DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De stryd in en buiten Europa. No. 221 Honderd en twintigste Jaargang 1918 VRIJDAG 20 SEPTEMBER. FEUILLETON. Gekocht AboDBemeDtsDrlis bl) Toornltbetsllng d. 3 maanden f 1.65, Ir. p. post f 1.90. BevlUaommeri ct. AdTertBDtleprlli 15 ct. p. regel, grootere letten oeer oiaatsrilmtc Br. Ir. N.V Boek es BaDdelsdiBkkerll Brums. Coster Voordel C 0. Iel. 3. Buitenland, Staten Generaal. Binnenland. Provinciaal Nieuws Er zijn thans eenige nadere bijzonderheden bekend geworden inzake een Duitsch voorstel aan België, waarover wij dezer dagen, onder voorbehoud, het een en ander mededeelden. Naar het Belgische ministerie van buiten- landsche zaken thans meldt, heeft de Bel gische regeering langs indirecten weg medë- deelingen over de Duitsche plannen met Bel gië ontvangen. Deze mededeelingen zijn van Bern uit aan het ministerie van .buitenland se he zaken ter hand gesteld, dat ze onmid dellijk ter kennis van de regeeringen der Ge allieerden gebracht heeft. Duitschland zou van België eischen, dat het zich verbindt, het talenvraagstuk op te lossen op een wijze, die met de Duitsche po litiek in overeenstemming is. België zou dus afstand moeten doen van een recht, dat ten nauwste met haar souvereiniteit verbonden is, namelijk het recht om volgens de vrijelijk ge uite wenschen en belangen van het Belgi sche volk een der problemen van zijn inwen dige politieke inrichting op te lossen. Ook door den eisch van amnestie voor de burgers, die schuldig zijn, de plannen des vijands te hebben gediend, wil men de Belgische regee ring een daad van onderwerping opdringen. Duitschland zou aandringen op de hand having na den oorlog van vroegere handels verdragen, die tengevolge van de vernieling der Belgische industrie door den overweldi ger, het economisch vastleggen door Duitsch land in België zouden verzekeren. Ander zijds zou Duitschland door de vuistpand- theorie er op aandringen, het lot van Bel- i gië te verbinden met de oplossing van kolo niale vraagstukken. Er is zelfs geen toespeling gemaakt op de Duitsche verplichting om de onrechtvaardig aan zijn slachtoffer toegebrachte schade vol ledig te herstellen. De mededeelingen, welke de Belgische regeering heeft ontvangen, ma ken noch van een eventueel staken der krijgs verrichtingen tusschen België en Duitsch land, noch van een ontruiming van Belgisch grondgebied melding. Daar de Duitsche, eischen en voorwaarden de onafhankelijkheid van België schijnen te miskennen, kunnen zij niet tot grondslag dienen voor een ernstige bespreking. De Bel gische regeering heeft haar program in een nota aan den Paus in Januari 1.1. openbaar gemaakt en zij handhaaft het onverbiddelijk. Wanneer Duitschland zich op deze wijze van de Belgische gezindheid te zijnen op zichte heeft willen vergewissen, zal het tot de conclusie gekomen zijn, dat de grond in België nog te veel met bloed doortrokken is dan dat het Duitsche vredeszaad er goed wortel kan schieten. België is toch zeker wel het allerlaatste land waarvan Duitschland groote tegemoet koming te verwachten heeft en het is ijdel pogen om België op dit oogenblik te bewe gen, zijn bondgenooten in den steek te laten en met den gemeenschappelijken vijand een afzonderlijken vrede te sluiten. Des te onvruchtbaarder moet dit pogen zijn, wanneer men van Duitsche zijde daarbij nog tot een zoogenaamden Duitschen vrede tracht te komen, door België eischen inzake de inrichting van zijn binnenland&che aangele genheden te stellen. Duitschland is niet zoo brutaal geweest zich onmiddellijk met haar voorstellen tot de Belgische regeering te wenden, de Duitsche mededeelingen hebben de Belgische regeering langs indirecten weg bereikt. Maar het Belgisdhe antwoord Iaat aan dui delijkheid) niets te wenschen over. De Bel gische regeering denkt er niet aan met den overweldiger in onderhandeling