DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en bniten Europa. No. 227 Honderd en twintigste Jaargang 1918 VRIJDAG 27 SEPTEMBER. FEUILLETON. Gekocht Buitenland. Binnenland. IboBiemoBtSDrlis bil voornltbetallig p. 3 maaodes f 1.6S. tr. p. post f 1.98. BevllsBaniBBrs ct. AdvertoBtteortU tb ct o iege» grooieie letten raar Dliatuilnte. Br. Ir. N V Boeb ai HandslidiuKkerii Ha nu. Cotter 3 U.. VoortfaD C 9. Tel. 3. De besprekingen in de hoofdcommissie van den Rijksdag blijven de belangstelling in binnen- en buitenland wekken. Volgens de Vorwarts bleven alle redenaars zich min of meer scherp wenden tegen het stelsel van de militaire politiek, die de burger lijke regeering tot haar speelpop maakt. Het blad wijst er tevens op dat de klachten over de militaire censuur en het verbod tot*het houden van vergaderingen reeds iets goeds uitgewerkt hebben. Naar aanleiding van het bevel van den minister van oorlog waarbij vergaderingen ten gunste van de vredesreso lutie verboden werden, is reeds bepaald, dat alle bevelen van den minister van oorlog voortaan van te voren de goedkeuring van den rijkskanselier behoeven. Meer en meer blijkt, dat men' de noodzake lijkheid1 begint in te zien met de wenschen van de volksklasse rekening te houden. Is het Duitschland van nu al niet reeds een ander Duitschland dan het keizerrijk dat in 1914 ten oorlog trok? Toen werden de sociaal-de mocraten door de regeering als oproerige ele menten beschouwd, als onruststokers die een geregeld politietoezicht noodig hadden. En nu reeds zet de regeering de deuren van de vergaderzaal der ministers wijd open en be toogt zelfs de Germania, dat de sociaal-demo craten zich niet meer kunnen onttrekken aan de moreele verplichting om daarin zitting te nemen. Natuurlijk houden de bladen der Al-Duit- echers, de organen' van de militaire- en jon kerpartij' de regeering de hand boven het hoofd. Het getij verloopt maar zij zien het niet en laten de bakens op haar plaats. Wat is er, zegt o.a. de Börsenzeitung, uit al het lawaai in den Rijksdag te voorschijn gekomen En het blad antwoordt: niets. Wederom, zegt het, zijn er bergen in arbeid gegaan en wederom wordt er een muis geboren. Het conservatieve blad De Post wijst er op, dat de stormloop tegen de militairen be gonnen is en meent dat die onderneming niet genoeg gebrandmerkt kan worden. Over het algemeen wordt de rede van den centrumsafgevaardigde Gröber zeer verras send genoemd omdat zij ten slotte als een felle veroordeeling van het stelsel Hertling kan worden opgevat. De Lokal Anzeiger wijst er daarbij op, dat het aantal dergenen, die niet gelooven, dat het kanselierschap van graai Hertling nog van langen duur zal zijn, &M- :-i de rechterzijde toeneemt, zoodat het centrum steeds meer geisoleerd raakt en tot toegeven wordt gedwongen. De pers der Geallieerden is natuurlijk over Hertling» rede bijster slecht te spreken. De Temps vindt daarin een mengsel van angst en leugen. De Rijkskanselier, aldus dit blad, wankelt tusschen zijn bezorgdheid, die hij bekent en zijn verantwoordelijkheid, die hij N hardnekkig blijft ontkennen. Niets onder streept beter den omvang onzer overwinnin gen dan dit schouwspel van veinzerij en ver warring. De Britsche bladen zien in de redevoerin gen van Hertling die van een vallenden mi nister en een stervend stelsel. De Momingpost meent, dat Hertling de waarheid te kort doet als hij zegt, dat er on der de vijandelijke bevolkingen haat tegen Duitschland bataat. Deze haat beperkt zich niet tot de vijanden van Duitschland, maar de meeste onzijdigen koesteren dien en hij is onder Duitschland's bondgenooten nauwe lijks minder. De Daily News zegt, dat Hertling» rede voering en de wijze waarop zij in Duitsch- and ontvangen is, weinig twijfel laten be staan omtrent het feit, dat het Pruisische mi litaire despotisme aan het