ROUPPEvander voorna Stadsnieuws Buitenland. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Marktberichten. INGEZONDEN MEDEDEELINOEN. JjEASPHALTEERDE GEGOTEN ÜZEREM BUIZEfl "voor GROND:STAND-th REGENWAIERLEIDING. VRAAGT GEÏLLUSTREERDE CATALOGUS. zich og het oogenblik in Brabant nog ten O. van de lijn HeedeLeende bevindt. Bij informatie vernam de verslaggever, dat het 9e regiment in opstand is en weigert de Harskamp te betrekken. SPAANSCHE GRIEP. 'KERKRADE, 5 Nov. Hier en te Heerlen heerscht de Spaansche griep bijzonder. In drie dageni waren hier 31 dooden. BRANDSTICHTING. HAARLEM, 5 Nov. Hier .is gisteren brand uitgebroken in het theefiliaafvan de firma Van Veen en Co. De brand bleek op twee plaatsen gesticht te zijn. De filiaalhouder bekende de dader daarvan te zijn en is gearresteerd. VISCHDISTRIBUTIE. Hedenavond om 7 uur visch te verkrijgen voor de 4883 tot 5072. BENOEMING VAN EEN LID VAN HET COLLEGE VAN CURATOREN VAN HET GYMNASIUM. Curatoren van het Alkmaarsche gymnasium hebben ter vervulling van de vacature, ont staan door het vertrek van den heer Mr. F. H G. van der Hoeven naar elders, de navol gende aanbeveling aan B. en W. doen toeko men: 1. Mr. P. A. Offers te Alkmaar; 2. Mr. C. H. Beekhuis te Alkmaar. B. en W. wenschen gem gebruik te maken van hun bevoegdheid om aan deze aanbeve ling nog twee personen toe te voegen. REKENING DER VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING, DIENST 1917. De commissie van belastingzaken stelt den raad voor de rekening goed te keuren in ont- l vang op 3764 15 en in uitgaaf op 3535,65, met een voordeelig saldo van 228,50 te brengen als eersten post van ontvang op den dienst 1918. VOLKSW ASCHINRICHTING. In de vergadering van 3 Februari 1.1. wend om bericht en raad in handen van B. en W. gesteld een voorstel van de heeren Westerhof en Verkerk, om te besluiten tot het stichten van een gemeentelijke waschinrichting. Dit voorstel werd door B. en W. in handen gesteld van de Commissie voor de publieke wei ken, die onder dagteekening van 23 Octo ber 1.1. een rapport heeft ingezonden van den volgenden inhoud: „De Commissie voor Publieke Werken, in wier handen is gesteld om bericht en raad het verzoek van de heeren J. Westerhof en O. J. Verkerk om over te gaan tot het oprichten van een Gemeentelijke Waschinrichting, waar onder goede controle de wasch der arbeiders en van hen, die ofschoon niet tot de arbeiders behoorend, toch van die inrichting wenschen gebruik te maken, wordt behandeld tegen een prijs, die de draagkracht der arbeiders niet te boven gaat, heeft de eer U het volgende te adviseeren. Het denkbeeld, in het algemeen, de behan deling van de wasch, voornamenlijk het wasschen en drogen, buitenshuis, in een daartoe ingericht gebouw te doen plaats hebben, wqrdt uit een oogpunt van hygiëne zeer zeker toegejuicht, en door de Comix;issie onderschreven. De vraag is echter, kunnen de aanlegkosten zoo zijn, dat de exploitatiekosten worden ge dekt, door een te bepalen prijs voor die be handeling, dat deze de draagkracht dier ar beiders en van hen die oischood niet tot de aibeiders behooren toch van de inrichting wenschen gebruik te maken, niet overschrijdt. In het jaarverslag 1916/17 van de Coöpera tieve Volkswasscherij te 's Gravenhage (Loos- duinen) leest men: „Hoe groot echter onze coöperatie ook worden zal, ea hoe wij ook zullen trachten onze tarieven te verlagen, er zal nog altijd een groote laag van de bevol king overblijven, voor wie zelfs die zeer ge reduceerde tarieven te hoog zijn. Om ook die gezinnen zooveel mogelijk te gemoet te komen, zond ons bestuur een adres aan den Gemeenteraad, inhoudende het ver zoek van gemeentewege