DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandscli overzicht. Gekocht No 279 Honderd en twintigste Jaargang. 1918 WOENSiUb 27 50VEMBER. FEUILLETON. ibODOEientsgiiis bii Momitbelalinj 3 maanden 11.65. ft. tosti 1.90. Bcwfisioiiffiers 5 ot Idratf ilieiriis 15 ct. o. toto], palera letters naar tlaatsrolntt. Dr. fr. IX Boek- ta Handelsdrakkertj Bonis. Coster t Ie.. Yoordam C 9. Tel. 3 JBmnenland. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Bij de verdere besprekingen in de bond' statenconferentie waarover wij reeds het een en ander mededeelden, heeft dr. Solf medege deeld, dat de openbare meening in de eerste plaats op onderdrukking van elke uiting van bolsjewisme aandringt maar dait men te Parijs van een vrede hoegenaamd niet ge diend schijnt. Jn Poien zit het streven voor, de liquidatie ten opzichte der Duitschers zonder bloedver- ieten in haar werk te laten gaan en in de ekraïne schijnen de denkbeelden nopens een Russischen federatieven staat vorm te willen aannemen al treden ook tegenstroomingen op. Wij willen, aldus dr. Solf, in vrede met de Russische sovjetregeering leven, maar tegen de bolsjewistische propaganda in ons eigen land van Moskou uit moeten wij ons schrap zetten. Het einde der sovjetregeering schijnt trouwens op handen te zijn. Dr. Solf had, zeide hij, met zijn ambtena ren ié goeder trouw onder de nieuwe regee ring gewerkt maar de vernietiging van het rijk kon hij niet zonder protest aanzien. De conferentie moest z.i. daarom besluiten, dat het centrale gezag aan geen gezag on dergeschikt mag zijn, dat de afzonderlijke staten1 niet erkennen, de rijksregeering mag 6lechts voor de buitenlandsche zaken zorgen en voor de nationale vergadering, die in een in het hart des rijks gelegen plaats moet ver- faderen moet aanstonds een termijn worden epaald, want wat op dit oogenblik bestaat kan alleen als voorloopige inrichting dienen. In het referaat van Erzberger werd vervol gens o.a. medegedeeld, dat de onderhandelin gen tot de uitkomst leidden, dat Elzas Lotha ringen, in tegenstelling met de door Foch me degedeelde voorwaarden, niet als bezet ge bied, doch als zelfstandigen staat werd aan gemerkt. De punten, waarop de voorwaarden werden getemperd, betroffen verlenging van den termijn der ontruiming, de aflevering van 5000 vrachtauto's in plaats van 10,000, de bepaling, dat de teruggaaf van de krijgsge vangenen bij den voorloopigen vrede zal wor den geregeld, eindelijk waarborging van de voedselvoorziening. Geisner becritiseerde vervolgens de hande lingen van Erzberger eni Solf, die, volgens hem, den vrede in duigen moeten doen vallen. De Entente verlangt dringend mannen aan het hoofd der Duitsche regeering te zien, die het vertrouwen der massa genieten en daar om is een rijksregeering noodig, die zonder omwegen eeni democratische en sociale politiek voert. Hij stelde voor, een voorloopig bureau in tq stellen inplaats van den Bondsraad, dat alle onderhandelingen met de Entente voert, waardoor de splitsingsneiging onderdrukt zou kunnen worden. De afgevaardigde van Saksen drong op krachtige socialiseering aan en meende, dat dfe nationale vergadering kan wachten itot de daartoe noodige voorraden geschapen zijn. De Saksische republiek wil de Duitsche repu bliek op één leest zien geschoeid en wel met aansluiting van Duitsch-Oostenrijk. De adjunct in het ministerie van buiten landsche zaken steunde Eisner's eisch aan gaande een regeering, die door den wil der meerderheid wordt gedragen