DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Europa. Gekocht 'F E U IL L E T O N. Mo. 208 Honderd en twüwtigste Jaargang 1018 AbooDomQBtsprtis b!i foornltbetallw d. 3 maaodeo 11.65. fr. i oost 11.90. Bewtisnnmrnsrs 6 ct. AdTertefltleprlU 1& et. p. regel, grootere letters eaar plaatsnlnte Br. tr. N.¥ Boek es Baadelsdrikkerll Horns. Costor 4 Is.. Voordam C 9. Tel. 3. DONDERDAG 5 SEPTEMBER Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nienws D"e Berlijnsche correspondent van de Az Est heeft, zooals wij reeds in het kort meld den, met den Duitschen Kroonprins over den toestand op het W-gevechtsterrein gesproken. Dit gesprek is inderdaad teekenend voor de stemming in het Duitsche leger, want zelfs de Kroonprins, de man van een „frisehe fröhliche Krieg" is min of meer ter neer geslagen. Hij spreekt niet meer als vroeger van de heerlijk heden van een cavalerieaanval, noch ontkent het langer, dat het ingrijpen van Amerika voor Dtritschland van groote beteekenis is. De Kroonprins legt er thans den nadruk op, dat Duitschland een zuivere verdedigings oorlog voert en dat het nimmer zijn vijanden heeft willen vernietigen. Hij noemt de bewe- I ging. in achterwaartsche richting, waartoe het Duitsche leger thans overgegaan' is, een elas tische verdediging. Het woord overwinning, aldus de Kroon prins, mag niet worden opgevat alsof wij den vijand willen vernietigen, dodh slechts zoo, dat wij ons handhaven en er ons niet onder willen laten krijgen. Volgens den Kroonprins zullen Duitsch- lands tegenstanders inzien, dat hun kolossale inzet niet gelijkwaardig is en dat zij niet zoo veel winnen kunnen als zij-er bij verliezen moeten. Hij erkende, dat de Franschen schit terend strijden en geen offers ontzien; bij de - Engeischen schiet, volgens hem de leiding te kort en de Amerikanen weten eenvoudig niet waarvoor zij strijden. Of deze laatste mededeelingen van den Kroonprins in alle opzichten juist zijn, mag betwijfeld worden. Het doet er trouwens weinig toe of de Amerikanen al dan niet weten waarvoor zij strijden. De hoofdzaak is, dat zij 6trijden en dat zij, daarbij de tegenstanders de handen vol werk geven. En wat de legerieiding der Britten betreft, deze moge volgens den Kroonprins te kort 'schieten, dit neemt niet weg, dat. juist de En geischen de laatste dagen den vijand zeer zware slagen toegebracht hebben. De Hindenburglinie is tusschen Atrecht en Kamerijk door de Engeischen verbroken en deze nikken nog steeds verder naar het Oos ten op. Het afdammen van de Scarpe en het mum deeren van het gebied tusschen Scarpe en Sensée ten N. van Licluse heeft tot heden toe den Britschem opmarsch niet vertraagd. Door de forsche stooten der Britten langs den weg AtrechtKamerijk moesten- de Duit schers ook in de streek van Bapaume sneller wijken dan oorspronkelijk in hun bedoeling moet hebben gelegen. Opmerkelijk is het, dat de Duitschers niet alleen geen pogingen aanwenden de verloren stellingen tusschen Drocourt en Queant te hernemen, maar hun troepen zelfs nog meer Oostwaarts in de linie ArleuxMoeuvres ten O. van Péronne verplaatsten. In Fransch-Vlaanderen is de Duitsche te rugtocht tot bij Armentières voltooid, waar mede zij al het terrein hebben prijs gegeven, dat zij zoo bloedig hadden moeten'veroveren De Britten- zetten inmiddels hun opmarsch voort en gaan daarbij van de gedachte uit, dat de nieuwe weerstandslinie der Duitschers achter de Hindenburg-stellingen zwakker moet zijn dan deze stellingen, ^waarop vol gen® het Duitsche plan de terugtocht zou hebben plaats gehad zoo die niet door de Engeischen in de war gestuurd was. De Britten bereikten den O. kant van het bosch van Vaux ten- N. van Moislains en nestelden zich langs 't Noorderkanaal, waar zij volgens een Reutertelegram bij- Haute Al- laines reeds overgetrokken zijn. Ten N. van den straatweg AtrechtKamahjk vermeester