IE1 MUISJE, net Meisje, Kct incisie gevraagd l-Ul K |guurteiida catharina groot een dagmeisje, Provinciaal Nieuws Ingezonden Stukken. 'ff Kunsten en Wetenschappen. Marktherichten. MATHEUS PRONK Kr. HERMINE KERKHOFF. Dienstbode gevraagd meisj DIENSTBODE. Advertentiën. beslag nam. De agent Overeem verklaarde voor», dat beklaagde, in tegenstelling met zijn bewering, niet veel lust betoonde om ook mede naar het politie bureau te gaan. Eerst beweerde hij het paard1 met den geheimzinnigen Renus te heb ben geruild, later beweerde hij weer het paard gekocht te hebben van gezegden Re nus of Rikus. Beklaagde wist ook niet hoe oud het paard was. Beklaagde blijft ontkennen. Hij heeft het paard gekocht van Renus, daar blijft hij bij. Beklaagde doet een verhaal hoe het bij dit koopen is toegegaan, maar de president ver klaart dit ongeloofbaar en niet te controlee ren. De president vind het heel gek dat hij niet wist, hoe oud het paard was. De agent van politie van Gijzen had ge zien dat beklaagde het paard tusschen de an dere paarden uithaalde; niet heeft deze ge: tuige gezien, dat hij het paard van de lijn los maakte, maar het was op de plaats waar vol gens verklaring van den eigenaar, het paard ,iad gestaan. Eenige minuten later vond hij beklaagde met het paard op het Toorcnburg, terwijl hij bezig was inet Zigeuners te onder handelen over den verkoop. Beklaagde zegt, dat hij, toen hij het paard weghaalde, dit van de lijn heeft weggehaald. De president noemt het een onmogelijke geschiedenis. Er zijn veel verzwarende om standigheden tegen hem aan het licht geko men en de president raadt beklaagde aan te bekennen. Beklaagde blijft echter bij zijn opgaaf hei paard te hebben gekocht, diar waar hij het van de lijn heeft gehaald. De officier van justitie acht het ten' laste gelegde wettig en overtuigend bewezen uit de aanwijzingen en getuigenverklaringen, het geen spreker nader aantoont. Het O. M. vor dert 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De ambtshalve toegevoegde verdediger, Mr A Prins, is niet zoo geiieel overtuigd van de schuld van beklaagde- Althans niet dat deze zoo klaarblijkelijk wettig en overtuigend be wezen is. Pleiter tracht aan te toonen dat in de opgaven van beklaagde waarheid kan schuilen. Het onderzoek naar den geheimzin nigen persoon Renus isue spoedig gestaakt Pleiter wijst ook op de bijzondere kenteeke- nen van het paard. Beklaagde heeft met de minste moeite gedaan om het paard onken baar te maken. Pleiter geeft toe dat er om standigheden zich voordoen die in het nadeel van beklaagde pleiten', maar niettemin kan pleiter zich niet vereenigen met de opinie van het O. M. De aanwijzingen zijn buitenge woon zwak. Beklaagde heeft reeds veel ver- oordeelingen ondergaan, maar niet één ver mogensdelict heeft hij gepleegd. Dit pleit ten gunste van beklaagde. Resumeerende conclu deert pleiter tot vrijspraak. F Wordt vervolgd. meentog als volgt te formuleeren;: Hoewel in het geheele ontwerp wordt aan- romen, dat de tot heden geldende iasten- „wfing zeer onbillijk geweest is, wordt deze voor ae betaling van het toekomstige gewone onderhoud toch gehandhaafd en wel als vasie lasfen, terwijl alleen het meerdere door febcuwd en' ongebouwd moet worden opge- racht. De commissie begrijpt, dat dit ge schiedt op de overweging, dat een plotselinge opheffing dier lasten slechts een voordeel zou beteekenen voor de toevallige eigenaars vap dit