DAGBLAD VOOR EN OMSTREKEN. Bïsr 1 Gekocht 2 DECEMBER. FEUILLETON. No. 282 Honderd en twintigste Jaargang. 1918 Abonnemeotsprlis bij TDomiïbetallng; u. 3 maanden 1.65. fr. p. postf 1.90. Bevijsnnmmers 5 Gt AdyertentiBuriis li üt.p IAAU Ur letters naar Dlaatsriimte. Br. Ir. O. 'Boek- n Handelsdrukkerij Herms. Coster f in.. Yoordam C 9, Tel. 3 Binnenland. (Semengd Nieuws. De vergadering: van den Berlijnschen sol- datenraad. heeft een buitengewoon rumoerig Karakter gedragen, maar zij heeft dit goede uitgewerkt, dat vele wantoestanden aan het licht gekomenzijn, die reeds lang verbete ring eischtien, Over het algemeen kreeg het uitvoerend comité er duchtig van langs. Nooit, zeide een onderofficier, zijn zoo gemakkelijk mannen1 op verantwoordelijke posten gekomen als de leden van het uitvoerend comité, maar dit co mité moet weg als het ons vertrouwen niet waard blijkt te blijven. Toezicht van het comité over de regeering is niét noodig. De mannen dés--regeering ge nieten ons vertrouwen. Van noode is de spoe dige bijeenroeping van de Nationale Verga dering. Een lid van den s. r. te Munchen noemde de N. V.'daarna het mooiste Kerstgeschenk vah het volk. Zoo was de geest der vergadering en ver scheidene sprekers steunden ten slotte het voorstel om een commissie te benoemen, die zoo spoedig, mogelijk de werkzaamheid van het comité van actie moet Öiderzoeken en daarqyet rapport uitbrengen. Een voorstel is aangenomenDe vergade ring van arsolradea van groot-Berlijn. ver zoekt het uitvoerend comité onverwijld ge schikte krachten voor de medewerking in hét ministerie van buitenlandsche zaken op te ne men. Het verzoekt voorts den raad van volks- commissarissen in de commissie tot het in stellen van een onderzoek naar de beschuldi gingen van een in strijd met hét volkenrecht zijnde behandeling van krijgsgevangenen mannen te benoemen, die praktische ervaring op het gebied van hét krijgsgevangenwezen bezitten. Over de zitting van de Rijksconferentie wordt nader medegedeeld, dat Wurm in zijn economisch verslag mededeelde, dat Duiitsch- land voor een. matige voeding der bevolking per maand noodig heeft 67,000 ton .vet. 180,000 ton vleesdi, 420,000 ton graan, meel en rijst, ,om nog niet te spreken van de ge condenseerde melk, noodig voor de kindervoè- ding. Daarvoor zou het buitenland meer dan, zes milliard krediet moeten geven. Na Wurm sprak Staatssecretaris Mueller van het rijksdepartement voor economische zaken' over den finantieelen toestand. Hij leg de er den. nadruk op, dat men niet door ge welddadige maatregelen het kredietwezen om ver moest werjïen, ten einde een bankroet te vermijden. - De ambtenaren van de politieke a reling - van het departement van buitenlandse: za ken hebben verklaard slechts verder te kun- - nen werken wanneer een rijkspolitiek van een heid wordt gevoerd, de Nationale Vergade ring spoedig bijeenkomt, en onverantwoorde lijke kringen niet langer storend ca invloed op de politiek uitoefenen. De Raad vdn volkscomm'ssarissen begrijpt wel, dat bet vraagstuk van de Nationale Ver gadering geen uitstel duit en heeft reeds be sloten, de verkiezingen daarvoor in Fe bruari te doen houden onder het voorbehoud, dat daarvoor toestemming' wordt gekregen van de arbeiders- en sol datenraden in het Duitsche rijk, en rekening wordt gehouden met de uitgebreidheid die het Rijk bezat op 1 Augustus 1914, zonder dat worde vooruitge- loopen op de besluiten, diadiet