DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De stryd in en buiten Europa. FEUILLETON. Gekocht flo. 226 Honderd en twintigste Jaargang 1918 Ituiiiititilirlli ID Yiiralthittlllf l. 3 nailei llillr. uit 11.90. BswIliiiMari b el. MihMMs II ei irotnn luw» nu nMtinWie 8i.li. t Bnel RiiMiinlM 8e us. Ceilei i Ze., iMrin C8. Tel.3. DONDER1) (1 26 8 E P T E M B E R Binnenland. Buitenland. Provinciaal Nieuws. Geheel Ehntschland volgt thans m de grootste spanning de debatten van de Rijks^ dagafgevaardigden. De regeeringspersonen stellen zich nog steeds op het standpunt, dat er van een ver slagen Duitschland geen 6prake kan zijn. Duitschland moge ih de laatste weken «enige tegenslagen ondervonden hebben, die tijden van malaise zijn er meer geweest en zij zijn geenszins een bewijs voor de stelling, dat Duitschland en zijn bondgenooten deze oor logsschaakpartij, door het inzicht van niet meer te kunnen winnen, zouden moeten op geven. Toch blijkt uit vorm en inhoud dezer rede voeringen, dat men in Duitschland niet meer aan een volslagen overwinning gelooft. Men beseft heel goed dat de partij er slecht voor staat en wendt nu nog alle krachten aan om ten minste remise te kunnen maken. Hoort men voor de Duitsche politiek ver antwoordelijke staatslieden, dan krijgt men onwillekeurig eenigen eerbied voor diploma ten, die zulke lange redevoeringen houden en daarbij zoo weinig zeggen. Zoowel graaf Hertling, als Von Hintze en Von Payer gaven zeker niet den indruk dat Duitschland in een moeilijke positie verkeert, al moest graaf Hertling dezen keer constatee- ren, dat zijn groote rede door het centrum zonder het gebruikelijke epthousiasme ont vangen werd, terwijl de oppositip door ge fluit en gesis openlijk haar afkeuring te kennen gaf. Wat Von Payer over de Oostenrijksche grensvolken mededeelde, was ook al niet ge schikt om de groote bewondering der Rijks dagafgevaardigden te verwerven. Uit zijn re de bleek wel, dat Duitschland in het Oosten zulke regelingen getroffen heeft, dat het daar ten slotte op den gang van zaken een overwe genden invloed kan uitoefenen. Wij laten thans eenige uitlatingen van af gevaardigden uit de Centrale Commissie van den Rijksdag volgen in antwoord op de rede voeringen van de regeeringspersonen. De Centrum-afgevaardigde Gröber ver klaarde, dat de overeenstemming tusschen- re geering eü volk thans van groote beteekenis is. Hij noemde deze overeenstemming ver sterkt door de rede welke Von Payer onlangs te Stuttgart heeft gehouden. Op diens pro gram, dat ook de goedkeuring van de opper ste legerleiding heeft verkregen, zouden de partijen zich kunnen plaatsen om de verwe zenlijking daarvan te bewerken. Onverdeelde openhartigheid van de Duitsche politiek acht te hij noodzakelijk. Met het zelfbepalingsr recht zou in de practijk rekening moeten wor den gehouden. In geen geval, aldus Gröber, mag de Pruisische Polen politiek, zooals die tqt nu toe werd gevoerd, gehandhaafd blijven en de Rijkskanselier moet tevens tegemoet ko men aan de voortdurende klachten over de handhaving van de wetten van den staat van beleg in het binnenland. De sociaal-democraat Scheidemann wees er op, dat Duitschland lijdt a'an onderschat ting van zijn tegenstanders, hoewel ander zijds het geloof dier tegenstanders, Duitsch land te kunnen vernietigen, een zinsbegoo cheling is. Het Duitsche volk heeft geschikte Naar het Engelsch van Charles Oarvitt. 