oogenblik. Zij kan dtt dus billijken, maar meent dat dan ook alle veredere 1 astenhef fing wei gegrond kan zijn op de genoemde billijkheid. Zooals nu voorgesteld wordt, be talen de „van ouds dijkplichtigen" '244.000 of wel 18 pet. vooruit. De 5 pet. over 7.5 mill, ongebouwd is 375.000 of wel 27.5 pet. worden echter bijna géheel door dezelfde personen opgebracht Immers het van ouds dijkplichtige land bedraagt 105.070 H. A. en het geheele hoogheemraadschap 117.140 H.A., waarbij nog komt, dat deze meerdere 11.470 H.A. hoofdzakelijk gevormd worden door de Zijpe, Callanisoog, Koegias, Huis duinen en Den Helder, waar de gronden zeer I ducé f 1,50 per concert, overige bezoekers I 2 per persoon en per concert. Donateurs kunen de vereeniging steunen met een jaar- lijksche bijdrage van minstens 2.50 en kunnen de uitvoeringen bezoeken tegen 1 per concert. Aan het Alkmaarsch publiek nu te zorgen dat de vereeniging in stand blijft en. in bloei toeneemt. A. K. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) De opname: in deze rubriek bewijstgeenzins, dat de Redactieer mede instemt) VOOR BEROENAREN. Mijnheer de Hoofdredacteur. Mag ik door middel van uw veelgelezen blad het volgende brengen onder de aandacht der Bergenaren Voor de plaatselijke directe belastingen ben ik dit jaar aangeslagen naar mijn belastbaar inkomen over het jaar 1916 in plaats van naar dat over 1917. Na bij mijn rechtskundi- t te hebbe Cl; UIT HEILOO. Eindelijk is er dan wat meer licht gekomep inzake den diefstal in het distributiemagazijn alhier, waar eenigen tijd geleden een partij -aren gestolen werd. De politie te Amster dam heeft aldaar den vermoede! ij ken dader, iemand uit de hoofdstad, aangehouden en naar Alkmaar gebracht. Hij is met enkele per sonen alhier geconfronteerd, maar blijft ont kennen. D; man wordt voorts nog verdacht van rijwieldiefstal te Rotterdam. UIT SCHOORL. Door 't „Vrije Tooneel", directie J. B. Harms, wordt Zondag a s. in het lokaal van den heer Tinunerman alhier een anti-oorlogs- voorstelling gegeven. Opgevoerd wordt „Zij die nableven", gevolgd door de revue'„Wan- neer t' vrede is". Wij twijfelen niet aan het succes van dezen avond en gelooveh dat het gezelschap, even als 't vorige jaar met „Het licht in den. nacht" op een stampvolle zaal mag rekenen UIT St.-PANCPAS. Gisteravond is na een lijden van 8 -dagen ook het tweede slachtoffer van het ongeval bij de balie alhier overleden. UIT HENSBROEK. Bij Kon. besluit is aan den heer j. J. Wil- ünge, op zijn verzoek, met ingang van 1 Ja nuari 1919, eervol omslag verleend als bur gemeester dezer gemeente, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem ixx zijn betrekking bewezen. UIT EGMÖND©INNEN. Omtrent den diefstal van de elerirische draadgeleiding naar de schelpkalkbranderij van den heer G. Ruigewaard, vernemen wij nader: De ongeveer 750 Meter koperdraad vertegenwoordigd een waarde van omstreeks. 