DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandscb overzicht. A!km. Bulshoud- en liMHosl. FEUILLETON. Gekocht No- 289 Honderd en twintigste Jaargang. 1918 Abonnementsiirlis bij ïtmïïtelaDiij p. 3 maanden f 1.65.6. p. post! 1.90. Bewiisinimnars 9 ct Adfartsatieprljs 19 cl. p. regel, sroctcrc letters naar pliitsrclmta. Br. Ir. IX Boet. ei HaodelsMkerlj Bens. Coster S Ce., Borden C 9. Tel. 3 DIN8.lt AG x 10 DECEMBER. Binnenland. Fa. HERM. DE RAAT Gemengd Nieuws. Aangifte yeor den Bameseostnnmcnrsci nitslsitend r i[ d a g 13 D a s., 2 - 4 m Er worden na de jongste bloedige gebeur tenissen in Berlijn heel wat politieke vergade ringen gehouden en meer en meer blijkt, dat zoo wed de rechtsche als de linksche groepen het hoofd dreigend opsteken en de regeering daartusschen machteloos is en een burgeroor log niet met voldoende kracht kan verhin deren. De propagandacommissie van de sociaal democratische partij heeft Zondag in 13 loka- i len van Groot Berlijn goed bezochte vergade ringen belegd waar verschillende leden der voorloopige regeering het woord gevoerd heb ben. In des middags gehouden openluchtver gaderingen spoorden verscheidene sprekers lot verzet aan tegen de tegenrevolutie, die steeds onbeschaamder het hoofd1 opsteekt. De Spartacusbond hield des middags een groote vergadering maar tot ernstige ongere geldheden is het niet meer gekomen, hoewel Liebknecht groot vertoon met machinegewe-_ ren1 maakte. Op*deze vergadering noemde Liebknecht de tegenwoordige regeeringspersonen moor denaars van de arbeiders die dezelfde midde len gebruikten om de macht in stand te hou den als de oude regeering. Er werd een stoet gevonnd, die de wacht bij de bibliotheek ontwapende, maar tevergeefs trachtte een groep -van 60 matrozen uit Kiel, die wegens dieistal van levensmiddelen ge vangen gezet was, te bevrijden'. Van de Kommandatur ging het naar het slot waarvoor. Liebknecht en Rosa Luxem burg het woord voerden Er dreigde een oogenblik een paniek toen op het dak van het Paleis een man verscheen met iets onder zijn arm, dat op een machinegeweer geleek. Het was echter een loodgieter met een' stuk dak goot. De betooging ging toen rustig uiteen. Scheidemann heeft medegedeeld, dat hij niet meer ,aan de regeering Wil deelnemen als er niet energiek voor orde in Berlijn wordt gezorgd. Ebert heeft men in de gemeenschap pelijke zitting van Uitvoerende Raad en re geering over zijn houding tegenover het aan bod nopens het presidentschap onder handen genomen. Er is bepaald.'dat niemand een poging zal doen om de\ voorloopige regeling van de machtsbevoegdheid met geweld te wijzigen, zoodat men vermoedt, dat Ebert de belofte heeft afgelegd, zich niet tot een staatsgreep tegen den toestand van het oogenblik teke nen. De mededeeling, dat te Berlijn een gene- raal-kommando is opgericht, dat buiten ge meenschap staat met de andere generaal-kom- mando's en de soldatenraden niet erkent, heeft er niet toe bijgedragen de zenuwachtige spanning der Berlijners weg te nemen. Ten slotte, zoo wordt uit Berlijn gemeld, drijft alles naar de Constituante toe, die op een of andere manier tot stand moet komen, daar geen politiek denkende kop de verant woordelijkheid voor de dreigende honger- catastrophe op zich durft te nemen. Het groote gevaar is, dat plotseling een militaire dictatuur opduikt zoo gauw een wilskrachtig en machtsbegeerig generaal de troepen om zich weet te verzamelen. Dat