DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in en buiten Europa. Gekocht Ao. 261. Honderd en twintigste Jaargang. WOENSDAG 6 NOYIMBIE. FEUILLETON. AbonnementsprHs bïi Yoaruïtbetallng p. 3 maanden f 1,65, ft. p. post 11,90. Bewljsnomniers 5 ct. HdYertentleprlis 15 et, p. rapl, frootere letters naar plaafsrnlmte. Br. fr. Hf. Boet- es MeMraBeril Bern Coster Cr lu foerdai C Tel. Staten Generaal. Binnenland. De wereld' is in afwachting van de wapen stilstandsvoorwaarden voor Duitschland en het is te verwachten, dat deze niet gemakkelijk zullen zijn. Lord Nortcliffe heeft een voor zijn doen zeer gematigd artikel geschreven waarin hij de voorwaarden heeft vastgelegd zooals hij ze voor Duitschland aannemelijk en voor de Entente gewenscht acht. Men heeft zich in Londen natuurlijk afge vraagd of die voorwaarden van lord North- cliffe overeenkomen met die van 't kabinet of dat Northcliffe invloed tracht te oefenen op den loop der gebeurtenissen. Zijn artikel heeft verrast door gematigd heid en de Westminster Gazette heeft dan ook terecht opgemerkt, dat als een ander zoo had gesproken de bladen van Northcliffe hem dadelijk te lijf zouden zijn gegaan. Van lord Northcliffe, het hoofd der buiten- landsche propaganda, de man, die tot nu toe er het krachtigst toe meegewerkt heeft de vij anden der Entente te kenmerken als barbaren, die men; eigenlijk absoluut zou moeten ver delgen, had men dan ook in de allerlaatste plaats een artikel verwacht waarin voor ge matigde vredesvoorwaarden zou gepleit wor den en dat dit artikel verschenen is, mag wel licht een hoopvol teekem genoemd worden, dat de Entente per slot van rekening haar tegen stander niet tot een geweid-vrede zal nood- zaken. Toch is de Duitsche pers met Northcliffe's artikel weinig ingenomen. Lord Northcliffe, aldus de Nordd. Allg. Ztg. beweert dat er geen sprake kan zijn van de eer van bet Duitsche volk of van een aan passing der wapenstilstandsvoorwaarden aan een' vermeende strategische of feitelijke kracht der middenrijken. Maar, zegt het blad, er zal van de eer van het Duitsche volk wel sprake zijn, temeer daar dit volk in een meer dan vier jaren du- renden strijd tegen een ontzaglijke over macht, zijn wapenen roemrijk heeft gehand haafd. Het blad wijst er o.a. op, dat bet Duit sche leger nog niet verslagen is, herinnert er aan, wat de Duitschers tot nu toe deden om een wapenstilstand mogelijk te maken, zoo dat er voldoende militaire en politieke waar borgen' tegen een hervatting van dén oorlog door Duitschland zijn. De Duitsche regeering zal bereid zijn de voorwaarden aan te nemen voor een wapenstilstand die het verkrijgen van een vrede door rechtvaardigheid inleidt niet echter de voorwaarden, die het tot stand komen- van zulk een vrede in gevaar zouden brengen doordat de practische bijzonderheden bij de toepassing der veertien punten onvoor waardelijk in handen van een der betrokken oorlogvoorende mogendheden zouden komen te liggen. Daardoor zou het gevaar worden gewekt, dat de vredesgedachte weer zou wor den geschokt en een veilige toekomst der we reld in afzienbaren tijd weer bedreigd zou worden. f- *t Lagerhuis heeft Lloyd George in- miuuels medegedeeld, dat de Geallieerden aan president Wilson hebben verzocht, Duitschland mede 'te deelen, dat het, indien het de voorwaarden wenscht te vernemen waarover de Geallieerden het zijn eens gewor den zich op de gewone manier tot maarschalk Foch moet wenden Uit Parijs wordt gemeld, dat de opperste oorlogsraad te Versailles in volkomen over eenstemming tusschen alle leden1 die daar aan deelnamen met zijn werkzaamheid gereed is