevierenden opmarsch voort. Het Britsche vakvereenigingscongres is te Derby geopend; de voorzitter bepleitte een internationaal arbeider»- tn sociaüstencon- gres, al veroordeelde hij de Duitsche misda den. De hoogleerarea Chauffard en Oouget hebben Caillaux onderzocht en bevonden dat hij ernstig aan slagaderverkalking lijdt. Zijp lichaamsgewicht is 10 K.O. afgenomen. Hq zal vermoedelijk naar Val dé Grace worden overgebracht. In een aantal Russische plaatsen heb ben lmks-sociaal-revolutionnairen zich van hun leiders afgescheiden en de partij der „Volkscommunisten" gesticht. In Augustus hebben de Engelschen aan 't Westelijk front 57318 gevangenen ge maakt, waaronder, 1283 officieren. Zij ver overden 657 stukken geschut en 5750 machi negeweren. V Volgen» de schatting zal de oogst in Duitschland dit jaar een 10 tot 15 procent beter zifn dan het vorige jaar. De aanbouw van aardappelen, rogge en oliehoudende za den is gestegen, bij aardappelen en rogge zelfs oanmerkelijk. De oppervlakte, waar vroege aardappelen op geplant waren, was een vijfde grooter dan het vorig jaar. Ook voor latere aardappelen is de bebouwde vlak te eenige procenten grooter. Het Amerikaansche stoomschip „Cy clops" met 293 opvarenden, wordt als verfo ren beschouwd. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de graanoogst in het bezette gebied naar schat ting ,van het landbouwblad Agrarul 50,000 wagons tarwe, 500 wagon» haver, 2000 wa- fons rogge, 1200 wagons gterst bedraagt. Iet resultaat van den maisoogst is nog niet bekend, daar de. oogst nog niet geëindigd is. De totale productie zai w.«rftahijnlijk 80,000 wagons bedragen. Dc Kreuzstg schrijft: Het Franschc regeeringstoesiuit, twelk bepaalt dat onzijdi ge schepen die onder vijandelijk vrijgeleide varen, dat niet ia erkend door de gealieerden, worden beschouwd in het belang van den vij and te varen eti mitsdien zullen blootstaan aan. prijmn-king eu inbeslagneming, is onge twijfeld) in overleg met Engeland genomen. Zonder de minste reden tracht de Entente zoodoende mi maatregel te verijdelen, waar door Duitschland poe,,! de nadeden die uit oen oorlog YOOT dfe ouzijdigen voortvloeien zooveel mégeiijk te beperken. Brutaler kon de Entente 4e «eiangea 'der onzijtiigea niet krenken en als zij haar toevlucht aenmt tot zulke middelen, die cp de stemming te haren o," iriite "-'an invloed moeten zijn, dan blijkt daaruit krw zw a? zij onder het gebrek aan scheensraLujfte lijdt De koning van Italië heeft een besoek gebracht aan Milaan, er fabrieken en hospita len bezocht en een. troepenschouw gehouden, waarbij ook Orlando tegenwoordig was. De bevolking ontving den koning geestdriftig. Volgen» bericht uit Fransche bron, heeft Spanje f fis een Duitsch schip geconfisceerd in rtiil voor ea» getorpedeerd- Spaansch schip. Uit het Britsche hoofdkwartier: Volgens geruchten hebben Britsche wagen» met ma chinegeweren bewapend het Noordenkanaal vijf mijl beoosten dat UnJe Queaxt-Drocaurt bereikt. Bij eea ontploffing te Odessa rijn een „Wij hebben het gevonden ze zijn niet ver af," zei een hunner; bij hield een stuk van een «pot paardentoom omhoog, dat hij ge- vond® had op het smalte boschpad. Er w® i halt gemaaid -en een soort krijgs raad gthoudeft; ten slotte werd besloten te kampeeren gedurende den. nacht. „Als ze m die bosschen zijn, zullen rij in hinderlaag gaan liggen achter de boomen, wachten totdat wij ër langs rijden en ons een voor een inpikken," zdde de aanvoerder van het gezelschap. ..Wij moeten liever wach ten tot het daglicht." Zij