vredesverdiag zal brengen. Het Rijksgebied wordt ingedeeld - in 38 kiesdistricten met evenredige vertegen woordiging, in wélke van 6 tot 16 afgevaar digden moéten worden gekozen ■y Veel steun ontvangt de regeerin.v van de te ruggekeerde fronttroepeii. Uit alle instem- mmgroetnigingen spreekt de eensgezinde wil tot "Opbouwend werken, wordt dé Nationale Vergadering geëisthJt en geprotesteerd tegen de storing van de geleidelijke ontwikkeling. Op de vergadering van het plenum van den Berlijnschen arsolraad werd namens 400.000 soldaten van het Oostelijk front verklaard, dat deze militairen die vergadering een gevaarj voor de rijkseenheid achtten. Zij verzochten alle kameraden: de gevolgen van het tegen woordig gedrijf te overleggen en de orde in Raam ttBt Engels sh Oxu Char Ia» Caw&a. 02) „Het is heel' gelukkig vóór u dat tante niet hier is en u hoort spreken," zei Andrey glim lachend. Torn zuchtte zij. „Sylvia is nog heel jong veel jonger dan ze er uitziet; en waarom zou ze trouwen?" voegde zij er bij met kwalijk verborgen bitterheid en ergernis. „Ja,' vraag dat liever aan een ander. De jneeste vrouwen beschouwen het als het eind doel van hun leven om een ongelukkigen man tot haat slaaf te maken voor zij en Hallo, wie komt daar het grasveld over Sapper loot, 't is Lorrimóre. Nu kan je een scène ver wachten, jonge dame!" en hij floot zachtjes. „Lord Lorrimore!" riep Andrey; zij bloos de en keek over haar schouder alsof zij van plan was heen te gaan. „Neen, doe dat niet! Niet wegloopen. An- i dreyije! Zoo Lorrimore 1 waar kwam jij van daan'i Hoe gMt het?" Lorrimore kwam de trap op en gaf hem de br.od„ hij.zag even naar,den graaf, maar ves- tigdc da oogó droevig en peinzend op Am- 1 - stand te houden. Meer en meer begint men te beseffen, dat het behoud yan de rijkseenheid thans een kwestie van het grootste gewicht is. Het Hes- sische staatsminister ie heeft bij de rijksregee- ring en het staatsministerie te Munchen ge protesteerd' tegen het door den Beierschen minister-president verordende afbreken der betrekkingen met helt ministerie van buiten landsche zaken in Berlijn. Het ziét daarin een gevaar voor de rijkseenheid en verwacht van het ministerie in Beieren dat het den minis ter-president ex toe zal brengen zijn- noodlot- •tigen sitap ongedaan te maken. Lloyd George laat begrijpelijkerwijze in Zijn vqiiezingsradevoeringen het eeh en an der los, dat naar hij veronderstelt zijn hoor ders aangenaam zal zijn. £oo heeft hij te New Castle o.a. verklaard, dat Duitschland de kosten van den oorlog zou moeten betalen tot aan de grens van zijn vermogen." Men zou Duitschland niet ver oorloven de oorlogsvergoeding te betalen door Engelana met goedkoops goederen te overstelpen. j Lloyd-Georgewilde geen politiek van wraak voeren, maar men-moest nu zoo te werk gaan, dat de mdnnen die in de toekomst in de verzoeking mochten komen om het voorbeeld van regeerders te volgen die de we reld in dezen ooi log hadden gestort, zouden weten, wat hen aan hei einde ervcp wachtte. Verder ws-hi] van plan ervoer te zorgen, dat degene" die rte Engeische gevangenen niet .menschelijk hadden behandeld, aanspra kelijk zouden gesteld# worden. Lloyd George beloofde een gestreng onder zoek naar de schuld voor den oorlog tot aan de finale afrekening en wat de duikbooten be treft oordeelde hij, dat de piraten hun straf -moesten ontvangen. Het- vraagstuk nopens de verantwoordelijk heid voor den