DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Gekocht No. 255 Honderd en twintigste Jaargang. 1818 AboBiremeifsprnï M TonrnTESetalTng p. 3 maanden 11,55, Fr. p. post 11,90- Bewiisnnram S ct Statsntieprijs 15 tt. p. mil, (Mare letters nut ptaitiielffita. Br. ft. B.Ï. Boat- n Bmielstokkeri) Bom:, Costs S Zo„ ToorBam C 9. Tel. 3 WOENSDAG SS OCTOBER De strijd in en bniten Europa. FEUILLETON. Buitenland, Binnenland. Gemengd Nieuws. Vol spanning ziet de wereld uit naar het resultaat van de besprekingen, die thans te Parijs worden gehouden door de staatslieden der geallieerden over den wapenstilstand. Van verschillende zijde, voornamelijk van Engelschen kant, wordt moeite gedaan daar op invloed uit te oefenen, door b.v. er op te wijzen, dat het thans alleen staande Duitsch- land wel zal moeten toegeven aan alle te stel len eischen. De Manchester Guardian meent reeds eenige van de voorwaarden te kennen, en als hetgeen zij daarvan vertelt juist is, moet men erkennen, dat ze lang niet malsch zijn, maar de mogelijkheid blijft, dat genoemd blad die voorwaarden gaarne zou zien opge legd! en ze daarom lanceert, in' de hoop, dat de staatslieden er nota van zullen nemen. De Daily News waarschuwt tegen het stellen van eischen, die aan een overwinningsvrede doen denken. Het blad zegt zeer terecht, dat de oorlog tot doel had de vernietiging, van het Pruisische militairisme en dat er nu niet een nieuwe militaire dictatuur in Europa mag worden gesticht. „Om dit resultaat te berei ken, zegt genoemd orgaan, zijn niet 12 mill. tAenschen opgeofferd. Als men wijsheid be tracht, zullen wij de waarborgen vragen, die noodig en verstandig zijn en geen waarbor gen, die er moedwillig op berekend zijn, den vrede onmogelijk en de voortzetting van den oorlog zeker te maken." Het is zeker te hopen, dat de heeren, die thans in deze hoogst belangrijke kwestie te beslissen hebben, rekening zullen houden met een bezadigde stem als van dit blad. Erg gerust schijnen de Duitsche bisschop pen daarop niet te zijn. Zij toch hebben den 'Paus om bemiddeling gevraagd ter verkrij ging van een rechtvaardigen vrede. Nu, als de Engelsche zeeliedenbond in de- •zen een woordje heeft mee te spreken', zal een verzoening tusschen de oorlogvoerende par tijen nog verre zijn. De bond predikt nog steeds den economischen oorlog na den oor log met de wapens en zijn leden1 hebben nu weer den overtocht belet van den oud-minis ter Henderson en van Huijsmans naar Franke rijk, waar zij een bijeenkomst zouden bijwo nen ter weder-bijeenroeping der Internatio nale. Oostenrijk-Hongarije intusschen heeft drin gend den vrede noodig. Het blijkt meer en meer, dat men daar niet zoo heel ver meer van den burgeroorlog verwijderd is. Het spookt al in verschillende, steden, voorname lijk in Hongarije, met name in Boedapest Keizer Karei, die in Hongarije veiligheid had gezocht, is weer naar Weenen teruggekeerd. Gisteren hebben in de Hongaarsche hoofd stad opnieuw ordeverstoringen plaats gehad, waarbij het tot bloedige botsing met de poli tie kwam en een aantal personen gedood werd. Bovendien werden 100 gewond. In Ofen (een deel van Boedapest) is een deel der stedelijke arbeiders in staking ge gaan, vandaag zal de algéheele staking wor den afgekondigd. Maar ook» in Oostenrijk broeit het. De Duitsche Bohemers, de Joego-Slaven en de TsjechoSlowaken roeren zich geducht en er schijnen ernstige dingen op til te zijn. De komst daarvan zal wei worden verhaast, nu de Duitsche regeering den kolentoevoer heeft stopgezet en er uit Hongarije noch Roemenië levensmiddelen meer aankomen. Een crisis van onafzienbaren omvang staat voor de deur, die alle uitzicht geeft tot een cata strophe te zullen leiden: Zeer waarschijnlijk Naar het Engelsch van Charles Garvice. 