kozen een holte is het ravijn ea legden zich neder naast hun vermoeide paarden, waarvan ze de teugel» in de hand hielden;* en hier, evenals op het stoomschip gaf Lor rimore zich ever aan droomerijen over An-, drey. Helt had zoo gemakkelijk geschenen dien middag in de Lynne Holen te zeggen, dat hij Neville Lynme zou vinden en nu zwierf hij rond met een gezelschap politie agenten en schijnbaar zoo ver verwijderd van den man, dien hij zocht, ais ooit. En toch, als hij het maar geweten had, hij be hoefde maar twintig mijlen af te leggen in een rechte lijn om het kamp Verloren Hoop te bereiken en den man te vindien dien hij zocht HOOFDSTUK XVII. Neville werkte in de Gouden Vallei zoo- al» hij cn Sylvia het gedoopt hadden; maar heel voorzichtig. Het was zijn plan daar met een of twee d.ageq tuaschenruimte stil naar aantal Oositenrijk-iHongaarBche officieren en man schappen om 't leven gekomen. Belang rijke schade is, aangericht. Een vooratadl is gedeeltelijk vernield-. Helden begeeft de Duitsche minister van Buiten!Zaken, Von Hintze, rich voor politie ke besprekingen naar Weenen. Bij ruim 300 menschen in de Westfaal- sche stad Kamen hebben zich vergiftigings- verschijnselen voorgedaan na het gebruik van paardevleesch. Acht patiënten zijn al everle den en van vele anderen is de toestand' hope loos. Wilson heeft ter gelegenheid van La- bourday een boodschap gezonden aan het volk, waarin hij getuigt, dat het volk een van zin is in zijn strijd voor de gemeenschappelij ke idealen. DE KABINETSCRISIS. Naar de Tijd verneemt, zal een afzonderlijk departement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen worden ingesteld. Ook wordt er een vereenvoudiging in zekere regeerings- werkzaamheden gebracht. Omtrent de samenstelling van het nieuwe ministerie kan worden medegedeeld, dat jhr. Ruys de Beerenbrouck de portefeuille van binnenlandsche zaken, jhr. Van Kamebeek die van buitenlandsche zaken zal aanvaarden. Met de andere personen, reeds genoemd in ons no. van Zateidag. wordt nog onderhan deld. Al» vermoedelijk minister van onder wijs, 'kunsten en' wetenschappen wordt ge noemd de heer de Geer. APPELEN EN PEREN Het Bureau van Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Volgens een dagbladbericht zouden alle appelen op de veilingen bestemd moeten worden voor de fabricage van jam. Dit is niet juist. Er is een vervoerverbod voor ap pelen uitgevaardigd, waardoor voor hoe veelheden boven 10 K.G., vervoer van appe len alleen geoorloofd ia van den boomgaard naar de in dezelfde of in de aangrenzende gemeente gelegen woning of opslagplaats van verbouwer, pachter of verkooper, en vandaar naar de ingeschreven veiling, en verder alleten met een veilingsverklaring of een door het Rijkskantoor voor Groenten en Fruit af te geven vervoervergunning. Van de appelen, die op de veilingen wor den aangevoerd, zoowel zure als zoete, meet 60 pCt. geveild worden voor het binnen land en 40 pCt. voor de jamfabrieken. Te genover een partij zure appelen voor het bin nenland moet een gedeelte staan voor de jamfabrieken, dat eveneens uit zure appelen bestaat. Bij zoete appelen voor het binnen land daarentegen mag het fabrieksgedeelte zoowel zure als zoet appelen bevatten. De voor de fabriek bestemde appelen wor den tegen 10 cent per K.G. afgenomen door het Inkoopbureau van de Nederlandsche Vereeniging van Fruitverwerkers. Het fabrieksgedeelte van alle appelen moet voor 1 December 1918 worden geveild. Wat peren aangaat, deze worden geheel voor het binnenland geveild. •SPERSIE- EN PRONKBOONEN. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Van verschillende rijden bereikten het Rijkskantoor voor Groenten en Fruit klach ten over het veilen van rijpe spersieboonen, welke hier en daar zelfs geheel geel en zwart werden aangevoerd1. Ook worden te zware pronkboonen aangevoerd, geheel in strijd met de vroeger gegeven- voorschriften, terwijl eveneens het veilen van afwijkende soorten stokboonen voor de zouterij voor komt. Naar aanleiding hiervan wijst het Rijks kantoor nadrukkelijk op de verplichtingen der Veilingsbesturen er voor zorg te dragen le. dat te rijpe spersieboonen in geen ge val voor het buitenland of fabrieken worden geveild en dat gele boenen in 't geheel niet toe te gaan, altijd' vroeg te vertrekken en te gen donker terug te komen en op de andere dagen een heele vertooning vari werken te maken ln zijn oude claim. En lederen avond dat hij terug kwam van de vallei bracht hij een massa goud mee. Dit werd verborgen ié een gat dat hij in zijn hut in den grond ge- raven had en bedelót met een zware houten ist; en 's avonds als Meth' uit was of sliep, schrapten ze de aarde weg en bekeken den schitterenden hoop die van zooveel beteeke- nis voor hen was. En toch, ofschoon zij rijk werden, voelde Sylvia zich niet méér zoo gelukkig als ze geweest was, gedurende hun armoede; want qfsehoon zij de laatste zou zijn om het te erkennen en ze het zich zelf nauwelijks bewust was, rij was jaloersch. Ze waren naar de „kerk" gegaan, zooals Neville beloofd had, en zooals hij verklaar de, Sylvia in haar bevallige japon en aardig hoedje, had bepaald sensatie gemaakt. Dit was alles goed en wel en zou heel aardig geweest zijn als Jack niet was achtergeble ven om met mijnheer Brown en Mary te pra ten. Mary had' er op aangedrongen dat rij binnen zouden komen en had veel werk v? hen gemaakt, ten minste vah Jack, want Sylvia bedankte er hardnekkig voor dat men werk van haar zou maken, ofschoon Mary voortdurend schroomvallige avance maakte en het duidelijk was dat ze graag vriendelijk wou wezen voor „mr. Jong Baas' zuster," zooals rij Sylvia nog steeds beschouwde. „Het moet heerlijk rijn om een broer te hebben," zei ze met haar zacht, verlegen stemmetje; „en dan een die zoo sterk is en ter veiling worden aangevoerd; 2e. dat te zware pronkboonen niet voor het buitenland of verduurzamiug Worden ge veild; 3e. dat afwijkende sfekboonen niet voor zouterij worden geveild; 4e. dat de aanvoerders worden gewaar schuwd, dat geen gele boonen mogen wor den aangevoerd, en dat de vorenbedoelde andere afwijkende kwaliteiten uitsluitend vóór het binnenland zullen worden geveild. Tengevolge van het veilen op gewicht Elukken sommige telers, naar gebleken is, un pronkboonen niet op tijd, waardoor ten slotte boonen worden aangevoerde welke veel te dik zijn en waarvan door ae zoute rij en nooit een goed product gemaakt kan worden. De veilingbesturen 4 rijn aangeschreven hiertegen ten strengste op te treden. Veilingen welke niet stipt overeenkomstig de voorschriften van het Rijkskantoor han delen zullen onmiddellijk worden geschorst. Hetzelfde zal geschieden met verduum- mingsinrichtingen die met de wenachen van het Rijkskantoor te dezen aanzien geen reke ning houden. De controleurs van het Rijkskantoor zijn bevoegd tot het aanwijzen van- partijen wei- we naar hun meening uitsluitend voor'het binnenland moeten worden geveild of, voor waf betreft de gele boonen, van de veiling moeten worden verwijderd. DE AANSTAANDE LANDBOUW- FEESTEN. In het café Central waren gisterenavond bijeengeroepen, ter bespreking van de plannen voor de aanstaande landbouwfeeaten, leden van de navolgende vereenigingenFeests- conun. Holl. Mij. vah Landbouw, afd Alk maar; Alkmaarsche Wrakeliers-Vereeniging; „De Hanze", R.