Not. G. J. Yan Leersum, Winkel Het goedkoopste adres een lleerenhuis 6 bunder land fleerenrjjwiel GESLOTEN moeten zijn. Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. G. J. KROL i Co'l fornuis. Stadsnieuws Ingezonden Stukken. Stadsnieuws. Ad verten tïëii. goed Pension Wegens opheffing van bedrijf, te Winkel, Den completen inven taris een er metselaars zaak Uit de hand te koop weiland, Te Icoop. Ongeveer To IsLoop Jongens-Rijwiel Yerguiining- ea Yerloflocaliteltea kwaliteit SIGAREN Zeemest Terpaarde Kalkmergel Yoorh Fa. JOH. F. IHORRA, Alkmaar. *Ss WKrtaaS touts ttefcufiu oa«*t fe«n kosthuis kon krijgen. Dt heer Scheij geniet 850 en mej. Heijse- lsar 900, doch dit wordt deze maand 1000. Besloten werd de aalarisregeling onveran derd te laten Bij de rondvraag vroeg de heer Hoogland of geen oogje in 't zeil kan worden gehouden op de kinderen, die Zondags zoo dobbelen, dat schoolkinderen soms met 7 8 stuivers winst of verlies thuis komen. De voorzitter zal de gemeenteveldwachter er op wijzen, hij betreurt het. echter dat de ouders liet dobbelen niet voldoende tegen gaan. Hierna comité voor enkele reclames H. O. en schoolgeld. WINKEL. October. Geboren: Maria Petronella, d. van Sijvert Wamaar en Maria Johanna Veen. Overleden: Jan, z. van Willem Hooij- veld en Neeltje Korver. Gehuwd Gerrit van dier Molen en Ca- tharina Smit. BERGEN. October. Geboren Nicolaas Gerardus, z. van Petrus Comelis Baltus en Aaije Bekker. Dirk, z van Jan Beeldman en Guurtje Hum berts. Geertruida Marie, d. van Gerrit Hoogvorst en Jacoba Tegel Catharina, d. van Jacob Kuijs en Alida Oudhuis Anto- nius Leonardus, z van Comelis Bellekom en Anna Louwe Petrus Wilhelmus, z. van Nicolaas Comelis Kuiper en Hendrika Mooij. Overleden Veronica Kraakman, echtgen van Jan Bakker, 65 j. Johannes, z van Adrianus Dekker en Jacoba Maria Oie- ling 5 m. Nicolaas Evert Bakker, echtgen. van Geertje Bruin, 29 j. Gehuwd George Juliën Lemaitre al hier, onl te Rotterdam en Henrietta Christi na van Essen te Rotterdam. .iis ««r entten» chique óaraei reden, een generaal lucifers te koop aanbood. „Wij intelectueelen", schreef het blad, „heb ben een walg van de proletaren." Vindt gij het vreeseiijk? vroeg spr. Wij vinden het een grootheid, dat het voik zich zijn kracht bewust wordt De Russische revolutie alleen is te snel ge weest in het bloedvergieten. Het is te begrij pen, dat iets wat zoo Tane heeft ondergelegen, als het zich zijn kracht bewust wordt, boven komende, die kracht aan anderen wil doen ge voelen. Spr. was het met mevr. Roland Holst eens, dat de revolutie moet komen uit lie.de. Als het zwaard moet gebruikt worden uit zelfver dediging, dan mag het, maar alleen in het al lerlaatste geval. De arbeiders hebben een an der machtig wapen, n.l. de algemeene werk staking. Daarmee zal en kan de arbeiders klasse het winnen van de kapitalisten. Het succes der Russische revolutie is, dat nu ook in Duitschland reeds revolutie is. Men ziet Wilhelm II, die had willen heer- schen, thans vluchten. Het koningschap heeft afgedaan, het is een instelling, die moet verdwijnen. In Duitschland geschiedt de revolutie, zoo als de kranten melden, onbloedig. Wij hopen het, zei spr., maar vreezen. De Russische re- volutionnairen schreven, dat. de Duitsche re volutie niet kan blijven, zoolang de soc. de macht houden. Lenin schreef, dat een proletarische revolu tie moet komen met Liebknecht aan het