DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN De strjjd in en buiten Europa. Gekocht FEUILLETON. No. 220 Honderd en twintigste Jaargang 1918 ItoniinBitiDilli bli foornltbeMliiEg. 3 mulei (1.65. li. i. gut 11.90. Befliuanmri 6 et. AtlTeittitlegilli IS it. g. regal, grootara letters Dar eliitiriliite ik. k. K.» Boet. ee Baidel«trakkeril Herais. Cutei is., tgciii» C 9. UI. 3. DONDERDAG 19 SEPTEMBER. Buitenland. Staten Generaal. Uit de Pers. /Het was wel te voorzien., dat een Duitsch protest op de Britsche beschuldiging van Duitsche wreedheden in de koloniën niet zou uitblijven. De Britsche berichten, aldus een telegram uit Berlijn, zijn niets dan laster. Wie de in boorlingen van Afrika kent, weet hoe gemak kelijk zij tot verklaringen van allerlei aard te bewegen zijn en hoe weinig beteekenis men daaraan kan hechten. Engeland, zegt het tele gram, had zich in de eerste plaats moeten wachten de Ehiitschers wreedheden in hun koloniën te verwijten, want geen kolonisee- rend volk heeft zoo onmenschelijke wreedhe- ben begaan als Engeland. De nieuwe geschie denis van Australië en Nieuw Zeeland, aldus dé Duitsche tegenspraak, is één stelselmatige uitroeiing van de inboorlingenrassen. Het telegram toont vervolgens in den breede aan hoe Engeland in den loop der ja ren in zijn koloniën is opgetreden. In Tas- manië zouden de kolonisten en Engelsche soldaten op de inboorlingen jacht gemaakt hebben en ze als kangoeroe's hebben neerge schoten. In 1876 was het geheele ras der Tasmaniërs uitgeroeid en hetzelfde gebeurde in Queensland. In Nieuw Zeeland waren in 1840 nog 120.000 Maori's, in 1901 nog slecths 43000. De bevolking van de Tanga eilanden zou tijdens de laatste 20 jaar van de 19e eeuw van 300.000 tot 17500 verminderd zijn. Zóó, aldus de Duitsche tegenspraak, be stuurt Engeland zijn Australische koloniën en nog veel grooter is het schuld-conto van Engeland aan Zuid-Afrika. De geweldige sterfte onder de inboorlin gen in de goudmijnen van Transvaal, de on menschelijke behandeling van de uit China naar Transvaal verkochte en voor de ergste slavernij bestemde Chineezen en de onmen schelijke wreedheden'der Engelschcn in den oorlog tegen de Matabielen en de Masjona's in 1896 zijn algemeen bekende feiten. De Britten erkennen deze feiten trouwens zelf. De Engelsche kolonel Alderson beschrijft in zijn boek over den veldtocht van 1896 het verbranden van bewoonde dorpen en het plun deren van graanvoorraden van de inboorlin gen en de verwoestingen des lands. De En- gelschen staken zelfs in de bergholen zwavel aan om de daar gevluchte inboorlingen te la ten stikken en zij vernielden met dynamiet de groote rotshólen, waarbinnen inlanders de wijk hadden genomen. Ook tegen blanke medemenschen heeft En geland steeds onnoembare wreedheden' be dreven, wanneer het 't betreffende volk zijn land wilde ontnemen. Het telegram noemt de manier waarop En geland de Boeren heeft ten onder gebracht En- een van de grootste schandvlekken der gelsche geschiedenis. Ter eeuwigdurende herinnering daaraan is op 16 December 1913 te Bloemfontein in den Oranje Vrijstaat het nationale vrouwen-ge- denkteeken door de Boeren onthuld, het ge- denkteeken dat de herinnering levendig houdt aan de in de Britsche concentratie-kampen onder onbeschrijfelijke mai telingen en ontbe ringen gestorven 26000 Boerenvrouwen en kinderen. Dit, aldus het telegram, zijn maar enkele uittreksels uit het ontzaglijk dikke schulden- boek der Engelsche koloniale geschiedenis van welke bladzij na bladzij gevuld is met moord en bloed. Het Duitsche antwoord is dus niet mak en wanneer wij de beschuldiging en' de tegenbe- schuldiging lezen-, denken wij onwillekeurig aan dief en diefjesmaat die elkaar aan de galg willen brengen. Wij zijn er van overtuigd, dat waar het hier twee koloniën-veroverende staten betreft, van beide zijden wel