en geen gecom- promiteerde mannen telt. De afgevaardigde van Hessen betoogde, dat men niet los van Berlijn wil zijn maar met Berlijn gemeenschappelijk wil werken. De staten van Zuid-Duitschland willen spoedig de Nationale Vergadering beleggen. Bersein wenschte mannen voor de onder handelingen af te zendem die de tegenpartij vertrouwt en die op de meerderheid des volks 6teunen, welke haar wil slechts door de Natio nale Vergadering kenbaar kan maken. De afgevaardigde van Wurtemberg deelde mede op het standpunt der rijkseenheid te staan maar orde en een geregelde voedsel voorziening te wenscbera. De volksgemachtigde Barth verklaarde de Constituante voor noodig maar wilde eerst de arsolraden (raden van arbeiders en soldaten) als voorloopig parlement bijeengeroepen zien. Naar tut Engelaah fan Charltt Oarvi»> 90) „Ik weet niets van haar af!" viel Neville hem zenuwachtig in de rede. „Ik ken alleen de dame die daar zingt," en hij wees naar de ka mer. „Ik heb haar stem te dikwijls gehoord om die niet te herkennen. Het is de mooiste, liefste stem van de wereld voor mij. Laat mij gaan, Trale!" Toen bleef hij uit zich zelf staan. Trale kon hem niet hebben vastgehouden. „Mijn God, ik-dacht er niet aan!" riep hij' uit. „Zij denkt dat ik dood ben. De schok zou haar dooden „Denkt ze dat u dood is, mijnheer Nevil le?" vroeg hij. „Ja," riep Neville. Hij vïel op een bank neer en met zijn hoofd in de handen. „Ik kan jè niet alles vertellen, Trale, maar dit kan ik je zeggen, dat ik haar liefheb - en dat wij gescheiden werdén, daar ginds in Australië. Ze dacht dat ik dood was ze zag mij dood geschoten zooals ze dacht, arm meisje en ik vond het het beste haar in die rneening.te laten. Maar het is nu te laat!" Hij trachtte op te staan, maar zakte dadelijk weer besluite loos neer» „Iemand moet haar de üjdkg taao- De afgevaardigde van Bronswijk meende, dat de regeering door den toorn van het volk moet worden weggejaagd eni niet op haar plaats behoort, waarna Ebert er op wees, dat de regeenng steunt op het vertrouwen der partijen en der arsolraden. De afgevaardigde Crispin, van Wurtemberg waarschuwde vervolgens voor een overdreven ijveren tegen het Bolsjewisme. Hij was even wel onbeperkt voor 'n Nationale vergadering en wenschte een gerechtshof voor de schuldi gen aan den oorlog ter vaststelling der feiten. De afgevaardigde van Baden bepleitte een sooedige bijeenroeping der Nationale Verga dering zonder welke geen vrede mogelijk is waarna Eisner de arsol- en boerenraden den grondslag voor de werkzaamheid der toe komst noemde. Uit de debatten blijkt wel, dat dé meerder heid der vertegenwoordigers voor een spoedig bijeenroepen der Constituante is. Volgens de Lokal Anzeiger zal spoedig een conferentie gehouden worden waaraan de mi nisters van financiën van de verschillende Duitsche staten zullen deelnemen en- waar de grondslag zal gelegd worden voor een nieu we belastingpolitiek. Alle Duitsche partijen behalve de oude S. D. A. P. hebben haar samenstelling gewij zigd en haar naam veranderd. De linkervleug'1! en het middengedeelte van de progressisten, de linkervleugel van de nationaal-liberalen en de partijlooze demo craten henben zich tot eer. Duitsche democra tische partij gevormd. De Duitsche volkspartij is gevormd uit den rechtervleugel van de pro gressisten, uit het middengedeelte en den rechtervleugel der nationaal-liberalen. Het centrum heet thans christelijk-democratische volkspartij. Onder een krachtiger op den voorgrond