hoofd. (Applaus.) Met de klasse der kapitalisten, zei spr., mogen wij geen medelijden hebben. Hen als personen wenschen wij niet te treffen, maar alleen als klasse. Hoort gij den storm bruisen, die nadert uit het oosten Hij staat aan onze grenzen. Zijt gij ber°*d? Als gij luistert, kunt gij het kermen hooren der oude maat schappij. Het uur van geboorte der nieuwe maatschappij zal welhaast slaan. Wij moeten dan klaar zijn. Soldatenraden moeten dan ge reed1 staan, zij moeten nu reeds gevormd wor den. Als ne officieren zeggen: „schiet1', moe De partij van Kfei—Olsen in den z.g. Cereü a catch can stijl, waarbij alle grepen geoor loofd zijn werd heel handig en gemakkelijk door van. Riel gewonnen in 6 minuten. Van Riel werd luide toegejuicht. Daarna had de uitreiking der prijzen plaats le prijs 150 Marinus van Riel, kampioen van Nederland; 2e prijs 125 Joseph van Dem, België; 3e prijs f 75 William Thomp son W.-Indië; 4e prijs 50 Arvid Olsen, Denemarken. Olsen hield zijn rol tot het laatst vol. Hij rukte den scheidsrechter het geld uit de han den en verdween tusschen de coulissen zonder jury enz. de hand te geven. De heer v. d. Heyden heeft de wedstrijden uitstekend geleid. ALKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. ,De dageraad des levens". Een interessante film, die heel goed: spel te genieten geeft. Vooral Ella Hall, die de zeer moeilijke rol van Ruth Gallon, het meisje uit de wilderni^ vervult dient met eere genoemd. Mooie Ame- rikaansche opnamen b.v. van de café's op den boulevard te Corona in Californië. Echte Amerikaansche meisjes. Geen wonder, dat Jimmy in de keus verward raakt. Mooie opnamen van onweer en wolkbreuk. „Ter elfder ure bekeerdis een goed gevon den variatie op het inbrekers-thema. Hier wordt de vrouw door den inbreker terugge houden van een daad, die niet tot haar geluk zou gediend hebben. Verder journal en een klucht van een. ad- vocaat en zijn dubbelganger. fBuiten verantwoordelijkheid van de Redactie) De opname in deze rubriek bewijstgeenzins, dat de Redactieer mede instemt) REVOLUTIONN AIR-SOCIALISTISCH OOMITé. (Vervolg.) Daarna was het woord aan mevr. Tjaden, die sprak over de Russische revolut'e. Zij heette het een groot voorrecht, daarover te mogen spreken. Met wijziging van wat de Genestet zei, zou spr. willen zeggen: Revolu tie is overal, mijn vrinden. Weet men wat revolutie ia? Men zegt: bloedvergieten, moord en dood slag. Het behoeft dit echter niet te zijn. Een revolutie ia: wanneer een onderliggende klas se zich zelf recht tracht te verschaffen. Het gebeuren in 1848 in ons land was geen revo lutie, want de toen verworven rechten werden het volk geschonken door den koning. Er is tweeërlei revolutie. De eene is, dat de burgerij de rechten van den adel en de autori teiten verovert, een burgerlijke revolutie, zoo- als de Fransche revolutie er een was. De tweede soort is de proletarische revolu tie, waarbij het proletariaat zich zijn kracht bewust wordt, zooals in Rusland is gebeurd. Het is de glorie van het z.g. „barbaareche" Rusland, dat het eerste land was, waar een dergelijke revolutie ontstond. De omwenteling van 23 Maart 1917 in Rusland was een bur gerlijke revolutie, en daarover hebben we ons reeds verheugd, omdat Rusland het land was van slavernij, van de knoet, het land, dat zijn besten en edelsten verdreef naar Siberië, het land des doods. Daar was men enkel onder daan van den czaar, dien men