«0CHTIG HUÜRWIRK Go?£ko$p® Cokesfca&rten. Maximum kloiakamUlprjjs ▼otr Groen ie* Ar.ti-Toch: laroai „SÜPRAL" I lirstimW. fctadsuieuw*. Telegrammen Tan heden. Cr#ui enjpd Nten TBRGUOEKIN» m). Dc Biredteu? vn het Dia&fauSieb«|rljf éseit meéc, éat 4c sscj aiet fa eatvangst ge- Bomen goedkoope cokeskaarten kunnen wor den afgehaald aan het Distributiebedrijf op de PAARDEMARKT op MAANDAG 28 OCTOBER, des namid dags va» half drie tot half vijf voor de brandstoffeanummers 11500: DINSDAG 29 OCTOBER, des namid dags van half drie tot half vijf voor de brandstof fennummers 1501 3000 WOENSDAG 30 OCTOBER des namid dags van half drie tot half vijf voor de brandstoffeanummers 3001—4500: DONDERDAG 31 OCTOBER, des na middags van half drie tot half vijf voor de brandstoffeanummers 4501—6000. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De Directeur van het Distributiebedrijf deelt mede, dat ingevolge artikel 2 en 8 der Distributiewet 1916, de navolgende »&xi- mumkleinhaadeiprijzea voor groen lm zyn vastgesteld 1. VOOR STAPElGROENTEN: a. roode kool per K.O- 0.07 b. gele kool per aCG, 0.07 c. uien per K.G. 0.10 d. peen per K.O. 0.07 e. knolrapen per K.G. 0.04 X 2. VOOR VATGROENTEN; f. pronksnijboonen per K.O. 0.22 g. enk. spercieb. onafgeh. p. Kg. 0.25 h. dubb. spercieb onafgeh. p. Kg. 0.20. I zuurkool per Kg. „0.12 enk. sperqeb. afgeh. p. Kg. 0 27 dubb. spercieb. afgeh. p. Kg. 0.22 De Directeur voora@?3Jwi, D. SCHENK. atandighed® blijven daarbij buiten beschou wing. Aan de gemeentebesturen wordt mits met inachtneming van dit beginsel geheel overgelaten te bepalen welke personen in aanmerking komen voor het ontvangen van kleeding en in welke volgorde de verstrek king daarvan zal plaats hebbes. Ik mask hierbij, het uitdruMkdp feeding, dat als rif el voer 'elk nieuw stuk bwsiktee- difig e« oud stuk bovenMtediag, afgedragen door dea hooper zelf, moet worden ingeleverd. De gemeta. iöesturen hebben de bevoegdheid in zekere gsvall« ontheffing van deze bepa ling te verleenen, met dien verstande, dat in de? regel voor ten minste 75 pet. van het aantal gedistribueerde bovenkleedingstukken oude bovenkleedingstu'kken zullen worden in geleverd. De wijze dezer inlevering en de vergoeding voor het oude kleedingstuk zal u door de R. K. V. worden bekend gemaakt. De aanmaak is thans zoover gevorderd, dat spoedig eeni begin kan worden gemaakt met de verzending der goederen. De definitieve toewijzing zal plaats vinden Op de basis van bet aantal inwoners der ge meenten. Ik zal het op kooge» prijs stellen, indien Van gemeentewege zoodanige maatregelen worden getroffen, dat het verkoopen van dis ributie-kleedingstukken aan derden vooral aan opkoopers practssch onuitvoer baar zal worden. In dit opzicht beschouw ik het aanleggen van een register, vermeldende de namen va» de ontvangers, alsmede aantal -en soort van de verstrekte kleedingstukken, nis een vereischie t Eveneens zullen alle koopers van diatribu- fiekleeding een verklaring (indien mogelijk schriftelijk) moeten geven, dat het gekochte kleedingstuk zal dienen voor eigen gebruik. Het aanstellen van controleuns, die de Juiste naleving hiervan zouden hebben na te gaan, wordt eventueel aan de R. K. V. over gelaten. Alle verdere controlemaatregelen, waar door kan worden bereikt, dat de bedoelde ar tikelen in kanden van de rechthebbenden zul len komen en blijven, worden aan de gemeen tebesturen