?r Rechtszaken. Provinciaal Nieuws Marktberichten. Adwortentiën. UIT DC OMQCVÏNO. Hervormde Gemeenten. AKERSLOOT, 9.30 uur. Do. Kruizinga. BERGEN, 10 uur, Da. V; d. Kieboom. BERGEN AAN ZEE, 2.15 uur, Da. v. d. Kieboom, Ned. herv. pred. te Bergen. PREDIKBEURTEN. BROEK OP LANOENDIJK, Herv. Kerk, 9.30 uur H. Avondmaal, Ds. Stehouwer. 2.30 uur, dankzegging, Da. Stehouwer. Geref. Kerk, 9.30 en 2,30 uur, Ds. de Jong. Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 230 uur, preekle- zen. Doopsgezinde Kerk, 9.45 uur, Ds. de Jong. CALLANTSOOG, 10 uur, Ds. France. DRIEHUIZEN, 9.30 uur, Ds. Castelein. EENIGENBURG, 9.30 uur, Ds. Tinholt. EÖMDNDBINNEN, avond, 7 uur, Ds. Ie Gras. GRAFT, geen dienst. GROET, 10 uur, Da. Boek», Avondmaal GROOTSCHERMER, geen dienst. HEERHUGOWAARÖ, 930 uur,' Ds. Broekema. HEILOO, 10 uur, Ds. Ellerts de Haan. E vangcüsaüelokaaL, 10 uur, Ds. A. Ver waal van Alkmaar. Herv. kérk, nam. 3 uur, Ds. T. Klooster man van Alkmaar, bed., van den IH. Doop. HENSBROEK, 9.30 uur, Ds. Beversluis, HOOGWOUD, 9.30 uur, 'Dr. v. Beek. KOEDIJK, 10 uur, Ds. v. Meura. LIMIMeN', 9.30 uur, Da. Bosch. NIEUWE NIEDORP, avond 7 uur, Ds. Sdiennerhorn. NÖORDSCHAKWÖUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. OBDAM, nam. 1.30 uur, Dd. Beversluis. OTERLEEK, geen dienst. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. DE RIJP, 10 uur, Ds. v. d. Most v. Spijk. SCHOORL, avond 7 uur, Wijdingsuur. SCHERMERHORN, 9.30 uur, Ds. Spaar garen. SPANBROEK, 9.30 uur, Ds. Scholte, Avondmaal. STOMPETOREN. 930 uur, Ds. 'Heep. ST. PANCRAS, 930 ca 6.30 uur, Da. Lammers. URSEM, 930 uur, Ds. DArdennc An- fcringa. "c^XNTf-KIEZERs" Hedenmiddag' diende voor het Kantonge recht een 83 zaakjes tegen overtreders die bij de jongste kamerverkiezing, aan de stemming ;je»5ï deel hadden genomen. Slechts een 9-tal beklaagden waren opge komen en zij verklaarden zich niet te hebben aaucgmeld, omdat zij, meenden, dat dit geen zin had voor menschen die aan de stemming geen deel wenschten te nemen, anti-parlemen tairen waren, en' geen verantwoordelijkheid voor de daden van de gekozen kamertóen te willen dragen. Een van de beklaagden had als kleeren- raaker een jas voor een cliënt, die naar buiten moest onder handen en was daarom niet ver schenen. De ambtenaar, Mr. Servatius, oordeelde dit geen geldige reden en wees er evenals de kantonrechter den beklaagden op, dat de redder het al of niet goede van een wet niet had. te beoordcelen, aoch slechts had na te 'aan of de wet al of niet was overtreden. Zij lie tegen de wet waren, moesten zich maar tot de wettenmakers, de Kamerleden, wenden. Tegen elk der beklaagden werd 1 /boete subsidiair 1 dag hechtenis geëiacht. De ambtenaar vorderde tegea een oude man van 70 jaar, die verklaarde zelf zijn broodje te willen verdienen en daarom dien' dag uitstedig te zijn geweest, vrijspraak, daar hij dit een geldige reden vond. Op een vraag van den kantonrechter ver klaarde de oude man, wel door den burge meester te zijn opgeroepen, doch -ik te héb ben vergeten. Een edr beklaagden' verklaarde nog zijn biljet aan den heer Zomerdijk te hebben ge bracht, omdat er in de courant een adverten tie stand dat men zijn stembiljet daar kon brengen. De kantonrechter wees deze beklaagde er op, dat men zijn oproepingsbiljet slechts aan den voorzitter van een stembureau heeft al te geven. Alle zaakjes waren In een half uur beh&n deld. RECTIFICATIE. In het rechtbankverslag staat, dat een partij gestolen koperdraad verkocht was aan de firma v. d. Laan Stam alhier. Dit is on- ëist. Het koper was verkocht aan den heer S. ik, barbier alhier, en deze had het ten ver koop aangeboden aan