I I. riUKSAz., Bierkade 11. I' Telegrammen van heden Rechts/alten. Buitenland. Stadsnieuws Sport Ingezonden Stukken. Marktberichten. ONDERWIJS Koord-Holland geen vluchtelingen onder dak brengen. BESTOLEN. Te Wcensel had een Fransche vluchteling Binds enkele dagen zijn intrek genomen bij den Belgischen mandenmaker „Frans," en een: geïnterneerd soldaat. Zijn geld, ten be drage van 10.000 francs, had ,hij in een va liesje opgeborgen. Vrijdagmorgen maakte het 3-tal een wandeling naar Eindhoven, doch raakte door de drukte wegens het bezoek der koningin „Frans den Belg" uit het oog kwijt. Toen de beide anderen een uur later thuis te rug kwamen, vonden zij het valiesje openge sneden, het geld verdwenen, terwijl „Fransche Belg" sindsdien niet meer boven water is verschenen. KORTE BERICHTEN. De generale stai heeit toestemming ge geven bij ernstige spoorwegongelukken on middellijk gebruik te mogen maken van den meest in de nabijheid zijaden ambulance- trein. Het vertrek van de „Delfland", van den Kon. Holl. Lloyd, naar Amerika is uitgesteld tot. heden. De Duitsche zeebooten Delos, Thebea, Theseus en Hubelïels zijn van Antwerpen te Hansweert aangekomen. De omzet in de Rijksvischhallen te IJtnuiden bedroeg in October 1.699.136 tegen 817.476 m October van het vorig jaar In een kantoor in de Wijnstraat te Rotterdam is ingebroken. De brandkast werd opengesneden en beroofd van 800 aan bankpapier en zilverbons en twee obligaties Ned. Staatsleening ad 500. Te Rhenen is dezer dagen de 22-jarige juffrouw Van Geissel, die bij het spoorweg ongeluk bij Weesp aan het hoofd werd ge wond, aan de bekomen verwondingen over leden. De" Algemeene Brandwaarborg-Maat schappij te Rotterdam herdenkt haar 100 jarig bestaan. LONDEN, 4 Nov. (Off.) Wij zetten de achtervolging van den terugtrekkenden vij and voort, ondanks de moeilijkheden van hut terrein, dat doorsneden is van strdoirien en kuilen, waarvan de overgangen vernield zijn. Wij bereikten een linie va.n 1 mijl ten Westen van Selzaete, Oostwaarts vari Ers- velde en I angerbrugge en Everghem naar Tronciennes. Wij staan thans in de Noor delijke stadswijken van Gent. DE VAL VAN GENT' AANSTAANDE. LONDEN, 4 Nov. De Engelschen heb-1 ben de buitenwijken van Gent bezet. VOORUITGANG DER BELGEN. LONDEN, 4 Nov. Reuter verneemt den 3en November., dat de Belgen, die op het kanaal van Terneuzen aanrukten, ten Oosten van Batfelde 9 K.M. ten Westen van Selzaete en'Sleyding 7 K.M. ten N. v. Gent staan. De Belgen zijn zoodoende 12 K.M. ten Oosten van het afwaterings kanaal genaderd. Verder Zuidwaarts loopt de linie 9 K.M. ten W. van Gent. DE DUITSCHERS VERLATEN KONST ANTINOPEL. BERLIJN, 4 Nov. De Vossische Ztg. verneemt uit Boedapest, dat de Duitsche marinetroepen en de Duitsche hulpvaartui gen de haven van Konstantinopc) verlaten hebben. Te Konstantinopel is reeds een af- deeling Engelsche en Fransche soldaten geland. BELGISCHE EN DUITSCHE KR1TGSGEVANGENEN. BERLIJN,. 4 Nov. De Norddeutsche Allg. Ztg. verneemt van bevoegde zijde uit Brussel, dat hissclten de Duitsche en de Belgische regeering den 26 April 1918 te Bern een overeenkomst is getroffen om trent de uitwisseling van krijgsgevangenen. DUITSCH LEG ERBE RICHT. BERLIJN, 4 Nov. (Officieel) Voor ter reingevechten voor onze nieuwe lini&a ten noorden van Gent. Wij staan aan het ka naal en aan de westrand van de stad ia 'ge vechtscontact met den tegenstander. Ten Oosten van Valenciennes hebben wij ons front iets van den vijand verwijderd. In aansluiting aan het gister gemelde verlegden wijo ns front ten Oosten van de Aisne. Ook ten Westen van de Maas na men wij onze linies iets terug. DE ROODE GARDE TE WEENEN. WEENEN, 4 Nov. Ook de 2e