men yan zekere zijde ook aan de Nati onale vergaaering bepaalde eischen stelt, kan blijken uit het gesprokene door den Pruisi sch en minister van onderwijs en eeredienst, Adolf Hoffmann. De vruchten der revolutie, aldus Hoffmann, zal het volk zich niet weer afhandig laten maken. Leveren de verkiezingen geen socialis tische meerderheid op, dan moet, kort en bondig, de Nationale Vergadering uiteenge jaagd en de dictatuur van, het proletariaat ge vestigd worden. Ieder partijgenoot moet dan bereid zijn, de barrikaden te beklimmen en het pleit van het socialisme, met zijn lichaam te verdedigen. Balfour heeft aan een vertegenwoordiger van de Associated Press te Londen medege deeld, dat naar zijn meening de bijeenkomst van deze maand te Parijs slechts een niet-of- ficiëele voorbereiding zou zijn voor de confe rentie der geassocieerde regeeringen, die vroeg in het volgend jaar zal plaats hebben. Naar Let Engelsch van Charles Omcyi£& 08) Jordan had zijn hand reeds op het hek voor de portierswoning, toen hij een hand op zijn arm voelde. De schaduw die hen gevolgd was stond naast hemhet was Banks. Hij had een grof werkmanspak aan en een bonten muts, die zijn gezicht haast geheel bedekte. „Wie wie was dat?" vroeg hij met een heesche fluisterstem, Neville naziende. „öie heer?" zei Jordan, en hij haalde hij gend adem. „Dat is mijn broeder, mijnheer NeVille ^ynne." Lavarick schrikte. „Was hij dat?" zei hij met heesche stem. „Is dat Neville Lynne?" „Ja," zei Jordan, zich zoover voorover buigende dat zijn lippen Lavarick^ oor haast aanraakten; „dat is Neville Lynne." Zijn ademhaling was snel en heet. „Het is het is een kwartmijl naar het dorp een een eenzame weg. Ik.hoop dat je niets overhaast zult dden Banks; maar maar denk aaan je dochter In deze tweede conferentie zouden alle be langrijke punten van overeenstemming vast gesteld worden. De belangrijkste kwestie waarover de vredesconferentie te beslissen heeft is de volkerenbond en de groote betee- kenis, die Wilson aan dit onderwerp gegeven heeft is een belangrijke bijdrage tot het werk der beschaving. Balfour was van meening, dat de volkerenbond een noodzakelijkheid ge worden was. Hij was echter van meening, dat de wereld niet veilig voor de democratie zal zijn, enkel door het vergroeien van het aantal democratische staten. Balfour geloofde,' dat aan den volkeren bond verzocht zal worden niet alleen het op pertoezicht te houden op de misdadige 'ambi ties van groote autocratieën maar ook om te voorkomen, dat overijlde en ondoordachte landen een oorlog beginnen. De volkerenbond zou de commissaris voor de minder ontwik kelde staten kunnen zijn. Een Reuter-telegram meldt inmiddels, dat de Amerikaansdie kamer van koophandel een resolutie heeft aangenomen waarin de bijeen roeping wordt geëischt van een internationa le handelsconferentie ter verzekering van een aanvaarding in breeden kring eener politiek van economische samenwerking tusschen de naties. KORTE BERICHTEN. Het Engelsche parlementslid Davies heeft een, bedrag van 240,000 beschikbaar gesteld voor de stichting van een professo raat ter bestudeeripg van inimi&üoruüe vraagstukken in verband' met den Volkeren bond. Daar de mogelijkheid- ven een oorlog tusschen Chili en Peru hoe langer hoe drei gender wordt, hebben de Ver. Staten langs ciiplomatieken weg een dringend beroep ge daan op de regeeringen van die 'landen. In dien noodig zuilen de Ver. Staten hun