te treden zoo lang de onafhankelijkheid en het volledig her stel van België niet in alle opzichten gegaran deerd worden. Maarschalk Von Hindenburg heeft een nieuwe bekendmaking tot het veldleger ge richt. Hij doet daarin mededeeling van het Oos- tenrijksch-Hongaarsche voorstel tot vredesbe sprekingen en wijst er op, dat deze bereidwil ligheid tot den vrede niet in tegenspraak is met den geest waarin de Duitschers den strijd voor het vaderland voeren. Herhaaldelijk toch, aldus Von Hindenburg, hebben de keizer en de regeering uiting gege ven aan hun bereidwilligheid tot den vrede. Maar het antwoord daarop was steeds spot en hoon en de vijandelijke regeeringen hitsten hun volken en legers steeds weer tot den ver- niétigingsstrijd tegen Duitschland op, waar door de Duitschers hun verdedigingsstrijd voortzetten. Strijdend, aldus Hindenburg, moeten wij afwachten of de vijand het eerlijk meent of dat hij wenscht, dat wij den vrede zullen koopen met voorwaarden, welke de toekomst van ons volk zouden vernietigen. In deze proclamatie treedt duidelijker dan vroeger het verlangen van de opperste leger leiding naar een vrede door overeenkomst naar voren, wat onwillekeurig den indruk geeft, dat zelfs Hindenburg aan een definitie ve Duitsche overwinning begint te twijfelen. Maar tevens blijkt uit deze proclamatie ook wel het voornemen om den strijd met ver woedheid voort te zetten wanneer het Oosten- rij ksche voorstel weer niets anders dan spot en hoon mocht ontmoeten. En juist om de legers der Centralen niet gevechtskrachtiger te maken door de gedachte, dat hun vijanden het onverbiddelijk op alge- heele vernedering van hun vaderland voorzien hebben, zullen de Geassocieerden verstandig doen zich nog niet rechtstreeks bijl de brute weigering van Amerika aan te sluiten, maar het Oostenrijksdie voorstel althans die be spreking waardig te keuren', die aan een der gelijk voorstel in een- tijd van algemeen vre- desverlangen ongetwijfeld toekomt. De Oostenrijksche nota heeft inmiddels reeds uitgewerkt dat de te Londen- bijeenzijnde internationale arbeidersconL rentie er op aan gedrongen ';<ïeft, dat de Geallieerden en de Ver. Staten thans ook hun oorlogsdoeleinden duidelijk zeulen omlijnen Op het gevechtsterrein blijven de Geallieer den vorderingen maken. Ten N. van St. Quentin kwamen de Britten van 3 tot 4 K.M. vooruit in de oude Britsche stellingen. Tegenover Bellicourt slaagden zij er zelfs in in de voorste werken der Hinden burgstelling door te dringen, welke op andere plaatsen bereikt werd. De Duitschers hebben krachtigea tegen stand geboden wat er wel op wijst, dat zij zich de betrekkelijke rust in dit gevechtsgebied ten nutte gemaakt hebben. Tusschen Qouzeaucourt en den straatweg Naar het Engelsch van Charles Garvice. 46) „Waarom? De markies is tot over zijn ooren verliefd op je. Wat begeer je dan meer, wat kan je meer begeeren?" •„Niet veel alleen verliefd te zijn op hem", had Andrey geantwoord. En lady Marlow had eindelijk haar geduld kunnen verliezen en boos op haar zijn; maar het was eenvoudig onmogelijk boos te wezen op Andrey Hope, terWijl haar armen om je hals zijn geslagen en haar lief gezichtje Liefheb bend tegeu het uwe is gedrukt. En met een zucht had Lady Marlow zich moeten onder werpen. „Ik weet niet wat je wilt of waarop je wacht", zei ze op gelaten toon. „Je hebt den armen Lorrimore weggezonden en je weigert het eene aanzoek voor en het andere na. Ach, schrei nu niet", want ze had een warmen traan op haar wang gevoeld „in 's hemels naam, niet schreien of Marlow zal zeggen dat ik hard voor je geweest ben en we neb ben een scène. Nu dan!" en zij suste het be dorven kindje inplaats van op haar te knor ren, „trouw met wien je wilt, of trouw in t geheel niet, maar in 's hemels naam, wees niet ongelukkig. Ik heb in ieder geval mijn Atrecht-Kamerijk gingen de Duitschers tot