inval in België was reeds aan eenige groote rechtsgeleerden voorgelegd, die tot de conclusie kwamen, dat de ex-keizer daarvoor verantwoordelijk gesteld moet wor den. De bestraffing van den ex-keizer wordt de laatste plagen door vele politieke voormannen en dagbladen naar voren, gebracht,omdat men begrijpt, daarmede in den volksgeest te handelen. Teneinde den regeeringspersonen van Frankrijk, die den eisch tot uitlevering Van Wilhelm II willen stellen, eeh wapen in han den te geven, heeft een zekere maaame Prieur wier echtgenoot zich destijds op de getor pedeerde „Sussex" bevond, een aanklacht we gens moord tegen den ex-keizer ingediend. Het is onduldbaar, zegt madame Prieur o. a., dat de moordenaar van zooveel slacht offers bescherming en een toevlucht kan vin den in een naburig land, en daar in alle kalm te op een buitenp! ats kan leven, tot tarting van alle fatsoenlijks lieden. Ik eisch, dat deze ellendeling gestraft wor de, zooais-moordenaars het verdienen. En de Britsche minister.<Bames zeide in een rede te Dudley, dat de ex-keizer opgehan gen moet worden. Hij wees er; op, dat de kei zer een maand voor hét uitbreken van den oorlog de /bijeenkomst leidde, waarin tot den oorlog besloten werd, en was van oordeel, dat deze grootste misdadiger en lafaard der gansche historie de rechtvaardige straf voor .al zijn misdaden niet mag ontgaan. Het net wordt inderdaad steeds nauwer om den ex-keizer dichtgetrokken. Zijn eenige hoop mag er nog op gevestigd zijn, dat de Nederlandsche regeering zich niét tot zijn uitlevering bereid zal verklaren. Clemenceau, Orlando, Socnino en maar schalk Foeh zijn naar Londen vertrokken en daar met buitengewone geestdrift ontvangen. Het staat nu vast, dai president Wilson als hSofd der Amerikaanse! ie afgevaardigden persoonlijk aan de besprekingen op het vre descongres zal deelnemen. Hedenmiddag bij de opening van de nieuwe zitting van het Congres zou president Wilson net woord voeren in plaats van zijn presidentieele boodr schap op acn tweeden dag uit te (Spreken. In DuitscMa- d blijft men zich ovar de be- dr 's neergebogen gezichtje, ben vanavond gekomen," zei'hij eeni wei nig hortende. „Ik ga naar Afrika „Waar naar toe!" riep de graaf. „Naar Afrika; en ik wou freule Hope zoo graag vaarwel zeggen vóór mijn vertrek, want ik zal wel eenigen tijd wegblijven." Het hart van~de arme Andrey klopte hevig en haai" borst hijgde. - „Goede hemel wat een liefhebber van rei zen!" zei de graaf. „Het schijnt dat ge niet meer dan een paar maanden op dezelfde plaats kunt blijven. En dan nog wel tfaar Af rika! Waar dient het toe je tijd zoo te verbeu zelen onder de wUden? Daarenboven, als je daar zoo dol op bent, dan kan je net zoo goed thuis blijvenwe hebben er hier in overvloed. Eeir'sigaar? Een glas wijn Je hebt zeker ge dineerd?" Lorrimore zei ten onrechte dat hij! gedi neerd had en nam een sigaar aan. „Wij hebben1 je vriendinnetje, de beroemde Signora Stella, bij ons," zei de graaf. „Ze zal heel blij zijn je te zien, dat weet ik zeker, ik zal haar animeeren je van die dwaze Afri- kaanscheplavaen af te brengen. Vindt je niet, Andrey?" „Het zal Sylvia erg spijten," sprak ze bijna onhoorbaar. doelingen der Fransehepi bijzonder ongerust maken. Volgens het Berliner Tageblatt wordt in kringen die men als goed ingelicht kan be schouwen, de indruk steeds sterker, dat Foch van plan is den wapenstilstand af te breken en" de vijandelijkheden te