goede diensten aanbieden. Gewapende soldaten zijn de magazij nen van de firma Goldscfmidt en Co te Frankfort a. d. Main binnengedrongen en hebben' duizenden laarzen, mantels en ande re kleedingstukken uit de ramen geworpen, waar een groote menschenmecigte ze opving en er mee vandoor ging. De plundering heeft zoowat een uur geduurd.. De wachtposten za gen lijdelijk toe. Het Amerikaansche legerbericht door Reuter d.d. 9 December gemeld1 zegt dat het derde Amerikaansche leger op dien dag den opmarsch voortzette 'en den Rijn bereikte van Rolanoseck tot Brölh. Tegen het/vallen van den avond was de algemeene linie: Ro- landseckBrohlWassenacbMunster Mayfeld'Rheinboüen. Naar de D. Allg. Ztg. verneemt, begin nen de besprekingen over de verlenging van den wap. ilstand op 12 December te Triei. Duitsche pacifistische organisaties doen een hartstochtelijk beroep op het wereldgevoe- len om te protesteeren tegen een vrede zonder gerechtigheid. De koning van België heeft een bezoek gebracht aan kardinaal Mercier en hem hul-, de gebracht voor zijn gedrag gedurende de Duitsche bezetting. De Britsche regeering zal ter vredes conferentie voorstellen den gedwongen mili tairen dienst in Europa af te schaffen. De algemeene vergadering van de soci aal-democratische partij-organisatie eischte bijeenroeping der Nationale Vergadering in januari. In sen rede op een vergadering van vrouwen sprak Lloyd George over de vredes voorwaarden in verband met de toekomst. Nabij Chateau-Rouse heeft éen spoor wegongeluk plaatsgehad. De Hongaarsche troepen trekken terug uit de Slpwakische comitoten De Britsche admiraliteit spreekt hei be richt van Duitsche zijde itegen, volgens he.- welk de geallieerden nieuwe voorwaarden voor den wapenstilstand ter zee hebben ge steld. Churchill komt in een artikel op voor de noodzakelijkheid van de Britsche heer schappij ter zee. 4500 man Engelsche troepen zijn te Keulen aangekomen. Met een vloek liep Lavarick weg en nóg sluipende vlak langs de heg, volgde hij Nevil le, die zich geen gevaar bewust was. Jordan bleef staan en luisterde, met wit gezicht, al zijn ledematen béefden. Hij zag Neville voort- loopen en Banks hem volgen als een scha duw. Hij zag dat Banks terrein op hem won en neerhurkte alsof hij zich gereed maakte tot een sprong, terwijl hij iets giimmends in de hand had. '„Dood hem!" Vervloekte jongen, dood hem!" klonk van Jordans witte lippen en op dat zelfde oogenblik, hoewel hij den raad niet gehoord kon hebben, stond Lavarick op, alsof hij den sprong zou wagen. Maar op dat zelfde oogenblik zag Jordan nog een gedaante uit de duisternis te voor schijn komen en zich bij Neville voegen. Dat was Trale. Lavarick zag het ook en hij week terug in de heg. Jordan wachtte een oogenblik en zag Neville en Traile samen voortloopen, toen, met een gevoel van bittere teleurstelling ging hij het hek binnen. HOOFDSTUK XLV. Neville had een onrustigen nacht, hij wen telde zich maar steeds om. Maar hoe vreemd DE DUITSCHE LOCOMOTIEVEN. De Lokal Anzeiger meldt: terzake van de door Foch geëischte groote locomotieven ver nemen we te bevoegder plaatse, dat het aantal locomotieven, welke worden hersteld, van 17 tot 24 November j.l. met 300 is vermeerderd In het geheel waren of zijn echter 35 procent van al onze locomotieven met inbegrip van de reeds afgeleverden op hèt oogenblik voor her stel onder handen. Die getallen schijnen ook op Foch indruk te hebben gemaakt, zoodat hij het Duitsche tegenvoorstel tot verlenging van den aflevertenniju tot 1 Femruari aangeno men heeft. RIJKSBUREAU VOOR DE SCHEEP VAART. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter algemeene kennis, dat hij bij zijn departement heeft ingesteld een Rijks bureau "voor de Scheepvaart met daaraan toe- gevoegden Raad van Bijstand, welk bureau tot taak zal hebben na te gaan, in welke volg orde en in welke hoeveelheden de verschillen de goederen vpor vervoer in aanmerking ko men, de noodige regelingen omtrent het ver voer en de vrachten met de reeders te stellen en zoo noodig voor het vorderen van schepen te zorgen, alsmede de behandeling van al wat betrekking heeft op de uitvoering van de Schepenuitvoerwet. Benoemd is tot directeur van dat Bureau en voorzitter van den Raad van Bijstand, de heer J. B. v. d. Houwen van Oordt te 's-Gravenhage, oud-vice-presi- dent van den- Raad van Ned.-Indië, en tot ad junct-directeur de heer H. A. Crommelin, tot dusver soüs-chef, beiast met de leiding van het Bureau Scheepvaart van de afdeeling Cri- sisaaken van zijn departement, met toeken ning van eervol ontslag uit die betrekking. De benoeming van de leden van den Raad van Bijstand, toegevoegd aan het Rijksbureau voor de Scheepvaart, zal spoedig volgen. Een vijftal personen uit de kringen van handel en scheepvaart zullen vermoedelijk als zoodanig zitting nemen, UITVOERING1 SCHEURWET. De Minister van Landbouw heeft: I. vastgesteld, dat in elke provincie het vol gende aantal hectaren grasland in bouwland zal moeten worden omgezet: Groningen 4000 H.A., Friesland 9000 'H.A., Drente 3500 H.A., Overijsel 4000 H.A., Gelderland 7000 H.A., Utrecht 3500 H.A., Noord-Holland 8500 H.A., Zu'd-Hollanck 9000 H.A., Zee land 1500 H.A., Noord-Brabant 6500 H.A., Limburg 1500 H.A., Nederland 58.000 H.A. II. goedgekeurd, diat hierin begrepen zijü de oppervlakten grasland in 1918 reeds ge scheurd: a. ,,voor den verbouw van koolzaad volgens de bekendmaking in de „St.-Ct." van 4 Juni en die in de „St.-Ct." van 22 Aug.b. voor de teelt van wintertarwe of winterrogge volgens dte bekendmaking in de „St.Ct." van 7 Sept.; c. vrijwillig gescheurd met recht op schadeloosstelling, volgens de bekendmaking in de „St.-Ct." van 28 Sept.: III. bepaald, dat de omzetting, bedoeld on der I, moet zijn geschied vóór of op 15 Maart 1919, en dat de bebouwing der gronden moet «zijn geschied vóór of op 15 Mei 1919. DE AARDAPPELVOORRAAD. Blijkens een antwoord van den minister van landbouw »p schriftelijke vragen van het Khmerlid Bakker zullen de beschikbare hoe veelheden aardappelen zeer zeker toereikend zijn tot den nieuwen oogst. Het frauduleus vervoer in de aardappelver- bouwende gemeenten zal door den toeges ta il en opslag, volgèns den minister, aanmerke lijk worden verminderd. De minister meent voorts, dat in de ge meenten, waar opslag van aardappelen door particuliêren niet is toegestaan, de bevolking steeds het vastgestelde rantsoen zal kunnen ontvangen. BESPREKINGEN TE LONDEN. Naar vernomen wordt, vertrekken de heeren L. Verwoerd ai Ji. Quirijns morgen naar En geland, in verband met besprekingen over de huiden-, leder- en looistoffen-kwestie, als on derdeel van de algemeene economische over eenkomst met de geassocieerden, waarover te Londen de onderhandelingen plaats vindn. het mag klinken, het was niet de gedachte aan Jordan die hem uit den slaap hield. Het was Sylvia. „Haar