treden van de christelijk-socialen omvat de niéuw gestichte Duitsch-nationale volkspartij alle rechtergroepen van het socia listische leger. Verder hebben zich gedurende den oorlog gevormd: de onafhankelijke socialistische par tij en de Spartacus-bona. Het is nog niet te voorspellen of er na af loop van den termijn van wapenstilstand weer een nieuw tijdperk van stilstand in het krijgsbedrijf zal volgen. Volgens Hutin in de Echo de Paris zullen de onderhandelingen over de onderteekening van den voorloopigen vrede pas begin Ja nuari kunnen aanvangen. Zij zullen ander halve maand duren, zoodat de onderteeke ning van het protocol niet voof eind Febru ari verwacht moet worden. Het wapenstilstandsverdrag zou dus op 17 December vernieuwd moeten worden. De voorzitter van den Duitschen uitvoe renden Raad heeft medegedeeld, dat in Groot Berlijn groote stakingen zijn uitge broken. De oorzaak ligt in het herroepen van con cessies door verscheidene werkgevers. Na een uitvoerige beraadslaging kwam de vergadering tot overeenstemming nopens het voorstel, tegen Woensdag, 27 November een vergadering van de Berlijuer arbeidersraden bijeen te roepen, die zich uitsluitend met be drijf skwesties zal bezighouden en waarin een lid van de rijksregeering als referent zal op treden. Daarop verschenen twee leden van de Pruisische regeering en verzochten den Uit voerenden Raad te beslissen, of de minister van justi .e Spahn zal worden gehandhaafd. Besloten werd, dat de minister moet heen gaan Verscheidene andere ministers werden in hun ambt bevestigd. De Beiersche minister-president Eisner deed vervolgens een oproep tot democrati- schen arbeid en het oprichten van arsolraden ter vervanging van het burgerlijke parlemen tarisme dat bankroet is gegaan. Hij verklaarde, dat, naar hem stellig be kend is, Clemenceau, Lloyd George, noch zelfs Wilson er aan denken den vrede te wei geren aan een socialistisch-radicale regee ring, of het sluiten daarvan afhankelijk te maken van de bijeenroeping van de Nationa le Vergadering. Integendeel komt het er bij deel en de njding dat ik nog led. Jij: moet het doen, Trale." Trale zag er lang niet op zijn gemak uit. „Ik daar naar binnen gaan, mijnheer?" zei hij. „Heeremijntijd, dat kan niet. Lord Mar- low zou er verstoord over zijn." „Je moet het haar zachtjes aan meedeelen, Trale," ging Neville voort, alsof hij hem niet verstaan had. „Zij heeft het gevoeligste hart van de wereld, en en de schokLuisterO, ik had nooit gedacht dat ik haar zoo spoedig hooren zou dat ik zoo dicht bij haar wasen keek ernstig, verlangend op naar de ramen. Trale stond; naast hem, belangstellend, maar vreeselijk bedremmeld. „Zou.het niet tot morgen kunnen wachten of zou 'u haar niet 'kunnen schrijven, mijn heer Neville?" vroeg hij aarzelend. Neville lachte grimmig. „Wachten tot morgen? Neen, geen uur meer! Wat denk je! Na al die maanden van ellendig, duldeloos verlangen naar haar? Ha, ha, har' Trale maakte zich ongerust. „Ze zullen u hooren, mijnheer, op mijn woord, ze zullen u hooren en dan zal 't een mooie begroeting zijn. Ik wou dat ik een druppel cognac of zoo iets had om u op te beuren. U ziet er uit „Of ik mijn zinnen kwijt ben," zei Neville. „Dat ben ik oak; maar het ia va» vreugde, de entente op aan, met een regeering te on derhandelen, die op de massa steunt. Tegen 16 December is een gedelegeerden vergadering van alle Ehiitsche arsolraden te Berlijn belegd. Het Berliner Tageblatt verneemt uit Rati- bor, dat de mijnwerkersstaking