eens ernstige inbreuken in zake menschelijk optreden tegenover de in boorlingen gepleegd zijn en nu Engeland, in dit stadium van den krijg, nu het over het be zit der Duitsche koloniën gaat, den bal naar iet Oosten kaatste, kon met zekerheid voor speld worden, dat het dien bal terug moest verwachten. Slechts doet het ons onaangenaam aan, dat Engeland noch Duitschland het noodzakelijk vonden tusschen beide te komen, toen de thans gesignaleerde wreedheden ia vredestijd door den tegenstander van nu bedreven wer den. Engeland is thans ten hoogste verontwaar digd over het onmenschelijke in Duitsch lands optreden tegenover de inboorlingen, maar toen dit optreden plaats vond, hield het zich stil Nu kan het Britsche protest de uitge moorde inboorlingen niet meer helpen. En Duitschland mag zich thans buitenge woon verontwaardigd over het Britsche op treden in den Boerenoorlog toonen, het is toch van algemeene bekendheid', dat terwijl in Transvaal de concentratiekampen werden op gericht, Ehiitschland geen enkele poging ge daan heeft, het lijden der Boerenvrouwen en kinderen te verlichten. De oude Paul Kruger, de man die het Transvaalsche volk vertegenwoordigde, werd door een Nederlandsch oorlogsschip naar ons land gebracht en het is van algemeene be kendheid, dat ae Duitsche keizer zich destijds zoo afzijdig hield, dat den grijzen president een- audiëntie in Berlijn onmogelijk gemaakt werd Daarom .doet .de Dutische verontwaardi ging thans wei wat vreemd aan en mag de onpartijdigen lezer de Britsche en Ehiitsche Naar het Enge lach van Charles Garvice. 45) Neville weid alleen gelaten om na te den ken. Dat Sylvia leefde en in veiligheid was, vervulde hem met onuitsprekelijke dankbaar heid; maar toch bloedde zijn hart, want hij had haar verloren. Hij wist dat de man ge lijk had en dat zij veel beter af was en hij trachtte de Voorzienigheid dankbaar te zijn, die haar gered had van Lavarick en haar zulke goede vrienden bezorgde. Maar de tnenschelijke natuur is nu eenmaal zoo, het gelukte hem niet zeer goed. Toch deed de tij ding dat Sylvia in veiligheid was hem meer goed dan de zorgen en medicijnen van den dokter. Hij werd beter, eerst langzaam en toen snel, want hij was jong en had, -zooals de dokter het noemde, een gestel als een bergezel. De mannen waren vriendelijk voor hem op hun eigenaardige ruwe wijze en een van de eerste personen die hem na zijn her stel bezocht; was mr. Brown, Mary kwam niet mee, maar zij zond hem wat gelei en bloemen en vriendelijke groeten. En het spijt mij wel dat ik het zeggen moet, maar Neville was niet buitengewoon dankbaar, want in den toestand van fijngevoeligheid, waarin hij zich op dat oogenblik bevond, kon hij niet nalaten er aan te denken dat deze jonge dame, ofschoon onbewust, de oorzaak geweest was van de eenige onaangenaamheid tusschen hem en Sylvia. Hij werd beter en verscheen weldra m de vallei met zijn gereedschappen Zijn zak met goud was weg, hij dacht er haast niet aan. Waartoe kon gelei hém dienen nu Sylvia er niet meer- was om het met hem te deelen? Hij werkte ongeregeld, schijnbaar volkomen, te vreden als hij genoeg vond om Meth en zich zelf van voedsel te voorzienen s-oms kwam hij dagen lang niet in de nabijheid van zijn claim, maar dwaalde rond door bosschen en over heuvelen, met de handen in de zakken en het hoofd op de borst beschuldigingen gerust slechts die waarde geven, welke zij uitsluitend als propaganda middel tot behoud van de Duitsche koloniën op dit oogenblik bezitten. De Amerikaansche regeering heeft zich ge haast een weigerend antwoord op de Oosten- rijksche nota aan den Zweedschen gezant te Washington te overhandigen. Amerika informeert dus niet'eerst hij zijn bondgenooten hoe deze over de Ooatenrijksche voorstellen denken, 't antwoordt onmiddellijk met een weigering en maakt het daardoor natuurlijk ook zijn