Fransch, DuitschenEngelsch ÜMMt Til Uiojildielu. Centrale Keuken. SPIJHilJS'f. Provinciaal Nieuws. Gömoflffd Niew». Tdtgr&nriMfi! tau. lUi®» Stadsnieuw*. goröte&rt 100 gram gort. da peu Ivmchtaakaart 125 Oedvxmêe «tót vso 9 tot as «set 15 November 1918 aal verkrijgbaar worden ge- •teid oc: Bon Nb, 7 V53 da Boa No, 13 van, gram peulvruchten. Bes No. 15 vaa da zeejófesari 50 gram zeep. Boo No. IS vaa da ksasissart 100 gram Vaaa Boa No. 14 va» da suiisrkaari 250 gram suiker. Boa Ne. 37 van de tard^pteknkïart 2 K.ö. zanAaardappelea. Boa No. 55 uit het feonboakj* 100 gram tam. Boi| Nfll. 56 uit het boaboekje 1 chocolade- resteersads hoa voor klel-aaxdappelea ca! nor nader worden bekend gemaakt RIJKS BOTER- FN VETKAARTEN, Gedurende het tijdvak van 12 November tot en met' 21 November 1918 is geldig bón No. 6 van het 2c tijdvak der Rijks Boter- en Vetkaartea. MELK. Gedurende de week van 10 tot en met 16 November 1918 zijn geldig voor GOED- KOOPE MELK Bons No 25 tot en met 3. De Adj-Dimi»'" van het. Dist?** vitehedrijf, C. H, SCHNEIDERS. De ADJ.-DIRECTEUR van }EE het DISTRI BUTIEBEDRIJF deelt mede, dat bij beschik king van 2. Exc. den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel toegestaan is BOTERKAARTEN TE VERWISSELEN VOOR MARGARINE-MéLANGE A OF 8.- KAARTEN. I Zoodra de bmoodigete kaarten in Tina bezit sain, zsl dit worden bekend" gemaakt De Waara. Directeur van het' Distributiebedrijf,. C. H. SCHNEIDER?. Dinsdag 12 Nov. Aaidappeiea met Rapen. Woensdag 13 Nov. Aardappelen ret Roode kooi. Donderdag 14 Nov, Erwtensoep. Vrijdag 15 Nov. Aardappelen met Bcemi» Akoei. Zaterdag iö 'Nov. Aardappelen md Asdfj- yie. Maandag 16 Nov. nader te publiceeren (gort met karnemelk of groentensoep), Voor de aardappelgerechtea in te leveren bon 37 van de aardappelenkaart, telkena één bog voor vier portie*. «Voor de Erwtensoep bon 13,van de peul- vruehieakaart. y oor de Gort met Karnemelk of Groenten- soe,3 boa 7 van de Gortkaart -> 'A. OSKAM. GEVONDEN VOORWERPEN. Een- rozenkrans in etui, een insigne, een si garettenkoker, twee beursjes, een moer van een handwagen, eenige zakken, een reken boekje- im portasoonaie met eenig geld, een zakdoek met eenige centen, e$n portefeuille met inhoud, twee broche», een parapluie, twee ceintuurs, eta schippersboekje, een dames hoed, een riag met sleutels en oen schoen, Alkmaar, 7 November 1-918. De Commissaris vaa Pdlitte. W. Th. VAN"GRIETHUYSEN. 45000 ton graan ter beschikking der Neder- jandsche regeemg werdén gehouden. Intusschen verklaarde de regeering der Vereen, States geen bezwaren te hebben gen des aankoop van een gedeelte van dit graan in Moord-Amerika. Aan Br. Ms. tijdelijk zaakgelastigde te Washington is daarop verzochi de regeering der Vereen. Staten.,' te vragen of wellicht de geheele 45000 ton in Noord-Amen xaansche havens beschikbaar ken worden gesteld. Zn cs met het oog op den nijpenden voedsel toestand hier te lande. Hierop is een bevesti gend antwoord, der Vereenigde Staten van Noord-Amerika ontvangen. In afwachting vaü dit antwoord waren spoedshalve reed3 naar Noord-Amerika ver maken de stoomschepen: Maasdijk, Kenne- meriand. Westerdijk, Celoeno, Tuïbinia, Al- fc...,b, Hector en Willem van Driel Az. LEVERING VAN IJZER EN STAAL DÖOR DUITSCHLAND. Duitschland ia bereid gevonden, te rekenen vatu 1 November 