DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Do strijd in en buiten Europa. No. 209 Honderd en twinstigste Jaargang 1918 TI*§A*MÏM m te gsumitSMi ra ftlkmatr, IbDiieneiuiiilli bil MirillbutilHi3 maasdeo 11.65. It. g. goit 11.90. BBWllsoomnen 5 ct. AdTartaitlagrlli 16 et g. teiel. irooteie latten aaat alaattraliate 6t. h. 1.1 Boel ee BiedolHtillotllloten. Coslot 1 Ie., loerden C 9. Iel. 3. VRIJDAG 6 SEP TIMBER Buitenland. Met eenige verwondering vraagt men zich ai of de Duitsche terugtocht nu werkelijk zoo vlug in zijn werk moest gaan als geheel Europa thans dagelijks te aanschouwen krijgt. Dat de Duitschers terug moeten is te be grijpen. Daarvoor is de door de Geallieerden op verschillende plaatsen van het front uit geoefende druk te groot. Maar dit is het opmerkelijke, .dat de Duitschers in vele geval len niet alleen geen moeite meer doen dè verloren gegane stellingen te heroveren, maar nog vrijwillig verder terugtrekken en daardoor den vijand waardevolle terreinen prijs geven. Toen de linie DrocourtQuéant ter weers zijden van den straatweg AtrechtKamerijk door Britten en Canadeezen geforceerd was, lieten de Duitschers deze stellingen in 's vij- ands handen en verplaatsten vrijwillig hun linie nog verder naar het Oosten. Aan de Ailette en de Vesle, waar de Fransche druk wel zeer hinderlijk is, maar nog niet tot een haastige terugtocht behoefde te leiden, heb ben de Duitschers thans eveneens weer be langrijke gebieden prijs gegeven. Uit Parijs wordt toch gemeld, dat de Duit schers gistermiddag over het geheele Ailette- front teruggeworpen zijn tot ten Noorden van de Ailette. Pieremonde, Autreville, Fo- lenbraij, Coucy-le-Chateau en dertig andere dorpen vielen- daarbij in Fransche handen. Het Berlijnsche middagcommuniqué ge waagt van het tastenderwijs oprukken van den vijand naar de nieuwe Duitsche stellin gen tusschen Yperen en La Bassée. Tusschen Somme en Oise, zijn volgens dit communiqué, de in de streek van Roye begon nen bewegingen voortgezet en trokken de Duitschers terug. De vijand bereikte de linie VoyennesGuiscardApprilly. De Duitschers erkennen, ten O. van Sois- sons de verdediging van de Vesle terugge trokken te hebben. De Britten melden den overgang op een breed front over de Tortille en het Kanaal du Nord ten N. van Moislains, waarbij Manan- court en Etricourt werden genomen. Meer Noordelijk werd Ruyaulcourt genomen en den N. zoom van het bosch van Havricourt ten O. van de Kanaallinie bereikt. Andere divisies bereikten den W- Kanaaloever tegenover De- micourt en Bouroies. Nader wordt gemeld, dat aan de Leie hevig werd gevochten en o.a. P'loegsteert werd ge nomen. Aan het Leiefront 'bezetten de Britten nu de algemeene linie VoormezeeleWul- verghemNieuw Kapelle tot aan Givenchy. Ten O. van Givenchy werd een deel der oude Duitsche stellingen bezet. Duitsche aanvallen op de nieuwe stellingen bij Inchy en Artois werden afgeslagen. De Britten verbeterden hun steHingen ten Z. van Moeuvres en ten O. van Armier en vermees terden Neuvilly-en-Bourgonval. In de vier laatste dagen maakten de Britten meer dan 16000 gevangenen en vermeesterden zij meer dan 100 kanonnen. De Franschen staken ten O. van Nesle het kanaal van de Somme over in de streek van Voyennes en Offoy. Verder naar het Z. lieten zij Hombleux Esmery-Hallon en ïiavy-te-Meldeux achter zich en zij schoven hun linies N. van Ouis- card tot vlak bij Bulancourt. De Fransche- Amerikaansche troepen bereikten op het Vesle-iront den kam der hoogten die de Alsne beheerschen. Hun troepen overschre den de Vesle eveneens tusschen lea Venteaux en Jonchéry, Het Duitsche avondcommuniqué ia zeer so ber. Het meldt slechts, dat de gevechtswerk zaamheid tot tweedejplans gevechten op het voorterrein der nieuwe stellingen beperkt bleef. De