den aanval over op een front, dat zich van Trescault naar het Noorden uitstrekt, en zij lieten een tweeden krachtigen aanval ten N. van Moeuvres daarop volgen. Volgens het Ebgelsche stafbericht wisten de Engelschen hun linie evenwel te herstellen. De Britten die ten Z. van Gouzeaucourt de Duitsche stellingen opniuew aantastten, kwa men ten N. van Pontroet vooruit. Meer Noor delijk ten O. van Roussoy en Epihy namen de Britten Lempire en in de streek van. Villers Guislain heroverden zij het bosch van Gauche. Aan het front Gouzeaucourt—Holnon vielen, volgens een Reuter-telegram, 8000 gevange nen en 50 kanonnen in Britsche handen. De Franschen drongen in Gontescourt, ver meesterden Castres en brachten verder Zuid waarts hun linies tót aan den rand van Benay vooruit. Het Duitsche avondcommuniqué meldt slechts het afweren van heftige Britsche aan vallen tusschen het bósch van Havrincourt en de Somme. KORTE BERICHTEN. De Britsche admiraliteit deelt mee. Een Duitsche duikboot heeft 12 dezer een bewa pend Briisch deerd en in den ren en 50 man, manning, worden vermist. De arbeidersconferentie te Londen be sprak resoluties in zake Rusland en de inter ventie der geallieerden, benevens bet. Oosten- rijkscfu voorstel. Het Deensche Ekstrabiadi verneemt, dat binnen eenige dagen de Deensche lucht-ver- keersmaatsch&ppij zal worden opgericht. Het doel daarvan is de instelling van een besten digen postdienst tusschen Kopenhagen en Berlijn, Londen, Gothenburg, zoomede Chris- tiania. Bovendien wil men op beperkte schaal personen meenemen. De Fransche regeering heeft ®en Geel- hoek openbaar gemaakt over de voorbereiding van het Fransen Russische bondgenootschap. Een der voornaamste documenten er uit is het militaire verdrag. De Kölr. Vclksztg. meldt dat naar men verneemt uit kringen, die in betrekking staan tot het Vaticaan, de Paus de rol van belang loos bemiddelaar zou willen aanvaarden ter zake van de Oostenrijisch-Hongaarsche vre- des-notd. De Paus heeft dienomtrent een langdurige bespreking gehouden met den kardinaal- staats-secretaris Gasparri. Hetzelfde blad weet mee te deelen, dat, vol gens gezaghebbende Italiaansche bladen in kringen te Rome, de noodzakelijkheid wordt betoogd, om speciaal onder de plattelandsbe volking een schadelijke uitwerking van het Oostenrijksche vreèesitoorsid te bestrijden. Parlementsleden moeten- in het land open- .bare redevoeringen gaan houden om stem ming te maken tegen het vredesoffensief des' eetsLrale mogesidhoden. In het afgesloten gebied om Engeland hebben Duitsche duikbooten 2QfiOO ton scheep;,ruimte vernietigd. Een Reuter-bericht bevestigt dat Bakoe in Turksche handed is. De Roemeensche minister van Financi en is afgetreden In de afdeeling voor den aanmaak van geschut-patronen der munitiefabriek te Wöl- lersdorf is uit een nog niet geheel bekende oorzaak brand ontstaan die tengevolge der ontbranding van kruit snel om zich heen greep en onder de in het lokaal werkende ar beider» een paniek veroorzaakte die tal van slachtoffers heeft gemaakt. Qe om troffen maatregelen hebben een ring voorkomen. De gekwetsten zijn dadelijk naar het hospitaal te Wiener Neustsdt ver voerd. averwijld ge bed rij fss to plicht gedaan." „En ik ben een slecht, ondankbaar meis je", had Andrey uitgeroepen, snikkend en lachend tevens. „U bent de beste en liefste moeder die er is en wij zouden altijd geluk kig zijn als die vervelende mannen er niet waren. O, lief tantetje, soms wou ik dat er niets dan vrouwen op de wereld waren. Dan zou er tenminste nog rust zijn voor een arm meisje." „In ieder geval zou er rust zijn voor één vrouw", antwoordde Lady Marlow glim lachend, maar toch nog boos, „want ai de mannen die je ongelukkig maken, komen bij mij, arme ongelukkige, en storten hun wee- en jammerklachten uit in mijn ooren, alsof ik ze helpen kan! Let op mijn woorden, Andrey, het zal