de firma van der Taan Stam en daar het koper laten staan, waar het in beslag werd genomen. UIT BERGEN. De raad vergaderde Donderdag. De ver gadering, die om 11 uur was uitgeschreven, werd pas om 12 uur geopend. De heer Veenhuijsen was wegens ziekte af wezig In de geheime zitting besprak de raad uit voerig hoe het geregeld kon worden om den heer Swaan nog als raadslid toe te laten. Wij zijn van meening, dat dit op grond van de wet niet mogelijk ia. De in ons blad van Zaterdag 5 October gepubliceerde wetsartike len laten ten dien opzichte niets *an duide- lijkhei4 te wenschen over. Wij zijn echter be nieuwd of Gedeputeerden zich met 's raads beslissing zullen vereenigen. In de geheime zitting werd mede het be danken van zuster Gerritsen voor haar benoe ming als wijkzuster besproken. Dit was over- 'bodig geweest, als de raad zich had gehou den aan het bij de benoeming ingenomen standpunt. Naast twee maanden geleden na tweede stemming zuster Gerritsen was geko zen, vond de raad goed, op voorstel van den voorzitter, om bij bedanken van zuster Ger ritsen, zuster de Vries benoemd te achten, daar deze in beide stemmingen drie stemmen op zich vereenigde. B. en W. wenschten, nu men werkelijk voor het geval stond, zuster van Wijnen benoemd te zien engdit gaf aan leiding tot heel wat bespreking, waarover in openbare zitting een weinigje naar voren kwam. In de geheime zitting kwam mede ter tafel het verzoek van den heer C. F. Blankend aal, die als opperbrandmeester dadelijk ontslag verzocht, omdat naar zijne meening de be sprekingen over den brand bij den heer Swakman, in de raadsvergadering van 4 Sep tember, niet getuigde van de waardeer in g, wat vooral bleek uit de woorden van den heer Bamaart, waarop z. L de brandweer recht heeft. De voorzitter, die dit schrijven van den ijverigen opperbrandmeester, die van de op richting af aan het corps was verbonden, zeer onaangenaam vond, deelde mede, dat B. en W. de brandweer wel zouden regelen en tot verwondering van den raad verklaarde de heer Gorter, wiens woord ais oud-seéretaris, tegenover de andere leden in het uitleggen der wet gezag heeft, dat B. en W. wettelijk bevoegd zijn deze materie te regelen. Dat een adres aan den raad in openbare zitting gelezen moet worden, d'arover sprak de heer Gorter niet. Bij de opening van de openbare vergade ring verklaarde de voorzitter, dat hij, alvo rens de punten van de agenda ini behandeling te brengen, wenschte mede te deelen, dat wethouder Swaan op net oogenblik zijn ver blijf heeft gekozen ten huize van zijne stief moeder, aan de Breelaan, en bovenalen niet meer van plan was naar Schoorl te trekken. Er zijn in de gemeente, aldus da voorzitter, stemmen opgegaan, die meenen, dat het raadslidmaatschap van den heer Swaan is vervallen. Spreker was die zienswijze niet toegedaan en grondde zijne'meening op artikel 75 van het Burgerlijk Wetboek, luidende: „De ver andering van woonplaats zal stand grijpen door de werkelijke woning in een andere plaats, gevoegd bij het voornemen om aldaar zijn hoofdverblijf te vestigen". Het is, aldus de voorzitter, nooit het voor nemen van den heer Swaan geweest om zich .blijvend te Schoorl te vestigen. Hij verbleef er tijdelijk, omdat hier woningnood waa. Spr. beschouwde hiermede de zaak als afgedaan en de raad zweeg. Dat het juist de zoo op de toepassing der wet gestelde heer Gorter was ,dit- in de ge heime zitting artikel 75 van het Burgerlijk wetboek met voorbij gaan van artikel 74 van de genoemde w eten de artikelen 19 en 87 van de Gemeentewet wilde lezen, verwonderd ons >ten zeerste. Artikel 74 van het Burgerlijk Wetboek toch zegt: „Een ieder wordt