nog wel Va dertje noemde. De 23 Maart 1917 zag het volk een straal van lipht, al was het nog maar door een burgerlijke revolutie. Op 7 Nov. 1917 ontstond de proletarische revolutie, toen Lenin (Wladimir Koeljanof) het heft in handen nam. Tegen een wereld van vijanden had men du revolutie te verdedigen. Juist omdat het d* vrijheid en gelijkheid voor allen wilde, had Rusland toen zooveel vijanden. Toch hield de revolutie zich staande. Welk succes heeft zij gehad, wat is hare sterkte? Dit: het Russische proletariaat had een revolutionnair verleden. De Russen had den de revolutie nog in den laatsten tijd, 11.I 22 Jan. 1905. Toen meenden de Russen nog dat" het beter voor hen zou worden, als di czaar hunne nooden maar kende. Onder het zingen van liederen, met den priester Gapon voorop, gingen duizenden naar het paleis. Op eenmaal eenter werden zij onder vuur geno men en zeer groot was het aantal slachtoffers. Als er één man was, die den dood verdiende, was het zeker czaar Nicolaas, den bloed- czaar genoemd. Groote schande was de mas samoord ook voor de soldaten, die dien op last van hoogerhand bedreven. Onder het knetteren der geweren groeide in de menigte het verzet en sindsdien is het in Rusland nooit rustig geweest. In allerlei sta kingen oefende het volk zich in het revolution- naire. r Het Russische volkskarakter is eigenaar dig, de menschen zijn in Rusland van aanleg mystiek. Zij weten dat de geest niet alles is, maar dat de materie daar boven gaat. Hebben niet hooggeplaatsten daar al hun pracht ver laten, om onder het volk te gaan en dit rijp te maken voor een beter leven Door dezen geest kon de revolutie blijven bestaan. Een andere reden voor het blijven bestaan der revolutie is, dat het leger onbetrouwbaar was. Spr. wees er op, dat van de soldaten het succes der revolutie ook hier zal afhangen In plaats van te strijden tegen de opstande lingen, reikten zij dezen de hand. Zoo moet het ook hier, De Russische revolutie heeft niet alles afge broken, maar juist veel opgebouwd. Lenin en de zijnen trachtten het gebouw van het kapi talisme te verbrijzelen, maar zijn terstond be- fonnen met den opbouw van het onderwijs pr. wees er op, hoe het gesteld was aan boord van het onlangs in Ned.-Indië aange komen bolsjewikische schip. De daar heer- schende geest was een voorbeeld voor alle an dere schepen. In tegenstelling met wat wij zien in Am sterdam met het koninklijke paleis, zijn in Rusland de poorten der paleizen opengegaan voor de armen, die nu werkelijk waren menschen. De Russische revolutie, een zegen voor Rusland, heeft alle bezit aan het volk gebracht. Het HM. zei onlangs:.in Rusland is de macht in handen van gekken." terwijl het chr. blad de NederLarnler er over jammerde, dat ren zij „neen" zeggen. Óp de vraag der bur gers om te helpen aan den opbouw der nieuwe maatschappij moeten zij antwoorden: „ja." Ook de arbeiders moeten klaar staan, In massa en individueel, desnoods bereid1 om hun leven te offeren. Spr. eindigde met een gedicht, waarin de komst van den nieuwen tijd in Noorwegen werd bezongen. Met een „Alkmaar ons, de wereld ons" be sloot de spreekster. (Applaus.) De heer Zomerdijk sloot met een woord van dank aan sprekers en publiek en wekte op tot het geven van een bijdrage voor het te verzen den telegram. (De opbrengst was 26,67). Daarna werd een optocht gehouden, waar aan de heele vergadering deelnam. De stoet trok langs