hervatten. Het Duit sche volk,-aldus de waarschuwing, zal goed doen om met zulke mogelijkheden! rekening te houden. Over de reeds uitvoerig door ons vermelde Jodenvervolgingen en pogroms te Lemberg verneemt de Lokal Anzeiger nog, dat honder den lijken van Joodsche vrouwen en kinderen op straat opgehoopt lagen. Den volgenden dag teerden ze op vracht-autoifiobielen weg gevoerd. Joodsche meisjes van 16 h 18 jaar werden verlcracht en door de vensters der hu-izen op straat gegooid, waar zij doodelijk gewond bleven liggen. De Armenische gruwelen zijn nog niets iü .vergelijking met de gebeurtenissen te Lem berg. KORTE BERICHTEN'. In een .vergadering van het Uitvoerend Comité van den arsolraad te Berlijn heeft de Beiersche afgevaardigde scherpe% beschulai- euit tegen de groot-industrieelen in die een Fransch protectoraat zou den wenschèn. Volgens het Berl. Tageblatt hebben Fransche officieren in Elzas-lj>tharingen tot de regeeringslichamen in W èst-t>uitschland de vraag gericht, of zij geneigd waren zich onder Fransche neerschappij te stellen. Het Inriitut National te Genève heeft volgens te Parijs ontvangen berichten den oorlogvoerenden mogendheden een ontwerp voorgelegd tot het instellen van een internaf tionaal hooggerechtshof om te oordeelen over aye feiten van schending der oorlogswetten gedurende den oorlog. Het Duitsche Rijkskabinet heeft een'be- langrijke bespreking gehouden blijkbaar in verband' met de kwestie van afscheiding der provincie Posen. De Belgische en Britsche regeeringen zijn hét eens geworden over den terugkeer van de Belgische uitg ewekenen uit Antwer pen. De overtocht begint 10 December. Volgens de Morningpost heeft Beieren op 24 November de geallieerden gepolst over een eventueel zenden van Beiersche gevol machtigden naar het vredescongres. fapans eischen in dert Stillen Oceaan jvorden door de Zweedsche pers buitensporig genoemcf. Prof. Masarifk. president der Tsjecho- Slowakische republiek is in Londen aangeko men. Wilson wordt volgens de Evening Standard tusschen 9 en 11 December te Brest verwacht en zat met Lloyd Oeorge een om- derhoud hebben. Dè nieuwe Finsche regeering zal de verkiezingen vpor den Landdag tegen Febru ari of Maart uitschrijven. De Esthen zijH, volgens een Wolff-be- richt zeer bezorgd voor hét lot van hun land, daar zij zich niet kunnen verdedigen! tegen de bolsjewiki. De draadlooze telegraafstations in Duitschland zijn door de onafhankelijke so cialisten bezet. De Dalmettische regeering protesteerde tegen aansluiting bijr Italië. Volgens Reuter is er heftig veriet tegen een arbeidersbetooging in Albert Flail te konden, die een pacifistisch karakter zou dra gen. PROVINCIALE STATEN. Gedep. Staten de^r provincie bieden aan de eerste suppietoire begroting der prov. in komsten en uitgaven van de provincie Noord- Holland dienst 1919 tot een bedrag van 2.087.389,92 ih ontvangsten en uitgaven. Gedep. Staten stellen voor: lo. in te trekken het besluit van 16 Juli 1918 No. LXXI b. 2o. ter bestrijding van de uitgaven dér pro vincie in het dienstjaar 1919 voor dat jagr te heffentwee-en-twintig opcenten op de hoofd som der belasting op de gebouwde eigendom- „Ik ga even kijken naar een glas wijn," zei lord1 Marlow. Toen het tweetal alleen1 was, zwegen ze de eerste oogenblikken. Andirey's hart klopte te snel om haar het spreken te veroorloven en Lorrimore vroeg zich af hoe ter wereld hij het bericht van Neville's nabijheid zou