ju. Telegrammen tan heden- Stadsnieuws. üoekaankeadigina:. Rechtszaken. Ingezonden, Stukken. Marktberichten. Dfc machinist Van eröe «i fle Soofdcce» éucieur De Bruin. beiden van Hilversum, hebben kcrt voor net ongeval het baanvak langzaam gepasseerd, omdat de machine te •weinig stoom had. Aan, den weg bemerkten zij niets bijzonders, evenmin als bij vroegere ritten. De ontzettende stortregen verhinderde echter bzij de spoarbrug alle uitzicht. De ma chinist Beckers, van Amersfoort, heeft even min iets bijzonders aan he baanvak gemerkt toen hij mét een lateren trein passeerde. „De baan reed beslist rustig", aldus deze getui ge. En dat was vlak vóór het ongeval. De opzichter-machinist J. Wielard, van Amersfoort, die met den machinist A. L. van Perge en den leerling-machinist W. C. Swart, beiden van Amsterdam, de locomotief van den verongelukten trein bereed, verklaar de vóórdat het ongeval geschiedde, het baan vak te hebben overzien. Hij heeft toen noets bijzonders waargenomen. De voorzitter: Wanneer hebt ge voor het eerst iets-gémerkt? De heer Wielard: Op een afstand van ongeveer 30 meter voor de brug! Toen kreeg ik een gevoel of de machine naar de laagte werd geslingerd. Ik vermoedt, dat het mid- dendrnfwiel den eersten stoot heefe gemaakt, ZoZodra deze getuige na den eersten va', weer overeind kwam, begreep hij* dat de spoordijk was ingestort. Hij is geen oogen- blik van stuur geweest, maar was zich dade lijk volkomen bewust van wat er geschiedde. Het meeste vuur was reeds uit de vuurkist gevallen. Omdat er geen gevaar bestond, had getuige den leerling-mach mist gezegd, dat de rest van het vuur eruit gehaald kon worden'. Getuige is naar den wachter gegaan om te vragen of men iets aan den weg had gezien. Dien morgen had hij denzelfden weg nog tweemaal bereden, om 8 15 en om 9.20 uur, maar niets bijzonders bespeurd. Nooit heeft getuige iets gemerkt in de drie jaren, dat hij, belast met het begeleiden van treinen en loco motieven, het baanvak dagelijks eenige keeren bereed. Van brand is bij het ongeluk ge sprake geweest. De passagiers, die brand m ben meenen kunnen vaststellen, zullen het vuur, dat uit de vuurkist door den aschbak is gevallen, voor brand hebben aangezien. De voorzitter: Hebt u geen ontploffing waargenomen De heer Wielard: Ik heb er niets van ge merkt. Alleen heb ik de botsing tegen de brug goed gehoord en gevoeld! De voorzitter: En hebt u verder niets ge merkt, waarvan de mededeeling licht kan ge- - ven over de Oorzaak van. het ongeval De heer Wielard: Ik kan alieen zeggen, dat ter plaatse van de voorste drijfas de grond zich" heeft begeven. Misschien is dat ook verder naar achteren geschied, maar dat kon ik niet zienè Ik heb "alleen gevoeld, dat de locomotief plotseling verzakte. Ik wist na tuurlijk niet, dat de heele dijk inzakte, maar ik begreep wel dadelijk, dat het meer dan een gewone ontsporing was. Toen het ongeluk gebeurd was, heb ik gezien, dat de regulateuc gesloten was en dat de handle van ae rem- kraan in de uiterste stelling stond. KORTE BERICHTEN. Te E'ndhoven is Zondagnacht inge broken in de fabriek van de firma Abbé. Ontvreemd zijn 6000 sigaren. De politie heeft te Woensel zes mbre- kers, waaronder twee vrouwen, gearresteerd, wegens belangrijke diefstallen van tabak ter waarde van duizenden