overgelaten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. wordt als voorhoon door onzo zorg horstold. Aanvragen hij do vertegen woordigers: Gobr. BOLL, Oud»** gracht No. 112, Alkmaar. BENOEMD. Benoemd tot bibliothecaris van het Rotter- damsch Leeskabinet de heer Dr. André Schil lings, leeraar aan het Gymnasium en de Han delsscholen en bibliothecaris-secretaria der openbare leerzaal alhier. VI5CHDJSTRIBUTÏE. Hedenavond voor de nummers 2990 tot 3829 visch te verkrijgen aan de Vischmarkt. GEDEELTELIJKE ELECTRIFICATIB DER STRAATVERLICHTING. Door de Commissie van Bijstand voof de Lichtbedrijven wordt aan B. en W. medege deeld, dat in hare laatste vergaderingen Dij herhaling van gedachten is gewisseld omtrent mogelijke verbetering der straatverlichting door eene gedeeltelijke electrificatie, waar door gelijktijdig eenige gasbesparing zou te bereiken zijn. Onder overlegging van een rapport ter sake van den directeur der lichtbedrijven ad- Viseert zij aan den Raad voor te stellen aan den iahoud daarvan uitvoering te willen ge ven. Bedoeld rapport luidt als volgt: „Hiermede heb ik de eer U een Voorstel te doen, om voor zoover het aanwezige kabelnet Zulk» toelaat, over te gaan tot het electrificee- ren van de straatverlichting. Tegelijkertijd leg Ik hierbij over een kostenberekening voor ■oover deze in den huidigen tijd mogelijk is. Het voorstel omvat nu het voorzien van «lectrisch licht van een zoo groot aantal gas lantaarns dat een naar mijn oordeel alleszins voldoende verlichting zal verkregen worden. Dit kan dus slechts geschieden in die straten waarin reeds electrische kabels voorhanden lijn. Totaal honua voor aanmerking woaé UW hifaw i m, 18® fa» taarnpalen en 80 wandarmen. Na ampele bespreking dezer materie zijn de Ingenieur van het O. Ei B. en ondergeteeken- de tot de slotsom gekomen, dat het aanbeve-, ling verdient, alle 100 nog staande lantaarns aan te sluiten, door middel van aftakkabels van de hoodkabels en de wandarmen, die hiervoor in aanmerking komen, met behulp van draad in buisleiding vanaf de dichtsbij- zijnde huisaansluitingen, wannee® hiervoor de toestemming van de huiseigenaren eo be woners kan worden verkregen. Dw totale onkosten voor de verandering der 180 lichtpunten becijfer ik met inachtneming van de tegenwoordige materiaalprijaen op rondi 6500 Verder deel ik U mede, dat de geprojecteer de 180 stuks te electrificeeren lantaarns bui ten werking zuilen stellen 70 stuks thans brandende gaslantaarns, waardoor de daar voor in aanmerking komende straten,, grach ten enz. ruimer verlicht zullen worden dan thans het geval is. Ik ben echter van oordeel, dat de bewoners der dam nog resteerende minder goed verlich te stadsgedeelten wel een poging zullen doen om ook hunne straten en grachten beter ver licht te 'krijgen, hetgeen dan slechts door gas lantaarns zal kunnen geschieden, zoodat van een noemenswaardige gasbesparing geen sprake zal zijn. Ik acht het plicht U er op te wijzen, dat mdfcht tot electrificatie van een deel der straatverlichting worden overgegaan, de stadsgedeelten welke met behulp van electriri- teit verlicht zullen worden, bij eventueele sto ring geheel van verlichting zullen zijn versto ken voor den duur der stroomonderbreking. Is U van gevoelen, dat onverwijld tot elec trificatie moet worden overgegaan, dan ver zoek ik U beleefd zoo spoedig mogelijk een beslissing In