mededee- len. Eindelijk zei hij „Ik ben bang, dat ik op een ongepast uur een- bezoek kom brengen, freule, -maar ik was van plan morgen te vertrekken." ,,U was van plan," zei ze en haar stem was vast door een uiterste krachtsinspanning. „Ja, het kan nu een paar dagen later wor den. De zaak is en toen, zooals de mees te mannen die op zich genomen, hebben op een tijding ,„voor te bereiden", viel hij in eens uit: „Andrey, ik heb iets van Nellie Lynne ge boord." Zij ontstelde, maar scheen niet overstelpt van vreugde. Ze was te geagiteerd door aan een anderen man te denken aan' den graaf van Lorrimore namelijk om bijzonder ont roerd te zijn, zelfs door den terugkeer van haar ouden vriend- „Neville?" „Ja, hij Welnu, hij is hier." „Hier! Waar? O!" en zij keek rond. „Ja," zei Lorrimore, „ik heb hem vanavond men; twee-en-twintig opcenten op de hoofd» som der belasting op de ongebouwde eigen dommen; twintig opcenten op de hoofdsom •der personeele belasting; acht opcenten op de aanslagen der belastingplichtigen, bedoeld bij art. la der wet op de Inkomstenbelasting 1914, belastingjaar 1913/20; acht opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, be lastingjaar 1919/20. Gedep. Staten stellen voor aan de afd. Am sterdam van de Maatschappij tot Bevorde ring der Toonkunst ten behoeve van haar Conservatorium, met ingang van het jaar rijk en gemeente u lijks ieder ten minste 6000 toezeggen of be schikbaar stellen. PUDDINGPOEDER. De minister van landbouw heeft tot de bur gemeesters een circulaire gericht, waarin hij o.a. mededeelt, dat ingevolge een bijzondere regeling betreffende de beschikbaarstelling van aardappelmeel Voor de bereiding van puddingpoeder en teneinde te voorkomen, dat de hoeveelheid nuddingpoedér, welke geacht kan wórden in hoofdzaak uit aardappelmeel te zijn bereid, in den kettinghandel geraakt, de^ betrokken fabrikanten verplicht zijn een gedeelte van hunne producten aan bieden aan de gemeentelijke levensmiddelenbedrijven tegen 11 cent per pakje. De grossiersprijs voor dit artikel kan 12V2 cent en de kleinhpn- delprijs 1414 cent per pakje zijn zoodat dit artikel tegen dezen laatsten prijs op boos ver krijgbaar gesteld zou kunnen worpen, De pakjes moeten steeds 70 gram pudding poeder bevatten, en wel circa 30 gram suiker en 40 gram zetmeel. DE 'RECHTSPOSITIE VAN DEN EX- KEIZER HIER TE LANDE. Wij vernemen, dat de Regeering een com missie heeft ingesteld, bestaande uit de hee- ren mr. B. C. J. Loder, prof. mr. A. A. H. Struyeken en mr. A. Ales, die rapport zal uitbrengen over de positie die de vrogere kei zer van Duitschland hier te lande inneemt. De commissie zal de verhoiiding hebben na. te gaan waarin de Nederlandsche Regeering staat tot rechtsvragen, die ten opzichte van de toelating en het verblijf van den vroégeien Duitschen keizer hier te lande kunnen rijzen. Reeds ia een deel onzer vorige oplaag ge- (R< :ld. meld.) AFSTANDS-PROCLAMATIE VAN KEIZER WILHELM. Keizer Wilhelm II heeft, om de gerezen mis standen over zijn troonsafstand' uit den weg tè ruimen, in een oorkonde, waartegen van staatsrechtelijk standpunt geen bezwaren kun nen worden ingebracht, afstand gedaan van zijn rechten op de kroon van Pruisen en de daaraan verbonden Duitsche keizerskroon! De oorkonde heeft den volgenden tekst: „Ik doe voor alle toekomst, afstand van de rechten op de Kroon van Pruisen en de daar mee verbonden rechten op de Duitsche kei zerskroon. Tezelfder tijd