bondgenooten onmogelijk op de Weensche voorstellen nader in-te gaan. Zelfs al had men in Londen en Parijs het voornemen om het voorstel der Monarchie te bespreken of een vorm te zoeken waarop men het, zonder de pacifisten aan kracht te doen winnen, het best zou kunnen beantwoorden, Amerika heeft door zijn haastige weigering dit alles onmogelijk gemaakt Het eenige antwoord op het Oostenrijksche voorstel is een aankondiging, dat de Geasso cieerden van geen tegemoetkoming willen weten alvorens de centrale rijken definitief verslagen zijn. En deze brute afwijzing moet noodzakelijk tot gevolg hebben, dat «enerzijds in de Geas socieerde rijken de stem van hen, die op een vrede door overleg aandringen luider klinkt, dat de oorlogsmoeden daar in kracht zullen winnen en anderzijds, dat in de Centrale rij ken de gevechtowaarde der legers verhoogd wordt door htt besef, dat de vijand de vernie tiging van land en volk beoogt waartegen de uiterste krachtsinspanning van alle vader- landslievenden noodzakelijk is. En zoo wordt het vooruitzicht van een vre de binnen afzieribaren tijd weer den bodem ingeslagen en krijgen wij de zekerheid, dat er nog heel wat bloed zal moeten vloeien eer de wereld uit haar oorlogsroes zal ontwaakt zijn. In afwachting van den tweeden grooten slag, dien de Geallieerden blijkbaar voorne mens zijn te ondernemers blijft het krijgsbe drijf op het W. front van weinig beteekenis. De Fraoschen die over Laffaux vooruitdrin gen, sloegen bij de hoogvlakten van Sancy sterke Duitsche aanvallen af. Zij hebben het gebied pal bewesten Francil- y-Sélency bereikt, 'het bosch van Savy en Fontaine-les-Clercs veroverd. Verder Zuid waarts houden zij de Z. randen van Contea- court en zijn ze Essigny-le-Grand genaderd. Benoorden de Ai&ne bleven de Fraoschen ten O. van Jouy opmarebeeren. De Brittee. maakten zich meester van Hot- noa. Ten R W. van St. Quentin gingen zij tot nieuwe aanvallen over-, Door eea Duit- scfeert tegenaanval op Moeuvres moesten de Engelschai het dorp gedeeltelijk weer ontrui men. De afwezigheid, zooals men heeft opge merkt, verteedert het hart, en iederen dag van Sylvia's afwezigheid scheen ze hem dier baarder te worden. Dikwijls stond hij voor uit te staren en riep zich haar mooi gezichtje voor den geest en herhaalde met een droef geestig glimlachje het een of andere ondeu- ;ende gezegde van haar. Als hij een vogel loorde kweelen, herinnerde hij zich Sylvia's lach de lach die hem gewoonlijk ook deed lachen, soms tegen zijn wil. Eens slenterde hij naar Macgregors herberg en stond aan 't buffet zonder aandacht te luisteren naar de mannen en te drinken stevig te drinken, met sombere, zwaarmoedige volhard iu, Maar zijn goede engel kwain bij hem en r< de hem voor dat gevaar. Plotseling wierp hij zijn glas op den grond en te midden van algemeene verbazing en stilzwijgen liep hij het huis uit „De Jonge Baas is er slecht aan toe", zei Locket, plechtig rondkijkende. „Er is iets niet in den haak hier", en hij raakte veelbeteekend zijn voorhoofd aan. „Het zou mij niet verba zen dat de schok dien hij gehad heeft., hem wat in de war heeft gemaakt." De Dok schudde het hoofd en sloeg ern stig zijn whisky naar binnen. ,,In de bovenste verdieping van den Jon gen Baas is alles best in orde, daar zou ik wat op verwedden!" zei hij. „Hij tobt over het weesje, dat is het wat hem mankeert. Maar neem er maar geen notitie van. jon gens; laat hem aan zijn lot over en het zal wel terecht komen". „Wij zullen er ons niet mee bemoeien, denk maar niet", zei de vechtersbaas droog jes. „biet is niet langer geleden dan eergiste ren, dat een van ons een opmerking maakte die niet in den smaak viel van den Jongen Baas en oogenblikkelijk was zijn hand aan zijn jachtgeweer en die oogen van hem leken net bliksemstralen. O neen, wij zullen er ons niet mee bemoeien." Zij lieten hem aan zijn