DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. n De strijd in en bniten Enropa. Gekocht FEUILLETON. No. 207 Honderd en twinstigste Jaargjtn? 1918 AbonneniBDtsprlls bli Tosraltbetallni d. 3 maanden 11.65, !r. o. post 11.90. Bewlisogmmers 5 ct. Advortogtleprtii 15 et. p. regel, grootore letters laar plaatsrelmte Br. Ir. NJ Boel- ee Heodelstinkkerli Herms. Coster A h., Voordam CI. Tel. 3. WOENSDAG 4 SEPTEMBElf Buiten lard Binnenland. Gemengd Nienws. Hmishond- en Industrieschool. De toestand op het Westelijk gevechtsfront begint voor de Duitschers een min of meer dreigend aanzien te krijgen. De Britten en Canadeezen toch hebben met hun offensief een zeer belangrijk resultaat be reikt. Wij meldden reeds, dat zij langs den straat weg van Atrecki naar Kamerijk op een front- breedte van 5 K.M. aanvielen en daarbij over een afstand van twee mijlen door de linie Dro- court-Quénant braken, waarbij een ingewik keld verdedigingsstelsel vernield werd. Britsche auto's met machinegeweren hebben het Noorderkanaal, vijf mijl achter de linie DrocourtQuénant, bereikt. Bedenkt men, dat de linie DrocourtQué nant deel uitmaakt van de Hindenburgstel ling, dan zal niemand kunnen ontkennen, dat de Duitschers hier een geduchten slag hebben gekregen. Waren de Britten er onmiddellijk in ge staagd dén vijand dezen stoot toe te brengen dan zou het Duitsche leger voor een onafzien bare ramp hebben gestaan. Thans heeft de Britsche opmarsch bij schokken plaats gehad, waardoor de Duit schers niet alleen hun linie op verschillende plaatsen achteruit konden brengen maar ook gelegenheid hadden den stoot der Britten achter de Hindenburgstelling met reserve- troepen op te vangen. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat de En- gelschen hier hun tegenstanders in groote moeilijkheden gebracht hebben. De Britsche linie is nu weer een viertal kilometers langs den weg AtrechtKamerijk vooruitgebracht en in den Du:tschen frontmuur hebben de Ge allieerden hier met ijzeren vuist een bedenke- Üjken deuk geslagen. Inmiddels blijven Britten, Amerikanen en Franschen langs het geheele front een groote activiteit ontwikkelen en moeten de Duitschers hetzij zoogenaamd vrijwillig, hetzij geüwon- gen verschillende belangrijke plaatsen prijs geven. Lens, ten Noorden van Atrecht, werd door de Duitschers ontruimd en Quéant bevindt zich thans eveneens in Britsche handen. Dat de Engelschen over de verkregen resul taten bijzonder voldaan zijn, laat zich begrij pen. Het officieele Londensche communiqué meldt, dat de vijand langs het geheele slag- fr^nt is teruggetrokken en dat de Britten be halve dat zij den vijand zware verliezen heb ben berokkend, ongeveer 10.000 gevangenen maakten. Naar verluidt zijn de Engelsche troepen, verder oprukkende, Pionville, Diognies en Bertincourt binnengerukt. Volgens dit com muniqué was de linie DrocourtQuéant zoo versterkt, dat op een front van 8000 yards niet minder dan elf Duitsche divisies werden waargenomen. Volgens een Reuter-telegram schijnen de Duitschers thans naar een nieuwe verdedi gingslinie zes mijlen achter de tegenwoordige terug te trekken en laten zij blijkbaar de Brit ten in het ongestoord bezit van de linie Dro courtQuéant. Daarbij verhaasten de Duit schers hun terugtocht naar het Zuiden om achter de Hindenburglinie te geraken. De Naar bet Eaigelscli van ömrlas Cfcarvtea. 