vergade ring van de Roode Garde heeft niet tot de finitieve oprichting geleid Uit de besprekingen bleek dat op de vaandels der Roode Garde geschreven staat: „Vrede met het buitenland en hand having der orde in het binnenland." In ae gehouden vergadering van de sol- dalcnracten verklaarden vrijwilligers zich bereid tegen de ontvluchte krijgsgevange nen op te treden, DF. VLUCHTELINGEN. PARIJS, 4 Nov. Havas meldt: De Ne derlandsche regeering heeft 4 schepen van de Batavierlijn ter beschikking van de fransche marine gestejd, teneinde de vluchtelingen uit Noord-Frankrijk die in Nederland een ondekomen vonden, naar hun land terug te brengen. De dienst die er voor georganiseerd wordt zal het mogelijk maken, dagelijks 1500Ö personen over te brengen. De bedoe ling is de schepen zoo lang ie laten varen tot alle vluchtelingen in Noord-Frankrijk zijn. den spraa: CENTRALE RAAD VAN BEROEP. In de heden, Maandag, te Utrecht getiou- openbare terechtzitting had o.m. de uit at plaats in de volgende zaak: hooger beroep van de Rijksverzekerings bank 'tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Amsterdam, waarbij mét vernieti ging eener beslissing van de Bank, voorzoo- ver deze genees- en heelkundige behandeling weigerde, deze schadeloosstelling alsnog is zeker d aan P. E., green teven ter en kuiper uid Scfiarwoude, ter zake van een onge- ietigevolge waarvan verrekking van rug- spieren ontsiond De Raad' verklaarde ge- getroifeae met-ontvankelijk voorzoover hij een uitkeering over 8 dagen vraagt De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. VOORWAARDELIJK VEROORDEELD. De rechtbank te Haarlem deed Vrijdag uit spraak in de zaak tegen twee zusters uit Alk maar, beschuldigd van het misdrijf van ariz 251c bis (afdrijving), waarvan een gehuwde vrouw te Wormerveer het slachtoffer gewor den is. De officier van justitie eischte 1 jaar gevangenisstraf; de rechtbank veroordeelde de beklaagden tot 1 jaar voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaren. KORTE BERICHTEN De Zuid-Slavische Nationale Raad heeft voor den staat der Slovenen, Kroaten en Serviërs een regeering benoemd. Het Korr. Bur. meldt, dat ei" in Weenen een leger is gevormd van burgerlijken, numr dat daarnaast een soöiaal-rdvolutionaire garde is ontstaan.- Er hebben botsingen plaats gehad. Havas meldt dat de commissie Inge steld tot onderzoek voor de Duitsche schen dingen van het volkenrecht 9 rapporten heeft ingediend. Karolyi heeft een nieuwe Hpngaarsche regeering gevormd, die het sluiten van den vrede als haren eersten plicht beschouwt. Zij heeft verklaard, dat Hongarije volkomen, on afhankelijk is. Twee Italiaansche zeeofficieren riten- en de haven van Pda binnen 'en deden daar t slagschip Virihus Vnitis zinkén. Reuter meldt officieel dat de onder mi litair. toezicht in Mesopotamia binnengehaal de oogst 475,000 ton graan bedraagt. Op den partijdag van DuifscE-Oosten- rijksche socialisten werden de maatregelen voor het zelfbeschikkingsrecht der Oosten- rijksch-Hongaarsche naties besproken. Verder werd medegedeeld dat Friedrich Adler in vrijheid gesteld is. De „Times" zal Maandag een artikel van Northcliffe bevatten, waarin hij de voor waarden voor een vrede opsomt, die, volgens hem, waarschijnlijk te achten zijn. De Duitsche regeering stelt de staking van luchtaanvallïn aehter het front voort. De nieuwe chef van den Poolscben ge- neralen staf, generaal Rozwadolfski, heeft een bevel uitgevaardigd in zake militaire maatregelen voor het Poolsche hger en de troepen der Middenstaten in Poolsch ge bied. De Poolsche regentschapsraad' heeft een voorloopige wet afgekondigd voor de invoe ring van algemeenen dienstplicht. toe ie val