51) Zijn vader was dood, dat had hij kort na zijn terugkomst vernomen, maar hij zou de oude plaats weerzien de plekjes bezoeken waar nij met Andrey gespeeld had in den ge lukkigen ouden tijd. Hij haalde zijn geld uit zijn zak, telde het, ofschoon dat volstrekt nie noodig was, want hij wist maar al te goed hoe veel of liever hoe weinig hij nog over had en besloot de reis te voet af te leggen en incogni to. Hij gebruikte het brood met kaas tot ont bijt kaas is bijzonder weinig geschikt voor dezen vroegen maaltijd, maar hij had ge woond in het kaanp Verloren Hoop en had ne menigmaal met veel minder goed voedsel moe ten doen toen' betaalde hij zijn kamerhuur en begaf zich op weg naar Lynne. Toen hij in den vroegen morgen de straten doorliep passeerde hij mannen, die een groo biljet aanplakten op een planken omheining, maar Neville wierp slechts een vluchtigen blik op het papier; indien hij was blijven stil staan en het oplettend gelezen had zou het trouwens niet een speciale beteekenis voor hem gehad hebben Er stond- bovenaan: „Ko- ninkijke Italiaansche Opera" en met groote letters werd het zeer gewichtig feit aangekon digd, dat Signora Stella weldra zou optreden als Gretchen. Het was prachtig weer en in gunstiger om standigheden1 zou Neville van zijn toen geno kt» kebbm. Buiten schitterde «Hm ia *ijn en- hervormingen noodig. De vrede van Brest beantwoordt niet aan de opvattingen. Een vrede, aldus Scheidemann, waarmede wij ons hadden kunnen vereenigen, zou de mogelijk- leid hebben geopend, alle troepen van het Oosten naar het Westen te werpen. Thans is de vrede van Brest een hinderpaal voor den algemeen en vrede. Het gegoochel met koningen bij de volken in het Oosten moet ophouden. Toen Kühlmann een woord sprak, dat des hoogen militairen niet welge vallig was, verdween hij onmiddellijk van zijn post, maar eens moet men er toch onbe wimpeld voor uitkomen, dat Ludendorff en niet Hertling regeert. Inzake de Belgische kwestie, aldus deze afgevaardigde, had vroe ger en heel anders gesproken moeten worden en de duikbootoorlog heeft Amerika tegen ons in het harnas gejaagd. De afgevaardigde Fischbeek van de voor uitstrevende volkspartij sprak de hoop uit op een spóedige verbetering in den militairen toestand, die ook thans nog niet benard is. riet Pruisische kiesrechtvoorstel is ingediend om met het volk en niet alleen om met een be voorrechte kaste te kunnen samenwerken. Maar nu moet de regeering ook toonen, dat het haar met het ontwerp ernst is. In Hindenburg en Ludendorff, aldus deze afgevaardigde, stellen wij groot vertrouwen maar zij zijn in den politieken strijd gehaald. Met betrekking tot de Oostelijke randstatten en Elzas-Lotharingen merkte hij' op, dat de politieke toestand niet van dien aard is, dat dynastieën er over kunnen redekavelen hoe zij de macht van hun huis kunnen vergrooten. De nationaal-liberaal Stresemann maakte vervolgens bekend, dat zijn groep zich, even als het centrum wil plaatsen op den bodem van het regeeringsprogram, dat Von Payer in Stuttgart uiteengezet heeft. De nationaal- iberalen worden daarbij door dezelfde op vattingen geleid als in den herlst van 1917. In de Duitsche pers wordt de meeting uit gesproken, dat de rede van Gröba* ren- ver rassing bracht en op een wending van het centrum wijst. Het centrum staat voor een nieuwe orienteering welke den weg zal banen voor een vereeniging met de beide andere groepen' der meerderheidspartijen. Nog enkele persstemmen mogen hier een plaatsje vinden. Wij gaven er gisteren reeds eenige die ge tuigden van het algemeene inzicht, dat Hert ling heeft afgedaan en hervormingen in de- mocratischen geest dringend noodig zijn. De Morgenpost meent, dat de rede van Von Payer de eenige duidelijke ia geweest en de Deutsche Tageszeitung bad1 gewenscht, dat de Rijkskanselier er. aog met veel meer nadruk op zou hebben gewezen, dat hei niet alleen onjuist is om den huidige» militairen toestand in vergelijking met vroegere omstandigheden gedurende den oorlog, pessimistisch te beoor- deelen, doch dat het wijst op een beschamende miskenning der verhoudingen. Ook de Tagl. Rundschau neemt de regee ring in bescherming door er op te wijzen, dat het beeld dat de woordvoerders der regeering van den militairen en politieken toestand ga ven naar waarheid getrouw was en het bewijs levert, dat er voor onrust en verwarring geen aanleiding bestaat. Het blad meent, dat de in Duitschland heerschende epidemie van