geacht zijne woon plaats te hebben alwaar hij zijn hoofdverblijf heeft gevestigd.5 Bij gebreke van zoodanige woonplaats wordt de plaats des werkelijken verblijfs daarvoor gehouden" De heer Swaan had zijn boerenplaats ver kocht. Hem ontbrak een woonplaats in Ber gen en daarom moet Schoorl, waar hij zich vestigde en 6 maanden verbleef daarvoor worden gehouden. Waarvoor is het anders noodig geoordeeld, dat de heer Swaan na het plaatsen van' ons bericht zijn intrek bij zijn stiefmoeder te Bergen heeft genomen? Wij geven dit raadsverslag maar wat over zichtelijk, daar de wijze waarop thans de be sprekingen in den raad worden gevoerd (men springt van het eene onderwerp, zonder dat dit is- afgehandeld, op het andere en be spreekt er dan nog onderwerpen tusschen- door die niet op de agenda staan, waardoor de zittingen, die in twee uur afgedaan kunnen worden,, vier k vijf uur duren), het geven van een aaneen volgend verslag niet mogelijk ma ken. De gemeente-begrooting dienst 1919 werd ter onderzoek in handen van de heeren Bal- tus, Bamaart en Gorter gesteld. Hierop kwam de benoeming van een wijk zuster tengevolge van het bedanken van zus ter Gerritsen in bespreking. De voorzitter vond het vreemd, dat dit be danken twee maanden na de benoeming ge schiedde, men moest het echter eerbiedigen', omdat het voor het verplegen van een ouden vader geschiedde. B. en W. hadden geïnformeerd of de an dere sollicitanten hun sollicitatie nog hand haafden en bevalen, nu dit het geval bleek, mei. Van. Wijnne uit Zegwaard aan. De heer Baltus herinnerde er aan, dat zus ter de Vries, toen zuster Gerritsen benoemd werd, 3 stemmen kreeg en mej Van Wijnne maar 1. De meerderheid van den raad oor deelde toen anders. Spr. wil zich ook aan de aanbeveling van den dokter houden. De heer Bamaart meende, dat. die voorkeur voornamelijk daarop berustte, omdat veronr dersteld werd, dat mej. de Vries, omdat het salaris aanvankelijk lager was, mooi bij haar zuster kon inwonen. De voorzitter zeidie, dat B. en W. de voor keur aan mej. van Wijnne gaven, omdat die al in de praktijk als wijkverpleegster werkzaam is. terwijl zuster de Vries alleen een zieken- huispraktijk heeft. Bij de hierop volgende stemmingen ver kreeg zuster E. de Vries uit Zoetermeer en zuster G. van Wijnne uit Zegwaard ieder 3 stemmen, waarop na tweede stemming zuster de Vries door het lot benoemd werd. Na het doen van mededeelingen over inge komen goedkeuringen', deelde de voorzitter mede, dat van het bestuur yam de R. K. Pa rochie te Bergen een dankbetuiging was inge komen voor alle moeiten en zorgen, gedaan om de totstandkoming;van een R. K. begraaf plaats zoo geriefelijk en voordeelig mogelijk tot stand te brengen. De raad heeft van dat bestuur voor zijn welwillendheid, die zelfs tot belastingontdui king leidde, dan ook wel een bedankje ver diend. De voorzitter deelde hierop mede, dat het hoofd der openbare school voor een cursus in het Fransch een leerplan had opgemaakt, dat de goedkeuring van B. en W. en den schoolopziener had kunnen verwerven. Een 30-tal leerlingen wenschten den cursus in het Fransch te volgen. B. en W. stelden daarom andermaal voor een cursus In het Fransch aan de openbare school (te geven buiten de schooluren, zoodat het gewone lager onder wijs er niet onder lijdt), te verbinden. Het on derwijs zal bestaan uit een cursus van twee jaar. Het groot aantal liefhebbers maakt een aanvang van twee cursussen noodzakelijk en daar de onderwijzers een vergoeding van 1,50 per uur zullen ontvangen, zouden de kosten 624 bedragen. Een 300 aan school geld zou er voor binnen komen, zoodat dë gemeente ruim 300 per jaar moest bijpas sen. Spreker oordeelde, dat het belang van Ber gen medebracht, dat het voorstel werd aan genomen. Dfe heer Barnaart merkt op dat er .op de lijst een 7-tal kinderen, die nu al privaatles in Fransch ontvangen, op de lijst niet voor komen. De voorzitter zegt dat dit geschiedde, om dat deze al verder zijn. De heer Baltus betreurde het, dat kinderen, die het beslist zullen doorzetten er nu niet bij komen. De voorzitter merkt op, dat men dit bij overgangen altijd heeft. 