guldens, De Duitsche zeeboot „Magdalerm Fi scher" "is gisteren van Antwerpen te Haqs- weert aangekomen en geïnterneerd. Te Amsterdam zijn twee jongelingen van 17 at' 19 jaar aangehouden.', die een 16- jarigen jongen van 1000 hadden beroofd. Een onderwijzer der Christelijke school te Hengelo is door het plafond der school ge- vallen. Met gebroken arin en been is hij be wusteloos opgenomen. Op de jaarmarkt te Zuidlaren is een woonwagenbewoner, die zich in een dieren- tent begaf om met een beer te vechten, door dat de muilband van den beer te wijd was, door dezen ernstig in het achterhoofd gebe ten. In de woning van den koopman D., op den Vervcrsdijk te Delft, is Zaterdagnacht ingebroken «c em bedrag vaa 28GÖ ge- etoletk *- Aait de Groningse he hoogeschool hee de aerate vrouw hare lessen geopend, 't Is mej dr. Elisabeth Neurdenberg, uit Amster dam. De hospitaal schepen zijn gistermorgen weer naar Engeland vertrokken. Onze gezant te Londen, jhr. mr. de Mnrees van Swinderen, had zich Zondag avond te Rotterdam gescheept om tegelijk met de commissie van gedelegeerden voor de economische onderhandelingen met de geas- «jcieerdcu te Londen, naar Engeland i<% ver trekken. Heden ral ie Ede geopend worden de nieuwe school voor verlofsofficieren der bere den artillerie. v Nabij Ooetbmrg is gister cm Duitsche tweedekker neergekomen, bemand met twee officieren. Een der officieren was een been afgeschoten. Iemand te Hengelo ontving eert pakje vit Amsterdam, waarin voor 195 materiaal moest zitten. Het bevatteeen ouden stroo- hoed erv een keisteen. Te Rotterdam is Zaterdag een kantoor bediende gearresteerd wegens valschheid in geschrifte er. vu duistering van gelden ten n ad tele van N V. Braat's Kon. fabriek te Delft. De oudste ingezetene der gemeente Ha ren (Gr.) mej. J. Spekman, is op 100-jari- gen leeftijd overleden. Te Rotterdam kwam iemand bij een winkelier een bon van 2.50 wisselen Hij rukte den winkelier de portefeuille uit de hand en ging er mede aan den haal. De por tefeuille bevatte 200. Te Rotterdam heeft een bakker aangnte gedaan dat zijn zetbaas verduisterd heeft: 253 en voorts 80 bladen1 elk met 10 0(X) brood'bons van de 71e week en nog 89 bla des var» de week, teamen voor 1.700.000- gr. brc^f, aanleiding van het kolenaanbod van Ame rika, aan den Amerikaansahen gezant een schrijven heeft gericht, waarin o. a. wordt opgemerkt, dat het aanbod in de nauwste betrekking staat tot het gebruik, dat van de vrije Nederlandsche scheepsruimte, waar van nog een deel in Amerikaansche havens aanwezig is, wordt gemaakt. De kwestie der scheepsruimte is een voornaam onder deel van de algemeene regeling waarover de onderhandelingen te Londen zullen loo- pen. In verband hiermede en ook omdat den 18en October een mededeeling is inge komen van het Britsche gezantschap, waar uit blijkt, dat de Britsche regeering zich met het aanbod vereenigt, heeft de Neder landsche regeering gemeend de aangelegen heid waarop de mededeeling betrekking heeft, naar de onderhandelingen te Londen te moeten verwijzen en heeft zij haar gede legeerden ter conferentie ter zake van de noodige instructies voorzien. Bij die on derhandeling zal dan blijken, welk gebruik van het aanbod def Amerikaansche regee- riflg zal kunnen worden gemaakt met het oog op de behoefde en de gedragslijn, die Nederland in verband met zijn positie heeft in acht te nemen, ARRON Dl SSE MEN TS-RECHTB ANK. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den heer A. J. v. B., alhier, tegen wien de officier van justitie wegens verduiste ring en' valschheid in geschrifte 8 maanden gevangenisstraf had geëischt, en veroordeelde beklaagde tot 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf met last tot onmiddellijke gevangen neming. De hoofdinspecteur van politie en een re chercheur hadden zich blijkbaar bij de wo ning van den heer v. B. opgesteldzij kwa men althans met hem, spoedig na dé uit spraak, bij het Huis van Bewaring aan. De rechtbank, uitspraak doende tegen notaris v. d. S. O. te Wieringen, tegen wien de officier 300 boete geëischt had wegens beleediging in geschrifte van den burgemees ter van Wieringen, gelastte heropening van het onderzoek op 22 November, om beklaag de de gelegenheid te geven ziju beweringen te bewijzen. GESLAAGD. Gisteren slaagden voor acte J, gymnastiek vrije- en ordeoefeningem, gehouden te Amster dam, de heeren W. Burdorf en F. G Nol, bei den leerlingen van den heer J. J. Poll, leer' aar gynin. M. O. te Wormerveer, GEPROMOVEERD. Aan de Leidsche Universiteit werd heden met guristigen uitslag afgelegd het kandi- daaats-examen in de rechten door den heer ji. A. J. M. Küsters, alhier. TER AARDE BESTELLING M. GOUVERNE. Op de R. K. begraafplaats „St. Barbara" werd om half twaalf, nadat hedenmorgen in de St. Dominicuskerk de plechtige uitvaart dienst, waarbij Zijn Eerwaarde pastoor Heijs, geassisteerd door paters Kolenberg en Wei ter, de H. Mis opdroeg, had plaats gehad, het stoffelijk overschot van notaris M. Gou- verne ter aarde besteld. De absoute in de kapel en de beaarding geschiedde eveneens door pastoor Heijs, ge assisteerd dor pater Orie en pater Knoppen' berg Et.. 9 den de plechtige ceremoniën rnj. Evert 1., werkman, Alkmaar, Uitspraak: 1 maand gev. Julia Aleida Christina A., winkelierster, Alkmaar, distributie-overtreding, eisch vrij spraak. Uitspr.: conform. Jan K., negotiant, ged., diefstal, eisch 3 maanden gev. Uitspr.: conform. Lou wrens G., koopman, Urk, distributie- wet. eisch vrijspraak. Uitspr.: conform. Cornelia D., veehouder, Spanbroek, diefstel van een; rijwiel, eisch 8 maanden gev. Uit spraak: 10 maanden gev. Samuel H., koopman, Helder, mishande ling, eisch 50 boete subs. 10 dagen hecht. Uitspr.: 25 boete subs. 10 dagen. Cornelis van Sarbeider, Zijpe, rijwiel diefstal, eisch 10 maanden gev. Uitspr.: 10 maanden gev. Cornelis van der K., werkman, Hoorn, verduistering van een handkar, eisch 5 maan den gev. Uitspr.: 3 maanden gev. Jacob de G., bakker, Enkhuizen, mm derjarig. Uitspraak: vrijspraak. Willempje G., z. b., Medemblik, minderj., Uitspraak: vrijspraak. Cornelis Swerkman, ged., landlooperij, eisch 3 dagen hecht, en 2 j. eni 6 m. opzen ding naar een R. W. I. v. d. S. O., Wieringen, eenv. beleediging in smaadschrift, hervatting op 22 November a.s. A. J. v. B verduistering eit valschheid in geschrifte, eisch 8 m. gev. Uitspr. 1 j. en 6 m. met last tot onmiddellijke inhechtenisneming. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 18 October 1918. W. J. S., te Uitgeest, straatschenderij, te ruggave aan zijne ouders. if. J., te Alkmaar, overtreding art. 444 wetb. v. strafr., ƒ10 boete of 6 dagen hecht. T. de H.. te Broek op Langedijk, overtre ding arbeidswet, 4 X 5 boete en 5 X 20 boete of 4 X 3 en 5 X 10 da£*n hechtenis. A. L., te Alkmaar, nachtrust verstoren, 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. P., J. K„ W. K., P. K., A. P., W. Km P. K., W. K., P. Ky A. P., M. K., te Egmond a/d Hoef, M. S„ P. K., W. K., te Egmond- binnen, R. Z., te Limmen, H. P„ A. D., K. W., L. K., T. B., te Egmond aan Zee, overtre ding art. 461 wetb. v strafr. de le, 2e, 3e en 19e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e, 7e, 9e en 13e teruggave aan zijne ouders, de 5e en 6e 'eder 2 boete of 2 dagen hech tenis. de 8e, 10, 11e, 12e, 14e, 15e, 17e, 18e en 20e ieder 4 boete of 2 dagen' hechtenis, de 16e 6 boete of 14 dagen tuchtschool. K. B., te Alkmaar, P. G., te Haarlem, A A. te Haarlemmermeer, C. H.- E., te Sloten, overtreding miliiiewet, de le ontslag van rechtsvervolging, de 2e en 4e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 5 boete of 3 da gen hechtenis. D. Hte Castricum, L. K., L. S„ J. P., te Egmond aan Zee, strooperij, de le 1 maand tuchtschool, de 2e 5 boete of 5 dagen hech tenis, de 3e en 4e teder 3 boete of 2 dagen hechtenis O. G., K. H„ C. K., C. J. S., J. R., te Alk maar, dronkenschap, de le 2 X f 2 boete of 2 X 1 da£ hechtenis, de 2e, 3e en 4e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 2 X 3 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. A. W. J. de G., A. S. G. C. W., J. V. D., I Z., W. de W„ C. H„ J. de V., C. v. d. B., plsbovw. J „rika, Engeland en de toIoniEn terug te brem- „gen en net is begrijpelijk, dat deze scheeps- „ruimte vooreerst aan het handelsverkeer zal „onttrokken worden". Het angarie-recht dat naar mijne en ve ler meening in dezen oorlog op eene weder- :en> groot aantel belangstellenden woon pïechti LEZING VAN J'hr. JAN FEÏTH. Wij herinneren nog even aan de lezing wel- !ce jhr. Jan Feith morgenavond over zijn reis om de wereld voor de Handelsschoolver- eeniging Pacivolo zal houden. Vele belangstellenden zullen ongetwijfelc dezen geestigen spreker gaan hooren. SECRETARIS-PROPAGANDIST. In de op Zondag 20 October j.l. door de Gewestelijke Federatie Noord-Holland-Noord der S. D. A. P. gehouden vergadering te Alk maar werd de heer J.. Westerhof met algemee ne stemmen herkozen als secretaris-propagan dist van genoemde Federatie. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 14 tot 19 October zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 71 kuipbaden, 105 regen baden le klas, 220 regenbaden 2e klas. Te zamen 396 baden V. O. K. Z. O. S. Orgaan van de gelijknamige Vereenlging. No. 2 van het weekblad der naar kennis dorstenden, heeft het licht gezien. Het is even goed verzorgd als het eerste nummer, al is het wat bescheidener var; om- van, hoogstwaarschijnlijk al een gevolg van de door de redactie aangekondigde verhoo ging van papier- en drukkosten. Uit den inhoud noemen wij een vlot ge- schreven artikeltje van een voor zijn eind examen geslaagden H. B. S'er en een even le zenswaardig opstelletje over dramatiek. Een tweetal keurige, dichtwerkjes sieren deze afle vering. HET AMERIKAANSCHE KOLENAANBOD. DEN HAAG, 22 October. Aan een cïïi- tieele mededeeling wordt ontleend, dat de Minister van BuitenLsndatiic Zaken, naar ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Johannes O., bloemkoopman, Hdloo, ver zet vonnis wegens diefstal. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uitspr.: 1 maand gev. lo. Adrianus Mmetselaar, Alkmaar, 2o. Dirk F., vrachtrijder, N.-Niedorp, dief stal van telefoondraad. Eisch le 2 jaar gev. 2o. 12 maanden gev. Uitspraak: 1« 1 jaar en 6 maanden gev.; 2e 6 maanden' gev. Jan D., schipper, Wieringen, Reijer G., id. Zwolle, Jacob Gid. Dordrecht, alsboven, •Jacobus Gibber Marinus H., schipper, zw., Adrianus M., id. id., Pieter M., id. id.. Wil lem O, id. id., Jan P. id. id., Anne S, id id., Huibert V., id. Sliedrecht, Gerrit W., id. zw., Bokke S. id. Enkhuizen, Jacob van der S. id. zw., allen verboden vervoer, eisch 15 boete subs. 10 dagen hecht. Uitspraak: vrijspraak. Bemardus H., bakker, Alkmaar, heling, eisch 3 maanden gev. Uitspraak: 1 m. gev. Gosewinua S., bakker, Alkmaar, alahoven Uitspraak niet bewezen, vrijspraak. S. J. v. J„ F. M. B. en A. M. W. B., Alkmaar, overtreding politie-verordening, de le, 2c en 4e ieder teruggave aan de ouders, de 3e, 5e en 6e ieder 4 boete of 14 dagen hechtenis, de 7e, 9e, 10e en 11e ieder 0.50 boete of 7 dagen hechtenis, de 8e 3 boete of 2 dagen hedhtenis. A. S. te Egmond-Binnèn, G. V. R. te Heer hugowaard, J. K. te Zuid-Scharwoude, P. P., J. de H. en H. J. Z. te Broek op Langendijk, P. M. te Heiloo, J. de G. te Koedijk, S. Z. en B. S. A. te Alkmaar, overtreding rijwielregle ment, de le, 2e, 4e, 5e, 8e en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 6e en 7e ieder terug gave aan de ouders, de 10e 4 boete of 14 dagen tuchtschool. T. R. te Koedijk, P. G. te Alkmaar, J. K., G. B., J. Q. en D. H. te Heerhugo- waard, A. A S. te Akersloot, C. G. en L. K. te Uitgeest, J. K„ J. T. en J. v. d. W. te Sint Pancras, G. W. v. d. B. te Sloten, overtreding distributiewet, de le 300 boete of 90 dagen hechtenis, de 2e en 10e ieder 200 boete of 50 dagen hechtde 3e 25 boete of 15 da gen hechtenJs, de 4e en 12e ieder 50 boete of 20 dagen hechtenis, de 5e en 9e ieder 80 boete of 30 dagen' hechtenis, de 6e en 7e ieder 100 boete of 40 dagen hechtenis, de 8e ont slag van rechtsvervolging, de 11e 400 boete of 80 dagen hechtenis, de 13e 5 boete of 2 dagen hechtenis, de 14e 500 boete of 60 dagen hechtenis. J. N. en K. v d. B. te Alkmaar, P. Z. te Heemskerk, C. B. te Uitgeest, J. P. K. te Rin- negom, E. de G., A. V., A. V., E v. d. P., E S.. K. W., W. P., J. Z„ H. S., C. B„ A. K., A. if., A. Z., P. C., G. S., H. S., K. S., E. G„ E. G., P. K., G. S„ A. Z„ D. B„ J. K„ P. G„ C. G., D. B„ W. G„ J. S., A. P., H. G. en W. P. te Egmond aan Zee, overtreding Jacht wet, de le en 2e iedef 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e, 9e en 10e ieder 7 dagen hechtenis, de 4e 10 boete of 6 dagen hechte nis, de 5e, 19e en 31e ieder 25 boete of 15 dagen hechtenis, de 6e, 7e, 8e en 37e allen te ruggave aan de ouders, de 11e, 15e, 16e en 22e ieder 1 maand tuchtschool, de 12e, 13e, 14e, 27e, 28e en 32e ieder voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar, de 17e, 18e en 35e ieder 12 boete of 6 dagen hechtenis, de 20e 40 boete of 20 dagen hechtenis, de 21e, 25e en 36e ieder 8 boete of 1 maand tuchtschool, de 23e en 24e ieder 30 boete of 15 dagen hechtenis, de 26e 16 boete of 8 dagen hechtenis, de 29e, 30e en 33e ieder 8 boete of 6 dagen hechtenis, de 34e 6 boete of 1 maand tuchtschool. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt) Geachte Redactie. Met veel belangstelling en voor een over wegend deel met instemming nam i'k kennis van het hoofdartikel in uw blad van Zaterdag 19 dezer: „Zullen na den oorlog de oude toestanden terugkeeren Daarin komt echter ééne m. i. hoogst be denkelijke zinsnede voor. Het is die, waarin gij zegt: „Veel scheepsruimte zal noodig zijn „om troepen en oorlogsmaterialen naar Ame- rechtelijke' en ongeoorloofde wijze is toege past (het onder allerlei voorwendsels in bui- tcnlandsche havens terughouden van onze schepen, speciaal in de havens van de toen nogonzijdige Vercenigde Staten van Noord-Amerika om die in beslag te nemen op het oogenblik, dat zij noodig warende zeer groote schaal, waarop de inbeslagneming plaats vond, enz.) kan toepasselijk zijn in sommige gevallen t ij d e n s den oorlog, het behoort tot het z.g. oorlogsrecht (beter ge zegd: tot de oorlogsgcbruiken), maar de uit oefening daarvan houdt op tegelijk met den oorlog en het maakt geenszins deel uit van het volkenrecht in tijd van vrede, dus n a den oorlog. Willen Engeland en Amerika dus n a het sluiten van den vrede hunne troepen en oorlogsmateriaal naar het eigen land of de koloniën terugbrengen, dan moe- ten zij maar zien, hoe zij dat klaar spelen. Indien zij daarvoor echter onze schepen en die van andere neutralen tegen den zin der eigenaars en hunner Tcgceringen willen ge bruiken, zullen zij zich schuldig maken aan grove knevelarij en zich allerminst verdedi gers van het recht en beschermers van de 'leine en zwakke naties toonen. Met beleefden dank, bii voorbaat, voor de van het bovenstaande, [oogadrtend, G. SNELLEN, Luitenant-Kolonel b. d. Alkmaar, 21 October 1918. (Wij gelooven, dat de geachte inzender, waar wij schreven over Eet gebrek aan scheepsruimte na den oorlog, waar het betreft het onttrekken aan het handelsverkeer van de tonnemnaat welke noodzakelijk is om troepen en oorlogsmaterialen naar de plaats van her komst te vervoeren, een verkeerde conclusie heeft getrokken. Hij beschouwt toch deze kwestie uitsluitend uit het oogpunt van een Nederlandsche aan gelegenheid en komt daardoor tot het betoog, dat onze in beslag genomen schepen na het teekenen van den vrede zoo spoedig mogelijk weer teruggegeven moeten worden. Afgescheiden van de vraag of dit wel zoo heel spoedig en' spontaan zal geschieden, blijft het feit bestaan dat de voor militaire transporten benoodigde scheepsruimte voor-„ eerst inzake het internationale handelsverkeer aan de in Europa en Amerika beschikbare tonnenmaat wordt onttrokken. Het tekort aan schepen zal dus alom yoor- eerst hinderlijk gevoeld worden, de beschik bare scheepsruimte zal zeer kostbaar worden, de vrachtprijzen hoog en de prijs der aange voerde levensmiddelen en grondstoffen zal daairdoor gedrukt worden. De prijs wordt voor een groot deel door het wereldverkeer beheersebt. Wat het optreden van Engeland en Ameri ka tegenover Nederland, in verband met het wederrechtelijk in bezit nemén van onze scheepsruimte betreft en de vraag of de troe pen met Nederlandsche dan wel met andere schepen vervoerd zullen' worden, dit doet aan bovenstaande beschouwing niets af. Dat ook wij hopen, dat Nederland spoedig ziju scheepsruimte zal terug ontvangen, spreekt van zelf en dat wij de inbeslagname daarvan allerminst toejuichten, kan uit onze in Maart daarover geschreven artikelen ten duidelijkste blijken.Red. Alkm. Ct.) BURGERLIJKE STAND VAN ALKMAAR. GEBOREN: 22 Oct. Barbara Marijtje, d. v. Willem Fredrik Adolf en Petronella Jaco- ba Battem. OVERLEDEN: 21 Oct. Adriana Boogh, 24 jaar. ALKMAARSCHE EXPORTVE1L1NO, 21 Bloetwke»! f 28.