i> ONDERWIJS P11LNS Az., hicrkadell. Ingezonden Stukken. Markflbwricht'PH. Advertentie». EEN AJ3RES. Hie* ter stede circuleert een adres van trouw aan H. M de Koningin. Het ligt ter teekening bij de firma H. Cos- ter en Zoon de heer L. Frankenberg en in dm boekhandel van den heer Van der Meu ten. CONCERT DUBBEL MIANNENKWAR- TET „HARMONIE." Wij brengen onzen geachten lezers even in herinnering dat het concert, dat morgenavond in de Harmonie wordt gehouden, door hei Dubb. Mannenkwartet harmonie, met mede werking van het gemengd koor „Crescendo' van N.-Scharwoude, precies om 8 uur begint zonder het traditoneel Alkmaarsch half uur tje. Zulks in verband met het vertrek der ver eeniging dienzelfden avond. OVERPLAATSING. Heden wordt bij het dépót-bataljon der X< infanterie-brigade alhier- een detachement of ficieren, onderofficieren en soldaten, afkom stig uit Amersfoort, overgeplaatst. GEDENKSCHRIFT VAN DE GEMEENTE-GASFABRIEK - TE ALKMAAR (1883—1917). De opening der nieuwe gasfabriek is verge zeld gegaan van de uitgaven van een gedenk schrift, waarbij de heer C. W. Bruinvis eeni- ge merkwaardige bijzonderheden mededeelt over de gebeurtenissen ten opzichte van den tijd vóór de heer Van Deventer directeur der gasfabriek werd. De heer Van Deventer geeft vervolgefts een uitvoerig overzicht van de gunstige ontwik keling der fabriek en hare beteekenis voor de gemeente en de gemeentekas en spreekt den wensch uit dat voor de nieuwe fabriek in de toekomst dezelfde gunstige technisch^ en commercieele resultaten zijn weggelegd. Verscheidene fraaie illustraties sieren dit gedenkboek. Het spijt on? slechts, dat dit werk op kos ten der gemeente te Amsterdam moest wor den gedrukt. Er zijn hier in Alkmaar heel wat drukkers, die het evengoed hadden kunnen afleveren. Als belasting betalende inwoners hadden zij toch allereerst voor de vervaardiging van dit gedenkboek in aanmerking moeten komen TEGEN REVOLUTIE. Door 14 R. K. en Christelijke vereenigin- gen was gistermiddag op het Doelenveld een „meeting voor orde en gezag" uitgeschreven. De opkomst was teer groot, meer dan 4000 personen, onder wie veel vrouwen en ook sol daten, hadden aan den oproep gehoor gege ven. Velen der bezoekers waren getooid met oranje, Een gedeelte van het stedelijk muziek korps luisterde de meeting op. De voorzitter van den R K. Volksbond, de heer J. Baart, opende de bijeenkomst, waarbij hij mededeelde dat het Kamerlid de heer Smeenk was verhinderd de spreekbeurt te ver vullen. De heer Ruppert, voorzitter van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond, Zou voor hem optreden. Op verzoek van den heèr Baart zongen de aanwezigen, de meesten met ont- blooten hoofde, het Wien Neerlands bloed, waarna een spontaan 3 maal herhaald „Leve de Koningin" weerklonk. Daarna trad als eerste spreker op de heer Hulselmans, van Wormerveer, in Alkmaar geen onbekende. „Wat maakt ge een bijbel, aldus begon de spr., en er is niets te doen." En dan wees spr. op de uitlatingen van den heer Troelstra van Dinsdag, waarbij hij revolutie aankon digde en van Donderdag, waarbij gezegd was, dat hij verkeerd verstaan was. De bom was verkeerd gebarsten. Spr. herin nerde er aan, dat de heer T. j 1. Dinsdag reeds sprak van een revolutie, hoewel het con- fres der S. D. P- nog met was gehouden. pr. wenschte vast te leggen, dat Troelstra teen toch nog niet namens de soc.-dem. kon spreken. En dat congres zou beslissen óf er al dan niet revolutie zou zijn, het congres, dat notabenë slechts 22 pet. van het Nederland- sche vo'k vertegenwoordig^ De rest wordt niet geteld. En dan wees spr. op de miskenning, die de Chr. en R. K. zoo vaak van de soc.