VISCHDISTRlBUTlë, Hedenavond om zeven uur zijn voor de nummers 46714882 visch te bekomen. DE MELKRANTSOENEERING. De rantsoeneeriiig van 1j1a liter volle melk heeft heel wat ohtstemming gewekt en te recht. Melk was nog het eenige voedingsartikel dat buiten de distributie in het bereik van al len was. Naast de rantsoeneering van één tiende li ter volle melk staat echter de rantsoeneering van twee tiende liter onderinelk, waarbij bo vendien komt 1 pond gecondenseerde tapte melk per week en per hoofd. Het vorig jaar was het rantsoen drie tiende liter volle melk, waarvan afging voor de zie kenbon 1 liter, voor kinderen beneden 3 jaar 1 liter, en kinderen beneden 6 jaar een halve liter, zoodat de gezonden nog geen twee tien de liter volle melk per hoofd bekwamen. Nu krijgen de kinderen beneden 3 jaar een halve 'liter en zieken, na advies van den dok ter, een halve- of een heele liter volle melk. De melkventers te Alkmaar hebben dan ook nu een tevredener publiek tegenover zich dan het vorig jaar. Buiten, in tal van kleine plaatsen, stoort men zich niet aan de rantsoeneering en daar aan is weinig ite doen, omdat er in zulke plaatsen geen melk wordt ingevoerd. Deze gemeenten ontvangen dan echter geen toeslag op de melk van het rijk en heb ben dit er blijkbaar gaarne voor over. Het Rijkskantoor voor melk en vetten, dat nu plotseling weer met de meikrantsoeneering komt, maar dezen zomer geen piaatregelen nam om de clandestiene verkoop van boter en kaas tegen te gaan en juist door 't gebrek aan vetien (boter) moet nu de melk ont- roomd worden heeft feitelijk blijk gegeven de leiding niet te kunnen voeren. Menschen die op de hoogte waren en be langeloos wilden medewerken, werden gene geerd en dit terwijl het nog mogelijk was, dat zelfs fabrieken honderden K.G. boter aan de boterinzameling onttrokken. Ons is een geval bekend van een fabriek uit de Heerhugowaard, die voor eenige weken terug 's nachts nog voor Amsterdam een auto laadde met honderden K.G. boter. Ook is dit geval aan het Rijkskantoor bekend en hoewei die fabriek zich aan meer schandelijke prak tijken schuldig maakte, is deze fabriek nog niet gesloten. Voor een week of 4 terug kwam een boer die 26 koeien melkt, voor het eerst weer eens met kaas op de markt. Den geheelen zomer had deze boer zijn kaas clandestien verkocht. Deze boer is nog in het bezit van zijn vee. Wij zijn overtuigd, dat er nog heel wat melk gevonden zal worden, wanneer de re geering maar de maatregelen neemt die noodzakelijk zijn. Daardoor worden boven dien de eerlijke zuivelproducenten beschermt tegen de knoeiers en zal het publiek een nood zakelijke rantsoeneering verstandig aan vaarden. HF.T VERDUN-OOMITé. Het gelukte het Verdun-comité voor den loo- per die verhinderd was, een plaatsvervanger te krijgen, zoodat heden de lijst aan de huizen wordt aangeboden. OVERPLAATSING. De eerste-luitenant Schol, van het depot- bataljon der Xe infanterie-brigade alhier, wordt overgeplaatst naar het garnizoen 's-Gravenhage. „HET VROOLIJKE TOONEEL. De „club van zes" presenteerde zich gister avond in dé Harmonie. De zaal was nage noeg voor de helft bezet. •Van de oorspronkelijke club van zes waren er nog maar drie over, n.l. Marie van Beem, Dumont en Jos. de Munnik. Pauline Hervé was vervangen door Rensje Bontje, Lou Ban dy door Jan van Es, terwijl voor de pianist Meyer Olman wegens ziekte op 't laatst een ander moest worden gezocht. Toen 't scherm rees, zat de club op 't too- neel en de dichter-zanger Ehimont trad naar voren om de leden voor te stellen. In zijn ►eningsspeech zette hij verder uitéén de re den van hun afscheiding en optreden. Zij wilden niét gedwongen worden in de .keuze van