35) Zij liet haar hand van zijn arm glijden en zei niets meer; maar ze lag dien nacht wak ker en dacht aan Mary Brown en herinnerde zich de lieve schuwe blikken die deze jonge dame op Jack geworpen had. Op den eerst- volgenaen „rust"-dag kwam Neville na een paar uur in zijn claim gewerkt te hebben of te doen of hij werkte, in de hut, waschte zich, trok zijn beste jekkertje aan en slenterde naar het kamp. Sylvia keek hem na met een beurte lings bleek en rood gelaat Zij wist waar hij naar toe ging. En het was zoo, Nèville kwam niet verder dan de cottage, want Mary Brown stond „toevallig" aan de deur en liep dadelijk naar het'bek om hem te groeten. Zij had een klein bosje wilde bloemen in de hand en terwijl ze met hem praatte hield ze haar oogen daar voortdurend op gevestigd, terwijl ze met de blanke handen de bloemen verschikte. „Li schijnt dol op bloemen te zijn, Miss Ma ry':, zei Nev:lle. Hij was haar Miss Mary gaan noemen; dat was minder deftig dan Miss Brown. Ze sloeg haar blauwe oogen tot hem op. „Ja, iedere vrouw houdt veel van bloemen, is t niet? Uw zuster zeker ookl Neville was meer dan eens op het punt ge weest zijn bloedverwantschap of liever zijn gemi;- aan bloedverwantschap met Sylvia te nieuwe linie, waaraan thans krachtig gewerkt wordt, zou aangelegd worden van Brétières en zuidwaarts naar Moeuvres om daar in de nabijheid van Graincourt de Hindenburglinie te bereiken. Het Fraasehe officieele m iddagcommun iqué meldt slechts &riilerieatrijd en vijandelijke aanvallen, het avondcommuniqué deelt mede, dat Fransche afdeeiingen tegenover Depénan- court de Soaime overstaken en de Franschen verder Zuidwaarts voet kregen in het dorp Genvry. Ten O. van Noyon bereikten de Franschen den naasten omtrek van Salency. Het Berlijnsche avondcommuniqué it al heel sober. Het meldt, dat tusschen Scarpe en Somme de dag rustig verliep en dat in dit ge bied begonnen bewegingen zich volgens het plan voltrokken hebben. Aan weerskanten van Noyon werden ge deeltelijke aanvallen der Franschen afgeweerd en tusschen Ailette en Aisne hebben zich te gen den avond nieuwe gevechten ontplooid. Welke bewegingen zich volgens het plan voltrokken hebben, meldt dit telegram niet nader maar men mag veilig aannemen, dat het de voorbereidingen voor een terugtocht naar sterkere achterwaarts gelegen stellingen zijn geweest. Er bereiken ons opmerkelijk weinig berich ten over de stemming onder het Duitsche volk en in het leger te velde. De censuur zal het dezer dagen wel druk hebben. Dat de opgewektheid in het Duitsche leger wel wat te wcnschen overlaat, ia te be grijpen. Soldaten van een legermacht welke stelselmatig teruggeslagen wordt, zijn in den regel min of meer onhandelbaar, voornamelijk wanneer men hun een definitieve en spoedige overwinning voor oogen gesteld1 had. Het succes der Geallieerden kan dan ook uit moreel oogpunt van zeer groote betreken is worden gedoemd. Uit Moskou wordt gemeld, dat de toestand van Lenin voortdurend ernstig is en de crisis in ongeveer drie dagen verwacht wordt. Naar aanleiding van den aanval hebben natuurlijk talrijke inhechtenisnemingen plaats gehad. Mocht Lenin aan zijn wonden bezwijken; dan zou dit van zeer grooten invloed op de toestanden in Rusland kunnen zijn. Men, verzekert dat er onder de Bolsjewiki niemand is om hem te vervangen en de talrij ke tegenstanders van de sovjet-regeering zou den niet nala ten zijn dood te benutten om te trachten, aan het bewind: van bun gehate tegenstanden# voor goed et® einde te maken. ,GRTE BERICHTEN. Uit Boekarest wordt gemeld dat de Roe- meensche Kamer het voorstel tot verandering van de wei op de verantwoordelijkheid der Ministers Heeft aangenomen. Hierdoor ver krijgt de parlementaire commissie van onder zoek het recht het bevel tot gevangenneming uit te vaardigen tegen de ministers die in staat van beschuldiging zijn gesteld. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat de popen in Nowgorod een beweging tegen de bolsjewiki begonnen zijn, die bloedig onder drukt is. gii net zijn po- verklaren, maar hij had altijd geaarzeld m hij aarzelde ook nu. „Ja, dat denk ik welmaar ze heeft niet veel tijd voor die dingen. Maar ai# u zoo wed van bloemen houdt, kan ik u nog veel mooiere bezorgen". Miss Mary keek-weer verlegen tot hem op en bloosde, „O, ik wil u geen moeite geven neen heusch dat wil ik niet!" stamelde zij; maar het genot dat dit aanbod haar verschaft had, schitterde in haar oogen. „O, 't is geen moeite. Ik heb era massa prachtige bloemen gezien in de va!ergens waar ik een dag of wat geleden geweest bat. Ik zal er u wat bezorgen Zij bedankte hem alsof hij had aangeboden haar een handvol robijnen te bezorgenNe ville praatte nog een half uurtje over het hek geleund«en nam afscheid. Den volgende! dag ;ing hij, zooals gewoonlijk op dien dag, naar le vallei en nam een half uur van zijn werk tijd af Om wat van die sterke, wilde bloemen, te plukken, die in de beschutte spleten der rot sen groeien. Toen hij met tfie bloemen de hut binnen trad, dacht Sylvia natuurlijk dat re. voor haar bestemd waren en-glimlachte hem toe met een glimlach die duizendmaal stra lender en schooner was dan Miss Mary ooit vertoonei kon. „O Jack, hoe mooien hoe lief van je daar aan te denken. Geef ze mijZe mogen niet onder de kiel verborgen worden, ofschoon ze veel mooier zijn dan goud Neville kleurde en keek verlegen, maar slechts een oogenblik, „Ik wist niet dat je om die soort van dingen Volgens het Japansche legerbericfat hebben de Japanners Sjimaiofka genomen in het Amoer-gebied. De „Times" verneemt dat de zemstwo's van Wladiwostok, Nikolsk, Iman en Or- insk, het gezag aan de Siberische regeering bben overgedragen. Uit Moskou woiidt bericht, dat de regee ring bevolen beeft dat alle personen die niet in Moskeu o! Petersburg geboren zijn de bei de steden zoo spoedig mogelijk moeten verla ten. Vele aanzienlijke personen kregen bevel binnen 24 uur Moskou te verlaten, aangezien zij anders gearresteerd zouden worden. In verband met den aanslag op Uritsky is een huiszoeking gedaan in de Engelsche legatie te Moskou. Er werden echoten gelost er aan weerskanten werden personen gedood of gewond. Volgens Üe Voss. Ztg. werden bespre kingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers der Enterde en van Zuid-Russische kringen over de doeleinden der geallieerden. Volgens het Britsche legerbericht zijn in het gebied van Archangel de sovjet-troepen ten N. van Obozerskaja (op de spoorlijn naar Wologda) verslagen. De geallieerden rukken naar deze stad op. De onder voorzitterschap van den Bei- erschen premier gehouden bijeenkomst van de Bondsraadcommissie voor buitenlandsche za ken heeft zich in de eerste plaats bezig ge houden met kwesties betreffende de politiek in het oosten. Minister vor Hinize heeft zij; l'itiek program uiteengezet. In Siberië behaalden de geallieerden zoowel bij Mandsjoeli als aan het Uasuri- front belangrijke voordeden. De in Siberië vechtende Hongaren heb ben de Sovjettroepen ontwapend en willen zich aan de geallieerden overgeven. De Poolsche conferentie in de Vereen. Staten schijnt het Poolsche comité te Parijs erkend te hebben. Volgens de Kölnische Ztg. meldt de Russische berichtendienst in Zwitserland: De vloed der Russische revolutie begint ook Chi na te bverstrbomn. In Zuid-Chma neemt de revolutionaire beweging sterk toe. Zuid-Ghina heeft alle geheime veidragen verbroken en be reidt zich voor om oen aanval van buitenland sche imperialisten het hoofd te bieden, Vólgens een Times-bèricht uit Wladiwo stok rukken de geallieerden vanuit Sjmaiof- ka naar Chabarofsk. Frankrijk heeft met represailles ge dreigd, wanneer ét Soviet-regeerUtg ck m danen der geallieerden slecht behandelt Am de Berliner Zei hing wordt uit Kas sei geseind dat de toestand der Keizerin, ver moedelijk ten gevolge van de koele en natte weersgesteldheid, lichtelijk verergerd is, zoo dat zij wederom het bed moet houden. De Kdzerin zal Wilhelmshfihe waarschijn lijk pas begin October verlaten, om dan een