vallen is. Het vecht naar twee fronten en aan beide staat het voor een ramp. De Daily Chronicle schrijft, dat het Duitsch land dat denkt, dat het niets op zijn geweten ïeeft ten opzichte van de kleine naties niet het Duitschland is, dat de toekomstige bond van naties zal toelaten als een vertrouwd' lid van de instelling. Wat de verklaringen van de meerderheid der socialistische partij betreft, meent het blad, dat ten opzichte van internationale on derwerpen hun zinnen in vele gevallen kunnen beteekenen wat de Geallieerden noodig heb ben, maar zij kunnen ook minder bevredigend uitgelegd worden voornamelijk ten opzichte van Elzas-Lotharingen. Uit de nadere besprekingen in de centrale commissie uit den Rijksdag blijkt, dat de rijkskanselier de bezwaren, die tegen de toe passing der censuur en van het recht van ver eenigen en vergaderen zijn ingebracht in rui me mate als rechtvaardig erkent. Door een decreet van den*militaire opperbevelhebber is reeds een einde gemaakt aan het verbod om in vergaderingen over het kiesrechtontwerp te spreken. Tevens deelde de Rijkskanselier mede, dat hij er van overtuigd was, dat bij den langen duur van den oorlog in de hand having der buitengewone volmachten op het gebied van censuur en het recht van vcreenl- ging en vergadering belangrijke veranderin gen moeten komen. Ten1 slotte droeg de kan selier er op aan ter bescherming van het va derland vast aaneengesloten te blijven. De bekende conservatief graaf Westarp verdedigde daarna een politiek van behoud. Hij meende, dat de Rijkskanselier den plicht heeft in het nauwste contact met de legeraan voerders te blijven en zich niet alleen te rich ten naar de voorschriften van den Rijksdag. Wij zijn, zeide hij, gekant tegen de heerschap pij van het parlement omdat men in breede kringen niet zonder reden diep bezorgd is, dat uitbreiding vaa den sec-dem invloed Duitschland ten slotte des; vrede tot elk*® prijs moet bnwgen- Elke wrid&ring inzrVc afstand nr, België of van oodogvergoedin- gen', aldus graaf Weaterp, maledrti mede tot verlenging van den oorlog. De onafhankelijke socialist Ledeboer ver klaarde vervolgens, dat de eiachea der soci aal-democraten hem nog lang niet ver genoeg gaan. De regeering moet de bestuurscommis sie van het parlement zijn. Volgens de Mittagzeitung is bij een door de leiders der meerderheidspartijen gehouden bespreking gebleken, dat er geen sprake is van het uiteenvallen der Rijkadagmeerderheid. Volgens dit blad is de opheffing van arti- Naar bet Engelsch van Gharlcs Oaxvice. M) HOOFDSTUK XXV. Sylvia was in goede handen gevallen. Lor- rimore em Mercy Fa;rfax wedijverden met elikadder in zorgen voor het zieke en eenzame meisje en Mercy's zorgvuldige verpleging en de voortdurende verandering van lucht en omgeving brachten de kleur terug op de blee- ke wangen en de oude kracht in "het lenige, gracieuse lichaam. Maar daartoe bepaalde zich ook de verbetering. Zij was lichamelijk hersteld, maar de geest had een- wond gekre gen die zelfs tijd en verandering van omge ving scheen te tarten. Zij stelde nergens be lang in en ofschoon Lorrimore en Mercy on vermoeid waren; in hun pogingen haar op te wekken ai te trachten haar haar verlies te doen vergeten; zij Slaagden er niet in. „Zet schijnt te leven in een droomenland, arm meisje 1" zei Mercy en met die woorden beschreef zij Sylvia's toestand vrij; nauw keurig. Ze bleef uren lang op dezelfde plaats zit ten en in bijna de zelfde hoüding, het hooft gesteund door de hand, met de groote oogen starende voor zich uit, schijnbaar onbewust van alles wat er om haar heen geschiedde. Zij trokkc door de prachtigste streken, logeer den in groote steden, waar zij omringd war et. r weelde m door alles wat nieuw was yoor kei der Grondwet, dat de Rijksdagleden dwingt van hun Rijksdagmandaat definitief afstand te doen wanneer zij