overhaaste Duitsche terugtochlt doet ons onwillekeurig vragen of het hier werkelijk een recüler pour mieux sauter geldt. Al heb ben de Duitschers meermalen hun front moe ten terugnemen naar achterwaarts gelegen stellingen vanwaar later weer een krachtig offensief kon uitgaan. Maar de Duitsche terugtocht gaat momen teel wel wat heel vlug en men' krijgt er min of meer den ;ndruk door dat het moreel der Duit sche troepen ernstig geschokt is. Hindenburg en Ludtfndorff blijven tot nu toe de goede stemming er in houden, wat trouwens zeer begrijpelijk is want wanneer zelfs deze militaire 'leiders geen hoop meer konden geven zou de absolute nederlaag van het Duitsche leger niet langer ontkend kun nen worden. Lpu correspondent van de Az. Est, die bet- de generaals interviewde vertelt, dat Luden- dorff vol,vertrouwen op de toekomst is. Hij erkende, dat de Amerikanen een niét onbe- langrijken steun aan menschen en materiaal bieden, maar achtte de mogelijkheid dat zij in den oorlog den doorslag zullen geven een ij dele hoop der Entente. Ook Hindenburg bleek optimistieh gestand. Wij zullen, zeide hij, na een' roemrijken strijd gemeenschappelijk naar het vaderland terugkeeren naar een veiligen, vreedzamen arbeid en dan de vruchten van onzen' strijd plukken en tot zoolang zullen wij volhouden. Het zou zeer zeker interessant zijn ook de stemming onder de Duitsche soldaten eens te publiceerea. Op het oogenblik dat het er niet naar uitziet of de plannen der All-Duitsckera werkelijk heid zullen worden, gaat het Pruisische Hee renhuls zich opnieuw met het vraagstuk van hét geheime directe kiesrecht in Pruisen bezig houden. De Rijkskanselier heeft er op gewezen, dat alle zonen des vaderlands in gelijke mate hun bloed voor het vaderland geofferd hebben en dat er daarom na den oorlog ook geen so ciaal verschil mag bestaan in het kiesrecht. Hij legde er vervolgens den nadruk op, dat het bij deze gewichtige kwestie om het behoud en de verdediging van kroon en dynastie gaait. Hij drong ten slotte krachtig op het vin den van een oplossing aan. De onder-voorzitter van het staatsministe- rie heeft nader betoogd, dat de regeering niet dan noodgedwongen tot ontbinding van het Huis van Afgevaardigden zou overgaan en daarom ten krachtigste op het treffen van een vergelijk aandringt. Wellicht zullen de gebeurtenissen op het W. front bij de komende besprekingen in het Pruisische Heerenhuis niet zonder invloed blijken. Tusschen Engeland en de Russische Sovjet- regeering komt het steeds meer tot een open lijken strijd. De Sovjetregeering is er van overtuigd, dat de jongste samenzweering een gevolg van Engelsch-Fransche kuiperijen was. Britsch-Fransche diplomatieke vertegen woordigers trachtten Lettische regimenten met geld en mooie beloften over te halen om aan den opstand deel te nemen en de Sovjet regeering ten val te brengen. De Boisjewiki ontdekten het complot en namen onmiddellijk krachtige maatregelen, waarbij om. op de Britsdie legatie een aanval gedaan were, waarbij een Eagélsehe kapitein gedood wc Ook de toegang tot het gebouw door de Fi ache militaire missie bezet, werd met gewelf geforceerd. De ieder; dar Britscfae en Fransche consulaten te Moskou werden reeds vroeger gearresteerd. De Brifo .be regeering heeft nu onverwijlde bestraffing der schuldigen geëischt, zoo niet, dan zal zij alles doen om te bewerken, dat de Sovjetregeering door de regeering van alle beschaafde volken vogelvrij zal worden ver klaard en haar geen schuilplaats zal worden gelaten. De Sovjetregeering zou nader gelast heb ben, alle Britsdie en Fransche onderdanen tusschen IS en 40 jaar te arreateeren. Uit Londen wordit thans gemeld^ dst, d« Britache regeering Litwinof, den Bolsjewisti sch en vertegenwoordiger in Engeland met zijn stat gevangen