den zij Ecourt, St. Quentin en Etaing. Meer Noordelijk aan de Leie werden Sail- ly-sur-Ley en Nieppe genomen, terwijl om het ]>ezit van Lens nog gestreden blijkt je worden. Tusschen Ailette en- Aisne rukken de Fran schen langzaam voorwaarts. Zij namen het Chapêtrebosch en drongen tot Orisolle door. Aan de Ailette wordt Coucy-le-Chateau be dreigd en ten Z. der rivier werden Elamecy en Bray genomen. Daarbij hebben de Franschen vorderingen op een nieuw gevechtsterrein gemaakt. Zooais bekend zijn de Duitschers na htm offsensief tusschen Soissons en Reims lang zaam van de Mame teruggedrongen en op de Vesle teruggeworpen. De Franschen- trachten nu blijkbaar hun vijanden ook hier verder te verdringen en zijn op verscheidene punten de Vesle overgetrokken. Het Fransche avond-communiqué meldt, dat de Duitschers gedwongen waren om ten Si. van de Oise en op het Vesle-front den ai- tocht te blazen. Tusschen het Noorderkanaal en de Oise lieten de Ffanschen Libermont achter zich, bereikteji den omtrek van Esmeny Hallon en bezetten het Hospitaalbosch. Meer Zuidwaarts loopt de Fransche linie door Frénichea, Guiscard, Beaugies, Gran- dru, Mondescourt en Appilly. verder O. waarts over de Ailette en Marizelle. De Franschen vermeesterden Bucy-le-long en le Marcel, verder rechte zijn hun troepen de Vesle over een afstand'van 30 K.M. over schrijdend, Chassemy, Breuelle, Vauberlin, Vauxeré en Blanzy voorbij gerukt en kregen zij voet op den kam ten- N. van Baalieux. Zoo gaat het voor de Duitschers nog steeds niet naar wemsch en de stemming in het Duit sche leger moet er niet beter op worden. Een [lavas-bericht, wij laten daar in hoeverre dit betrouwbaar is maakt melding van ge ruchten over groóte oneenigheid tusschen Ruprecht van Beiereu ea Ludendorff, van wie de eerste de jongste Duitsche offensieven ont raden zou hebben. De Kroonprins zou zich reeds willen terugtrekken, maar men zou be vreesd zijn, dat dit in Beieren ontevredenheid zou wekken. Het ia zeer wel mogelijk, dat deze gerueh- en een, grond van waarheid bevatten. Bij te genslag wc reu er onder da militaire leiders steeds sla- tiers gesotixi m blijven openlij ke conflict- den regel niet achterwege. Nater het Engelsch van Gharles Oarvice. 36) „In ieder geval moet u mij een arm ge ven." Hier drong hij op aan en trok haar hand door zijn- arm. Die hand beefde als een blad en scheen vap hem terug te deinzen en toch tegelijker tijd zich aan 'hem vast te klampen. „U hebt u bezeerd," zei Neville. U heeft zeker uw voet wat verdraaid toen u struikelde. Wel, wel, u ziet er wit van! Het spijt mij, hoor!" Dit. nu is de slechtst mogelijke toon aan te nemen tegenover een jong meisje Miss Mary's toestand. Zij begon nog meer te beven, de tranen rolden haar langs wangen en een snik ontsnapte as hijgende borst. Neville dacht dat ze zou flauw vallen en sloeg zijn arm om haar heen. zij viel ook haai- f 1j\v en baar lief hoofdje viel tegen zijn schouder. Toen, plotseling, in een oogwenk, be greep hij het. Het bloed steeg hem naar .iet gezicht; toen werd hij bleek en zag er boet vaardig uit berouwhebbend. Hij was boos op zich zelf. Wat een domoor was hij geweest wat een blinde idioot om dat niet eerder gezien te hebben! En waarom, waarom kon iuj dc liefde niet beantwoorden, om in de haar Het vakvereenigingscongrea te Derby heeft een motie aangenomen, waarin de arbei ders in de Centrale rijken nogmaals worden uitgenoodigd hun oorlogsdoel uiteen te zet ten. Verder wordt er bij de regeering op aan gedrongen vredesonderhandelingen te ope nen, zoodra de vijand België en Frankrijk ontruimd heeft. - De Britsche groep van de Interparle mentaire Unie heeft een verklaring afgelegd voor een Volkerenbond, die alle volkeren om vat en haar hoop uitgesproken, dat het uit spreken van dergelijke verklaringen door de afzonderlijke groepen der Unie het oogenblik van den