hun repertoire, maar geven, wat zij zelf 't meest geschikt achtten, n.l. intieme klein kunst. Dat wij dit nu gisteravond steeds gezien hebben, kunnen wij niet zeggen. Voor de club zich met succes zal kunnen doen hooren in de groote steden, tegenover een verwend pu bliek, zal er nog heel wat verbeterd moeten worden. In de provincieplaatsen zal\ meh misschien een gewillig publiek wel een avond kunnen amuseeren, maar het werkelijke be grip „kunst" is in geringe mate aanwezig. Jan van Es liet eenige zijner liedjes hooren, waarna Mej. Bontje een drietal van haar le vensliedjes zong. Als deze laatste haar uit spraak wat meer wil verzorgen en een ande re manier van zingen wil aannemen, kan zij in dit genre een goede kracht worden. Stem, gebaren en manier van optredén zijn goed. Dumont zelf leverde, m^t zijn guitaar een zwakke Speenhoff-imitatie. Duet 1868 en Duet 1918 voldeden heel aardig. Voor de pauze lieten Marie van Beem en Jos. de Munnik zich nog hooren. Na de pauze werd door een viertal van de club een klucht opgevoerd, getiteld: Een spi ritistische séance." Wij hopen dat de club be ter éénacters op 't programma heeft, vierde- rangsdingen hebben in Alkmaar afgedaan. De „club van zes" zal in haar tegenwoor dige samenstelling aan het provinciepubliek wel een genoeglijken avond kunnen bezor gen, maar. dan zal zij de hand- in eigen boe zem dienen te steken en alle pogingen in 't werk moeten stellen om „de kunst" zoo dicht mogelijk nabij te komen. En als zij aan tevens zorgk, dat men in de zaal vertrouwbaarder programma's kan koo- pen, willen wij het vroolijke tooneel graag nog eens in Alkmaar terugzien. CINEMA AMéRICAIN. De directie van dit bioscooptheater is steeds streng in de beoordeeling van haar eigen films. Zij vond de film die zij Vrijdag gekregen had, na de eerste vertooning hiet mooi genoeg en heeft „de Vallei der verschrik kingen" dan ook vervangen door de Fran sche film: „Miss Amerika" bepaald een ver betering, want dit is een zeer mooie, buiten gewoon heldere film. „Miss Amerika" is de bijnaam van de mil- lionnairsdochter Fluffy Ruffles, een dollar prinses gewend aan al haar grill-en en luimen toe te geven. Zij krijgt het in haar hoofd naar Frankrijk te gaan om een degelijken man te zoeken. Zij zal logeeren bij haar oom, den markies. Deze, echt liefhebber van eep kalm leventje en een spelletje schaak, op zijn prachtig kasteel, Krijgt nu natuurlijk een le ven vol onrust. „Miss Amerika" stoort zich aan niemand en aan niets. Haar zeven aan bidders uit Amerika zijn haar naar Frankrijk gevolgd en vergezellen naar steeds. Zij noemt ze „de zeven hoofdzonden".Steeds zijn die zeven jongelui in kleeding enz. precies aan elkaar gelijk. Na veel wederwaardigheden vindt -Fluffy wat zij kwam zoeken, in den persoon van Claude Barsac, schrijver en journalist. De „zeven" druipen af, thans in verschillende kleedij. Deze film doet denken aan de aardigste strikken van Suzanne Grandais en Henn' Porten. Eeniu wordt er door allen gespeel niet het minst door de hoofdpersoon. Schit terende interieurs. Voor de dames (en ook voor de heeren) zijn er een schat van prachti ge costuums te bewonderen maar ook de uiterst correcte heerenkleeding van de „zeven Amerikanen" mag gezien worden. Journal, Amerikaansche klucht en zeer mooie natuuropnamen uit Portugal cornple- teeren het programma. VERBETERING. "Het telefoonnummer van den heer P. Kok- kes, banketbakker, is hiet 330, zooals in een advertentie staat, maar 320. WORSTELWEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen beginn-en op Zaterdag den 9 Nov. in de Harmonie eene reeks inter- nattonale» worstelwedstrijden, welke verschei dene dagen duren zullen. De directie heeft zich te dien einde in verbinding gezet met den welbekenden organisator van dergelijke wed strijden, den heer H. van der Heijden, hem opdracht gevende eenige der bekendste inter nationale worstelaars voor deze wedstrijden te engageeren. De onderhandelingen daarom trent zijn nog gaande. VOETBAL. Alcmdria Vtctric—Cadetten F. C. 4—1. Een aardige wedstrijd was 't gisteren, één die de toeschouwers als vriendschappelijken wedstrijd wel voldaan heeft. 