Doorbraak, Houttil, Langestraat Schoutenstraat Laat naar de Steenenbrug, waar hij werd ontbonden door den heer Klomp, die opwekte tot een pal staan voor de revolutionnaire eischen, de soldaten aan spoorde tot het vormen van soldatenraden en ten slotte aanmaande tot een kalm naar huis gaan, waaraan allen voldeden. CONCERT ALKM. DUBB. MANNEN- KWARTET „HARMONIE." Men schrijft ons: A.s. Dinsdag 19 November 's avonds 8 uur geeft bovenstaand kwartet, dir. den heer Jac N. Al, een concert in de Harmonie, waarvoor hij zich de medewerking heeft verzekerd van liet gemengd koor „Crescendo van Noord- Scharwouüe. Dit koor, dat plm. 60 leden telt, en den ook hier ter stede welbekenden Am- sterdamsihen dirigent Willem Hespe tot di recteur heeft, heeft op het gebied van koor* zang wel reeds haar sporen verdiend. Dit blijkt wel als men een kijkje gaat ne men in de étalage van den heer O. van Beek Schoutenstraal, alwaar de door hen behaalde prijzen zijn geëtaleerd. Ook vonden we nog een aardige recensie in ,de Courant" van 4 Juni 1.1. welke wij niet na konden laten even een gedeelte hier onder te laten volgen, 't Betreft een Nationale Zang wedstrijd" gehouden te Amsterdam, waarin Crescendo met 21 andere vereenigingen in 't strijdperk moest treden om den eerepalm. Het blad schreef o.m. „Toch beleefde ik voor de andere vereeni gingen nog eenige benauwde oogenblikken, „toen Hespe met een koortje uit Noordschar- „woude optrad, waarbij meiskens nauwelijks „de kinderschoenen ontwassen, met hangend „haar, frissche boerinnekens en als haar na tuurlijke beschermers in de wereldstad eeni- „ge meer bedaagden Als engelen zoo rein zongen die blonde dochterkens uit 't land „van de kool en den snoek, frisch als lente adem en muzikaal, gelijk 't leerlingen van „Willem Hespe betaamt. De jury maakte dan ,ook van zijn recht gebruik om aan „Crescen do" den 1 ste prijs toe te kennen." Over het dubbel mannenkwartet, behoeven we niet nader uit te wijden, daar dit hier ge noegzaam bekend is. We kunnen daarom ge rust een ieder aansporen het concert bij te wonen, daar we overtuigd zijn, dat hen een avond van kunstgenot wacht. „HET VRIJE TOONEEL." „Het Vrije Tooneel" (onder leiding van den heer H. Sjoers) ondervindt veel last en schade van de heerschende ziekte, doordat in ver schillende dorpen, waar zij „Blank en Bruin" zou opvoeren, deze opvoering verboden is. In de grootere plaatsen mag zij dit stuk van den schrijver niet spelen, omdat deze die plaatsen zelf bereist. Daarom heeft zij voor die plaat sen een ander stuk moeten instudeeren en nu reeds twee malen met succes opgevoerd. „Toen het oorlog was" van Ds. Schermer- horn. In Enkhuizen was de Parkzaal stamp vol. In Hoorn was eveneens het succes heel groot. Deze maand zal het stuk nog gegeven worden in Beverwijk en Haarlem (Bronge bouw). 22 December opvoering alhier in de Harmonie. Hieruit blijlet dus wel, dat dit ge zelschap niet stil zit. WORSTELWEDSTRIJDEN. De uitslagen van den laatsten avond wa ren: Mar nus van Riel legt Jos. van Dem in 16 minuten. Thompson legt onder langdurig applaus den Deen Arvid Olsen in 14 minu ten Jos. van Dem bleek te sterk voor onzen Altoaarschen amateur. In 7 minuten wvrd P. van Diepen gelegd. Een eervolle neder ig- SINT NICOLAAS. Wat er in de wereld ook verandere of ver- dwijne, h ij blijft, h ij verandert nooit. H ij blijft daar tronen in de kinderlijke verbeel ding, als de goede, machtige