-K. Middensiands-Vereeni- ging; Afdeejing Alkmaar v. d. Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restaurantshouders en Slij ters; Ver van Sigaren-WinkeliersAfd. Alkmaar der Neder!. Banketbakkers-Vereeni- ging; Vereen', van Hotel-, Restauranthouders en Kokszaken in Alkmaar en de N. V. Eiiport- veiling Alkmaar van land- en tuinbouwpro ducten. Een 40-tal personen Vwa **a rte uïiaoodf» ging gehoor gegeven. De heer K. Clij Ez., van den Bond v. koffie huis-, res mui an th ouder» en slijter», presideer de. Hij heette de opkomst vrij bevredigend en deelde mede, dat het in de bedoeling lag de feesten eenigszin» uit te breiden, ter tegemoet koming aan de winstderving der neringdoen den door het niet houden der kermis. Dat er wel animo bestaat voor feesten bewijst het drukke bezoek bij alle -gelegenheden tot ont spanning. Een adres dient aan den gemeente raad te worden gezonden met verzoek om permissie voor het houden van een vier- daagsch feest. De heer Valk vroeg of er reeds een plan was opgemaakt of dat het nog moest: worden, opgesteld. IDe voorzitter zei, dat eet. plan reeds bestond. De heer J. H. Jacobse meende dat aller eerst de medewerking van de Holl Mij. van Landbouw moest worden gevraagd. De heer D. Govern deelde mede,, dat de megste bestuursleden dier afd. hunnen, f aio- reelen steun zouden, verieenen. Hij betreurde het, dat het plan wat laat kwam. want nu ko-n de tentoonstelling niet meer dan een dag duren. Het bestuur had betreurd, dat de Raad voor dit jaar de kermis had afgelast; de as feesten konden daarvoor zeer geschikt een vergoeding bieden. Er diende ook ge poogd te warden de spoorlijn lang» de export- veiling dan officieel te openen. Deze mededeelingen werden met applaus begroet. De voorzitter deelde hierop s.:ede, dat de be doeling is een »oort kermis te bonden, waar voor dan, aio B. er. W. daarmee accoord gaan, in staat je te beschermen." En ia plaat» van te antwoorden had Syl via alleen wat gemompeld en haar donkere wenkbrauwen gefronst. Mr. Brown drong er op aan dat ze bleven thee drinken en was de vriendelijkheid zelve, maar, Sylvia wilde biet ontdooien. De cot tage was keurig netjes en versierd met ver schillende vrouwelijke aardigheidjes, maar Sylvia wilde ze niet bewonderen en Neville begreep niet wat haar eigenlijk mankeerde. Hi; had het zelf allerprettigst gevonden ea verwachtte van haar hetzelfde. „Weet je wat het is, Syl," zei hij, toen ze naar huis wandelden, „net soort ieven dat je tot nu toe geleid hebt, uitsluitend met de oude Meth en men, heeft je bedorven. Het be wijst alleen hoe noodig het is, dat je er uit komt." „En we gaan gauw, hè Jack, is 't niet?" zei ze, eensklaps ontwakende tot groote be- langstelling. „Waarom kunnen wij niet dadelijk vertrek ken'? Wij hebben, geld genoeg, nietwaar?" en zij legde haar hand op zijn arm en keek hem smeekend aan. Maar Neville schudde het hoofd en lachte tegen haar. „Nog lang niet genoeg", antwoordde hij. „Je heb geen idee hoeveel geld men in Enge land noodig heeft. Daarenboven het zou het zou zonde zijn uit te scheiden en weg te loopen en al dat goud in de vallei te later, liggen. Ik ben van plan een emmervol te krij gen voordat ik er mee ophoud''. (wordt vervolgd). COURANT 'iin i' t iLimwi es» K&M

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1