genomen hééft om al* gij zelaars te dienen tot alle Britsche ventegen- oordigera in Rusland op vrije voeten zijn gesteld en naar de Finscbe grens mogen ver trekken. De oneenigheden tusschen Engdandi en Rusland zijn dus ai in een zoodanig stadium gekomen, dat zélfs de diplomatieke vertegen woordigers van beide mogendheden zich niet meer veilig kunnen achten. Engeland zal het waarschijnlijk nog wel eens betreuren zijn hoofd zoo diep in het Rus sische wespennest te hebben gestoken Waar de 50.000 gevangenen gebleven zijn, wordt in de mededeeling niet nader aangege ven. Slechts wordt vermeld, dat 't weerstands vermogen der gevangenen „tengevolge van de heerschenae levensmiddelenschaarschte" sterk was achteruitgegaan. Kiefskaja Myssl hoort van bevoegde zij de dat de regeering van de Ver. Staten bereid is de Zelfstandigheid. der Oekraïne ie erken nen. Keizer Karei heeft den boning van Bul garije, die met gevolg te Weenen is aangeko men, in den Hdfburg ontvangen. Het onder houd der twee monarchen heeft 1 Yx uur ge duurd. 's Avonds heeft de keizer een rapport van dei minister van buitenlandache zaken aangehouden. Te Greven in Oostfriesland kan men in een draaimolen bij gebrek aan paAnunt één keer draaien voor drie aardappelen, vijf keer voor een ei, terwijl men voor eén pond boter den heélen dag aqn 't draaien mag blijven. Het Beiersche centrumblad de Augs- burger Post pleit voor een „Verzlchtfrieden. Van Duitsche zijde wordt aan de Matin ontleend, dat het Canadeesche sa. Triumph, dat als Duitsdie hulpkruiser aan de kust van Niéuw-Schotland werkzaam is. reeds een groot aantal handelsschepen tot zinken heeft gebracht. Het Noorsche sa. Bergsdalen (2555 ton) werd door hem in den grond géboord. De bemanning van 25 leden ia bij Kaap Race geland. De Amerikaansche agent te Archangel meldt d.d. 26 Aug. aan zijn regeering. dat in genoemde stad een Tsjecfao-Slowakisch offi cier met een afdeeling loyale Russen is aange komen, allen bezield door den wensch. in ver- eeniging met de Tsjechen het Bolsjewlksch regiem omver te werpen. Aan de Oostkust van Engeland hebben Duitsche duikbootec opnieuw 13.000 ton scheepsrulmte vernietigd- Lenints toestand is bevredigend. Het gevaar voor complicaties is echter nog niet uitgesloten. In Amerika verwacht men, dat de erken ning der Tsjecho-Slowdken als strijdende na tie een opstand in de Donau-monarchie zal veroorzaken De beheerder van buitenlandsch eigen dom hééft de Amerikaansche Transatlantische Maatschappij overgenomen omdat ze in Duitsdie bezit was. De maatschappij exploi teerde elf stoomschepen onder Amerikaansche vlag. In Londen loepen aiet-bevestlgde ge ruchten, dat ook het RrUsche consulaat te Moskou zou zijn aangevallen. Het Engelsche liberale program voor de politiek na den oorlog wil een algeheele wijziging tusschen werkgevers en werknemers. De Manch. Guardian betoogt, dat de geallieerden geen troepen voor het front in Oost-Azië kunnen missen. De Bulgaarsche socialisten hebben zich vóór een Volkerenbond verklaard. liet Poolsche kabinet is afgetreden; prins Radziwill wordt als premier genoemd KORTE BERICHTEN. Een vergadering van spoorwegpersoneel te Berlijn stelde eischen van duurtctoeslag en betreffende de verbetering der algemeene po sitie van de beambten'. Volgens een mededeeling van het offici eele Finsche persbureau, is het getal der we gens hoogverraad gevangen genomen Fin sche opstandelingen, dat na het onderdrukken van de revolutie 80.000 bedroeg, met meer dan 50.000 verminderd en bedraagt 't tegen woordig nog 27.533. Van dit aantal hebben de rechtbanken 17.741 veroordeeld, terwijl 7000 nog voor het gerecht moeten verschijnen. ©3je S- September J44$, WÈ&S&008 I W®. de burgemeester O. BtpptaB- Secreta.' ia: de heer Donath. Hierop kwam het rapport over de Armen