191S af, de levering van ijzer en. staal naar Nederland je hervatten, ook vooj acheecsbouwmateriaal; waarvoor sinds gwutoec tijd géén uitvoervergunningen verleend werden. Het is de bedoeling, voor een tijdsduur van 6 maanden, maandelijks uitvoervergunningen te verlcenoa vocn: 6000 ton materiaal voor den bouw van scheepsrompen voor Neder- landache en andere neutrale rekening en bo vendien. voor 18,000 ton ander materiaal, waaronder ook begrepen is het overige voor den scheepsbouw Eenoodigde, zpoals materi aal voor 'schecpsketels, machine-installaties «i verdere uitrustingstukken. In totaal zal dus geleverd worden 36,000 ten plus 108,000 ton is 144,000 ton materi aal. Om regelmatige uitlevering van dit ijzer mogelijk te maken, is ter beschikking van de Rijkscommissie voor de distributie van ijzer en staal een zeer ruime hoeveelheid bestel brieven gesteld. De uitvoer van alle materialen in Duitsch land, door Nederland reeds besteld en thans gereedliggend voor scheepsbouw, scheepske- iels, machine-installaties en verdere uitrus tingstukken, zal onverwijld plaatsvinden. Schepen, gebouwd uit materiaal door Duitschland geleverd, worden tijdens den oor log niet in de vaart gebracht. Voor reparatie van Neder landscne en Ke- Hefschepen zal het materiaal evenwel zonder eenige"beperking gebruikt mogen worden. V erdere voorwaarden worden door Duitscn- land aan de levering van dit materiaal niet verbonden. van het outwatjp-ifcgteBWöi woif het Hoog heemraadschap Noordholl Noorderkwartier. Prof. M. F. Visser, van Wageningen, leidde het punt in. Met de grootst mogelijke meer derheid hedt de commissie zich op het stand punt geplaatst, dat het beheer in één hand moet berusten. Spr betreurde het, dat de min derheid haar meening niet ineen rapport heeft neergelegd. De heer V. Kay (Hauweri) was niet over tuigd van de groote waarborgen van veilig- heid bij een beheer in «én hand. De Water schappen gevoelen vooral na den watersnood hun verantwóórdelijkheid, terwijl deze anders in handen van ambtenaren ligt. Ook-zullen de kosten zeer hoog worden. De commissie wil twee hoofdingelanden voor elk Water schap; dit is te weinig. Spr. meende, dat Ged. Statqp wei concessies willen doen, behalve dan vermoedelijk om de geheele provincie in het Hoogheemraadschap te betrekken. Spr. meende, dat de 5 pet. over het ge bouwd egn geheel anderen uitslag zal geven als wordt voorgesteld. Ook zullen de inge nieurs het niet altijd eens zijn, zoodat het be heer schade zal lijden. Een gevaar is het, dat de eerste bemoeiing geschiedt door de Staten. Ie betreuren is het, dat de waterschappen niet gekend zija. Spr. ih overtuigd, dat in een groote verga dering van waterschappen een motie zou worden aangenemen, waarin men ziel} verzet tégen een beh«er in één hand en tegen één Hoogheemraadschap. Prof. Visser verdedigde het standpunt dat de polderbesturen wel aan de discussies deel namen, swfer dat- ze in Holl. Noorderkwartier niet mee kunnen stemmen. Enkek 'ater- sdiapsbesturen hebben de gelegenheid aange grepen hun beswaren in te dienen. De Zijpe leverde zelfs een zeer goed bezwaarschrift in. Spi'. verdedigde vervolgens-het rapport. Hij begreep de oppositie tegen een zoo groote en ingrijpende wijziging, maar die bestaat altijd. Spr. voerde daarvoor voorbeelden aan. Het beheer in één hand te