't Veld was door den regen van Zaterdag glad en zwaar en 't buitje Voor den aanvang maakte 't niet beter. Gedurende den wedstrijc bleef 't gelukkig droog. De Cadetten brachten een goed elftal in 't veld, waarbij enkele krachten van 't vorige seizoen en verschillende nieuwe gezichten. Alcmaria had vier invallers, die echter goed werk verricht hebben. De keeper heeft zijn doel uitstekend verdedigd. Nog wat kal mer en zekerder bij 't wegwerken, benevens niet te veel voetwerk *en Alcmaria heeft een zeer goedén reservekeeper. De rechtsbinnen heeft op de spilplaats eèn uitmuntenden wed strijd gespeeld. Aangeven goed en af en toe een gevaarlijk schoL Andere middenspelers steunden zeer voldoende. In de voorhoede combineerde de linkervleugel er weer lustig op los. Gelukkig voor de Cadetten, dat hun rechtsmidden en achterspeler zoogoed waren. Toch werd er te veel op links gespeeld. De rechtsbuiten van Alcmaria had gerust wat meer werk mogen hebben. De nieuwe mid denvoor kan als hij zich'aan 'f spel van Alc maria wat meer heeft aangepast, een aan winst worden. Hij kan zich nog meer geven en 't spel beter verdeelen. Zijn tweede doel punt was heel mooi. Als nu de rechtsbinnen van W. F. C. nog bij Alcmaria komt kan er zeker een aardige combinatie in 't veld wor den gebracht. Wij zijn benieuwd welk elfta aa. Zondag den strijd tegen Wtergraafs- meer zal aanbinden. In de eerste helft wogen: de partijen goed tegen elkaar op en had de Cadettenkeeper, die overigens zeer goéd keepte, geen fout ge maakt, dan had de middenvoor den bal niet kalm in 't doel kunnen zetten en was de pau ze met blanco stand ingegaan. Vermelding verdient net prachtige schot van Alcmaria's linksbinnen, dat even prach- gestopt werd. Na de pauze ging 't een kwartier gelijk op (een strafschop werd door Alcmaria op zettelijk gemist) maar toen werden er in drie minuten evenveel doelpunten gemaakt. De middenvoor bracht heel mooi den stand op 2—0. Toen een fout van Alcmaria's keeper, die een effectbal even over de lijn liet gaan. Maar direct daarop was 't 31 door toedoen van den linksbinnen, die een niet ver genoeg weggewerkten bal ever keepers handen in 't doel kopte. Voor 't einde speelde de gladde bal den Cadetten keeper nog éénmaal parten en met 4—1 kwam 't einde voor Alcmaria. Rechtsachter, rechtshalf en linksbuiten bij de Cadetten de besté spelers, 't Schieten was zwak. Als 't elftal wat meer samenspeelt en beter is getraind, zal 't een, goede ploeg wor den. De wedstrüd werd door den heer Kaagman heel goed geleid. Andere uitslagen. 2e klas B. Stormvo- gelsZ. V. V. 1—1. Z. F. G— R. C. H. 0—0, Schoten—E. D. O. 1—1. W. G. M.—D. E. C. 3—1. Ie klas A. D. F. C.Ajax 0—4. Blauw Wit—Quick 3- -0. U V. V.—H. B. S. 1—2. H. V. V.—H. F C. 7-0. V. O. C.—Sparta 12. HaarlemHercules 90. Ie klas B. W F. C.—A. F. C. 0—3. 't Gooi —Concordia 1—1. D. V. S.