-dem. moe ten verduren. Zij worden dompers genoemd. Als zij hun naam maar op zekere lijst plaat sen, worden ze ineens gladekkers. Nu is de beweging van Troelstra mislukt, en men begint de schuld daarvan reeds op die dompers te schuiven. En die hebben daar aan dan ook schuld. Nu de soc.-dem. bewe ging blijkt aan te sturen op revolutie, achtte spr. 't noodig tijd, dat de R. K. en chr. arbei ders, die bij het N. V. V. zijn aangesloten, zich daaruit terugtrekken. In tegenstelling met wat Tr. zei, dat het om de macht ging, gaat het ons, zei spr. om het recht. Ook wij hejjben ons verlanglijstje, maar °wjllen die eischen alleen langs den ordelijken weg zien» ingewilligd. De soc. keuren af wat in Rusland gebeurt, waar een kleine meerder heid heerstht, en toch willen zij hier in ons land hetzelfde misdadige spel. En daarbij kunnen wij1 niet met hen samenwerken, al hebben wij dan ook vaak met hen schouder aan schouder gestaan in den strijd voor bil lijke verlangens. De chr. en R. K. arbeiders zullen den revolutionnairen stroom1 keeren, gelijk de duinen de woedende zee keeren. Een goede zijde van de beweging der vorige week noemde spr. het, dat het oranjegevoel nu weer ontwaakt is. Door het werken der soc.-dem. komt er aldus weer Oranjeklanterij. Oogenscbijnlijk is er thans rust, maar spr. ried zijn gehoor aan, op zijn qui vive te blij ven. En dan deed spr. uitkomen, dat niet de ar beidersklasse alleen1 kan heerschen. Er is in de maatschappij zooveel kennis noodig, dat alle menschen moeten samenwerken. Daarna schilderde hij de ellende van den broederkrijg, de revolutie, een beest, waarbij de duivel los breekt en Gód niet meer triomfeert. Mocht een andere regeering, een andere maatschappij komen, langs ordelijken1 weg dan zullen ook wij roepen: „Leve Troelstra!" Spr. wekte daarop het publiek op te werken voor de R. K. eischen. Wij hebben wel veel ge vraagd, zei spr., maar als er langs ordelijken weg nog wat bij kan, is dat best. Wij stellen onZe eischen in handen van onze afgevaar digden, waarbij ze zeker goed vertrouwd zijn. Wij chr. arbeiders gaan fier den rechten en ordelijken weg, zei spr., en hij eindigde met een oproep tot trouw aan regeering en ko ningin. Spr., die zijne hoorders dikwijls aan het lachen wist te brengen, tnoeat wegens ïiet ap plaus zijn rede herhaaldelijk onderbreken, In een hierop gehouden korte pauze werd het Strijdlied gezongen, dat aan den ingang van het veld was uitgereikt. De heer Baart maakte van de pauze gebruik om het publick jp te wekken tot toetreding tot de burger wacht. Tweede spreker was de heer Ruppert, die constateerde dat niet genoeg gehekeld kon worden de partij, die vergalde aewreugde, die n ons land heerscht over de nabijheid van den vrede. Spr. meende dat in de afgeloopen Jagen wel is bewezen, dat wel rekening moet worden gehouden met de chr. en R. K. arbei ders, die hunne stem verhieven tegen revo lutie. De heer R. besprak hierop den eisch der 3.D.A.P. voor den 8-urendag en den 6-uren- lag voor de mijnwerkers. Tegenover de Tel. ïoemde de heer Schaper een week geleden den eersten eisch nog „hilmber reformisme," ter wijl spr. constateerde, dat nog geen der mijn werkers ooit over een 6-urenaag had gespro ken. Een en ander bewijst volgens spr. wed loe het program der S.D.A.P. is in elkaar ge zet. Het was alleen om de staatsmacht te doen. Daarna zette spr. uiteen dat de moderne vakbeweging een vergiftigenden invloed voor ons volk heeft doen kennen, waartegen de 'R. K. en chr. arbeiders zullen moeten opde den. In christelijk Nederland, zei spr., zal het mogelijk moeten blijken de moderne vakbewe- binnen het jaar er onder te brengen, óorts ging spr. na hoe verheugd ae S D. A.P. was bij het aannemen van algemeen kiesrecht. (Troelstra zond Cort v. d. Linden bloemen). En nu op grond van den uitslag der verkiezingen met algemeen kiesrecht een regeering