DAQBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. niHi m m fl S "mi m m m a m a a m m m m m a f| 8 Gekocht Damrubriek. mtm% m 11 9 H B Hf j8 No. 281 Honderd en twintigste Jaargang. 1918. ZATERDAG 30 ÜO TEMEER. P,E U 1 L L K T ÓJ, Ut; m abonnementsprijs bij Yooroübetafin? p. 3 maanden f 1.85. fr. p. jostl 1,90- Bewijsnnmmers 5 cl Advertentieprijs 15 et. p. regel, grootere letters naar piaatsrnimte. Br. fr. O. Boekten Bandelsdrnkkerij Herms. Coster 4 Zn., Toordam C 9, Tel. 3 :Ié UIT BERGEN. De raad v-ergaderde Vrijdagmorgen om 11 uur. Afwezig wegens ongesteldheid de heer Veenhuijsen. De voorzitter gaf hierover in zijn openings woord zijn leedwezen te kennen Hierop las dé secretaris de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen: a. een schrijven van den heer Weijers hou dende mededeeling dat de heer Wiedebrugge voor de Volkstuintjes geen land beschikbaar kan stellen. 3 De voorzitter betreurde dit en stelde voor in gesloten zitting de kwestie volkstuintjes te bespreken b. van het Kon. Nat. Steuncomité, dat geen sajet meer beschikbaar gesteld kan worden^ c. een schrijven van zuster de Vries, dat zij •met 1 Januari in functie zal treden d. goedkeuring van Ged. Staten voor het verhoogen van den maximum van den H. O. c. goedkeuring van de schooltijdregeling voor den winter en1 goedkeuring Van het nieuwe leerplan voor den Franschen cursus, waarvoor 32 leerlingen zich hadden aange meld; f. de keur van den Wimmenummerpolder; g. een verzoek van bewoners en eigenaars van perceelen aan den Russenweg om de rio- leering ten behoeve van hun pwceelen uit te breiden De voorzitter zegt, dat B. en W. den ge meente-architect opdracht hebben gegeven de zaak te bestudeeren en een begrooting van kosten te maken. De buizen zijn nu echter abnormaal duur. De heer Bamaart: Die zullen wel gauw zakken nu de pillenddozen niet meer gemaakt worden h. van de bewoners van den St. Anthonie- weg was een dergelijk verzoek ingekomen. Ook dit zal onderzocht worden. i. een schrijven over den onhoudbaren toe stand aap den Oosterweg. Wanneer de maan niet schijnt, dan moet men daar met de han den voor zich uit tasten. De weg is daar ook «te smal, waarom verbetering van de verlich ting en' verbreeding van den weg verzocht werd. De voorzitter wees er op, dat er overal weinig verlichting is. De vérlichting zal al- V daar verbeterd' owrden door de bestaande lantaarns in zweeilantaarns' te veranderen. De heer Baltus wilde bok den weg verbroe den. Spr. stelde voor Je trachten een strook gronds van den heer Maschmeijer daarvoor aan te koopen. Het zal wel niet goedkoop zijn, daar de heer 'Maschmeijer zelf ook veel heeft moeten betalen. Algemeene oordeelde de raad verbreeding van deiri weg aldaar gewenscht. De voorzitter zegde toe, daarover iet den heer Maschmeijer in onderhandeling te len treden. De heer Baltus betoogde nog de wensche- lijkheid van bestrating, daar andere tusschen boomen en huizen gelegen wegen een -mod derpoel blijven. De voorzitter zegde verbetering toe. De steenen kosten nu wel 54,per duizend; men' moet dus voorzichtig zijn. j. Een verzoek om de bestrating van de Schoollaan tot de Studlér van Surcklaan door te trekkeü. De voorzitter zeide, dat op het oogenblik niet aan bestrating gedacht kan worden. Grind is echter aangekocht, zoodat de weg in goede conditie gebracht zal worden. k. Een verzoek van de Vereeniging „Ber gen's Belang", in de gemeente een plaatselij ke huurcommissie in te stellen, omdat meq tér Naar kat Engelsah vaa €har!