heilige, die de heele wereld doorgaat en alle kinderen op zijn verjaardag blij en gelukkig maakt, en die van alle menschen vraagt het goede te doen. En alle jaren verlangen onze kinderen naar 1 ij n komst, die nu eenmaal door niets kan worden belet- En dat vaste vertrouwen, zouden wij dat ook maar een enkelen keer beschamen? De afdeeling Alkmaar van den Bond van Ned. Onderwijzers beantwoordde die vraag ontkennend en besloot ook dit jaar het Sint Nicolaasfeest te vieren met de kinderen der le, 2e en 5e Gemeenteschool. Zij rekende daarbij weer op den steun van Alkinaar'a ourgerij, die haar dien steeds in zoo ruime nate schonk Als tetraks de lijsten voor dit Feest rondgaan, hoopt zij ook thans weer op aller medewerking, opdat St. Nicolaasdag /oor onze arme schoolkinderen tot een blij den dag kan worden gemaakt, te meer waar dezen zomer het groote schoolfeest tot aller teleurstelling niet gevierd kon worden. Laat ons dan ook daarom de vreugde van het St. Nicolaasfeest voor hen verhoogen! Alkmaar, 12 November 1918. De Commissie voor het St. Nicolaasfeest. Geachte Redacteur. Een klein plaatsje voor het volgende a.u b., waarvoor bij voorbaat mijn beleefden dank. Maandagmorgen is een gezin van 5 perso nen om blijkbaar ;,zeer dringende redenen" uit hun huis gezet, St. Annastraat C 28. Wie heeft nu, of weet een woning voor deze menschen mét een huurprijs van 3, i 3,50? Op het oogenblik hebben zij inwoning bij ons en te hunner beschikking konden wij stel en: 1 keukenkamer van 2.3 X 3V2 M. en 1 [zegge één) slaapkamer van 2.X 3J4 M., waar allen, 3 vrouwelijke en 2 mannelijke per soenen, een slaapplaats hebben gevonden terwijl hun huisboedel bij 3 verschillende bu ien is ondergebracht. Nu zwijg ik nog maar van den misstand bij ons, bij het missen van deze woningruim te. 1. Wie toont nu meer medegevoel dan de ei genaar van het perceel St. Annastraat 28 en nelpt deze menschen De beste dank zal de belooning zijn, want geld hebben zij niet te missen. Nogmaals dankend, verblijf ik, Hoogachtend, Uw dw. dnr., W. TIMMER Jr. WAARDE REDACTIE. De heer Besse wil er zich uitredden; en dat is begrijpelijk. Want wanneer je nuchter kalfsvleesch gaat kleuren, met het doel om het als runvleesch te verkoopen,(o, neen, pardon, hij heeft per ongeluk een fleschje karmijnrood laten omvallen), dan is dat geen mooie handeling, en feitelijk in strijd met de distributiewet en de maximumprijzen. Maar de heer Besse ziet de menschen nu toch zeker niet voor zulke domkoppen aan, om zijn smoesje maar zoo zonder meer te gelooven. Als redelijk mensch was het zijn plicht ge weest, om dat partijtje vleesch dan te vernieti gen, maar het dan niet nog als koevleesch de menschen het in de maag willen stoppen. En dan, wat die andere oneerlijke handelingen zijn? Het verkoopen zonder bon vóór des Zaterdagsavonds 6 uur. En waar het publiek ook wel over klaagt, bijv. te weinig gewicht ontvangen. Neen, mijnheer Besse, uw vlieger zal wel niet opgaan, om het publiek een beet je om den tuin te leiden, en dat is toch het doel van uw stukje. Wanneer de andere sla gers geen bezwaar tegen uw geknoei hadden, zooals u zelf zegt, dan wordt het zeker hoog tijd, dat er tegen die slagers die knoeien eens streng wordt opgetreden. U dankend voor de plaatsing, Uw ahonné, S. GUTTER. Mijnheer de Redacteur! Verleen mij s.v p. nog een weinig plaats ruimte. Bij voorbaat mijn dank. Mijnheer Krom!! Uw schrijven van eergisteren is mij onder 't oog gekomen. 