73) „Ja, heel wel, dank u", zei ze zonder de oogen tot hem op te slaan; maar haar stem doortrilde hem evenals vroeger en hij sloeg de oogen met een verblinden, afwezigen blik op Sylvia. Andrey maakte gebruik van zijn afgewen den blik om even naar hem te kijken. Hij was verbrand door het reizen in allerlei weer en klimaat, maar zag er even knap uit als ooit en geen dag ouder. Er kwam een zucht over haar lippen en haar hoofd zonk neer. Ze wist dat hij haar nog liefhad. Een vrouw weet of het hart van een man haar nog toebehoort na een lange afwezigheid, van het eerste oogen- blik af aan dat zij hem weerziet. Eén blik is voldoende. Wat had zij niet verloren weg geworpen Intusschen had Sylvia vroolijker gepraat dan Lorrimore haar ooit had gehoord. „Je schijnt zeer in ie schik te zijn, Sylvia zei. hij glimlachend. „En geen wonderIk heb van je triomfen gelezen en begrijp dat heel zal reeds einde dezer week de levensmidde- lenrantsoeneering onmogelijk zijn, daar de voorraden zijn uitgeput en op verderen toe voer niet valt te rekenen. Een groot deel van de gegoede burgers heeft Weenen reeds ver laten en het schijnt algemeen te worden be twijfeld of de regeering in staat zal blijken den door den kolen- en voedselnood ont- staanden toestand meester te worden. Wat er dan te wachten staat, is zeker niet moeilijk te raden. Behalve op het zuidelijk oorlogsterrein, wordt er niet ernstig gevochten. Aan de Piave blijft de slag zich ontwikkelen ten gunste van de geallieerden. Het jongste, zoo juist ont vangen officieele bericht uit Rome, zegt dat de Oostenrijkers gedwongen werden zich te rug te trekken en de hoogten van de Boven- Piave over te geven. Tal van plaatsen werden door de geallieerden bevrijd, terwijl rij de brug over den Monte Carlo vernielden en Corgliano bereikten. Nieuwe gevechten ont wikkelden zich in het gebied van den Monte Grappa. Meer dan 1000 man werden gevan gen genomen en het aantal veroverde kanon nen bedraagt reeds ruim 150. Het is wel op merkelijk, dat de ontbinding der monarchie zich nog niet laat gevoelen in het leger, want krachtig is nog steeds de tegenstand, dien de Oostenrijkers bieden. Zij schijnen echter een opmarsch der entente-legers niet te kun nen verhinderen. ELZ AS-LOTHARINGEN. De Duitsche staatssecretaris Hausa zdde in een gesprek met een journalist over Eteis- Löttharingen o.m.: Elzas-LpËharingen is on getwijfeld' vroeger zonder en tegen den wil zijner bevolking door staatkundig geweld aan annexaties onderworpen geweest. De bevolking, aan wie door Gods genade en van rechtwegen het land toebehoort, dat zij bewoont, moet er over baslissen, boe rij haar staatkundige toekomst geregeld wil hebben en haar beslissing een onaantastbaar recht te scheppen. Dan zou het droe« tijd perk geëindigd zijn, dai het Elmas-Lothari"; - sche waagstuk op de volkeren als een nacht merrie drukt. Dan zm Elzas-Lotharingen de rol op zich kunnm mamm, waazmm Bet historisch bestemd is, nJ. de vereenigende