300 gulden. Na den diefstal werden nog po gingen aangewend om de dieven op te sporen met den politiehond van den har J. vaa dei- Plas uit Egmond aan Zee. Het spoor was slechte gedeeltelijk te volgen tot in het wei land. HEN NIEUWE HOOGHEEMRAAD SCHAP. De commissie, die de vereeniging tot ont wikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier ingesteld, heeft ler beoordee ling van ;het ontwerp-reglement voor het hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier heeft haar rapport uitgebracht. De grootst mogelijke meerderheid der'com- triisrie onderschrijft ten volle de uitspraak van Hollands Noorderkwartier, dat het be heer in één hand moet berusten.. Een toezicht, gelijk het tot nu toe geweest is en waarvan uitbreiding nu door eenige belanghebbende wate rschappen gevraagd wordt, mag niet op een lijn gesteld worden met een' eigen beheer over de geheele zeewering. Om het behoud der tegenwoordige dijkscolleges langs dien weg van meerder toezicht door Ged. Staten een afdoend goed beheer te krijgen, zou de zelfde wijze van werken gevolgd moeten wor den als nu met het dijksherstel, d. w. z. dat de prov. waterstaat toch de gehmc macht in handen zou nemen en voor de dijksbesturen niet dan een armzalig sdhijnbeheer zou over laten. Verdei is de meerderheid' der commissie van meaning, dat het hoogheemraadschap zich tnoet uitstrekken over de geheele provin cie met inbegrip .van de eilanden De com- arssie meent verder, dat het hoogheemraad schap zelf onder goedkeuring van Ged. Sta ten de bmnenwaterkeeringen, over welke het toezicht wil houden, zou moeten aangeven. Betreffende de aflossing der schulden van 4«a watersnood «raachi de commissie hare laag getaxeerd' staan en waar dus de 5 pd. van het ongebouwd per H.A. bij lange niet de gemiddelde 3.20 zal bereiken. Het re sult aat is, dat de van ouds diikplichtigen bij na 15 pet van de twintig miilioen betalen en dan evengoed hun aandeel nog moeten vol doen in de 5 pd. over het gebouwd en in het gedeelte, wat door de provincie als zoodanig voor haar rekening wordt genomen. Hoewel althans een dee! der commissie de vooruitbetaling niet geheel wil verwerpen, omdat deze te verdedigen zou zijn door de overweging, dat de dijken blijkbaar te laag waren en dus een „vóoruitschot" berekent mocht worden, wil ze er op wijzen, dat Ged. Staten van dat denkbeeld niet uitgegaan zijn, en bovendien dat een betaling van 45 pet. vooruit dan toch veel te hoog geacht moet worden. De commissie is dus overtuigd dat daarin verandering gebracht moet worden en de meerderheid beveelt, daarvoor aan de schrapping van de 244.000 voor de van ouds-dijkplichtigen. Hiermede behoort ge paard te gaan hetgeen ook uit anderen hoof de wenschelijk wordt geacht, de verruiming van het hoogheemraadschap tot de geheele provincie. Mocht dit onverhoopt niet bereikt Kunnen worden, dan gebiedt de billijkheid, dat het Noorderkwartier, toch wordt ontlast en wel door het percentage over gebouwd en ongebouwd te verminderen en het aandeel van de provincie te verhoogen. Blijft, hetgeen de commissie ten zeerste zou betreuren, de betaling van de volle 60 pet. toch voor het hoogheamraadschap in zijn te» genwoordigen vorm, dan acht de meerder heid' der commissie hel toch gewenscht de omslag groot 244.000 te vervangen door een vtrhooging van het percentage over ge bouwd en ongebouwd met ongeveer 2 pet Een minderheid in de commissie wenseht aan het vorenstaande nog toe te voegen, dat naar haar meening schrapping ook van de bijdrage door de van ouds dijkplichtigen van 188.000, volgens staat A„ overweging ver dient Zij is van oordeel, dat ook in dit op zicht bij deze gelegenheid aan oude, onbil lijke testanden een eind moet worden ge maakt. Meent men, dat op deze wijze sommi gen plotseling te veel zouden bevoordeeld worden, dan late men de bijdrage van 188 000 over een zeker aantal jaren leidelijk afloopen. De meerderheid der commissie