deze uit te lokken, opdat het mij mogelijk zal zijn het benoodigde materi aal bijtijds te betrekken." Met het advies van de Commissie van Bij stand kunnen wij ons wel vereenigen, zeggen B. en W. in een schrijven aan den Raad, wes halve wij U in overweging geven te besluiten tot gedeeltelijke electrificatie der straatver lichting over te gaan, zooals in bovenstaand rapport ia aangegeven, en daartoe een crediet toe te staan van rond 6500. Waar het hier een maatregel geldt, die nauw verband houdt met de tijdsomstandig heden, komt het ons niet billijk voor, dat het electrisch bedrijf voor deze kosten zou wor den belast en stellen wij Uwen Raad mitsdien voor, te bepalen dat ter zijner tijd de gelden voor deze uitgaaf van 6500 uit een crisis- leening zullen worden gevonden. BENOEMING BURGERLIJK ARM BESTUUR. In de Raadsvergadering van 26 September werd aan de leden van het Burgerlijk Armbe stuur, overeenkomstig hun verzoek, als zoo danig een collectief ontslag verleend, ingaan de 1 November a.s. Behalve in de daardoor ontstane vier vacatures zal voorzien moeten worden in een vijfde plaats, omdat in begin sel reeds den 5 September LL werd besloten het aantal leden met één uit t» breiden ea dus te brengen op vijf. Wij kebben ons, zegge» B. ea W lm een schrijven aan den Raad, bij het opmaken der aanbevelingen laten leiden door ae gedachte, dat bij de nieuwe samenstelling van het bur gerlijk armbestuur een conflict, als 't welk tot ae aftreding van het bestaande heeft geleid, in de toekomst bekoorde te worden vermeden. Vandaar dat getracht is een nauwer contact te verkrijgen met den Armenraad, door een der ambtenaren van dien Raad ter benoeming aan te bevelen, en daarnaast vertegenwoordigers van kerkelijke armbesturen in het bestuur te doen opnemen, opdat ook met deze instellin gen een ongezocht verband zou tot stand ko men. Bovendien is er rekening mede gehou den om ook iemand uit den werkmansstand in het bestuur op te nemen. De aanbevelingen luiden: 1. Mej. W. van der Vooxt; mej. J. A. V. Toorenburg. 2. H. Bossert Hz.C. de Boer. 3. W J. D. Appel; J. N. Loback. 4. H. H. J. Leemeijer; J. H. F. Oortradjcr. 5. G. Cloeck; H. G. Preijer. Al de aanbevolenen hebben zich bereid ver klaard eene eventueele benoeming te aanvaar den. JAARWEDDEN-REGELING DER GEMEENTEPOLITIE. Bij schrijven van 22 October berichtte de Commissaris van Politie aan den Burgemees ter, dat het op 1 Mei 1917 bij wijze van proef ingevoerde drie-ploegenstelsel zoozeer aan de verwachting heeft beantwoord, dat hij in overweging geeft, dit stelsel thans voor goed in te voeren. De Burgemeester Van zich als hoofd der gemeentepolitie geheel met dit voorstel ver eenigen. Het gevolg hiervan Is. daf fa het voorstel, vervat in bijlage no. 145 alsnog een kleine wijziging behoort te worden aangebracht, weshalve B. en W. den Raad voorstellen in art. 4 daarvan te doen vervallen de 2e alinea, luidende: „Het aantal vrije dagen bedraagt: voor de hoofdagenten van politie 8 vrije Zon dagen en 44 vrije werkdagen, voor de agen ten van politie le en 2e klasse 7 vrije Zonda gen en 39 vrije werkdagen," in de plaats waarvan behoort te komen: „De dienstregeling van het politie-perso- neel geschiedt volgens het drieploegen-siel- sel" Tevens? vestigen B. en W. er de aandacht op dat in bijlage 145 een fout is g-slopen. In de 4e alinea van blz. 2 dier bijlage moet voor 100.—, 100.