beter, vooral voor het onderhoud. De Noorder IJ- en Zeedijk geeft daarvan een bewijs. De heer Kaaij lette bij zijn bezwaren te veel op Drechterland en de Vier Hoorder Koggen. Er moest nu sterk worden ingegrepen, omdat een. groote veran dering noodzakelijk bleek. De heer Kav meende, dat de hoogere aan slag van den Anna Pauiownapolder een volg was van het feit, dat de betaling vroeger z,oo laag was, dat de dijk niet te on derhouden was. De verbrokkeling van beheer zal haar slechten invloed doen gelden op den Noorder Ij- en Zeedijk, maar elders gevoelt men dit bezwaar toch niet. Spr. achtte het ge vaar van bureaucratie bij een beheer in één hand te groot, vooral ook bij bewakings- en beveiligingsdiensten. De heer C. Wijdenes Spaans (Anna Pau iowna) las jiit de nota van Ged. Staten voor, wat over den Anna Paulownapolder werd gezegd. Deze had reeds bezwaren ingediend omtrent den hoogen aanslag en daarbij verge lijkingen getroffen met den Waard- en Groetv polder. De heer Prof. Visser betoogde, dat de com missie toch is voor een beheer in één hand, als Noordholland verdeeld wordt in drie wa terschappen. Dan zullen Drechterland en de Vier Noórder Koggen niet afzonderlijk het beheer ifebben over hun dijken, maar zal ge heel West-Friesland als één geheel moeten worden beschouwd. In dit verband haalde de heer Wijdenes Spaans nog een voorbeeld uit 1575 aan, waaruit bleek, dat de Vier Noorder Koggen belang heeft-bij het beheer der dijken van Drechterland. pq idssia -jojd appjs 'fin)} raoq trap joop qnaS teiiBJorinaimf usa sooja ap jasouaSaj feit, dat er toch.24 ingelanden zijn die alle zeggingschap hebben. - - wees op het stellen. Omtrent het beheer zal het niets te zeggen hebben, omdat Ged. Staten zullen vaststellen, wanneer het Hoogheemraadschap de dijken overneemt. Het eerste Dag. Bestuur heeft slechts voor- loopige regelingen te treffen. De leden treden geleidelijk af. De heer C. Nobel wilde het geheele Dag. Bestuur dan doen aftreden als de voorbe reiding achter den rug was. De heer Wijdenes Spaans verdedigde de voorgestelde regeling om. de keuze te verge makkelijken. f De heer P. Trapman (Schagen) achtte het voorstel van Gea. Staten ondemocrai.*- omdat zij, die eenmaal zitten, een voorsprong hebben. De ingelanden moeten het volle recht hebben te kiezen wie zij willen, ook voor de eerste keer. De heer Visser zou het nog bezwaarlijker geacht hebben, wanneer de Ged. Staten de voorbereiding geheel aan zich hadden gehou den. De heer C. Nobel stelde voor, dat voor het eerste jaar een commissie van- voorbereiding 's'haar werk af HOLLANDS NOORDERKWARTIER. "(Vervolg). Na de pauze kwam in behandeling het De heer K. Breebaart (Winkel) billijke, dat ailen die belang hebben bij het beheer, ook bijdragen, in de kosten. De heem raden moeten de macht hebben om in te grij pen. Eerst was spr. tegen een beheer in één hand, maar zooals het rapport het voorstelde, zal de regeling zijn ten zegen van geheel Noord-Holland. Dan zulten de Hoogheemra den meer macht hebben dan Ged.. Staten. De heer V. Nobel (Hoorq) was ook tegen beheer in één hand. 