leden van den Bondsraad worden verzekerd. Men neemt aan, dat de tegenwoordige zit ting der Centrale commissie Zaterdag zal ein digen. Hoe lang het nog duurt voordat de Rijksdag zelf bijeenkomt is niet met zeker heid te zeggen Men houdt er echter rekening mede, dat er spoedig belangrijke veranderingen in de re geering kunnen plaats hebben en dat de Rijksdag nog vóór 5 November bijeenkomt. Over het algemeen mag nu zeker reeds ge constateerd worden dat de Rijkskanselier op den politieken zegenwagen geen meester van zijn p^rd meer is. Hij tracht het met behulp der conservatieve elementen met alle kracht in de richting van den weg van behoud te sturen, maar de so ciaal-democraten hebben hem de teugels uit handen genomen en sturen; langzaam maar zeker in de richting van den weg der demo cratische hervormingen. Deze inwendige strijd in Duitschland is minstens even interessant als die van het Duitsche leger tegen den buitenlandschen vijand. En beide staan in innig verband want meer en meer wint de overtuiging veld, dat niet door den strijd naar buiten maar door dien naar binnen de vrede zal moeten verkre gen worden. Nu Duitschlands overwicht op het gevechts terrein is uitgeschakeld wacht een wereldvre de nog slechts op den1 gunstigen oplossing van een strijd naar democratische hervormin gen in het binnenland Op het W. gevechtsterrein duurt de hevige strijd voort, zonder in het Noorden groote ver anderingen te brengen. De Geallieerden voe ren met groote verwoedheid den strijd om St. Quendn, zonder de laatste dagen door de hardnekkige Duitsche verdediging de stad be langrijk nader te komen. De Britten namen eenige krachtig verdedigde plaatsen bij Se- lency en GricourL Op een uitgestrekt front van 65 K.M. in Champagne, tusschen de Maas en de Argon- nen gingen Franschen en Amerikanen tot den aanval over. Volgens het Duitsche staüerlchi is de doorbraak verijdeld en duurt de strijd in de Duitsche stellingen voort. Volgens een heden door ons ontvangen te legram vorderden de aanvallers tusschen Suippe en Maas eenige mijlen en ontruimden de Duitschers hun eerste stellingen. De Franschen nikten bij de Westelijke Argonn- nen verscheidene kilometer? op. De Amerika nen namen Varennes, Mrmtplamville, Vanz- quois. Cheppy, Malan court, Mcritkucon, Cuissy, Natüloü. Sepiratges, Dannevoux, Gercourt ea DrilÜacouri Niet minder dan 5000 gevangenen vielen in nandea der aan vallers. De Britten hebben de Bulgaarsche grens overschreden en het Bulgaarsche front wijkt op een uitgestrektheid van meer dan 100 K.M. De Servische plaatsen Veles en Isjtip zijn ge vallen. Begrijpelijkerwijze is het verlies van bezet gebied voor Bulgarije een teleurstelling, die nog vergroot wordt nu de strijd naar Bul- gaarschen grond wordt overgebracht Dit moet in Bulgarije, waar een groote oorlogs moeheid schijnt te heerschen, een buitenge wonen indruk maken. Volgens een heden door ons ontvangen te legram uit Berlijn heeft de Bulgaarsche pre mier Maiinof aan de bevelhebbers der enten te-troepen een wapenstilstand aangeboden. Maiinof handelde zonder toestemming van Koning, parlement en legercommando. Mi litaire steun aan Bulgarije zou evenwel in voorbereiding zijn. Deze tegenslag van den Bulgaarschen bond genoot zal, evenals die welke Turkije dezer dagen ondervindt, niet nalaten invloed op de besprekingen in den Duitschen Rijksdag uit te- oefenen. Hij kan de oppositiepartijen slechts versterken en zal een krachtig wapen in den strijd naar een democratisch geregeerd Duitschland blijken. Inderdaad, alles werkt op dit oogenblik wel mede om in Duitschland de fundamenten te leggen waarop' het gebouw van den we reldvrede in een nabije toekomst zal moeten opgetrokken worden. Sylvia; maar zij lette er niet op. Zij leefde een inwendig leven zij teerde op ae herin nering aan net verleden, en terwijl zij zich lichamelijk