"fc 1 LPlUJiSAz., Bierkade 11. Stadsnieuw*. Rechtszaken. Sport Kunsten en Wetenschappen. Ingezonden Stukken. ONDERWIJS Is spoedi? ww fe gwm t«rt de inwsrirtg Tim dec achturigen wrrkiag voor hei gemeente- peracneel, noodigf Bur^emeater Wethou ders ait deabetrdiende vooretelkn in 1e die:n«n." De heer Stumpel verdedigde als F. K. den verkorten werkdag, zij het niet, op dezelfde gronden als de S. D. De motie was evenwel niet volledig, daar ook de wensch om te ko men tot den vrijen Zaterdagmiddag er in uit gesproken moest worden. Spr. wilde de motie zoodanig wijzigen, dat de commissie tot sa menstelling van een werkliedenreglement wordt verzocht, in dat reglement ook regelen op te nemen omtrent den arbeidsduur. Spr. wees op de groote financiëele offers, alsmede op de wijziging, die de gemeentebedrijven moeten ondergaan. De heer Spaander noemde de motie van de S. D. voorbarig en gaf de voorkeur aan die van den heer Stumpel. De raad sprak de overtuiging uit, dat ver korting van den arbeidsduur voor de gemeen tebedrijven gewenscht is ai nam de motie van den heer Stumpel aan. UIT SCHOORL. 'Op initiatief van het bestuur van de vereei. voor Vreemdelingenverkeer had Vrjjdag in de „Roede Leeuw'' eene bijeenkomst plaats van burgers, om te komen tot oprichting van eene vereeniging, ten doel hebbende den bouw van arbeiderswoningen. De voorzitter deed uitkomen, dat, alhoewel 't niet op den weg lag van Vreemdelingenver keer, zij tcch maar het begin er nan had ge maakt, waar nooit- is gebleken, dat andere in gezetenen deze aangelegenheid zouden ter band nemen. In duidelijke woorden zette spreker uiteen, hoe met steun van Rijk en Gemeente overal elders door vereenigingen woningen worden gebouwd, ie,ts wat ook thans mogelijk is, daar de regeering hen, die geen hooge huur kunnen betalen,- met een toeslag op die huur tegemoet komt. Hierdoor wordt tegemoet ge komen aan een waren woningnood, ontstaan doordat door hooge stichtingskosten 't parti- éulier initiatief de laatste jaren in ruste is. Spreker gaf aan wat voor eene op te rich ten vereeniging noodig is te doen, om tot daadzaken .te komen. Hij stelde voor. dat, in dien de vergadering instemt met net doei, eene voorloopige commissie wordt benoemd, welke zorgt voor concept-statuten ent ai welke commissie alle steun en voor lifting zal ontvangen van dat bestuur van vreemde- lingenverkeer. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen wérd een druk .gebruik gemaakt. Onder anderen werden vele details naar voren ge bracht, wel dingen van belang, doch die te recht door den voorrijder genoemd, punten van behandeling voor de vergaderingen van de voorloopige commissie zijn. Gevraagd werd of kle'ne burgers, welke met een woning gebaat kunnen zijn, doch wel ke menschen piet direct behoorén tot de klasse der loonarbeiders, ook een woning kunnen krijgen van de eventueel op te richten vereeni ging. De voorzitter deelde mede, dat het rijk ook voor middenstanders voor dit doel cre- dieten geeft en zjj dus misschien ook gehol pen kunnen worden. Daarna kwam de vraog of het noodig is tot oprichting over te gaan. De heer A. J. Peeck meende van wel. Met het oog op den duren bouw zou zoo moeten worden gebouwd dat in den grootsten nood wordt voorzien. De heer K. P. Zuurbier meende dat we spoedig moeten aanpakken. De heer Smits merkte op, dat de tijden snel gaan, doch dat de oJiciëele wég, wèike moet worden gevolgd, zeer lang is. zoodat 