pes simisme meer een politieke agitatie van partij lieden is, die ook in het uur van den nood van hun volk hun partij boven' het vaderland kunnen stellen. De Frankf. Zeitung wijst er op, dat er dui delijkheid in den toestand moet komen. Kleine veranderingen en verschuivingen kunnen niet helpen, dan blijft beter alles bij het oude. Want vroeg of laat komit de werkelijke ophel dering toch of men haar thans tot stand brengt of haar door halfheid vooj- later be moeilijkt. Er zijn natuurlijk bladen, die het tot stand komen van politieke hervormingen in demo- cratischen geest zoo krachtig mogelijk tegen werken, maar steeds luider klinkt de volks stem, die afbreking met het verouderde stelsel verlangt. Het is volkomen juist zooals de Frankforter Zeitung het uitgedrukt heeft. Halfheid kan in dezen slechts remmend werken want vroeg of laat zal het in Duitschland toch tot een groote politieke schoonmaak moeten komen. Op het W. gevechtsterrein bleef de toestand vrijwel onveranderd. Het bleef bij plaatselijke gevechten en biji een stelselmatig langzaam oprukken in de richting van St. Quentin. In Macedonië blijven de Oeallieerden vor deringen maken, De Serviërs trokken de War- dar over en de Bulgaren trekken tegenover den rechtervleugel der Geallieerden naar de Stroemit8a terug. In Palestina bezetten de Britten Haifa en Akka. Thans zijn reeds 40.000 Turken krijgsge vangen gemaakt en 265 kanonnen veroverd. Wellicht zal deze tegenslag van Duitsch- lands bondgenooten, er ook toe medewerken, dat de kloof tusschen Hertling en de sociaal democraten gedempt wordt, of geheel uit den weg wordt geruimdi doordat het thans nog weifelende centrum den kanselier zijn steun onthoudt, het met de sociaal-democraten over een gemeenschappelijk programma eens wordt en de Rijkskanselier daardoor tot aftre den wordt gedwongen. lijn voortgezet. De voedselcommissie van Groot Berlijn heeft besloten met 1 October het oude broöd- ranisóen van 1950 gram per week te herstel len, zulks in verband met de toewijzing van grootere meelvoorraden. De prijs zal bedra gen: voor 1950 gram zwart brood 103 pf., en voor ziekenbrood" 134 pf Von Hintte legde in de groote commis sie eën verklaring af over de besprekingen met Spanje. Uit Lugano wordt gemeldde Secoio verneemt uit Korfoe dat de Servische regee- ring zich in de Kamer vóór het voortzetten van den oorlog heeft verklaard. Het beant woorden der Oostenrijksche nota zal na Pasjitsj' terugkeer plaats vinden. Het vleeschrantsden voor de arbeiders in de wapen-'en munitiefabrieken in Duitsch land is tot 200 gram per week verminderd. KORTE BERICHTEN, Naar gemeld wordt heeft op het eiland Milos, waar de benoemde Venus van Milo is gevonden, een zware aardbeving gewoed. Bij na alle huizen zijn vernield, er zijn 200 doo- den en meer dan 2000 gewonden. Ook omlig gende eilanden hadden van de aardbeving te lij'" lijden De aartsbisschop van Canterbury heeft mertooi, de groene hagen, het heldere gras veld, het kwinkelieren der volgels, het was of het allen oude vrienden waren, die hem het wellkom toeriepen in het oude land. Hij liep het grootste gedeelte van den dag door, leef de van het eenvoudigste voedsel een stuk brood en een glas melk, dat hij kocht op een boerderij hij sliep naast een hooiberg of in den stal van een vriendelijken boer voor wien hij een halven dag werkte ter vergoeding der gastvrijheid. Hij was zoo sterk als een paard en de gere lde vermoeienis en eenvoudige kost deden „emi goed en werkten versterkend op zijn geest. Maar hij miste Sylvia even1 zeer als hii ooit gedaan had en dacht vol verlangen wel twintig maal op een dag hoe heerlijk het ge weest zou zijn als hij haar bij zich had gehad om met hem te genieten van de frissche lucht, de groene akkers, de zingende vogels. Dan be schuldigde hij zich zelf van zelfzucht en her innerde zich met een zucht, dat Sylvia zonde/ twijfel gelukkiger was met haar voorname vrienden' dan zij