—V. V. A. 3—1 (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) DE PRIJS DER NATUURBOTER. Wanneer de ruimte het toelaat zou onder- geteekende zeer gaarne zien, dat onderstaan de regelen in uw Blad een plaatsje gegeven werden. Bij voorbaat mijn dank. Er wordt tegenwoordig veel geprotesteerd, enkele malen met, maar meestal z o n 4 e r succes. Zie, dat zal wel de reden zijn waar om velen zich maar stil houden, en Gods wa ter maar over Gods akker laten loopen en stille zijn met het gebruikelijke „het geeft toch niets", maar bedenk wel dat, dat alles ontaar den kan in een m. i. misdadige berusting. Burgers van Alkmaar! De prijs van de na- tüurboter is n-u bepaald op 2.20. Is het niet verschrikkelijk, is aat nu noodig? Hebben de boeren het tegenwoordig nu zoo slecht, dat ook dat nog weer uit het verarmde volk moet worden gezogen? Of komt deze verhoog!ng den boeren niet ten>goede en blijft dat alles weer hangen adh de strijkstok, die administra tie en distributie heet? Maar daar vragen wij niet naar, wij moeten de schandalige woe kerprijzen betalen. Nu zal deze of gene wel weer aan komen dragen met het verhaal, dat voor de menschen met schrale beurzen toch nog mélange A en B te verkrijgen is, maar is het niet treurig, dat het schraapseltje dat op hun brood komt, nu juist margarine moet zijn Zoo lekker is het brood tegenwoordig nu toch niet, om het nog onsmakelij kei- te ma ken met een streek margarine. Toe» burgers van Alkmaar, protesteert met mij tegen een dergelijke afzetterij. Alkmaar, 4 November 1918. G. DUIF. Geachte Redactie. Onder beleefden dank voor de opname van dit stukje, doe ik de volgende vraag: Kan iemand mijner stadgenooten mij in lichtingen geven, hoe ik mij en mijn huisge noot tot a.s. Woensdag moet voeden? Twee bons waren disponibel gesteld n.l. 35; op één bon daarvan heb ik Zondag 2 kilo aard appelen gebruikt (voor 2 personen), niet te veel gerekend nog wat er afviel, en dte, 2de bon is ingeleverd can de Centrale keuken, dus voor Dinsdag 2 porties. Vandaag moet een bon ingeleverd voor a.s. Woensdag en die is niet beschikbaar gesteld, dus voor dien dag is er geen voeding. Ik heb hieromtrent inlichtingen gevraagd op het bureau Paardemarkt en wat kreeg ik ten antwoord? „Ja, daar kan ik niets aan doen, iedereen komt er mee toe. dus u moet ook maar zien dat u er mee toe komtIk zal dankbaar zijn voor elke goede inlichting, opdat ik Woensdag twee hongerige magen kan vullen. T. W. BENNINK, Directrice Alg. Bewaarschool BURGERLIJKE STAND VAN GEBOREN: 3 Nov. Catharina, d.v. Hendrikus Johan nes Keesen en Antje Oudeman. 4 Nov. Jeltje Bernardina, d. v. Cornelis Bijlsma en Jetske Bijlsma. OVERLEDEN: 2 Nov. Maria Weel, gehuwd met Jacobus Johannes Goudsblom, 33 jaar. Jacob de Geus. 25 jaar. Geer- truida Catharina Adolf, wed. van Johannes Wilhelmus van der Meu len, 37 jaar. 3 Nov. Johannes Admiraal, 2 dagen. Gerri't Grasser, 78 jaar. 4 Nov. Hendrikus Johannes Stokman, 8 maanden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 4 November. Msdsgefdeeld door het Kon. Nederlandsdl Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 5 November. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 771.8 te Ha- paranda. De laagste stand van den barometer 748.5 te Skudesnaes. VERWACHTING. Matige, aan de kust wellicht krachtige zui delijke tot zuid westelijken wind, toenemende bewolking, later wellicht regen, zelfde tempe ratuur. ALKMAAR, 4 Nov. Aangev. 0 paar den f a —0, 90 koeien f —0 e —0,7 nucht. kalveren f a 8 9 v. schapen a ,21 vette varkens f a biggen f a ,3 bokken en geiten f a. LANQEDIJKER GROENTEVEILING 2 Nov. Bloemkool f 8.40 ai 15 10, 2e soort i 4.30 a 4.50 Roode kool f 3 50 a 7 50. Witte kool f 2 50 a 4.—. Gele f 3.50 a 7.50, Wortelen (breekpeen) I 4.50 a 0.per 100 Kg. Uien f 8.59. Rammenas f 4 70 a 5.20 per 100 Kg. Bieten f 8 70 a 8.80 per 1U0 Kg. NuÜKDSCHARWOUDE 2 Nov. Wortelen f 4 50 a per lüü bol. id. buitenl. f 0.a 0.—. Roode kool f 7.50 a 0.Gele kool f 7.50 0.—, Witte kool f 3.50 a 4.— alles per 10 K G. Slaboonen f a Bieten f 9.0 a 10, nep f 7.a 9.