gekomen. In de Fransche kamerzitting van gisteren las Clemenceau den door Oostenrijk-Hongarije aanvaarden wapenstilstand voor. De voor waarden voor Duitschland zijn gisteravond aan Wilson verzonden, die ze, indien- hij ze goedkeurt, aan de keizerlijke regeering zal mededeelen. Om de voorwaarden van dezen wapenstilstand te kennen behoeft de Duitsche keizer zich slechts tot maarschalk Focb te wenden. De geest van opstelling is dezelfde als die waarin de voorwaarden voor Bulga rije, Turkije en Oostenrijk zijn opgesteld. Het richtsnoer van deze voorwaarden, al dus Clemenceau, is dat wat door onze mili taire raadgevers is aangegeven en welke ons overigens door Wilson aan de hand werden gedaan. Het betreft dus veiligheid voor onze troepen, handhaving der militaire suprematie voor het geval dat de vijandelijkheden zullen1 Nas* M €m CiïzrSte Mi 79) HOOFDSTUK XXXVII. Wat Neville zag toen hij naar beneden leunde van zijn tak, was een rond tinnen bus je, zooals men voor cacao of koffie gebruikt, en dit lag op den bodem van het gat dat de man gegraven had. Neville moest de natuur onderzoekerstheorie van zich afzetten en de „verborgen schat" aannemen, ofschoon hij niet kon begrijpen waarom een verstandig mensch een gat in den grond van de Stone- leigh Holen uitkiezen zou om zijn schatten te verbergen inplaats ze in de bank te bewaren te geven. De man nam het busje op, deed het deksel' er af en haalde er uit niet een zak goud of een snoer kostbare steenen, maar een opgerold papier. Dit stak hij met zorg in zijn borstzak; toen wierp hij de leege bus in het gat, schepte de aarde er weer in, stampte het neer en strooide eenige dorre bladeren en heide op de plek. Toen ging hij zittel roo- worden hervat en ten- slotte de ontwapening van den vijand voor het geval door kwaadwil ligheid of woordbreuk hervatting der vijande lijkheden zou uitgelokt worden. De Geallieerden zijn dus over de aan Duitschland te stellen voorwaarden tot over eenstemming gekomen en de Duitsche «keizer mag aan maarschalk Foch vragen, wat die voorwaarden- inhouden. Inmiddels wordt uit Washington geseind, dat president Wilson gister een mededeeling aan de Duitsche regeering gezonden heeft, waarin hij zegt, van de geallieerde regeerin- gen een memorandum ontvangen te hebben met opmerkingen aangaande de correspon dentie van Wilson met Duitschland. In dat memorandum verklaren de gealli eerde regeeringen zich bereid vrede te sluiten op de voorwaarden in de verschillende bood schappen van president Wilson, evenwel on der eenige nadere aanduidingen. De Gallieerden moeten- zich volledige vrij heid voorbehouden aangaande de opvatting van het vraagstuk van de vrijheid der zeeën en de Duitschers moeten schadevergoeding geven voor alle schade aan de geallieerde burgerbevolking en haar eigendom te land, ter zee en in de lucht veroorzaakt. Wilson deelde mede, dat hij het met de Laatste para graaf eens is. Het wachten is dus nu op de aanvrage van Duitschland. Het adres van maarschalk Foch- is van al- gemeene bekendheid. Tot dit adres zal Duitschland zich moeten wenden om zijn vonnis te vernemen De Italiaansdie overwinntagsfeeriehten der laatste dagen zullen niet meer verschijnen, want uit Rome wordt gemeld, dat overeen komstig de voorwaarden van aen wapenstil stand tusschen1 de geassocieerden en O. H. gesloten, de vijandelijkheden te land .31. ter zee aan alle O. H. fronten gestaakt zijn. De Duitsche pers is over de wapenstil standsvoorwaarden voor O. H. niet bijster te spreken en de Frankf. Zeitung zegt o.a. dat men by de Geallieerden allen eerbied voor de voorschriften der menschelijkheid