waschinrichtingeri en waschhuizen hier ter stede op te richten waardoor ook dat. gedeelte der arbeiders vrouwen, die nimmer yan onze fabriek ge bruik zouden kunnen maken, van de beslonv meringen der wasch zouden worden onthe ven." Men ziet hieruit, dat bij de meest mogelijke zuinigheid, hetgeen men bij het exploiteeren van een Coöperatieve Volkswasscherij mag verwachten, de prijs voor het behandelen der wasch te hoog is, om alleen te kunnen wor den betaald door de arbeiders e. a. Wanneer men nagaat dat die inrichting reeds enkele jaren bestaat, en dus de aan leg asten verbazend veel minder in prijs zullen hebben bedragen, als wanneer nu tot zulk eene inrichting zou worden overgegaan, dan behoeft het geen betoog, dat de exploitatie kosten een niet onbelangrijk offer zouden vorderen van de gemeentefinanciën en door die hooge aanlegkosten van blijvenden aard zal zijn. Alhoewel het denkbeeld, zooals reeds ge zegd, onze commissie niet onsympathiek is, kan onze commissie geen vriiheid vinden thans U te adviseeren den Gemeenteraad voor ie stellen op het verzoek van de beide aanvragers gunstig te beschikken, maar de aandacht te blijven schenken aan uil vraag stuk, tot den tijd waarin meer normale prijzen van aanlegkosten zullen worden gevorderd." B. en W kunnen zich met de strekking van dit rapport in het algemeen vereenigen. Ook naar hun meening is de tijd niet rijp om tot de oprichting eener gemeentelijke waschin richting over te gaan. Wel is het denkbeeld zelf ook haar college niet onsympathiek, maar zij verschillen van de voorstellers in zoover dat zij niet deelen hunne meening, dat heaior de taak der overheid zou bshoo- mn hart betnoeungai bat deze zaak uit te strekken. Bn liet algemeen is hun standpunt: dat het geen aanbeveling verdient van de plaatselijke overheid eene exploitante van industrieele of andere ondernemingen te maken, tenzij daar voor goede redenen bestaan, aan het alge meen belang ontleend. En nu vordert het al gemeen belang, naar hunne meening niet, dat de gemeente, naast de hier bestaande wasch- inrichtingen, een andere gaat stichten, waar, tegen lagere prijzen dan in de andere inrich tingen, de wasschen der ingezetenen zullen kunnen worden behandeld. Dit wil intusschen niet zeggen, dat zij een waschinrichting, meer in het bijzonder voor de arbeidersgezinnen, geen nuttige zaak zou den achten, die eventueel door de gemeente zou kunnen worden gesteund. Doch het op richten daarvan ligt niet op den weg der ge meente. Als de gemeente een waschinrichting zou gaan oprichten, zou deze voor alle inge zetenen moeten openstaan, 't geen zeggen wil, dat de gemeente de reeds bestaande inrichtin gen concurrentie zou gaan anadoen. Bedriegen zij zich niet. dan moet het op richten eener inrichting als door de voorstel lers bedoeld, worden bereikt langs den weg van het particulier initiatief. Er is dan ook, naar zij zijn ingelicht, reeds eenmaal, en wel door de Afd. Vereeniging van het Witte Kruis, een poging gedaan om eene dergelijke inrichting tot stand te bren gen, welke poging evenwel is afgestuit op die geringe medewerking van de toen bestaande werklieden-vereenigingen. Eene vereeniging als het Witte Kruis is, naar zij rneenen, als aangewezen deze zaak ter hand te nemen, en het ware wenschelijk dat belanghebbenden zich met dat doel tot haar richtten. GESLAAGD. De sergeanten le klasse Verwer, Van Die ren, Van der Veen en Boon, allen van het depot-bataljon der Xe infanterie-brigade al- h'er, eerstgenoemde gedetacheerd bij de tuchtklasse te Hoorn, hebben voldaan aan het examen voor den rang van sergeant-majoor instructeur. Aan dit examen was geen oplei ding vooraf gegaan. Aan de universiteit te