Stadsnieuws Ingezonden Stukken. 'Sport te Alkmaar, Woensdag 30 October 1918. op Dinsdag 5 Noyembera s., ONDERWIJS I. PRINS Az., Bierkade 11. Marktberichten. van Vercsnigingen voor Waterschapsbelan- gen en Verkeerswegen is na breedvoerige be sprekingen aangenomen het door het bestuur ontworpen rapport aan Ged. Staten van Noord-Holland, omtrent het voorstel tot op richting van een Hoogheemraadschap Noord- Hollands Noorderkwartier. Besloten werd, den zetel niet te doen vesti gen in Alkmaar, maar in Hoorn, omdat hier meer een centrum van dijken is. De overgroote meerderheid der leden was tegen het meervoudig stemrecht. s UIT OUDKARSPEL. Bij de stemming voor een notabel der herv.„ kerk alhier, tengevolge de benoeming van den heer D. Keppel tot kerkvoogd, zijn uitge bracht'70 stemmen, waarvah op de heeren Jb. van Meurs 36, F. de Boer Fz. 26, G. Kooijman 4, J. Mo&k, G. Kroon, J. van Hout en K. Goed ieder 1 stem, zoodat is ge kozen de heer Jb. van Meurs. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Den 1 November zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer Jan van Duin als postbode werd aangesteld. VISCHDISTRIBUTIE. Hedenavond kunnen de houders van de vischnumiaers 10362635 om Zeven uur visch bekomen. GESLAAGD. Te Den Haag is geslaagd voor het examen wiskunde (art. 86) de heer J. F. C. Baesjou alhier. BURGERKLKEEDING VOOR ONDEROFFICIEREN. Tijdens eene particuliere audiëntie bij den Minister van Oorlog van het Hoofdbestuur var; „Ons Belang", vereeniging van onderof ficia-en der Nederlandsche Landmacht, heeft Zijne Excellentie de toezegging gedaan, dat óók aan sergeanten en fouriers, die zes jaar onderofficier zijn, vergunning zal worden verleend om buiten dienst en tijdens verlof burgerkleeding te dragen. Gelijk bekend was zulks tot op heden al leen vergund aan de onderofficieren in den rang van adjudant-onderofficier en sergeant majoor. ALKMAARSCHE KAMERMUZIEK- VEREENIGING. Het is ons aangenaam ie kunnen mededee- kn dat de pogingen aangewend tot hét op richten van eeni Kamermuziekvereeniging in onze gemeente tot een goed resultaat gebracht zijn. r Wij twijfekn er niet aan of deze médedee- ling zal met genoegen door belangstellenden vernemen worden. TOESLAGBONS. Het "Kon. Nat. Steuncomité maakt bekend", dat de geldigheidsduur der toeslagbons voor- loopig voor onbepaalden tijd is verlengd. De' toeslagbofls zijn voortaan alleen geldig in vereeniging met de Rijks bons. NOTARIAAT. De heer J. P. Stuyt, candidaat-notaris al hier, is belast met de waarneming van het va cante kantoor van wijlen notaris M. Gou- veme. REKFNINO 1917 VAN DEN ARMENRAAD De Commissie tot de belastingzaken enz stelt voor: lo. de rekening goed te keuren in out vang op 1030— en in uitgaaf op 1225.25 K, met een nadeelig 195 25* 2o. de ingediende suppletoire dienst 1917, te beschouwen als sak:o van begroeting te z.jn een guérite nog gered en hun groote liefde rer- teedert ten slotte het hart van Logerais, die na eenige jaren zeer gelukkig is met zijn kleinkinderen. Het spel was prachtig, doch in 't bijzonder noemen wij den ouden Logerais, die inder daad hoogstaand werk leverde. Mooie opna men van schilderachtige plekjes en de nieuw ste costumes, op elegante wijze door manne quins gedragen, toonen eveneens dat er veel zorg aan deze film is besteed. Een paar komische nummers, waaronder een aardige caricatuurfilm, gaan aan 't hoofd nummer vooraf. Dit programma wordt nog alleen heden avond vertoond. Morgen een nieuw, met als voornaamste nummer: „Als de liefde veran dert in haat", met Helle,. Moya ia de hoofd rol. suppletoire begroeting, dienst 