meende, dat dit hoogheemraadschap in zijn wezen zeer dicht staat bij algemeene bestuurslichamen ais provincie en gemeente en dat dus het bij die lichamen gebruikelijke enkelvoudige stemrecht overweging verdient. Het schijnt der commissie zeer gewenscht. dat het ge bied van het hoogheemraadschap verdeeld wordt in kiesdistricten'. De commissie bestond uit de heeren1 K. Breebaart Czri., te Winkel: jhr. mr. P. van Foreest, te Heiloo: D. Kooiman, te Wormer; G. Kruseman, te Halfweg; prof. M. F Vis ser, te WageningenC. Wijdenc-s Spaans, te Anna-Paulowna en J. Zijp Kzn., te Ven' huizen. ;en raadsman advies te hebben ingewonnen, .ieb ik een bezwaarschrift ingediend bij den Gemeenteraad, omdat ik meende dat hier een fout was begaan. Tot heden ontving ik gmr antwoord. Daar echter de termijn voor het indienen van bezwaren met 1 November ver strijkt, bewijs ik mijn mede-gemeentmaren wellicht een dienst, door hen er op attent te maken, dat zij, die in hetzelfde geval verkee- ren als ik, nog kunnen reclameereu. Voor al len die geen O.-W'ers zijn, is het inkomen van 1917 veel geringer geweest dan dat van 1916. De gemeente zou dus gebaat -zijn bij een heffing over 1916 echter ten koste van de belastingplichtigen, die in een jaar dat zij minder draagkracht behben, juist meer zou den moeten betalen, en ten voordeele van degenen die, bij meer draagkracht door oor logswinst, minder zouden behoeven te offe ren. Dus een grove onbillijkheid. Behalve dat, schijnt een gemeente zich een heffing over een vorig boekjaar niet te mogen veroorlo ven zonder machtiging van hoogerhand. U dank zeggend. Mijnheer de Hoofdredac teur, voor de verleende plaatsruimte en hoog achtend, xx per mand. 115 manden appelen f 3.75 a 20.25 per mand. bloemkool f a witte f 10. a 37.—, roode f 0.— a 0.- savoye f 0.— a 6.—, 24250 bieten f 55.— a 02.per 1000. LANUEDIJKER GROENTEVEILING! 28 Oct. Bloemkool I 9.2e aoort 2.70 a 3 60 Roode kool f 3 50 a 7.50. Witte kool f 2.50 a 4.—. Wortelen (breekpeen) f 4.58 a 8.— per 180 Kg. Rammenas f 2.90 a 4.10 per 100 Kg. Bieten f 7.— a 8.per 100 Kg. Uien drogerij f 8.50 a 0.—. NOORDSCHAR WOUDE 29 Oct. Wortelen f 4 50 a per 100 boa. ld. buitenl. 1 0 0.—. Roode kool f 7.50 a 0.Oele kool f 7.50 a 0.—, Witte kool f 4 a 0.— alles per 10 K.Q. Slaboonen f a Bieten f 8.50 a 0, nep f 8.10 a 8.70 WARMEN HUIZEN. 29 0ct. Aardappe len f 0,drielingen f 0, kriel f,0. Nep (buitenland; f 0.a Roode kool t 7 50 a 0.—, Gele f 7,50 a 0.—, Witte f 2 80, Rnabarber f 0,Wortelen f 0, alles p. 100 K.Q. H. Slab. f 17.—. NOORDHOLLANDSCH L AN DBOUWCREDIET Voordam C 11. AMSTERDAMSCHE BEURS. Koers van 2g Oct. 30 Oct NEDERLAND. pCt. Obllg. N.W.S. van 500/1000 1917 4j KAMERMUZIEKVEKEENIGING. Verleden week heeft men in deze courant een kort bericht kunnen lezen, de oprichting der Alkmaarsche Kamermuziek betreffende. Als aanvulling van dat bericht kunnen wij nog het volgende bekend maken. Het waren mej. A. C. Gouwe, de dames Blom en den heer J. de Wit Dz. die eenige jaren geleden een cotnité vormden, met het doel muziekuitvoeringen te geven wahrop eerste rangskunstenaars zouden optreden. Zoo hebben we kennis gemaakt met met Hol- iandscb strijkkwartet, het concertgebouw sextet, met de heeren Zimmerman en Cornelis. Dit is het begin geweest en door'het groote succes dat déke concerten hadden c-n begin waarop men verder durfde bouwen. Na dezen zomer eene vergadering gehou den te hebben met eenige