mist en de voorwaarden slechts een verlangen naar winst en' buit te kennai geven. Het blad becridseert scherp de weigering van wederkeerigheid bij de répatrieering der krijgsgevangenen en de handhaving der hon- gerblokfcde. De bepalingen over het bezetten van gebied zijn, volgens de Frank!. Ztg. ©nvereenigbaai met het program van Wilson volgens hetwelk, alleen onbetwistbaar Italiaansch gdbied bij Italië zou moeten worden gevoegd. Het blad hoopt, dat de geallieerden den weg naar recht en rede terug zullen vinden. Anders is het onheil, dat Europa tot nog toe heeft getroffen, nog maar een kleinigheid ver geleken bij de verschrikking.Ji, die drei gen als gevolg van het uiteenvallen van- de staten. Hongarije heeft zich onzijdig verklaard en toont een opmerkelijke vriendschap voor de G-eahieciCieü. 'De minister van oorlog verklaarde, dat de demarcatielijn ook de nationale Hongaarsdie grens zal zijn en dat Fransche en F.ngelsche tioepen waarschijnlijk voor korten tijd naar Hongarije zullen komen, niet als vijanden, maar als vrienden. Niet het Hongaarsche volk maar het verrotte regeeratelsel is over wonnen. Het is zeker een goed voorteeken ran de deugdelijkheid van den volkerenbond, dat de 'je zoo w wor den. Een eigenaardig conflict tusschen Duitsch land en Rusland wordt uit Berlijn gemeld. Aan het station Friedrichstrasse was toe vallig een der koffers van een koerier van het Russische gezantschap opengevallen. Er vie len pakken Duitsche vlugschriften uit die den. oproep bevatten tot revolutie benevens aanwij zingen voor moord en terreur In verband hiermede eischte de Duitsche regeering van de Russische regeering waar borgt aat haar organen in de toekomst geen revolutionaire agitatie en propaganda tegen de Duitsche staatsinstellingen zullen ken. Na een minuut of wat stond hij op; schudde het hoofd alsof hij niet voldaan was, haalde het papier uit zijn zak en keek rond. Toen zijn oogen Neville's schuilplaats na derden, stond Neville stilletjes en behoed zaam op en heesch zich op naar een hoogere tak, zoodat men hem niet kon waarnemen. De man kwam bij den boom en legde het pa pier zorgvuldig in een van de hoiten, nadat hij er eerst de hand had ingestoken om te .voelen hoe diep het gat was. Het papier was dus binnen het bereik van Neville's arm, in dien hij dien wilde uitstrekken. Nu keerde de oude heer terug naar zijn zitplaats aan den voet van den boom en rookte geduldig en te vreden door. Neville was nu veel te nieuws gierig en te belangstellend om zich zelf be kend te maken; hij maakte het zich zoo ge makkelijk mogelijk en wachtte ook af. Weldra nam de man de pijp uit zijn mond en luisterde met het hoofd op zijtoen stond hij op, knielde neer en legde zijn oor op den grond. Dit laatste verbaasde Neville meer dan iets wat de man tevoren gedaan had, want het herinnerde hem aan zijn goudgra- verstijd en aan de manier waarop de voorloo- pers of verkenners van een bende onderzoe- DeAmerikanen rukten tot Stenay langs 'sers de voeren. Verder werd geêischt voldoening voor den nog steeds ongestraften moord op den Duitschen gezant te Moskou, graaf Mir- bach. Totdat deze eischen vervuld zijn, roept de Duitsche regeering haar officiëele verte genwoordigers uit Rusland terug, terwijl zij ae Russisme regeering verzoekt alle officieele vertegenwoordigers zoolang uit Duitschland terug te roepen. Aan d-en Russischen gezant en het geheele legatiepersoneel zijn de passen ter hand ge steld. De gezant, en alle thans te Berlijn ver toevende Sovjet gedelegeerden verlaten reeds per extra trein Berlijn. In Amerika heeft gister de verkiezing plaats gehad