— en 200.—, gelezen worden 100.150.— «n 200.—. VARKE N1SMESTE N> VAN GE MEENTEWEGE. I» de raadsvergadering- van 1 Augustus werd een adres van de afdeeling Alkmaar van den Economische» Bond' en in die van 5 September d a. v. ten adres van het Perma nent Comité van Actie tegen1 de duurte, beiden houdende het verzoek van gemeentewege te willen overgaan tot het mesten van varkens ter voorziening in den voedselnood, in handen van B. en W gesteld om bericht en raad. Daaraan voldoende hebben B. en W. over 't exploiteeren van een aan 't doel beantwoor dende varkensmesterij overleg gepleegd met de heeren Luiting en Govers, die beiden on voorwaardelijk het dom va» stappen in deze riehtfaf mesntoi Ie nwete# mtnêm. Bo vendien werd onzerxijda advies gevraagd aan den Directeur van het slachthuis® die m een schrijven dd. 7 Oct. o.a. zei: 'Het is te voorzien, dat de tegenwoordige rundvee-distributie niet van langen duur zal zijn. Wanneer men van regeeringswege door blijft gaan 2 ons per week en per hoofd te verstrekken, wil het me voorkomen, dat half December wel een vermindering, zoo niet ge heel stopzetten van de distributie moet plaats vinden. Stel echter, dat de distributie na dien datum nog wordt voortgezet met 1 ons per week en dat de door de gemeente gemeste varkens het andere ons zullen moeten leveren. Per week is dan noodig 2400 KG. Neemt men het gemiddelde geslacht gewicht der varkens op 75 K G. dan zit daaraan hoog stens 60 K.G. vleesch, dus zou men. iedere week over 40 varkens moeten beschikken, om ieder 1 ons vleesch te verstrekken. Voor een maand heeft men dus 160 varkens noo- ^Een tweede vraag is, kar men er van ver zekerd zijn, dat in de stad' voldoende afval producten zijn te verkrijgen voor 160 of meer varkens. Gegevens dienaangaande zijn mij niet bekend, maar het wil mij voorkomen, dat dit zeer moeilijk zal vallen Onopgemerkt mag ik ook niet laten het groote risico, dat de varkensmesterij met zich medebrengt. Op grond van een en ander is het zijn over tuiging, dat een gemeentelijke varkensmeste rij, indien die van eenige betedkenis moet zijn, tegenwoordig pTactisch onuitvoerbaar is te noemen B. en W. stellen nu aan den Raad voor aan het bestuur der afdeeling Alkmaar van den Economische» Bond en aan het Permanent Comité van Actie tegen de duurte te berich ten, dat, hoewel het denkbeeld om van ge meentewege over te gaan tot oprichting van een varkensmesterij sympathiek is, de verwe zenlijking van dit denkbeeld practisch onuit voerbaar moet worden geacht, zoodat hun verzoek niet voor inwilliging vatbaar wordt geoordeeld. BENOEMING LEERARES HANDELS- DAGSCHOOL EN HOOGERE HAN DELSSCHOOL. Voor de vacature in Nederlandsch en Han- delscorrespondent'e aan de Handelsdag school en de Hoogere Handelsschool hebben zich 2 sollicitanten aangemeld en wel: me- juffr. E. Schelts van Kloosterhuis en de heer H. D. Nanninga, beiden te Amsterdam. In overeenstemming met het advie9 van den directeur der Handelsscholen, met welk ad vies de Inspecteur van het M. O. verklaarde zijne instemming te betuigen, stellen B. en W. den Raad voor aan mejuffrouw E Schelts van Kloosterhuis, gedurende den cursus 1918 1919 het onderwijs in Nederlandsch en Handelscorrespondentie op te dragen en wel aan de Handelsdagschool voor 20 uur en aan de Hoogere Handelsschool voor 3 uur. RANTSOENEERING VAN OAS. In de vergadering van 26 September 11. werd het