Amsterdam ie ge slaagd voor het candidaatsexamen in de rech ten de heer H. J. J. Dorbeck, van hier. MET HET BEVEL BELAST. De eerste-luitenant Bremer, van het depot- bataljon der Xe infanterie-brigade alhier, wordt belast met het bevel over de 7e compag nie van het bataljon, in garnizoen alhier. NED. HERV. GEMEENTE. Gisteren had1 de verkiezing plaats van twee notabelen bij de Ned. Hèrv. gemeente. De beide aftredenden, de heeren P. de Lange P.Bz. en P. C. Schuijtemaker, candidaten van de Evang. Unie, werden herkozen met elk 306 stemmen. Er waren uitgebracat 641 stemmen, waaronder 97 van onwaarde. BEGROOTING VAN DE GEMEENTE- REINIGING 'DIENST 1919. De commissie van belastingzaken stelt den raad voor de begrooting goed te, keuren in ontvang op 45298.— en in uitgaaf op 81023.met toekenning eener bijdrage van de gemeente tot dekking van het vermoe delijk tekort op de exploitatie van 35298. BEG ROOT ING GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, DIENST 1919. De commissie van belastingzaken stelt den Raad voor de begrooting der Gemeentelijke arbeidsbeurs, dienst 1919 goed te keuren in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 1538.en bovendien te bepalen, dat het salaris van den directeur met ingang van 1 Januari 1919 wordt gebracht op 500. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 28 tot 2 November zijn in het badhuis van het witte kruis genomen79 kuipbaden, 93 regenbaden le klas, 192 re- genbaden 2e klas, te zamen 364 baden. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD; 5 Nov. Bernardus Marinus du Crocq en An na Gesina Hoogendonk. Dirk Haselhoff en Willemina Pieternel- Ia de Frame. Jacob de Bodt en Andrea Hendrika Scalé. OVERLEDEN: 4 Nov. Sijmentje Wagenaar, gehuwd met Petrus Frrncois van den Steen, 36 jaar. 5 Nov. Janus Hendrik Vrooland, 29 jaar. DE WAPENSTILSTAND-VOOR OOSTENR1JK-HONGARIJE. De door de Italianen gestelde voorwaarden luiden o.a.: Onmiddellijke staking der vijandelijkheden te land', te water en in de lucht. Volledige demobiliseering van Oostenrijk' Hongarije. Onverwijlde terugtrekking van al le O.-H. troepen die op het front van de Noordzee tot Zwitserland opereeren. Op het ebied van Oosten rijk-Hongarije worden, als .-H. weermacht, ten hoogste 20 divisies, o de vredessterkte van vóór den oorlog, gehan haafd. De helft van al het materiaal der divisies en artilleriekorpsen, alsmede het krijgstuig dat zich op het door 't O.-H. leger te ontrui men gebied bevindt, wordt uitgeleverd. Ontruiming van elk door O.-H. sedert het begin van den oorlog met wapengeweld be zet gebied; terugtrekking van de O.-H. strijd krachten achter een nauwkeurig vastgestelde linie. De'geallieerden zullen het volstrekte recht hebbena. tot vrije beweging van hun troepen langs eiken weg, spoorweg en waterweg op O.-H. gebied en tot gebruik van de noodige O.-H. transportmiddelen; b. tot bezetting van alle strategische punten, gedurende een door hen noodig geachten tijd, ten einde daar te wonen, of de orde te handhaven; c. tot re- quisities tegen betaling. Volkomen aftocht van alle Duitsche troepen binnen 15 dagen en interneering van alle Du'tsche troepen die O.-H. na afloop van dien termijn niet hebben verlaten. Onmiddellijke terugzending, zonder weder- keerigheid, van alle krijgsgevangen en geïn terneerde onderdanen der geallieerden. Onmiddellijke staking van alle vijandelijk heden ter zee. Nauwkeurige opgave van de verblijfplaats en de beweging van alle O.-H. schepen. Overgave van 15 duikbooten die zich in de O.-H. wateren bevinden of daar heen kunnen varen en algeheele onttakeling en demobiliseering van alle andere O.