bewoog door die vermoeiende wonderlijke wereld, haar geest keerde terug naar het kamp van Verloren Hoop, dat door Jack's tegenwoordigheid een paradijs voor haar geworden was. En toch was ze zeer dankbaar voor de vriendelijkheid en onver moeide toewijding van haar twee zorgvolle vrienden. „U is veel te vriendelijk voor mij, u en Lord Lorrimore," zei ze eens op een dag tot Mercy, die meer dan gewoon attent was ge weest voor het ongelukkige meisje: „Ik denk dat het mij goed zou doen als Lord Lorrimo re op mij knorde en trachtte hard en raw te gen mij te spreken en als u ophield mij te be handelen alsof ik 't kostbaarste ding van de wereld was." voegde zij er bij met een zweem van haar ouden eenvoud; en Mercy had geglimlacht en het hoofd geschud. „Ik zal aan Lord Lorrimore vragen of hij het doen wil," zei ze, „maar ik ben bang dat hij niet wil." „Neen, ik geloof dat het de vriendelijkste en aardigste man van de wereld is, behal ve Zij zweeg. Jack was niet meer op de wereld helaas! Mercy was zeer veel van Sylvia gaan hou den, het scheen dat de vrouwelijke teeder- heid, zoo langen tijd opgehoopt in haar boe zem, een uitweg gevonden had en zich uit stortte over het jonge meisje, dat op zoo zon derlinge wijze aan haar zorgen was toever trouwd, Lorrimore begon zich ook aan Syl via, te hechten en in gewone omstandigheden KORTE BERICHTEN. Onder gejuich heeft het AmeriVaansche Huis van Afgevaardigden een wetsontwerp aangenomen, hetwelk voorziet in de heffing van 8.182.000J800 dollar aan belastingen. De afgevaardigde Longworth, schoonzoon van Roosevelt, verklaarde dat deze stemming kd- zer Wilhelm opnieuw zal toonen, dat Amerika zich met zijn geheele ziel aan het voortzetten van den oorlog heeft gegeven en het beste ant woord is op net bedriegelijke Oostearijksdje vredesaanbod Keizer Wilhelm bezocht Kiel en sprak de arbeiders toe. Hij verklaarde dat de voort zetting van den duikbootoorlog noodzakelijk was. Er is een gerucht verspreid, dat Duitsch land soldalen voor het Westelijk front uit de Oekraïne zou lichten. Naar in officieele krin gen wordt verklaard, heeft Duitschland ner gens in bezef gebied ook maar één soldaat elicht en het zal zulks te minder doen in de evriende Oekraïne, waar Duitschland) slechts is om orde en rust te brengen. Er zouden- nieuwe aanslagen zijn ge pleegd; op leden van de Sovjetregeering. Uit Bern wordt aan de „Information" gemeld, dat de redevoeringen in den Rijksdag een dating van den wisselkoers Op de Centrale rijken ten gevolge hebben gehad. De Mark is tot 65.50 gedaald, de Kroon tot 35, hetgeen het laagste djfer sinds maanden is. Tisza voerde belangrijke besprekingen met verschillende leiders over het Zuié-Slavi- sthe vraagstuk. Litwinof verlaat Engeland, op weg naar Rusland, met 4 andere Russen. Mevr. Litwinof en twee kinderen blijven te Londen. Men herinnert zich, dat Bntsche regeering bi toestemde, dat Lihrinof zou vertrekken, roodra vaststond, dat de rintsche vertegen woordigers :n Rusland naar onzijdig gebied mogen, op reis naar Engeland, De linkerzijde der JMsjewiki heeft een nieuw program opgesteld, waarin alle conces sies aan de bourgeoisie van de hand worden gewezen In paLestina bezette de Btiische cava lerie Amman. Lansing heeft Woensdag de volgende verklaring afgelegd: De geruchten, welke in Europa de ronde doen, dat er een geheim verdrag geteekend is tusschen Groot-Britianniê en de Ver. Staten nopens. Japan, zijn van allen grond ontbloot. De VefStaten hebben nog nooit et; geheim verdrag gesloten en zullen er nooit een slui ten. Over de glasfabricage meldt Reuter, dat Engeland zich tijdens den oorlog geheel on afhankelijk heeft gemaakt van het buitenland. In 1913 werden slechts 11 glassoorten in En geland gemaakt en was de productie slechts 7" van de behoefte; thans worden 75 soor ten vervaardigd. De cijfers der