't Zal van grooten in vloed zijn, hoe groot het "Hoogheemraad schap wordt. De kosten zullen zeer groot zijn, terwijl' over het aanbrengen van verbete ring is heengestapt. Als er weer een over strooming komt, dan bestaat de kans, dat ook dan bij het nieuwe Hoogheemraadschap fou ten voor den dag komen. Met 4 stemmen tegen verklaarde de verga dering zich tegen hst beginsel van het beheer in één hand te leggen. De meerderheid der commissie wil de ge heele provincie onder één Hoogheemraad schap brengen. De heer G. Kruseman (Halfweg) was er als minderheid tegen, omdat een deel van Zuid-Holland belang heeft bij het beheer in NoordJHolland èn aaaraan niet betalen zou. Bij de belangen der eilanden vallen samen die van Friesland. Beter is het beheer der eilan den te laten aan de provincie en het rijk en aan hen die er belang bij hebben. De heer Visser verdedigde het rap^ori. Het gold een provinciaal belang, dat de dijken in orde zijn, en daaronder vallen ook de ei landen en hef zuidelijk deel van Noord-Hol land. Het beheer der eilanden is moeielijk, "maar dan nioet het ook niet in handen blijven der kleine polders. De vergadering vereenigde zich met 2 stem men tegen vóór de conclusie van de commis sie om één waterschap voor geheel Noord- Holland te vormen. Blijft het beperkt tot Noordzeewsring moet onder het beheer van daarvan de grens loopen langs de Noordzee en niet langs de binnenzijde der duinen. De Noordzeewering moet onder onder het be- het Hoogheemraadschap vallen. Ten opzichte van de binnenwaterkeeringen plaatste men zich op het standpunt der com missie, dat het Hoogheemraadschap heeft te bepalen welke binnendijken vallen zullen on der het beheer van de ouds-dijksplichtigen, die ten genoege van het Hoogheemraadschap moeten zorgen, dat ze blijven voldoen aan de afmetingen van de te maken dijktafels. De heer G. Nobel verklaarde zich er tegen, dat het bestuur voor het eerste-jaar wordt be- noemd door Ged. Staten. Zij hebben daar- door een voorsprong bij de volgende verkie zing. De heer Kruseman zette benoemd werd, die aftreedt als wasi. De heer Visser bestreedt dit voorstelp om dat dan geen goede menschen te vinden zul len zijn. De heer Eriks (Hoorn) concludeerde er uit, dat de commissie meende, dat de leden der commissie vaa voorbereiding herkozen zullen worden. De heer Breebaart zeide, dat het dezelfde regeling is, die tseeds getroffen wordt voor nuiewe polderbesturen, terwijl de heer Visser meende, dat het voorstel van den heer Nobel in strijd was met de Waterstaatswet. De heer Dr. Scheij wilde aannemen, dat de beste krachten aangewezen zullen worden en beval het voorstel der commissie aan. Het voorstel om het door Ged. Staten voor het eerste jaar te benoemen Dagelijksch Bij stuur onmiddellijk te doen aftreden, wanneer de voorbereidende werkzaamheden zijn afge- loopen, werd verworpen met 2 4tegen 6 stem men. De voorzitter bracht hierop de commissie en in het bijzonder prof. Visser, dank voor haar rapport. De heer Baric (Middelie) had gehoord, dat 7 pet. van het vee gevorderd zal worden, het geen voor de melkerij groot gevaar zal ople veren. De voorzitter zal dit ter sprake brengen in de vee-commissie. Spreker bracht dank aan de afgetreden be stuursleden, voor hetgeen zij in het belang der vereeniging hadden verricht. De heer Breebaart bracht namens de ver gadering den scheidenden voorzitter dank voor hetgeen hij als voorzitter gedaan had De heer Schoenmaker (Hoogcarspel) bracht nog de wenschelijkheid naar voren, om den veehouders voor het opgevorderde hooi een gelijke