Distributie ran Lnransmtddelen. Centrale Keuken. Competitie Wedstrjjd SPIJSMJST. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. ZONDIG aX Alcmarla I Z. F. C. I (Zaandam). Stadsnieuws. fr De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR maakt bekend dat gedurende de week van 21 tot 27, Septem ber 1918 wordt verstrekt op: Bon 7 der suikerkaart: 250 gram suiker. Boa G der zeepkaart: 50 gram zeep. on 11 der kaaskaart: 100 gram kaas. on 23 der aardappelkaajt: 2 K.Q, zaad- aardappelen. Bon 24 der aardappelkaart: 2 KG. klel- aardappelen. Bon 4S van het oude bonboekje Vz ons sago of pAkmeel. Bon 49> van het oude boaboekje1 choco ladereep. RIJKS BOTER- EN VETKAART. Gedurende het tijdvak van 23 September tot en met 2 October a.s. is geldig Bon No. 1 van het 2e tijdvak der boter- en vetkaarten. Losse bons zijn ongeldig. MELK. Gedurende de week van 22 tot en met 28 September 1918 zijn geldig voor goedkoope melk: BON 4 tot en met 10. KALFSVLEESCH. BIJ de slager», welke belast zijn met de ver koop van het duurdere vleesch (stukjes en beafstuk) ia eveneens op Bon 6 oog verkrijg baar 2 ONS VET KALFSVLEESCH tegen den prijs van 2.75 per K.Q. uil het been. GESTERILISEERD VLEESCH. Bij de slagers, welke belast zijn met den ver- Singel is morgenochtend tussen en 8 en 2 uur op bon No. 6 der vleeschkaart verkrijgbaar 2 ONS GESTERILISEERD VLEESCH tegen den prijs van 0.90 per pond. Na 2 uur is vrij. de verkoop vr De Directeur van bet Distributiebedrijf, D. SCHENK. DINSDAG 24 September: Aardappelen met Boerenkool. WOENSDAG 25 September: Aardappelen met Sla. DONDERDAG 26 September: Aardap pelen met Roods Kool. VRIJDAG! 27 September: Aardappelen met AndijvL. ZATERDAG 28 September: Aardappelen, tuct Oclc Kool MAANDAG 30 September: OroenteMoep met Vleesch Deze week behoeven voor geen der gerech ten bons te worden ingeleverd. A. OSKAM. woord, alle Ingezetenen van harte geluk wenschte met de eer. in ons midden een man te hebben^ van nabij bekend met de nooden, behoeften en belangen der gemeente. Door een paar kleine meisjes werd daarop den Burgemeester een bloemstuk aangeboden, versierd met linten, in overeenstemming met het wapen van Ursem. Luide weerklonken de fanfares en voort ging het, naar het Raadhuis, waar een talrij ke menigte ami den dijk geschaard stond, om den nieuwen burgemeester te verwelkomen. Onmiddellijk hieven dc kinderen, ten ge tale van 200, een toepasselijk lied aan, aat door bijna allen onder ademlooze stilte werd aangehoord. Een der scholieren zei toen ongeveer het volgende: Een zonnige dag in Uw leven, voor U en ook voor ons. Voor U, wijl ge thans burge meester, hoofd der gemeente geworden zijt; voor ons, omdat dezen dag een prettigen in druk bij ons zal achterlaten. Voor U, omdat thans onze gemeente niet meer een vergeten plekje in onze provincie behoeft te zijn, maar eene gemeente, eene plaats, waar eene nijvere bevolking woont, die met u wil medewerken tot bloei dér ge meente. Voor ons, opdat- wij later zullen kunnen getuigen, wat gij voor onze gemeente deed, voor U, als Godes zegen op Uw werk rust, gij tot heil van U zelf.' Uw gezin, der burge- •ij en dfer maatschappij aftt kunnen werken, i, opdat wi] later met dankbaarheid PLAATSELIJKE BELASTINGEN. HOOFDELIJKE OMSLAO. Burgemeester en Wethouders van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat het primitief kohier van den hoofdeljjken om slag, dienst 1918, den 12 September 1.1. door den Gemeenteraad vastgesteld) en den 18 September d. a. v. door de Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd^ cp beden aan den Gemeen te-ontvanger ter invordering is overgegeven en. gedurende vijf maanden op de secretarie der gemunte voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd. Bezwaren tegen dien aanslag kunnen op ongezcgeld