voor een geheel nieuw Repre sentantenhuis en voor een deel der leden in den Senaat. De verkiezingen staan in het teeken van den oorlog, het gaat tusschen democraten en republikeinen om de vraag of de handelingen van Wilson goed- of afkeuring verdienen De republikeinen, onder leiding van presi dent Roosevelt, verklaren zich tegen de poli tiek van Wilson en verlangen met hun geest verwanten een verpletterende overwinning en vreezen, dat president Wilson met zijn mooie theorieën te toegevend zal zijn. Deze ontevre denen krijgen steun van hen, die het afkeuren, dat Wilson zich langzamerhand tot een dic tator heeft opgewerkt en den Senaat niet vol doende het recht geeft, dat hem toekomt. Deze verkiezingen, zijn van zeer groote be teeken is, want het is te begrijpen, dat bij een winnen der democraten de positie van presi dent Wilson zeer versterkt wordt; en dat om gekeerd de positie van den president zeer ge schokt zal zijn en daardoor rijn invloed op de vredesvoorwaarden. In verband met het feit, dat vele vrouwen thans stemmen uitbrengen, kan niemand voorspellen hoe de verkiezing kan afloopen. Op het gevechtsterrein blijven de Geallieer den de Duitschers steeds terugdringen en. be dreigen rij hier en. daar zeer ernstig een ge- regelden terugtocht. De Amerika den W. Maasoever op en nu de Duitschers N. uitloopers van het Argonnerwoud moes ten prijs geven, zullen rij zich hier moeilijk meer staande kunnen houden. Door flankbe dreiging. zal de terugtocht door België ver haast moeten worden. In het Sambregebied hebben Franschen en Britten op een breed front de aanvallen her vat en het front tusschen Sftmibre en Aisne zal wel spoedig ontruimd moeten worden. Het officiëele Fransche communiqué méldt, dat van het Satnbre-kanaal af tot aan de Argonne 4e Duitsche terugtocht voor tduurde en op sommige punten een diepte van 10 K.M. bereikte. Het 10e Fransche leger heeft zes Duitsche divisies volkomen verslagen en 4000 gevangenen' genomen. De Franschen hebben het terrein vlak bij Barzy Esquéhelles, la Vaquertej Crupilly, Malzy, Romery, beoosten Wilge-Faty en Go- lomfay, St. Richaumont en Housset bereikt, waarbij ze in alle dorpen een talrijke burger bevolking bevrijdden. Verder rechts houdten de Franschen la Neu- ville-Housset, Marle, den weg van Marle naar Montcornettot, beoosten la Neuville- Bosmant, Ebouleau, jiusSy-les-P ierpont en Diry-le-grös bezet. In de streek ten N.W. van Chateau-Porcien rijn de felle gevechten der laatste dagen even eens geëindigd met een algemeen terugdrin gen van de Duitschers. De Fransche linie loopt ten N. van Waleppe, Hannogne, ten W. van Chaudron en St. Fergeux. Herpy,_ Con- dé-lez-Heipy en Chateau-Porcien zijn in Fransche handen. De Franschen hebben voet gekregen op de hoogten ten W. van den weg van Seraincourt naar Ecly.-Eenige hunner afdeelingen wisten de Aisne bij Nanteuii-en-Argonne over te ko men. De Fransche troepen hébben bil verrassing den overtocht over net Ardenner kanaal, als mede van de Aisne in de richting van Mont- gon en le Chesne schitterend voltrokken. Ze nebben die twee plaatsen verre achter zich ge laten. Zij hébben Pouvergny en Sauvelle bereikt, alsmede den zoom van het bosch van Mont- Dieu. De Britten drongen ten O. van Le Ques- noy op en kwamen tot een diepte van 3 h 4 mijlen vooruit. Zij maakten verderen voort- in het Monnalbosch en ten O. van Va- kers luisterden of er ook voetstappen nader den. Hoe kon een achtenswaardige oude schrijver deze eigenaardigheid der boschbe woners kennen? De man stond op, ging weer zitten, nam zijn pijp op met een kennelijk air van tevredenheid en eenige