'De heer Baltus had met het onderwijs alles op, maar spreker vreesde, dat het op niets zou uitloopen. Spr. wil echter niet tegenwer ken en wil het dus wel voor een jaar probee- ren. Spr. vreest, dat de ouders straks voor het lesgeld1 niet willen blijven betalen. De héér Barnaart meende, dat er verschei- denen op de lijst voorkwamen die wel vol zullen houder^. Spr. meende dat het geen; 600 zou kosten daar de salarieering per uur geschiedde en dus de uren in de vacantieweken niet betaald behoeven te worden. Spr. vraagt wie de leer middelen moet betalen. Voor Bergen acht spr. het wel noodzakelijk. De heer Baltus oordeelde dat wie geld ge noeg heeft in Bergen wel a(le talen kan leeren. De voorzitter bracht hierop het voorstel in stemming, met het resultaat, dat het met al- gemeene stemmen werd aangenomen. Als leeraren werden benoemd de heeren IBaretta en Bee te Het schoolgeld werd vastgesteld voor voor één kind, meer kinderen ouders met 700 inkomen 2.50 2 p. kind ouders met 900 inkomen 5.4 p. kind. ouders met 1200 inkomen 10, 8 p.kind. ouders met 1600 inkomen 15, 12 p. kind ouders met 2000 inkomen 20, 16 p. kind ouders met meer dan 2000 inkomen een kind 25 voor ieder kind meer 20. Voor onvermogenden gratis. De heer Barnaart vond het voor menschen tot 1200 inkomen wel wat hoog. Wie 1200 verdient heeft het niet ruim. De heer Gorter meende dat het beter was dat er voor de lessen betaald wordt, dan wordt het onderwijs gewaardeerd. De heer Baltus meende dat dé regeling on gewijzigd moest worden vastgesteld, daar anders de berekening foutief werd. Het voorstel werd hierop ongewijzigd' aan genomen. De voorzitter smaakte thans, dank zij zijn volharding, de voldoening, dat het reeds drie maal verworpen voorstel, om aan de open bare school een cursus in het Fransch te ver binden werd aangenomen. Ook wij oordeelen de beslissing in het belang van Bergen. Tot onderwijzeressen voor het geven van herhalingsonderwijs (handwerken) werden mej. v. d Oord en mej. Verwei benoemd. B. en W. stelden hierop voor om de huur van het postkantoor te brengen op 1152,50. Het rijk wilde 6,5 pet. van de bouwkosten van 1910 geven, doch B. en W. oordeelden, dat dan ook 6,5 pet. van de later gemaakte verbouwingkosten betaald moest worden. De heer'Barnaart oordeelde Y pet. ver hooging voor de onderhoudskosten veel te laag. - s De heer Gorter stelde terecht voor om het raadsbesluit waarbij bepaald werd de huur op 1400 te bfengen, te. handhaven.. Spr. wees er op dat de gemeente dc kosten voor de electrificatie alsmede die voor aan sluiting op de rioleering niet had berekend en wilde ait onder de aandacht van bet rijk brengen. Hiertoe werd besloten. Besloten werd aan de Districts-Arbelds- beurs over 1918 een-bijdrage van 12.