gasrantsoen slechts vastgesteld voor de maana October d.a.v., uit overweging dat mogelijk voor de daamavolgende maanden over een grootere hoeveelheid zou kunnen beschikt worden. B.en W. aanvaardden daar bij de opdracht zich tot het Rijkskolendistri- butiekantoor te wenden om de bezwaren te gen de geringe hoeveelheid kolen, gedurende het winterseizoen 1918/19 aan deze gemeen te toegezegd, duidelijk te maken. Aan deze opdracht voldeden zij, maar op hun brief kwam tot heden nog geen ant woord. Zoo zullen wij dus noodgedwongen moeten overgaan tot hét voorstellen eener rantsoe neering,* waarvan ook wij de stellige overtui ging hebben dat zij niet aan redelijke eischen voldoet, zeggen B. en W. in een schrijven aan den Raad. De Commissie van Bijstand voor de Ge- meente-lichtbedrijven heeft in overweging ge geven, de gasrantsoeneering te doen vaststel len alleen voor de maanden November en December dezes jaars. Waar nog nagenoeg dagelijks de beschikbare hoeveelheid gas wordt overschreden, meent de commissie dat een beperking kan worden bereikt, als aan hen, die zoowel over electrischen stroom als over gas de beschikking hebben, voor bij ko ken (waterverwarming enz.) niet meer dan het door de Rijkskolendistributie vastgestelde minimum rantsoen wordt toegestaan. Naar de meening van de Commissie, die B. en W. gaarne tot de hunne maken, kan de inhoud van Gem. blad no. 606 met slechts geringe wijziging overigens geheel onveran derd worden gehandhaafd. Zij stellen voor art. I 2o van Gem. blad no. 606 in te trekken en te vervangen door een bepaling, die zegt: Er zal door particulieren een hoeveelheid gas mogen gebruikt worden als volgt: a. voor verlichting in November 1918, 16 kub. Meter, fa December 1918 18 kub. Me ter. b. voor bijkoken: (waterverwarming) enz. in de maanden November en December 1918. I. 14 kub. Meter per gezin, vermeerderd met 2 kub. Meter voor eiken persoon waaruit het gezin bestaat, mits het gezin niet over electrischen stroom beschikken kan; II. 10 kub. Meter per gezin, vermeerderd met 2 kub. Meter voor eiken persoon waaruit het gezin bestaat, indien het gezin tevens over electrischen stroom beschikt. VERSTREKKEN VAN MANUFACTU REN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van het plaatselijke steuncomité stellen B. en W. den Raad voor, aan het Per manent Comité van actie tegen de duurte en aan het Christelijk Comité van actie, naar aanleiding van hun schrijven d.d. 21 Septem ber 1.1.. te berichten, dat aan hun verzoek om verstrekking van gemeentewege van manufac tured tegen verminderde prijzen niet kan worden voldaan. Het Plaatselijk Steuncomité meent, dat de eerlang van rijkswege in uitzicht gestelde voorziening te dezer zake dient te worden af gewacht VERSTREKKEN VAN HUISBRAND Naar aanleiding van het in hunne handen om bericht en raad gestelde voorstel van de heeren Westerhof en Verkerk inzake toeslag op huisbrand stellen B. en W. den raad voor, aan de Brandstoffencommissie, ter aanvul ling van het besluit van den Raad van 5 SeptemtW 1.1. K». tl te berichte», dat geto rende het atookaeixcen 1918/19, voer hen die niet in den Hoofdei ijken omslag en aan hen, die in de 10e of eene lagere klasse zijn aan geslagen, niet slechts op cokes doch ook op anthraciet en bruinkoolbriketten mits vallen de onder het nummerrantsoen, een toeslag wordt verleend en wel tot een zoodanig be drag, dat deze