garanten besloot men door 't verspreiden van circulaires, eerst eens af te wachten hoevelen. hun instemming betuigden met de oprichting eener kamer mu- ztekvereeniging. Men verkreeg een getal (200) dat nog wel niet zoo groot is ais noo- dig geacht wordt om de vereeniging blijvend te doen voortbestaan, maar toch besloot men tot de oprichting over te gaan, omdat het niet uitgesloten <s dat nog velen zich als lid zul len0 opgeven, waartoe men zioh kan wenden tot mej. A. C. Gouwe, Oudegracht 180. De datums voor de drie in dit seizoen1 te geven concerten zijn reeds vastgesteld en met het engageeren van artisten. is men bizonder geslaagd. 13 Nov. a.s. treedt op niemand minder dan de wereldberoemde pianist Frederic Lamond. 31 Jan. 1919 het Amsterdamsch strijk kwartet aat gevormd is door de heeren Louis Zimmerman, Frits Gaillard, en natuurlijk nog twee kunstenaars wier namén ons op het oogenblik niet invallen. 30 April 1919 Mevr. Bertha Seroen, de wel bekende vermaarde Vlaamscbe zangeres, met den heer Evert Cornelis. Het abonnement bedraagt, 4 per jaar en per kaart en geeft recht van toegang tot alle gedurende het abonnementsjaar door de ver eeniging te geven concerten, die jaarlijks op drie zijn bepaald. Abonné's hebben, vooi zoo ver daartoe plaatsen beschikbaar zijn, recht van introductie, en betalen voor eiken intro. BURGERLIJKE STANID VAN ALKMAAR. GETROUWD: 30 Oct. Jacobus Buijsman cn Sophia Mar- garetha Gottmer, wed. Abraham Admiraal. OVERLEDEN: 29 Oet. Gerrit de Boer, 64 j. Gerbrand Adriaan Benjamin 18 j. 30 Oct. Neeltje Vreeker, gehuwd met The- odorus IJpelaan, 50 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 30 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscli Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 31 October. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer nabij 775 Oost-Duitschland. De laagste stand van den barometer 768.0 te Haparanda. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zui delijken wind, half tot zwaarbewolkt, aan vankelijk nog weinig of geen regen en iels koejer. ge! 19 UITSLAG VEILING ebouden bij opbod op Dinsdag 29 October 1918, te Koedijk, ten overstaan van den no taris Mr. A. P. H. de Lange. De nieuwe kapi taal gebouwde hu:smanswoning met boet, erf, moestuin, arbeiderswoning, erf en tuin be nevens diverse perceelen uitmuntend weiland, bijzonder geschikt voor groentencultuur, ge legen aan het Groot Noordhollandsch Ka naal en de Ringsloot, nabij de tramhalte Koe dijk, Noordeinde, onder de gemeente Ber gen, samen groot 16 27.20 H.A. staat totaal in bod op 54884.50. De afslag en combinatiën blijven bepaald op Dinsdag, 5 October 1918 des morgens 10 uur, to het koffiehuis van den heer Man te Koedijk. 87 81 71 e> 5»/* 54 92"/i. 921*/!, UITSLAG DER GEHOUDEN VEILING bij opbod op 29 October 1918 in het café 't Gulden Vlies aan de Koorstraat te Alk maar, ten' overstaan van P. J. C. van Toor- nenburgïh, notaris te Alkmaar. 1 Het woonhuis waarin café „Het Schel- vischje" aan het Baanpad te Alkmaar, groot ongeveer 1 Are, in bod gebracht op 3500.—. 2 Het daarnaast gelegen woonhuis no. 21, hoek Runstraat met erf en vrije steeg, gr. ongeveer 64 C.A., in bod gebracht op 1780.—. j 3. Het,woonhuis te Alkmaar aan de Koor- straat No. 11 met erf en tuin, groot 1 Are 14 centiaren, in bod gebracht op 3000. 4 Het woonhuis aldaar aan de Geestersingel No. 4 met erf en tuin, groot 75 centiaren, in bod ggbracht op 5900. 