oogenblikken daarna hoorde Neville zelf ook voetstappen naderen. Neville nu was de laatste man ter wereld om voor luistervink te spelen, maar hij was juist op het punt met den man te spreken en naar beneden te komen, toen een lange ge daante het boschje binnentrad en Neville een oogenblik daarna zijn broeder Jordan herken de. Jordan had een lange manteljas aan met 'opgezetten kraag, maar Neville was zeker van zijn man. Was het mogelijk, dat zijn trotsche, hooghartige broeder, de „Right Ho nourable" Sir Jordan naar Stoneleigh Holen gekomen was op dit uur van den avond om een man te ontmoeten die tinnen busjes op groef? De heele zaak was zoo koddig en zoo zonderling, dat Neville geneigd was te twij felen aan zijn eigen zintuigen. Dat zijn broe der niet wilde gezien worden, was duidelijk aan de manier waarop hij rondkeek pre cies zooals de oude man bad rondgekeken Lenciennea. De Amerikanen dwongen bij Brieultes en Cléiy-le-Petit den overgang over de Maas af. De Duitschers melden slechts, dat rij zich tusschen Schelde en Oise van hun tegenstan der losmaakten. Een Wolff-telegram bericht, dat door een achterwaartsche verlegging van het Disiteche front in Vlaanderen en tusschen Aisne en Maas, de Duitsche linies opnieuw verkort en versterkt rijn. In Vlaanderen werd door verlegging ach ter de Schelde en het Scheldekanaal het Duit sche waterfront, dat nu van Valenciennes tot aan de Nederlandsche grens reikt, opnieuw een heel eind verlengd. Alle pogingen der Engelschen om de Schel de over te steken, werden tot nu toe ver ijdeld. De Duitsche frontverplaatsing tusschen Aisne en Maas stelde de Amerikanen niet in de gelegenheid, van hun bres in de Duitsche linies 1 November taktisch verder partij te trekken. Ze werd zoo bekwaam volvoerd, dat de vijand ze niet kon storen. De door verlegging daar alleen bewerkte verkorting bedraagt 20 K.M. De laatste groote slag van Foch van 1 November betee- kent dus over het algemeen een flinx. succes voor dé Duitsche wapenen en aanvoering. Zoodat dus blijkbaar beide partijen over de krijgsverrichtingen uiterst tevreden zijn. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren was aan de orde de interpellatte-Kruyt inzake de mededeel in- gen van den minister van binnenlandidie za ken op 8 October omtrent de schorsing der verloven. Interpellant vroeg of de minister niet van oordeel was, dat hij, ais behoorende tot een rechtsch ministerie, dat beweert, het christen dom politiek en m&stódiappelijk i te willen brengen en in 't bijzondér Titiek en msstsdiappelijk m tuigd aanhanger van de roomseh-katholieke levens- en wereldbeschouwing, op dit kritieke oogenblik van den wereldoorlog andere maat regelen had behooren te nemen dan de op 8 Oct, medegedeelde, en wel zulke maatregelen als overeenstemmen mét den uil tot wereld- ontwapening, wat thans voor Nederland! be- teekent een algeheele en onmiddellijke demo- _>r: beschuldigde in rijn red' toelichting'van rijn vraag dé soldaten rede tot van diefstal bij de huiszoekingen in Haarlem mermeer. Van verschillende kanten werd1 go- roepen: feiten! noem feiten! De Voorzitter noemde het onbehoor lijk, in het algemeen een groep menschen te beschuldigen, die zich niet kunnen verdedi- gen. De heer K. te r L a a n interpelleerde over het gebeurde in de Harskamp. Hij betoogde dat bij de officieren geen bgrip bestond van wat er groeide. De muiterij begon in dé Hars- kamp doch was uiting van een geest dlie leef de in 't geheele Nederlandsche leger. Het in trekken van de verloven was de druppél die den emmer deed overloopen. De groote fout is geweest dat aan de soldaten niet was ver