1918 VEREENIGING „DE DAGERAAD". In een openbare vergadering van de afdee- ling Alkmaar van de Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad", welke vergadering morgen avond 8"uur in de -societeitszaal van de Har monie gehouden wordt, bespreekt de heer A. J Lansen, yan Amsterdam het onderw' rp: „Vrijdenken' ea Vrijmetselarij". BUREAU VOOR INWONINGZOEKEN DE MEISJES PRINSENGRACHT 1015, AMSTERDAM. Meisjes die in Amsterdam geen tehuis heb ben', worden newezen op het Bureau voor In- woningzoekende Meisjes, waar een lijst is aangelegd van te huur zijnde kamers, bij fat soenlijke gezinnen, van alle gezindten, in verschillende stadsgedeelten, tegen alle prij zen. Het stelt zich slechts aansprakelijk voor die gezinnen waar de meisjes direct door het Bureau geholpen zijn. Meisjes worden ingeschreven tegen matig tarief. Het Bureau dat geen betrekkingen ver schaft, is geopend: Woensdag en Vrijdag.van 1—3 uur. Goede adressen; niet te ver van het cen trum der stad, worden steeds gevraagd; in- schrijvingskosten 0.25 k f 0.50 De Besturen van: De Ver. t. Behartiging, der Belangen v. Jonge Meisjes. De Vrouwenbond t. Verhooging v/h zede lijk bewustzijn Het Tehuis Koningin Wilhelmina. R. K. Int, Ver. t. Bescherming v Meisjes. Afd. Amsterdam. „VRIENDINNETJE". Euc In dit bekende stuk van Eugène Brieux heeft Rika Hopper bij 't Ned. Tooneel als Marguérite veel succes gehad, evenals Jan L» de Vos als de oude Lozerais. Dit stuk is nu ook verfilmd door Fransche artisten en deze hebben ongetwijfeld een mooi stuk werk gele verd. De vertooning in het Alkmaarsch Bios- coop-Théater had dan ook veel succes. André Lozerais. de zoon van den eigenaar van een der grootste modezaken uit Parijs, wordt verliefd op Marguérite, één der atelier- meisjes. Als papa Logerais hoort, dat zijn zoon 't ernstig meent en niet van het meisje wil afzien, krijgt Marguérite ontslag, maar André gaat mee. Logerais is zeer kwaad en wil dan ook niets meer met André te maken hebben. De jongelui leven zeer gelukkig, maar 't geld raakt op en André kan geen werk vinden. Nergens is ten slotte uitkomst meer. Zij besluiten samen te sterven, na een roeren de afscheidsbrief aan de ouders te hebben ge schreven. Gelukkig worden André ea Mar- GEWESTELIJK EFEDERATIE DER S. D. A. P. Gistermorgen half twaalf werd in „Het Wapen van Munster**. de jaarvergadering ge houden van de Gewestelijke Federatie Noord- Holland Noord dèi; S. D. A. P. Van de 56 afdeelingcn waren 30 vertegen woordigd door ongeveer 60 afgevaardigden. Door den voorzitter,- den heer O. W. Mi- cbels, uit den Helder, werden in zijn -ope- ningswoofd gereleveerd de afgeloopeu Ka merverkiezingen en de gunstige uitslag (laar van voor de S. D. A. P Woorden van Waar deering werden door hem geuit, in verband met het overlijden van de heeren Albert Hahn (de bekende teekenaar van „De Notenkraker") en A. Dijkgraaf, propagandist voor de S. D. A. P. De aanwezigen verhieven zich van hun zitplaatsen. Door den heer J. Westerhof, secretaris propagandist, werd ernstig aangespoord tot mobiel maken voor de komende Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen. Uit het door ge noemden functionnaris uitgebracht jaarver slag, hetwelk liep van 1 Januari 1918 tot en met 30 September 1918, bleek, dat het aantal afdeelingen vooruitging met 5 en nu 56 be draagt. Het aantal leden der partij ging voor uit van 2355 tot 2834 leden, waaronder 607 vrouwen. Het abonnementental der weekbla den „De Vonk", „De Volksstem", „De Voor post en „De Voorwaarts" steeg van 2671 tot 2949; .Het Volk" nam in abonnees toe van 2126 tot 2386; „De .Proletarische Vrouw" (orgaan van de S. D. Vrouwenclub) van U126 tot 1131, Aangaande de gehouden Tweede Kamer verkiezing en de propaganda daarvoor, werd door den heer Westerhof medegedeeld, dat in totaal 123 openbare vergaderingen zijn ge houden, benevens 7 openluchtvergaderingen. Hierna werd door den penningmeester, den heer D. C. P. de Zwart (den Helder) het financieel overzicht gegeven, waaruit bleek, dat was ontvangen 2113.62* en uitgegeven 2059, aldus een saldo van 54.621/2. De voor 19181919 ingediende begroo ting geeft in ontvang en uitgaaf een bedrag aan van 2580. Daaromtrent was de pen ningmeester de meening toegedaan, dat dit bedrag te klein is om voldoende propaganda te kunnen maken. Aangezien de gelden dien aangaande beschikbaar worden gesteld door het Partijbestuur, werd besloten om bij ge noemd lichaam er op aan te dringen den post te verhoogen. Als lid van den Partijraad werd bij accla matie gekozen de heer J. PeerI kamp (Zaan dam) en de heer A. W. Michels (den I leider) als plaatsvervanger. Door drukke werkzaamheden bedankten de heeren Michels en de Zwart als bestuursle den. Aangezien.-beiden in den Helder woon achtig zijn, werd door de heeren Biinnendijk (Wormerveer) en Prins (Zaandam) de wen- schelijkheid bepleit, dat het Dagelijksch Be stuur zou worden gekozen uit de afdeeling Alkmaar, waardoo: een vluggere functionee ring kan plaats vinden. Bij de hierop volgende verkiezing verkreeg de hfeer Peerlkamp (Zaandam) 55 en de heer Van 't Veer (Alkmaar) 20 stemmen. Eerstge noemde was dus als voorzitter gekozen. Ai penningmeester werd bij acclamitie gekozen de heer Jacobs (Zaandam). Hierna werd door den heer Westerhof m den breede bepleit, dat de binden het eigen dom zullen worden van het Gewest en een andere gedragslijn moet( worden gevolgd. Een kapitaal van 6000'is hiervoor benoo- digd, terwijl de tegenwoordige drukker dei- bladen, de heer Reiman te Amsterdam, de toe zegging deed. ^jm zijn aandeelen van de druk kerij N. V. „Volharding" bij het Gewest te plaatsen. Wanneer in deze richting gewerkt wordt, aldus de heer Westerhof, kan een voortbestaan der bladen worden gewaar borgd. De heer de Zwart gaf als zijn meening te kenden, dat in die richting eveneens schip breuk moest worden geleden, welke gedachte door den heer Thomassen (Bussum) niet werd gedeeld. Na nog een repliceering werd op voorste van den heer Westerhof besloten, dat de bla den aan het Gewest kunnen worden overge daan', wanneer het accountantsonderzoek gunstig is en de heer Reiman diverse ver plichtingen aangaande advertentiën en cor rëetie op zich neemt. Voorts werd besloten tot het houden van centrale cursussen voor a.s. gemeenteraadsle den, in elk geval te Schagen, te Alkjnaar en te den Helder, met als leiders de heeren A. W. Michels, A. de Vries en J. Westerhof. Indien mogelijk, zullen,op andere plaatsen Cursus sen worden gehouden, wanneer er zich cur susleiders beschikbaar kunnen stellen. Aangezien het reeds 5 uur was geworden werd besloten om een -7tal punten van de agenda af te voeren en deze te behandelen op de vergadering van de districts-besturen, welke Zondag 21 October a.s. wordt gehou- den. Bij de rondvraag bracht de heer Binnendijk (Wormerveer) de aftredende bestuursleden Michels en de Zwart een woord van dank partij verricht, welke bewoordingen met een applaus door de aanwezigen werd onder streept. - voor hun flinken arbeid in het bevang van de ris van Alorytria had in den loop der vorige week nog wel aan Z. V. V. geschreven, om toch vooral, in geval van afkeuring, tijdig be richt te zenden. Maar jawel. Bovendien zijn de spelers in Zaandam naar ;t veld gaan kij ken en zij vonden dit beslist bespeelbaar. Ook vernamen zij, dat Z. V. V. niet 'geheel volledig zou geweest zijn. Behalve de spelers zijn ook de supporters gedupeerd, die Alcmaria nog per trein verge zelden. Wij weten niet of aan deze zaak iets te doen is, maar in den haak is 't niet. As. Zondag de Stormvogels hier. Ondere uitslagen 2e klas B. Scho ten—R. C. H. 0-3. Stormvogels^-D. E. C. 6-0. WatergraafsmeerZ. F. C. 1-0. 