-— te verkenen. Overeenkomstig het adres van den ge meente-opzichter, den heer Schuurman, werd besloten, ingevolge een adres van de afdee- ling Bergen van den Timmerliedenbond, waarbij, verzocht werd het minimumloon voor timmerlieden in bestekken voor Bergen op 35 cent en voor Bergen aan Zee op 38 ct. per uur te stellen, oin in de bestekken voor alle vakken de loonen naar de tijdsomstandig heden te bepalen en de werkkrachten daarbij te verdeelen in bekwamen, minder bekwamen, halfwassen en jongens. Dit werd beter geoor deeld, daar het loon nu al 45 cent was. Het adres verzocht ook op ieder karwei een behoorlijk schaftlokaal en een geregeld .onderzoek naar de ladders ojj de karweien. Hierop zal bericht worden, dat de gemeen te een dergelijke bepaling niet kan maken, daar deze materie onder de Veiligheidswet valt. De voorotter deelde nog mede, dat d.d. 27 September van de R. K. Woningvereeniging een plan voor het bouwen van 16 arbeiders woningen aan het Zanegeesf, was ingeko- met, met het verzoek om. voor het bouwen voorschotten te willen verleenen overeenkom stig de bepalingen der Woningwet. Het verzoek was vergezeld van teekenim- gen, begrooting en bestek. De voorzitter meende, dat een beslissing nog niet genomen kon worden, daar B. en w. het nog niet hadden besproken. Spr. wilde het in comité nog wel bespreken. De heer Bamaart merkte terecht op, dat het zeer jammer was, dat de menschen geen grond bij hun huis krijgen. De heer Baltus wilde met het oog op den woningnood dadelijk beslissen. Spr. deelde mede, dat de huur van de woningen al 3 per week werd. De achtergelegen grond wil de vereeniging daarom apart verhuren en daarvoor de bewoners van de huizen voor keur geven. De vereeniging kocht de grond echter voor een schijntje. De raad doet o. 1. goed met het plan goed te keuren onder voorwaarden, dat er bjj elk huis een stuk grond kwam voor het telen van voedingsgewassen. Dit heeft buiten voor de arbeiders veel waarde, vooral vlak bij de woning. Besloten werd bij huize „deiKlomp" inge volge een verzoek van den heer Boenderma ker een lantaarn te plaatsen. De voorzitter las een door hem aan het Rijkskantoor voor koper gericht schrijven voor, waaruit bleek, dat de gemeente haar best doét om koperdraad te krijgen. 27 Sep tember was daarop het antwoord ingekomen', dat de kwestie inzake koper met Engeland en Amerika hopeloos was. Te Rotterdam staat een partij koper van overzee aangebracht en steeds mislukken alle pogingen om het los te krijgen. Aan de gemeente wordt gevraagd op te geven hoeveel lichtlooze gezinnen er zijn0 oeveel oud rood koper de gemeente wil en te de laten maken, gemeente op hebben om daarvan draad Dan zal getracht worden deze wijze te helpen. Uit een schrijven van den Commissaris der Koningin bleek, dat in plaats van den heer Maschmefjer tot zetter van 's rijks belastingen de heer M. Baltus was benoemd. De heer Jb. Swaan was als zoodanig herbenoemd. Besloten werd in de volgende vergadering., te beslissen over een nieuw cxediet aan de centrale keuken. B. en W. werden1 gemachtigd dë keuken voorloopig in de gelegenheid te stellen door te gaan. Een uitvoerige bespreking over een schrij ven van den directeur van liet Productiekan tor in Noord-Holland, inzake het scheuren van weiland voor volkstuintjes, daarvoor 250 per H.A. susbidie gegeven wordt volg de hierop. De raad gevoelde op grond van ae ervaringen van het vorig jaar voor volks tuintjes niet veel. De menschen hebben geen tijd en de grond in Bergen is er niet voor ge schikt. De heer Gorter achtte de gemeente'niet ver antwoord, wanneer niet alles gedaan werd, om de productie te verhoogen. De voorzitter was het hiermede eens, doch wenschte dan de particulieren in de gelegen heid te stellen het zelf te doen. Het telen van gemeentewege had spr.'s sympathie niet. Op voorstel van de» heer Baltus werd ten slotte besloten te trachten van den heer Wie- debrugge een halve H.A. land te huren, daar dit Una wel geschikt was. Wanneer dit ge lukt, dan zal de gemeente voor gegadigden perceeltjes beschikbaar stellen'. De voorzitter