slecht met je afloopen. Je zult met den slechtste van de heele bende trouwen „En zoo ongelukkig worden als ik ver dien", zei Audrey luchthartig. „Heel goed'; maar ik zal wachten tot het uur der strai komt en gelukkig wezen, terwijl ik nog kan." Niemand wist iets van de belofte die zij aan Lord Lorrimore gedaan had. Zij had hem verzekerd, dat ze twee jaar Andrey Ho pe zou blijven en had haar belofte gehouden. Maar de twee jaar waren al vijf maanden voorbij en zij was nog vrij. In al dien tijd had zij geen woord van hem .ontvangen, geen tijding van hem gehoord. Zij wist dat hij niet dood was, omdat het bericht van zijn dood in de wereld bekend geworden zou zijn; maar behalve dat wist zij niets. Het was ze ker dat.hij Neville mei gevonden had of hij zou hem teruggebracht nebben en om zijn belooning zijn komen vragen; want zij be greep dat, toen zij hem wegzond met die op dracht, zij zoo goed als beloofd had dat zij zijn vrouw zou worden indien hij slaagde. Zij dacht voortdurend aan de twee man nen; zij dacht aan hen midden onder het dansen toen zij rondzwierde in de armen van den jongen attaché op de goddelijke muziek van waldteufel; en die gedachte riep den Burian gaf aan Duitsche afgevaardigd den eenige inlichtingen over het door hem ge dane voorstel aan de oorlogvoerenden, De Petit Paris:en en de Humanité mel den dat de antwoorden van Wilson, Clemen- ceau en Balfour een gemeenschappelijke ver klaring der geallieerden na onderzoek van Bur kuis nota niet uit'sldten. John Davis, de Amerikaansche solicitor- generaal, is benoemd tot Amerikaansch ge zant te Londen al»; opvolger van Page. In Engelsche bladen wordt de benoeming gunstig beoordeeld. De ai;^ noemde gezant bevindt zich reeds in Europa - s lid van de commissie voor de uitwisseling van Amerikaansche ge vangenen. Een Servisch legerbericht over den strijd in Macedonië meldt dat de vooruitgang bij den aanval der geallieerden thans meer dan 25 K.M. bedraagt. De regeenng van de Hedzjas maakt melding van een reeks kleinere door Arabi sche strijdkrachten met succes gedurende de laatste twee maanden uitgevoerde krijsgver- richtingen. Daarbij behooren aanvallen op Tur ksche konvooien en den spoorweg. Er zijn meer dan 300 Turken gedood. De buit omvat geweren, munitie, schapen en goud. Volgens een beriait uit Petrograd aan de Rheimsch Westfalische Zeitung zijn de Entente-gezanten bij het Roemeensche hof te Jassy, die na het sluiten van den vrede tus schen Roemenië en Duitschland naar Rusland waren vertrokken, op bevel der Bolsjewiki- regeering te Petersburg gearres'eerd. Het betreft hier de gezanten van Engeland- Barclay, van de Vereeragoe Staten Voj van Frank Saint Aulaire en van Fasciofti. bevoorrecht, dat zij Uwe Majesteit, vergezeld van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, wederom temidden van de volksvertegenwoordiging beeft mogen zien tot opening van de gewone zitting der Staten-Generaal. 2. Door de woorden van Uwe EERSTE KAMER Gisteren kwam allereerst aan de orde de behandeling van het ontwerp-adres van ant woord op de troonrede. De heer v. d. Feltz (v.dwees op de vaagheid van de troonrede. Spr. wilde ae re fairing een vraag stellen over het vrouwen- iesrecht. Acht de regeering, vroeg spr., deze materie te liggen buiten haar politiek pro gram? Denlrt ae regeering dus niet lót een oplossing te mogen medewerken? Is dit echter met het geval, waarom is er dan van het vrou wenkiesrecht geen me.ding gemaakt? De heer Vliegen (s. d. a. p.) metude, dat de Tweede Kamer het eerst het politiek debat met deze regeering moet beginnen. Ook spr had het" getroffen, dat er geen melding gemaakt is van het vrouwenkiesrecht. Verder Behandelde spr den huidigen socialen nood. Vooral in de groote steden, heerschie honger in tallooze gezinnen. Ten aanzien van de so ciale wetgeving betreurde spr. het, dat de troonrede zegt, dat een