-H. duikbooten, die onder bewaking van de geal- ïïeeWen moeten Wijven. Overgave van drie slagschepen, drie lichte kruisers, negen torpedojagers,-91 mijnleggers en 6 Donaumo- nitors. Alle andere bovenwatersche oorlogs schepen en rivierschepen moeten volkomen wórden onttakeld en onder bewaking van de geallieerden gesteld. Vrijheid van scheepvaart«voor alle schepen der geallieerden in de Adriatische Zee, de ter ritoriale wateren inbegrepen, op den Donau en de zijrivieren binnen O.-.H. gebied. De geallieerden zullen het recht hebben alle mijnvelden en 'afsluitingen, welker lig ging hun moet worden aangewezen, op te ruimen. Om de vrije vaart van hun schepen op den Donau te waarborgen mogen de geallieerden alle bevestigings- en verdedigingswerken óf bezetten, öf slechten. Handhaving van de blokkade der gealli eerden; O.-H. schepen die tijdens de vaart worden aangetroffen, zullen tot goeden prijs worden verklaard. Ontruiming van de geheele kust en van alle handelshavens die O.-H. buiten zijn nati onaal gebied heeft bezet. Overgave van het geheele drijvende- en scheepvaartmateriaal, van alle „verplegings- voorraden" en navigatiemiddelen. Bezetting door de geallieerden van alle bevestigingen te land en ter zee en van de tot verdediging van Pola versterkte eilanden, zoomede van de werf en van het tuighuis. Teruggave van alle door O.-H. aan'de ge allieerden ontnomen koopvaarders. KORTE BERICHTEN. De actie te Selzaete houdt aan. De Bel gen vorderen aan het kanaal van Sas van Gent naar Selzaete. Men vermeent ieder oogenblik, dat zij zullen trachten het kanaal over te. steken. Groote gebouwen als fle Montry te Selzate zijn in de lucht gevlogen. Het dorp Katte is geheel afgebrand. Te vier uur begon bij Selzaete een hevig artillerie duel, waaraan ook door de ten Westen staan de Duitsche afdeelingen werd deelgenomen Vele granaten sloegen, in de huizen, ook vie len er velen in het water van het kanaal, dat' dan geweldig opbruischte. Vele bewoners vluchtten naar Holland. 150 Belgische vluchtelingen kwamen bij Sas van Gent aan en werden verder naar Ter- neuzen getransporteerd. De Duitsche stellin gen bij Wachtebeeke zijn nog intact. De Ge allieerden beschieten Selzaete maar zijn nog niet over het kandal getrokken. Via Weenen komt bericht uit Bulgarije dat koning Boris is afgetreden. De Bulgaai- sche Republiek is uitgeroepen. De koning be vindt zich op weg naar Weenen. Engelschen en Franschen doen een nieaw poging om tusschen de Oise en de Schelde op oen front van 60 K.M. door te breken. In Weenen vormen zich bolsjewistische organisaties onder den naam van arbeiders- en soldatenraden. Dergelijke Sovjets zijn ook in Boeda pest gevormd. Men meldt dat daar de toe stand kritiek is. Eert commissie van de landraden van Lijfland, Estland, Riga en Oesel zal de vor ming van een, onafhankelijk Baltisch land overwegen. De Duitsche sociaal-democratische par tij doet een beroep op de arbeiders om geen gevolg te geven aan de aansporingen tot sta kingen, die uitgaan van een onverantwoorde lijke minderheid. Volgens reizigers is er te Rybinsk een opstand tegen de bolsjewiki uitgebroken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van Dinsdag 5 November. Petrus D., Alkmaar, verzet, verzetvonnis wegens verboden vervoer van een schapen huid, eisch 10 boete subs. 5 dagen hecht, met verbeurdverklaring, uitspraak dito. Jan K., werkman, Helder, diefstal van een briket, eisch 1 maand gev., uitspraak 15 boetegif 10 dagen hecht. Comelis O., koopman, gedetineerd, diefstal van een paard, eisch 1 jaar en 6 maanden gev., uitspraak 1 jaar gev. Jan V., schipper, Zwartsluis, verboden vervoer van riet, eisch 5 boete subs. 2 da gen'hecht., uitspraak vrijspraak. Jan L., schipper, Zwartsluis, als