vrede zou kunnen bespoedigen. Volgens de te München verschijnende Post zijn in die stad1 40 bronzen beelden aan gewezen om in de smeltkroes te verdwijnen, o.a. dat van Lodewijk II van Beieren-, alsmede van Schiller en Goethe. De bronzen stukken van verscheiden fonteinen op pleinen zullen hetzelfde lot ondergaan. De Amerikaansche regeering heeft de Tsjecho-Slowaien als oorlogvoerende natie erkend, Duitsche duikbooten hebben in het wes telijke en middelste gedeelte der Middelland- sche Zee 14JOOO br. reg. ton tot zinken ge bracht. De Prawda geeft nadere bijzonderhe den- over den inval der Sovjet-afgevaardigden in het Britsche gezantschap. stia," het oxficieeie "ingen en mededeelingen over een verijdeld contra- revolutionmir complot, waarin vertegenwoor digers der Entente de hand gehad moeten hebben. Volgens de Iswestia te hei aanvullings verdrag op den vrede van Brest-Litowsk naar Berlijn gezonden, opdat de uitwjsaeling der geratificeerde verdragen op 6 dezer kan ge schieden. De Tftjecho-Slowakcn rakken in Siberië met succes op en hebben in het bijzonder ten Oosten van het Baikal-meer belangrijke vor deringen gemaakt. Zij nebben Petrofsky en Chita bezet. Te Weenen. loopen hardnekkige geruch ten dat graaf Burian zal aftreden, als de z.g. Oosten-rijkschfi Poolsche oplossing van het Poolsche vraagstuk ,n iet wordt aanvaard. Daarop te wéinig kans, omdat zoowel Duitschland ais Hongarije er sterk tegen zijn. Naar de „Franif. Ztg." verneemt, zou ring'voornemens zijn, De „Iswestia," het officieeie orgaan der Sovjet-regeering, doet uitvoerige onthullingen de Sovjet-regeer, er geen einde komt aan de aanslagen bolsjewistische autoritei to, aatmam doen plegen op Enk'ée-staat&deden m indien tegen m te hun eigen land. Mc Adoo heeft meegedeeld, dat er in Amerika nieuwe loonsverrtoogingen komen voor een miliioen spoorwegmastnen. De totale vermeerdering zal 100.000.000 pd. st. 's jaare bedragen. De Oostenrijk-Hongaren hebben in het Tonale-gebied den Punto san Matteo en den Morde Montello veroverd. KORTE BERICHTEN. Volgei s den Berlijnschen correspondent van de „Ri misch Westfalische Zeitung" zal, in verband met een scherp conflict tusschen Hetfferich en von Hinize, eerstgenoemde niet naar zijn post 'terugkeerea. De buten gewone commissie der Sovjet- regeeriug publiceert in de Prawda nadere bijzonderheden over de samenzwering waar bij, volgent haar, vertegenwoordigers der ge allieerden de leiding hadden. Lloyd O eer ge zal op 12 September te Manchester, waar hem het eereburgerschap wordt aangeboden, het woord voeren. DF. KABINETSCRISIS. De Koningin vertrok gisterochtend om 8 uur 48 min. weer naar Den Haag. Naar- „De l ijd" verneemt, is de kabinets crisis in zooverre opgelost, dat onvoorziene omstandigheden daargelaten, als ministafe zullen optreden de heeren jhr. znr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck, binnenlandscbc zaken en propier; jhr. van Kamëbeek, buitcnlandsche zaken, mr. Tb, Heemskerk, justitie; de heer A. A. H. W. König, waterstaat; de heer ldenburg, koloniën; de heer Van IJsaelsteim, landbouw en crisiszakea; prof. mr. F. J. van Aal berst, arbeid-. Jhr. G. A. A. Alting von Geusau wordt minister van oorlog en zal voorloopig te ven* de portefeuille van marine nemen. Met een titularis van financiën worden nog besprekingen gevoerd. net bericht, dat niet jhr. De Geer, doch dr. de Visser minister van onderwijs zal worden, kan het blad bevestigen. VERVOERVERBOD VAN VEE. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Herhaaldelijk vindt nog vervoer van vee en paarden plaats, zonder diat daarvoor de noo- dige vergunningen! zijn gegeven, waardoor de controle op den veestapel ten zeerste wordt bemoeilijkt. Ook wordt wegens onvoldoend politie-toezicht vaak geen proces-verbaal op-, gemaakt bij overtreding van het vervoerver- bod. De Minister van Landbouw heeft daarom de burgemeesters met nadruk verzocht streng te doen toezien op strikte handhaving van het vervoerverbodrvan alle soorten vee, tegen overtreders proces-verbaal op te maken en de desbetreffende dieren <n beslag te nemen. Tevens vraagt de Minister over ieder geval van overtreding onmiddellijk te worden inge licht met opgave Van de namen der overtre ders. Onder vee worden in dit verband ook ver staan varkens en biggen van meer dan 25 K.G. DISTRIBUTIE VAN VLEESCH. Men meldt aan de N. R. Ct., dat het wel 15 October zal worden, voordat met de dis tributie van rund- en paardenvleesch een be gin wordt gemaakt. Het Vad. zegt hiervan Deze mededeeling is ten eWienmaie on juist. De zaak te vrijwel voor elkaar en wacht nu op de bonboekjes. Zoodra een gemeente met naar bonboekjes gereed is (als prikkel voor de gemeentebesturen ora met deze zaak voortgang te maken te deze regeling getrof fen) zal haar het te distribueeren vleeach worden toegezonden. Zoo zal Amsterdam naar wij vernemen reeds op 18 Sept. a.s. het distributicvleesch hebben. PETROLEUM, UIT OOSTENRIJK. De N. R. Ct. verneemt, dat de onderhande lingen met Oostenrijk over den invoer van een groot kwantum petroleum wellicht 5000 ton; goede kans van slagen hebben. De tot standkoming van een overeenkomst wordt slechts vertraagd doordat, in verband met de ministerie-wisseling, niet besloten1 kan wor den tot de verleenimg van crediefen. De door voer doocr Duitschland te verzekerd. DE FRUITVEILINGEN. Thans is van regeeringswege bepaald, da* van de aan de veiling aangevoerde fruit voor de fabrieken moet worden afgestaan 40 pet. tegen den prijs van 10 cent per K.G. Als uien nagaat, dat de meeste appelen voor ongeveer 25 per mud op den boom zijn verkocht, begrijpt men, dat deze prijsbe paling vooral voor de pachters onaanneme- ijk is. De Ned. Vereeniging van Fruit-exporteurs heeft Élan ook onmiddellijk een spoedverga dering belegd, waaraan het bestuur zal voor stellen in overleg met andere vakbonden de regeering te verzoeken den prijs der fabrieks- appelen te verhoogen of het voor de fabrie ken vastgestelde kwantum te verlagen HET AARDAPPELRANTSOEN. In antwoord op door het gemeentebestuur van Dordrecht gezonden telegrafisch verzoek om verhooging der rantsoenen, hoofdzakelijk van aardappelen en zeep, heeft de minister geantwoord, dat de aardappeloogst dit jaar geschat wordt op 60 en dat 67 een gemiddel den oogst beteekent, zoodat aan verhooging van het aardappelrautsoen niet kan worden ;èdacht. Met de huidige zeepvoorziening oopt de minister in de behoefte te kunnen voorzien. die zoo duidelijk sprak uit haar vochtige oogen en bevende gestalte? Maar hij wast zeker dat hij dit niet kon, en daar hij een eerlijke tonp- man was, ofschoon een heel domme kon hij niet iets voorwenden wat hij niet gevoelde. „Ik geloof dat u liever wat moest rusten." zei hij „Als u hier wilt gaan zitten zal ik naar uw huis loopen." Zijn toon, vol sympathie, maar toch, ach zonder liefde, verkilde haar door "en door en gaf haar kracht. Het was een vreeseliik maar een opwekkend middel. „Neen," zei ze, zich van hem terugtrek kende en zij stond voor hem met een bleek afgewend gezicht; „ik, ik ben nu weer heel wel en ik wou liever naar hute gaan. Wees zoo goed niet met mij mee ie gaan," zei ze met weifelende stem. Neville stond met gebogen hoofd; hij voelde zich onuitsprekelijk schuldig' as om- gelukkig. „Heel goed," zei hij. „Vaarwel!" „O vaarwel", zei ze met een weinig na druk op het woord, alsof ze hem wou te kennen geven, dat het inderdaad een vaarwel was een lang en laatst vaarwel. Toen sloeg zij de oogen op naar zijn gezicht met een blik die Neville dagen lang vervolgde, keerde zich om en liet hem alleen. Neville bleef een oogenblik staan mei; de oogen naar den grond gericht, toen keek hij op en zag de bloemen, die zij uit haar hand had laten valleu; in ees