nakuur in Nauheim te doen. - Volgens een bericht uit Peking aan Pa rijs heeft de Siberische Doema te Tomsk be sloten tot de mobilisatie van de jonge üf/ttlnr gen voor een oorlog tegen Duiischuutd. Uit Base! wordt gemeld; volgens een be richt uit Jfedrid' heeft de Spaansdie regee- rku;, ten einde kuiperijen bij de huidige on derhandelingen met Duitsohiand te- voorko men; tijdelijk de. grondwettelijke waarborgen opgeheven De Finache bladen vernemen dat de re geering voornemens is in den loop van deze week tot het bijeenroepen van den Landdag over te gaan. Twee weken later zal de Land dag bijeenkomen om een Koning te kiezen. Tegenover een correspondent van de Az. Est heeft de Duitsche kroonprins over den toestand gesproken. In hét versperde gebied om Engeland zijn 6000 ton bruto door Duitsche duikbooten In den grond geboord, -r D Oostenrijksche pers wijdt, naar aan leiding van v. li int zés bezoek aan Weener, artikeien aan het lx» d genootschap. Het Britsche Congres van Vakvereni gingen AARDAPPELPRIJZEN. De minister van landbouw heeft toegevoegd aan de lijst van goederen, ingevolge artikel 1 der distributiewet 1916: alle aardappelen, met uitzondering van eventueel nader aan te wijzen- soorten. Vastgesteld zijn de volgende kleinhandel-maximumprijzen Zaad- en veeneardappelen: SH cent per K.G.kleiaardappelenper K.G. 9Vi cent. ZEEPSURROOAAT. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening vestigt er de aandacht op,, dat thans in den vrijen handel verkrijgbaar zijn door het Rijkszeepbureau toegelaten zeep- surrogaten. Zij zijn te herkennen doordat op de verpakking in een dubbel gelijmd vierkant is afgedrukt: „Rijks Zeeubureau" en daaron der, door een lijn afgescheiden: „Tot vervoer toegelaten' fabrikaat"De prijs dezer surroga ten is 10 ct. per stukje van 125 gram. Deze surrogaten zonder vet vervaardigd zijn zeer goed geschikt voor het reinigen der hanr den en kunnen dfferom uitstekende diensten bewijzen in fabrieken; werkplaatsen, drukke rijen, magazijnen eJd. waar zich op ait oogen- fik de zeepschaarechte vaak ernstig doet ge voelen. POSTPAKETTEN. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat met, ingang van 1 October aa„ als in het internationaal! ver keer ook in het binnenlandsch verkeer eenzelf de adreskaart voor ten hoogste 3 gelijktijdig, te verzenden gewone pakketten van denzelï- den afzender aan' denzelfden geadresseerde mag worden gebezigd, en voorts, dat van den- zelfden datum af steeds bij elk postpakket met aangegeven waarde of met verreken ing een adreskaart moet zijn gevoegd. Verzending van meer pakketten met aangegeven waarde of met verrekening bij één adreskaart zal der halve niet meer zijn toegelaten. gat, Svi „Niet om bloemen geven!" riep zij met een lach, terwijl zij ze hnn afnam en met liefkoo- zende hand aanraakte. „O, ik houd er zoo veel vso „Mooi zoo, ik zal er wat voor je meebren gen maar deze ja weetje, deze heb ik aan Mary BroVn beloofd. Maar je zult ze hebben; ik zal voor haar wél andere halen". Zij- liet de bloemen uit haar hand vallen al3of er eon adder in verborgen was. „Neen", zei ze; „ik ik geef er eigenlijk niet veel otrj; en ik wil er Miss Brown, of zooals f haar noemt, Mis* Mary niet- van beroof" Neviile msakte zijn gewone overdenking: „Meisjes zijn vreemde wezens!" en hij was Sylvia'» humeurtje geheel en al vergeten toen hij den volgenden middag naar de cot tage wandelde met de bloemen in de hand. Miss Mary nam ze met werkelijk bevende handen van hem aan en als Neville niet blind geweest was, had hij moeten zien hoe het met haar gesteld was. Maar hij was een bescheiden jongeling en niet een die denkt dat iedere vrouw verliefd op hem is. „Wat fijn ze mooi!" fluisterde ze; „en ze doen mij eenigszins terugdenken aam Engeland dat lieve dierbare Engeland!" maar