DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Do strjjd in en buiten Europa. No. 214 Honderd en twintigste Jaargang DONDERDAG IS SEP T E M B E R. FEUILLETON; Gekocht Buitenland. Binnenland. 1918 lliiio«iti»i!liil|i Ui inornlthetallng j. 3 maanden 11.65. Ir. t. mil 11.90. twlliuiwi 3 et. Adiertsitlaorlls 19 et. e. mei. irootere lette» eeai eleatsiileite Bi. li. Il l Beek ei Baidtlriiikktrli Ben». Caster 4 Jooide» C 9. Tol. 3. Wij hebben de laatste dagen de meening van verschillende Duitsche militaire deskun digen over den toestand weergegeven, thans willen wij nog even nagaan hoe men zich dien toestand van Engelsche zijde denkt De militaire deskundige van het groote Engelsche dagblad; „De Tiines" acht het noodig om naar aanleiding van den terug tocht van den- vijand een waarschuwende stem te doen hooren. De vijand heeft, vol gens hem, niet naar eigen goedvinden' ge handeld, maar is ongetwijfeld van plan ge weest om terug te trekken sedert de Fransche overwinningen in Juli hem overtuigden, dat hij geen kans tot doorbreken zou krijgen. En daarom hebben de Bi^itsche successen slechts een deur open geduwd, die reeds op een kier stond. De vijand trekt nu terug, maar wie, zegt de Times-medewerker, zal met zekerheid kunnen voorspellen, dat hij binnen afzienbaren tijd niet weer Jot een nieuw offensief zal overgaan. Meermalen heeft de vijand vroeger met groote tegensla gen te kampen gehad, steeds is er dan voor speld, dat zijn offensieve kracht was gebro ken en altijd bleek ook later weer, dat dit geenszins het geval was. Daarom raadt deze militaire deskundige de grootste voorzichtig heid aan..Hij erkent, dat de Geallieerden nu sterker zijn en hoewel Hindenburg's manifest toont, dat het moreel van den vijand slecht is, is de militaire toestand toch in zijn we zen dezelfde als vroeger. De vijand trekt evenals vroeger in Frank rijk terug óm elders een slag toe te brengen en de vraag is weer of men hem in Frankrijk hard genoeg kan treffen om zijn pogin gen elders te neutraliseeren, wat den Geal lieerden tot nog toe niet gelukt is. peze deskundige meent, dat de Duitschers een verbetering in het Oosten'op het oog hebben, terwijl zij aan Frankrijk een schik king in het Westen aanbieden; waarbij hun voorwaarden edelmoediger zuilenrijn naar mate zij gedtfongen .worden meer gebied te ontruimen. Maar zulk een vrede zon geen i nieuwe wereld na den oorlog brengen -en voor Engelands positie in Azië bijzonder gevaarlijk zijn. Engeland is de verliezende partij in dezen oorlog als België en Frank rijk gered worden en Duitschland als mede dinger van Engeland in Azië in de plaats van Rusland komt. Duitschland wil een reeks van zoogenaamde onafhankelijke buf ferstaten om zich heen zien en met aldus be- i schermde flanken vergoeding zoeken voor het fiasco tegenover Frankrijk en een gevaar lijke buurman voor Indië worden. Het is niet zeker of Duitschland Italië zal overvallen, de Bolsjewiki zal steunen of En- geland's positie in het Oosten meer recht streeks zal bedreigen. - Maar de Duitsche plannen kunnen verijdeld worden door een geslaagde voortzetting van het offensief in het Westen of een omverwerping van Tur kije? De Geallieerden zullen pas wanneer zij door de Maas-linie heengebrokLn zijn, den Duitschen .bodem kunnen bedreigen., Het is een geweldige taak en-niet te voorzien wam neer zij volbracht zal zijn. De deskundige meent, dat er dit jaar geen sprake van zal kunnen zijn. Het is nu reeds half September en nu de vijand van zins is stand te houden, zal het al mooi zijn als de Geallieerden hem van de gewijzigde Hinden burg-linie naar de volgende terug drijven. Wordt evenwel de beslissende overwinning nog lang uitgesteld, dan staat men voor het gevaar van» een vrede, die het militair isme in Europa enkel zal verslaan om zijn ver woestingen naar Azië over te brengen, waar van Engeland de