't Ts mij geheel niet bekend dat iets der gelijks heeft plaats gehad, zooals u het om schrijft. Dat de bloem echter verkocht werd is mij minder bekend wel dat 't meel werd in- geboend door stijf deeg te maken (omdat 't meel slecht is) en gaarne goed brood onder 't •puMte* wsisctït *;e brengen. «1 ten einde raad tot dergelijk moest overgaan of op zoo'a ma nier hun armzalig bedriji rekken. Maar dergelijke praktijken geschieden meer in buitengemeenten, dat weet ieder met mij. Ik wil niet de partij der patroons opnemen die zijn compalel genoeg. Mijn ingezonden schrijven bedoeld op 't heden daagse he. leder die iets bedreven heeft in strijd met een of ander moet dit maar met zich zelf in overeenstemming brengen. Dat nu 't brood slecht is niet de schuld der bakkers is, maar zoo u mijn beweringen niet gelooft zal ik ze met bewijzen staven. Zoo u mijn schrijven niet helder is kan u zich aan onderstaand adres vervoegen. Nogmaals dank voor de plaatsing. teeken ik O. W. BERNARDS, Zijdam 4. Mijnheer de Redacteur. In aansluiting op het schrijven van den bakkersgezel en tevens als antwoord op het stukje van den heer P. Krom in uw geëerd blad van eergisteren verzoek ik beleefd opna me van het volgende. De heer P. K. doet het voorkomen alsof de slechte hoedanigheid van ons tegenwoordig brood in hoofdzaak aan het geknoei der bak kers is te wijten door het verkoopen van meel en aanvulling daarvan door gemalen aard- oppelen. Daar het geven van gedeeltelijk onjuiste inlichtingen te dezer zake vele menschen bij een artikel als dit ten onrechte wantrouwig op vele bakkers zal doen neerzien, meen ik dat het zijn nut kan hebben iets uit de prak tijk mede te deelen. Meermalen is het mij gebeurd dat ik bij het openmaken van verzegelde zakken meel in dit meel gemalen stroo vond en somtijds haver- doppen, ook vlasstroo was er soms in te vin den. Dit zijn evenwel toevoegingen niet op last der Regeering, dus knoeierij der meelfa brikanten. Nu evenwel in de laatste door ons ontvan- fen partij meel vond ik bij het openmaken er verzegelde zakken der Firma Wessanen en Laan, nalve en bijna heele paardenboonen daarin en ook de schillen dier boonen, zwart van kleur, houtachtig en zeer taai van hoeda nigheid ter grootte van heele en halve vierk. centimeters. Deze schillen zijn absoluut on verteerbaar. Of deze groote en beslist schade lijke hoeveelheid schillen op last der Regee ring er door gemalen zijn of dat de fabrikan ten ze er maar leukweg in gelaten hebben weet ik niet, doch ze worden t publiek maar voqrgezet en de bakker zou er ae schuld van krijgen. Dit alles betreft het ongebuild" meel. De bloem waarvan ons w i 11 ebrood wordt gebakken is samengesteld uit een' mengsel van tarwebloem, roggebloem, gerstebloem en naar ik meen 5 pet. aardappelmeel. De rog gebloem is voor ongeveer 50 pet. aanwezig. Vandaar dat het brood zoo moeilijk is „gaar te krijgen", terwijl de zanderigheid van het brood is te verklaren doordat de graansoorten vóór de vermaling zooals vroe ger niet meer worden „gewasschen" dus ge reinigd. De slechte kwaliteit der graansoorten be zorgen ons het minderwaardige brood, de prauwe kleur, het uitmalen tot slechts 80 of 85 procent. In hoofdzaak heb ik nu medegedeeld hoe het komt dat het brood dat wij als een der voornaamste voedingsmiddelen hebben te be schouwen zooveel reden tot klagen geeft. Gelukkig dat