«t ©ara® 91) „Niets gemakkelijker dan dat, ik wou dat het zoo gemakkelijk geweest was u te vinden Ik ik ben een vriend van freule Hope zijn knap gezicht betrok toen hij "«aar naam uitsprak „en en op haar verzoek ben ik drie jaar geleden uit Engeland vertrokken om een anderen vriend van haar qp te sporen en dat was u." „Zij Andrey heeft u uitgezonden om mij op te sporen? God zegene haar!" zei Neville met bevende stem. „Dat zij zoozei Lorrimore met vuur. „Zij dacht aan haar ouden speelmakker. Ja, dat was juist iets voor haar! God zegene haar „Nog eens dat zij zoo!" zei Lorrimore. „Maar maar waarom heeft ze u gezon den? Hóe kwam het dat u gegaan is?" vroeg Neville, hetgeen geen onnatuurlijke vraag was. Lorrimore wierp een blik op Trale, die zich bescheiden had teruggetrokken, zoodat hij hen niet verstaan kon. „Omdat oihdat ik het ongeluk heb, freu le Hope lief te hebben", zei Lorrimore op strengen toon. „U had haar ljef Oen zij Jordan." „Juist," zei Lorrimore bitter. Toen ik terug kwam vond ik haar verloofd met üw broeder, mr. Lynnè. Let wel op, ik beklaag mij niet! Zij was niet verloofd met mij had mij geen bepaalde belofte gedaan; maar daar ik zoo ongelukkig ben'haar nog lief te hebben, is het niet te verwonderen dat ik verlang weg te ko men en geen getuige te zijn van het-geluk van uw broeder. Ik ga naar AfrikaHet is een verrukkelijk land en het biedt allerlei nieuwigheden voor den afg rs ger plaatse de gevallen beter kan beoordeelen dan dit voor een commissie buiten de gemeente mogelijk is. De voorzitter deelde mede, dat de commis sie te Alkmaar nog maar twee gevallen uit Bergen had behandeld. Voor de beslissing worden bij B. en W. inlichtingen ingewon nen.. Met het oog op de weinig voorkomende gevallen oordeelen B. en W. inwilliging van het verzoek dat tot hun competentie behoort niet noodig. De raad deelde deze zienswijze. 1. een verzoek van „Bergen's Belang" om de regeling van de brandweer spoedig af te doen en de ontslagaanvrage van het bestuur in open zitting af te doen. Geconstateerd werd in dat schrijven, dat de gemeente for meel al een half jaar zonder brandweer zit. De voorzitter zeide, dat de aangelegenheid geheel tot de competentie van B. en W. be hoorde. Spr. had er echter niets tegen wat hij had mede te deelen, in openbare zitting mede te deelen. De brandweer had collectief ont slag aangevraagd. Aan wethouder Oldenburg had spr. gevraagd het bestuur te verzoeken totdat de anderen geïnstalleerd' waren aan te blijven en zij hebben zich daartoe bereid ver klaard. B. en W. meenen hun plicht te heb bes gedaan. Van verzuim is bij B. én W. geen sprake. De heer Meijer Sr. heeft zich ten lotte in een vergadering van B. en W. bereid ver klaard om de functie van opperbrandmeesier voorloopi f; te aanvaarden. Het ontslag aan ■het Oude bestuur is nog wel niet uitgereikt, maar dit zal deze weèk zijn beslag wel krij gen. De heer Gorter: Het verzoek tot ontslag aanvrage was er de vorige vergadering nog niet. De voorzitter: Ja, dat wes er toen wèl. Het spijt B. en W. ten zeerste, dat de geheele brandweer collectief ontslag »heeft aange vraagd. Wat de redenen zijn is niet bekend. Het £>ntslag wordt natuurlijk op de meest eer volle wijze gegeven onder dankzegging voor de bewezen dienster. De heer BaltusWij hebben tweemaal de kwestie gehad, dat een brand te veel aan de gemeente had gekost. Een spreekwoord zegt: „gaat hel om het geld, dan komt men aan de scheld". Gaarne zou ik zien, dat in het ver volg de opperbrandmeester niet den- burge meester, de wethouders óf een raadslid over het aanstellen van wachten overleg pleegt. De voorzitter: De heer Blankendaal deed daarin ook zijn plicht. Hij raadpleegde bij den laatsten brand B. en W. en vroeg hen hoeveel menschen er moésten- blijven. m. Van de onderwijzers eén verzoek tot het