hand te rijn tusschen twes vollearen, die maar al te vaak door blcadigefi oorlog werden ver= deeld, de brug der verzoening te vormes en de vreedzame zone van contact tot vergelijk tusschen twee beschavingen, die geroepen rijn om een wedstrijd tot gmmiadmppelijJcen arbeid Barren te werken tot het heil en de ze- gen der meuschhedd. PERSSTEMMEN OVER DE OOSTEN- RÏJKSOH-HONOAARSCHE NOTA. De Deutsche Ztg. schrijft: De Duitsche po litiek en ook de Duiische legerleiding hebben steeds tegenover de bondgenooten aan den Donau tegemoetkomingen getoond. Zulke égards behoeven wij nu niet meer te hébben. De Kreuzzeitung zegt: Dat Oostenrijk- Hongarije bezweken is, is het natuurlijke ge volg van den Btrijd der nationale staten. De M. gdeburger Ztg.: Men behoeft nu niet meer de monarchie te ontzien, waartoe Duitschland zich misschien anders nog bij de vredesonderhandeling had verplicht ge zien. Dé Leipziger Neuestert Nachrichten zegt: De oorlog beeft een valsche bril van de oogen weggenomen en wij zien Oostenrijk nu, zoo als het werkelijk is. Wij rijn bevrijd van den last van het bondgenootschap. Wij zullen nu op ons zelf aangewezen zijn en geen belem meringen meer ondervinden door ethische ssegt: „Daar Ooaten- nog alleen op papier bestaat, hééft een erkenning der sjecho-slowaken en der Zuid-Slaven geen werkelijke beteekenis meerdat is geen zaak der Oostemrijksch» Hongaarsche regeering, doch van de andere volken der monarchie; in de eerste plaats is het zaaix, dat Duitsch-Oostenrijk ook rijn rechten tegenover de Slaven en Wilson doet gelden." Het Hamburger Fremdenblatt: Door in nerlijk verval is Oostenrijk-Hongarije ertoe giekomen, zonder Berlijn Wilson om vrede te verzoeken en bedenkelijke aanbiedingen te doen. Dat is de waarschuwing, die de ge beurtenissen ons geven." De Vorwarts schrijft: Het voorstel tot een afzonderlijken vredfe wil de Duitsch-Oositen- rijkers opofferen om daardoor tegelijk de Tsjechen vast te houden- en de Entente met een Slavisch Oostenrijk genadig te stemmen. Maar Duitschland en Duitsch-Oostenxyk zullen niet ondergaan. De Berliner Morgenjxwt: In elk geval zon een gezamenlijk optreden op het vredes congres tochi nog meer voor ae monarchie hébben kunnen redden dan deze houding, welke Oostenrijk-Hongarije volkomen isoleert. De Tagliche Rundschau zegt: Wij hebben onze armen nu vrij en bevrijd van1 politieke verplichtingen, die onzen toestand op de vre desconferentie slechts moeilijker gemaakt hadden. De Deutsche Tagesztg.: Wij staan nu al leen. Wanneer wij' al onze krachten eensge zind inspannen, kunnen wij ons nog uit de zen nood redden. Iedere nieuwe stormloop der vijanden getuigt, dat wij, in het Westen vol houden, ook af nebben onze bondgenooten ons trouweloos verlaten. De Evening Journal erkent het onmetelijk belang van de Oostenrijkscbe nota. De Westminster Gazette zegt: „De over gave van Oostenrijk is ongetwijfeld geschikt om het EHiitsohe moreel snel te doen zakken. De Duitschers zullen inzien, dat hun toestand nu hopelc^o ia. De htdpbronnen van de geal-1 lieerden maken een verderen militairen weer stand voor langen tijd onmogelijk. De Pall Mal! Gazette: Een oplossing van het Oostenrijkscbe front ieon Duitschland dwingen in het Z. en Z.O. oorlog te voeren, waardoor wij in veel beteren toestand' zoudai komen, dan tot nu toe." De Globe zegt: Oostenrijk heeft door zijn