broeder F' dacht hij. „Dat is alles wat ik voor haar ben, haar broeder, niet meer! Zij zou niet naar mij toegevlogen en zoo lief te gen mij' geweest zijn als zij van mij hield op een andere manier. En waarom zou zij van mij houden zooals ik het wensch een lieflijk, stralend persoontje, zooals zij? Zij zag er uit als een jeugdige prinses. En be roemd daarenboven. Er zijn zonder twijfel "massa's mannen verliefd op haar, graven en hertogen en dergelijke groote heeren meer. En misschien is er een dien zij liefheeft" Bij die gedachte greep hij in zijn korte haren en kermde en noemde zich zelf voor den twin- iigsten keer dien nacht een dwaas om haar ooit uit hef oog te verlazen. „Nu heb ik haar verlorenzuchtte hij, „en 't is mijn verdiende loon Ook Lorrimore in zijn hotelletje had geen bijzonder goeden nacht; en toen hij wakker lag aan Andrey te denken noemde hij zich zelf ook een dwaas omdat hij gebleven was op den raad van Nevill, fluisterend gegeven. Mis schien sliep Jordan het beste van de drie, of schoon zijn droomen verstoord werden door het spooksel: Vrees, dat de schuldigen achter- DE ONDERHANDELINGEN TE LONDEN. Volgens de Tel. is nog slechts de heer Val- star, van de N. O. T., te Londen aanwezig en zal een dezer dagen de heer Colijn weder naar Londen vertrekken, ten einde de verdra gen definitief te regelen. Voor het „agricultural agreement" zal de heer Lovink vertrekken, o. a. met den heer Heyll, van de N. U. M. Dit agreement be doelt een regeling te treffen omtrent den uit voer naar de geassocieerden en de Centralen van onze land- en tuinbouwproducten. VERGOEDING VOOR VERLOREN GEGANE SCHEPEN. Teneinde moeilijkheden te voorkomen bij betaling of vervanging der verloren gegane schepen, die de geassocieerde mogendheden hadden in beslag genomen, verzoekt het mi: nisterie van buitenlandsche zaken aan hen, die geen eigenaar zijn van een dezer schepen, doch die eenig recht als privelege, scheeps- verband enz. op deze schepen kunnen doen gelden, daarvan ten spoedigste schriftelijk op gave te doen aan het departement van buiten landsche zaken, met vermelding van den aard' van het recht en den naam van het schip, waarop het recht gevestigd is. GEEN' PETROLEUM VOOR HOTELS. In antwoord' op het schrijven vsa hst be stuur va-n den Ned. Hotelhoudensbond aan het Rijkskantoor voor Vexlicbtings- en aan- veiwante producten, deelt naar „De Hotel houder" meldt, de directie mede, dat de pe- troleufvoorraaa, welke hier te lande aanwezig is, niet toelaat om voor hotels beschikbaar te doen stellen. Wel zijn er hoeveelheden petro leum Van den legervoorraad .vrij gegeven, doch deze zijn bestemd voor de lichtlooze ge zinnen. GEENi HERSTEL VAN DUITSCHE LOCOMOTIEVEN. Naar de Tel. verneemt, hebben de directies der Nederlandsche spoorwegmaatschappijen door middel van den raad van toezicht van Duitsche zijde een schrijven ontvangen, waar in verzocht werd, de defecte Duitsche loco motieven in de werkplaatsen der Nederland sche spoorwegmaatschappijen te mogen laten repareeren. De directies hebben aan den raad van toe zicht geantwoord, dat zij1 op het verzoek niet kunnen ingaan, daar het werplaatspersoneel genoeg te doen heeft met het herstel van het eigen spoorwegmateriaal, terwijl met het oog op de invoering van den verkorten arbeidsdag de beschikbare krachten hoog noodig zijn. CREDIETVERLEENING AAN DE ENTENTE. Naar de Tel. uit goede bron verneemt, zul len volgens het Loodensche