1 e k 1 a s A. AjaxH. F. C. 4-0. Haarlem B. W. 2-3. H. V. V.—Hercules 8-2. U. V. V.—Sparta 1-5. V. O. C.—Quick 2-0. D. F. C. —H. B. S. 1-0. DRAVERIJEN „KENNEMER SPORT CLUB." De laatste draverij in dit seizoen werd, ge zien het minder gunstige weer, toch nog door een groot aantal bezoekers bijgewoond. Het regenachtige weer had de baan natuurlijk- zwaar gemaakt, maar. toch was het terrein beter in orde dan wij verwacht hadden. De opkomst der paarden was uitstekend. De sportieve kwaliteit van de verschillende dra verijen stond niet zoo hoog als anders. Vooral de laatste course kwam de sportiviteit lee- ijk in het gedrang en het publiek gat dan ook luide zijn misnoegen' te kennen. Volgens de bezoekers en ook volgens ons had Doorloo- per, als hij niet getrokken was, in twee heats gewonnen. Nu waren er drie noodig. Wat men ook probeerde, Dienares kon 't niet win nen. Na de eerste heat was zij uitgeloopen. Floris V. met M. Siderius waren weer de helden van den dag. Won hij de eerste course op stap, ook de tweede en derde zou hij ge wonnen hebben, als hij niet een eigenaardige vrees had gehad voor de Z. O. bocht. Daar raakte hij er tot tweemaal toe uit. Wel won hij in de tweede course eveneens den prijs, doordat Dalila gediskwalificeerd werd, maar de Kortebaanprijs ontging hem erdoor. Deze viel nu tegen alle verwachting in ten deel aan Frans Schaap, in de beslissing gereden door v. d. Meulen, leerling van Ockhorst, die zelf Auto reed en als nummer vier binnen kwam. Doorlooper moest tegen wil en dank de heat winnen. Uitslagen dar verschillende draverijen: I. Alfmaria-prijs. Prijzendraverij 4e klasse 1700 M, Prijzen 300, 100 en 50. Negen paarden kwamen uit en 't starten duurde verbazend lang. Toen 't schot geval len was ging Floris V direct naar voren en won onbedreigd. Chriemhilde werd twee en Paulowna won welverdiend den derden prijs. 1. Floris V (1735 M.) van J. Schmidt, De afslag Seeït October 1918 ten 1. te Alkmaar van den heeir K. Willig plaats: op Zaterdag 26 2 ure, in het café Central (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) VOETBAL. Door nalatigheid van den consul en de vereehiging Z. V. V., heeft Alcmaria gisteren een vergeefsche reis naar Zaandam gemaakt tiet terrein was afgekeurd, maar men had Alcmaria geen telegram gestuurd. De secreta- Beemster, rijder M. Siderius, tijd 3.10l/B. 2. Chriemhilde (1770 M.) van Stal Lansier, rij- der B. ten Hagen, tijd 3.147B. 3. Paulowna (1720 M.) van N. Stammes, N. Niedorp, rij der Stammes, tijd 3.167B. Niet geplaatst: Euryanthe, Caar, Esther M., Harrold, Barones en Frans Scjiaap. II. Najaarsprijs. Handicapdraverij 2200 M. Prijzen 400, 150' en 50. Nu kwamen zeven paarden uit. Weer duur de 't starten lang. Floris V nam wepr de lei ding en scheen opnieuw te gaan winnen, toen in de laatste ronde de ruin even van streek raakte. Dalila maakte daar handig gebruik van om te winnen. Maar daar zij gediskwali ficeerd werd wegens onzuiver draven, kreeg Floris V toch den prijs. 1Flosis V. (2200 M.) van J. Schmidt, Beemster, rijder M. Siderius, tijd 4.03*lr 2 Ciampi (2340 M.) van Stal Lansier, rijder B. ten Hagen, tijd 4.07'/,. 