lasten zou dragen. En daarom meet, volgens deze deskundige, het Oostelijke front hersteld worden, zoodat men met minder bezorgdheid de militaire beslis sing in Frankrijk kan afwachten. In het, Oos ten moet wat de Geallieerden van Moer- mansk en Archangel uit en in Siberië kun nen doen hoofdzakélijk van het Russische volk zelf afhangen. Deze expedities moeten zekere waarborgen scheppen tegen een Duit schen opmarsch in Oostelijke richting en een toestand vestigen waarin het nieuwe Rusland als het weer de bondgenoot van de Geallieerden wordt, snel en gemakkelijk hulp zal kunnen krijgen. Het eenige offensief dat voor de Geallieerden in het Oosten mo gelijk is, zou tegen Turkije gericht moeten zijn. De hoofdlijn van Duitschland's uitbrei dingsplannen loopt tusschen de Zwarte Zee en de Kaspische Zee in Zuidelijke richting naar Perzië en dan Oostwaarts naar Afgha nistan en Midden-Azië. Deze richting kan alleen versperd worden door een omverwer ping van Turkije. Duitschland, aldus deze deskundige, moet ten slotte in Frankrijk verslagen worden, maar die nederlaag moet verdaagd worden én men moet zich tegen de gevaren van die verdaging verzekeren en herverzekeren in het Oosten en bovenal in Turkije. - Dit oordeel van een bexwaam Engelsch man verdient zeer zeker vermelding. Het be wijst, dat de strijd in het Oosten voor Enge- and minstens even gewichtig is als die in het Westen en het geeft daardoor de verkla ring van de hardnekkige pogingen der Geal- ieerden om in Rusland het bewind der Bols jewiki ten val te brengen. Dit wordt in Engeland Zelf meer en meer ingezien. De „Manchester Guardian^ vraagt of de Geallieerden reeds een besluit hebben geno men ingeval deze politiek slaagt. De gebeur tenissen in Wladiwostock en Archangel be wijzen wel, hoe lang het kan duren yoor de Russen er in slagen, na de Verdwijning van de Bolsjewiki een ordelijk bestuur ia te voe ren. In het algemeen verheelt de Britsche pers zich dus de komende moeilijkheden niet en hare artikelen zijn wel geschikt hen, die den ken, dat de Duitsche legers binnen weinige weken teruggedrongen en verslagen zullen zijn, te desillusioneeren. Toch worden de ge beurtenissen in Duitschland met groote aan dacht gevolgd en hecht men veel waarde aan Het feit, dat de stemming daar te lande bij zonder gedrukt is. Naar het Engelsch van Gharlea Garvioe. 40) HOOFDSTUK XX. Sylvia was niet dood, maar de hand des doods was zoo nabij, dat Lorrimore haast niet kon zeggen of zij leefde of niet. Zij zetten haar zachtjes in den wagen, dien de kapitein voor hen gezonden had Lorrimore reed met haar mee, met haar hoofd op zijn knie. In de opgewondenheid, die het nieuws van de ont moeting met de roovers veroorzaakte, werd haar aankomst in het kamp bijna niet opge merkt. Gelukkig was de dokter een getrouwd man en zij werd dadelijk naar zijn tent ge bracht, waar haar alle mogelijke zorgen wer- df^lfet is een geval van instorting van krach ten," zei hij. „Langdurige angst, gevolge door den schok door de tijding van den dood van haar broer veroorzaakt, heeft haar een voudig bedwelmd, ann kind! O ja, ze zal ze ker herstellen, maar ze heeft zorgvuldige be handeling noodig en die zal ze krijgen.1 Hij hield trouw woord en zijn vrouw, een Amerikaansche, met een warm hart, wijdde zich geheel aan het verslagen meisje, a.?o het haar eigen dochter was. Lorrimore be zocht de tent voortdurend. In zijn bezorgdheid voor Sylvia vergat hij bijna zijn opdracht en toen het een oogenbhk bij hem opkwam, dat het nazetten van een rooversbende en het ter hulp snellen van een jong meisje in ellende De Daily Telegraph wijst er op, dat terwijl het Duitsche volk snoefde bij zijn succes, het kleinmoedig is in zijn nederlaag. Bladfen als de Daily Graphic en dé Daily Chronicle ne men een zeer hooghartig standpunt in. De eerste wil wanneer er verandering in de Duitsche regeering