in Opper Si- lezië geëindigd is. In het Rybnykerbekken worden de beraadslagingen voortgezet. De Fransche legers hebben den doortocht van Luxemburg voleindigd en de Duitsche grens ten O. van Weiszwanpach en Heiner- scheit bereikt. Maarschalk Pétain is bij zijn plechtigen intocht in Straatsburg zeer geestdriftig ont vangen. De Deensche minister van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat de Deensche regeering met voldoening gehoord had, dat de politieke organisatie van Deensche Noord- Sleeswijkers, de kiesvereeniging in Noord- Sleeswijk, zich in haar motie van 17 Novem ber heeft uitgesproken voor een oplossing van de Sleeswijksche kwestie, die overeenstemt met den wensch van den Deenschen Rijks dag, uitgesproken in de geheime zitting van 23 October en met het gevoel en het belang van het Deensche volk. De regeering zal zich tot de geassocieerde regeeringen wenden, om bij de onderhandelingen over den wereldvre de erkenning te krijgen van het recht der Deensche Noord-Sleeswijkers, terwijl zij te gelijkertijd deze mededeeling aan den minis ter van buitenlandsche zaken der Duitsche republiek doet toekomen. De Deensche regeering sprak het vaste vertrouwen uit, dat daarmee het brandende verlangen van alle Denen naai hereeniging de vervulling nabij zal zijn. KORTE BERICHTEN. Botha en de eerste ministers van New foundland en Nieuw-Zeeland zullen de vre desconferentie bijwonen. In Roemenië zal begin Januari een constituante worden gekozen. Het parlement is ontbonden. De Nationale Raad van Tirol heeft Wilson verzocht, het zelfbestemmingsrecht ook op Tirol toe te passen en Zuid-TiroT niet af te scheiden. De Duitsche regeering zal een over eenkomst met de Pools che regeering sluiten over de regeling der Ostmarken-vraagstuk- ken. Het uitvoerend comité van den Raad van A. en S. te Groot-Berlijn verzet zich te gen het uitschrijven van een rijksconferentie door den A. en S. van Potsdam. De Germania bevat een oproep der Duitsche centrumspartij om zich te vereeni gen na vier vreeselijke oorlogsjaren. De ontwapening der Duitsche vloot is zoo goed als geëindigd. De Ententetroepen zullen door Roe menië trekken en de vloot naar Odessa gaan om de regeering van den hetman te steunen. Het Amerikaansche leger zal voor het grootste gedeelte terugkeeren naar de Ver. Staten. Te Nowo Rossisk en Sebastopol moe ten oorlogsschepen der Entente zijn binnen- geloopen. In Engeland worden maatregelen ge nomen tot instandhouding van hei leger. De geheele Boekowina is volgens be richt van Roemeensche zijde bezet door Roe- meniërs. Volgens Havas erkende de paus offici eel de onafhankelijkheid van Polen. De Roemeniërs rukken Zevenburgen binnen. Staten Generaal. TWEEDE KAMER. Gisteren kwam aan de orde de goedkeuring der de vorige week van de agenda gevoerde overeenkomst met de maatschappij „Zeeland" omtrent den maildienst VlissingenQueen- borough. De heer He ij koop diende een motie in, om de Kamer de wenschelijkheid van staats exploitatie van deze lijn te doen uitspreken. Trale, van vreugde. Wat kunnen wij doen?" „Ga met mij naar huis en rook een pijp, mijnheer Neville," raadde Trale, alsof bij tot een kind sprak of tot een waanzinnige. „Hier kunt u niets doen. Als als het de dame is, die u denkt, dan kunt u morgenochtend naar de Grange gaan en In 's hemels naam, ga mee naar huis, mijnheer." „Neen ik blijf hier. Ik zou niet kunnen al wilde ik en ik wil niet. Ik moet haar op de een of andere manier zien. Ach! ik vraag je