oplossing ten deze niet gezocht zal worden in de richting van het compromis aangaande de staatspensionnee- ring. De heer De öijselaar (c. had zich verbaasd over de gestelde vragen. Men gaat, zeide spr., een groot politiek debat beginnen, terwijl slechts een gewone beantwoording van de troonrede aan de orde is. Intussched zag spr. met belangstelling het antwoord tegemoet op de opmerking over het vrouwenkiesrecht. De minister van binnenlandsche zaken wees erop»; dat eerste eisch voor het kabinet zelfbeperking geweest is Het eerst vragen de aandacht de volgende puntende handhaving van de neutraliteit en onafhankelijkheid, de crisismaatregelen en de financiën. De troon rede moest z'ch beperken tot het dringendst noodzakelijke. Het adres van antwoord werd vastgesteld, waarna de Kamer tot nadere bijeenroeping uiteenging. ADRES VAN ANTWOORD Het gewijzigd ontwerp-adres van antwoord der Eerste Kamer op de Troonrede luidl als volgt: Mevrouw I 1. De Eerste Kamer waardeert hoogelijk Majesteit werden wij bevestigd in onze overtuiging, dat Zij medeleeft met Haar volk en zijne buiten gewone riooden medegevoel!. Ook wij zijn Gode dankbaar, dat voor ons de vrede bewaard bleef. Met Uwe Majesteit koesteren wij het ver trouwen, dat ons volk bereidwillig de zware offers zal blijven brengen, die de nog steeds woedende wereldoorlog eischt. 3. Het verheugde ons te vernemen, dat, niettegenstaande gerezen moeilijkheden, ten gevolge waarvan de economische toestand van ons land een voortdurend ernstiger karakter aanneemt, onze betrekkingen met alle mo gendheden van vriendschapjpelijken aard ble ven 4. Wij; ontvingen met onverdeelde instem ming van Uwe Majesteit de verzekering, dat zij de verplichtingen, die op een neutralen staat rusten, met onveranderde nauwgezetheid en vastberadenheid zal blijven nakomen en gesteund als zij wordt door een eensgezind volk, onze onafhankelijkheid tegen- iedere aan randing tot het uitersite zal verdedigen. 6 Met belangstelling en waardeericg na men wij kennis van dé mededeeling, dat ge wichtige voorstellen van verschillenden aard in het belang van ons land ca onze koloniën aan de Staten-Generaa! ter overweging zullen; worden voorgelegd. Uwe Majesteit zal daarbij en bij het toene men der binnen- en buitenlandsche moeilijk heden steeds en in alle opzichten op onze on verzwakte toewijding en medewerking kunnen rekenen. 6. Van ganscher harte stemmen wtj In met de bede. dat God het Nederlandsche volk in eendracht sterken, en door de zware tijden heen tot betere dagen voeren moge. De commissie uit de Eerste Kamer, welke belast is met de aanbieding van het adres van antwoord op de Troonrede aan H. M. de Ke>- aigin, heeft zich gistermiddag ten koninMfj» ken paleize van die taak gekweten. DE FRISIA. Aan het stoomschip Frisia, dat een lading meel uit nrgentirteaarr Neaerland zal bren- ueu. is umer gegeven van Buenos-Ayre» te vertrekken. Het schip zal op rei» naaf ons land ook nog een Noord-Amerikaansche ha- zachten pijnlijken glimlach te voorschijn haai- lippen en in haar oogen. E>e jonge taclié daalde neder uit den zevenden nernel van'genot toen de muziek ophield en hij zuchtte. „Een akelig korte wals, freule Hope", zei hij. „O ja? Ik dacht dat hij langer was dan woonlijk", zei ze onschuldig, hetgeen - jongen man deed ineenkrimpen en inwendig kennen over haar hardvochtigheid. „Ik durf haast niet om een tweede te vra gen", zei hij stamelend. Andrey sthudde lachend het hoofd. „Ik heb er geen een meer over en ik ben ei genlijk niet van plan alles mee te dansen wat ik best „Ach", zei hij mij zelfs al heel gelukkig rekenen er een te krijgen, nu ik zie dat de Prins er twee heeft ingevuld." zei hij met een zucht, „dan mag ik ven, vermoedelijk Norfolk, aandoen. ORAAN VOOR DE LANDBOUWERS. In antwoord op twee schi ifelijke vragen van het Eerste-Kamerlid mr. Van Lanschot (het eerste lid