3. Amie (2250 M.) van IC Hoek te Hem, rijder T. Witteveen tija 4.10Vb- III. Kortebaanprijs. Draverij korte baan 800 M. Prijzen 30O, 150, 75 en 25 Een mooie opkomst, 15 van de 21 paarden Na een zestal ritten, waarin eerst Door looper, Alexandra Albert R., Paulowna, Ban dage, Ester M. en Catharine L. afvielen en toen Harrold, Long Ago. Amie en Bartinus bleven ten slotte voor de beslissing over: Flo ris V (730 M.), Frans Schaap (740 M.), Au to ('780 M.) en Vitesse (790 M Dezelfde kuur van Floris V kostte hem nu dien eersten prijs. Frans Schaap wist tegen de verwachting in te winnen, gevolgd door Vitesse, Floris V (die zich hersteld had) en Auto. 1. Frans Schaap (740 M.) van Stal Excel sior. In de beslissing gereden door v. d. Men len, in de series door C. F. Ockhorst. 2. Vi •tesse (790 M.) van N. Schermerhorn, Alk maar,-rijder J. Witteveen. 3 Floris V. (730 M.) van J. Schmidt, Beemster, rijder M. Si' derius. 4. Auto,(780 M.) van Stal Rijswijk, rijder Ockhorst. IV. Sluitingsprijs. Heatprijzendraverij 1600 M. Prijzen 500 en 150. Eerste heat. Zes paarden. Dienares wint Doorlooper getrokken. Dalila rijdt tegen een paaltje en moet uitvallen. Gekko drie. Ban dage en Duncan gedistanceerd. Tweede heat. Drie paarden. Dienares lijkt het te moeten winnen. Raakt echter op. Door looper eerste. Gekko' geeft den strijd op. Derde heat. Twee paarden. Dienares en Doorlooper. Om de beurt voor. Ten slotte wint toch Doorlooper. 1. Doorlooper (1600 M.) van J. van Schaik, Haarlemmermeer, rijder de Vlieger 2. Dienares (1630 M.) van Stal Lansier, rij der B. ten Hagen. Hiermede waren voor dit seizoen de drave rijen geëindigd. De Ken nemer Sportclub kan over het suc ces van de door haar uitgeschreven courses tevreden zijn. Zij verdient een woord van hul de voor de wijze waarop zij de belangen van de paardensport, vooral hier in Noord-Hol land, dit seizoen weer heeft gediend. AFD. ALKMAAR NED. BOND VOOR VROUWENKIESRECHT. De afdeeling Alkmaar yan den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht begint haar winter seizoen met een openbar e vergadering, waar- Mevrouw* U. A. v. Riel-Smeenge, voorzit ster van den Bond, zai spreken over Actief Vrouwenkiesrecht; wat wij doen kunnen om iet te bereiken; wat wij doen moeten om er eenmaal een zoo goed m ogelijk gebruik van te maken. Mevr. van Riel is in de vrouwenwereld een oekende persoonlijkheid zij bekleedt een be trekking, nog door weinige vrouwen vervuld: z ij is namelijk schoolopü. eneres in het arron dissement Emmen. Mej. A. Gouwe en mej. G. Blom spelen ter afwisseling eenige nummers voor viool en piano. Verder is de afdeeling Van plan om in 5 avonden een cursus te doen houden over ge meente-politiek, door Mevr. Schmidt-Prijer uit Bussuni. In Mei 1919 zuljen de gemeenteraadsverkie zingen plaats vinden. Waar iedere vrouw er natuurlijk van doordrongen is, dat nu de tijd gekomen is, dat ook; vrouwen zitting moeten nemen in de gemeenteraden, is het noodzake lijk. dat zij van alles, wat daar betrekking op heeft, op de hoogte is. Deze cursus zal ook voor niet-leden toegankelijk, zijn. Tot slot heeft professor Mr. J. E. Heeres, uit Leiden, beloofd in Januari 1919 een spreekbeurt te vervullen. Mijnheer de Redacteur! Bij voorbaat mijn dank. voor de plaatsing. Velen met mij zijn Zaterdag teleurgesteld met den vleeschverkóop. daar de houders van de laatst .opgeroepen nummers (dus Zater dagmiddag van 26) nul op t rekwest ge had hebben en in plaats van op vleesch, lek ker op een houtje konden bijten. De directeur 'van 't slachthuis heeft niet voor niets gezegdde menschep behoeven nu niet