—- 38 68. 2e soort f 17.a 26.50. Roodekool h 0.a 0 Oele f 0.— a 0.—. Witte f 2.80 a 3 18 Wortelen f 9.60 a 12.30 per 101 b«s. Bieten f 6.— a 7.60 per 100. Slaboanen per 10# K.G. f 19.50 a 29.10. Andijvie 2.60 a 4 10 per 100 str. Koolrapen f 0.a 0.per 100 K.Q. Krapsla 1— a 1.00 per 100 stuks. Prei f 6.40 a 8.60. Radijs per 100 bos f 0.aO. Spruiten f 34.40 a 36.80. Spinazie f a Selderie f 3.60 a 4.50. LA.NQEDIJKER QROENTEVEILI NO 21 Oct. Bloemkool f 9,-— a 16.25, 2e4<OQii f 5.— a 8. Roode kool f 3.50 a 7.5®. Witte kool f 2.50 a 4.—. Wartelcn (breekpeen) f 4.50 a 0.— peï 100 Kg. Rammenas f 4.20 a 4.70 per 1®0 Kg. Bieten f 7.30 a 8.per 100 Kg- Uien drogerij f 8.50 a 0.—- Slaboonen f 4,50 a WARMEN HUIZEN, 21 Oct. Aardappe len f 0,drielingen f 0 kriel f 0. Nep (buitenland) f 8.10 a 9 20, Roode kool f 6.50 a 7.10, Gele f 0 a 0.—, Witte f 3.40, Rnabarber f 0,Wortelen f 0, alles p. 100. K.O. H. Riesenb. f 9 NOORDSCHARWOUDE 21 Oct. Wortelen f 4 50 a per 100 bos. ld. buitenl. f 0.a 0.—. Roode kool f 7.50 a 0.Oele kool f 7.50 a 0.—, Witte kool f 3.10 a 4.— alles per 10 K.O. Slaboonen f a Uien f 0.— a 0, nep f 9.— a 10.40 BOVENKARSPEL, 21 Oct. Bloemkool binnenland le soort f 12.a 18.—, J 2e soort f 8.a 11.50, 3e soort f 3.— a 3.40. Buitenland le soort f .0 Roode kool p. 100 K.O. binnen f 5.50 a 0.— buiten f 0.00 a 00 Witte kool Binnen f 3.— a f 0.— Gele f 5.50 a f 0. Shboonen per 15 K.®. f 3.—a 4.50. Croote Bietea f 32 a 64. ZAANDAM, 18 Oct Groene kool 6 a 16 per stuk. Andijvie f 2.50—6 50 per 100 str. Sla f 1.— a 2.— per 100 krop. Prei 10 a 16 p. bos. Selderie 6 e 10 Perten 10 a 16J Tomaten 1419 p. pond. Bieten 8 a 9 p. bos. Druiven 42 p. pond. Pieterselie f 10.0 a 15.0 per 100 bos. Zure appelen 21—23 per pond. ZWAAÜ, 21 Oct. Aalbessen prolefieken meloenen peren 11—ft, appelen rabarber pei K G., sla boonen per pond. smjboonen 0 frambozen andijvie 00, tomaten druiven 12—47, pruimen appelen 1628, peren 1118, komkom mers 2—8, augurken 1vijgen 09 rabarber .01 PURMEREND 22 Oct. Aangevoerd 563 runderen, waaronder 210 vette regeeringspr, per kilo, 353 melk- en gelde-koeien f 280 a 800 per stuk, handel stug, 9 stieren, 22 vette kalveren regeeringprijs, handel stug, 65 nuchtere kalveren reg.pt. handel stug, 27 paarden f 300 a 1100, veulens 0 a 419 schapen f 27 a 60, 0— overhouders f a 0, handel stug, 15 vette varkens a ct. per kilo, handel stug, 39 magere varkens f 60 a 110, handel mtg. 95 biggen f 12 a 30, handel stug., 25 0 ganzen f 10, manden appelen f 0.a per mand. 24 manden peren f 6.-— a 20.per mand, 0K.U. boter reg.pr., kipeieren 28 a 29 eendeieren f a 0 kalkoe nen f 250 ganzen f 10.— a 12.— 9 "stapels kl. fabrieksk. f 60.7 stapela kl. boerenk. f 60.—, 0 stapels middelbare 1 stapels commissie f AMSÏERDAMSCHE BEURS. NQORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET. Koers van 21 Oct. 22 Oct iCt.