panier bij den Gemeenteraad wor den ingediend binnen drie maanden na den 5 der uitreiking van de aanslagbiljetten. Ukmaar, den 20 September 1918. Burgemeester enWethouders voornoemd, O. RIPPING, Voorzitter. DQNATH, Secretaris. van aïtreflender b^worsleSen, Di! onder werp zal een punt van het program der vol gende vergader .ng vormen. UIT SCHERMERHORN. Wederom zfjn vah de telefoongeleidlng SchermerhoraAlkmaar, nabij Schermerhora ongeveer 400 M. koperdraad gestolen. UIT WARMENHUIZEN. Aan den heer K. Blom. oud-burgemeester onzer gemeen te v is bij koninklijk besluit een pensioen verleend van 528. RELLETJES Gistermorgen was het te Amsterdam over het geheel vrij rustig. Op enkele plaatsen, zooals op de Prins Hendrikkade, O. Z Voor burgwal en Linnaeusstraat, werden bakkers karren door de vrouwen leeg gehaald en moest ook bij verschillende winkels de politie handelend optreden. Het aanhouden, openbreken en plunderen de begrooting voor landbouw wordt 50,000 aangevraagd voor de stichting van een tweetal inrichtingen voor hel geven van landbouwhuishoudouderwija te Hoorn en Alk maar. UIT EGMOND AAN ZEE. De heer C. Rienstra alhier is tc Amsterdam geslaagd voor het hoofdonderwijzers-examen. UIT BEROEN. In het kamp voor Duitsche deserteurs en andere buitenlanders zullen geen deserteurs, die in uniform over de grens komen, meer worden opgenomen. Deze gaan nu naar een fort: bij Nijmegen. UIT EGMOND AAN ZEE. Gisterenmiddag werd door den Westen wind de schokker N. W 9 „Nooit Gedacht" ruim een kilometer bezuiden Egmond op het strand gedreven. De bemanning verkeerde niet in gevaar en kon gemakkelijk het strand bereiken. UIT SCHOORL Aan weigelden, is over 't afgdooj.cn jaar uitbetaald voor 656 vachten 7439.30. Woensdagavond bemerkte een ingezetene, aan het strand zijnde, dat p!,m, 1000 M. uli roeld door matrozen, infanteristen en burgers door de branding naar de plaats des onheils. Inmiddels was 't donker géworden, doch na zeer lang zoeken op zee, mochten ze eindelijk de drenkelingen vinden, .drijvende op de giek hunner boot dé boot zelve hadden ze verlaten daar de boot lek geworden was. Zij waren afkomstig uit Heemskerk en Velser- oord. Reeds twijfelende aan redding en de dood nabij, zijn hunne levens gelukkig be houden. Een woord van warme hulde aan de flinke redders is hier zeer zeker niet mis plaatst. UIT URSEM. Hesl het dorp was in feestelijke stemming, ongeveer naderde £Ed. Acütt). de ge meente, vergezeld van zijn gade. zijn naaste bloedverwanten en vrienden en den Raad het levendige Rustenburg. Ter eere van den jubilaris had men daar een prachtige eerepoort opgericht, waarop de woorden „welkom" en „19 Sept. 1918" prijkten. Zoodra de feeststoet stil hield, richtte de heer J. Wonder, als voorzitter van de feest commissie, tot den jubilaris het woord, die den burgemeester, de burgerij, lu één rij en dier maatscha] voor ons, kunnen terugzien1 cm den dag, dat 't Hare Majesteit behaagde tot burgemeester te be noemen. Daarna overhandigde een der andere scho lieren een bouquet, waarna de leerlingen het Wilhelmus In oude toonzetting aanhieven. Het hoofd der bijzondere school hield on middellijk daarop eeni speech, waarin hij schetste welk een omvangrijke taak den nieu wen burgemeester wachtte; het politieke leven in onze gemeente, het administratiegebied en het omvangrijke distributiebedrijf elschen een man, met een heider verstand, een rijke ervaring en een goed hart, een man, die aan strenge rechtvaardigheid een barmhartigheid paart, om In de komende tijden der gemeente tot zegen te zijn. Opnieuw klonken fanfares, waarna die raadszitting door den nieuwen functionnaris met een waardeerend woord geopend werd. De heer S. de Jongh werd als raadslid1 ge ïnstalleerd, en toen nam de tweede wethouder, de heer J. Stam