overgave meer wijsheid aan den dag gelegd dan. gedurende de laatste 4 jaar en aan Duitschland dei weg gewezen, dien het te volgen heeft. met toestemming van Star schrijft, dat, indien Oostenrijk de- jedaan heeft Duitschland, Potsdam moet weten, dat het zen stap gedaan overwegingen. De Frankfurter Ztg. rijk-Hiongarije nog alle t een ent« Londen aan je voeten ligt. Ik verwachtte dan ook het toonbeeld van ïjdelheid in je te vin den, maar ik hoop dat je mij niet teleurstelt." „Dat zal ik ook niet," zei Sylvia lachend. „Ja, ik ben heel gelukkig geweest en zei prij zen mij allemaal veel te erg. Maar dit is mijn grootste geluk"; en rij boog zich over hem heen tot Andrey en legde haar hand op haar arm. Lorrimore keek de beide meisjes beurte- lnigs vragend aan. „Ik heb de beste en lief ste vriendin gevonden die een vrouw ooit be zeten heeft," ging Sylvia voort. „Wij zijn net twee zusters, misschien meer, niet waar An drey?" Andrey glimlachte en drukte haar hand. „Ik denk dat u verbaasd en verbijsterd is zulk een warme vriendschap te zien tus schen de aristocratische freule Hope en een arme opera-zangeres, mylord en ze keek met ondeugend spottenden ernst op naar rijn donker gelaat. Lorrimore glimlachte. „Ja, verrast ben ik wel. Ik weet hoe trotsch je bent", zei hij, „maar het doet mij heel veel plezier. Hoe rijt ge bij elkaar gekomen?" „Het is een veel te lang verhaal om te ver tellen", zei Sylvia. „Laat het u voor 't oogen- blik genoeg zijn te hooren dat wij een elec- trisefe contact van sympatie tusschen ons ontdekt hebben dat wij door wederrijd- stap ischlc 1 verloren is. Indien Oostesmjk géhan- heeft zonder medeweten van Duiiisefa- laad, dan is Duitsdhland de ellendige dupe daarvan geworden en kan bat onmogelijk lan ger volhouden. VOORWAARDEN VOOR DEN WAPENSTILSTAND. Alle inlichtingen welke de correspondent van de Manchester Guardian ontvangt lezen wij in een telegram aan de N. R. Ct. bevestigen dat de voorwaarden der geallieer den de volgende algemeene trekken zullen hebben: De geallieerden zouden Elzas-Iotha- ringen bezetten' en de linie van den Rijn met zekere bruggehoofden aan den anderen oever. De bezetting van het Duitsche gebied ten Noorden van Lotharingen zou een tijdelijke maatregel rijn om die Bruggehoofden te be schermen en verderen' tegenstand door Duitschland onmogelijk te maken. Men acht het waarschijnlijk dat het staken van het werk te Essen een andere voorwaarde zou rijn. Een neutrale commissie zou moeten toe zien dat die voorwaarde ten uitvoer gelegd wordt. Over de maritieme voorwaarden zijn de meeningen vager. De intemeering van de vijandelijke duikbooten in geallieerde havens is, naar men gelooft, een voorwaarde die vaststaat, maar men zegt vanavond dat de eischen veel verder gaan DE VOORWAARDEN DER GEALLIEERDEN. De Telegraaf verneemt uit Zfiricb d.d. 29 October: Zoo juist verneemt onze correspondent van diplomatieke zijde, dat bij de besprekingen tusschen de geallieerden te Parijs ae volgen de voorwaarden voor den wapenstilstand met Duitschland overwogen zijn: sche aantrekkingskracht tot elkaar zijn geko men en daar hebt u ons nu. En nu, als u be loven wilt er niet te opgewonden door te worden, willen we u vertellen hoe blij wij zijn u te zien en wij drukken de hoop uit, dat u voor goed de rol van den Wandelenden Jood wilt opgeven". Andrey en Lorrimore kreger. beiden