agreement ere dieten worden verleend aan Engeland; rrank- rii'k, Italië en Amerika- '"Een deel dezer credieten dient tot betaling van inkoopen onzer eigen en koloniale pro ducten. HOOOSTRAAt 6, TELEFOON 491. Vrije- en Regeerings-reparatie. HOOGE D AM ES L AARZEN. Weder Verkrijgbaar i HEEREN ELASTIEK BOTTINES. STANDAARD SCHOENWERK. DE KEIZERLIJKE FAMILIE. Men meldt uit Wageuingen, dat het land goed Belmpnte op den Wageningschen Berg, eigendom van en bewoond door gravin Von Pueckler geb. baronesse De Constant Re- becque, in de naaste toekomst bestemd zal zijn als woning voor de Duitsche keizerlijke familie. Reeds zijn werklieden bezig verschil lende vertrekken, die gewoonlijk niet be woond worden, te restaureeren. Voorts wor den onderhandelingen gevoerd met dc direc tie van het hotel De Wageningsche Berg en met den eigenaar van het hotel Belvedere, bei de onmiddellijk bij Belmonte gelegen, om de ze gebouwen voor enkele maanden te huren. De correspondent van heft N. v. d. D. te Amerongen schrijft nog: volgd, al zijn ze nog zoo stoutmoedig. 's Morgens kwam Trale bij juffrouw Par sons en vond Neville zenuwachtig heen en weer loopende voor de hut. „Mijnneer Neville," ^ei hij, opgewonden fluisterend, „ik heb hem gevonden!" „Gevonden? Wie," zd Neville, opschrik kend. Hij was te zeer vervuld met de gedachte aan „haar" om gelegenheid te hebben ook aan „hem" te denken. „Wel, Banks," zei Trale, voorzichtig rond kijkende. Het bloed vloog Neville naar het gezicht en zijn belangstelling was dadelijk opgewekt. „Wanneer? Hoe?" „Van nacht," zei Trale. „Etei van mijn agen ten vond hem in een bierhuis hutten het dorp, waar hij zwaar had zitten drinken en hij liet het mij dadelijk zeggen. Hij houdt Banks in het oog. Wij zullen hem juist ge noeg vrijheid geven en eens zien wat hij van plan is te doen." „En hem uit het oog verliezenF' zei Neville norsch. „Dezen keer niet, mijnheer!" antwoordde Trale vertrouwelijk. „Ik heb bevel gegeven aan mijn agent hem zoo noodig een slag op Ihet hoofd te geven en hem de handboeien aan Dé Cursus wordt 2 schooltijdea p. w. gegeven. 40 lessen f 25.—. Aanvang lö December a k. Verder Cuuusri in llnne urm? f er. fraaie* en* aait. handwerk am eis teeltenen. Inlichtingen wordex gaarne verstrekt door de directricé J. F. BEUMER. De ex-keizer ziet er in den laatsten tijd neerslachtig uit. s Zijn wandelingen, meestal in gezelschap van de keizerin, beperken zich thans uitsluitend tot het park van het kasteeL Alleen is in de afgeloopen week een auto tochtje gemaakt door Rhenen naar Wagcnin- gen, voor het nu bekende doel. Als verpoo- zing en voor lichaamsbeweging gaat de ex- keizer naar het naburige kasteel Zuilenstein, waar hij zich, naar uien zegt, met houtzagen onledig houdt. Het kasteel en ook andere plaatsen, waar de ex-keizer zich bevindt, worden steeds streng voor het publiek afge sloten. Zondag waren in het dorp Engelsche en Amerikaansche journalisten, maar ze zijn niet veel wijzer geworden. Graaf Bentinck en de zijnen zijn nog steeds in het kasteel opge sloten. Het publiek mist een mooie wande ling, daar de lanen buiten de gracht van het kasteel voor het publiek zijn afgesloten. Verschillende pensionhouders en de hotels maken goede zaken daar het gevolg hooge pensionprijzen betaalt. Naar aan het departement van Buitenland sche Zaken werld vernomen, is daar niets be kend' van stappen van de Duitsche regeering bij de Nederlandsche