krijgsgevangenen en ka nonnen, welke den Geallieerden aan het West front sedert 8 Aug. in handen zijn gevallen,- zijn, samengelezen uil offieièele bron: bij de Engelschen, 82.506 gevangenen en 750 kanonnen; bij de Franschen 33.500 en 800; bij de Amerikanen 15 000 en' 350; in to- taalt 131.000 man en 1900 kanonnen. De itatiaansch-Oosienrijksehe conferen tie te Bern is na besprekingen over de uitwis seling van gewonde gevangenen en na onder- teekening van de overeenkomst door den voor zitter van den bonsraad gesloten. DE VET-DISTRIBUTIEREGELINO. De minister van Landbouw maakt bekend, dat de wisselbons, bedoeld in art. 4 der Mi- nisterieele beschikking van 31 Mei 191be treffende vet-distributie-regeling, welke in het eerste tijdvak zijn afgegeven, ook nog gedu rende het geheele tweede tijdvak geldig zullen zijn, en dat de bon le wedt van de boter-, de melange A- en B- en de margarine-kaarten voor het tweede tijdvak geldig is van 23 Sep tember tot en met 2 October as. De minister heeft voorts bepaald, dat met ingang van 23 September 1918 aan houders van inrichtingen, geheel of gedeeltelijk be stemd voor het verstrekken van maaltijden aan het publiek, een aantal Rijksvetkaarten, voorzien van 50 wisselbons, tegen ieder waar van 5 gram vet, hetzij boter, nebdj normaal- margarine, al naar gelang de inrichtingen bij het gebruik van spijzen op boter of an dere vetten zijn anagewezen, kan worden ge kocht of verkocht, in vooraad kan worden gegeven. Voor het nuttigen va inrichtingen is de bezoeker, voor zoover tot /oor het nuttigen van maaltijden in deze zou die gehechtheid in 'n warmer gevoel zün overgegaan; maar Lorrimore had slechts écn hart, en dat had hij voor goed verloren. Al was Sylvia tienmaal liever en bekoorlijker ge weest dan zij was en zij was bijzonder schoon en boeiend toch was Lorrimore vei lig. Er was slechte één vrouw op de wereld voor hem en dat was Andrey Hope, die hem had uitgezonden met een opdracht welke al meer en meer op een wilde ganzenjacht scheen te gaan gelijken. Maar niettegenstaande de zorg voor het jonge meisje, die hij op zich ge nomen had, Lorrimore vergat zijn opdracht niet en al hun reizen en trekken had het eeni ge doel het vinden van Neville Lynne. Zij reisden het vasteland van Australië door naar Nieuw Zeeland, en steeds zette Lorrimore zijn onderzoek voort met onver poosden ijver, maar .zonder succesq en einde lijk kwamen zij in Europa. Het was laat in den herfst toen zij op het vaste land aanland den en Sylvia's voortdurende dofheid baarde Mercy en hem eenige zorg. „Mij dunkt ze moest den winter niet in En geland doorbrengen", zei Mercy toen zij hun Elannen bespraken. „Een Engelsche winter is eel prettig voor degenen die er tegen kun nen, maar Sylvia is juist in een toestand dat alle aandoeningen van koud en slecht weer haar kwaad kunnen doen" Lord Lorrimore knikte. „Goed", zei hij. „Dan is het beter dat naar Italië gaat. Ik zal u beiden daar eerst goed' en prettig instaliéeren; maar daarna moet ik u verlaten, in ieder geval voor eenigen tdjd; ik zal u nu en dan een» komen opzoeken." Sylvia had geen bezwaar tegen dit plan. Ze dien maaltijd bchoorende spijzen met vet zijn 'ocbereid of daarbij vet wordt gebruikt, ver plicht tot afgifte van vetbons ter waarde van A. voor een eerste ontbijt5 gram: B. voor een tweede ontbijt of maaltijd voor zoover geen hoofdmaaltijd: 10 gram: C. voor den maaltijd (hoofdmaaltijd):? 