komt, met geen anderen kanselier te doen hebben dan met een, die zonder voorbehoud de hem voorgelegde vredesvoorwaarden aanvaardt en de laatste meent, dat geen vrede mogelijk is zoolang de verdragen van Brest Litofsk en Boekarest ge handhaafd blijven. Inmiddels mag niet over het hoofd gezien worden, dat de Duitschers op het Westelijk front wel in een ongunstige conditie verkee- ren maar dat dit nog niet zeggen wil, dat de Geallieerden zich gereed) kunnen mhken voor den intocht in Berlijn. Op het oogenblik heerscht op het Westelijk front vrijwel rust. De Duitschers staan op het punt de Hindenburgstelling geducht te verde digen en de Geallieerden' maken zich gereed voor nieuwe aanvallen in de streek van Kame- rijk, St. Quentin en aan den Chemin des Da mes. Ruw weer en terreinmoeiHjkhedeni belemme ren het krijgsbedrijf in niet geringe male. De telegrammen maken slechts melding van onbesliste aanvallen m plaatselijke ge vechten. Een vreemd bericht komt uit Rusland, het land der onbegrensde mogelijkheden. Een telegram van het Amerikaansche ge zantschap te Christiama meldt namelijk, dat volgens een daar ontvangen betrouwbaar be richt, Sint Petersburg op twaalf verschillende plaatsen in br .ad staar en in de straten een meedoogenloos bloedbad wordt aangericht Hei; telegram ziet er een beetje verdacht uit en wij zullen alvorens er nader op in te gaan, goed doen nadere bevestiging af te wachten. Trouwens, het ia niet het eenige onheilspel lende bericht, dat ons heden uit. Rusland) be reikt. De Daily Express zegt toch uit be trouwbare bron tc vernemen, dat de Czarina van Rusland! en haar dochten door de Boljsewiki vermoord1 zijn. De keizerin-moeder, die een dochter is van den Hertog van Oldenburg, zou bij Jolta door de Roode Garde aangevallen en verde digd zijn, door de matrozen van de Zwarte Zeevloot. In een veertien daags gevecht werd de Roode Garde verslagen en de keizerin-moeder gered), Ook dit bericht ziet er oeh beetje bioscoop- ach tig ui t, en wij wenschen een ea an der dbn ook slechts onder groet voorbehoud! mede te dealen.» tionale commissie laten uitmaken aan welke schendingen van het volkenrecht de Duit schers zich op het westelijk front hebben schuldig gemaakt. h» een brief aan den voorzitter van de begrootingscommissie doel de Fransche mi nister van oorlog mededeelingen betreffende den toestand in het departement van de Aisne in het ontruimde en heroverde gebied. Dank zij de zorgen van het leger waren op 3 Sept. 16728 H.A. geoogst terwijl er nog 2360 H.A. overbleven. Hierbij hebben meer aap 8000 man en 1100 paarden hulp verleend. Over Von Hintzete reis naar Weenen wordt gemeld' dat hij met Burian tot een. zeke re overeenstemming is gekomen inzake de Poolsche kwestie. Besloten is dat door Duitschland en Oostenrijk voorstellen zullen worden uitgewerkt welke dan te Bedijn in spreken zullen- worden. Hierbij zullen geen Poolsche vertegenwoordigers aanwezig zijn. Deze worden eerst gehoord' nadat tusschen Berlijn en Weenen overeenstemming is bereikt. Uit het aanblijven van Buriztn mag men af leiden Idat hii zijn opvatting betreffende de z.g. Austro-Poolsche oplossing welke In Ber lijn veel tegenstand ondervond, heeft gewij zigd. Clemencean heeft Zaterdag het Bel gische front bezocht. Hij begaf zich direct naar de eerste linies welke bij inspecteerde, vergezeld van koning Albert, die er op stond zijn gids te zijn: Hierna begaf men zich naar I> Panne waar de premier en de koning re- -nre over de Belgische troepen hieiden. Cle- tnenceau heeft een aantal Fransche onder scheidingen uitgereikt aan Belgische officie ren1 en soldaten, die zich bijzonder onder scheiden hadden. Volgens de V«ss. Ztg. zou besloten zijn het taf icfvraagstuk tusschen Duitschland en 0 ronmuncmarchie te regelen in den g< Vt van het wederkeerig verstrekken van een clausule van meestbegunstigde