regeering met betrek king itot den gewezen keizer en den kroon- Erins waarvan in een draadloos bericht uit et buit land gewag gemakt wordt. In dit bericht werd gezegd, dal de Duit sche regeering aan de Nederlandsche zou hebben medegedeeld, geen bezwaar te hebben tegen uitlevering van ex-keizer en -kroonprins, WILHELM II VOOR HET GEACHT. In de Times schrijft F. C. Montagne een woord van protest tegen de strooming, die Wilhelm II voor het gerecht wil brengen. Hij zegt o. m.: „Gij kunt Duttschland niet ver nietigen; gij kunt den Duitschers niet belet- ten een groote en machtige natie te blijven;, gij kunt niet verhinderen, dat vele, misschien detneeste, Duitschers monarchale gevoelens koesterengij kunt de Duitschers niet dwin gen evenals gij over de verantwoordelijkheid voor den oorlog te denken. Maar wel kunt gij de Duitschers helpen hun gelederen te sluiten; gij kunt de kracht van de monarchale gevoelens tienvoudig versterken; gij kunt een stralenkrans brengen om het gevallen huis Hohenzollera; gij kunt een martelaar en een legende maken, waardoor gij den hartstocht- naar wraak, dien de Duitschers, evenals elk overwonnen volk. waarschijnlijk kpesteren, verdiept en onuitmuschbaar maakt." Het eindoordeel moet, betoogt Montagne verder, aan de geschiedenis blijven. Een par ticuliere misdaad is gewoonlijk het werk van een individu. Het ^openbare onrecht wordt met een ontzaglijke menigte helpers bedre ven. Als dus Wilhelm II een moordenaar is, is elk lid van het Duitsche parlement, dat voor de oorlogscredieten gestemd heeft, een medeplichtige. Er kan geen geschikt ge rechtshof, gevonden worden, om den be schuldigden vorst te veroordcelen. Geen onzijdige regeering zou haren onderdanen toesman, om ak rechters in zulk een hof te zitten. De geallieerde regeeringen kunnen niet onpartijdig zijn, en weten dat zij dat niet kunnen zijn. Onder zulke omstandigheden ia geen eerlijk rechtsgeding mogelijk. De ver oordeeling en terechtstelling van Wilhelm II zou in werkelijkheid een daad van wraak zijn, j van die laffe, vrouwelijke wraak, die vijanden verbittert, zonder hen te verzwakken. Bckedir gingen heugt men zich langer daq nadeel, en een natie van 70 millioen, die verbitterd te doen. Neen, maak u naar niet ongerust, mijnheer Neville; ik heb hem dezen keer beet, Als u 't maar van u zelf gedaan kunt krijgen nog een klein poosje beleefid te zijn tegen Sir Jordan." „Dat is en moeilijk bevel, maar ik zal mijn best doen," zei Neville aarzelend. „Ja mijnheer/ doe dat!" zei Trale dringend. „Ik hoop ze beiden zoo stevig beet te krijgaa, dat er geen loskomen mogelijk is. Nu moet ik weg, mijnheer Neville; wees niet verbaasd als u mij' spoedig weerziet." Om den tijd' door te komen, liep Neville naar het logement, maar hij hoorde dat Lord Lorrimore uit was en- na een poosje rondge- loopen te hebben, steeds met Sylvia vervuld, begaf hij1 zich op weg naar de Grange. Toen hij de oprijlaan inliep, zag hij Lord Lorrimo- re^voor zich uit gaan en haalde hem in. Lor rimore zag er ernstig en treurig uit. „Mr. Lynne," zei hij bijna dadelijk, „gister avond1 toen ik u mijn voornemen te kennen gaf onmiddellijk uit Engeland te vertrekken, zei u: „doe Idat niet." Zou u mij' de reden daarvan kunnen zeggen? Neem mij' deze di recte vraag niet kwalijk, maar nu, u weet hoe het met mij gesteldl is." vsswlgd). ff. uJin-UU. LJ., 'lil .IIIM

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1