huisbrand tegen niet meer dan 2 per eenheid zal worden beschikbaar gesteld, kunnende aan de gemeente het daar aan tekort komende per afgeleverde eenheid in rekening worden gebracht. BEERPUTTENBELASTINO, Bij Koninklijk besluit van 20 Maart 1914, No. 28, werd de verordening, regelende het heffen van rechten voor diensten, door den gemeentereinigingsdienst bewezen (Beerput- tenbelasting), goedgekeurd tot 1 Januari 1919. Zij behoort alzoo, ten einde na het ge noemde tijdstip met de heffing te kunnen voortgaan, opnieuw vastgesteld en aan de Koninklijke goedkeuring te worden onder worpen. In verband hiermede stellen B. en W. voor de bedoelde verordening, alsmede de daarbij behoorende verordening op de invor dering dier belasting opnieuw en onveran derd vast te stellen. DE WERELDOORLOG. Door den Alkmaarsdien Bestuurders bond en de afdeeling der S. D. A. P. wordt Maan dag 28 October, in café „Central", een open bare cursusvergadering gehouden, waar de heer J. Huijberts uit Amsterdam als onder werp zal behandelen: „De Wereldoorlog". RENTECOMMISSIE. Bij koninklijk besluit is met ingang van 11 October 1918 aan den heer A. J. P. Spiesz te Leiden, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lidi der Rentecommissie in het dis trict Alkmaar, en is als zoodanig benoemd de heer S. van Buren Lensink, ontvanger der registratie te Hoorn. DE GASPRIJS. Door het Permanent Comité en het Christe lijk Comité van actie tegen de duurte is een adres aan den Raad gezonden met verzoek, den gasprijs zoodanig te regelen, dat er een meer progressieve regeling tot stand komt. Daar de gasprijs voor velen nog te hoog is, hebben zij voorgesteld voor hen die niet in den H. O. zijn aangeslagen en voor hen die tot en met de 5e klasse zijn aangeslagen op den bestaanden gasprijs een toeslag te verleenen van 7.5 ets. Voor hei, die in de 6e tot en met de 12e kl. zijn aangeslagen voor elke klas 1. ets. minder, zoodat de toeslag voor die klassen zou worden 6)4, 5Yz, KVz, 3)4, 2X, 1)4 en Yz ets. op den prijs van 16 ets. Daarna vanaf de 13e klasse de gasprijs te verhoogen voor elke 2 klassen met 1 ets., zoodat dan de prijs zou worden, voor hen die aangeslagen zijn in de 13e en 14e klasse 16)4 ct., 15e en 16e kl. 17)4 ct., 17e en l'8e kl. 18)4 ct., 19e en 20 kl. 19)4 ct., 21e en 22e kl. 20)4 ct., 23e en 24e kl 21V2 ct., 25e en 26e kl. 22y3 ct., 27e en 28e kl. 23 H ct., 29e en 30e kl. 24)4 ct., 31e en 32e kl. 25X ct., 33e en 34e kl. 26V2 ct., 35e kl. en daarboven 27 ets., alles gerekend over den gewonen meter. Over den muntgasmeter zou het een X ets. hooger worden, voor elke klasse. Door adressanten wordt in de toelichting gezegd, dat naar hunne meening, deze rege ling nog minder zwaar zal drukken op de gemeentekas, dan de tegenwoordige regeling. Uit de bijgevoegde berekening, waarbij aTs grondslag is genomen een gasverbruik van 360 kub. meter per jaar en per gezin, zou blij ken, dat het totale bedrag van den toeslag zal bedragen 105.658.20. Dé meerdere op brengst van den verhoogden' gasprijs 38.971.80, zoodat het nadeelig saldo, wat uit de gemeentekas zal moeten bijbetaald worden, zal bedragen 66.686.40. Waar de tegenwoordige regeling 67.396.20 aan de gemeentekas kost. zou deze voorgestelde re geling nog een kleine duizend gulden voor- deeliger zijn, terwijl voor zeer vele gezinnen de gasprijs dan toch weer 8Va ct. kan worden. VOETBAL, fa verband met