een roode kleur. Andrey echter werd spoedig doodsbleek. „U riet er onmogelijk goed uit", ging Syl via voort, „maar u is altijd gezond, niet waar? En nu moet u ons uw avonturen ver tellen. Geneer u niet voor freule Hope, rij hoeft niet te luisteren als rij er geen zin in heeft." Lorrimore wierp een blik op het ter neer geslagen gezichtje. „Er is veel te vertellen," zei hij aarzelend, toen hij zich afvroeg wat Sylvia wel zeggen zou als "zij wist hoe nauw Andrey in ver band stond met rijn „avonturen". „Ik ben juist uit Zwitserland terug." De meid tikte en kwam binnen. graph het eii heeft de tij „Miss Mercy laat zeggen, madame, dat het d is om u te kleeden." „U ziet, Mercy is nog mijn beschermen gel," zei ze. „Zij waakt over mij bijna ieder uur van den dag. Het spijt mij dat rij niet lo. ontruiming van E Izas-Lotharingen door de DuHsche legers en' bezetting van Metz en Straatsburg door de Fransche troepen; 2o. bezetting van alle bruggehoofden langs den Rijn door de AmerikaaoBche troe pen; 3o. bezetting van de fabrieken en werk plaatsen van Krupp te Essen Jbor de 'ransch-Amerikaansche troepen; 4o. bezetting van Helgoland door de En gelsche troepen; 5o. uitlevering van de Duitsche oorlogs vloot. Volgens dezen zegsman is het waarschijn lijk, dat deze punten de voorwaarden voor de staking der vijandelijkheden zulleu vormen-, terwijl tevens bepaald zou rijn, dat de vredes conferentie te Brussel gehouden zou worden. KORTE BERICHTEN. 'Archibald Hurd deelt in de Daily Tele- mede, dat de Duitsche duikbooten op et "eind van het derde kwartaal van dit jaar 8.918.139 ton Britsdhe en 5.912.269 gealli eerde en neutrale scheepsruimte in den grond hadden geboord, waarbij 17000 menschen omkwamen. Al keeren de duikbooten nu ook naar huis terug, dan beteekent dit nog, dat de rekening tegen Duitschland gesloten zal worden, zegt hij. Het Amerikaansche congres sapphUdre begrooting van oorlog goedge keurd, waarbij; 6345 millioen dollar werden aangevraagd. —i De geallieerden hebben sedert het be gin van «fin oorlog 327 416 gevangenen ge maakt, onder wie 264.242 ÏMisdsers. la Groot-Brittanië rijn thans @7.060 gevange nen. De Oostenrijksdie minister van b'mvn- landische zaken heeft order gegeven om de verordeningen, volgens welke van alle druk werken een1 bepaalden tijd voor de publicaties een aantal exemplar®: aan de overheid moe ten worden voorgelegd, onmiddellijk bisibm werking te stéllet De Engelsche koningin heeft 50 pond sterling geschonken aan het comité voor steun aan de vluchtelingen uit België en Noord-Frankrijk. In politieke kringen te Berlijn verluidt, dat niet generaal Losöerg, maar luitenant- generaal Qroerter tot opvolger vm Lmkn- dorff ia bestemd. Er is een buitengewone Japmsehe mis sie in Engeland! aangekomen om den koning de onders&eidingsteektnen van Japans® veldmaarschalk aan te Meiden. Naar verluidt, heeft de Japansdie ra- geering besloten het initiatief te nemen' ten einde de verzoening tusschen noord- m zuié-China tot stand te brengen door den president en de leidende staatslieden' van bdde rijde als raadgevers terzijde te staan. Uit het Oosteorijksche oorloga-pers- bureau wordt gemeld, dat het gerucht om trent het terugtrekken van de Oostearijkscke troepen uit Russisch Polen, volkomen on juist is. Wegens de te Boedapest plaats gehad hebbende botsingen' tusschen politie en be- toogers, waarbij