aan het bewind kwam, die bij toeval christelijk is, is dit voor de soc. ee# tegenslag. Zij vinden dat nu niet democratisch. Maar wij denken er nu niet aan, de gegeering in den steek te laten. Vervolgens constateerde de heer R. aan de hand van hetgeen Vliegen en van Kol over algemeene staking en revolutie schreven, dat geen< enkele bourgeois de daardoor te ontstane ellende beter had kunnen schilderen1, eft toch ontzagen de heeren zich niet daarop aan te sturen. Van nu af is het afgeloopen, dat zij spreken namens de arbeiders, zei ae heer Ruppert. Zij toch zijn volksverleiders, die hen nog dieper in de ellende stortei.. Nu wij voor de ellende van den oorlog ge spaard bleven, willen1 wij de zegeningen van den vrede niet verbeuren en denken er niet aan in opstand tegen God te komen. Ons ad vies is dus: niet staken, omdat die staking is opstand tegen God en tegen' de overheid, die meer deed, dan de roode heer endachten. Wij zijn twee maal zoo sterk dan zij, zeide spr., als wij op ons qui vive zijn, zal een staking dus niet slagen. Spr. besloot met een: Tegen de revolutie het evangelie. (Applaus.) De heer Hulselmans betrad Opg even weer den katheder, om mede te deelenpdat joden en neutralen uit het publiek hem gezegd hadden dat zij al het gesprokene volkomen onder schreven, welke mededeeling luid applaus ver wekte. Dan sprak hij nog even over het vrouwen kiesrecht, dat volgens spr. voor de soc. een 'jas geworden is. „Welnu vrouwen" zei spr., „meet ze nu ook nog een broekie aan, dan hebben ze een heel pak." (Gelach.) Hierna nam de heer mr. Leesberg het woord. Hij bracht dank aan onze vorige re- die met* Gods hulp ons buiten den rand had weten te houden. Daarnaast bracht hij hulde aan leger en vloot voor de trouwe plichtsvervulling gedurende vier ja ren'. (Drie maal herhaald hoera.) Voor die plichtsvervulling moet het thans demobiliseerende leger beloond1 worden. Plicht der werkgevers is het daarom de gewe zen1 soldaten weer in hun dienst te nemen. Een grqote roem had Nederland behaald, vond spr.,'door vast te staan tegenover de re- tie. Dit was te danken aan de R. K. en Chr. menschen, die de tegerfwoordige regeering verkozen. Onder daverend applaus stelde spr. voor eer. hulde-betuiging aan de koningin te zen den, terwijl hij tevens een motie van vertrou wen in de regeering voorlas. Na voorlezing van beide stukken werd het Wilhelmus gezongen, waarna de aanwezigen oo verzoek van den heer P. Schipper een' drie maal herhaald hoera aanhieven, ter eere van het comité, dat deze meeting op touw had ge zet. Het telegram aan de koningin luidt als volgt: Georganiseerd Christelijk Alkmaar, met velen, die opkomen voor orde en gezag in een openbare meeting verzameld, ten getale van meer dan 4000 personen, betuigt Uwe Majes teit zijne voortdurende trouw en aanhankelijk heid in deze gewichtige dagen; brengt Uwe Majesteit huide voor de wijze, waarop Zij onder een constitutioneelen parle mentairen regeeringsvorm Hare hooge waar digheid weet te dragen; bidt God, dat Uw Vorstenhuis nog in leng te van jaren over Nederland1 moge regeeren tot heil en bloei van ons volk. Leve Nederldnd en Oranje. De motie heeft den volgenden inhoud1: Georganiseerd christelijk Alkmaar, met ve len die opkomen voor orde en gezag in open bare meeting vergaderd fen getale van meer dan 4000 personen protesteert met alle kracht tegen de revolu- tionnaire houding, door S. D. A. P. en S. D. P bij monde van Troelstra en Wijnkoop in de Tweede Kamer aangenomen verzet zich met uiterste energie en taaie volharding tegen elke dwinglandij van een re- volutionnaire minderheid in ons vaderland, nu en voor altijd heft hoog het vaandel van recht en orde, van koningschap, constitutie, parlementairen regeeringsvorm brengt eerbiedigen