het woord, die op hartelijke wijze den burgervader toesprak. Na de sluiting complimenteerde mijnheer Pastoor den jubilaris, welke woorden van op rechte en warme belangstelling getuigden. Vervolgens richtte de oud-burgemeester, de heer Lommen, het woord tot den jubilaris, die door hem van harte gefeliciteerd werd en te vens dé gemeente gelukwenschte in haar mid den een man te hebben, die de belangen van Ursem tijden» zijn vijfjarig verblijf heeft lee- ren kennnen en steeds voor bare behoeften heeft geijverd. Daarna trok men zich terug, om den avond gezellig door te brengen1. UIT HEILOO. De afdeel ing Heiloo en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw hield deze week haar najaarsvergadering. De voorzitter, de heer M. Mulder, meende aan 't einde van 't tweede bestaansjaar der afdeeling niet te mogen nalaten, terug te zien, op de groote beteekenis, die de organisatie blijk heeft gegeven, te kunnen bezitten. Spr. stipte den treurigen toestand aan, waarin zich het boerenbedrijf bevindt, alsmede enkele zelf standige factoren, dte zulk een toe.tand eer nog verergeren dan verbeteren. Sprexer meen de nulde te moeten brengen aan de oprichters van -een landbouw-organisatie als deze, die nog zooveel goeds bewijst te kunnen verrich ten. En wanneer zich spreker de jongste land bouwtentoonstelling in herinnering brengt, voelde hij zich ook gedrongen, tot het Be stuur van L. E. T. T. een woord van hulde te richten. Spreker eindigt met een- aanmoedi ging om in gevallen, waar de nood dringt, niet door 't stuk gooien van ruiten, maar door een eerlijke rechtsvordering, op te komen voor de belangen van den landbouwenden stand. Men zij niet enkel „één voor allen", doch óók eénl" Na voorlezing van den beschrijvingsbrief, werct door den heer P. Frans de voorzitter Cftrtdidaat gesteld voor de vacature van hoofd bestuurslid^ welk voorstel de instemming van de vergadering genist. Zoo mogelijk zal voor den1 Candklaat ae noodige propaganda wor den gevoerd. Besloten werd, de Afgevaardigden ter Alg. Verg. inzake keuze van hoofdbestuurslid en van lid der financieele commissie, blanco mandaat te veriecncn. Tot afgevaardigden werden gekozen de herren A. J. C. Maas Geesteranus en M. Mulder, tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer P. Frans. Inplaats van de aftredende bestuursleden, de hccrcn J. D. Berkhout, niet herkiesbaar en Maas Geesteranus, secretaris, werd herkozen de laatste en gekozen de heer P. Frans, Vervolgens werd de gelegenheid openge steld! tot aangifte voor het volgen van den cursus voor paardenkennis, waarvan verschil lenden alsnog gebruik maken, zoodat 't aan tal deelnemers tot ruim 20 aangroeit. In dit verband werd door den secretaris het pro gramma van de cursus voorgelezen. De secretaris deed enkele mededeeliogen in zake het dorschen. Drijfkracht kan weer wor den geleverd door het G. E. B. De prijs van de el. stroom zal 0.14 per H.L. gedorecht ■aan bedragen. Overigens wordt vermeld, at uit Schoorl is meegedeeld^ dat de dorsch- prijzen zullen bedragen 0.40 per H.L. ha ver en voor de rogge, gerst, tarwe en bruine boonen 0.65 per mud, terwijl voor bouw 4.— per K G. zal worden in rekening ge bracht. Door het bestuur waren inlichtingen inge wonnen inzake aanschaffing van een dorsch- machine. Aanvankelijk was gemeld, dat de kosten plm. 4000 zouden bedragen; nader hand is deze opgave evenwel gebleken veel te laag te zijn en te moeten worden gebracht op een som van tenminste 6400. De secretaris somde de voordeelen van een eigen machine op, zoodat de vergadering ten volle met het voorstel kon instemmen deze kwestie nog aan te houden. Tijdens de rondvraag werd voorgesteld door den heer Borst een' reglementswijziging te brengen met t oog op 't niet herkiesbaar zijn digen zich in steeds grooter