boven, uitspraak vrijspraak. Adrianus Johannes Bertus van B., koop man, gedetineerd, diefstal van 2 eenheidswor sten, eisch 1 maand gev., uitspraak 1 maand gev._ Simon G., visscher, Egmond aan Zee, ver duistering van hout, eisdx 8 dagen gev., uit spraak 15 boete of 10 dagen hecht. Hendrik K., vrachtrijder, Barsingerhom, verboden vervoer van eendeneieren, eisch 10 boete subs. 5 dagen hecht., uitspraak 10 boete of 5 dagen hecht. Pieter L., vrachtrijder, Oudkarspel, verbo den vervoer van kaas, eisch 5 boete subs. 2 dagen hecht., uitspraak 5 boete of 2 dagen hecht. Pieternella M., verlofhoudster, Helder, uit gesteld tot 12 November. Jan S., werkman, Helder, alsboven. Willem voerman, Helder, verboden ver voer van manufacturen, eisch 10 boete subs. 10 dagen hecht., met verbeurdverklaring, uit spraak vrijspraak. Leendert Z., visscher, Pieter van P., id., en Comelis Z., id., allen te Egmond aan Zee. stroeperij van berkenhout, eischieder 8* da gen gev., uitspraak: ieder 15 boete of 5 dagen hecht. Anthonia Z., zonder beroep, Egmond aan Zee, mishandeling, eisch 15 boete subs. 10 dagen hecht., uitspraak 10 boete of 10 da gen hecht. Jan B., arbeider, Castricum, mishandeling, eisch 5 boete subs. 2 dagen hecht., uit spraak 1 boete of ldag hecht. Johannes Petrus de K., loodgieter, Medem- blik, verkoop van ijzer boven maximumprijs, eisch vrijspraak, uitspraak dito. Simon Franciscus J., werkman, Beemster, oplichting, eisch 6 wekien gev., uitspraak dito. Sijvert B., arbeider, Comelis D., boeren knecht, beiden te Hoorn, diefstal, eisch le be klaagde 5 maanden gev., 2e bekl. 8 maanden gev., uitspraak 4 en 6 maanden gev. Jacob D., slager, Hoom, eenvoudige be- leediging van een ambtenaar, eisch 25 boe te subs. 10 dagen hecht., uitspraak dito. Johanna T., zonder beroep, A'dam ver duistering van 2 kindermutsen, eisch 3 maan den gev., uitspraak dito. Klaas V., schipper, Anna-Paulowna, ver boden vervoer van sigaren en kaas, eisch 10 boete subs. 10 dagen hecht, met ver beurdverklaring, uitspraak dito. Albert W., visscner, Wielingen, appèl vonnis kantongerecht, eisch bekrachtiging, uitspraak bevestiging vonnis. Arie B., landbouwer, Oude Niedorp, ver boden vervoer van zeep, eisch 5 boete subs, subs. 2 dagen hecht., uitspraak dito. Coenraad B., sigarenwinkelier, Helder, ver boden, vervoer van zee, eisch 5 boete subs. 2 dagen hecht, uitspraak 10 boete subs. 10 dagen hecht.' Herre Comelis Z., varensgezel, ged., Gerrit Johannes de W., lijstenmaker, ged., Marinus Anthonius Franciscus V., varensgezel, ged., minderjarig, diefstal van rijwielen, enz. eisch ieder 12 maanden gev., uitspraak over 14 da gen. Klaas S., werkman, ged., Jan G., idem, idem, diefstal van schapen, eisch ieder 8 maanden gev., uitspraak dito. Wouter L., koetsier, Enkhuizen, verkoop van zeep boven den maximumprijs, eisch 250 boete subs. 25 dagen hecht. Jannetje S., winkelierster, Oudendijk, aan gehouden tot 26 November. Klaas Luit K., winkelier,'Urk, aangehouden tot 26 November. Simon Petrus M., landbouwer, Hensbroek, diefstal van een mandeflesch kwast; eisch 25 boete subs. 10 dagen hecht., uitspraak dito. Jan Gerard M., winkelier, Enkhuiztfi, po ging tot omkoopihg van een ambtenaar, eisch 200 boete sub. 20 dito. dagen hecht., uitspraak TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 5 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlandse!, Meirarologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 6 November. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer nabij 770 Rusland. De laagste stand van den barometer 745 Noordzee. VERWACHTING. Matige tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijken wind, tijdelijk opklarend, later wellicht weer regen, zelfde temperatuur. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) INGEZONDEN. Geachte Redactie! Onder dankzegging voor de plaatsing dezer regelen, deel ik den heer V. mede, van zijn aanbod geen gebruik te maken. Hamste ren vind ik een schandelijk misdrijf, tegenover de niet-bezittende klasse gepleegd. Het ligt op den weg van^het dagelijksch bestuur, om voor zijne ingezetenen te zorgen. Daarom zal ik doen, wat M. mij voorstelde, n.l. mij wen den tot het dagelijksph bestuur. D a t zal helpen, hoewel het voor mij vooreerst niet noodig is. Ik kan nu wel een aardappel- en fruitwinkel opzetten, zooveel bons en sur prises zijn mij toegezonden. Dank voor de oede bedoeling. De zaak wordt naïef vemia- elijk. Geheel verkeerd wordt echter mijn schrijven opgevat. Ik wenschteJiet dagelij ksch bestuur opmerkzaam te maken op de wantoe standen, opdat er verbetering in kome, zoo het in zijne macht ligt. Had ik nu maar gas, om al die aardappelen te koken, vet of boter genoeg om dat konijn tje te braden en melk voor de pap. Dat diner bij Proot lijkt me wel aannemelijk. F. W. BF.NNINK, Directrice Algem. Bewaarschool. Alkmaar, 4 Nov. '18. Aan mijn vriend Duif. Amice! Ge vraagt ook aan mij, als Alkmaarsch burger, te protesteeren tegen de schandalige prijsopvoering der boter. Zie, vroeger zou ik dit gedaan hebben, doch hoe ouder men wordt, hoe beter men dë din gen leert begrijpen (ten minste zoo hoort het) Welnu, protesteeren tegen de duurte der boter doe ik niet (dit laat uk aan de vrouwen- clubs over) integendeelnu zeg ik, „toe maar, nog duurder" 1gedachtig aan het Bij belwoord „die vuil is, dat. hij nog vuiler worde" Alleen door den druk wordt de boter ver kregen, maar alles wijst er op, dat de eene mensch den anderen nog niet genoeg gedrukt heeft, anders zou niet alleen het protest dat gij vraagt, maar zou het verzet reeds alge meen zijn. Voorwaar, de overheden en machten, voor wie de kerkelijke voorgangers bidden, zij spelen met vuur!!! Je vriend C. J, TJADEN, Aan U, heer Redacteur dank voor dte op name. ALKMAARSCHE EXPOKTVE1L1NÜ, 4 Nov. Bloemkool f 1990 a 31.50 per 100. 2e soort f 10.— a 10. Roodekool f 3.50 a 7 50 Gele f 3.50 a 7.50. Witte f 3 10 a 3 8» Wortelen f 10.36 a 13.2» per 10® bos. Bieten f 6.a 8.80 per 10». Andijvie 2.a 4 90 per'100 str. Kropsla 1a 1.80 per 100 stuk* Prei f 9 90 a 14.—. Spruiten f 35 60 a 38.20. Spinazie f 25 70 a 28 60. Selderie f 4.80 a 6.9ü. Bloemend, kool f 8 60 a 13. Boerenkool f 2.10 a 4. WARMEN HUIZEN, 4 Nov. Aardappe len f 0,drielingen f 0 kriel f 0. Nep (buitenland) f 6 89 a 7 10, Roode kool f 7 50 a 0.—, Gele f 7 50 a 0.—, Witte f 3 20, Rhabarber f 0,Wortelen f 0, alles p. 100 K.G. H. Slab. f LANQED IJKER GROENTEVEILING 4 Nov. Bloemkool f 8.70 a 13.10, 2e soort f 3.80 a 0. Roode kool f 3 50 a 7.50. Witte kool f 2.50 a 4.—. Gele f 3.50 a 7.50, Wortelen (breekpeen) f 4.50 a 0.pe 100 Kg- Uien f 8.50. Rammenas f 4.80 a 0.per 100 Kg. Bieten f 9 a 10.0 per 100 Kg. N> lORDbCHARWOUDE 4 Nov. Wortelen f 4 50 a per 160 bos. "Id. buitenl. I 0.a 0.—. Roode kool f 7.50 a 0.Gele kool f 7.50 0.Witte kool f 3.a 4.— alles per 10 K Nep f 7 a 8, bieten f 9 a 9.50. Andijvie f 2.505 50 per 100 str. Boerenkooi f 3.50 4 per 100. Pieterselie (5a 10.0 per 100 bos. Selderie 7 12 Penen 11J a 20 Prei 10 a 15 p. bos. Zure appelen 22per pond. Groene kool 5 a 15 per stuk. Bloemkool f 4.50 a 13.50. Goudr. 32 par pond. Zoete appelen 28—29 per pond. Bellefl. 