hulde en dank aan de christelijke regeering voor haar optreden; spreekt hare bewondering uit voor de hou ding, aangenomen door de christelijke arbei dersorganisaties als steunpilaren van het staatsgebouw; steunt de regeering in al hare maatregelen, speciaal in de door haar toegezegde sociale hervormingen, welke na spoedig doch regel matig parlementair overleg dienen tot stand te komen smeekt Gods zegen1 af over onze geëerbie digde vorstinne en over ons dierbaar vader land. De Koningin heeft heden het volgende ant woord gestuurd op het telegram van hulde, haar toegezonden De Koningin is zeer gevoelig voor dfe in uw blijken van trouw en de voorbede, neergelegd in uw telegram, draagt mij op u te verzoeken, Hoogst derzei ver oprechten dank over te bren gen aan de aanwezigen op de openbare mee ting. Adjudant van dienst, RUIJS. SCHUTTEVAER. Zaterdagavond had in'de bovenzaal van het Wapen van Munster een algemeene ver- fadering plaats van de afd. Alkmaar van den chippersbond Schut tevaer. D^e eerste vergadering na de constituee- rende vergadering werd door den heer mt. J P. Bosman geopend met een welkom aan de aanwezigen. Spr. wees er op, dat de tegen woordige tijden ons doen1 beleven wat we an ders in geen jaren, in een geheel menschenle- ven niet doormaken. De druk, ook op de neu tralen, begon ondragelijk te worden. Daarom vond spr. het zoo opmerkelijk, dat er geen al gemeene jubel was geweest, tóen' de wapen stilstand kwam. Dan wees spr. op de revolutionnaire stroo ming in ons land, waarbij hij zei, dat, wan neer de staatsgreep van mr. Troelstra ware gelukt, zeker verkeerde elementen naar boven waren gekomen. Doordat ons land gespaard was voor den oorlog, heeft ons volk zijn bronnen van wel vaart ongeschonden kunnen behouden. En dat zijn voorzeker de schippers met hunne schepen. Ons staat daardoor alles ten dienste om een werkzaam aandeel te hebben- aan den opbouw van al het noodige. Er zal veel moe ten gebeuren, en het allereerst zal het vervoer er voor moeten waken, dat ellende en hon gersnood afgeweer dworden. Spr. geloofde daarom, dat voor de schipperij goede tijden zullen- aanbreken. Spr. had het van de Engel- sche legatie en het Roode Kruis zelf, dat de Rijnvaart b.v. zeer zal opbloeien. De eischen van het vervoer zullen niet kunnen worden vervuld door de sporen, de schepen zullen er een groot deel van moeten overnemen-. Er zal z.i. een gelukkige tijd voor de schippers aanbreken, die erg gedrukt zijn door den oor logstoestand. Voor het geven van allerlei in lichtingen is steeds het bestuur van Schutte- vaer bereid. Na lezing der notulen werd mededeeling gedaan van de uitgegane stukken. a. Brief aan het hoofdbestuur over de plaatsing van een licht in het Schaalsmeer bij Knollendam. Er was geen antwoord op ge komen. b. Brief aan den stelling-commandant over het aanleggen der schepen bij den post West- dijk. Daar deze post nu is opgeheven, werd hierover niet verder gesproken. c. Brief aan den havenmeester met een klacht over het varen met een te groote sleep van vaartuigen in het kanaal. De haven meester had geantwoord daaraan niet veel te kunften doen. Een bezoek aan den ingenieur had opgeleverd, dat er twee aan twee zal wor den gesleept. Uit de vergadering werd op ge merkt,* dat dit toch niet steeds gebeurt. Zater dag nog werd geconstateerd, dat het voor schrift werd overtreaeu door de sleepboot van Bergman. Medegedeeld1 werd, dat deze week procesverbaal werd opgemaakt tegen een sleepbootkapitein wegens dergelijke overtre ding. d. Brief aan het hoofdbestuur met verzoek of het niet mogelijk is actie te voeren om de doorvaartgelden voor den Kogerpolder afge schaft te krijgen. Op dit schrijven was nog geen antwoord gekomen. e. Brief aan den gemeenteraad van Alk maar, dat