groepen gen. Op de aan den rand der gemeente gele gen aardappel- en boonenvelden wordt dage lijks gestroopt. Enkele malen zijn de daders gegrepen. Tijdens een wandeling met muziek op den Goudschen Weg te Rotterdam van de muziek- vereeniging „Aurora", volgde een bende op geschoten jongens de vereeniging. Het kwam tot ongeregeldheden; bij een zestal winkels werden nuten ingeworpen en de politie moest vaak handelend, optreden. EEN BETOOGINO. Te Gouda had Dinsdagavond een groote betooging plaats, georganiseerd door het Rev. Vrouwen-Comité en de S. D. A. P. In op tocht trok men naar het stadhuis, alwaar en kelen van de betoogers werden toegelaten, ter bespreking van den onhoudbaren toestand. Van het bordes van het stadhuis werd aan de menigte de uitslag der conferentie bekend ge maakt Waar ten stadhuize werd beloofd dat bij de regeering zou worden aangedrongen op een grooter rantsoen aardappelen,"toonde de deputatie zich hiermede niet tevreden. Daarna werd beschikbaarstelling van meer levensmiddelen toegezegd terwijl getracht zal worden goedkoope groenten en wortelen te verstrekken. Na deze mededeelingen ging het volk. dat in éenige duizendtallen aanwezig was, kalm naar huis. VLIEGEN BOVEN DE ZUIDERZEE De militaire vliegvertooning, welke Woens dag bij Enkhuizen zou worden gehouden zoo senrijft men' aan het N v. d. D. had veel weg van een Aprilgrap. Een groot getal belangstellenden uit Enkhuizen en van elders hebben uren aaneen uitgezien naar de lucht vloot. Ten slotte passeerde slechts één enkel watervliegtuig. Waar de andere gebleven zijn is hier niet bekend, 't Gerucht gaat, dat deze tusschen Enkhuizen en Amsterdam waren te ruggekeerd. INDRINGERS. Drie mannen zijn Woensdagavond binnen gedrongen) in de school aan den Molenwater- weg te Rotterdam waar brood- en vetkaarten worden uitgereikt. Van den waker eischten zij, onder bedreiging met een revolver, dat hij de bergplaats van de kaarten zou aanwijzen. Toen de waker zich verzette en om hulp riep, namen zij de vlucht. Een der vluchtelingen is herkend als een Belgische bankwerker. DUIDELIJKE HANDTEEKENING. De vereeniging tot bevordering van een duidelijke handteekening zendt aan den mi nister van onderwijs een adres, waarin ver zocht wordt, dat, mochten er onoyerkomelijke bezwaren bestaan tégen een handteekening- wet, de minister zal bevorderen, dat den leer lingen der scholen het zetten van een1 duide lijke handteekening wordt Ingeprent. EEN ZILVERBON. Te Delft heeft iemand een.valschen zilver bon van 1 in betaling ontvangen met het volgende humoristische opschrift: Serie G.E.K. no 11. Wordt ter betaling geweigerd door een leder die goed) zijn oogen de kost geeft. Inwisselbaar in zilver als men' een gek nisterie van bedrog, 51 Nov. 100 j. v. C. Dc Minister van bedrog Treub. Onwettig betaal middel. Deze nagemaakte zilverbou is bij het uitgeven een goed middel om 9 jaar naar Veenhuizcn te gaan op kosten vanHet Koninkrijk der Nederlanden. De vaischheid is op het oog niet te bemer ken. MEDISCH ADVIES VAN TAPTEMELK. In dezen tijd nu de volle melk schaafsch ls, tigt de afil. de Nederlandsche Maatschappij tot Bevorde- veatigt de afil. Rotterdam en Omstreken van ring der Geneeskunst de aandacht van het pu bliek op hel voedingsmiddel taptemelk, waar tegen tot heden een vooroordeel bestaat. Dit vooroordeel kan Verklaard worden door de blauwachtige kleur en mindere dichtheid van de melk, die onwillekeurig aan verval- sching met water doen denken, doch alleen' het fevolg hiervan zijn, dat aan de melk de vet- olletjes voor de bereiding van boter groeten- deels onttrokken zijn. Taptemelk is afgeroomde melk. Alle eiwit ten, alle suiker en voedingszouten blijven bij de bereiding van boter in taptemelk. In 1 liter taptemelk bevinden zich 35 gram eiwit 0148 gram