ontsla ik alle beamb ten van het Duitsche rijk en van Pruisen, zoo mede alle officieren^ onderofficieren en man schappen van de marine, van het Pruisische leger en van de Bonds-contingenten van den eed van trouw, die zij aan mij als aan hun Keizer, Koning en opperbevelhebber hadden afgelegd. Ik verwacht vari hen, dat zij Lot aan de re organisatie van het Duitsche rijk de dragers van de feitelijke macht in-Duitschland zullen helpen, ert het Duitsche volk zullen bescher men tegen het dreigende gevaar van anarchie, hongersnood, en buitenlandsche overheer- sini ls oorkonde, met onze hoogst eigenhan- d! ondertekening en bij gedrukt keizerlijk zegel gegeven te Amerongen 28 Nov. 1918." 4 (w.g.) Wilhelm (Reeds in een deel van ons vorige oplage vermeld.) DE 8-URIGE ARBEIDSDAG. De gemeenteraad van Zaandam besloot In di bestekken vooi gemeentewerken een 8-uri- gen werkdag vast te leggen met oen werkweek van 45 uren. ontmoet, zoo toevallig mogelijk en ik heb hem zooeven: pas verlaten." „Verlaten waar? Och, waarom bracht u hem niét mee?" zei Andrey. „Ja, dat zou ik wel gedaan hebben, als Sylvia niet hier was." „Sylvia? Wat Ijeeft-Sylvia met hem te ma ken of hij met haar?" vroeg Andrey. Lorrimore kon al heel slecht een verhaaltje vertellen, hij keek wanhopig om zich'heen. j,Kort en goed," zei hij, „zij kennen elkaar, het zijn oude vrienden." „Sylvia en Neville Lynne 1" „Ja." En in zoo weinig woorden als hem mogelijk was vertelde hij haar de geschiedenis of ten minste zoo veel hij er zelf van wist. Andrey's oogen werden steeds grooter, ter ijl zij luisterde en hem aanzag „Den hielen jcf dat het arme meisje te Wildfall ziek lag, uen dood zeer nabij en steeds denkende dat hij tergende zaak, die een menschenbrein kan bedenken," zei hij op strengen toon, „een paar mijlen van hem verwijderd te zijn en daar niets van te weten 1" „O, dat wat spijt het mij," stamelde An drey. „Als ik geweten had hoe vreeselijk veel In Apeldoorn is een dergelijk vorstel bij den Raad ingediend. De raad van Enschedé besloot in begins»! tot invoering van den 8-urendag en 4?-urigs werkweek voor. de gemeentewerklieden.'Te Leeuwarden hebben twee raadsleden een dus danig voorstel ingédiend. DE KONIGIN TE 's-HERTOGENBOSCH. Te ruim twee uur arriveerden de koningii en koningin-moeder Zaterdag te 'j-Hek.^gt bosch en werden aan het station verwelkom door den burgemeester der stad en den gene- raal-majoor Dufour. De dochtertjes van des burgemeester boden bloemen aan. Voor het station stonden, duizenden school* kinderen opgesteld. De geestdrift der Bosche bevolking was enorm, Na aankomst ten stadbuire hield de bur gemeester een toespraak. De koningin ntwoordde diep getroffen te zijn over de betuigingen' van trouw aan haar Huis. De burgemeester van Tilburg, met een de- futatie uit de b gerij overgekomen, boor de onirigin de huldebetuiging der Tilburgsche bevolking aan, benevens een' motie der organi saties, behelzende trouwbetuiging aaü ko ningin en regeering. üe koningin dankt en zegde toe 't verzoek Tilburg te willed bezoeken later in te willigen Daarna namen de vorstinnen plaats op het bordes van het stadhuis en namen het défilé in oogenschouw, gehouden door ongeveer honderd vereen igingen uit 's-Hertogenbosch en omgeving. Nationale liederen "werden ge speeld en gezongen, door de vorstinnen staande aangehoord. Ten stadhuize werden daarna de besturen der vereenigingen ban H. M. voorgesteld. Daarna