n.aken van een nieuw salarisregeling. De voorzitter deelde mede, dat de nieuwe regeling door ongesteldheid van dep secreta ris-en twee der amb naren nog niet was uit gewerkt. Spr. zal tonnen 14 dagen den raad daarvoor bijeen róepen. Spr. had den indruk gekregen, dat hetgeen gevraagd wordt, biilijk is. De heer' Baltus meende, dat hetgeen ge vraagd word't, gegeven moet worden. De wenischen zijn zeer bescheiden. Spr. wil het nu maar afhandelen. De heer Gorter waarschuwde tegen een dubbele behandeling, waarop besloten werd de zaak i" 'de volgende zitting te regelen. n. een ires van het Ncd. Ond.\ Genoot schap beu effende dezelfde materie. Alsvoren. Hierop kwam de vaststelling van dé ge- meentebegrooting voor 1910, alsmede die voor het wensmiddelenbedrijf en die voor het electriciteitsbedrijf in behandeling. Van de commissie, bestaande uit de heeren 1' en Maar ik denk dat het wel zoo intern- sant Is om over u zelf te praten, mijnheèr Lynne; en als u mi} tenminste niet oube- schëiden nieuwsgierig viudt, zou ik u wel eens willen vragen waar u de laatste di jahr hebt doorgebracht in de diepte van een kolenmijn., of omhoog in een luohtba'lon of op den bodem van de zee in een duiker klok?" Neville zag hem aan. „Ik ben het grootste gedeelte van-den tijd aan het goud graven geweest in Australië," zei hij, „op een plaats Verloren' Hóóp ge naamd." Lorrimore kwam naderbij. „Neem mij niet kwalijk. Waar, zegt u?" „Op een plaats Verloren Hoop genaamd," herhaalde Neville. Lorrimore staarde hem aan.' „Droeg u daar dan niet uw eigen tam?" zei hij. „Verloren Hoop! Daar ben ik geweest pf ten minste vlak in de buurt. Daar was toen geen Neville Lynne te vinden." „Ik werd daar niet bij mijn eigen naam ge noemd. Ik werd er „de Jonge Baas" genoemd of somtijds Jack." Lorrimo stond op en viel spoedig weer neer op de bank. „De Jonge Baas Jack!" zei hij zacht. „Maar die was dood!" „Ja, ik weet wel, ik weet wel," zei Neville en hij bracht de hand aan het voorhoofd. „Vergeef mij, Lord Morrimore, tnaar dit ge sprek herinnert mij aan een ongelukkigen, vreesehjken. tijd; maar maar ik heb hoop dat dit nu alles voorbij is, en Hij wierp een blik op het venster. „Een oogenblik mijnheer Lynne; u sprak van een ongelukkigen tijd; u is, zegt u, de Jonge Baas van het kamp Verloren Hoop; dan moet u weten dat een jong meisje, Signo- ra Stella ik meen Sylvia Boud, denkt dat u dood is ze denkt het tot op dit huidig oogenblik toe." Neville staarde hem aaa. Gorter, Baltus en Bamaart, was daarover een rapport ingekomen-. De commissie vond geen aanleiding tot het houden van algemeene be schouwingen. De commissie gaf haar bvreemding te kennen over het feit, dat de salarissen voor het secretariepersoneel, ondanks het ingeko men verzoek tot verhooging, op dezelfde be dragen geraamd waren, dan' die voor het vo rig jaar. Waar gebleken was, dat B. en W. binnenkort voorstellen tot verhooging zullen doen, daar maakte de commissie echter geen bezwaar om dit bij suppletoire begrooting te regelen. De kosten voor de verkiezingen wenschte de commissie met 100 te verhoo gen. B. en W. konden zich daarmede vereeni gen. Dé post onderhoud wegen, waarin ook de loonen van de drie arbeiders wareh opgeno men, wilde de commissie eveneens verhoogen. De commissie gaf daarbij in overweging om de toeslag aan de werklieden- in loon om te zetten. B. en W. hadden tegen het laatste geen bezwaar en gaven gaarne toe, dat er voor de wegen meer gebruikt* kan worden. Met het oog op de vele offers die gevraagd wórden, stelden B. en W. een'verhooging van 1500 voor. De post bedraagt dan 6500. De raad kon zich hiermede vereenigen. De heer Gorter vroeg of de levering