hét tot doodelijke vèrwondin- kwam, rijn alle optochten en samenscho lingen verbóden. Lord Beaverbroek, Engelsch minister van voorlichting, die ernstig ongesteld is, is afgetreden. Volgens de „Köln. Volksztg." verluidt, dat kardinaal von Hartmann te Keulen uit naam van de bisschoppelijke conferentie te Fulda dien paus cm bemiddeling heeft t ge- ellen. vraagd, opdat de vijanden die haar allen schijn de Duitsche natie in haar bestaan be dreigen, hun plan om Duitschland te vernieti gen laten varen. Eten paus is verzocht zijn fezag in de schaal te werpen, opdat een vre» e intrede in overeetistemsniing met recht en rechtvaardigheid," die aldus de gesplitste na ties te verzoening zou kunnen loden. - De bladen melden uit Praag, dat de leden van den Tsjechische® Nationalen Raad een deel van het autonome bestuur overna- men.Er ontstonden betoogingen in de straten van Praag welke stad overigens haar ge wone aanzien behoudt De Matin verneemt uit Athene: de krachten van het Turksche leger zijn in Boe lair (Oallipoll) samengetrokken. Zij zullen' hier is om u te begroeten, maar ze is niet heel wel en ik heb haar gezegd dat ze rust moet nemen, ze zal zoo blij zijn dat u gekomen is. Ik moet gauw weg en mijn avondmantel aan doen U komt vanavond toch zeker in de ope ra, Lord Lorrimore?" Hij keek naar zijn grijs reiscostuum. „O u kunt in het parterre gaan zitten als u niet gekleed is," zei ze, terwijl ze naar de deur liep. Andrey stond ook op. „Ik ik ga met je mee," zei ze, „ik zal je helpen kleeden Sylvia." Lorrimore's gezicht betrok, hfj stak de hand smeekend uit. „Eén oogenblik! freule Hope," zei hij met moeilijk te bedwingen ontroering. „Ach toe, blij!" nuten bezig of hij zal zeker aan het andere toe, blijf hier en houd hem enkele rni- rich van Tsjadalasja als tweede verdedi gingslinie van Konstantinopel bedienen. Op bevél van de Hongaarsche rsgee- ring heeft de gouverneur van Fiume mei hei oog op de het geringe aastal troep®; de stad aan de Kroaten gegeven. De e» meenteraad werd; ontbonden Alle r -tMü®. personen, staakten bun werkzaamheden. Dg vredesconferentie zal ever het lot vna Fiume beslissen. mede ge gen van frankrijk, Gzui-Briiaa- en Italië, met het verzoek, de voorstellen ook harerzijds president Wilsonte ring nota de regeennge nië, Japan es daarin goed te keuren en steunen. De Landdag voor 'Elxas Lotharingen is tegen 12 November te Straatsburg bijeen geroepen. De correspondent der Stockh. Tid. te Helsingfors verneemt dat - Finland» buiten» landsèhe politieke toestand zeer ernstig, is. Men vreest dat de bolsjewiki Finland zulte» aanvallen. Naar te Weenen verluidt wordt Frte drlch Adler vrifgelaten. GEiEN CARBID MEER VOOR RIJWIEL- LANTARENS. De minister van landbouw heeft sum Se burgemeesters een circulaire gersdit, waari» hij mededeelt, dat ook de beaoetee aan cal cium carbid voor de ïtehttoosre; gerinnec hst wenschelijk maakt met de verstrekking vaat dit artikel voor andere doeleinden zno groot mogelijke zuinigheid te betrachten. Hij verzocht daarom uitdrukkelijk behou dens doctoren1 en. veeartsen geen bon voor calcium carMd ten behoeve van rijvieiver- lichting meer af te geven. Echter blijft de ver strekking van caleïum-carbid plaats vind® voor de verlichting van auto's en mctorrjje vielen. NED. GEZANTSCHAP TB WASHINGTON. In verband' met het op 9 November aa. vastgestelde vertrek va® den