natie. Een bericht van het Heil. Nb. bevestigt dat de Tsjecho-Slowaken den Transslberi- scken spoorweg hebben vrijgemaakt en dat d.e regeering van Siberië gemeenschap heeft verkregen met Russische vertegenwoordigen in den' vreemde. Naar Svenska Dagbladet uit Heïsin verkeefend, niet direct opsporen van Neville Lynne genoemd kon worden, trooste hij zich met de gedachte, dat hij, als Sylvia herstelde, haar kon vragen of er een man zooals hij zocht in kamp Verloren Hoop zou zijn. Den tweeden dag vernam hij van den dok ter, dat er verbetering gekomen was in haar toestand. Zij was echter nog niet geheel bij kennis. Haar geest was slechts nu en dan hel der en dwaalde soms weder af naar het schim men land, alsof hij liever niet wilde terugkee- ren iot het werkelijk leven. „Zij denkt aan niets anders dan aan haar broeder," zei mevrouw Langley, de dekters- wrouw. „Het is droevig het arme meisje zijn naam te hooren roepen en met een stem, cie iemand de tranen in de oogen doet komen. Zij moeten dol op elkaar geweest zijn." Lord1 Lorrimore dwaalde door het kamp en keek naar de goudgravers, die weer aan hun werk gingen, alsof net doodschieten van negen mannen een doodgewone, alledaagsche ge beurtenis was en nam nu en dan zijn geweer mee en' schoot een paar vogels. Maar arie of vier maal per dag' was hij aan de tent van den dokter om inlichtingen in te winnen. Zoo ging een week voorbij tóen eens op een mor gen de doktersvrouw hem meedeelde, dat Syl via wel genoeg was om hem te ontvangen. Lorrimore trad te tent binnen waar Sylvia op een geïmproviseerden armstoel lag, ge maakt van leege kisten en' zijn teergevoelig hart was getroffen' door haar veranderd uiter lijk. Neville zou nauwelijks in dat vervallen gezichtje met de droevige oogen met diepe kringen, het meisje herkendl hebben, dat slechts een' week geleden zoo gelukkig met hem door het bosch geloopea had. Zij stak de KORTE BERICHTEN - Uit Théhma wordt gemeld dat Kur- dische benden te Öermiak een slachting onder de Christenen hebben aangericht. Onder de slachtoffers bevindt zich de Fransche Pater' Sontag, Apostolisch Vicaris. Daily Chronicle en Daily News verwij ten de Engelsche regeer ng den ernstigen toe stand in de kolenmijnen en op de scheeps- bouwwerven tengevolge van hei roekeloos in deden van manschappen bij het leger, De Fransche regeering wil een inierna- mg- fors verneemt rrutakl\prins F.rnst Heinrich, de derde zoon van den koning van Saksen, thans een rondreis door Finland. Hij heeft enkele groote fabrieken bezocht en op uitnoodiging van de regeermg een boottocht gedaan in de Scheren bij Helsingfors. Blijkbaar komi hij in aanmerking voor de Finsche kroon. Het Noorsche stoomschip Adrtana Christina is getorpedeerd, de bemanning is gered. De Roode Courant" brengt naar Wolf! m idt het bericht,-dat te Nisjni Novgorod een concentratiekamp voor 5000 personen wordt ingericht, die als borg zullen dienen voor opstanden- der witte gardisten. Bij Scheidenmfihl, in Duitschland, heeft een spoorwegongeluk plaats gehad met een extra-trein voor kinderen'; 2 beambten en 33 kinderen werden- gedood) EÏe Kurjer warszawski hoort dat de Pqolsche Regéntechapsraad den vroegeren eersten minister Kucharzewski heeft aange zocht een nieuw kabinet te vorrhen. Kuchar zewski heeft nog geen, besluit genomen. 