't wel 8 maanden zal duren voor we kunnen bou wen. Lang wachten met de oprichting was niet gewencht, voor wij aan 't bouwen toe zijn kunnen we met de materialen best weer in betere conditie zijn. De heer Jl. Breed betoogde dat goed zou worden gedaan, indien we reeds adspirant- buurders konden noemen, om bij de regeering daarmee sterk te staan, waardoor meerdere spoed en flinken toeslag van het Rijk niet uit zal .blijven. Hierna werd tot oprichting van eene Wo- ningbouwvereeniging besloten. Vervolgens werd overgegaan tot benoeming van #eene commissie. Het bestuur'van Vreemdelingen verkeer stelde zich voor, om alleen advisee- rend op te treden en bij eventueele bestuursbe- noeming zich niet beschikbaar te stellen, aan gezien zij reeds met werk overladen is. De heeren J. H. Smits, J. Breed Pzn. en P. den Das Pz. werden in de commissie benoemd en aanvaardden deze benoeming. Alle aanwezigen op één na gaven zich op als lid van de nieuwe vereeniging, welke 4o leden telt. De burgemeester bracht in herinneringho; de woningwet indertijd werd gelaakt. Hij hoopte dat de nieuwe vereeniging een goede toekomst zal hebben en wenschte haar in 't belaag van de volksgezondheid alles goeds toe. UIT KOEDIJK. Zaterdagavond vergaderde de Vrijz-Dem. Kiesverteniging in het lokaal van den heer C. Man, onder leiding van den heer C. Beèts. Besproken werd de candidaatstelling voor dén gemeenteraad wegens het bedanken van den heer P. J. Stam Dz. Besloten werd met het oog op de aanstaande verkiezing, onder het stelsel der evenredige vertegenwoordiging, geen candidaat te stellen, en alt over te laten aan de kiezers in het zuidelijk deel onzer ge meente, grenzerde aan St.-Pancras of de volkskiesvereeniging. Door den voorzitter werd een onttwerp ge beente program 1919 Voorgelezen, wat aan kritiek en bespreking werd onderworpen. Een commissie werd benoemd, bestaande uit den samensteller en de heeren P. Stam Mz. en W. de Geus, om het ontwerp nader onder de oogen te zien en dan in een volgende vergade ring nader vast te stellen. Hierna sluiting. UIT OBDAM. De heer Van Sluys te Anna-Paulowna staat als no. .1 op de voordracht voor hoofd der ge meenschappelijke school te Spierdijk. UIT LIMMEN. Zaterdagavond mochten we weer -bet ge noegen smaken, in het lokaal van mej. wed. J. Visser, een uitvoering te kunnen bijwonen van het kinderkoor „De kleine Stem", onder leiding van dan sympathiek» dirigent, den hear W. P. A Franse, van Alkmaar, Dat ons* kleinen met ambitie den prettigra cursus volgen, bewees de correcte uitvoering der kinderliedjes, w.o. enkele van den direc teur zelve.' Eén paar met talent voorgedragen viool-solo s van den heer Franse brachten een aangename variatie. Na de pauze brachten de kleinen ten, too- neele de aardige kinderoperette in 2 bedrijven „Goudveertje". Dit bij uitstek voor kinderen geschreven werkje van den heer P. K. Raat, op muziek gezet door den heer W. P. A. Franse, beiden uit Alkmaar, bezorgde de aan wezigen een aangenaam uurtje. De schrijver, die het stukje laat spelen in een onzer grensplaatsjes, Jieeft een tikje oor logswee er in gelascht, waardoor bet geheel iets pakkends verkreeg. Het daverend ap plaus ook bij open doek was voor com ponist en auteur, als wel de kleine artisten, een welverdiend succes. EERVOL ONTSLAG. Bij kon. besluit is een eervol ontslag 'uit den militairen dienst verleend aan den reserve kolonel C. D. Meulemans, inspecteur van het