de brug over de Bierkade nabij de vlotbrug lastig is in te varen door gemis van een remmingswerk langs de Bierkade, waar om verzocht werd zoodanig werk te doen aan brengen. De voorzitter had een bezoek gebracht aan den ingenieur, over de moeilijkheid om de Zaadmarkt uit te varen. Beloofd werd deze zaak met den heer Jon ker te bespreken. Hieraan is echter nog geen gevolg gegeven. Medegedeeld werd dat er opmetingen zijn gedaan en dat een ducdalf zal geplaatst worden. De vergadering vond dit niet een geschikte verbetering. Er zal nog een conferentie in dezen worden aangevraagd met den heer Looman, directeur van gemeen tewerken, ierwijl de ingenieur nogmaals aan de zaak zal worden herinnerd. f. Brief aan den ingenieur van den Water staat om de lichten aan het gat van de Meer weer te ontsteken. De toezegging was ontvan gen, dat ze tot 8 uur zullen branden. Medege deeld werd, dat ze om 5 uur nog niet brand den Een nader schrijven zal aan den inge nieur worden gezonden. Hierop volgden mededeelingen over den toestand der vereeniging, waarvan wij aan stippen, dat er thans 38 leden zijn. De overi ge cijfers werden huishoudelijk verklaard. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den bond Schuttevaer wer den gekozen de heeren Bosman en Duinker. Laatstgenoemde wenschte alleen deze benoe ming aan te nemen, als het program der alg. vergadering uitwijst dat er ook voor deze stre ken zaken van belang behandeld zullen wor den. De voorzitter wees op het licht aan het Schaalsmeer en de doorvaartgelden door den Kogerpolder, die zeker kunnen worden be sproken'. pt heer Duinker wilde ook dat er nog an dere dingen zouden worden ter sprake ge bracht, ene dan vooraf moeten worden gepre- Eareerd, waarop de voorzitter wees op de euftlijst. De neer Delver wees er op, dat het onbillijk is, dat hij nu reeds zoo lang stil ligt. Hij zou ook voor de regeering willen varen maar had geen antwoord op een desbetreffend verzoek ontvangen. Hij had wel bericht gekregen dat hij zich kon laten inschrijven1 als beurtschip per. De heer Duinker meende, dat de heer Del ver naar den Haag moest gaan om zijn zaak daar bloot te leggen. Geruimen tijd werd over deze zaak gespro ken. De voorzitter zegde den heer Delver toe, dat hij over die zaak zou schrijven De heeren Duinker en Bosman namen hierop hunne benoeming aan. Tot hunne plaatsvervangers werden gekozen de heeren Jonker en Heijnis. De heer J. Hoorn bracht bij de rondvraag de bruggen over de Binnenzaan tejr sprake, voornamelijk de Kogerbrug, waar niet tijdig Het sein „veilig" oï „onveilig" m?& vegevm. De Maarnbrug, waar electrische beweeg kracht i», zou vroeger opengedraaid1 moeten worden, omdat het veilig of onveilig sein pas gegeven wordt als de brug half geopend is Aan het gemeentebestuur van Zaandam zal joq uaSihuq oppq jiq uio uspJOAv pSbbjasü sein vroeger te geven. De heer S. Leegwater vroeg of ten dienste van de drinkwatervoorziening van schippers geen waterleidingkraan kon worden aange bracht aan de Handelskade. Gewezen1 werd >p het nut van een dergelijke kraan, waar de schippers thans zeer ver moeten loopen om en emmer water te kunnen krijgen. Ook voor de volksgezondheid zou een dergelijke kraan goed1 zijn. Een sleutel ervan zou men bij een der bewoners kunnen deponeeren, om te voor komen, dat kwajongens het water vermorsen. De secretaris zal een schrijven, deze zaak be treffende, aan den gemeenteraad richten. H'erna sluiting. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 16 Nov. Johannes Maria, z. van Hermanns Cornelis Bierman en*Cornelia Ma ria Henneke. 17 Nov. Elisabeth Wilhelmina, d. van Ger- rit de Jong en Antje Keesman. OVERLEDEN: 16 Nov. Pieter Cornelis Asjes, 51 jaar. 17 Nov. Jacobus Simon Kling, 18 jaar. 18 Nov. Henriette Josephine Louise Mo reels, 1 jaar. Theodorus Jose- phus Amersbeek, 81 jaar. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET &MSTERDAMSCHE BEURS. Koers van 16 Nov. 18 Nov. NEDERLAND. pCt. Obllg. N. W. S. van 500/1000 1917 4fc ïde 74 M, nWCRWIWfl WCTKBEEICfï?. 18 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlancfscll Meteorologisch Instituut te De Bildt Geldig tot den avond van 19 November. In het gebied van d£ waarneming is cl* hoogste stand van den barometer 766.8 ts Vlissingen. De laagste stand van den barometer 754,3 te Haparanda. VER W A §HTTNGL Zwakke tot matige wind uit westelijke rich tingen, nevelig tot zwaar of halfbewolkt, wei nig of geen regen, vooral des nachts en des ochtends zachter. Buiten verantwaardelijkheid van ie Redactilk De apname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) k; PROLONG ATIE 5 <4 pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfond sen vast. Russische Staatfondsen vast. Oos- tenrijksche Staatsfondsen luier. De locale markt was in eene willige stemming met le vend igen handel. Marinewaarden lager. Amerika kalm. ORANJE ALS SYMBOOL. ^Geachte Redactie. Mag ik zoo vrij zijn een weinig plaatsruim te te vragen naar aanleiding van het ingezon den stukje, met het bovenstaande opschrift, geteekend N, N„ in het nummer van uw ge acht blad van Zaterdag 1.1. Bij voorbaat mijn dank. Waarde N. N„ mag ik u vragen heeft u wel werkelijk even stilgestaan en overdacht al vorens gij uw pen gebruikte om elk welden kend burger die voor Koningshuis en wettelijk gezag is maar tegen revolutie aan te raden zich vanaf dit oogenblik in 't openbaar te tooien met oranje? Ik geloof van niet? Denkt u dat daardoor in 1918 gezegd kan worden van Alkmaar begint de Victori? Ik ben zoo vrij deze meening niet met u te dee'en, omdat door deze raad op te volgen wij zeer zeker gevaar loopen dat onze orde en rust verstoord wordt. Deze vertooning kan immers geen andere dienst verwekken als haat en tweedracht te zaaien. Ik zou dan liever elk weldenkend bur-- er willen raden, geef geen aansloot, deze an niet anders dan in ons nadeel zijn voor orde en' rust. Mocht onze stad bevrijd blijven van revolutieonnaire beweging dan zelfs zou het mogelijk zijn, dat dragers van oranje door enkele revolutionnairen lastig gevallen wer den. Mochten hier echter wel revolutionnaire bewegingen plaats vinden dan zijn de gevol gen niet te overzien. Ter bevordering van de eendracht is het toch zeker niet aan te bevelen. Ruim vier jaar hebben wij de gevolgen van den verstoorden vrede van onze buren1 onder vonden. Laten wij alles doen wat in ons be reik ligt om Vrede, Eendracht en Welvaart te bevorderen. Daaraoor is het mogelijk dat ge zegd kan wordenvan Alkmaar de Victorie. Dankend voor de plaatsruimte. H. JANSEN. ALKMAAR, 18 Nov. Aan^ev. 1 paar den f 0 a 0, 41 koeien f —0 e ,11 nuchter kalveren f 0 a 0. 1146 v. schipen f a 28 vette vrkens I ao— biggen f a 0 bokken en geilen f a. lanwfbijker: oroenteveilino, 16 Nov Bloemkool f 8.70 a 13 0, 2e soort f|4.20 a 7.50 Roede kool f 3 50 a 7 50. f Witte kool I 2.50 a 4.—. Gele f 3.50 a 7.50, Knolselderie f 0.a 0.—. id. buit. f Wortelen (ureekpeen) f 4.50 a 0.— pc* 100 Kg. Uien f 8. 0. R mmcas f 0.a 0.per 100 Kg. Bieten f 0.a 9.— per 100 Kg. WARMEN HUI ZEN, 16 Nov. Aardappa- len f drielingen f 0 Kriel f Nep (buitenland) f 4 40 a 5 Roode kool I 7 50 J. 8.—, Gele f 7 50a0—Wits f 4.Knabarher f 0Wortelen t 0, alles p. 100. K G H. Slab. f N ORDSCHAKWOUDE 16 Nov. Wortelen f 4. a 0.— per 100 bos. id. buitenl. I 0.— a 0.—. Roode kool f 7 50 a 0 Oele kool 7.58 a 8.—, Witte kool I 0.— a f 0 alles per 18 K.O. Grove uien f 8.50, knollen.f 4.50 BOVENKARSPEL, 16 Nov. Bloemkool f 12 a 17. f 8.- a 11.25 a 3.— a 3.60. groote bieten f 28.