dier Kamer dat van het nieuwe recht der' Kamer tot het stellen van vragen gebruik maakt) heert de minister van Landboujï, Nij verheid en Handel medegedeeld, dat nij be reid is desgewenschi aan verbouwers van rog ge en tarwe een zoodanig deel van den oogst 19ld te laten behouden als voor de voeding van hen, hun gezin en hun op het bedrijf wo nende vaste arbeiders en hun gezinnen nood zakelijk is, onder voorwaarde, dat den betrok kenen geen: broodkaarten worden uitgereikt. Dezelfde maatregel ten aanzien van den oogst 1918 wordt ten spoedigste voorbereid in dien zin, dat naar keuze 75 K.G. rogge of tarwe per persoon boven 1 jaar zal mogen worden behouden. „Anne Prins!" zei Andrey. „Wat moet hij hard werken. Ik wou wel eens weten of hij zich erg beleedigd zou gevoelen als ik hem den raad gaf naar huis en naar bed te gaan, in plaats van hier te blijven en met mij te dansen, uit beleefdheid alleen. Hij is zeker zoo moei" „Als hij is als de rest van ons, dan ging hij liever nooit mieer naar bed dan zijn dans te verliezen", antwoordde de jonge man droevig. „Dank u zeer vriendelijk, dat is bepaald een heel aardig compliment Wat zijt gij heeren diplomaten toch verstandig en vlug! 't Moet heel prettig zijn om 't rechte woord, al is het nog zoo dwaas, op het juiste, oogenblik te kunnen zeggen. Soms denk ik, dat ik graag een groot man zou wezen voor een dagje bijvoorbeeld. Is het niet een heel prettig gevoel?" „Ik weet hebniet", zei hij glimlachend, tnaar nog droevig, want hij had een vermoe den, dat de schoonheid, die hij zoozeer ver eerde, een loopje met hem nam. „Ik ben geen groot man, maar daar komt er een aan. U zou het hem kunnen vragen, freule." Andrey zag om en keek in de richting, waar hij de oogen gevestigd had; ze zag Sir Jordan Lynne. De jonge man had in kal- men ernst gesproken. Sir Jordan Lynne was inderdaad op 't oogenblik een groot man. Wanneer men aan 't stijgen is op de maat schappelijke ladder, kan men in twee jaar 'n UIT DE STAATSBEGROOTING. Op de staatsbegrooting voor binnenland sche zaken wordt o.a. subsidieverhooging voorgesteld voor de zeevaartscholen te den Helder en Terschelling en voor het handels onderwijs te Alkmaar. Op de watejstaatsbegrooting ia een post uitgetrokken voor de voorziening in de verde diging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holland, tusschen1 de Heldersche en Hondsbosschc zeeweringen. groote hoogte bereikt hebben. Sir Jordan Lynne was nu in het Ministerie en zijn vrien den een man met succes heeft een groot aantal vrienden, ofschoon de meeste van die vrienden hem haten verklaarden, dat als hij zijn spel goed speelde, hij stellig en zeker weldra minister-president zou worden. Minister-president! de eerste man in En geland een van de voornaamste mannen van de heele wereld Geen wonder, dat Sir Jor dan zich langzaam en met moeite een weg baande door de menigte, waarin zoo menig een hem de groote, blanke hand wilde druk ken of een woord wisselen, met den grooten man, die weldra zoovele goede dingen weg te schenken zou hebben. Voor allen had hij een woordje of een glimlach, maar onder zijn neergeslagen oogleden keek hij met zijn scherpe oogen naar Andrey, terwijl hij haar naderde. In twee en een half jaar was Jordan van uiterlijk niet veranderd in ieder geval teiij zag er niet ouder uit. Sommigen zeiden, dat hij er inderdaad jonger uit zag. Succes is het beste elixer dat nog ooit werd uitgevonden. Zijn gezicht was nog vriendelijk en kalm. zijn oogen nog even scherp, zijn lippen nog even buigzaam en glimlachend. Inaien hij nog om zich heen keek als hij over straat liep of reed, dan deed hij nog behoedzamer dan vroeger en niemand vermoedde zelfs, dat er één enkel doorntje verborgen was in het bed van rozen van den grooten man. Wordt vervolgd. ALIMAARSEIl COURANT. liltc WU4*

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1