melksuiker, dus evenveel als in 1 liter volle melk. 1 Liter taptemelk heeft dezelfde voedings waarde als ongeveer 4 deren of 1 ons rund- vleesch. Twee liter taptemelk hébben meer voedings waarde dan 1 liter volle melk en kosten'min der. Taptemelk leent zich zeer goed om als zoo danig gedronken te worden. Taptemelk kan gebruikt worden in: koffie, thee, chocolade, rijst, havermout, gort, aard appelen, enz. Pr tactische wenken: Rijst, gort Maak de rijst of gorst eerst in koffiemolen fijn, daar zij met taptemelk ookt dan veel eerder gaar is en men tevens ets minder rijst of gort Behoeft te nemen, dan wanneer men deze ongemalen kookt. Aardappelen: Aardappelen gekookt, fijn gemaakt en' vermengt met taptemelk geeft een voedzame brei, die ook voor stamppot goed gebruikt kan worden. KORTE BERICHTEN. De toewijzing op de 5 pet leening der provincie Noord-Holland bedraagt ongeveer 4 pet. De Zondag in de Deurloo gezonken Engelsche vliegmachine is, deerlijk geha vend, te Viissingên binnengebracht. Te Oude-Pekela is de stroocartoafa- briek Free en Co. wegens kalkgebrek stopge zet. Te Geldermalsen zijn in beslag geno men ruim 8000 eieren, die per schip naar el ders zouden worden vervoerd. Mede werden een hoeveelheid aardappelen en kaas aange houden. Te Borne zijn inbrekers bij een bejaard echtpaar over het dak binnen gekomen. Uit een kleedingstuk hebben zij een sleutel der linnenkast gehaald en toen gouden en zilve ren sieraden en geld meegenomen. De sla pende bewoners hebben niets bemerkt. Te Geldermalsen is Dinsdagnacht ge tracht in het gemeentehuis in te breken. Deuren en vensters werden geforceerd. Zelfs heeft men geprobeerd met behulp van een glassnijder een ruit in te drukken. Te Peeloo (Dr.) is, vermoedelijk door hooibroei, brand ontstaan in de boerderij be woond door K. van Veen. Het huis brandde geheel af. De inboedel en het vee werden ge red. Te Zegge (Borne) is de bliksem gesla- en in de landbouwschuur van C. Jongenee- én, welk gebouw met den daarin geborgen oogst geheel afbrandde. Te Broeksittard zijn de drie huizen, be woond door de landbouwers J. Willems, Nic. Willems en M. Boere, met schuur en stallin gen tot den grond afgebrand. De geheele oogst werd vernield. Met de N. Amsterdam zijn uit Amerika teruggekeerd vier kapiteins van opgevorderde schepen of van schepen, die in de vaart zijn, doch waarvan de officieren zijn afgelost. Naar één hunner mededeelde, zijn er nu geen gestrande Nederlanders meer in Amerika. In de laatste dagen zijn tien Neder landsche zeilschepen en motorbooten te Go- teberg met een lading groenten, jam en ta bak aangekomen. Ze zullen ladingen ijzer en hout naar Nederland terug brengen. Ie DE MOORD TE ANNA-PAULOWNA. Gisteren hebben in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam terecht gestaan de koopmanjP. E. en de varensgezel F. H. V., beiden uit IJmuiden, door de rechtbank te Alkmaar veroordeeld onderscheidenlijk tot 10 en 8 jaar gevangenisstraf, ter zake van diefstal met geweldpleging op den 80-jarigen landbouwer C. Smit te Apna-Paulouraapol- der. Gelijk men zich herinnert, is de oude man aan de gevolgen gestorven. Beklaagde P. E. liad voor de rechtbank te Alkmaar ontkend. V. had een volledige be kentenis afgelegd. Ook thans bekende V. en ontkende E. Hij verhaalde uitvoerig, hoe het feit zich haa toegedragen. Verschillende getuigen bevestigden zijn relaas. Eenige ge detineerden, als getuigen h décharge op ver zoek van beklaagde E. gehoord, verklaarden, dat deze hun geld had beloofd, als zij zou den zeggen, dat V. hun in de gevangenis had verzekerd met een vriend te zijn uit geweest, doch E ,,er bij te willen lappen." De advocaat-generaal wees er op, dat de waarde van een menschenleven in den ver- schrikkelijken tijd, welken wij beleven, hoe langer hoe minder