lot over, maar de belofte van den Dok, dat het wel terecht zou komen, werd nog niet vervuld. Zijn werk in de claim werd hoe langer hoe ongeregelder en zijp zwerftochten veelvuldiger en langdu riger en omstreeks een maand later stormde Locket bij Macgregor binnen met de mede- deeling, dat de Jonge Baas in geen vier da gen thuis was geweest en Meth had gezegd, dat ze alle. reden had om te beweren, dat hij voor goed weg was. „Weg?" zei de Dok met een zucht. „Nu, dat is juist wat ik verwacht had. jongens, vu! je glas. Op het geluk van den Jongen Baas, waar hij ook zijn mag, want hij was geen kwaad soort én" - zijn stem hokte even „en ik weet nki of ik niet liever een van jullie had willen missen." Het was waar. Neville had het stof het kamp Verloren Hoop eindelijk schoenen afgeschud. Waar was hij een man zonder geld? HOOFDSTUK XXII. van naar van zijn toe Op een breed front van het bosch van Ha- vrincourt tot aan de Somme zijn nieuwe Britsch-Fransche aanvallen los gekomen. Tusschen Hargincourt en de Omignonbeek drongen de Geallieerden, volgens het Duit sche communiqué, in de Duitsche stellingen. KORTE BERICHTEN. Het Amerikaansche dep. van oorlog heeft bij he* Congres een krediet aange vraagd, grow ",300,000,000 pd. st., toe te voegen aan de vor.ge begrooting, voor de uit breiding van het militaire program gedurende het aa. jaar. Volgens een Turksch correspondent te Bakoe is Bakoe in Turksche handen. De voorzitter der Intergeallieerde Ar beidersconferentie zeide, dat hei Oostenrijk sche voorstel in elk geval moest worden on derzocht. Duitsche duikbooten hebben in de Mid- dellandsche Zee 9000 tob scheepsruinite in den grond geboord. Het Amer. petroleumschtp Frederick V. Lisch is 3 dezer, na een gevecht van een half uur, ten oosten van Sandy Hook in den grond geboord. Het Engelsche stoomschip rolda (ex Soldier Prince, groot bruto 1300 neg. ton) is gestrand. In Engeland dreigt een spoorwegsta king, de Er wordt bekend gemaakt, dat gedurm- Amerikaat Augustus 313.000 voor Europa zijn ingescheept, rikaancche troepen van wie 180J000 in Britsche schepen. Volgens de Iswestia belooft Trotzky in een oproep tot'de tsjedioslowakea allen, die zich uit eigen beweging overgeven, begenadi ging en de mogelijkheid om m Rusland ais alle andere burgers te leven. De arbcidensconferentie te Londen be handelde het rapport over de antwoorden der socialisten in verschillende landen op hei me morandum over de oorlogsdoeleinden, opge steld door de conferentie van Februari 1.1. Een bulletin meldt dat Lloyd Oeorge een uitstekenden nacht heeft gehad en her stellende ia. De „Boedapesti Hirlap" verneemt uit Weenea: De vereerdglng van Bosnië en Her zegowina met Kroatië staat voor de deur. Graaf Tisza zou bij den koning ontboden zijn, daar hjj, naar het heet, aan hei hoofd der nieuwe regeering zou komen' te staan Koning Immanuel van Italië heeft een telegram aan president Wilson gericht, waar in hij dezen gelukwenscht met de overwin ning der Amerikaansche troepen bij 3t. Mi- hiel en den steun van Amerika in den oorlog voor dc bevrijding huldigt. De Petit Parissieu verneemt, dat België, na overleg met de geallieerden, besloten heeft het Duitsche voorstel nopens een afzonderlij ken vrede volstrekt te verwerpen. Het Italiaansch iegerbericht maakt mel ding van verbitterde infantertecanvallen der Oostenrijk-Hongaren ten N. van de Grappa, ze werdén afgeslagen. Uit Weenen wordt gemeld: ten plaatse- iijke aanval der Italianen langs de kust werd afgeslagen. Op den hoogterug zuidwestelijk van Berat, waar de linie zuidwaarts is ge schoven, werden -vijandelijke aanvallen af geslagen. EERSTE KAMER. De Voorzitter deelde in de vergade ring van gisteren mede, dat door de aidee- lingen zijn benoemd tot voorzitters de heer-en Cremer, 't Hooft, Bavinck, v. d. Does de Wil- lebois, Van Houten en resp. tot ondervoorzit ters