van de steenen maar onderhands geschiedde De voorzitter deelde mede, dat voor de te- vering van groote partijen aanbesteding, wordt gehouden. Voor aprtijen van een 25000 stuks wordt te Alkmaar bij een 3-tal fipna's opgave gevraagd. Dan wordt niet al tijd de laagste, maar steeds de beste genomen. De heer porter oordeelde zooveel mogelijk aanbesteden hét beste. De voorzitter had daar niets tegen en deel de npg.mede, dat het grond door een schip per (154 M8) zeer billijk was geleverd. De commissie oordeelde, nu de gemeente een huisverpleegster had aangesteld, net ver kenen van een subsidie aan Kring I classis Alkmaar van Gezinsverpleging niet meer noo dg- De heer Gorter zeide, dat de commissie had opgemerkt, dat tal van particulieren, uit Bergen Gezinsverpleging steunen. Spreker hoopt, dat die dit blijven doen, doch de com missie oordeelde, dat de gemeente daarin te meer vrijheid mocht vinden om de subsidie van de gemeente groot, 25 te schrappen. B. en W. vereenigden zich met dezé ziens wijze, waarop dienovereenkomstig werd be sloten. Nog had dé commissie opgemerkt dat de post school'behöeftea van 400 tot 800 was gestegen. B. en W. voerden hiertegen aan, dat dit een gevolg was van noodige buitengewone uitgaven. De Heer Apèldoom constateerde, dat een uitgave van 5,aan den héér van Reenen voor een vuilnisbelt geschrapt moest worden, daar de vuilnisbelt niet meer bestond. De pacht van de boerderij zou z. i. ook wel niet zoo hoog zijn dan het vorig jaar. De post 150 voor het uitdiepen van de Bergervaart was z. i. veel te laag. De heer Bamaart was het hiermede eens. Op voorstal van den heer Gorter werd be sloten in afwachting van de grootere plan nen, dezen post memorie op de begrooting te plaatsen. De heer Gorter bepleitte hierop aanhou ding van het vaststellen der begrooting, om dat er tal van uitgaven gedaan zouden moe ten worden, die de uitgaven belangrijk ver hoogden. Spr. oordéelde het administratief beter om „Kent-u naar! Zou het mogelijk zijn dat u de heer is die haar gered heeft uit de handen van Lavarick?" „Zoo heette hij, geloof ik, de boschropver. Ja" zei Lorrimore. Neville stak de hand uit en met een vuur- roode kleur greep hij die van Lorrimore. Zijn oogen schitterden. „Ik wou dat ik u danken kon," zei hij. „Was het jonge meisje u dan zoo dier baar?" vroeg Lorrimore. „Mij dierbaar?" herhaalde Neville. En hij liet een vreemde lach hooren. „Ze is mij dier baarder dan mijn eigen leven en zal aaf al tijd wezen." „En toch liet u haar denken dat u dood was zei Lorrimore ernstig. Neville keek verschrikt en besluiteloos. „Het was het verstandigst," zei hij, „ik" deed het voor haar bestwil. Toen die schavui ten zich van haar meester maaktenen mij voor dood lieten liggen, betalen zij mij iederen cent dien ik bezat; alles liep mij te gen ik hoorde dat zij in handen was geval len van een goedhartige dame en een edel man, die voor haar wilden zorgen beter dan ik het gedaan had; en ik' ben een hoogmoedig man en wou haar niet in den weg staan of haar tot last zijn." Hij liet het hoofd hangen. „Ja," zei Lorrimore. „U is trotsch, dat zie ik. Maar is het niet bij h opgekomen dat het jonge meisje leed onder het verlies van haar broeder, zooals ze u noemdé?" Neville schrikte. „Neen," zei hij. „Arme SylviaHeeft zij er veel verdriet van gehad?" Lorrimore lachte. „Groote hemel, dat vraagt hij nog!" riep hij ironisch uit. „Had zij er verdriet van? Ja, beste vriend, het is bijna haar dood geweest. Wij hebben den dood voet voor voet moeten bestrijden, uur voor uur, dagen lang. En wat haar verdriet betreft Ach, 't is mis schien! maar beter, er niet meer over te spre- de begrooting hiermede