geteld wordt. Ware deze aanslag eenige jaren geleden gepleegd, nog tientallen jaren zou men zich net misdrijf met afschuw herinneren. Thans is de heugenis er van reeds bijna weder geheel verflauwd, ver drongen doof nieuwe bloedige misdrijven, die ook wel bij het publiek niet meer den blij- venden indruk van vroeger maken. Spr. wees op den grooten ernst van de misdaad;'voor- beklaagde V. vond hij verzachtende omstan digheden in zijn gunstig verleden en in het verleenen van alle medewerking bij het ge rechtelijk onderzoek. Spr. eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank, behalve wat be treft de aan beklaagde E. opgelegde straf. Tegen beklaagde E. eischt hij 12 jaar gevan- cnisstraf, tegen V. 6 jaar gevangenisstraf. Is verdedigers traden op mrs. F. Pauwels en Th. Muller Massis. MOORD. De rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 25-jarigen kok S., tegen wien 4 jaar gevangenisstraf was ge- eischt wegens doodslag, gepleegd op Feikje de H., in haar woning aan de Spaamdam- merstraat. De rechtbank heeft hem veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf. DE MOORD TE ETTEN. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch is behandeld de zaak tegen den 27-jarigen kommies O. de B., te Etten, thans gedeti neerd, in hoogea beroep van reu vonnis der rechtbank tc Breda, waarbij hij is veroor deeld tot 12 jaar gevangenisstraf, wegens het op 13 Februari onder Etten en Leur dood schieten van J. Uitdewilgen. De cisch luidde bevestiging van het vonnis. Voorts is behandeld de zaak tegeu Fran- cisca M. A. J., wed. J. U, 34 jaar, wonende te Zevenbergen, thans gedetineerd, in hooger beroep van een vonnis der rechtbank te Bre da, waarbij zij werd vrijgesproken ter zake dat zij door voor 13 Februari aan voornoem den de B. te beloven met hem te zullen -trouwen, indien hij haar echtgenoot van het leven zou berooven, opzettelijk heeft uitge lokt, dat genoemde U werd doodgeschoten. De eisch luidde evneeens bevestiging van het vonnis. AAUYAKG a UUR. GEMEENTELIJKE WASCHIN- RICHTING. De heeren Westerhof en Verkerk hebben onderstaand schrijven aan dien Gemeenteraad gericht: Ondergeteekenden, leden van Uwen Raad, hebben1 bfj déze dé eer U verlof Ie vragen tot het in Uwe Raadsvergadering stellen der volgende vraag aan B. en W.: „Wat is wel de oorzaak van het nog steeds uitblijven van het in Raadsvergadering van 7 Februari 1918 reeds door U toegezegde iraeadvies op het door ons 7 Januari 1918 ngediende voorstel tot het oprichten eener Gemeentelijke Waschinrichting en wanneer kan dit praeadvies alsnog worden tegemoet gezien?" DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 50.000 K.G. en was dus een 20.000 K.G. minder dan de vorige week. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat een 7-tal fabrieken, waaronder de grootste, waren weggebleven, als protest tegen het georgani seerd optreden van den handel, die de vorige week was overeengekomen, voor de 40 pet. kaas niet meer dan de regeeringsprijs, zijnde 60.per 50.G., te betalen. De protesteerenae producenten hebben, zoo als de regeling thans is, tegen een prijs van 60.geen bezwaar, maar meenen, dat het de handelaren niet paste om een dergelijke regeling te heffen, zonder daarin de organi satie van producenten, die gedurende de cri sisjaren de handel steeds terwille is geweest, te kennen. Zij vreezen bovendien, dat de verbonden handel daardoor de prijs van de kaas met eenige afwijking kan drukken. Wij spraken een van de leidende handelaren die ons verzekerde, dat er van het laatste geen kwestie zal zijn. Het bestuur van de combinatie van handela ren, heeft over de kwestie een bespreking aan gevraagd met het bestuur vah den bond van Zuivelfabrieken in N.