meer te wachten en in dé rij te staan, wént als alles op is, loop je van zelve wel Doch waar is nu 't vleesch gebleven, Men is haast geneigd te gelooven, dat 't evenals te Heiloo, ergens anders ingezouten is. Men weet toch hoeveel bons eir in omloop zijn. En is er minder vleesch, waarom dan zooveel bonnen opgeroepen s En nu nog een vraag: Zaterdagsochtends de leverworst bij de slagers verkrijgbaar. WARMENHUIZEN, 19 Oct. Aardappe len f 0 drielingen f 0 kriel f 0. Nep (buitenland) f 9.a 9 3.0, Roode kool f 6.50 a 7.10, Gele f Of—a 0.—W ,tte f 3.10, Rhabarber f 0,Wortelen f 0, alles p. 100 K.G. H. Riesenb. f NOORDSCHARWOUDE 19 Oct. Wortelen f 4 50 a per 100 bos. ld. buitenl. f 0.a 0.—. Roode kool f 7.50 a 0.öele kool f 7.50 a 0.—, Witte kool f 3.a 4.— alles per 10 K G. Slaboonen f a Uien f 0.— a 0, hep f 9.30 a 10.89 BEEMSTER, PURMEREND en Omstr 18 Oct. 76 zak slaboonen f 2 35 a 6.50, der zak 0 zak snijboonen f 0a 0 per zak: manden Peren f 0.a per mand. 0 manden apptlen f 0.— a i per mand". bloemkool f a witte f 2.50 a 3.90, roode f 5.20 a 16.93. savoye f 6.10 a 18.0. BOVENKAkSPEL, 19 Oct. Bloemkool binnenland le soort f 12.a 17.50, 2e soort f 8.— a 10 50, 3e soort f 3.— a 4.Buitenland le soort f .0 Roode kool p. 100 K.G.v binnen f 6 a 7. buiten f 0.00 a 09.— Witte kool Binnen f 3.— a f 0 Öele f 6.75 a f 7.2g. Slaboonen per 15 K.G. f 0.a O.—. Groote Bieten f 32 a 84. is de leverworst dij ae stagers vernnjgu Waarom niet 'smiddags na 4 of 5 uur? begrijpt men niet dat de buitenlui met leeuwenaandeel gaan strijken? Nogmaals mijn dank. P. B. DE JONG. Of het op x t* Alkmaar, aanvangend» te 12 uur an den daar- opvolggnden WOENSDAG 6 NO VEMBER. BURGERLIJKE V3TAND VAN ALKMAAR. GEBOREN: 20 Oct. Joseph Dominicus Henricus, z. v. Frederikus Hubertus Savonije en Aafje Ranzijn. Antonius Johan nes, z.v. Johannes Taman en Clasi- na Petronella Banning. 21 Oct. Hendrikus, z.v. Adrianus de Groot en Alida Stam. OVERLEDEN: 20 Oct. Cornelis Constant, 75 jaar. Martina Jacoba den Engelsman, 4 maandén. Grietje Boogh, 16 jaar. - Neeltje Mandersloot, ge huwd met Willem Swager, 46 jaar. Weijert Tijssen, 25 jaar. 21 Oct. Petrus Smit^38 jaarv in Boekhouden en aanverwante vakken {ter opleiding voor praktijk cn examens. AMSTERDAMSCHE BEURS. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Koers van 19 Oct. 21 Oct NEBERLAN». pCt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 21 October. Medegedeeld door het Koe. NederTandsdh Meteorologisch Instituut te De Bildt Geldig tot den avond van 22 October. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 775.8 te Stockholm. De laagste stand van den barometer 763.4 te Maastricht. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind uit'oostelijke rich tingen, aanvankelijk betrokken met kans op regen, later opklarend met w gen, iets zachter overdag. feinig of geen re- UITSLAG VEILING. Bij de op-19 Oct. 1918 door notaris A. K Ninaber gehouden veiling van de boeren plaats te Noordschermer, gemeente Oterleek. a/d Noorddijk is in bod gebracht: tHuis, schuur, plaats, boomgaard en, weiland, 0.60 48 H.A. f 6000. 2. Weiland, gr. 2.12.50 H.A. op 7635.— 3. Weiland, groot 4.87.90 H.A. 17990.— 4. Weiland, groot 2.14.80 H.A. 7350. 5. Weiland, groot 2.53.00 H.A., 9712.50 6. Weiland, groot 1.60.20 H.A., 5625. 7 Weiland, groot 2.70.40 H.A., 9375. 8 Weiland, groot 2.56.00 H A., 8750. ALKMAAR, 21 «ct. Aangev. --paar den f C a —0, 97 koeien f —0 t —0, 11 nucht. kalveren f a 362 'v. schapen f a ,8 vette varkens f a f a bakken en geiten f 0 Alzoo de 19.15.28 H.A. op 72437.50. biggen a LANOED IJKER GROENTEVEILING 19 Oct. Bjosmkool f 9.