zij zuchtte niet zooals ze eenige weken geleden gedaan zou hebben voordat zij de zen jongen mam kende. Verloren Hoop was sedert dat oogenblik een heel andere plaats voor haar geworden. Zij praatten eenigen tijd, of lievgr zij praatte en Neviile luisterde, Zij animeerde hem zooals gewoonlijk een pijp op te RteV.ec. m schonk hem een kop ALKHAiRSCHS Aangifte voor <d« volgende «ureussen nltslnltend Denderdsg B Sept. 1V-11 uur en Trtydag Sept. B-4 sar in het gebouw op het Kerkplein: Qoedkoope enrsns in het knippen van onderkleedlng, 8 lessen f 1, 2 av. p. w. 7—9 uur, voor meisjes van minstens 16 jaar. Gocdkoope enrsns in het knippen van bovenkleedlng, IS lessen f 1.50, als boven. Cursus In Handwerkep voor leerl. H K.8., Bymn. enz., f 20 p. j., 2 Uur p. w. Woensdagsmiddags. Cursus in Teekenen, f 21 p. j., Woens dags U/g—3ï/g unr. Inlichtingen worden gaarne verstrekt dom de Directries J. F. BEUMER. HET STOOMTRAMONOELUK BIJ MUIDEN. Uit hei, onderzoek door den burgermeeste; van Muiden ingesteld naar de oorzaak van de Zondag plaats gehad hebbende botsing cp j de baan van de Gooische stoomtram ia ge bleken' dat inderdaad de schuld ligt bij den conducteur en den machinist van den uit Am sterdam komenden trein. Het proces-verbaal van het verhoor is verzonden naar het parket van den officier van justitie'te Amsterdam. EEN HONDERDJARIQE. Den 26en September a.s. hoopt de weduwe Spiero, geb. Flattou, Jacob Catsstraat te den Haag, haar honderdsten verjaardag te mo gen vieren. Zij geniet een goede gezondheid en heeft 7 kinderen, 40 kleinkinderen eii 67 ach terkleinkinderen. HET GEBREK AAN PASMUNT. Men schrijft uit de Langstraat: Allerwegen heerscht hier gebrek aan pas munt. Geen enkele winkelier, geen enkele fa brikant, die over eenig klein geld) beschikt. Daarom zijn velen er toe overgegaan met lostzegels te betalen. Er zijn jpok groote fa- irikanten die, om aan» klein gpla te komen, lu cifers aan het personeel verkoopen welke ze dan met gepast geld moeten betalen. Zoodoende komt de fabrikant aan wat klein geld om Zaterdags het personeel te kunnen uitbetalen-. ROEKELOOS MET VUURWAPEN. De 38-jarige zoon van den arbeider A. C., in de buurtschap Glind (Bameveld) wilde een schroef van een oud-model pistool los draaien. Toen dit niet vlug genoeg wjlde vlot ten; legde hij den loop Tn een brandende kachel Juist sou hij het wapen, dat hij on, laden waande, er weer uithalen, toen schot afging en hem zijn hand doorboorde. Het qpik vleesch werd aan den schoorsteen- wand vastgeplakt teruggevonden. Na een hevig lijden, is de ongelukkige aan da. gevol gen overleden. STAKINGEN TE GRONINGEN. Te Groningen hebben de loodgieters na een staikng van 17 weken den arbeid weer hervat. Het ioon is van 32 op 40 cent per uur bracht. Voor de Chr. feestdagen wordt pet. ioon uitbetaald. Eén gezel heeft gedurende al den staking»- tijd doorgewerkt. Hij werd des morgens en des avonds door de politie van hui» gehaald1 m gebracht, gevolgd door staken. Ter vervanging van de Hakende transport- arbeiden zijn 60 Belgische geïnterneerden, bijgestaan door gewapende militairen, begon nen wagons met steenkolen te loesen en naar de gasfabriek te vervoeren. Ook de koren- schuiten zullen op die manier gelost worden. DE AFGEBRANDE VEEVÖEDER- PABRIEK. Onmiddellijk na den band in de rijks vee voederfabriek aan den Zoeterwoudscheweg, nabij Leiden, hebben een aantal varkenshou ders den minister van landbouw verzocht, de ze fabriek weder op te bouwen'. Ialu»cb« werden dadelijk maatregelen genoom om in den directe» nood te votuiiea. De mei sim* kende afvalproducten worden tijdelijk in rail- ge fabrieken te Icidéa gedroogd; vo real is werken van visch en abaittoiraf voor het bo- buiten de thee En op dat oogenblik, toen Neville zei dalf hij weg moest, dacht zij aan