klaard, waarom deze maatregel moest worden genomen en zoo eenigszins mogelijk hoelang hij zou duren. Spr. somde de grieven van de soldaten op, drong aan op instelling van een uit en door de soldaten te kiezen commissie in ,elk garni zoen. Hij wilde voorts het leger grootendeels demobiliseeren en de stelling Amsterdam los laten. De heer Ter Laan, zijne interpellatie voortzettend, vroeg welke oorzaken hadden geleid tot het gebeurde, wat er in de Hars kamp was voorgevallen, welke maatregelen waren genomen en nog zouden worden geno men, of tot die maatregelen ook zou behooren schadevergoeding aan hen die hij muiterij bezittingen' verloren hadden1; en voorts naar de voortgezette demobilisatie. De heer Duymaer van Twist kon van het stellen van vragen, afzien. Hij had willen vragen om de instelling eener commis sie met burgerlijk element, tot het onderzoek van grieven, welke commissie Inmiddels was geïnstalleerd. Spr. betreurde dat de Minister bij dé installatie zelf grieven noemde, daar ook diende gekeken naar het departement en de hoogere legerleiding. De heei; Troelstra vroeg mar de be doeling' van de uitdrukking in de troonrede, dat de regeering de onafhankelijkheid tot het uiterste wilde verdedigenof en zoo ja, welke maatregelen waren genomen, dat de politieke leiding van cm evcnaied ons opgtritv<n®eo strijd berustte bij de Regeer-n# in ovcrlej met de Staten-Generaal en niet bij de miïit re autoriteiten; of dé Kegeerrag dc K»vtf wou inlichten omtrent het utilitair vsrmog» van leger, en vloot welke plant® de re. ui ring had ten opzichte van emiucate c-ver» schrijding onzer grenzen; wat de regeering bedoelde met de uitdrukking in de troonrede, dat getracht zou worden de lasten der mobili satie te verlichten1 zondter vermindering der weermacht; en of de Minister van Oorlog voldoende waarborg had, dat het leger ge schikt was voor eventueels verdediging van onze neutraliteit en onafhankelijkheid. Spr. meende dat de opperbevelhebber moest wor den afgezet onder wie het verkeerde stelsel was gegroeid en dat anders de Regeering af gezet moest worden. Minister Ruys de Beerenbrouci deelde mede, dat aan de regeling der open baarheid hard werd gewerkt. Hij betoogde voorts dat de zinsnede in de Troonrede, be treffende de eensgezindheJd van het volk sloeg op de eensgezindheid naar buiten. Spre ker was overtuigd dat het geheele volk pal wilde staan tcgcr. ieder die ons wilde aanval len van welke zijde ook. (Applaus.) De uit drukking verdedigen tot het uiterste beteekea» de niet het inluiden van em okxm .rkÈlisg. 'Hei. beleid van de vorige regsering bleef in dit opzicht onveranderd. We zullen hei volk en vermogen,van onze weermacht zoowel mi litair als economisch gebruiken, om onze neu traliteit en onze onafhankelijkheid' te handha ven. De regeering, niet de militaire autoriteit had' ae leiding. De militaire autoriteit was een instrument van de regeering. De strategische leiding was en bleef ondergeschikt aan het politiek beding. De instructie van den opperbevelheb ber zou ter griffie worden neergelegd. De Regeering was bereid steeds overleg te ptegea met de Statea-Generaal. Welke maatregelen zouden worden genomen bij een eventueelen vijandelijken aanval viel nog niet te zeggen. Dat hing af van de gebeur oogenblik. Spreker protesteerde tegen het issen van het neerhalen van Nederlandsche jonge mannen door dén heer Kruyt. De Regeering zou de demobilisatie verminderen zoodra zulk* eenigszins mogelijk was. De Minister van Oorlog zou de vakbonden in het leger een nieuwe plaats doen innemen, een andere dan ze tot dusver bezaten. De Minister betoogde