^* a 15i.l0, 2e soort f 5.10 a 7.50 Roode kool f 3.50 a 7.50. Witte kool f 2.50 a Wortelen (breekpeen) f 4.50 100 Kg. Rammenas f 2.— a 5.90 per 100 Kg. Bietep f 7.a 7.40 per 100 Kg. Uien drogerij f 8.50 a 0.—. Slaboonen f a a 8.— per 77ft -V» 292 ;89 PROLONGATIE 4 pet. Mededeelingen. Staatsfondsen luier. Cul turen en Oliewaarden willig. Rubbers lager. Scheepvaartaandeelen kalm. Marinewaarden- lager. Tabakken weinig affaire. Amerika vaat voor Stegls. in Gioste Paardemarkt 4 2* 5 5 «31/» 83 741/» 65»/» 55 V4 93 V, 931), 42 44 381/, 39 35>/, 35 371/, 35 V, §37/, Telefoon 229. Oblig. N. W. S. van5Ü0/1008 1917 4) dito van 1001 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 1009 di'o 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronear. jan.-Juli RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2509 5009 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw 100 Oeconsol. 1880 OR 625 Rothschild (consols) OR. §25 Hope en Co. 1889-1890 OR. 625 6e Emissie, 1894, OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/109 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 19:5 5 Bank- en Crediet-tnsteliingen Amsterdamsche Bank A 185 Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. 208 Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. 183 ij, Rotterd. Bankver. Aand. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. 169 Am. Car. en Foundry Co. C. v. A 7| Amer. Hide en Leather Comp. 70 Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. 93'/, Cultuurondern., Handelsver. en Handelsvennootsch. Compania Mercantil Argentina A. 25g Cult. Mij. der Vorstenlanden A. 155'/, id. id. id. Winstaand. 122 Handelsv. Amsterdam Aand. 3§5 Tels ea Co's Hand. Mlj. A. 101 v. Nierop en Co. Handel Mlj. A. 179 Fetreleum-Maatsehappijen. Bordtsche Petr. Ind. Aand. 2f7 Bee. Holl. Petr. Cert, van v. A. 2§3 Kon. Ned. Mlj.'t. e. v. Petr. br. A. 63# Sum. Palemb. Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New Schibaieff Petr. Cy. Crt.gew.A. 43»/, id. id. Grt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. 96y, Steaua Romana Petr. Ml). A. 193 Rubber-Maatechappljen. Amsterd. Rubber Cult Mlj. Aand. 200 ,Beli-Batavia Rubber Mij. Aand. 168»/, Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A ld. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mlj. Nederland A. BUITENLAND. Int. Mere. Marine Cy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Tab»k*-Ond»rn»ming«n. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Beli-Maatschappij Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij Aand. Spoorwagen, Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v'. Staatssp. Obl. 4J 'BUITENLAND. AMERIKA. Atchi» Top en S. Fé C. v. g. A Penv. en R. Grande Spw C. v. A. Erie Spw. Mlj. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy. g A. Missouri Kans en Tex. C. v. A. N.-York Ont. en Western A. Norf. en West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. gew A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieloeningsn. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/190—3 BELOIE. Antwerpen 1887 447 425", 2341), 342 lgO 279 264 2733/, 312 3U4 35 122 275 27} 5J§ 51» 44 2g2 493'/, 99»/, 97»), 90 87 82 74 65»/, 56 937/,- 93;;, 49 43 34 9, 34 34 9, 35 34» 99s/* luu 189 210 182 145»/, 159 77»/, 71 9* 25# 168 127 399 168 179 319 269 643 93 199 194 158 445 424 234 98 10 231/, 23 V, 8»/, 27 951/, 31 149 199 266 263, 273 310 3U2 33ib 121 273»/, 537 5141/» 199 1Ü9 90»/, 977/, 99, 23 ii, 23'/» 9 28 947/, 307/# 140 787/,

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3