in overeenstemming te brengen, dan om deze uitgaven, die men weet dat komen, bij suppletohce begrooting te regelen. Hierop werd dienovereenkomstig besloten. Daar wij de vergadering verder niet kon den bijwonen met liet oog op de vergadering van Holland's Noorderkwartier, waarvan el ders een verslag in «dit nummer -voorkomt, ge ven wij het verdere verloop beknopt zcoals wij dat van-andere zijde ontvingen. Besloten werd tot het toekennen van een voorschot aan de R. C. Bouwvereeniging „Roomsche Actie", groot 81.200,—, voor den bouw van 16 arbeiderskoningen, onder voorbehoud, dat gelijk voorschot door het Rijk aan de gemeente zal worden verleend. -Een voorstel van B. en W. tot regeling der bezoldiging en den rang van de ambtenaren ter secretarie en tot het toekennen van pen gratificatie over 1918 aan, den eersten ambte naar werd'met algemeene stemmen goedge keurd, evenals een voorstel om aan het Bur gerlijk Armbestuur een subsidie van 300 uit de gemeentekas te vcrleehen om geduren de den' a.s. winter, kosteloós of tegen vermin derden prijs brandstoffen beschikbaar te stel len voor behoeftigen. Aan de commissie voor de Centrale. Keuken werd een crediet toegestaan van 30ÓQ. Op voorstel van B. en W. werd loten de jaarwedde van den telefoonkantoorhouder te Bergen aan Zee te rekenen van 1 Juli 1918 te verhoogen met 100 per jaar, de jaarwed de vah zijne plaatsvervangster te rekenen van genoemden datum te brehgen bp 50 per iaar en om ten slotte aan genoemden kantoor houder over 1918 een gratificatie uit de ge meentekas te verleenen van 75. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd herbenoemd de heer W. J. van der Steen, terwijl in dc plaats van wij len den heer P. van Hoorn de heer P. Baretta werd benoemd. Voorts werd benoeind tot onderwijzer bii het herhalingsonderwijs de heer B. Strubbe, alhier, Het oprichten vah een Waterschap voor de Berger- en Hoevervaarten werd breedvoerig besproken. Aan B. en W. werd opgedragen hieromtrent een rapport uit te bréngen. De heer Baltus bracht de wenschelijkheid ter sprake om aan de huurders van de ge meen tewoningen op de Zuidergeest een stukje tuingrond ter beschikking te stellen. Goedge vonden werd te onderzoeken ,of de mogelijk heid bestaat ter plaatse een stuk grond voor dit doel aan te koopen. mm A AN DE DAMMERS! Met dank voor de ontvangen opl. van pro bleem no. 522 (auteur G. van Dam.) Stand. Zw. 6, 9, 10, 11, 12, 14, 17, 20, 21, 22, 25, 29 en dam op 26. W. 23, 31. 32, 34, 37, 38/40, 42, 44, 45, 47, 48 en 50. Oplossing. 1. 23—19 1. 14 :23.\ 2. 31—27 2. 22:31. 3. 40—35 3. 29 49. 4. 38—33 4. 49 27. 5. 48—43 5. 27 49. 6. 33—28 6. 23 :,41. 7. 47—18 7. 26:48. 8. 18—12 8. 17 8. 9. 50—44 9 49 40. 10. 45:34 10. 48:30. 11. 35:2! ken een trotsch man is erg genoeg, maar een verwaand man is nog erger, dat zou ik u maken." Neville bedekte zijn gezicht met de handen. „Lieve, lieve, lieveling!" fluisterde hij on hoorbaar. „En ze is daar in huis!" riep hij uit, terwijl hij zijn hand' op Lorrimore's arm legde. „Daar in huis! Denk eens aan, lord aanstonds rende. Lorrimore! En ik zal haar zoo weerzien." „Ja," zei Lorrimore, het hoofd! buigi „Gij zijt een gelukkig man. De vrouw die ik liefheb is daar ook en fk zal haar waarschijn lijk ook zoo aanstonds zienmagr het zal vóór de laatste maal zijp de laatste maal." Neville beet op zijn lippen en keek hem aan. „Ik ik zou niet.alle hoop opgeven, Lord Lorrimore," zei hij. Lorrimore keek om, zag hem aan en schud de het hoofd. „Er is geen hoop meer voor mij, mijnheer Lynne. Freule Hope is met uw oroer ver loofd." Neville zuchtte. „Luister," zei Ijij kortaf, zooals hij gewoon was in de woeste streek waar