vergiffenis, Trale. Ik weet wel, je denkt dat ik gek ben en dat het alles een vergissing is; een zinsbegoocheling. Maar dat is niet zoo, het is alles waar. Ik zeg je, die dame is het meisje dat ik liefheb en waarvan ik geschei den geweest ben en die ik binnen het uur moet en zal zien." „Stil, stilin 's hemels naam, mijnheer Ne ville! smeekte Trale. Zij zullen ons direct hooren en dan heb je de poppen aan het dan sen. Er zijn overal bedienden en hij zweeg en boog het hoofd. „Daar heb je het al! Juist wat ik verwachtte. Daar komt iemand aan. Ga mee naar het struikgewas, mijnheer, ga meeen hij trok hem mee. Neville liet zjch half leiden, half trekken tusschen de heesters; maar het was te laat. Men hoorde voetstappen naderen en weldra kwam een lange gedaante op hen af en een stem vroeg op strengen toon: „Wie is daar?" Trale kneep Neville ia den arm om hem stil Hij drong aan op een postdienst per vlieg tuig tusschen ons land en Engeland en voorts op vaststelling der arbeidsvoorwaarden in overleg met de vakvereenigingen. Het voorstel van den Voorzitter, om deze motie te behandelen op een nader te be palen dag, werd aangenomen met 43 tegen 16 stemmen. De heer K o 11 h e k was tegen staatsex ploitatie, omdat hij niet geloofde, dat betere loonen zijn te verwachten, na overneming van de lijn door den staat. Hij was het overigens met den heer Heykoop eens. De heer Van Ryckevorsel' achtte de vergoeding per reis te hoog, nu er uitzicht is op geregeld varen. De heer T r e u' b wees op zijn beurt op de veel te lage loonen.' van' het personeel der maatschappij'. De heer van Beresteyn drong aan op spoedige overweging der kwestie van staats exploitatie. De heer Lobman kwam op tegen dé voor stelling als zou de maatschappij haar perso neel uitbuiten. Zij heeft steeds met groote ver liezen gewerkt. De Minister van Waterstaat betoogde, dat vooreerst geen uitzicht is op een geregelde vaart. Hij zou over de arbeidsvoorwaarden het oordeel van de organisatie vragc, De heer Heykoop diende een motie in, uitsprekende de wenschelijkheid1 van vaststel ling der loonen en arbeidsvoorwaarden in overleg met de organisaties en gelijk aan die van soortgelijke maatschappijen. De heer van Rijckevorssel zou te gen het ontwerp stemmen. Desnoods zou hij kunnen meegaan met het voorgestelde con tract, als het slechts voor 6 in plaats voor 15 maanden zou gelden. De heer W ij n k o o p betoogde dat de maatschappij niet zulke slechte zaken maakt als de heer Lohman wilde doen' gelooven. De heer De Mronté Verloren was het met den heer van Rijckevorssel eens ten aanzien van het bedrag der vergoeding per re's. De Minister verklaarde zich bereid na der te onderhandelen over het contract op kor ten termijn en vroeg schorsing van behande ling. Daarna werd voortgegaan met de behande ling van het wetsontwerp betreffende de bin nenscheepvaart. De heeren Staalman en Van Rap- pard drongen aan op opneming van een vaarplicht. De heer Duymaer van Twist wenschte dat de minister zou trachten met de schippers tot overeenstemming te komen. De Minister van landbouw wilde niet den vaarplicht opnemen. Invoering van per soonlijken dienstplicht voor "n enkele catego rie van burgers zou onbillijk zijn. Wel wilde spr. trachten met de schippers tot overeen stemming te komen en de wet te gebruiken als de stok achter de deur. Hij nam het amende ment van de commissie van rapporteurs over om den duur wel te beperken tot 6 maanden na den terugkeer van1 de gewone omstandig heden. Het