0 De Köln Ztg. geeft eenige program punten van cie Engelsche liberalen, welke op de jaarvergadering te Manchester zullen worden besproken. Flet Amerikaansche gezantschap te Londen 's gemachtigd tot de verklaring dat er geen woord waar is in het bericht, dat Wil son denkt over een bezoek aan Europa gedu rende den oorlog. Volgens een bericht uit Konstantinopel is het hoofd van de Georgische kerk door een onbekende vermoord. i - Uit Washington wordt gemeld, dat Crowder kennis geeft, dat heden de lichtingen van 19 tot en met 20 en van 32 tot en met 36 jaar zullen worden ingeschreven. Deze lichtingen zullen ook de eerste zijn die voor den militairen dienst worden opge- roepen, 4 w. in het begin van October. De Amerikaansche minister van Oorlog, Baker, vertoeft te Parijs. Tot dusver heeft Amerika ouder bedret- t ging met dwangmaatregelen in het geheel 1,800,000 ton neutrale scheepsruUnte in be slag genomen en wel van Nederland1: 526,532 ton, van Noorwegen: 225,788 ton, van Dene marken: 230,414 ton en van Zweden: 462,284 ton Een Fransche missie onder generaal Pau is in Australil aangekomen. Tengevolge van zelfontbranding van kruit is een gebouw van het artillerie-park te Toulon in de lucht gevlogen. Duitsche duikbooten hebben wederom 13,000 ton in den grond geboord. De minister van landbouw heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat de aanvang goedkoopc rundvleesch-distributie door zijn ambtsvoorganger op 1 October a s. be paald, voorloopig wordt uitgesteld. De broodkaart van het 67ste tijdvak is geldig van 13 September tot en met 19 Sep tember. De minister van landbouw heeft het .- tijdvak, gedurende hetwelk het vervoer en het afleveren voor binnenlaadsch verbruik van oude hennen en oude hanen Is -toegestaan, verlengd tot 1 October a.s. Volgens bet Hbld. bestaat hei. voorne men, den opslag van winteraardappelen aan particulieren tol te staan. Naar aanleiding van het bericht, dat het vetrantsoen zou worden verminderd, ver- neémt „Het Volk", dat minister Posthuma hieromtrent geen beslissing meer heeft willen nemen, en dat de nieuwe minister nog geen beslissing genomen heeft.» DE STAATSSECRETARIS. Naar het Hbl. verneemt, zal de nieuwe functie van staatssecretaris, geschapen in verband met de formatie van net zoo juist opgetreden Kabinet, worden opgecragen aan mr J. B. Kan, secretaris-genet «al van Let departementvan binnenbrdse!;; zaken. Waarschijnlijk blijft dc heer Kan tevens se re dhri rer! saa Eet minister») vaa den oremier. GARENS. Het Bureau voor Medcdeelïngec inzake de Voedselvoorziening meldt: In sommige bladen' is een vergissing voor rekomen ten opzichte der maximumprijzen voor gapens, doordat ook voor den kleinhan del de prijs werd aangegeven per gros 500 yards. Voor den groot en tusschenhandel zijn de prijzen inderdaad: per gros 500 yardb geno teerd; voor den' kleinhandel echter moet de maximumprijs worden verstaan per klos, spoel of streng van 500 yards. DE HOSPrr AALSCHEPEN. De hospitaalschepeo „Sindoro" ca „Zee land" Zijn gisteravond den Nieuwen Water weg binnengekomen hand uit ze waa nu helaas wit inplaata van bruin en rag er treurig magef en slap uit hij vatte die en ging naast haar zitten,. „Het doet mij plezier, dat u wat beter If," zei hij nauwelijks wetende welken toon hij zou aanslaan, warn ofschoon zij er zoo jong uit zag, haar verd iel: had haar een uitdrukking gegeven bijna van cm volwassen vrouw. „Ik ben bang, dat u heel ziek geweest is „Ja," zei ze apathisch, „dat geloof ik ook." „Maar nu is u beter en zal u weer sterk worden." zei hij, onhandig, zooals een man meeste'' is. Zijn stem Honk ruw en luid in zip. ooren, hij had een gevoel of hij haar pijn zou doen, ai hield hij haar hand nog zoo voorzich tig vast. „Ja?" zei ze-met een zucht, alsof de uit spraak haar verre van welkom wuS'. „Ik had gehoopt ik dacht, dat ik sterven zou, en ik zou heengegaan zijn als u en den goeden dok ter en zijn vrouw er niet geweest waren. Ieder een is heel vriendelijk voor mij geweest." „Wel, dat spreekt van zelf, zei hij met een glimlach, „dat zou iedereen graag wezen. Is er iets, dat u verlangt iets dat ik voor u doen kan, Miss—?" Hij zweeg even o*1 wachtte tot zij den- naam zou invullen. „Mijn naam. te Sylvia Sylvia Boud;" zei ze dof, met de ooger. vaag van uitdrukkiijg op de opening van de tent gevestigd, alsof ze zich nauwelijks bewust was wat hij of zij zelf zeide. „Neen, er is niets niets. Ze hebben