geweest was als ze met hem het land motót afloopen. Maar de gedachte aan haar hield zijn har week en geen enkel kind of geen enkele honc schrikte weg van dezen knappen jongen man met zijn vriendelijke blauwe oogen en aardi- gen, maar droevigen glimlach. Eindelijk bereikte hij het dorp Lynne; zi alleen1, die na langdurige omzwervingen de geliefde plek weerzien, die hun Tehuis i» ge weest, kunnen zich verplaatsen in hetgeen hi; gevoelde. Iedere hut, iedere boom kwam hem bekend voor zelfs de dorpspomp, die over het algemeen geen al te romantisch voorwerp geoMBid kan worden, daad zijn hart trillen alle Anglikaanscfae bisschoppen in Engeland voorgeschreven, dat er Zondag in alle kerken bijzondere dankdiensten gehouden moeten worden voor de bevrijding van het Heilige Land van de Turksehe heerschappij. Kardinaal Bourne zal bij een soortgelijken dankdienst voorgaan in dc Roomsch-Katholie- ce kathedraal van Westminster. Volgens berichten van Fransche zijde is het in Oekrajirta weder teer onrustig. Men zou er een algemeenen opstand verwachten. Het departement van koophandel deelt mede, dat de m- en uitvoer van koopwaren in en uit de Vereenigde Staten in Augustus 1918 die van alle vroegere Augustus-maanden in de geschiedenis van den Amerikaanschen bui- tenlandschen handel heeft overtroffen. De Duitsch-Oostenrijksch-HongaarBche Polen worden te Ber- onderhandelingen over RANTSOENEERING VAN SCHOENEN EN ZOOLLEDER. Het Bureau voor Medcdeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: De beperkte voorraad zooileder in ons land maakt ook voor reparatiewerk van zolen eq hakken een algemeene rantsoenecring noodzakelijk. Ook dit reparatiewerk zal in het vervolg alleen op bons kunnen plaats vinden. Deze rantsoeneering zal de geheele bevolking omvatten. De gemeentebesturen zullen een hoeveelheid zool leder toegewezen krijgen voor een bepaald tijdvak. De bons worden uitgegeven door het Rijkskantoor voor Huiden en Leder maar de gemeentebe sturen zullen'zich met de verstrekking beias ten omdat zij beter de behocffn in hunne ge meenten kunnen overzien. De gemeentebesturen zullen dus moeten uitmaken wie voor een reparatiebon in aan merking komen en ook in welke vcruohding in een bepaald tijdvak bons zullen worden uitgereikt voor mans-, vrouwen-, ondermans- en kinderzolen en hakken Aan de gemeentebesturen is aanbevolep. bii de samenstelling en uitvoering der plaat- «p'ijke distributieregelingen zoowel voor nieuw schoenwerk als voor zooileder, ge bruik te maken van de voorlichting van de in de gemeente bestaande organisaties van schoenmakeis en schoen win keilers Wat het afleveringsverbod van schoenen betreft is de vraag'gerezen of dit zich ook uitstrekt tot schoenen enz., waaraan geen leer is verwerkt Hoewel waarschijnlijk later ook het z.g leerlooze schoenwerk vrij zal worden gelaten, is op dit oogenblik de afle vering daarvan evenzeer verboden. I" de Iwcede plaats wordt gevraagd of nu reeds schoenen mogen worden verkocht om later tegen afgifte van bons te worden afge leverd Een zoodanige overeenkomst zou noch voor den kooper, noch voor den ver- kooper aanbevelenswaardig zijn. De kooper toch is er niet zeker van. dat hem een bon zal woeden verstrekt de voorraad schoenen is stellig niet voldoende om aan iedereen een bon te geven In afwachting van de mogelijk heid dat de kooper later een bon zou kunnen aanbieden voor de reeds door hem gekochte schoenen, zou intusschen de verkooper een deel van zijn voorraad vastleggen en ook niet cunnen aanvullen. Immers die aanvulling zal alleen mogelijk zijn op inlevering der door ïem ontvangen bons. Men zal dus in zijn ei gen belang wel doen zich te onthouden van zoodanige transacties. DE VAART OP SCANDINAVIë. Naar de „Maasbode" verneemt, is de vaart op Scandinavië stopgezet. Daar de Duitsche regeering zou weigeren verder geleitscheine te verstrekken, zou de Nederlandsche regeering geen verdere uitvaartvergunningen