ontwerp werd' zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Ten 5 uur werden de beraadslagingen ver daagd' tot hedem 1 uur. BUITENGEWOON OORLOGS- CREDIET. Ingediend is een nieuw wetsontwerp tot het aanvragen van een buitengewoon oorlogscre- diet, waardoor het VlIIste hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1918 zal moeten wor den verhoogd met 166.519.563. In de Memorie van Toelichting deelt de minister van Oorlog mede, dat hij' in ver band met het in de Kamer meermalen geuit verzoek tot tijdige indiening het wetsont werp heeft aanhangig gemaakt zonder voor afgaand persoonlijk onderzoek van alle on derdeden, waaruit het moest worden samen gesteld. Voor de hoogere bezoldiging van de offi cieren en mindere militairen, behoorend tot het verlofspersoneel, wordt 5.100.000 meer aangevraagd. Voor voeding is 3.500.000 meer noodig geacht. te houden. De man herhaalde zijn vraag en naderde hun schuilplaats. „Het is alles uit," zei Trale met een zucht. „Wij moeten de zaak in 't aangezicht zien. „Geen onraad," zei hij, denkende dat de man een van de bedienden was. „Ik ben het, Trale, inspecteur Trale, en „Trale," sprak de stem; „wat doe je daar? Ken je mij niet?" Trale keek hem goed aan. „God zegene mijIs het Lord Lorrimore niet?" riep hij uit „Ja," zei Lorrimore een weinig kleurende. „Ik ging een bezoek brengen op de Grange. Ik ik ga weldra naar Afrika en wou freule Hope goeden dag zeggen; en Maar wat doe je daar? Is er iets niet in den haak? „Neen, neen, er is niets, mylord." „Wie is het dien je daar hebt een van je agenten?" vroeg Lorrimore, wijzende op Ne- ville die naar de Grange stond te kijken en naar het zingen te luisteren en aan zijn met gezellen hoegenaamd geen aandacht schonk. „Dat," stamelde Trale. „O neen, niet een van mijn agenten; het is Och heer, waar dient het voor het geheim te houden. Neen, Lord Lorrimore, die heer is mijnheer Neville Lynne." Als Trale gezegd had de Groote Mopol, had Lord Lorrimore niet meer kunnen schrik ken. „Mijnheer Neville Lynne," herhaalde Trale. Voorts IS o.m. gerekend1 op een uitgaaf vaa één miilioen gulden voor de aanschaffing vaa gasmaskers. Voor den motordienst is o.a. gerekend of een uitgave van 1 miilioen: voor aanschaf fing van 50 vrachtautomobielen en 25 chassis voor personenauto's en f 1 miilioen voor ban den (contract met de fabriek Vredestein). Van het aangevraagde bedrag van 21.900.000 voor artilleriematerieel is be stemd voor: geweren en karbiinen (in milli- oenen uitgedrukt) 2.1, mitrailleurs en' toebe- hooren 5, patronen 1, geschut 0.6, munitie voor geschut 12,35, handgranaten 0.8, mu nitie voor lichtpistolen exL 0.55, overig artii- leriematerieel 2. Voor den dienst der genie wordt aange vraagd 13.937.000, waarvan o.a. 6.S miilioen voor den aanleg en de verbetering van versterkingen en ruim 4 miilioen voor materialen en gereedschappen voor hinder nissen en andere technische werkzaamheden. DE PARTICULIERE AARDAPPEL. OPSLAG. De minister van Landbouw heeft de ge meentebesturen er per circulaire op gewezen, dat aan de opdracht, dato 7 November, waar bij voorgeschreven werd aan de burgerij aardappelkaarten of speciale aardappelboek jes uit te reiken, in1 verschillende gemeenten géén uitvoering is gegeven. De minister wijt dit ten deele daaraan, dat de termijn, bedoeld hiermede heeft de minister besloten deze ter- vember, te kort genomen was. In verband hiermede heeft de minister besloten dezen te- mijn tot '5 December as. te verlengen. Het