haar vader en bigreep niet waar hij kon wezen. „Ik geloof dat ik hem even tegemoet loop." Natuurlijk vroeg Neville permissie met haar mee te gaan en het tweetal wandelde op en verwijderde zich van het kamp. Mr. Brown was een zieken man gaan bezoeken op een schapenboerderij en zij waren, alleen. De meeste jonge mannen zouden van de ge legenheid geprofiteerd en haar het hof ge maakt hebben, maar Neville was niet ver liefd op Miss Brown. Toen hij naast haar voortliep, dacht hij eigenlijk aan den schat onder de kist verborgen en hij berekende hoe lang het nog duren moest voordat hij, Ver loren Hoop verlaten zou. „Ik denk dat u blij zou zijn als u weer naar Engeland kon terugkeeren, Miss Ma ry zei hij. Zij schrikte een weinig. Dat weet ik niet Het is hier buiten heel prettig." „Ja; dat s zoo," stemde Neville toe; „nu vooral. Maar toch men telt de dagen van zijn ballingschap; want het is toch een bal lingschap, nietwaar?" Kom der gemeente op een weiland een noodin- stallatie gemaakt. Verder ligt reeds ees plan voor een nieuwe fabriek gereed, dat in gewa pend beton zal worden uitgevoerd' op de oude plaats. Drie dr vier apparaten uit tie oude fa briek kunnen nog hersteld worden. KORTE BERICHTEN. Te Almelo zijn valsche broodkaarten in omdoop Aan de inzouterij der groentenveüing te Hoogezand' is een staking uitgebroken, om vattende 175 personen De eisch is feóoger loon. Wegens het tekort aan de moedige pro viand waren de meeste trawlloggexa, die uit IJmuiden ter Noordzoevisscherij zoude» uit varen, Maandag genoodzaakt in de haven' te blijven liggern St.ct. 205 bevat de statuten van de ver- eeniging Voorwaarts ie Koedijk. De minister van landbouw heeft vastge steld een maximum kleinhandelprijs van poot- uien van 10 cent per, K.G. Naar men verneemt zijn thans ook uit Engeland levensmiddelen1 aangekomen voor de Engelsche krijgsgevanrenen, ter vervan- g van hoeveelheden' levensmiddelen1 door e krijgsgevangenen hier te lande /erbruikt. De gemeenteraad van 's-Gravaahage heeft met 23 tegen 12 stemmen aangenomen het voorstel van B. en W. om het gemeentelijk distributiebedrijf te stellen, onder een moer- hoofdige leiding. „J-ja", stemde zij aarzelend toe. „Dus u ilt blij zijn als u heen kunt gaan?" „O ja," antwoordde hij dadelijk. „Natuur- lijk ral het mij spijten mijn vrienden tè ver- laten en dat alles 'i zal mij spijten van u en mijnheer Brown te moeten afscheid ne men; maar dat is nu eenmaal altijd zoo, nietwaar?" „Ja," fluisterde rij zwak en ze liet het hoofd hangen. „u ia u van plan gauw heen te gaan?" Ntevilk- sprak nu wat zacfcter, „Ja," zei hij. „Het is op 't oogenblik nog een "geheim, maar Syl en ik gaan weldr* De kleur verdween van haar wangen, ze werd bleek doodsbleek; doch Neville merkte het niet op; hij keek recht voor zich uit. „Ik ik wist het niet," bracht rij er met moeite uit, terwijl zij trachtte op zörgeloo- zen toon te spreken. „Maar u zal nauturlijk blij zijn dat u heen kunt gaan." rfaar stem brak en de tranen kwamen haar in de oogen, zoodat rij niet kon zien waar zij liep, haar voeten raakten verward in het hakhout eni rij struikelde. Neville stak de h^nd uit en greep haar, en toen hij dit deed zag hij haar gezicht. „Wat is er?" vroeg hij onnoozel. .Jdeöt ge u bezeerd?" Zij bedde van het hoofd tot de voeten, maar zette er zich dapper tegen in „Het is niets. Mijn voet rij stotter- de. „U heeft uw voet verstuikt denk ik." zei hij bezorgd. .Neen neen," en rij keek van Inks naar rechts. „Het is heusch niets. Misschien heb ik hem wat verdraaid. Hei is beter nu snaar terug tè gaan." „Waait even. Wil u niet even gaan ritten om uit te rusten?" Zij bewoog zich echter voort en schudde het hoofd. fWewte verantgd) COURANT. fes, auiwvwiuuv uouvuin. W62".

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1