5. Het Woonhuis aldaar aan de Verlengde Landstraat No. 17 met erf en grond, gr. 1 Are 19 centiaren, in bod gebracht op 1475. 6. Het woonhuis aldaar aan de Verlengde Landstraat No. 21 met erf en grond, gr. 1 Are 20 centiaren, in bod gébracht op 1410.—. 7. 'Het woonhuis aldaar aan de Verlengde Landstraat No. 27 met erf eni grond, gr. 1 Are 21 centiaren, in bod gebracht op 1320.—. - De afslag blijft bepaald op 5 November 1918 in opgemeld café aan de Koorstraat, des avonds om 6 uur. ALKMAAR, 30 Oct. Aangevoerd 483 Paarden f 300 a 400. BOVENKARSPEL, 29 Oct. Bloemkool binnenland le soort f 19.a 20. 2e soort f 5.— a 8.3e soort f 3 a 5.—. Buitenland le soort f .0 a Roode kool p. 100 K.O. binnen f 0.— a 0.— buiten f 0 00 a 00 Witte kool Binnen f 2.80 a f 4.— Gele f 0.- a f 0.-. SUboonen per 15 K.O. f 0.a 0. Qroote Bieten f 30 a 70. Kleine f 10 a 88. BEEMSTER, PURMEREND en Omstr. 29 Oct. 00 zak slaboonen f 4.— a 5.40, per zak 428 zak spruitjes f 5 25 a 4 60 per zak. 18 manden Peren f 4.80 a 30.50 351/» 40 37»/, 36>/, 33 36 34 34»/» 57 83»/, 901/, 99»/, 189 204»/, 1781/, 179 144 Va 155% 78i/, 68i/< 96i/, 24S 151 130 3S5 165 171 2861/, 249 6 0 507u 391/, 61 901/, 185 185 153 423 4101/, 2261It 324 187 257 256 2641k 304 293 33 1201% 267 2731k 529 487 ;24 275 4771k 99»/, 100 90»/, dito van 1000 4 Oblig. dito 3j dito dito 3 dito dito 2} Ned. Ind. 1915 1000 5 dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500-5000 5 Iwangorod Dombr. QR. 025 4( Nicolai Spw 0 100 4 Oeconsol. 1880 OR 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-1890 OR. 625 4 6e Emissie, 1894, OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le «erie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 Z 20/100 5 Provinciate an Gamaontat. Leeningan. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlat-lnatelllngan Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. X» A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A Amer. Hide en Leather Comp. Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. Cultuurondarn., Handelsvaren Handelsvennootsch. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. Id. id. Winstaand. HanüeUv. Amsterdam Aand. Tels en Co'» Hand. Mij. A. v. Nierop en Co. Handel Mlj. A. Palroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert, van v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Pale,mb. Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New Schibaieff Petr. Cy. Crt.gew.A. id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mil. A. Steaua Romana Petr. Mlj. A. Rubber-Maatschappljen. Amtterd. Rubber Cult Mlj. Aand. Dcli-Batavia Rubber Mli. Aand. Schaap vaa rt-Maatsehappijan. Holl. Amerika Lijn A. id. Oera. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Iava China Japan L'jn A. Con. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Kon. Ned Stoomb. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy.,afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr A. Tabaks-Ondarnemingan. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand Deli Batavia Aand Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4j| BUITENLAND. AMERIKA. Atchi» Top en S. Fé C. V. g. A 96 Denv. en R. Orande Spw C. v. A. 10»/]» Erie Spw. Mlj. gew. Aand. 22 Kans City South. Railw.' Cy g. A 22?'» Missouri K»ns en Tex. C. v. A. 11% N.