is echter 's ministers uitdrukkelijk verlangen, dat op dien dag allerwege bi aardappelkaar ten, óf aardappelboekjes zijn uitgereikt. Dezen maatregel acht de minister onvermij delijk om te kunnen zorgdragen, dat zij, die reeds aardappelen in Voorraad hebben, van de distributie worden uitgesloten, alsook om een inzicht te kunnen verkrijgen over de hoe veelheden aardappelen, die nog voor de dis tributie noodig zullen zijn. Slechts op grond van deze gegevens zal het mogelijk zijn vast te stellen, in hoeverre met de beschikbare voorraden kan worden uitgekomen. BROODRANTSOEN ENZ. Naar aanleiding van een bericht, als zou uiterlijk met Februari de broodrantsoeneering worden opgeheven, wordt uit de meest be voegde bron medegedeeld, dat daaraan in af- zienbaren tijd nog niet kan worden gedacht. Even onjuist is eene mededeeling volgens welke na een maand of drie verwacht zou mogen worden, dat het normale economische leven hersteld zal zijn. Eene zoodanige ver wachting is zeer voorbarig. Tal van regelin gen, die nu bestaan, zullen nog langen tijd moeten worden gehandhaafd, zij het ook wel licht in gewijzigden vorm of ten deele min of meer verzacht, DISTRIBUTIEREGFLINO VOOR BROOD, ENZ» - In St.-Gt. 276 publiceert de minister een „Bekendmaking, k-trcffende de distributiere- w voor brood, bloem, meel en rogge", die Dec. ingaat. Daaraan ontleenen; wij, dat, daar 't is voorgekomen, dat burgemeesters ten opzichte van bakkers een uitsluiting hebben gemaakt, krachtens art. 18 dezer beschikking een uitsluiting alleen door den minister van landbouw kan worden uitgesproken. EISCHEN S. D. A. P. EN N. V. V. De tijdelijke voorzitter van den Minister raad had gister een bespreking aan zijn de- artement met het comité, gevormd uit het stuur der S. D. A. P. en der N. V. V., be staande uit de heeren Oudegeest, Matthijsen, Vliegen en Fimmen. Aan den minister werd overhandigd een afschrift van de door het congres van de S. D.A.P. en de N.V.V. met nog eenige andere bonden op 16 ra 17 November te Rotterdam genomen besluiten. De heer Vliegen lichtte met een enkel woord toe de eischen die gesteld zijn. Hij wees daar bij in de eerste plaats op de noodzakelijkheid om de zorg voor de gedemobiliseerden uit te breiden. De politieke punten zouden uit den aard „Mijnhce Neville Lynne," herhaalde Trale. „Mijnheer, dit is Lord Lorrimore een vriend van freule Hope," en hij duwde NeviT le aan den arm. Neville ontwaakte en trad nader en knikte ongeduldig; toen schrikte hij en staarde hem aanwant Lord Lorrimore, alsof er een aller prachtigste grap was verkocht, wierp zich op een bank neer en lachte. „Neville Lynne!" riep hij uit, hem aanzien de. „Dat is mijn naam," zei Neville, hem nogi aanstarende. „Ik heb niet het genoegen u te kennen „Groote hemel! Dat is mijn schuld niet!" rjep Lorrimore sarcastisch uit, „aangezien ik maandelang heb besteed en duizenden mijlen afgelegd om te trachten kennis met u te ma ken, mijnheer Lynne." „Ik ik begrijp u niet," stamelde Neville. „Er moet een vergissing pkais hebben, een persoonsverwisseling „Neen. er is geen vergissing mogelijk in het feit dat ik het grootste gedeelte van de be woonbare aarde heb doorkruist om u te zoe ken," antwoordde Lord Lorrimore streng. „Hoe gaat het u Hij stak hem de hrnd toe. Neville nam die hand werktuigelijk aan en viel op de bank naast hem neer. „Zou u misschien een verklaring willen ge ven, Lord Lorrimore," zei hij verbijsterd. COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1