infanterie-brigade ot-bataljon der Xe KAZEPNEERING. Aangez en de komst van nog'meer troepen in Alkmaar thans niet meer waarschijnlijk is, is door den commandant van het depot- hataljon der Xe imanterie-brigade alhier be paald, dat de geconcentreerde legering van den troep in de barakken aan den Westerweg niet langer bestendigd zal worden, doch deze eenigszins zal worden uitgeweid en ruimer gemaakt. In verband hiermede zal een der barakken aan den Bergerweg worden be woond door de 4e compagnie van het depot bataljon der 3de infanterie-brigade; de an dere barak wordt ingericht voor het demobili satie-depot. ALKMAARSCH BIOSCOOP-THéATER., De tweede serie, tevens de laatste, van Pa- nopta, is zoo mogelijk nog spannender en verrassender dan de eerste. Kippy brenp nu zijn slachtoffers naar het geheimzinnige huis op den houem van he* meer. Maar toch weet Panopta ze opnieuw te verlossen, doch vóór het zoover is, moet er begrijperlijkerwijs nog heel wat gebeuren. Het spel der hoofdperso nen is goed en hun moed en behendigheid dwingen bewondering af. De opname van de grootsche betooging op het .Malieveld te 's-Gravenhage voldeed hcei goedi mede door het spelen der volksliederen. Een mooie natuuropname was die van de Zee-Alpen in het Zuiden van Frankrijk. Dit programma wordt alleen nog heden avond vertoond. Morgen komt,Mia May in „de Zwarte Chauffeur'. PROTESTVERGADERING INZAKE DE HOOI-OPVORDERÏNG. In het café „Central" werd hedenmorgen •een door 100 landbouwers bijgewoonde' en door de protestconuniisie belegde vergade ring gehouden, waar besproken werd hoe tot een oplossing te komen inzakt de hooiopvor- dering. De heer Bakker uit de Schermeer leidde de vergadering. Spreker Tas de publicatie uit de Staatscou rant van 29 November, waarin wordt mede gedeeld, dat de hoop, dat thans de druk der distributie aanzienlijk verlicht kan worden, niet in vervulling kan komen. De regeering zag zich genoodzaakt om de hooiopvorde- ring ten strengste uit te voeren, Spreker oordeelde, dat de minister het be zwaar, dat de boeren te veel voor het stroo moeten betaleq, erkent, maar dat tot heden geen oplossing is gevonden. De minister zegt, dat het de plicht is van hen die over hooi beschikken, de behulpzame hand te bieden. De 90 milliofti K.G. hobi moet er komen. Vanuit de vergadering wilde heL bestuur gaarne opgelost zien of de actie doorgezet moet worden, om het op te Vorderen percen tage van 5 pet., waarvan direct 3 pet. zal ge vorderd worden, gewijzigd te krijgen en of men daarvoor alles in de war mag sturen. De secretaris deelde mede, de advertentie voor de vergadering geplaatst te hebben, om dat hij gehoord had, dat de commissie tot een vergelijk wil komen met het bestuur. De heer Groot was het wel bekend, dat de vergadering belegd zou worden, om tot een oplossing te komen, maar niet om tot een ver gelijk te komen. De heer Raat deelde mede, dat verschillende liedenj die koeien koopen en deze nimmer hielden, hooi toegewezen kregen. Spr. vroeg' waar men blijft aTs het zoo doorgaat. De voorzitten merkte op, dat aan de orde was al of niet de hooidistributie in de war te schoppen. De heer Dé beer de Gróót zeide dat bij han alleen had voorgestaan om een algeheele schade loosstelling te erlangen. De voorzitter beide, dat als de actie, door ging, het gevolg zou zijn, dat de heeren de Boer en Klaver hun functie moesten neerleg gen. Het hooi zou dan door den burgemees ter opgevorderd