de intrekking der verloven, kunnen vereenigingen, die daardoor te veel spelers zouden moeten missen, verzoeken om uitstel. We zijn daarom over den wedstrijd van morgen nog in onzekerheid. Alcmaria speelt beslist, maar van de Stormvogels is nog niets met zekerheid bekend. Komen zij niet, dan zal het Cadetten-elftal als te genpartij aanwezig zijn, zoodat er wel ge speeld zal worden. Alle liefhebbers hopen echter op den com petitiewedstrijd Alcmaria-Stonnvogels. VERPLAATSING ZAAK. Bij de vele zaken hier ter stede, die in den laatsten tijd een ander perceel betrokken, is ihans weer gevoegd die van den heer P. van Kessel, op de Laat. Zij is verplaatst naar het tegenoverliggend perceel De nieuwe winkel heet een eenigszins kleiner vloeroppervlak dan die in het oude perceel, maar doordat hij hooger onder den zolder is, valt dit niet op. Integendeel, de betimmering in wit gelakt hout, waarachter de bloemvazen enz., komt veel mooier uit. Een groot voordeel van de verplaatsing der zaak is dit, dat thans,, doordat een groote broeikas met centrale ver warming achter het huis gebouwd werd, de meestbenoodigde artikelen voor winkel en versieringen direct voorhanden zijn en dus niet meer van de kweekerij aan het Kweeren- pad behoeven te worden gehaald. Dat hier door èn koopers èn ondernemer gebaat zijn, is duidelijk. Voor een groote collectie bloemvazen, bak- ;es en voor versiering benoodigde artikelen is een flinke plaats in den nieuwen winkel inge ruimd. vtadft. Tm» ia farcaféN» awt «w «gaat «p zoek gingen, zagen zij den begeleider der hee ren in de richting van het station loepen. Deze persoon, die waarschijnlijk mede plichtig ia, werd door dc politie gearresteerd. Men hoopt ook de anderen op te sporen. BEROOVING VAN 100.000. Te Maastricht zijn twee handelaren uit Amsterdam, die naar een hotel gingen, bege leid door een derden persoon, aangehouden door twee personen, onder den roep „Halt, Rijksambtenaren!" Een hunner rukte den voorsten der handelaren een taschje uit de hand waarin volgens opgave voor een waar de van 100.000 gulden aan diamanten zat, en ijlde er mee weg. De Amsterdammers gin gen de vluchtelingen na, van wie één in mili taire uniform was. De geleider der heeren wan in «cd tegenovergestelde richting wegge* FREUND ONDERSTAATS. SECRETARIS KEULEN, 26 Oct. Gemeld wordt dat dr. Freund benoemd is tot onderstaatsse cretaris in het ministerie van binnenland* eche zaken-. HET BULOAAR9GHE KABINET. KEULEN, 26 Oct. Uit Berlijn wordt aan de Köln. Zeitung geseind, dat volgens aldaar ontvangen bericht gisteren te Sofia een reconstructie van het kabinet heeft plaats gehad. HINDENBURG TE BERLIJN. KEULEN, 26 Oct. Gemeld wordt dat Hindenburg en Ludendorf te Berlijn zijn aangekomen. VAN HET WESTELIJK FRONT. BERLIJN, 26 Oct. Legergroep Duitsche kroonprins. Tusschen de Oise en de Aisne deden de Franschen een algemeen en aan val op een front van meer dan 60 K M. breedte. De hoofdaanval des vijands richtte zich tegen onze linies tusschen de Oise en de Serre, evenals tusschen Sissone en de Aisne. BOTER NAAR DUITSCHLAND. BERLIJN, 26 Oct. De invoer van boter uit Nederland in Duitschland is toege staan over alle grensstations mits wordt overgelegd een einfuhrbewilligung, gfge* geven door den Rijkscommissaris te eer lijn. HET DUITSCHE OORLOGSKABINET BERLIJN 26 Oct. Het oorlogskabinet is gister-en bijeen gekomen. Men is geneigd de nota