deelde mede, dat de vleesch- prijzen Voor Bergen gelijk gesteld zijn met die voor Alkmaar. Aan een controleur is op gedragen om na te gaan hoeveel lapjes er ver kocht worden. Dit is op een zeker percentage gesteld. Per week komt er 900 K.G. vleesch zónder beenen. Bij de rondvraag drong de heer Baltus op verbetering van de wegen aan. Spr. vestigde, de aandacht op de Karei de Groote-laan. Dg heer Oldenburg oordeelde verstrating van den Bergerweg noodzakelijk. De voorzitter zegde toe, dat een en ander zooveel mogelijk zal geschieden. Hierop ging de raad in comité. AMSTERDAMSGHE BBURS NOORDHOLLAN'DSCH LANDBOUWCREDIE7 Koers van 17 Oei. 18 Ocj iCt. ninklijke Olie wat aangeboden en iets lager. Rubbers vast. Scheepvaart-aandeden prijs houdend met lustelooze stemming. Marine- waarden onveranderd. Tabakken willig met veel handeL Prolongatie geen noteering. BURGELIJKË" STAND. ONDERTROUWD: 17 Oct. Thomas Terpstra en Johanna Maar- tje Eilermann. Leendert de Rover en Catharina Frederika van der Vliet. Jacobus Buijsman en So phia Margaretha Gottmer, weduwe van Abraham Admiraal. GEBOREN: 17 Oct. Gerrit, van Arte Comelis Klomp en Rensina Berendina Selter. OVERLEDEN: 17 Oct. Gerrit Keesman, 68 jaar. Carcl Hendrik Ruijgrok, D8 jaar. - 22 jaar. TELEGRAFISCH WEERBBRKHT. 18 October. Medegedeeld door hei Kon. Nedariawdkdk Meteorologisch Instituut te Da Bildt Geldig tot den avond van 19 October. In het gebied van de waamamiag U dc hoogste stand van den barometer 767.7 te Hernösand. De laagste stand van den barometer onder 760 Zuid-Dui'tschland. VSSWACÏfFEm Zwakke tot matige wipden uit Oostelijke richtingen, nevelig tot licht of halfbewolkt, weinig of geen regen, mogelijk nachtvorst in het oosten, vrij zacht overdag. ALKMAAR, 18 0ct. Kaas. Aangevoerd 89 stapels, wegende 73544 Kilogrammen. Kleine fabriekskaaa f 60.kleine boe renkaas f 60.—, commissie bserenkaas f 60.—. middelbare boerenkaas f 60. LANOFD1JKER GROENTEVEILING 17 Ooi. Bloemka®l f 8.90 a 16.20, 2e «oost f 6.60 Roade kool f 3.50 a 7.89. Sela kool f 3.50 a 7.S0. Wftte kool f 150 a 4.—. Wortelew (toreekjpeeii) f 4250 a 0.por 100 Kg. Rammenas f 2.30 per 100 Kg. Bieten f 6.90 a 0.— per 100 Kg. Uien drogerij' f 8.50 a 0.—. WARMENHUIZEN. 17 OcL Aardappe- en f 0,—, drielingen f 0 kriel f 0.—. Nep (buitenland) f 9.10 a 10.10, Rnode kool f 1,6.90 a 7.40, Oele f 0,—aOWitte f 4.—, Rttabarber f 0,Wortelen f 4, alles p. 180. K.G. Rïetenb. f NO0RBSCMARWOUDE 17 Offit. Wortelen f a per 100 bos. id. buitenl. f 0.— a 0.—. Roods kool f 7.50 a 0.Gele kool f 7.50 a 0.—, Witte kool f 4.— a 6.— alles per 10 K.0. Slaboonen f 16.a 20. Uien f 6.50 a 9, nep f 0 a 10. SCHAOEN, 17 Oct. 8 paarden f 400 a 1200, 5 stieren, reg. 167 mag. geldekoeien f 250 a 650, 92 vette koeien reg., 20 kalf- koeien f 550 a 850, 55 vaaren f 250 a 450, 55 graskalveren f 40 a 160, 12 nuchtere kalveren reg., 50 magere schapen f 40a6(L 155 vette idem reg., 101 overhouders f 20 a 40, 36 magere varkens f 50 a 85, 2 idem vette reg. 40 biggen f 18 a 28, 23 konijnen f 1.50 a. f 3.—, 30 hanen f 1.50 a f 3.—, 2015 stuks kipeieren 25 a 27, 187 stuks eendeieren 25 a 50 eenden f 1.75 a 2.29 BOVENKARSPEL, 17 ©et. Bloemkool binnenland le soort f 12.— a 18.50, 2e soort f 8.a 9.8e soort f 3.20 a 0.Buitenland le soort f .0 Roode kool p. 100 K.G. binnen f 5.a 5.50 buiten f 0 00 a 00. Witte kool Binnen f 5.60 a f 4.75 Gele f 7.25 a f 0.—, SUboonen per 15 K.<3. f 4.50 a 5.—. Groote Bieten f 21 a 57. BEEMSTER, PÜRMEREN» en Omstr. 