worden en men beloopt dan de kans, dat de transportkosten veel hooger zullen zijn. De secretaris wees er op, dat de rechtskun dige adviseur verklaard had, dat er geen recht bestaat om de verhoogde transportkos- toi af te trekken; De heer Raat verklaarde zich bereid om zijn vee, 200 stuks, en het noodige hooi te laten weghalen. Het ging bij hem tegen de wijze van doen en spr. geloofde niet dat de heeren de Boer en Klaver hun functie daarom zouden neerleggen. De heer Mulder te Heiloo deelde mede, „dat een renténier te Heiloo twee koe-hooi kreeg op het advies van den heer Leeuwenkamp, die n.b. zelf aan de groene tafel van het hooi bureau zit. Een der aanwezigen deelde mede, dat te St. Pancras zeer velen een koe op stal hebben staan, om zich daardoor voor de boter- en de melkrantsoeneering te vrijwaren. Het zijn menschen, die vroeger geen koeien hielden en dat zij nu hooi toegewezen krijgen, evenals verschillende lieden te Alkmaar, oordeelde spreker een schandaal, daar dit ten nadeele ging van de eerlijke veehouders. De heer Groot vroeg wie den prijs van §0 por 1000 K.G. voor hdt hooi had ge- sfeld De heer Klaver, Voorzitter van het h ooibu reau, deelde mede. dat dezen prijs in een ver gadering Yan het I£on. Ned. Landbouw-Comi- té, welke vergadenng October 1917 gehou den was, naar voren was gebracht. Dat lie den, die geen recht'op het hooi hebben, heb hooi ontvangen, ligt aan de plaatselijke commissies. Het-hooibureau stuurt een aan vrage om hooi naar de plaatselijke commissie met de vraag of het aangevraagde hooi kan worden toegestaan. Het hooi mag alleen wor den toegestaan aan houders van koeien, die ze vroeger ook hielden, maar de gelegenheids- staizetters vallen er buiten. De uitvoering en de contróle berust bij de plaatselijkeTommissies en dit is door de lei ding van het hooibureaü duidelijk uiteenge zet in een vergadering van de plaatselijke commissies. Wachten worden onderzocht en als ze juist zijn, ongedaan gemaakt. Hoe min der hooi er afgestaan moet worden, hoe lie ver dit ook het hooibureau is. De heer M. Mulder (Heiloo) ging er niet mede accoord, dat alles opde plaatselijke commissies werd geschoven. Iemand als de heer Leeuwenkamp moet weten wat hij doen moet. De heer de Groot vroeg of de heer Leeu wenkamp als adviseur van den handel in het hooibureau gehandhaafd kan blijven. De heer Waver hoorde de feiten voor het eerst, maar de mogelijkheid kan zich voor doen, dat ze bestaan en dat alles toch correct gaat. Een tuinder,, die in den regel 4 4 5 koeien op stal heeft, moet als hij dit jaar iets meer dan 5000 K.G. hooi tteelde, van dat meer dere leveren, maar komt, omdat hij door om standigheden tekort teelde, toch in aanmer king voor het bijkoopen van hooi. Aan de plaatselijke correspondenten moet het bureau echter vasthouden. Wie zou an ders de aanvrage moeten beoordeelen (Wordt vervolgd). EEN ONGELUK. Door het omvallen van een rol zeil sloeg •hedenmorgen een trap door een paar groote spiegelruiten der étalage-kast van den winkel van den heer Ober aan de Langestraat. Verzekering bij de Onderlinge Alkmaarsche Glasverzekering dekt de schade. I CORRESPONDENTIE. ,JHen goede bekendealhier. Wij kunnen niet beoordeelen onder welke omstandigheden het door u aangeduide gezin tot wegneming van het houtwerk is overgegaan. U meet met u zelf uitmaken of u wel dan niet wilt trach ten dat gezin dakloos te maken. Wij kunnen ons evenwel met deze kwestie niet