-York Out. en Western A. 27 7/» Norf. en West* Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. K 94 V» South. Rlw. Vot. Tr. gew A, 29 Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. 1 377/» Premieleaningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/100—3 lOÖ1^ BELOIE. Antwerpen 1887 77»/» 881.» 70 L63V, 93 93 m Den 8sten November a.s. ho- g pen onze geliefde Broeder en Zuster L en hun 121/j-Jarlge Kclitvor- ««nlglng te herdenken. Familie PRONK. Warmenhuizen, October 1918. 2 I Tot onze diepe droefheid «verleed den 16en October j.l. onze lieve Nicht Namens de Familie, C. O. KERKHOFF. Tolsteegsingel 14bis Utrtcht. Eenige en algemeene kennis geving. 33»/, 41 V» 37»/, 35'i/is 311/, 34 34 321/, 57 907A, 91 IBS 204 1831/» 177 154 771/, 67 te 94 243 149 125 384 164 171 285V, 247 605 89 177 186 150 427 405 223 323 1851/, 256 252 261 300 33 120 265 226 26911, 516 485 224 273 473 99»/* 90 10 221% 22 8V, 26»/, 921/, 28»/, 137 76 Tot onze diepe droefheid over leed heden na een langdurig Wjden, onze geliefde Zoon en Broeder GEKBK1AD ADK1AAA, op den leeftijd van 18 jaar. Tevens betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen voor de [vele blijken van belangstelling,ge durende zijne ziekte aan hem be wezen. In het bijzonder aan Zuster v. d. Berg, Dr. Wicherink en Ds. Kloosterman, voor de liefderijke behandeling van hen ondervonden. Namens de Familie, J. BENJAMIN. Q. BENJAMIN—Rooker en Kinderen. Alkmaar, 29 Oct. 1913. Voormeer 24. V«or de velé en hartelijke blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Dochters, betuigen wij onzen harte- lijken dank; in 't bijzonder aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. DEGE- j NAAR, de Zusters en de Buren. Uit aller naam, bi. BOOGH en Echtgenoote, Alkmaar, Oct. 1918. Voor Uw deelneming, «ns be- I t«ond bij het «verlijden van «nzen besten Man en Oom, zeggen wij U hartelijk dank. M. ADOLF—Veth. G. C..v. ARNHEM- Adolf. JOH. v. ARNHEM. Alkmaar, 30 October 1918 Diep getroifen door de vele be- I wijzen van liefde en deelneming, ons betoond gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen zoon, betuigen wij hiervoor «nzen I besten dank. Ieder, die zijn deelneming be tuigde, gelieve onzen dank als tot zch persoonlijk gericht te be* 1 schouwen. Alkmaar, 29 Oct. '18. C. H. RUIJGROK. A. P. C. RUIJGROK— Staal. voor den dag of voor DAG en N ACHT door Mevrouw VAN DER I STOK, Eramastraat 15. GEVRAAGD een fliuk SCHOUTENSTR. 18. BIEDT ZICH AAN een net MEISJE van buiten om terstand of I Kerstmis in dienst te komen. Fr. br. lett. K K, adv.-bureau DE ROUIJ, Alkmaar. Gevraagd zoo spoedig mogelijk ongeveer 18 jaar. Te bevragen adv.* bur. BE ROOIJ, alhier. FR BIEDT ZICH AAN EEN MEISJE ALS PROLONGATIE 4Vz pet. Mededeelmgen. Nederlandsche Staatsfond sen vast. Russische en Oostenriiksche Staats fondsen flauw. Amerika lager. Culturen en O bewaarden nauwelijks prijshoudend. Scheepvaartaandeelen ongeanimeerd. Tabak ken prijshoudend. Zoo spoetig mogelijk gevraagd te Bergen N.-H., t«t 12 uur, Vrijdags den geheelen dag. Br. tri lett W. adv.-bur. Wed. j. B. DE JONGE, Bergen N.-H. Brieven onder letter V 56, bureau I van dit blad. Gevraagd te BERGEN in klein gezin een dat alle werkzaamheden kan ver richten. Br. fr. lett. B, Wed. J. B. DE JONGE, boekh. Berge» (N H.) voor de morgenuren, van 7'/2 1 uur en des Zaterdags den geheelen dag. Hoog loon. Zich aan te melden de« avends na 6 uur bij Mevr. PALEAR1, Hofdijkstraat no. 10.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3