nieuwen gezant te Wsïhiitóon, (derit het departement van imtmlandsehe zaken mede dat in voorberei ding is de toevoeging van het gezant-chaj» van een economische afdeeling. Eeni uit te zenden practisch deskundige,, aan wiea het noodige personeel zal worden toegevoegd, zal met den titel van. hasdelsattaché aan het ho«ofd daarvan staan. Voorts zal op uitnood iging der regeering mr. C. v. Vollenhoven, hoogïeeraar te Lel den, den heer Cremer Voor verscheidene maanden vergezellen. Zijn verblijf te Was- h'ngto® is inzonderheid gedacht als een nieu we schakel tusschen het wetsdhappelijk en geestelijk leven in beide landen. (Reeds in een deel onzer vorige oplaag op genomen.) LEERSTOEL VOOR NEDERLANDSCH TE LONDEN. Het comité voor den leerctoeï voor Neder» landsch' aan de Londensche Universiteit heeft opnieuw belangrijke geldelijke giftenl ont vangen. Van de vijf-en-twintig duizend pond benoo» digde fondsen zijn er nu 17,350 bijeen, be nevens 600 pond jaarlijks toegezegd gedu rende drie jaren. Zonder twijfel zal het be drag spoedig geheel zijn toegezegd. De com missie achtte zich dan ook gerechtigd! den senaat der universiteit te adviseeren onmid dellijk een professor te benoemen voor den leerstoel voor de Nederlandsdie taal en let terkunde. eind van de wereld zitten voordat ik beneden ben," riep Sylvia lachend uit. Andrey viel op een stoel neer: Lorrimore stoqd op en liep een paar maal de kamer op en neer alsof hij zich zelf kalmte moest in spreken; toen kwam hij weer naast haar rit ten» „Andrey," zei hij en rijn stem beefde, „of schoon ik terug gekomen ben om jou te zien en niemand anders dan jou, deze ontmoeting ia zoo plotseling en zoo onverwacht, dat ik HET OPROER IN DE HARSKAMP. De luitenant-kolonel C. A. Jeekel, comman dant van het muitende le regiment infanterie, is zoodanig zenuwziek geworden, dat een viertal doktoren zijn ontboden. Het 3e bataljon van het le regiment infan terie is Maandag overgeplaatst van Hars kamp naar Ede De overige bataljons rijn ontwapend en worden bewaakt door andere troepen. Het Kamerlid K. ter Laan heeft den voor zitter der Tweede Kamer bericht, dat hij den mast niet kan gelooven dat jij daar werk©- ijk zoo dicht bij mij zit. Ik ben bang dat ik e heb doen schrikken, dat Andrey, je e vindt het toch niet naar mij weer te zien?" zoo brak hij zijn zin af, want zij was bleeker geworden en haar manier van doen' stijver, alsof ze net onaangenaam vond alleen te zijn, dacht hij. „Ik ben heel blij u te zien, Lord Lorrimo re," zei ze, maar er was geen blijdschap in haar stem, dacht hij, en zijln hart kromp in een. „Ik ben bang dat Je niet heel blij zult zijn als ik je vertel dat ik geen succes neb gehad en geen goede tijding voor je meebreng," zei hij zoo verdrietig en nederig alsof het zijn schuld was dat hij Neville Lynne niet mee te ruggebracht had in zijn zak. „Ik heb je verio- ren vriend niet weergevonden; ik ben zelfs niet in staat geweest iets van hem te weten te komen. Ze zeggen dat de wereld klein is;" hij glimlachte eenigszins bitter. „In ieder gé val groot genoeg om Neville Lynne te verber gen. Ik geloof dat er geen plaats is van eenig belang die ik niet onderzocht heb; maar hij schijnt zoo volkomen verdwenen té zijn als of de aarde zich geopend had en hem had verzwolgen." fSWatót wsaaalgd). ALKMAABSGHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1