raad en her Burgerlijk Armbestuur aan de orde. (De beide bijlagen publiceerden wij reeds eerder.) De neer Verkerk oordeelde de rap porten zeer pover. Spr. ziet het nut van een discussie niet in. Spr. is wel voor hét toe voegen van een 5e lid. De zaak maakt op heni den indruk, dat ze betreft een ruzie die er niet behoeft te zijn. Da heer Ringers herinnerde, al» lidi der raadscommissie, aan de beaoeniing van de commissie in de vergadering van 4 Novem ber naar aanleiding van een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur. Ons werd opgedragen te onderzoeken waarom er tusschen beide lichamen zoo'n verhouding bestond en niet hoe de Armen raad elders werkte. De commissie wendde zich het eerst tot, het verzoekende bestuur en daarna tot het andere. Het Burgerlijk Armbestuur ia dus foutief als het meent, dat eerst de Armenraad ge hoord had mooted worden. Beide colleges gaven ten volle hunne me dewerking. Spr. bracht een woord van dank voor de wijze waarop het burgerlijk armbe stuur jaren lanjj met tact voor de armenzorg zorg droeg. Dé armenraad heeft de commis sie ook een instituut gevonden dat doet wat het moet doen. Spr. leest dc e indconclusie van de commis sie en is het iped den heer Verkerk niet eens dat het rapport tK>ver is. Wij hebben alle punten besproken met de meeste ernst en' handhaven het rapport. Spr. stelt voor om het woord te verleenen aan den heer Cloeck die zich heeft voorgesteld het schrijven van het burgerlijk artnbestuur punt vbot punt te weerleggen. Met zijn weerleggingen gaat de gansche commissie accoorö. De heer Cloeck bestreed allereerst de opmerking van het armbestuur over de duur van het onderzoek en zegt daarop dat het voor de hand lag, dat de commissie eerst het armbestuur hoorde. Spr. las een geheeie weerlegging van de op merkingen van het burgerlijk armbestuur aan den raad voor. Spr. concludeert te hebben bewezen dat het rapport af is. Mr. P r i n s heeft de indruk gekregen, dat de twee voornaamste ooileges voor armenzorg, rriefjes met elkander hebben, die één tot pu bliek domein maakte. Spr. meent dat het standpunt van het Bur gerlijk Armbestuur niet juist is. Het finantieele voor de armenraad had het jurgerlijk armbestuur wel aan den raad over runnen laten1. Spr. meent echter ook, dat de armenraad te veel geklaagd heeft 'dat het B. A. te weinig inlichtingen nam, is een verkeer de klacht. Spr. laat in het midden of het niet ge- wenscht ware geweest de vergadering op Za terdagavond bij te wonen. Hoofdzaak is, dat ze elkander niet verstaan. De commissie stelt de benoeming van een 5e lid voor. Het B. A. heeft geen bezwaar, maar het moet iemand zijn, waaraan zij voor waarden stellen. Spr. betwijfeld of men zoo wel verder komt. Spr. vraagt B. en W. een' poging aan te Wenden de personen tot elkander te brengen. De voor zit ter zegt dat hetgeen achter ligt begraven moet worden. Hetgeen de heer Prins wil is meermalen' ge- Ijeurd. Spr. meent dat men de conclusie van de commissie wel kan aannemen. Spr. zag echter gaarne dat de woorden ge bleken tegenwerking van heit B. A." in de 3e conclusie werden terug genomen en geeft dit de commissie in overweging. De voorstellen1 van de commissie worden door het B. A. aanvaard. Men zou nu een vrouwelijk lid in het col lege kunnen benoemen. constateerde, dat missie hoffelijk is geweest. Het antwoord var. het B. A. noemt spr. buitengewoon onhoffelijk. De ironie over mej. v. Rijn, waarvoor ieder respect heeft, keurt spr. af. Spr. is tegen het weglaten van de door den voorzitter voorgestelde woorden. De géheele conclusie i® dan niets waard Het B. A. moet gezegd worden dat zij haar tegenwerking heeft te laten. Mej. v. Rijn kent spr als een zeer humaan mensch. Hij begrijpt dat haar humaniteit af stuit op de onhoffelijkheid vap het