| 17 4f 31 21 5 5 NEBERLAN». Oblfg. N.W.S. van 500/1069191 dito van 1S0I Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 10OS di'o 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronear. J*«.-Jull RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2561 5I0S [wangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw 4 108 4 Oeconsol. 1886 OR 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-1890 OR. 625 4 6e Emissie, 1894, OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Sow. le serie 1984 4 BRAZILIË. Funding Lu. 1898 20/198 6 Provincial* an Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnetcllingen Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v, A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieel* Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C.V. A Amer. Hide en Leather Comp. Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. Cultuurondern., Handels ver. en Handelsvonnootsch. Companis Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaaud. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co's Hand. Mlj. A. v. Nierop en Co. Handel Mlj. A. Potrele urn-Maatschappijen, •ordtsche Retr. Ind. Aand. Gee. Hell. Petr. Cert, van v. A. Koa. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. hr. A. Sum. Palemh. Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New Schihaiefi Petr. Cy. Crt.gew. A. id. ld. Crt. Pref. A. Orion Petrel. Mlj. A. Steaua Romana Petr. Mlj. A. Ruhber-Maat schappijen. Amsterd. Rubber Cult Mlj. Aand. Beli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Java China Japgm Lijn A, Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kan. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned Stoomb. Mlj. Aa*d. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mlj. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks Ondernomingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Beli-Maatschappij Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis Top en S. Fé C. v. f. t Denv. en R. Grande Spw C. v. A Erie Spw. Mlj. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A Missouri Kans en Tex. C. v. A. N.-York Out. en Western A. Norf. en West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. geW. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premioleeningsn. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/168—3 BELOIE. Antwerpen 1887 974 5»'/w 2794 PROLONGATIE 3'/. pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfonds sen prijshoudend. Russiche en Oostenrijktche Staatsfondsen' flauw. De locale markt wai verder flauw gestemd met veel aanbod. Ame rika ougeanimeerd. 'ayv--- y~ - i»<ii - "- Oct. 4 3 89 88»/* 821/, 82 74 65»/* 657% 56 56 937/i 94 93 94 49 37»/* 43 34 9» 36»/* 39 34 35 34 33 35 34 34 327/, 63'//» 99»/a 99»/* 100 •97/, 186 186 219 211»/* 1764 182 183 145»/* 159 791/* 155 71 79 98 69i/* 259 159 253 127 155 399 122 161 333 172 1694 319 261 298 643 253 620 43»/* 4U/é 93 198 91 194 184 158 189 445 1594 424 433 234 419 342 234 199 335 266 183 263 269 273 256 318 270 302 391 2f5 331/, 121 351/* 124 273»/* 270 279 537 5141/, 52a ,44 505 292 489 283 465 5 199 109 108 90»/* 100 97//, 97 10 11 23i'* 23 23i/, 234 9 8»/* 23 274 947', 96 307/, 29'/» 140 107 787/,

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3