die boeren Stork, v. Lanschot, Staal, Geertsema en Doyes. Toi leden van de commissie voor het Adres van Antwoord waren benoemd de heeren Van Holthe tot Echten, Franssen. De Vos van Steenwijk, Kappeijne van de Capello en Polak en tot voorzitter van de commissie voor de verzoekschriften de heer Van Lamsweerde Tot leden van de huishoudelijke commissie werden herkozen de heeren Reekers en Xraus. Tot leden van de gemengde commissie voor de stenografische dienst werden herkozen de heeren Staal, v. Lansweerde, De Vos van Steenwiik. De Voorzitter deelde mede dat hfj voornemens is eventueel gestelde schriftelijke vragen vertrouwelijk aan de leden mede te deelen en eerst te publiceeren, indien het ant woord is ingekomen, tenzij het hem weasche- lijk voorkomt de vraag aanstonds te publicee ren en tenzij dertig dagen na bet sieiien van de vraag zijn verioopen. D Kamer ging in de afdeelingen voor het onderzoek van het adres van antwoord, De vergadering werd verdaagd tot heden elf urn. zijn grootste was hef groote De season in Londen had hoogte bereikt; op een avond was heerenhuis op het Grosvencr Square, toebe- hoorende aan de familie Morlow, stralend van licht en vroolijk van muziek, want Lady Marlows bal was ih vollen gang. De groote balzaal en de bijzalen waren vol, overal men schen op stoelen gezeten of rondwandelend in de corridors en balcons; want dit was een van de voornaamste bals van het jaar en iedereen wou er graag bij zijn en zijn naam zien prijken op de lijst der gasten die den vol genden dag in de Morning schijnen. Er waren een paar hertogen, met ronde en ide wangen, een doorluchtige hoog- Poet zou ver- l'mlacb eid van lè overzijde van het Kanaal, ambas sadeurs, allerlei beroemdheden in 't kort om Percy Hale's woorden aan te halen, als het dak was ingestort, zou de helft der pairs van het Vereenigd Koninkrijk in rouw zijn gedompeld. Te midden van deze uitgelezen schare bewoog zich de kléine lady, glim lachend en kalm, haar heldere, scherpe oog waren overal tegelijk en zagen niets over het hoofd. Engeland verlangt van iedere vrouw dat zi; haar plicht doet en Lady Marlow beschouw de het als haar plicht dia menigte op den DE KRANTEN" OVER DE TROONREDE, De R R. Ct. (lib.) Het stuik wekt meer de» schijn van een regeering. die oog niet goed weet wat zij zelve wil, dan van een bewind dat met zekerheid op een vast doel afgaat. Het Hbld. (lib.) Deze troonrede is voor wat de binnenlandsche politiek betreft, niet ge schikt om onze verwachtingen van gematigd heid ten aanzien der politiek van dit ministe rie te bevestigen. De Tel Een troonrede die door den toon van pessimisme, welke er uit klinkt, weinig bemoedigend is. en waarvan de ondertoon niet onbedenkelijk conservatief is. Wal niet wegneemt, dat wij, gezien benarde tijessom- eiandigbötea, ons wantrouwen op zijde zuilen zetten om het nieuwe mrai*tene ecu „Jahr chance" ie geven. I> 1 uwsche H Ct. (vrij-lib.) „Indien het gebikt, irdieu het mogelijk blijkt de Sasten der mobilisatie te verlichten zonder vermindering van de weermacht, dan zal daarmede bewezen zijn dat wij veie maanden teveel aan onze weermacht hebben betaald. Dan zei het nieu we ministerie in emis de oplossing hebben ge vonden voor wat de natie al jaren teug nauwde Bemoedigend acht het blad de verzeker-n dat getracht zal worden de distributiemaa regelen zoo weinig drukkend mogelijk te doen zijn en het blad hoopt, dat de zorg der regei- ri'ng zich over zoo weinig mogelijk levenam.d- delen zal uitstrekken, terwijl zooveel mogelijk werkelijke nood zaï worden gelenigd en een ind zal worden gemaakt aan het huidige stel sel van rechteloosheid. „Overigens draagt de troonrede de sporen van den spoed waarmede zij opgesteld is moe ten worden." N. v. d. D Evenals deze staatsstukken voorgrond tredende menschen om zich heen te verzamelen, hun gelegenheid te geven mu