inlaten. Uw stuk is geen schrijven in het algemeen belang en komt dus niet voor opname in aanmerking. Red. Alkm. Crt ZEDENMISDRIJF. Vrijdagmiddag is voor de rechtbank te Maastricht behandeld1 de zaak van den di recteur van het levensmiddelenbedrijf te Eygelshovefl, beklaagd van oneerbare hande lingen tegenover vrouwen en meisjes, die op het kantoor moesten zijn. Het O. M drong er op aan beklaagde niet in vrijheid te stellen, anders gaat hij morgen weer ra functie, en eischte 2 jaren gevange nisstraf. De rechtbank wees dadelijk vonnis en veroordeelde den bekl. wegens overtreding van art. 264 tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest, terwijl zijne gevangenhouding bevolen werd. VOETBAL. Alcmaria is een puntje rijker uit Amster dam teruggekeerd. Zij speelde gelijk (1-1) te gen D. E. C. Gelukkig dus weer vooruitgang. Laat men nu trachten uit de 2 thuiswedstrij den, (R. C. H. en Z. V. V.) die volgen, ook nog eenige punten te halen. Dan kunnen de supporters zeker tevreden zijn. Andere uitslagen: 2e klas B.R. C. H.W. G. M. 4-0; Z. F. C.Stormvogels O-l. Ie klas A In Amsterdam eindigde de groo te strijd tusschen BI. Wit en Ajax met een overwinning voor Ajax, 2-0, een uitslag, die geheel met onze verwachting overeen kwam. D. F. C.—Sparta 0-2; V. O. C.—H. V. V.0-0, Haarlem—U. V. V. 4-0; Quick—H. B. S. 0-4; HerculesJL F. C. 0-1. L>E KLOKKEN VAN CORNEVILLE. ■De gunstige resultaten die de Gemengde Zangvereniging „De Stem des Volks", waar- rig seizoen wist te bereiken met opvoeringen van de heer O. Anderson directeur is, het vo- van de operette de Mascotta", heeft men gisteravond opnieuw weten te veroveren met de eerste opvöering van „de Klokken van Comeville", muziek van' Robert Planquette, en in Hollandsche tekstvertaling van H. Prijs. Dat men na vier maanden studie een der gelijke opvoering kon geven, bewijst dat er ijverig en nauwgezet gewerkt is. Men was zeer rolvast, het spel van velen was los en le vendig, de regie in de beproefde handen van den heer van der Sloot, en met zorg waren de costumes gekozen,. De lieve muziek miste haar uitwerking op de talrijke hoorders, die de Harmonieza^l van voor tpt achter geheel vulde, niet, en de in strumentale begeleiding, bestaande uit strijk instrumenten, fluit en klavier, werd recht ver dienstelijk uitgevoerd. Mei. Mooij als „Serpolette" en de heer H. van den Bogaerde als „de Markies" trokken van de hoofdpersonen voornamelijk de aan dacht, en niet ten onrechte, zij werden echter waardig ter zijde gestaan door mej. Bijl (Ger- maine) en de heeren J. Schats (Grenicheux), van der Sloot (Gaspard) ook een der bes ten Oom (Baljuw), J. Schoen (de Burgen meester). De koren^lonken uitstekend, evenals de verschillende solo's, duetten, enz. alleen in het tweede bedrijf kwamen een paar ongeluk jes voor zoodat de vereeniging wederom een opvoering te boeken heeft die er mocht zijn. I, Indien men bij de tweede en derde opvoe ring de tweede is a.s. Woensdag wat vroeger kan eindigen het werd nu erg laat zou dat nog een aanbeveling te meer zijn de opvoering van <Jit bekoorlijke werk te gaan zien. Deze zangvereenigirfg is de eenige in Alk- waar die dergelijke werken ia studie neemt, en. waarlijk, door die opvoeringen, wactraas alle zorg besteed wordt, verdient men de be langstelling van hen die ernstig werken op ijs weten te stellen. Ia het tweede bedrijf had de heer Ander son bloemen in ontvangst te nemen, -A. K. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) weinig plaats- volgende? Bij en op Geachte Redactie. Mag ik zoo yrjj zijn u een ruimte te vlagen voor het voorbaat mijn dank. St. Nicolaasgeschenk. Bij al het noodige, onnoodige, nujtige smakelijke wat de goede Sint ons heden zijn verjaardag weder bezorgde, is zeker wél de door onze regeering atan ons beloofde tbee-distribueering het beste. Immers was ons toegezegd door middel van uw geacht blad, dat met December weder de in voorraad zijnde thee gedistribueerd zou worden. Met verlangen zag dan de Nederlandsche bevolking (in 't bijzonder die der arbeiders klasse) naar dat oogenblik uit. Maar bittere ironie, het ging met de thee evenals met alle geschenken van beteekenis, welke de goede Sint ons jaar aan jaar bezorgt, ze is voor de bezittende klasse, en de niet-bezittende kaoyer naar kijken, maar aankomen niet! Immers werd heden hef theeverbod inge trokken, dat wil zeggen, dat rie thee vrij' in den handel is, m. a. w. de gelegenheid wordt opengesteld, dat de kapitaalkrachtige zich in ruime mate van thee voorziet'en de arbei dersklasse kan er niet aankomen. Dè kapitalist ■zal wel zorgen dat hij minstens voor een jaar thee in voorraad krijgt. Wat zal er dan van de beperkte hoeveelheid overschieten voor de arbeidersbevolking Zeker heel weinig. Het overschot is voor de goddeloozen. Mogelijk wordt het overschot dan nog ge distribueerd. De kapitalist heeft dan minstens voor een jaar thee en de nynim abezitter mo gelijk voor een week. Zoo ziet men weder het klasseverschil. Ik vraag: waarom wordt de kapialist door onze regeering op dergelijke wijze bevoorrecht? Was het niet beter geweest, als deze kleine hoeveelheid thee gedistribueerd geworden was met gelijke rechten Of zijn wij gedoemd maar water te drinken? Geen koffie, geen thee, geen cacao, slechts duée melk voor den arbeider en burger. Wanneer zal de tijd komen dat dè minder- bedeeldé"bevolking aan onze regeering te kennen zal geven, dat zij niet langer duldt dat de groote man bevoorrecht wordt? Vier lange jaren hebben zij-zich in hun lot geschikt, hebben zij geduldig de slagen die de oorlog hun bracht, gedragen, komlner en ellendé was hun deel. De menschenmoord hield op. De bevolking liet haar tanden zien. De regeering beloofde alles goeds. H. M. de Koningin deelde mede, dat zij zich tot het lot der arbeiders gevoelde lippei Hc aangetrokken, beloofde alles te doen wat m gelijk was om hun positie te verbeteren. Meer brood werd ons beloofd, de kwaliteit .zou verbeteren, enz. enz. Het doel was bereikt, het vertrouwen werd versterkt in onze Konin en regeerders. Daarom was op 28 Novem alles Oranje boven! Maajr.... zonder thee, koffie, vleesch, vet of spek, met slecht brood; dus een slechte, ongevulde maag, zal het weldra blijken dat Oranje boven slechts ientaal geweest is. "opende, dat H. M. de Koningin en onze regeerders hunne belofte zullen nakomen, rekenschap gullen houden met de nooden der arbeiders, dus niet zullen denken: veel belo ven en weinig geven, doen de gekken in vreugde leven, want anders zal de tijd zeker spoediger komen dan gewenscht is, dat de arbeiders zullen toonen niét tot de gekken te behooren. H. JANSEN. [Wat het thee-vraagstuk betreft, begrijpen wij, dat inzender niet tevreden is Wij wezen er ook reeds op, dat het ontheffirtgsverbod voor thee schenken, ons niet billijk voorkomt. Zij, die er voldoende geld voor hebben, kun nen thans in