— a 65.kleine f 14. a 23.uitschot uien f 1.70, uitschot kool f 0.90 a 1.70 Heden overleed, ten huize van P. HOOGLAND te Scha gerwaard, na een kortstondige ongesteldheid, onze gelieidi Vader, Behuwd- en Grootvader Uit aller naam, K. WESTRA. ^armenhuizen, 17 Nov. 1918. Heden overleed na een smartelijk lijden, onze geliefde echtgenoot en vader, de heer P. C. ASJES, in den ouderdom van 51 jaar. Alkmaar Hoeverweg, 16 Nov. '18. Zijn diepbedroefde ech ge noote e*n zoon, Wed. D. ASJESv. d. Berq. E. ASJES. Heden overleed te Alkmaar na een smartelijk lijden, mijn geliefde schoonschoon C. GUSKER. Bergen, 16 November 198. Telefoon 229. 4 2* 5 5 dito van 1000 Qblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 lOOflf dpo 1916 1000 BUITENLAND. 0®STENRIJK. Bel. vrije Kronnu. Jan.-JuU 4 RUSLAND. Obl. 1906 fri. MO9-6O09 6 Iwang'orod Dambr. OR. 621 4 Nicolai Spw 8 lüo 4 Oeconsol. 1889 OR 626 4 Rotkichild (consols) OR. 62S 4 Hope en Co. 1889-1890 OR 62» 4 te Emissie, 1894, GR. 62» 4 TURKIJE. Bagdad Spw. la larie 1904 4 BRAZILIË. Funding 1 IMS f 28/109 I Piovinclale an Camaantal. Laeningan. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- an Cradlat-lnatalllngan Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rottere!. Bankver. Aand. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. \m. Car. en Foundry Co. v. A Amer. Hide en Leather Comp. Unit. Stat Stael Corp. C. g. A. CultuurondernHands Is ver. en Handels van nootsch. Compania Mercanti! Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaaud. Handelsv. Amsterdam Aand. fels en Co's Hand. Mij. A. v. Nierop en Co. Handel Mij. A, Petroleum Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. üec. Holl. Petr. Cert, van v. A. Ken. Ned. Mij. t. e v. Petr. br. A. BUITENLAND, New Schibaiefl Petr. Cy. Crt.gew.A. id. id. Crt. Pref. A. Orien Petrol. Mij. A. Steaua Roman* Petr. Mij. A. Rubber-Maatschappijen. Amsterd. Rubber Cult Mij. Aand. Beli-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Amerika Lijn A. ld. Oem. Eigendom A. Holl. Stoenib. Mij. AanA Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Ken. Paketvaart Mij. A. Kon. Ned Stoomb. Mij. Am*. Ned. Scheepv. Unie AanA Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. BUITENLAND. Int. Mere. Marine Cy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Cemp. Aand. A'dans Langkat gew. Aand. id. id. P.éf. Beli-Maatschapplj Aand 9eli Batavia Aand. Medan tabak Aand. RetterdaM Deli Aand Seaembah Tabak-Mij AanA Spoorwegen. Heil. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl, 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchii Top en S. Fi C. v. f. A Denv. en R. Orande Spw C. v. A. Erie Spw. Mij. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A Missouri Kans en Tex. C. v. A. N.-York Out. en Western A. Norf. en West Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. gew A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningsn. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (ƒ1081—) 9 BELOIE. Antwerpen 1887 86"i 80 697/, 63 54 1/4 94 94 31 41 347,, 35 34 35 35U4 33 55 83 95 95 181 n, 197", 18314 172 13674 146 74 7, 63'/, 69 228 143 122 370 156 6, 169 276 2311/, 405. 40 731/s 85 7, 178 177 148 392 375 220 ■2v2«/4 1763/4 246 2381/, 247 283 263 32t/, 1191/s 2491/, 189 2491/, 4 0 489 219 270 45714 971', 97'/, 90 917/, 10 23 22 8 27 95 29 133 104 757/, 83 821/, 63',, 541 n 95 95 301/s 4017, 35 341/, 34 36 3414 98 98 198 176 13®% 641/s 99 225 146 125 384 159 170 291 238 424 391/, 87 176 181 156 405 3S5 224 296 ISO 255 244 254 290 278 3014 U4 255 250 50014 485'/, 225 275 470 09 99 92 9 Vi 22 22 78/4 278/4 96 29 3 14 185 75% JAN WEttTKA, in den ouderdom van bijna 79 jaar. P. e. A KJ KS, in den ouderdom van 51 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3