mij verteld hoe dapper u mij gered heeft van van dien man," ging zij voort met een huivering, „en ik wou u graag bedanken." „O, daar zullen' we nu niet over praten," viel Lorrimore haar vriendelijk in de rede. „U moet uw best doen dat alles te vergeten U weet dat u nu tó volkomen veiligheid' is." „Vergeten?" Haar lippen trilden en haar boezem hijgde. „Ja, ik weet wel, dat dit moeilijk ia, maar u moHt uw best doen, miss Sylvia, óf u wordt niet weer zoo gauw gezond en sterk als wij dat allen verlangen." „U is heel goéd," zei ze bijna onhoorbaar. Het was stil enkele oogenblikken en toen sloeg zij langzaam haar oogen tot hem op. „Er te toch iets dat u voor mij doen kunt," zei ze met zachte stem, alsof het spreken haar moeite kostte. „Wat is het?" zei Lorrimore», „Als er iets is, het doet er niet-toe wat „Ik wou zijn buis hebben", kwam bijna onhoorbaar van haar lippen. Lorrimore drukte haar hand. „Ja," zei hii vriendelijk „Maar denkt u niet, dat het zien van die jas u nieuwe pijn zal veroorzaken en u weer zieker maken „Neen, het zal een troost voor mij zijn, het is alles wat ik van hem over heb!" en in haar onbeïxaande oogep kwam eer blik Van smart, die Lorrimore ellendig maakte. Hij ging de jas halen en legde hem zachtjes op haar schoot, toen keerde hij zich om en be gaf zich naar den uitgang van de tent. Sylvia legde haar bevende handen op het jasje en bracht het met liefhebbende eerbied aan haar lippen-; gelukkig voor haar kwamen de tranen in haar oogen en vielen of> haar versleten oude kleeren. In de zakken zaten; een paar voorwerpen, die, hoe gewoon ook, heilige reliquieën yraren in haar oogen-: revolver-pa tronen, de oude houten pijp, waar hij zoo op ;estdd was, een mes, waarvan zij op het fon eens op een1 middag zijn naam „Jack" lan boord van de „Sindoro" bevonden zich 2 dokters, benevens 83,man van d«i ge neeskundigen dienst, en 25 mindere militai ren, onder wie 7 brancard-patiënten en 3 ge wonden. Aan boord van de „Zeeland" waren 36 burgers voor Oostenrijk, onder wie 2 bran card-patiënten, 42 burgers en 41 vrouwen en kinderen voor Ehiitschland. Een ledige hospitaaltrein wordt verwacht, om de passagiers van de „Sindoro" naar Aken te brengen. Dc passagiers van de „Zee land gaan naar Goch. Schreven) béd, terwijl Lij f i, 'i wefk was. it fe- zien en ook zijn pijp wa haast te veel voor haar en Lorrimore kwam terug om haar te troosten. „Ate u zoo schreit," zei hij vriendetijk, „spijt hei mij, dat ik het u gebracht heb." Mei haar zwakke handen hield zij de jas en ook de'andere voorwerpen vast, het was of zij bang was, dat hij ze van haar zou afnemen-. „Neen, neen, ik zal niet meer schreien als ik het laten kan, maar ach! u weet het ook niet" ihet een oneindige wanhoop in haar stem' „u weet ook niet hoe goed en dapper en oprecht hij was en. hoeveel ik van hein hield' Waarom hebben ze mij niet gedood een ongelukkig, nutteloos meisje zou er niets op aan komen, maar hem, mijn Jackzoo foed en zoo dapper en zoo waar! O, ate u em gekend had! En te denken, dat hij dood is en begraven en dat ik achtergebleven ben Zij bedekte haar gezicht met haar bevende handen- en kermde. „Soms, terwijl ik hier lag, dacht ik dat alles een droom was en dat het niet waar was. Soms heb 'k hem gezien Jack gezien hij stond naast het bed en ik hoorde hem praten en toen ik bij kwam en begreep, dat dit slechts een droom was en dat hij werkelijk was gestorven, had ik zoo bitter verdriet, dat ik ook niet gestorven was. Dan zouden wij beiden nu in den hemel zijn en' ge lukkig maar niet gelukkiger dan vroeger," voegde zij er bij met een eenvoud en gevoel, 'dat Lorrimore de tranen in de oogen deed komen. Hij bleef zwijgen, want hij begreep, dat het haar geen- kwaad need te praten. Opgesloten smart veroorzaakte de scherpste, pijn. (Wordt vervolgd) COUR

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1