verleenen. Het Hbl. zegt, dat de stopzetting in ver band staat met de gerezen moeilijkheden be treffende de vaart van met Duitsch materiaal hier te lande gebouwde schepen. Waarschijn lijk zullen, volgens dat blad, de bezwaren b>n- nen enkele dagen uit den weg zfjn geruimd. DE CRISIS-POLITIEK. Naar de driehoek-correspondent van de Tel. verneemt, zal er binnenkort opnieuw worden geconfereerd tusachen de regeering en verschillende vooraanstaande personen op bestuursgebied in ons land. Zijn wij goed in gelicht, dan moet het de bedoeling zijn der gelijke conferenties af en toe te doen plaats hebben, ten einde de grootst mogelijke mede werking te 'krijgen van de verschillende voor naamste organen in bet land'. KLEI UIT DE ZEE. In overleg met de regeenag wordt een on derzoek ingesteld naar de mogelijkheid om klei te baggeren uit bet „Hoornache Hop" en andere (vette) gedeelten der Zuiderzee. Die zou dan over den dijk naar binnen worden gespoten, daar uitdrogen, om vervolgens ter verbetering van Het plan lijkt uit uitvoerbaar zal zijn. uitdrogen, om vervolgens ter schrale gronden te dienen, uistekend: wij hopcot dat het baar die was bond en hij zwaaide den1 slinger en dronk naar har telust. Hij had gevreesd, dat men hem zou herkennen, maar ofschoon de eenvoudige lie den hem aankeken, zij deden het met de groote nieuwsgierigheid van buitenmenschen en nie mand herkende in den krachtigen, verbranden man den jongeling, die Lynne eenige jaren ;eleden verlaten had. In dit opzicht hielpen em zijn schunnige, grove kleedercn, want de dorpsbewoners zouden niet waarschijnlijk in een voorbij trekken den landlooper Nevil le Lynne herkennen den Hevel ingszoon van Sir Greville, den goedgekleedea jongen man, die op een volbloed' pony over velden en weg placht te draven met een groom achter ziet Totdat het donker was bleef Neville uit de nabijheid vam het huis, want hij wist, dat hij roptór gevaar liep herkend te worden dèhr an ergens anders;,hij vulde dien tijd aan met het bezoeken dei1 olekjes waar hij met An drey placht te spelen. Hij ging naar de Molen en gebruikte zijn middagmaal op dezelfde plek waar Andrey Lord Lorrimore verzocht had den verloren Neville te gaan opsporen; hij slenterde naar het water, waar hij haar had overgehaald doorheen te waden en hem te volgen en al die bekende plekjes wekten oude herinneringen bij hem op en deden- de snaren van zijn hart trillen, evenais de zachte zomer wind een aeolu&harp doet zingen. Maar he vreemde van deze ontroering was, dat hij, hoe dan ook, Sylvia verwarde met Andrey en soms was het hem bepaald alsof hij met Sylvia ge speeld had en niet met Andrey. De twee meis- !es schenen zijn hart te deelen en daarin te leersdwn als twee koninginnen in een vriend schappelijken wedstrijd Tegen donker klom hij over het hek van het UIT HOORN. De provincie N. H. heeft gisteren eersten centralen fokveédag gehad georganiseerd door den provincialen van Rundveefokvereenigingen in Nl H. en die gehouden werd te Hoorn op het land van den heer v. d. Sand aan den Westersingel. Het weer werkte in den aanvang niet mee, nuur na den middag werd1 het veel beter. Deze eerste fokvoedag ia een groot succes geweest voor het Noordhol landache vee. Een kerncollectie stond in den ring, die de bewon dering afdwong van de bezoekers. De keur meesters uit de andere provincies waren vol lof voor het aangevoerde vee. Vooral klaaaa 8 „fokgroepen" trok aller aandacht. De jury had hier een zeer moeilijke taak, zoodat de keuring veel later waa afgeloopen, dan aanvankelijk was gedacht. Onder de aan wezigen merkten we o.a. op jhr. Van Foreest, oud-lid der Tweede Kamer en1 den beer Zijp. die als lid van Ged. Staten bet Provinciaal tie voor da veefokkerij m M. n. tuut een auMioia verleend van tOOO De volgende bekroningen werden toegekend: Klasse I Stierkalveren. Rubriek I, stierkalveren geboren in Maart of April 1918. Een bronzen medaille werd toegewezen aan: Jonge