36 31 per poad. PURMEREND 3 Nov. Aangevoerd 219 runderen, waaronder 120 vette regeeringspr. per kilo, 99 melk- en gelde-koeien f 2 0 850 per stuk, handel stug, 6 stieren, 21 vette kalveren regeeringprijs, handel stug, 82 nuchtere kalveren reg.pr.'handel stug, paarden f 300 a 900, veulens 0 a 166 schapen f 30 a 65, '0— overhouden f a 0, handel stug, 42 vette varkens a ct. per kilo, handel stug, 20 magere varkens f 50 a 95, handel mtg., 67 biggen f 14 a 25, handel stug., 113 ganzen f 14 a 15,—, appelen f 0.a per mand. 12 manden peren f9.25 a per mand, 0K.ü. boter reg.pr., kipeieren 29 a 30 eendeieren f - a 0 kalkoe nen f 2| zwanen f 12.— 2 8 stapels kl. fabrieksk. f 60.8 stapels kl. boerenk. f 60.0 stapels middelbare 0 stapels commissie f NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET AMSTERDAMSCHE BEURS. Koers van 4 Nov. 5 Nov NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 560/1000 1917 4J 1060 89 82 79 "i 63 54 Vu 943it 93'Vi, 30 40 373/4 351/, 35' jt 33 36s/4 '331/, 591/» 991/n 993/4 181 63iA« 54'/i 94'/, 94V8 35 34 33 33*A, 593/4 99Vi» 202 181 1797/, dito Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 1000 di'o 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. 1906 fri. 2500-5000 Iwangorod Dombr. QR. 625 Nicolai Spw t 100 4 Oeconsol. 1880 OR 625 Rothschild (consols) GR. 625 Hope en Co. 1889-1890 OR. 625 4 óe Emissie, 1894, GR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. funding Ln. 1898 l 20/108 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-lmtellingen Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned.'Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A Amer. Hide en Leather Comp. Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. Cultuurondern., Handels ver. en Hand elsjven nootsch. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaaud. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co's Hand. Mlj. A. v. Nierop en Co. Handel Mlj. A. Petroleum Maatschappijen. Dordtsche Petr. bid. Aand. Gee. Holt. Petr. Cert, van v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palemb. Petr. M. afgest. A. BUITENLAND. New Schibaieff Petr. Cy. Crt.gew.A. id. id. Crt Prei. A. Orion Petrol. Mlj. A. Steaua Romana Petr. Mtj. A. Rubber-Maatschappijen. Amsterd. Rubber Cult Mlj. Aand. Beli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheep vaart-Maatsshappijen. Holl. Amerika Lijn A. Id. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mlj. Aand. Java China Japan Lljn A, Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mlj. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembab Tabak-Mlj Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp Obl. 4, BUITENLAND. AMERIKA. Atchis Top en S. Fé C. v. g. A Denv. en R. Grande Spw C. v. A. Erie Spw. Mlj. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy g A Missouri Kans en Tex. C. v. A. N.-York Out. en Western A. Norf. en West. Cert, gew Aand. Southern Pac. £omp. A South. Rlw. Vot. Tr. gew A. Union Paq, Railr. Cy. C. g. A. Premieloeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/100-) 3 BELOIE. Antwerpen 1887 Exdividiend. PROLONGATIE 4 pet. Mededeelingen. Nederlandsche en Russische Staatsfondsen prijshoudend. Verder verkeer de de locale markt weer in een. flauwe stem ming. Amerika lusteloos. •sa 'S-GRAVENHAGE. BSB8BBSISBBB ZAANDAM, 4 Nov. 833/4 189 207 I83i/i 1443/4 88S/4 82 70 30 40 36 154 1571/, 771/, 76 4 68 683/4 92 913/, 253 2451/, 150 146'/, 127 122./, 384 380 163 16J 169 23 284 246 -2443/, 614 604 507/lt 39'/, 61 89 87 173 173 189 179 151 15® 434 422 414 4i>0 224 225 313 315 187 1871/, 263 26» 247 242 267 263 302 297 292 286 331/4 33 122.(4 121 260 260 2201/, 260 525 520 482 476 230 226 272 275 474 993/4 093/4 943/4 9931, 913/4 921/» 9513/1. 95Vi. 10 18 22i/, 23 22 23 8 81/, 271/, 277/, 963/4 961/,* 293/4 135 136 107 75 757»

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3