hij gewoond- had. „Ga nog niet naar Afrika, U weet nog niet wat er gebeuren kan. Zie naar mij. Hier sta Ik en ben in dezen tuin geslopen om een oude vriendin, Andrey, even weer te zien, en ik hoor de stem" zijn- stem brak „van hef meisje dat ik liefheb, het meisje waarvan ik voor altijd gescheiden was, zooals ik dacht. Laaf mijn geluk u jnoed geven." „Ja, maar dat meisje van u is niet verloofd met eeni anderen man ten minste, dat ge loof ik niet; ik weet niet „Wat!" hijgde Neville bij het idee alleen van een twijfel, „Sylvia verloofd „U ziet," zei Lorrimore met een droevig lachje, ',,u begrijpt, hoe ik mi} voel wan hopig!" „Neen, ik begrijp nietzei Neville met de handen in de zijden voor hem staande; zijn Goede pl.jratvingea wij van de heeren: ooper A. Keppel, Noordscharwoude, W. Blokdnk, P. Dekker, D. Gerjing, J. Hout» sr te Alkmaar, H. E. Lantinga,'Haarlem, de Groc Jzn., Warmenhuizea. UIT DEN MEESTERWEDSTRIJID. In de partij door Kleute van „Centripetaal" gewonnen kwam pa den 38 en' zet van zwart (Kleute) de volgende stand voor: Zw. 3, 8, 12, 13, 14, 16/19, 24. W. 25/28, 31, 32, 33, 35, 36, 44. Wit speelde nu 39. 44—40? 40 25 23 41. 32:43 42. 26 17 39. 40. 41. 42. 14—20. 18 38. 17—21. 12 23. Zwart heeft nu een schijf gewonnen. Zijn eerste partij tegen L. Prijs verloor Kleute in deni volgenden stand. 'MÉ- Zw. 2, 7, 12, 13, 15, 18, 21, 23, 25, 30. W. 16, 27 32 37 38, 40, 42, 43, 45, 48. Wit (Kleute) speelde 1. 3; -33 maar overzag 1. 2328 2. 33 :32 (gedw.) 2. 7—11 3. 16:7 3. 12:1 4. 27:16 4. 18:47. Naar aanleiding vap de twee standen van G van Dam in onze vorige rubriek ontvingen wij van den heer D. de Boer.alhiu' e enige op merkingen die volkomen juist zijn. Maar de combinaties zijn niet gemaakt in de partij, maar door den jeugdigen damliefhebber sa mengesteld. Als dat er bij had' gestaan was 'tvoor juiste begrip beter geweest. „Speelde wit" had moeten zijn: „laat de auteur wit spelen." breede borst zwoegde! „Als ik Sylvia, mijn lieve Sylvia verloofd vond dan zou ik Den man 't raam uitsmijten," zé Lorri more mei een lach en een zucht. „Ja, dat is alles goed en wel in de bosschen van Austra lië, maar hij haalde de schouders op ofschoon ik nergens meer plezier in zou heb ben, mijnheer Lynne, dan Sir Jordan het raam uit te gooien u moet mij niet kwalijk nemen, ik vergeet dat hei uw broeder is," voegde hij er verontschuldigend bij. Neville schudde kermend het hoofd. 7,God gave dat ik hot ook vergeten kon!" zei hij. Voordat t orrimore een verklaring kon vra gen van dit bijzonder onbroederlijke gevoel, kwam Trale terug. „Freule Andrey is buiten op het terras ge komen, mijnheer Neville," zei hij.. „Nu nu dacht- ik als Lord Lorrimoe zoo vriendelijk zou willen zijn en haar voorbereiden Op uw aanwezigheid hier, dan zou u haar misschien kunnen gaan zien. Maar u zult niet spreken over over u weet wel wat?" vroeg hij smeekend. Lorrimore stemde dadelijk toe. „Wacht hier, mijnheer L me, totdat ik roep," zei hij naar het terr.^ gaande. Sylvia had"tweemaal gezongenen w. s toen naar boven gegaan om naar Mercy te kijken. „Ik ga mijn sigaar rooken op het terras," zei de Graaf. „Ga je mee, Andrey, de Sigrora komt zeker ook als zij beneden somt, dat is te- zeggen als ze niet- bang is voor de avond lucht/ „Ik ben vanavond nergens bang voor!" antwoordde Sylvia met een lach, toen zij de kamer uitging! „Een heerlijke avond nietwaar?" zei de viscount, terwijl hij- een si'gar. opstak. An drey gaf geen antwoord,-zij Lunde met het hoofd op" de hand en ...arde droevig voor zich uit. vervólgd) l i COURANT. agragci mnoÉ /',frK 4 - óèxv.- /JJBM ssam

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 5