ziek te hooren en te dansen en hun een tafel aan te bieden, die de meest epicuristische Ro- meinsche keizer afgunstig zou maken en zij vervulde haar plicht naar behooren. En zon der twijfel, wanneer ze zich bewoog tusschen de oogverblindende groepjes voorname man nen en schoone vrouwen, voelde ze zich be loond want zei niet iedereen dat haar bal bet schitterendste waa van bet geheele sei zoen? Aan een houael vol sterren is 't moei'ijk de schoonste en helderste te onderscheiden; maar van, al de liefelijke dochters van 'Eva, dim avond in de zalen van Lady Marlow verzameld, was er geen» eene, die meer be wondering en aandacht wekte dan Andrey. Zij was, zoo mogelijk, nog liever en betoo- verender, dan toen wij haar voor 't laatst za gen, nu twee jaar en vijf maanden geleden, want de schoone belofte van toen was ont wikkeld tot een schoonheid, die zoo niet ge heel volmaakt, een soort schoonheid was, die alle mannen bekoorde, tot welke klasse en rang zij ook behoordenen misschien lag de bekoorlijkheid in het zeldzame feit, dat zij er zich onbewust van scheen te wezen. Zij was een precies even vroolijk vrijmoedig en beminnelijk jong meisje als toen ze met Ne ville Lynne in den boomgaard van Lynne espeeld had. Vanavond had zij een triomf beleefd, die de meeste meisjes het hoofd op hol had gebracht, >vant, behalve haar gewo ne bewonderende en toegewijde hofmaking, had zij de onmiskenbare hulde ontvangen van den Prins in eigen persoon. Hij was laat gekomen en'had Lady Mar low met zijn aangename stem toegefluisterd, dat het hem speet, niet langer dan -tien minu ten te kunnen blijven. Want de arme man had juist den eersten steen gelegd aan het eene eind van het koninkrijk en moest 's morgens met een vroegen trein weg om aan het andere einde van het land een instelling te openen. Maar een uur daarna was hij nog in de zaal, en ofschoon hij slechts eens met Andrey ge danst had, zijn doorluchtige voorletters ston den op haar kaartje voor een tweeden dans. Twee walsen op een avond met den Prins, wiens buiging reeds een onderscheiding is en wiens glimlach geluk verspreidt! Ja, zeker, ze kou trotsch zijn en opgewonden en geluk kig; En toch, nu en dan was haar lief gezichtje bewolkt en de heldere oogen waren peinzend en afwezig en een flauw, droomerig glim lachje. half droevig, half smartelijk, vertoon de zien even om haar lippen. De helft der da- sprak van haar als van die lieve, zachte Audrey, dat beminnelijke schep- seltje. Vindt u niet, <lat ze werkelijk te lief i? en zij trachtten haar afgunst te verbergen. En meer dan de helft van de heeren dacht #an haar „Het jonge meisje met het marmeren hart." had Percy Hale haar eenmaal genoemd en de werd dien uitdrukking die de menschen avond menigmaal fluisterend gehoord. Want een meisje moest zeker een hart hebben van marmer of in 't geheel geen hart om in staat te zijn het eene begeerlijke aanzoek voor en het andere na af te wijzen, trouwe vereering te ontvangen van eenige der eerste personen van hun tijd en niet in staat te wezen hen een van allen met iets warmers te ontvangen dan èen vriendelijk glimlachje en een gedecideerd „Neen, dank u." De oudste zoon van een der hertogen, alsnu tegenwoordig, had haar zijn hand aangeboden en zijn hertogskroon en tot verbazing van ai haar vriendinnen had An drey zelfs dat prachtige huwelijk afgewezen. Lady Marlow was haast wanhopig geweest over de „stijfhoofdigheid" van haar pupil, maar al haar lessen en vermaningen waren vruchteloos geweest. „Om het beste, verreweg het beste aanzoek van dit jaar van eenig jaar af te wijzen Lieve Andrey, neem mij niet kwalijk, maar je moet krankzinnig wezen En Andrey had haar armen den hals van haar vriendin en fluisterend: „Ik zou krankzinnig zijn als ik hem aan nam, lieve." Word* vmolgd. om aar gekust,

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1