dat het niet moeilijk was ontevredenheid te kweeken in het leger door de grieven op te schroeven. Te 5 uur 5 werden de beraadslagingen' verdaagd tot morgen I uur. RUNDVLEESCH-DISTRIBUTIE. k De Minister van Landbouw heeft aan de Burgemeesters ter kenniö gebracht onder wel ke voorwaarden met ingang van 18 Novem ber e.k. de rundvleeschdistributie een aan vang zal nemen. voordat hij het bosch binnentrad en de zorg waarmee hij de kraag van zijn jas om hoog hield om zijn gezicht. Het was precies een scène uit een melodrama, dacht Neville, toen hij naar Jordan's bleek gezicht en lange, slanke gestalte keek. Jordan kwam naar den anderen man toe, die zitten bleef, en door rookte en Jordan koel aanzag, en Jordan op een toon van ongeduld en vrij uit de hoogte zei: „Dus daar ben je. Laat ons die zaak vlug afdoen, als je blieft." De man keek tot hem op met een onbe schaamd lachje, volkomen op rijn gemak. r „Waarr bent u bang voor, Sir Jordan?" antwoordde hij. „Wij zijn hier veilig ge noeg." Bij het geluid van die stem klopte het hart van Neville luid en' het bloed vloog hem naar het hoofd. Was bij krankzinnig, droomde hij, of was dat de stem van Lavarick? Hij trilde en beefde zoo hevig onder de ontroering, ver oorzaakt door de stem van dien man, dat hij bijna van den tak afviel, en hij moest er zich stevig aan vasthouden en zijn tanden op el kaar klemmen om zich stil te houden. Lava rick hier en in geheime samenspanning met ij vestigt er de aandacht op dat het voor een goede controle van het hoogste belang is. dat bij het slachten van de runderen wordt ;estreefd naar centralisatie en de Minister 'eelt mede-dat het zijn wensch is, dat de run deren, wélke bestemd rijn voor de distributie van rundvleesch, voor een combinatie van gemeenteen worden geslacht in één 'gemeente. In verband hiermede rijn 216 centrumge meenten aangewezen. Het aantal K.G1. vleesch, dat voor elke ge meente beschikbaar zal rijn, zal worden bere kend a 0.2 K.G. per week per inwoner boven den leeftijd van één jaar. Voorts wordt een beperkte hoeveelheid (tot hoogstens 10 pet. van het rantsoen) boven het vastgestelde rantsoen toegestaan voor het verbruik in restaurants, volksgaarkeuken», centrale keukens en daarmede geiijk te stellen inrichtingen, terwijl bovendien voor zieken- inrichtingen en huiszieken vleesch kan wor den aangevraagd tot een maximum hoeveel heid van 24 K.G. per 1000 inwoners per 4 wek en* De burgemeester dér centrum-gemeente i» verplicht al het vet, afkomstig van de ontvan gen runderen, in te leveren. Jordan! Zekér hij Neville moest droo- men Zijn hart klopte zoo snel en zoo hevig, dat het zijn ooren deed suizen, zoodat hij nauwelijks ae stemmen van de twee mannen onder zich kon hooren, hoe dicht ze ook bi} hem waren. „Ik ben hier zeer tegen mijn zin," zei Jor dan uit de hoogte, „en ik wensch de zaak dadelijk af te doen en zoo spoedig mogelijk naar huis terug te keeren." „Bestzei Lavarick kortaf. „Heeft iemand u onder weg gezien, Sir Jordan?" „Hc geloof van niet," antwoordde Jordan. „Maar ieder oogenblik kan er iemand, een landlooper of zoo, aankomen, en „U wordt liever niet gezien dn gemeenzaam gesprek op dit uur van den avond met een vreemdeling niet waar?" zei Lavarick even koel als te voren. „Nu, ik moet zeggen, u heeft gelijk; het zou vreemd lijken, nietwaar, als ze u zagen? De menschen zouden zich vreemdte dingen beginnen af te vragen. Maar u zou zeker wél dadelijk met een verklaring klaar rijn, niet waar? Sir Jordan Lynne kan men niet gemakkelijk in 't nauw brengen." Hij lachte. Wordt vervolgd. ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1