eerste ojpwelling greep h|' m en wandelde met toornen tred voort, deze en hep haar achterna. „Uw blorccn," zei hij met heesdie stem. Zij k -dc zich om «n keek eerst naar zijn gezicht en toen naar de bloemen. „Ik ik hoop dat u ze wilt nemen," sta melde hij, „of ik zou moeten denken dat ik u in eenig opzicht beleedigd- heb." Een glimlach, heel droevig en treurig en heel lire, wrtobnde zich even, op haar ge zicht „Neen." zei ze, „u heeft mij niet beleedigd. U is altijd vriendelijk voor mij geweest en ik zal één bloem éen bloem maar nemen, toi herinnering als u weg is." Zij nam een van de kleinste en onaanzien lijkste van den heelen bouquet ea zoo blee! hij staan met de rest in zijn hand. Hij wierp ze weg met zoo iete van een vloek en liep voort. Vijf minuten daarna kwam Lockèt aangeloopen enjzag de bloemen' verspreid op den grond liggen Hij bukte en keek er on verschillig naar, maar naarmate hij ze beter bekeek veranderde zijn gezicht, en de loome onverschilligheid werd groote belangstel ling. Hij herkende een van de bloemen Ais be- hoorend tot een sooft die niet in de Vlakte van Verloren Hoop groeide, maar in de val lei aan gene zijde aer heuvels. Hij fronste de wenkbrauwen en keek de stoere gestalte van Neville na, die op een afstand voortliep Toen lachte hij in zichzelven, hij verzamelde de bloemen zorgvuldig, verbórg ze in zijn jas UIT BERGEN. Dp raad vergaderde gisteren ten 11 ure voltallig. De uitvoerige, zeer correcte notulen van den secretaris, den heer Taapken, werden on veranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de dokter verlenging van de vacantia dier scholen niet noodig oordeelde. De gezondheidstoestand was in de gemeente goed. Van mej, Gerritsen was een dankbetuiging trod was meer kunstmatig dan natuurlijk, want straks had hij heel hard geloopen. Neville werkte tot het donker werd in zijn claim en was zeer stil en teruggetrokken dien avond en merkte niet eens op dat Sylvia veel stiller en ernstiger wat dan gewoonlijk. Den volgenden morgen vroeg vertrok hij naar de vallei. Het bleeke gezicht en de droe ve oogen van Mary Brown vervolgden hem nog steed® zeer onaangenaam, maar hij werd plotseling uit zijn overdenking gewekt door het geluid dat een goudgraver op een mijl afstand herkent het tik, tik, tik van het houweel en het ratelen van den zeisbeog. Hij bleef staan, buiten zich zelf van schrik; toen vlöog hij vooruit en keek naar beneden. De vallei was vol gravers, ze werkten alsof hun leven er van afhing. Zijn geheim was ftekend de vallei behoorde hem nietnneer toe. Hij daalde den heuvel langzaam af, keek zoo vroolijk als hem mogelijk was en de eerste man cfie hem zag was Locket. Met een ironischen glimlach van plezier en zege praal keek hij Neville aan. „Hallo. Jonge Baas!" zei hij. „Ben je aan het wandelen? Zeker hier nooit meer ge weest, wel? Een mooi plekje, niet waar?" en hij lachte. Neville keek met een leelijk glimlachje naar de mannen die druk aan het werk wa ren. „Wie heeft het uitgevonden?" vroeg hij streng. Locket bewonderde zijn aelfbeheersching. voor haar benoeming ingekomen. Zij zal in November in functie treden De voorzitter deelde mede, dat verschillen de verordeningen door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Spr. deed eveneens mededeeling van de duurtetoeslagen, die het onderwijzend per soneel heeft ontvangen en dat de heer K. Beets zijn lagere acte n het fransch heeft ge haald. De hooistekers J. Ivang ea J. Hoogland hadden het verzoek ingediend om hun sala ris als hooistekers met 30 te verhoogen, daar de werkzaamheden' zeer zijn toegeno men. De heer Baltus oordeelde het verzoek bil lijk. Spr. wilde het inwilligen. Zij verdienen dan nog maar 100. Besloten werd om het verzoek in te willi gen met ingang van 1 Januari 1918. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten het raadsbesluit tot intrekking van het be sluit, waarbij de grond voor de begraaf plaats werd geschonken en het besluit ooi het au te verkoopen, hadden goedgekeurd, onder de mededeeling dat de schenking van het bedrag groot 1200 aan de R K. Kerk geen goedkeuring behoefde. De heer Veenhuijsea rapporteerde namens de commissie belast met her nazien der ge meente-rekening en die van het burgerlijk armbestuur. Totaal inkomsten 205.809, waarvan gewoon 69.890j25 en buitenge woon 135.918,75. Totaal uitgaven 203.814,50, gewoon 69.310,39)4, buiten gewoon 134.504,10)4, batig saldo 579,85 H, buitengewoon saldo ƒ1414,64 X, alzoo totaal saldo 1994,50. Over 1916 be droeg het totaal saldo 15.135,92. Burger lijk armbestuur over 1917: ontvangsten 873,49)4, uitgaven 750,80, saldo 122,69 K Tot goedkeuring werd besloten Spt. adviseerde tot goedkeuring en zei, dat de commissie de oninbaar verklaarde vorde ringen van den H. O. in comité wenschte te bespreken. Besloten werd om aan het Burgerlijk Arm bestuur over 1918 een subsidie van 500 te geven. Van den nachtwacht Witte was hei ver zoek ingekomen om zijn aakria te vernoegen. De heer Veeuhuijsen was er tegen. Hij ver diende er over dag veel ""j. De heer Bonicart is vóór verhooging, mils de aan geheel in gemeentedienst komt. De heer Baltus oordeelt dit ook juist. Nu kan hij bij nacht niet zijn wat hij moei we zen. De voorzitter zegt, dat een contrAle mei klokken wel mogelijk is. De heer Baltus meent, dat de rahooging, wanneer hij geen bijwerk mag doen, onvol doende is. De heer Apeldoorn meent, dat ieder ge val dc tegenwoordige belooniag van 22 cent per uur absoluut onvoldoende is. De voorzitter stelt voor om per maand f 15 toeslag te geven, dan heeft hij 55, De heer Balbis vei. oekt het oorspronkelij ke voorstel van B. en W., ühi het salaris op 55 ta «teilen, maar in «remming te brengen. De heer Apeldoorn wil dit ook. Het uur loon wordt dan 30 cent. De lieer Bam aart vindt dit niets te veei, maar is er tegen, omdat bij zijn plicht niet kan doen, daar hij overdag steeds bij ande ren werkt Besloten werd het salaris op 55 per maand te stellen. De heeren Veenhuijsen en Bamaart stem den tegen. De voorzitter bracht hierop em wijziging in de bouwverordening ter tafel, luidende „Het uiterlijk der te maken gebouwen, muren eu hekken moet zoodanig zijn, dat het noch op zichzelf, noch in verband met de omgeving uit een oogpunt van welstand san- stoot kan geven". De gezondheidscommissie, zegt de voor zitter, wensoht dc woorden „uit «at oogpunt van welstand" te laten vervallen. Dc heer Gorter gevoelt meer voor het- n- gekomen denkbeeld van de advies-commissie „Ik," antwoordde hij. „O, was jij het! Heb jij mé gezien en het mijn voetstappen gevolgd, „Daar heb je gelijk "in," keurend; „neem net kalm op spoor van Locket?" „Neen," zei Locket lachend. „Nog «ns raden." Neville ging zitten op een hoop vuil en steenen en haalde zijn pijp uit «-* =-,ii zej Locket goed je bent een echt kranige kerel, Jonge Baas; dat heb ik altijd gezegd. En je hebt hem best bewerkt, dat komt er bij. Maar de knapste maakt we! eens een vergissing, weet je; wees dus niet te neerslachtig." Neville glimlachte. „Ik zie dat je niet van plan bent het mij te vertellen," zei hij. Locket richtte zich op, haqlde het bou quet je nu verflenste en gehavende bloemen uit zijn zak en Meld ze omhoog. Neville kreeg een vuurroode kleur, repn knikte hij koeltjes. „Begrijp je liet? Natuurlijk doe je dat? Ik heb ze opgeraapt, terwijl jij nog in het ge zicht was. Hallo, dacht ik, die heeft de Jon ge Baas uit de vallei gehaald. Toen kwam net bij mij op dat jij er de man niet naar bent om je tijd te vermorsen met het zoeken naar wilde bloemen, ofschoon je ze bij toe val kan meenemen als je aan het werk bent; en daar ik zag dat het bloemen zijn uit de vallei en wel FSfor&t v&rmigdy COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1