hoeveelheid ander voedsel tegen een zelfden prijs te verschaffen. De voorzitter zegde overweging toe en sloot hierop de vergadering. UIT OTERLEEK. Donderdagmorgen vergaderde de Raad de zer gemeente in voltallige zitting. Ingekomen waren verzoeken om ged eelt lijke ontheffing van HL O. van Jn. Dekker Jnz. en P. Groot, welke Verd verleend voor resp. 8/12 en 9/12 van den aanslag. Voorts een dankbetuiging van den heer J. v. Albada voor de hem bij zijn jubileum geschonken en veloppe met inhoud. Missive van den minister van waterstaat en idem van den dir.-gen. jder post, en tel., houdende goedkeuring van 't be sluit tot vestiging van ee» huljSelegraaf- en telefoonkantoor te Stompetoren en tot benoe ming van J. Valk eni echtg. tot kantoorhou ders. Verder een adres van de afd. Stomj>eto ren van de Ned. Bond van Arbeiders in het Land- en Tuinbouwbedrijf, waarin werd aan gedrongen op oprichting van een steunco mité. De heer Zeeman zou 't verzoek willen steu fien en- de zaak vroeg genoeg regelen, waar op de voorzitter er aan herinnerde hoe in de vorige vergadering beslóten is,in geval van werkeloosheid wel degelijk te steunen, maar dan liever in den vornivvan werkverschaffing dan van geldelijken steun. De heer Spads onderschreef deze opvat ting, waarna op voorstel van den heer,Zee man besloten werd aan dè adresjeerende ver eeniging te berichten hoe de Raad de zaak beoordeelt. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat tot leden van het college van zetters waren benoemd de heer en C. Dekker en M. Couwen hoven. Goedgekeurd tverd, dat het herhalings-on derwijs in daze gemeente dezen winter wordt gehouden op Maandag, Dinsdag en Donder dag en; als 't bleek, dat 't met 't oog op 't brandstoffengebrek niet langer kon in de school, dit dan zou gegeven worden ten huize van het H. d. S. Dan zeide de voorzitter, dat hij, met het oog op het Spaansche griep gevaar, de ge jneente-geneesheer advies had gevraagd over het eventueel sluiten der scholen en dat deze 't zeex wenschelijk achtte daartoe over te gaan. Spr. stelde daarom voor de scholen voor loopig van 11—17 Nov. te sluiten eq B. en W. te machtigen deze sluiting, zoo noodig te verlengen. De raad juichte dit voorstel toe en besteot seeds met ingang van 8 Nov. de scholen en ook de herhalingsschool te sluiten. Eveneens in verband met het griepgevaar werd met alg. st., op voorstel van den neer P Bontes, besloten de weldra te houden najaars kermis uit te stellen, uiteen, dat het Bij de behandeling van de begrooting van het Burg. Armbestuur merkte de heer Zeeman op, dat z. i. het bedrag voor bedeeling in gele te laag is. Indertijd is bij zijn voorstel om toeslag te geven «p den melkprijs, gezegi' dat 't beter zob zijn, indien dit gevonden werd, door meer uitkeering te geven. Daar om zou hij nu dien post „bedeeling in geld' willen verhoogen. Ook de heer Spaan vond de uitkeering te laag, maar hij betwijfelde of de Raad he recht heeft aan het armbestuur op te dragen deze te verhoogea. De voorzitter achtte het voldoende, dat de Raad de wenschelijkheid van verhooging uit spreekt. Dan zullen armvoogden daarmede wel rekening houden. Hiertegen verzette zich de heer P. Dekker. Hij wilde liever de subsi* die verhoogen, dan treden In de rechten van ÏNOEZONDFN MEDFDWLINGEN. voor eerstbeginnenden. Zij, die 'de studie der Fransch», Dultseh» of Engelsch» Taal op aangename, leerrijke wijze willen beginnen, vragen proefnummers aan van Weekblad-voord» Fraosche, Duitsch» of Engelseh» Taal voor eerstbeginnenden. Prijs f 0.60 per maand. v Voor dien prijs ontvangt U wekelijks een blad, dat U g»l»ide!ijk maar zok»r zoover brengt, dat U een eenvoudig boek in de *vreemde taal" kunt lezen, dat U in staat ztjt eenvoudige correspondentie in die taal te voeren. 