te beantwoorden, ofschoon Wilson zich eerst met de Geallieerden in verbin ding wil stellen. Het schijnt gewenscht, Wilson te verzoeken de conditie» van een waoensHlstand mede te dee1en, Nader wordt ons geseind KEULEN, 26 Oct Uit Berlijn wordt aan de Köln. Volkszeihing geseind: Naar wij vernemen bestaat het voornemen, op de aota van Wilson te antwoorden. Het antwoord is in hoofdtrekken door den kroonraad reeds vastgesteld. Het zal verder in tegemoetkomende bewoordingen vervat zijn. MONUMENT TALMA ONTHULD. BENNEBROEK, 26 Oct. Hedenmiddag heeft in tegenwoordigheid van vele autori teiten de onthulling plaats gehad van het' mbnument van wijlen 'ds. A. S, Talma. De minister van justitie, mr Heemskerk hield een uitvoerige rede. TRAMDIENST GESTAAKT AMSTERDAM, 26 Oct. Met Ingang van Maandag zal in verband met de heer- schcnde griep-epidemie en het tekort aan personeel, de dienst vaa een der tramlijne» worden cestaakt. Tl) (H (IMIlM Til lltllir. 9*»4«r4s( SI 0«ti»k»r Itll» aaaiddaf» 1 puft Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vorlgh vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van leden van het Burgerlijk Armbestuur (Bijlage No. 150). 3. Benoeming van een leerares aan de Handelsdagschool en de Hoogere Han delsschool (Bijlage No. 153). 4. Behandeling suppl. begrooting van hel Burgerweeshuis en van de rekening dier Instelling over 1917 (Bijlage Nrs. 121 en 130). 5. Behandeling van een suppl. begroeting cs de rekening van de stadsapotheek j Bij lage No. 134) de rekening van het stedelijk muziekkorps (Bijlage No. 135), een af- en overschrijving, een suppletoirs begrooting en de rekening van het stads ziekenhuis (Bijlagen Nra. 132 en 137), een suppletoire begrooting en de reke ning van de plantsoenen (Bijlagen Nra. 138 en 140), de rekening van den Ar menraad (Bijlage No. 141) over dea dienst van 1917. Idem van een suppletoire begrooting van het stads-zickenhuis (Bijlage No. 133) en een suppletoire begrooting van den Armenraad (Bijlage No. 142) over den dienst van 1918. T. Idem van de begrooting van het Burgert weeshuis (Bijlage No. 1B1) de begroo ting vaa den Armenraad GB ijl age No. 136) de begrooting van het distributie* bedrijf voor sajet, wol en schoeisel (Bij lage No. 158) voor den dienst van 1919. I. Idem van de rekening over 1917 en de begrooting voor 1918 van het distributie bedrijf voor sajet, wol, klompen en schoeisel (Bijlage No. 139). 9. Voorstel tot verhooging der subsidie voor de Vereeniging voor gezinsverple ging voor het jaar 1918 (Bijlage No. 143). 10. Idem inzake aanwijzing deskundig advi seur bij bouw- en uitbreidingsplannea (Bijlage No. 144). 11. Idem inzake jaarweddenregeling perso neel der politie (Bijlagen Nrs. 145 en 159). 12. Idem tot vaststelling eener verordening op het heffen van opcenten op de hoofd som der dividend- en tantièmebelasting (Bijlage No. 146). 13. Idem inzake algemeene loonsverhooging der gem. werklieden. (Bijlage No. 147). 14. Idem inzake het mesten van varkens val gemeentewege (Bijlage No. 148). 15. Idem tot ruiling van grond met Mr. w. C. Bosman (Bijlage No. 149). 16. Idem inzake bouwpla» „Goed Woné» (Bijlage No. 151). 17. Idem tot op »ieuw vaststelling va» ae Verordening op de Beerputtenbelasting (Bijlage No. 152). 18. Idem tot het verstrekte» van huisbrand tegen vei ofaderde grijze# (Bijlage Ne

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2