— W A KMtN HUIZEN, 2 Nov. Aardappe len f 0 drielingen f 0 kriel f 0. Nep (buitenland) f 6 59 a 8 50, Roode kool f 0a 0.Gele f 0,—a 0.W tta f 3 10, Khabarber f 0,Wortelen f 0,-*-, alles p. 100 K.G. H. Slab. f BOVENKARSPEL, 2 Nov. Bloemkool binnenland le soort f 1.60 a 22.50. 2e soort f 8.50 a 10.75, 3e soort f 3.20 a 0.Buitenland le soort f .0 éSroote Bieten f 42 a .75. Kleine f 14 a 22. Uisn (niet bewaarbaar) f 3.20 a 4 10. uit- scfot f 3.40 a 3.85, vitsshot roode kool f 5. - a 5.50. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. NQQRDiHOLLANDSCH mTT_^ LANDBOUWCREDIET &MSTERDAMSCHE BEURS. Koers vaa 2 Nov. 3 Nov. PROLONGATIE 4 pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfond sen vast. Russische Staatsfondsen prijshou dend. Culturen en Ol-ie waard en lager. Scheepvaartaaedeelen aangeboden. Tabakken prijshoudend. Amerika ongeanimeerd. Telefoon 229. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 1917 dito van 1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. lnd. 1915 1000 di'o 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. OR. 125 4 2i 5 5 5 *i t 100 4 4 4 Nicolai Spw Oeconsol. 1880 OR 625 Rothschild (consols) OIL 625 Hope en Co. 1889-1890 Gfc. 625 4 oe Emissie, 1894, GR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serle 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Piovinciale en. Gemasntal. Leonmgen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Induatrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A Amer. Hide en Leather Comp. Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. Cuituurondern., Han dels ver. en Hands Is vennootsch. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. «Wiristaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co's Hand. Mij. A. v. Nierop en Co, Handel Mlj. A. Petro1 sum Maatschappijen. Dordtsche Petr. lnd. Aand. Gee. Holl. Petr. Cert, van v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Paletnb Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New Schibaieff Petr. Cy. Crt.gew.A. id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. Steaua Romana Petr. Mlj. A. Ftuboer-Maatschappij an. Amsterd. Rubber Cult Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Qem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Java China Japan Lljn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Llftyd A. Stoomv. Mlj. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dant Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. b MIL tr Expl. v. Staatssp. Qui. 4 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis Top en S. Fé G. v. g. A Oenv. en R. Qrande Spw C. v. A. Erie Spw. Mlj. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A Missouri Kans en Tex. C. v. A. N.-York Out. en Western A. Norf. en West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A South. Rlw.-Vot. Tr. gew A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/100-) 3 BELQIE. Antwerpen 1887 831 's 81% 70 63 54 H 93'Vi, 93% 301,, 401/, 373/4 35v„ 35i/, 3» 4 35 338/4 57 833/4 991/is 993/4 189 206 182 177 1443/4 155 78 69 93-/4 189 207 .1831/1 81 1443/4 154 771/, 63 92 247 153 139 3ul 163 170 2893/4 252 620 507l. 39/ fe 61 92 185 189 150 432 410 222 323 186 263 252 263 305 285 331/, 121V, 260 2201/, 260 520 483 224 283 4/3 100 99% 90 95 ik 10 22-', 2«Vi« 8 29% 953/4 29 1351/a 89 82 791/4 63 54 >/u 943/4 30 40 351/, 35 Zn 33 363/4 33t/, 591/1 253 150 127 384 163 169 28 246 014 89 78 189 151 434 414 224 J13 187 268 247 267 302 292 331/4 122-/4 260 525 482 230 272 tSO 993/4 943/4 913/4 95% 10 22 LA .22 8 '4 27i/, 963/4 293/4 135/, 107 72>/« 75

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3