7 November vangt de nieuwe cursus aan. V. LiElDKKiTZ, 1». M. feriHUSK, Hoofdonderwijzers. imaleldijk 47, Anisterdxm Telef. Zuid 4072. armvoogden Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren P. Spaan en M. Couwenhoven, werd besloten om den oost te verhoogen van 600.tot 1000.—. Het voorstel van den voorzitter, om 't arm- lestuur mede te deelen, dat de Raad de uit- ceeringen hooger wenscht, werd met 4 tegen 3 stemmeq aangenomen. Tegen stemden de heeren P. Dekker, G. Govers en C. Dekker. De begroot:ng werd daarna vastgesteld tot een bedrag aan ontvangst en uitgaaf van 1451.87. Aan de orde was daarna een voorstel van den heer P. Spaan, om distributieartikelen, die niet voor de consumptie geschikt blijken te zijn, niet te distribueeren en de schaoe daaruit voortvloeiend voor rekening der ge meente te nemen. Uitvoerig lichtte de heei Spaan zijn voorstel toe en hij wees o a. op het onlangs met aardappelen voorgevallene. Nadat de distributiqieider en de heer P. Bontes uitvoerige inlichtingen hadden ver strekt, werd met alg. st. het voorstel aangeno men. Een ander voorstel van den heer Spaan om aan alle personen, die minder dan 900. zuiver inkomen hebben, een toeslag van 20 pet. op den brandstoffenprijs te geven, lokte weer heej wat discussie uit. De heer Spaan lichtte zijn voorstel toe, waarop de voorzitter zeide dat B. en W. wel genegen zijn toeslag te verleenen, echter al leen aan personen piet hoogstens 800. zuiver inkomen. Dit zal de gemeente per jaar ongeveer 160.kosten, het voorstel Spaan 360.— Met alg. st. werd daarop overeenkomstig het voorstel Spaan besloten. Nog een voorstel van <3en heer Spaan be trof de heffing van den H. O. Hij wilde daar in wijziging brengen door: lo. het percentage voor inkomens boven 1800.— te v»rhoogen; 2o. de ingezetenen een formulier thuis te zen den om daarop hun inkomen in te vullen en 3o. te breken met de gewoonte om aan te slaan volgens den aanslag der Rijksinkom sten belasting. Bij de'gedachtenwisseling over punt 2, waaraan alle leden deelnamen, werd de vraag gedaaa of men dan ook niet verplicht zou zijn b.v. een controleur aan te stellen. Dit punt werd verwoipen. Vóór stemden de heeren P. Bontes en P. Spaan, blanco de heer Zeeman. Het laatste onderdeel van 't voorstel werd door den voorsteller ingetrokken, omdat het bleek, dat hij zich hieromtrent vergist had, waarna nog heel waf gesproken werd over de nant van Oosten te Utrecht en de beide ser geants op Moscowa J>ij Arnhem. De belangstelling bij alle begrafenissen was zeer groot, vele kransen dekten de kisteft. Aan elk der groeven werd door verschillende person,en het woord gevoerd. Onder de aan wezigen waren o.m. vertegenwoordigers van den minister van oorlog, den opperbevelheb ber en den liniecommanaant. DRIE MENSCHfeN VERDRONKEN. Maandagavond omstreeks 10 uur waren vier menschen met een roeiboot uit Zuilichem naar