de Regeering thans maatre gelen tot verbetering der kwaliteit zal nemen. Knoeiers waarde P. K., zijn er altijd ge weest, ook onder de bakkers, doch de Neder' landsceh Broodbakkerij in het algemeen staat bekend om de eerlijke en zoozeer nuttige rol die zij vervuld in het belang van de voedsel voorziening van ons volk. Hoogachtend, J. M. HOLTTKOOPER, chef-bakker Oöp. Ver. de Tijd geest te Winkel. Winkel, 13 Nov. '18. Gnoclit in net gezin, zander kinderen T*or liet niel-Je-alleen, liefst omtrek Waagplein. Brieven ander L 120 "birtiU van citblad. TE KOOP GEVRAAGD een in goeden staat verkee- rend Brieven met opgaaf van pr onder letter K 119, bur. v. d. bltfs TE HUUR OF TE KOOP «taande Stationsweg;. Tc be vragen bij J. G. HELLEMAN, Sta tionsweg 166. zal op Maandag 18 November 1918, 's morgens 10 uur, ten ver zoeke van den heer D. LANCÉE, op het erf van het perceel, be woond door den heer H. H. LAN CÉE om contant geldpubliek verkoopen: bestaande o.m. uit: ongeveer 100 zakken cement (Mannheim), voor raad grint, zand, pannen, buizen, steenen, ongeveer 100 steigerdeelen, ongeveer 40 steigerhouten, vanaf 3 tot en met 8 Meter, diverse juf fers en kortdingen, kalkkuipen, verschillende ladders tot en met 26 voet, Diagramapomp (z.g. katte- kop)ruim loO steigertouwen diverse timmergereedschappen enz. enz. een perceel gelegen lu den i£il.tnUatj>oltler, gruel J 11.A. Te bevragen bij C. B O L te Schermerhorn, Prima OVERJAS, donker. COLBFRT-)AS, blaauw. GROOTE OL1EJAS, nieuw. Allej flinke maat. Te zien 's avonds 68 uur, adres bureau van dit blad. TE HUUR' GEVRAAGD, met of zonder HUIS. Brieven fonder letter O 117, bu reau van dit blad. Zoo goed als nieuw SPOORSTRAAT 62. Een zoo goed als nieuw maat 20. Ook verschillende Hee- ren- en Dames-Ry wielen en Bui tenbanden voor f 3.15 per stuk. H. KAAL, Keizerstraat 8. De Burgemeester van HEILOO brengt ter algemeene kennis dat in verband met gedeeltelijke demobilisatie van het Neder- landsche Leger de in die gemeente van 14 tot en met 19 November 1913 Heiloo, 13 Nov. 1918. De Burgemeester, N. VAN FOREEST. Alkmaar, Hoorn, Haarlem, Leidon, 'a-Graveuhage, Delit en Rotterdam. STAAT OP 31 OCTOBER 1911, Volgestort Kapitaal f 2.500.000,— Reserve Déposito's Crediteuren Acceptatierekening (Op accept ver leende credieten) 6.691.413,-— Debiteuren Voorschotten in rekg.crt. op prol. voorwaarden De Directie, J. F. MOENS. MrM.MOENS. De Vice-Voorz. v. Commissarissen, Jhr. Mr. P. VAN FOREEST. 345.087,42 2.846 84?,74J 4.545.904,37J 2.978 3(J8,38J 2.978.175,48J ia tli ana ZUUMlKUl' 80, uaaat den Zaad liandel. verkrijgbaar by KUNSTMESTHANDEL BURGEMEESTER en WET HOUDERS van ALKMAAR zullen op llluadag 20 November 1918, des namid. te 1 uur, in het open baar AANBESTEDEN: Het leveren van Metselmatarialen ten behoeve van den bouw van 55 wonin gen tusschen den Westerweg en de spoorbaan. De gezegelde inschrijvingsbil jetten, door den aannemer en twee solide borgen onderteekend, moeten op den dag der besteding vóór des namid. 1 uur ter gemeente-secretarie bezorgd zijn. Het bestek is tegen betaling van f 0.25 ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Inlichtingen geeft de Directeur der Gemeentewerken. Alkmaar, 12 November 1918. Burgem. en Weth. voornoemd, O R1PPINO, Voorzitter. DONATH, Secretaris. merk Fongers t« koop. a voor Aanbevelend, CAS. L. C. DM BOMB, Sigarenfabrikant.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 6