10 gram. VEKVOERBEWIT7EN BIJ VER- HUk (NO. De minister van Landbouw heeft bepaald, dat bij verhuizingen van de eene naar de an dere gemeente de burgemeester van de ge meente, van waaruit de verhuizing plaats vindt, gemachtigd is aan de betrokken perso nen vervoerbewijzen uit te reiken, indien ten genoege van voornoemden burgemeester is aangetoond, dat de artikelen, waaronder ook ft verstaan levensmiddelen en dergelijke, waarvoor het vervoerbewijs wordt gevraagd,' behooren tot een bona-fiden verhuisboedel en geen grootere hoeveelheden uitmaken dan in verband met de grootte van het gezin, en de vastgestelde rantsoenen als normale voorraad mag worden aangemerkt DAMESLAARZEN EN HEEREN RIJLAARZEN. Het Rijkskantoor voor Huiden ea Leder heeft vHroden den aanmaak van: a. Geheel leeren damsslaarzer met een schachthoogte van meer dan 15 c.M., gemeten langs den achternaad vanaf den hak. b. Geheel leeren meisjes- en kinderlaarzen met een schachthoogte van meer dan 12 c.M., eveneens ilangs den achternaad! vanaf den hak. c. Dames- en heerenrijlaarzen. Voor het aanmaken van rijlaarzen, bestemd voor mili tairen van het Nederlandsche leger, kan eventueel toestemming worden aangevraagd aan 't R. H. L., afdeeling Regeling II. HET NIEUWE MINISTERIE VAN ARBEID. - De afdeeling volksgezondheid! gaat over zou hebben toegestemd naar Siberië te gaan, naar de kust van Guinea of waar dan ook, al les met dezelfde onverschilligheid. En zij gin gen op reis naar Florence. Lorrimore instal leerde de bedde dames; in een van de beste pensions verliet hij ze om zijn onderzoek te aan voortzetten Hij was van plan alle groo- :e steden van Europa te bezoeken. Sylvia nam afscheid van hem met tranen in dé oogen en afgebroken woorden van dankbaarheid; maar onmiddellijk daarna verviel zij weder in de oude lusteloosheid; en onverschilligheid. Mercy reed inet haar door de prachtige oude stad en de verrukkelijke omstreken en Sylvia aanschouwde dit alles met even weinig belangstelling in haar droomerige oogen als of zij sliep. Mercy Was haast wanhopig, maar even geduldig als steeds en even teeaer en vriendelijk. Eens op een dag vond haar Ibewijdmg eenige belooning. Sylvia had geklaagd over den wind er blaast in Florence een oosten wind, die den Engelschen wind haast zou beschamen en Mercy had haar meegeno men naar een van de kerken. De dienst was al begonnen en de twee vrouwen knielden met de rest van de gemeente neer. Plotseling voelde Mercy het meisje naast zich beven en hoorde zij haar zuchten. Een van de aanwezi gen zong een prachtige solo, de muziek scheen als de melodie van het hemelsche engelenkoor te zweven door de groote oude kerk. Mercy zei niets, maar toen zij naar huis reden, fluisterde Sylvia: „Hoe schoon! o hoe schoon!" en dien avond, toen Mercy zich voor het diner kleedde in dé kamer, grenzende aan die van Sylvia, hoorde zij een stem de solo zingen. Zij was zoo onthutst door de lie schoonheid en liefelijkheid der stem, dat zij eep dat het Sylvia was tpt haar begrip door- in het eerst niet begreep dat het Sylvia was die zong, en toen dit drong, liet zij den borstel uit haar hand val len en deed de deur open tusschen' de twee kamers. „Lieve, was jiji dat die daar zong?" riep zij uit. Sylvia, een weinig verbaasd; keek over haar schouder, van den spiegel waarvoor zij zich' stond te kleeden „Heb ik gezongen zei ze.i„Ik probeerde alleen maar den lofzang'te neuriën dien wij van middag in de kerk gehoord hébben: ik dachfniet dat u mij kon hooren". Mercy keek haar met verwondering en ver rassing aan. „Lieve kind", zei ze, terwijl ze haar arm om haar heen sloeg en haar kuste, „je zingt als een engelWaarom1 héb je nooit eerder ge zongen Lord Lorrimore zou het zoo prettig gevonden hebben en zou verrukt zijn ge weest". „O ja?" zei Sylvia. „Als ik dat geweten had. dan zou ik wel eens voor hem gezongen hébben, maar ik heb niet meer gezongen se dert Zij draaide haar hoofd om. Mercy was zoo verstandig op dat oogenblik niets meer te zeggen en liet haar alleenmaar een paar avonden daarna haalde zij' haar over een een voudige, kleine ballade te zingen in de ge zelschapskamer, weinig vermoedende al de ge volgen die hieruit zouden vootvloeien. ill Kflfdl ■swolgd

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1