B. A., om geen erger woord te gébruiken. De heer Ringers vertrouwt dat de commissie het met hem eens zal zijn, dat die woorden niet uit het rapport kunnen. Het B A. in verplicht aan den Armen raad volgens de wet inlichtingen te geven. Spr. begrijpt niet hoe het B. A. kan neer schrijven dat de vernieuwing van de Armen raad voorkonten had kunnen worden. De heer de Lange is het met den heer Ringers eens. Punt 2 van het voorstel moet z. i. echter vervallen. Spr. wijst er op, dat de bijz. arm besturen het werk van den armenraad wel op prijs steilen. Het B. A. heeft steeds tegengewerkt. De heer v. d. Bosch is voor aanvaar ding van de conclusies van de raadscom missie. De verschillende lichamen, met armenzorg belast, dienen zich met den armenraad te verstaan, dan pas kan blijken of de armen raden aan hun bedoeling beantwoorden. De heer Prins iservoorom.de zin snede te laten vervallen. Laat men hem staan, dan bereikt men het doel „tot overeenstemming komen" niet. Men heeft geen macht om te dwingen en spr. ge looft dat men volgens het voorstel van den voorzitter verder komt. De voorzitter zegt nog eens in 3 te willen lezer», „de samenstelling van den ar menraad te bevorderen en door bijwoning enz." De heer Westerhof kan zich daar- De Voorzitter zou een onveranderde aanneming van punt 3 ten zeerste betreuren. Spr. vreest, dat bij aanneming het geneeie Armbestuur zal bedanken en zou dit, ook voor de armen, zeer betreuren» Hierna werd tot stemming overgegaan» Vóór de onveranderde aanneming stemden de heeren: Mr. Sluis, Westerhof, Bak, Rin gers, v. d. Bosch, Verkerk, de Lange, Cloeck; Wolzak, Govers en Luiting, zoodat de ge wraakte clausule werd aangenomen en een heengaan van het Burgerlijk Armbestuur ver wacht kan worden. ONDERHOUD VAM RIJWIELEN. Door enkels gemeenteambtenaren dis eeoe vergoeding ontvangen voor hei onder houd van een rijwiel, hatweli in des dienst der gemeente wordt gebruikt, ht da aandacht gevestigd op hel feit, dat de badoolds ver goeding ia de tegenwoordig» aczfsuullg)» den ontoereikend hl Men «kant, dal de so- mede niet vereenigen. Wil het B. A. niet an ders dan moet hel maar heengaan. De voorzitter .zou dit betreuren om het vele dat door hen is gedaan en cm do groote kennis die het bezit over hei arm wezen. Mr. Sluis oordeelt het oen physiolo- gische kwestie. Spr. zou er wel aan toe wil len voegen, dat het B. A., wanneer het geen kans ziet tot samenwerking te komen, maar heen moet gaan. Het andere geeft toch niets. De kwestie is, dat zij elkander nu eenmaal niet verstaan. Mr. Leesberg meent, dat men voor de toekomst op betere samenwerking moet aan sturen. Als gemoedsvoldoening moet men dan maar de benoeming van een 5e lid aan nemen. Als lid van het R. K. Armbestuur is spr. over het Burgerlijk Armbestuur vol lof. De heer Cloeck meent, dat Mr. Sluis het juist gezegd heeft. Het Burg. Armbestuur heeft van den aanvang af de Armenraad niet gewild. Spr. leest het schrijven van het Bur gerlijk Armbestuur voor en noemt het een schandaal, dat het durft schrijven dat de Raad iemand moet benoemen, die in staat is de functies waar te nemen. Spr. veronderstelt dat deze zin er staat, omdat de Raad de vo rige maal iemand benoemd heeft buiten de voordracht om. De Voorzitter betwijfelt dit. De sa menwerking met dat lid is uitstekend. Mr. Sluis meent, dat de heeren van het Burgerlijk Armbestuur in deze kwestie ge toond hebben niet hoog te staan. De colleges kunnen nu eenmaal niet met elkander over weg. Spr. beschouwt mej. van Rijn ook niet de beste tacticus. Een benoeming van een vijfde lid zal tot niets leiden. Dat vijfde lid zal, evenaln het vierde, met de anderen mee gaan. koste», Is verband out dl hoooe prijzen ttsa rijwielbanden, nagenoeg verdubbeld ®jn De verleende toelagen wijzen voos hal