-H. PAARDENSLAGERS. Het algemeen secretariaat van den Nederl. bnod van Paardenslagers en' Paarctenvleesch- houwers te Groningen verzoekt ons te willen melden, dat niet te Alkmaar, doch dat in de omgeving van Alkmaar nog steeds paarden worden geslacht in strijd met het slachtver bod. KAPELAAN BENOEMD. Z. D. H. de Bisschojp van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan der bijkerk van den H. Jozef te Alkmaar den' weleerw. pater fr. W. van den Eisen O. P. POLITIEHONDEN. De prijzen der Politiehonden-Dresseerclub „Alkmaar en Omstreken", zijn te bezichtigen in de étalage van den heer L. Spruit, juwelier, Houttii, alhier. POLITIENIEUWS. Alhier is aangehouden ter zake van dief stal en landiooperij eene K. S., zwervend. De man is overgebracht naar het huis van bewa ring. Aangehouden en op transport naar haar woonplaats Hilversum' gesteld ia voorts een minderjarig meisje. NIEUWE ZAAK. De heer R. J. Houwing opent morgen In het grootè perceel aan de Mient, naast de fir ma Lind, waar voorheen1 de hoofdzaak van den heer W. v. Vuure gevestigd was, een zaak in ijzerwaren, kachels en huishoudelijke arti kelen, tevens grossierderij. De heer R. J. Houwing vestigde zich voor een 40 jaar terug op bescheiden schaal te Edam en zag zijn zaak steeds in bloei toene men, zoodat hij als grossier in deze artikelen spoedig de gansche omgeving bediende. De zaak nam zoodanig in omvang toe, dat de zoon overplaatsing naar Alkmaar, als zijnde meer in het centrum van N. H. gelegen, noodzakelijk oordeelde. De zaak in' Edam blijft nu als filiaal gevestigd'. Wij namen heden de zaak aan de Mient in oogenschouw en stonden verbaasd over den enormen voorraad goederen, die naar dit groote pand, met zijn ruime zolders en berg plaatsen zijn overgebracht. Ongewtijfeld zal het den heer Houwing te Alkmaar niet aan het gewcnschte succes ont breken. ROODVONK. In verband1 met de vete róodvonkgevalkn onder de alhier in garnizoen zijnde militairen, is de kwartierziekenbarak aan den Westerweg alhier, geheel in gebruik genomen voor de lij ders aan roodvonk en door personeel van den militairen geneeskundigen dienst alhier. Teneinde kans op besmetting zooveel doen lijk te voorkomen, is tevens bepaald, dat in die barak en op het weiland, waarop die barak staat, niemand mag worden toegelaten. Gelijk bekend zijn de verloven bij de 9e com pagnie van het depot-bataljon der Xe infants- rie-brigade, ook al in verband met de vele'ge vallen van roodvonk, reeds eenigen tijd inge trokken. REKENING VAN DE GEZOND HEIDSCOMMISSIE, dienst 1917. De commissie tot de belastingzaken stelt voor: de rekening van de Gezondheidscommissie, dienst 1917, goed te keuren In ontvang op 1025 cu in uitgaaf op 608.50, met een batig saldo van 416.50, over te brengen als eersten post van ontvang op de begroeting van den dienst 1919. REKENING VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL en FABRIEKEN, DIENST 1917. De rekening van de Kamer van Koophan del en Fabrieken over 1917 sluit in ontvang op 462.04X en in uitgaaf op 390.12X, alzoo met een batig saldo van 71.92. De commissie tot de belastingzaken stelt den Raad voor, deze rekening goed te keuren. BEGROOTING GEZONDHEIDS COMMISSIE, DIENST 1919. De Raadscommissie tot de belastingzaken stelt voor deze goed te keuren op een bedrag van ontvang en uitgaaf van 1025 en de bij drage van ae gemeente Alkmaar, ter bestrij ding van de uitgaven der Gezondheidscom missie voor het jaar 1919 te bepalen op 208.50. BENOEMING' PERSONEEL HANDELS SCHOLEN. B. en W. bieden den Raad de volgende voordrachten aan, welke zijn goedgekeurd door den minister van binneulandsche zaken en den inspecteur van het middelbaar onder wijs: a. voor eene vaste benoeming tot leeraar in boekhouden, handtelsrekenen en algemeene handelskennis aan de handelsdagschooll. A<

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2