17 Oot. 17 zak slaboonen f 2.05 a 5.05, der zak 0 zak smjboanen f0a 0. per zak. 46 manden Peren f 4.50 a 25. per mand. 230 manden appelen f 3.75 a 21.75 per mand. bloemkool f a witte f 3J0 a 5.80, roode f 7.a 8.20. savoye f 5.40 a 8.60. Getrouwd: Jan Fraderik Wagendrevar Jr. en Theodora Agatha Balder, die mede hun hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij kun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 17 Qatober 1911. Geboren: JO Q. BRUGMAN en ALI BOL. Utrecht, 17 Oct. '18. Berd. Bolstr. 8. Inplaats van kaarten. Heden is tot een beter leven overgegaan ouzo eenige zoon OIKEL H1KDBIK, in den leeftijd van bijna 23 jaar. G. H. RUIJGROK. <3. H. RUIJOROK— Alkmaar, 17/9 '18. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik mijn op rechten en welgemeenden dank aan Ds. H. H. KLOOSTERMAN, ©r. FQRMEIJNE, de vereeniging Huisverzorging en aan allen voor de vele blijken van belangstelling, tfjdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde Eahtgenoote on dervonden. J. WEEL. NEDERLAND. pet. QblIg.N.W.S.van 500/1000 1917 4J- van 1000 dito Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 1000 dito 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500 5000 5 1 wangorod 'Dombr. QR. 625 4j Nicolai Spw. 100 4 Qeconsol. 1880 OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-1890 OR. 623 4 6e Emissie, 1894, OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. 4 Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-lnatelllngen. Amsterdanische Bank A Nederl. Ind. Handelsbk, Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. V. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A Amer. Hide en Leather Comp. Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. Cultuurondem., Handelsver. en Handelsvennootsch. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co's Hand. Mlj. A. v. Nierop en Co. Handel Mij. A. Petroleum-Maatschappijen. DordtschÊ Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert, van v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palemb. Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New Schibaleff Petr. Cy. Crt.ge w.A. id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. MH. A. Steaua Romana Petr. Mij. A. Rubber-Maatschappljen. Amsterd. Rubber Cult Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber MH. Aand. Scheepvaart-Maatscnappl|en. Holl, Amerika Lijn A Id. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mij Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. 5 5 4* AMERIKA, Atchis Top en S. Fé C v. g. A. Denv. en R. Qrande Spw C. v. A. Erie Spw. Mlj. gew. Aand. Kans City South. Railw. 6y. g. A Missouri Kans en Tex. C. v. A. N.-York Ont. en Western A. Norf. en West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A, South. Rlw. Vot. Tr. gew A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 1003 1061A» BELGIE. Antwérpen 1887 74 75 Mededeelingen-: Nederlandsche Staats fondsen vast. Russische en Oostenrijksche Staatsfondsen onveranderd. Amerika vast voor Anaconda Copper. Culturen willig. Ko- 82 731/, 651 hi 551', 931/4 931/4 43 44 381/4 38 37 37 381/, 38 62 90 101 s/8 99»/i 1841/4 202 1771/, 180 146«/4 150 77 71 95 253 V, 150 1161/, 376* 165 170 272 255 631 497/8 398/4 661/, 95 196 198 1628/4 4401/, 420 231 336;/, 188 271 263i/, 2751/4 313 304 861/4 124 274 190 268 530 501 237 284 490 998/4 998/4 90 9414, 9ih 221/, 228/s 81/4 271/, 79 93 29 V, 139 881/, 82 658) 558/i 93//, 93 Vs 4214 398/, 39 37V, 37 38 36 627/8 101 205 17iVk 182 157 77vk 701/4 95V4 259 1511* »f 364 165 173 360 253 625 421* 96 197 1981* 165 442 422 232 340 191 272 264 2-74 812 302 31 1221* 275 540 515 240 293 4q5 998* B99!A 90 978/4 07/8 23 221 81* 271 94 301* 13g7* a 8.-1- 8 MLIS A BETI1 AH/HA, dochter van STAAfc.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3