te genwoordige een, bedrag van 410 san. B en W stellen den raad voor fa bepalen, dat de toelagen voor kei gebruik van rijwie len in dienst dar gemeente voor het Jaar 1918 mei 100 pet. worden verhoogd, in verband waarmede aan Burgemeester es Wethouders een crediet wordt wieend vu ongeveer 400. Aangenomen. DEEI.NEMÏNO IN HET AANDEE- LENKAPITAAL VAN DE GEMEENTE LIJKE CREDIETBANK. In de Raadsvergadering van SE! AogUStna 1917 ward besloten voor dé» gemeente in kei MAdeelenkapitaal va» da GanuentaUjka a» dietbank deel te nemen voor 57 aandeelen. Dit getal kamt 8 m W. waar Aiionaax met ds gennemda bank oatasgriP» sakes doet m dus tahaaldalijk hars dteeteteo te- roept, inderdaad te klein voos. Z4 stellen voor, voor da fpnaaate Alk maar, op da voorwaarden van kai praapea- tua <Ld. Juli 1918 (dsn Haten Jttü LL ont vangen), alsnog deel te nemen voor twintig aandeelen h 1000 in het aandfielenkspiteil van da GamauteUika «ndiathank te VOrs- venhagn. Conform besloten. Punt 12 werd in gesleten zitting oehao- deld. BESTEMMING VAN HET PERCEEL la MOESTRAAT 87 B. en W doen den Raad toekomen tm schrijven d.d. 31 Juli 1.1. No. 122 van dan directeur der gemeentewerken, betrekking hebbende op het voor den publiek'ta dienst bestemmen vnn het perceel Lznge&iraat 87. De commissie voor de publieke werken, ter zake gehoord, kon zich mat da daarin vermelde punten veroenigen, hetgeen ook met het college van B. en W. het geval te Eene overgelegd» toekeninc strekt lot toe lichting dezer aangelegenheid. B en W. stellen den Raad voor het per ceel Langeatraat 87 voor den pub! leken dienst te bestemmen overeenkomstig den in houd van een schrijven van den directeur 'der gemeentewerken en daarvoor een crediet tc verleenen van 2600. Conform 'besloten. RANTSOENEERINO VAN OAS Daar de geringe toevoer van kolen niet toelaat voor September a.B. een grooter gas verbruik toe te staan, stellen B. en W. voor, in overeenstemming met het advies van de commissie van bijstand voor de licbtbedrij- ven, te besluiten de gasrantsoeneering, zoo als die is vastgesteld bi] raadsbesluit van 10 Mei 1918 (Gemeenteblad No. 601) voor <te maand September a s. te handhaven. Mr. Prins wijst er op, dat het rantsoen in Utrecht en elders zooveel hooger is. Spr. vraagt of het nu hier ook niet vernoogd kan worden De Voorzitter zegt, dat men afhanke lijk is van het kwantum kolen. Eldtaa heeft men kunnen besparen. De heer Westerh of zegt. dat de com missie zich moest neerleggen bij de cijfer» van den gasdirectcur. Spr. meent dat electrl- flcatie van de gaslantaarns een uitkomst .Van geven. De Voorzitter zegt, dat de directeur berekende, dat dit voor ieder gezin maar V, kub. Meter per maand zou geven. De heer Zaadnoord ij k zegt, dat men in September met dat kwantum niet toe kan. Spr. wil voorkoming van afsnijding bij fami lies die deden wat zij kenden De Voorzitter wil wel welwillend zijn als de K O. B. U. dit ook wil. Nu teert men alle dagen nog in. Hierna werd zonder hoofdelijke stemming het voorstel aangenomen. VERSTREKKEN VAN OOEDKOOPE COKES. B en W. stellen dea Raad voor te beslui- fen: aan de Brandatoftenoommisate te berich ten, dat gedurende het stookseizoen 1918/19, voor hen, die niet In den hoofdelijktn omslag, en aan hen, die in de 10de of eene lagere klasse zijn aangeslagen, voor zoover de voor raad strekt (welke voorraad blijkens ees schrijven van de Brandstoffencommissle d.d. 14 Augustus 1.1. op 35000 H.L. kon worden gcschai) goedkoope cokes kunnen worden be schikbaar gesteld en wel tegen den prijs van ƒ1.per H.L., kunnende aan de gemeente de daaraan te kort komende j 0,55 per afg»- leverde H.L. in rekening worden gebracht De heer Weste rhof had met genoegen het voorstel gezien. ALKMAAISC1B CODRA

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1