café's en hotels hun kopje thee gebruiken, en die dat geld missen, krijgen niets. Dat de thee reeds vrij in den handel is, is niet juist. Het tijdstip der theedistributie, eerst op he- gin December gesteld, is later weer verscho ven. Het laatste dat van regeeringszijde ver nomen werd, was een mogelijke distributie te gen Kerstmis, maar.het kon ook wel Ja nuari worden. En dit doet ons vreezen, dat het inderdaad wel Januari, wellicht nog later zal zijn eer deze thee-distributie ten behoeve van alle gezinnen tot werkelijkheid zal worden. o Red. Alkm. Crt.] TWEEDE SOLIDARITEITSBAZAR ALKMAAR. GeacJjte Redacteur. Mag ik u om wat plaatsruimte verzoeken' voor onderstaande regelen? Bij voorbaat on zen dank. Reeds 2 maanden is gewerkt aan de voor bereiding tot het houden eener 2de Bazar, welke tot doel heeft steun te verwekken ten bate van het dienstweigeringsfonds. Het houden dezer Bazar geschiedt geheel organisatorisch en mag den steun ondervin den van vele vereeffigingen en personen in en buiten Alkmaar. De Bazarc ommissie doet haar uiterste best om deze bazar zoo grootsch mogelijk te doen zijn. Voor een aantrekkelijk programma wordt zorg gedragen. Twee zalen der Harmonie zijn ra gebruik voor beide bazardagen. Spreker, zang, muziek, benevens vele verma kelijkheden zorgen voor een behoorlijke af wisseling, ook tombola en loterij. (Men zie daarvoor de te volgen advertenties en aan- plakbilletten.) Aangemoedigd door het succes der vorige bazar doen wij ook nu weder een beroep op Alkmaars burgerij om deze 2de bazar te doen helpen slagen. Er kan gesteund worden door te teekenen op de lijsten en door 't geven van allerlei artikelen welke dart op de bazar ver kocht en verloot worden - Steun en geschenken worden aangenomen door de commissie die u bezoeken zal en door het bestuur 't welk bestaat uit C BETLEM, Voorz., Vrouwenstraat 2. O. VEEN1NGA, Penningm., Noorderkade. J. R. MOELAERT, Seem, Overdwstr 2a NED. VEREENTCTNG TOT HET OP RICHTEN EN INSTANDHOUDEN VAN HERSTELLINGSOORDEN VOOR HAN DELS- EN KANTOORBEDIENDEN, HANDELSREIZIGERS EN HANDELS AGENTEN. In bijna alle plaatsen van beteekenis wordt voor bovengenoemde vereeniging ten z g n. „Herstellingsoordweek" gehouden met het doel-te trachten door het winnen van dona teurs, leden en begunstigers de kas der ver eeniging te stijven. Reeds zijn door deze ver eeniging versche'dene patiënten geholpen, doch waar wij bij gebrek aan eigen gebouw steeds menschen moeten afwijzen, zal thans §etracht worden het kaplT?l zoodanig uit tê reiden, dat tot de oprichting van een her stellingsoord kan worden overgegaan. De commissie voor de Alkm. Herstellings oordweek heeft besloten om o.m. een bloemen dag te houden, opdat ook Alkmaar een steen tje zal bijdragen. Deze dag wordt slechts één- gehouden, n.l. a.s. Woensdag 11 dezer, de Alkm. Padvindsters en eenige dames zul- len de bloempjes verjeoopen en wij vertrouwen, dat niemand zal achter blijven een pen ningske voor het goede doel te offeren. U M.H. de Redacteur dankend voor de plaatsruimte, teekenen Hoogachtend, De Commissie voor de Alkm. Herstellingsoordweek. HASSELAAR, Voerz. KLEIJMEER, Secr. in Roek li ouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk examen». AMSTERDAMSCHE BEURS. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Koers van 7 Dec. 8 Dec. 9? PROLONGATIE 41/. pet. Mededeelingen. Nederlandsche Staatsfond sen prijshoudend. Russische zonder affaire. Culturen en Oliewaarden vast met levendigen handel. Scheepvaartaandeelen willig. Tabak' uraot Sten vaat mei weinig affaire. Amer houdend. prij*- I depi alhier. Telefoon 2Z9. NEDERLAND. pCt. ObHg.N.W.S. va* 500/1000 1917 4* dito van 1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 1000- di'o 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije 'Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500 -.5000 Iwangorod Dombr. OR. *25 Nicolai Spw 100 ScconsoI. 1880 OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-1890 OR. 625 6e Emissie, 1894, CR. *25 TURKIJE. Bagdad Spw» le serie L904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1893 20/100 5 Provincial* *n Gemoontal. Leamngon. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank-en Cradiat-lnat*lllng*n Arasterdamsche Baak A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned, Mandel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Induatri*«l* Ond*rn*mlng*n. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A Amer. Hide en Leather Cönip. Unit. Stat. SUel Cprp. C. g. A. Cultu uronda rn., Handals var-*n Hand als vannootsch. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. 'd. id. id. Winstaaud. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co't Hand. Mij. A. v. Nierop en Co. Handel Mij. A. Patrolaum Maataehappijen. Dordtsche Pclr. ind. Aand. üec. Hall. Petr. Gert. van v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. BUITENLAND. New Schibaieff Petr. Cy. Crt-gèw.A. id. id. firt. Pref. A. Orlon Petrol. Mij. Steaua Romana Pelb. Mij, (jtuhb*r-M a at schappijen. Amsterd, Rubber «uitdij. Aand. DeljBalavia Rubber Mij. Aand. Sohe*pvaart-Maats*happij*n. Heil. Amerika Lijn A. ld. Oem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A, Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Kon. Ned Stoomb. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. BUITENLAND. Int. Mere. Marine Cy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr A. Tabaks-Ondarnemingen. A'dam Beli Contp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Prei. Deli-Maatschapplj Aand Beli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand Senembah Tabak-Mij Aand. Spoorwagon. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. StaaUsp. Obl. 5 Mij. L Expl. v. Staatssp. Obl. 4j BUITENLAND. AMERIKA. Atchis Top en S. fé Cr v. g. A Denv. en R. Orande Spw C. v. A. Erie Spw. Mij. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy g. A Missouri Kans en Tex, C. v. A. N.-York OnK en Western A. Norf. en West Cert. gew Aand. Southern Pac. Conip. A South. Rlw. Vot. Tr. gew A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A» Promioloonlngon. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/IMP—3 BELOIE, Antwerpen 1887 871/, 82'/is 70 63»/, 55 94 94 23 41'/fis 37 36 33'A, 33 34'/is 32 577/, 84 iooi'« 1007/, 1S3 189S/, ISO 169 138»/, 1 36*V, 74 J 61 87V« 210 116 f/s lil 364 143 161 2711/, 219 409 38i», .73»/, 63 157 163 135 V, 378 363 1951/, 275 164 231 224 2J7 273 267 29». 1131/, 230 134 2551/, 463 4151 k i y7 235»/, '21 V, 100 100 91»/* 19*/* 21 20 n, 3 26 92,/, 28 n, 133%, 106*/* 721/, 88 82 627/, 54 94", 941/, 26% 41 33 34V* 32 100 193 17*% 168 138 138% 73 62'% 8g 2)2 137 113 307 143 1*2 221 414 79 .60 171 137 332 370 194 278 163 237 227% 241 275 270 29% 115 475 448 205% 250 431 1001/s 100 91% 92 9 22 20% 78', 25% 94% 29% 133 73%

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3