deden de vorstinnen een rijtoer door de.stad en bezochten het Zwanenbroe- derhuifi, waar H. M. toegesproken werd door ihr. mr. L. van Meeuwen, proost der Illustre Lieve Vrouwe roed'-rschap, die H. M. bij ge legenheid van Lat zesde eeuwfeest der broe derschap een gedenkpenning in goud, zilver en brons a; bood, ook'voor prins Hendrik. Het xoninklijic'echtpaar is zwanenbroeder der broederschap. De vorstinnen' gebruikten hierop de thee en ontvingen bloemen. Tegen zes uur verlieten zij per treip 's-Hertogenbosch, toegejuicht door een ontzaglijke menigte. De stad w. ge- >heel bevlagd en het stadhuis smaakvol ver- sierd. NEDERLANDSCHE SCHAATSEN- RI'JDERSBOND. De Nederlandsche Schaatsenrijdersbond: heeft te Arnhem een algemeene vergadering gehouden onder presidium van den heer w. van Vollenh'wen (Rotterdam). Op voorstel van den voorzitter werd besloten een hulde- ereenigingen, bij gesloten, bedraagt 53; hot aantal donateurs 243. In 't Seizoen 1917/1918 konden slechts 2 wedstrijden doorgaan. De ontvangsten be- droegen1 3320.95, de uitgaven 2142.01. Besloten werd de volgende vergadering te Deventer te houden. In de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer Van Vollenhoven, die zich niet herkiesbaar stelde, werd voorzien door de ver kiezing van den heer M. Staal te Rotterdam, Besloten werd tot uitbreiding van het bestuur met één lid en: als zoodanig werd gekozen de heer B. W. van Vloten1 te Amsterdam. De heer Van Volenhoven werd tot eerelid benoemd. Een crediet van 450 werd beschikbaar ge steld' voor wedstrijden en een van 400 voor uitzending naar hei buitenland. Besloten werd het kampioenschap hardrij den te houden te Zwolle net kampioenschap schoonrijdivoor dames te Ha; in, 'at voor heer en te 's-Gravenhage. De wcdsltrijden voor de provinciale kampioenschappen zullen ge hóuden worden voor Groningen te Gronin gen, voor Noord-Holland te Nieuwe Niedorp en voor Friesland te Heerenveen. De nationa le proefwedstrijdm te Assen, Helmond en Oudkarspel, de eindwedstrijd te Deventer en dc wedstrijd ia het kunstrijden te 's-Graven hage. De voorschrifen voor schoon- en kunst- rijnen zuilen op de volgende vergadering ge wijzigd worden. moeite het u zou kosten, ik ik meen dait ik het u dan nooit zou gevraagd hebben." „O, ik dacht niet aan mijzelf in 't geheel niet," zei hij eenvoudig,„maar aan de arme Sylvia; en nu is de vraag: hoe zal ik hem hier brengen, zonder haar doodelijk te doen schrikken? Zij denkt dat hij dood is dood, weet u?" „Ik begrijp het," zei Andrey langzaan", en ernstig; „ja, ik begrijp fyet." En inderdaad, zij begreep meer dan Lorrimore haar verteld had. Zij begreep nu, waarom Sylvia niet ge trouwd was waaróm zij de hulde en- be wondering der mannen Zoo koel en' gereser veerd' opngm „O, arm meisjeP' fluisterde zij. „En dat het Neville Lynne is 10, het doet mij tocE zoo veel pleizier!" 'El. in haar vreugde bij het vooruitzicht van het geluk van haar vriendin, wendde zij zich tot hem met tranen glinsterend in haar ooh in en ze zag er zoo allerliefst "it, dat hét hoofd van den armen Lorrimore duizelde. „Ja, ik ben blij, dat hij voor den dag geko men is: en jk wou dat ik hem gevonden had." Andrey sloeg de ooger urer. „Maar nu móet-n' wij hilar op de tijding voorbereiden. U ziet, hoe prachtig ik vc r zoo iets geschikt ben, ik ben bang dat u het zal moeten doen COURANT. r r,;ivr 1 .-u--1'BgKsggg

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1