Opijnen "gekomen om zich uit ten voor anker liggend schip steenkolen te halen meldt men aan het N. v. d. D. Voor een stuk spek of vleesch, wat boter of eieren, wordt ruilhandel gedreven, en de schipper geeft krek zooveel steenkolen daarvoor als ze maar kunnen la denDat kan; want van een andermans eer enz. v De begeérigheid schijnt ook hier parten ge speeld te hebben; want de boot was zoo vol aat zij, toen ze van het schip los wp, water schepte en onmiddellijk haar de,diepte ging. Drie menschen, verloren daarbij het leven, één wisf" zich door.het grijpen van |?nig hout drijvende te houden en aan den wal te werken. Zonder dat er aan den wal iets van gemerkt is, heeft zich dat verschrikkelijke geval in het donker afgespeeld. percentageverhoogiag. De heer Spaan vond het onbillijk, dat het percentage, da .6v., v.at voor inkomens van 1800. 2,60 pet. "bedfaagt, voor hoogere inkomens hetzelfde blijft. De voorzitter zeide, dat B. en W. zich met de strekking van dit deel van het .voorstel wel kuhnen vereenigen, maar dat ze. van den voor steller meer gepreciseerde voorstellen hadden verwacht. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd het punt aangehouden tot de volgende vergade ring. B. én W. zullen dan met voorstellen ko: men. Ten. slotte werd de gemeentebegrooting be- handejd. Hiervan zij alleen vermeld, dat vol gens 'voorstel van B. en W. verschillende posten werden verhoogd. Zoo werd het salaris der wethouders gebracht van 50.op 100.De jaarwedde vdn den veldwachter bode wilden B. en W. brengen van 400 plus 90.voor kleeding, op- 600.— plus 100.voor kleeding. De heer Zeeman achtte het beter, dat de veldwachter niet zelf voor zijn kleeding zorgt en wil dus het salaris bepalen op 600.en een post van 100.uittrekken voor klee ding, en schoeisel. Nadat gebleken was, dat de ,betrokkene met 't oog op zijn pensioen grondslag geen schade zou lijden, werd hier toe besloten met 6 tegen 1 stem, die van den heer C. Dekker. 't Salaris van de hooistekers werd verhopgd tot 80.—. Bij den post salarissen ondér wijzers'* vroeg de heer Zeeman deze te ver hoogen en anders den post „onvoorzien" te vermeerderen, met het oog op eventueele sa- larisverhogging. Tot het-laatste werd besloten en nadat nog de jjost subsidie aan het Burj •Armbestuur met 400.— was verhoogi werd de begrooting vastgesteld In ontvang en uitgaaf op een bedrag van 21.100, waarvan f 1000,04 onvoorziene uitgaven. De post H O. werd geraamd op 12216.70 X. Nog deelde de voorzitter mede, dat de ge heel e distributierekening tot een bedrag van 3000.thans onder de gewone begrooting is opgenomen, zoodat daarvoor geen a Won derlijke leening behoeft gesloten te worden. Ten slotte keurde de raad goed, dat toe stemming zal worden gevraagd het maximum te heffen bedrag H. O. te mogen brengen van V 6000—op 15000.—. Hierna ging de raad in comité ter behan deling van het le suppl. kohier H. O. en eenige reclames schoclgeldheffing. UIT SINT-PANCRAS. Door kerkvoogden en notabelen der herv gemeente is besloten het tractement van den predikant met 200.— te verhoogen. UIT OTERLEEK. r Mej. J. Tromp alhier is te Amsterdam ge slaagd voor het examen vrije- en orde-oefe ningen. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS. Dinsdagmiddag zijn de lijken van de slacht offers van het vliegongeluk te Soesterberg met militaire eer ter aarde besteld. Luitenan: van Doorn werd te Busaum begraven, luit». QE MILITAIRE ONLUSTEN IN DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 8 Nov. De Telegraaf deelt mede, dat reizigers uit Duitschland mededeelen, dat bij het oproer te Hannover de militaire bevelhebber van het 7e leger corps geboeid zou zijn weggeleid. GEEN TELEGRAMMEN NAAR BERLIJN Y. AMSTERDAM, 8 Nov. Naar wij verne men heeft de directeur van het telegraafkan toor alhier hedennacht uit Berlijn instruc ties ontvangen om tot nadere aankondiging geen telegrammen bestemd voor Berlijn en ae voorsteden te accepteeren Dientenge volge worden aan de postkantoren geen te legrammen voor Berlijn en de voorsteden aangenomen, terwijl het telegraafverkeer met Duitschland, aan- ernstige vertraging onderhevig is. (Later werd gemeld, dat telegrammen voor Berlijn weer wórden aangenomen. Red. Alkm. Crt.) DE DEUTSCHE ONDERHANDELAARS IN HET HOOFDKWARTIER VAN DE GEALLIEERDEN. PARIJS," 8 November. De Duitsche onderhandelaars zijn hedenmorgen in het grootkwartier der geallieerden ontvangen, waarin hun de voorwaarden werden mede gedeeld. Deze moet en Maandagmorgen, 11 uur, Franschen tijd, dus binnen 72 uur worden aangenömen of verworpen. Het verzoek varfDuitschland, om de vij andelijkheden te staken, werd door Foch van de hand gewezeh. ZES STEDEN IN HANDEN VAN DE OPSTANDELINGEN. KEULEN, 8' November. Uit Bremen wordt aan de Kölnische Zeitung gemeld: Kiel, Hamburg, Willemshaven, Bremen, Lubek em Hannover zijn in'handen van de revolutionairen. Te Bremershaven heeft het garnizoen zich aan de soldaenraden onder worpen. Bij de ontwapening der matrozen zijn geen militairen gedood. ONLUSTEN TE MUNCHEN. KEULEN, 8 November. Volgens berich ten uit Munchen, hebben in aansluiting op een massa-meeting te Munchen ernstige onlusten plaats gehad. In de vergadering werd de republiek uitgeroepen. .Er is een raad ingesteld van arbeiders, soldaten en boerqp. NIET NA 6 UUR OP STRAAT. HAMBURG,-8 November. In een uitga ve van de opstandelingen wordt piedege- deeld, dat iedere burger, die zich op straat bevindt tusschen 6 uur s avonds en 7 uur 's morgens, zal worden doodgeschö- ten. WEkKüEVERS IN HET HEF.KtN- KLEEDINGBEDRIJF. Gisterenmiddag vergaderde de „Vereeni ging van Werkgevers in het Heerenkleeding- bedrijf in Noord-Holland benoorden het Ij" (confectie-maatzaken) in hotel „de Burg", al- hier. De vereeniging is goedgekeurd bij kon. be sluit van 26 Juli 1.1. en is aangesloten bij den „Bond van Werkgeversvereenigingen in het Heerenkleejiingbedrijf in Nederland". Het bestuur der vereeniging is als volgt samengesteld: de heer A. Fortuin, Alkmaar, voorzitter; de heer J. Ensink, Alkmaar, secre taris; de heer H. Nijpels, den Helder, pen ningmeester. Een voornaam punt van bespreking maakte de a.s. distributie van kleeding uit. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De gisterenavond ten stadhuize gehouden vergadering werd niet bijgewoond door den heer Bosman, die bericht had gegeven van verhindering Na lezing en goedkeuring der notulen, deed de secretaris, de heer mr. Ver dam, mededeeling van de uitgegane stukken, als: a. Brief aan B. en W., om, wegens het groote aantal stukken van het archief, een Jaau vvuiva nv-w vui/mija, vol uv»

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 2