Jpan van J. O. Wij denes te Lam- Tertschaag, Dumas X van P. Jonge* Dz. te Beemster, Jan Albert van Js. Ruiter te Oow- terblokker, Jan van JS. Ruiter te Ootterblok- ker, Pel Blok van C. Stapel te Hoogkarspel, Junior van P. Koeman te Westwoud, Karei XVIII van H. Zijp Jz. te Twisk, Jan xll van Koster te Midwoud. Rubriek II: Stierkalveren, géboren in Jan; of Fëbr. '18. Frans Jan III van Jos. Ruiter te Ooster- Blokker en Blok Jan van C. Stapel te Hoog karspel een medaille en Conatantijn II van K. Slik te Barsingerhorn een eervolle vermelding. Rubriek III: Stierkalveren, géb. in Nov. of Dec. 1917. Jan VIII van P. Wijden» te Twisk, medaille Klasse II. Jarige stieren. Rubriek IVStieren geboren tusschen11 Mei en 1 Nov. 1917. Ie pr. Jonker van P. Koop man te N.-Niedorp. Rubriek V: Stieren geboren in 1917 voor Mei. Ie prijs Albert van P. Groote* te Barsin- rhorn. 2e pr. Frans Adolf XI van F. A. F. roneman te Wieringerwaard; 3e pr. Ferdi nand van G. Wonder Jz. te Berkhout: Eerv. verm. GLuck Auf IV van P. Jonge* Dz., te BeemsterEerv. verm Zwarthak van Föfcver- park Lynne en naderde behoedzaam huis. De oude buitenplaats was zoo stil het als het graf bij het verbléekende zonlicht en niet tegenstaande het landgoed volmaakt goed werd onderhouden; toch was het Neville of het er verwaarloosd uitzag. Hij wandelde het hui* rond' en bleef steeds in de schaduw der hoornen en kwam al heel spoedig aan de deur hoog in den muur, waarvan Jordan de tra] had laten wegnemen. Hij stond hier naar t Mjken met een droevig pijnlijk gevoel want hoe vaak had hij zijn vader door die deur zien in- en uitgaan toen hij plotseling van ach teren1 werd aangegrepen. Hij draaide zich schielijk om en worstelde met zijn aanvaller; de twee mannen vochten alzoo een paar minuten toen Neville het wel bekende .^eentje Echten" toepaste en zijn te genstander op het gras wierp. Er was geen woord gesproken en Neville, die den man voor een jachtopziener hield, aarzelde of hi verklaring zou geven van zijn tegenwoordig heid en heengaan toen- de man een uitroep van verbazing deed' hooren en opstaande zeide: „Lieve hemel! het i* mijnheer NevilleP' Neville had een1 flauwe herinnering van de stem, maar kon die toch niet goed thuis bren gen en stond den man met aandacht aan te zien. specteur van politie Trale! U herinnert u mi zeker wel, mijnheer." Neville's gezicht klaarde op en1 glimlachend stak hij de hand uit. „Wel jat, natuurlijk," zei hij. „Hóe gaat het, Trale?" De inspecteur lachte wel wat droevig, „Nu vrij pijnlijk, denk Ik, mijnheer?" ant woordde hij, „maar wie zou dan ook ver wacht hebben u hier te zien, mijnheer Nevil le?" Neville keek droevig op naar het huis. „En toch was dit vroeger mijn tehuis," zei hij meer tot zich zelf dan tot den inspec teur. .Je houdt er een zonderlinge manier op na om een ouden vriend te verwelkomen, Trale," zei hij luide. Trale zag er uit als een een en al veront schuldiging. „Ik vraag u duizend maal vergiffenis, mijn heer Neville," zei hij nederig. „Ik weet niet wat u wel van mij denken moet, maar een man moet zijn plicht doen, dat weet u, mijn heer, en toen ik iemand zag dien ik voor een een „Landlooper hield," zei Neville met een glimlach, terwijl hij een blik wierp op zijn versleten plunje. „Voor den dag er mee, Tra le!" „Welnu, mijnheer, u moet mij niet kwalijk nemen, maar daar hield ik u voor of voor nog erger dan- dat," gaf Trale toe. „Ik heb u het laatste half uur nagegaan en het kwam mij voor of ik een inbreker op het spoor was". Ii „Dat wil ik wel gelooven," zei Neville somber, „en om je de waarheid te zeggen, ik dacht juist toen je mij beet pakte of ik het zou kunnen klaar spelen in huis te komen en het oude huis nog eens te bekijken." „Dat is heel natuurlijk, mijnheer," zei Tra le, terwijl hij nog een zijaelingschen blik wierp op Nevile's grove en versleten kleeren, SLKMA1ISSH1 COURANT. SMMMMV

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1